Hassan el Jilali: „Het zijn de derby's van de vorige eeuw niet meer" D- en E-pupillen Stavenisse in het nieuw Smerdiek klopt NVS met tien man en bekert verder WHS teleurstellend tegen doeltreffend Tholense Boys V= "MEULVLIET" THOLEN Papbar vergroot voorsprong op concurrentie Koersballen Yorkshire terriër uit Stavenisse nationaal eerste Open dag met trekpaarden bij Brooijmans Donderdag 26 oktober 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Nico Hage krijgt Tholen wel op de knieën Tholense Boys blijft met een gemakkelijke 0-3 zege bij WHS meedoen voor de bekerstrijd. De in de com petitie nog ongeslagen lei der van de derde klasse stelde voor honderden toe schouwers op eigen veld teleur. Levensgrote kansen werden niet benut, terwijl Tholense Boys de schaarse mogelijkheden wel doel treffend af wist te ronden. Ondanks het vele publiek was er geen derbysfeer van weleer. „Het zijn de der by's niet meer van de vori ge eeuw", zei de Thoolse routinier Hassan El Jilali. Snelle voorsprong Reuze kansen Niet gescoord Vechten voor je plaats Tegen Veere Naar Noad Reserves Noad verslaan WHS 2 met 1-3 Emergo 2 is te gehaast Het eerste seniorenteam van Smerdiek heeft zich ge plaatst voor de derde beker ronde. Op eigen terrein be haalde de vierde klasser een 2-1 overwinning op NVS uit Nieuw-Vossemeer. Pas in tweede helft naar de winst Zaterdag 28 oktober uur Thol.Boys-Veere(Wisse) 15.00 Noad-WHS(Vermeulen) 14.30 Smerdiek-Halsteren(Schipper) 14.30 Stavenisse-ZSC(Berendsen) 14.30 Heeijansdam 3-Thol.Boys 2(Spanjaard) 12.30 WHS 2-Dinteloord 3(Staring) 14.30 Dinteloord 2-Noad 2(Riemens) 12.30 WHS 3-Mevo 2(Elenbaas) 13.30 SSC 3-Smerdiek 2(Vereggen) 14.30 SPS 2-FSV 2(vSchilt) 14.00 Thol.Boys 3-Yerseke 4 14.30 Vrederust 2-Stavenisse 2(Lok) 12.30 Seolto 4-Noad 3 12.45 Thol.Boys 4-Chrislandia 2 12.30 Chrislandia 3-Thol.Boys 5 13.30 Smerdiek 3-Dosko 2 14.30 DHV 3-WHS 4 14.30 Klundert 5-SPS 3 14.30 Noad 4-Dinteloord 4 15.00 Wieldrecht-Smerdiek da.(Vroegh) 14.30 Piershil-Noad da. 13.00 Zondag 29 oktober uur Vosmeer-Val Aan(dCrom) 14.30 Dosko 6-Vosmeer 2 10.30 Vosmeer 3-BSC 8 11.00 Kruisland 3-Vosmeer 4 10.00 Beker: WHS-Thol.Boys 0-3, Smerdiek- NVS 2-1, Dinteloord-Vosmeer uitgesteld, WHS 2-Noad 2 1-3. Dames: Perkouw-Noad 1-8, Bevelanders- Smerdiek Bevelanders teruggetrokken. Tweede kl. res.: Thol.Boys 2-Dinteloord 3 2-2. Derde kl. res.: DFS 2-WHS 3 5-1, Smer diek 2-DVO 3 DVO teruggetrokken. Vierde kl. res.: Kogelvangers 3-Noad 3 7- 1. Vijfde kl. res.: Smerdiek 3-ZPR 3 2-1. Jeugd: Divo-Noad B (beker) 2-4, Steen- bergen-Noad F2 13-0; FC Bergen- Thol.Boys A (beker) 4-2, Meto-Thol.Boys B (beker) 3-2, Thol.Boys C-Noad C (be ker) 1-4, Thol.Boys Dl-Noad D (beker) 3- 2, Thol.Boys El-Halsteren 1-9, Rillandia- Thol.Boys F1 0-12, Thol.Boys F2- Rillandia 12-0; Smerdiek B-SPS 5-3,. Smerdiek C-SPS C 13-0, VVC-Smerdiek Dl 5-0, Rimboe-Smerdiek D/E 13-4, Dos- ko-Smerdiek F1 5-3, Dosko-Smerdiek F2 2-0. WHS 4 deed wat het eerste elftal later op de middag niet zou lukken, namelijk de kansen benutten en dus winnen van Tho- lense Boys. Het begin van de wedstrijd ging gelijk op met kansen over en weer, maar beide keepers hielden hun doel schoon. Tien minuten voor rust werd een verdedigingsfout de thuisclub fataal. Ni co Hage profiteerde en prikte de 1-0 te gen het net. In de tweede helft begon WHS met de verse krachten Ko Verkerke en Peter Westdorp op stoom te raken. Nico Hage scoorde bekeken 2-0 en een gave vrije trap van Anco Fase werd door Hage hard in de verre hoek gekopt: 3-0. De thuis club bleef in de hoogste versnelling spe len. Een schot van William Vroegop werd gepareerd door de Thoolse doelman, maar de meegekomen Anco Fase maakte alsnog 4-0. Bij een vrije trap trok Mas Westdorp het gat, waardoor Anco Fase de bal panklaar voor Peter Westdorp legde, die 5-0 scoorde. Tegen het einde trok de snelle Ko Verkerke mee naar voren. Hij legde de bal knap op de schoen van Er- win Meijnderts, die hard inschoot: 6-0. Toch werd de Thoolse eer nog gered. De op 'blauwe' voetbalschoenen spelende Siem Snoep leed knullig balverlies en de Thoolse spits liet zich deze buitenkans niet ontnemen: 6-1. Koploper WHS 4 gaat zaterdag naar DHV uit Zevenberg- sche Hoek, een onbekende tegenstander voor de Sint-Annalanders. Bekervoetbal Toen vochten de rivalen op de groe ne mat op het scherpst van de snede om de sportieve eer. Zaterdag werd niet meer dan de bekerplicht ver vuld. De competitie is voor beide ploegen belangrijker. „Geen gekke dingen", was het uitgangspunt voor Rini Broeren, die bij Tholense Boys trainer Geelhoed verving die wegens zakelijke beslommeringen in Italië was. Toch kriebelde het vooraf bij de spe lers, want wie wil er niet de beste van het eiland zijn? Simon Jansen, maker van twee van de drie treffers, in elk geval wel. „Bij Tholense Boys leefde deze wedstrijd en aangezien het voorin vechten om een plekje is, wilde ik me ook wel laten zien." WHS-trainer André Maas had ook graag willen winnen. „Natuurlijk, want het is toch een concurrentie strijd. En in bekerronde krijg je ster kere tegenstanders en wanneer je doorgaat, hoef je geen vriendschap pelijke wedstrijden te regelen." WHS-aanvoerder Leon de Witte vond het resultaat teleurstellend, maar liet er geen misverstand over bestaan, dat zijn ploeg geprobeerd had om aanvallend te spelen zoals het dat elke wedstrijd doet. „Maar het was een tamme wedstrijd en als je dan de kansen niet benut, blijf je met lege handen achter. We kwamen knullig met 0-1 achter en daar heb ben we de hele wedstrijd tegen aan lopen hikken. Tholen krijgt daaren tegen vier kansen en benut er drie. Dat is het verschil, want qua voetbal waren we niet minder", aldus de WHS-aanvoerder. „Toch hadden wij het veel moeilijker verwacht", zei Simon Jansen. „De Sint-Annalanders lieten weinig macht zien", vond ook Wim Schot, de maker van de openingstreffer. De thuisclub kon de status van onge slagen leider in de derde klas in elk geval niet waarmaken tegen de twee deklasser die in de competitie matig presteert. Topscorer Patrick Ketting liet zelfs kansen voor open doel lig gen. De spits reageerde laconiek op de nederlaag. „Je weet weer waar je staat." Een verklaring had hij niet di- Arie Drciaijer rechts) verdedigde sterk. In het midden Piet den Boef(vooraanen Johan Elenhaas. Links Wim Schot die de score opende. reet voor zijn slechte middag, of had hij toch te lang gefeest, vrijdag in de Wellevaete bij de terugkomavond van 525 jaar Sint-Annaland. Of was hij voorzichtig geworden na zijn gele kaart, een halfuur in de eerste helft na een overtreding tegen Wim Schot. Na twee hoekschoppen van WHS opende Tholense Boys in de zeven de minuut de score. „Ik pakte de crosspass van Jeroen Nieuwkoop goed op door van achter de verdedi ging te komen. De keeper liep al uit, zodat ik gemakkelijk kon scoren", vertelt Wim Schot: 0-1. De groep van een kleine twintig Tholen hoo ligans' - zoals op een spandoek stond - stak vuurwerk af, zoals dat ook voor de wedstrijd gebeurde. Een snelle voorsprong was een feit. Simon Jansen stond ook weer op scherp, maar zijn inzet verdween in handen van doelman Arné van Vos sen. Na zeventien minuten moest trainer André Maas al wisselen. Harm Moerland kreeg teveel last van zijn blessure en Jeroen Moerland kwam in zijn plaats. Hij had een hele week niet kunnen trainen, zodat Arie Fase in de basis stond, maar nu kon de snelle vleugelspits er alsnog in. Bij Tholense Boy mochten de ge blesseerde aanvallers René van den Berge en Jan Groenewegen herstel len, terwijl Johan Schot vakantie vierde in Tunesië. Nadat de Tholenaren nog gevaarlijk waren geweest met een hoekschop, die door de Sint-Annalandse keeper werd gekeerd, kreeg de thuisclub na een half uur een paar mogelijkheden om de gelijkmaker te realiseren. Keeper Hoogendoorn trad echter goed op bij een uitval van Richard de Jonge en na een mooie aanval via Vincent de Jonge, die de bal terug legde, schoot Leon de Witte naast. Ketting dan, terwijl Hoogendoorn uit zijn doel was, maar het net bolde weer niet. Met twee hoekschoppen schiep Tholense Boys scoringsmogelijkhe- den, maar de omhaal van Simon Jansen ging over. De opkomende aanvoerder Leon de Witte was voor de tweede keer dichtbij een treffer, maar zijn inzet ging opnieuw naast. Met elk drie corners was die stand in evenwicht, maar de Tholenaren gin gen met een 0-1 voorsprong om de thee. De tweede helft begonnen de gas ten met twee verse krachten: Rick v.d. Velde in plaats van Michael Marinus en Roy Streng verving Je roen Nieuwkoop. Voor de stevige Streng is dat een herstart orridat hij wegens studieredenen geruime tijd niet kon voetballen. Al na drie mi nuten kwam Tholense Boys op een 0-2 voorsprong. Opnieuw liet de verdediging van WHS steken val len. „De bal kwam via de voet van een verdediger bij mij terecht en ik was er eerder bij dan de keeper", aldus Simon Jansen, die met een lobje prachtig scoorde. De Sint- Annalandse defensie was volledig uitgespeeld. De positie van Tholense Boys was nu heel comfortabel, al liep Arie Draaijer - de robuuste verdediger die een sterke partij speelde - nog tegen een gele kaart op wegens commentaar op de leiding van scheidsrechter C. Spek uit Zeven bergen, die een gemakkelijke mid dag had. De thuisclub kreeg verschillende scoringskansen, o.a. uit vijf hoek schoppen. Na een kwartier stuitte de bal uit een corner diverse keren af. Toen Ketting de bal op zijn slof kreeg, stompte doelman Hoogen doorn die eerst weg. In de herkan sing schoot de spits naast. In de 22ste minuut kreeg de thuis club werkelijk reuze kansen. Ri chard de Jonge had de uitgelopen keeper Hoogendoorn al omspeeld, maar verslikte zich bij de achter lijn. Patrick Ketting had de aan sluitingstreffer binnen bereik, maar tot twee keer toe faalde hij. Een Thoolse verdediger redde nog van de doellijn. Ook een inzet van Richard de Jonge werd even later door de Thoolse doelman gepakt. In die fase had de spanning kun nen terugkeren en de strijd kunnen oplaaien, maar de 0-2 werd ge handhaafd en daarmee bleef het stil langs de lijn. Arie Fase werd nog gewisseld voor Michel Mos selman. Tholense Boys pakte de draad weer op. Wim Schot haalde eerst Simon Jansen niet met een voor zet, maar een volgende keer be reikte hij Piet de Boef, die de bal gereed legde voor Jansen, die met een fraaie omhaal in de 31ste mi nuut 0-3 aantekende. Het vuur werk was op. De wedstrijd was ge speeld. Jansen schoot nog een vrije trap over, voordat hij plaats maakte voor Oumhamed, zoals bij WHS Michel de Jonge zijn broer Arthur nog verving. Een kopbal van Leon de Witte uit een hoek schop was het laatste wapenfeit in deze derby. De Sint-Annalanders feliciteerden de Tholenaren met hun gemakkelijke bekeroverwin ning. „De enige tegenvaller is dat we van middag niet gescoord hebben", zo becommentarieerde WHS-trainer André Maas de nederlaag. „Qua voetbal ging het tegen elkaar op, maar Tholen benut de kansen voor 300%. Onze verdedigingsfouten zijn keurig afgestraft. We leden de eerste helft, ontzettend veel balver lies en Tholen profiteerde daarvan. En wanneer je dan de vijf kansen niet maakt, dan loop je achter de feiten aan." Maas was tevreden over het mid denveld. „WHS had daar veel grip op. Helaas kwamen we al snel in de tweede helft op een grotere achter stand. Een verdediger blijft niet bij zijn man en met inschattingsfouten is het dan weer raak. Toch hebben we Tholen nog onder druk gezet en met drie goede mogelijkheden op een rij krijg je de aansluitingstreffer op een presenteerblaadje. Op zulke beslissende momenten moet je sco ren. De teleurstelling was, dat dit niet gebeurde", aldus de WHS-trai ner. Tholense Boys had van de Sint-An nalanders echter ook meer strijd verwacht. „WHS bracht weinig", vond invaller-coach Rini Broeren. „Wij hadden natuurlijk het geluk dat we snel op voorsprong kwamen, maar van topscorer Patrick Ketting had ik toch meer verwacht. Hij zat niet in de wedstrijd. Maar voor Tho lense Boys is dit .resultaat een lek kere opsteker." Niet alleen voor de ploeg, ook indi vidueel is het zelfvertrouwen geste gen, maakten Wim Schot en Simon Jansen duidelijk. „Ik heb lekker ge voetbald", vertelde Schot, die het tot de 0-2 stand een boeiende wed strijd vond. „Met goed voetbal heb ben we verdiend gewonnen. Voor rust kregen we meer kansen en WHS maakte de fouten. Zelf moet ik voor mijn plaats vechten, want er staan vier spelers te wachten. Ge lukkig gqf de tegenstander meer ruimte en als je dan ook nog meer tijd krijgt, scoor je gemakkelijk. Dat is dan goed voor je zelfvertrouwen. Alleen vond ik het jammer dat ik nog zo'n stomme gele kaart kreeg." Simon Jansen viel vorig seizoen als A-junior een aantal keren in, maar sinds deze competitie behoort hij tot de selectiespelers. Tegen Arnemui- den maakte hij zijn eerste doelpunt, vorige week tegen 's Heer Arends- kerke twee en zaterdag was de goal- tjesdief weer succesvol met twee treffers. „Ik krijg de kansen en schiet ze erin", legt Jansen uit. „Je kunt niet meer dan je best doen en ik vecht voorin om een plekje." Vond Schot zijn ploeg sterker dan de thuisclub, veel scoringsmogelijk- heden heeft Tholen volgens Jansen niet gehad. „In de eerste helft wat kleine kansen. Had WHS dan ook in de tweede helft 1-2 gemaakt, dan waren we in een moeilijke positie gekomen." De spanning van de aansluitings treffer ontbrak echter in het sportie ve duel. „WHS moest het vroeger vooral van de strijdlust hebben, maar de ploeg heeft meer voetbal kwaliteiten gekregen. Men kiest aardig positie en beweegt goed", stelt Rini Broeren. „Als WHS kam pioen wordt in de derde klas en Tholense Boys handhaaft zich in de tweede klas, dan krijgen we derby's in de competitie. Want deze streek- duels zijn toch de leukste wedstrij den. Er is veel ambiance. Kijk maar naar het aantal toeschouwers en de recht streekse uitzending van omroep Zeeland. Zo'n wedstrijd leeft meer." Zaterdag a.s. wegen de competitie- belangen voor beide ploegen weer zwaar. Voor Tholense Boys. komt de overwinning bijzonder goed uit. „Het draaide tot nu toe niet zo in het elftal, maar gelukkig is bij de mees te spelers de vorm aan het terugko men", zegt Simon Jansen. „We wa ren een paar weken minder scherp, maar na deze bekeroverwinning is dat hopelijk voorbij", aldus Wim Schot. Gelegenheidscoach Rini Broeren is ook hoopvol gestemd. „We hebben een vrij zwaar compe titieprogramma gehad. Tegen 's Heer Arendskerke zijn we met 2-2 aan de opgaande lijn begonnen en de 0-3 tegen WHS was daarvan een voortzetting. Deze zege is hartstik ke goed voor het zelfvertrouwen en zaterdagmiddag gaan we thuis te gen Veere voor een goed resultaat", aldus Rini Broeren. Voor Hassan El Jilali is de aanwe zigheid van trainer Geelhoed niet van zoveel betekenis. „We hebben hem tegen WHS niet gemist. We kunnen het zelf wel oplossen. Ook al zijn we twee spitsen kwijt, we winnen nog zonder veel moeite." WHS zet na de bekernederlaag de competitie zaterdag in Sint-Philips- land voort bij Noad. Opnieuw een streekduel dus. „Dat zal niet ge makkelijker worden dan tegen Tho lense Boys", voorspelt André Maas. „Als ongeslagen koploper zijn we de favoriet, dus je moet er voor 200% staan. Het blijft een derby en we moeten Noad zeker niet onder schatten. We zijn het echter aan on ze stand verplicht om zaterdag te winnen." WHS: Arné van Vossen, Leon de Witte, Arthur de Jonge (Michel de Jonge), Jeroen Fase, Vincent de Jonge, Harm Moerland (Jeroen Moerland), Hans v.d. Ouden, Arie Fase (Michel Mosselman), Richard de Jonge, Patrick Ketting. Tholense Boys: Alex Hoogen doorn, Arie Draaijer, Carlo Heij- boer, Michael de Jong, Hassan El Jilali, Jaben Kortland, Michael Ma- rinis (Rick v.d. Velde), Jeroen Nieuwkoop (Roy Streng), Piet de Boef, Simon Jansen (S. Oumha med) en Wim Schot. Geel: Patrick Ketting van WHS; Arie Draaijer en Wim Schot van Tholense Boys. Programma Smash '76 voor za terdag 28 oktober. Zaterdag was er geen competitie voor Smash, maar zaterdag weer wel: Smash-Tios, TCS 3-Smash 2, Witac 3-Smash 3, jeugd Smash-Tios, meisjes Smash- Back Hands, Hotak 2-Smash 2, TCS-Smash 3, Smash 5-Smash 4, Smash 7-Smash 6. Met een 1-3 overwinning bij WHS 2 is Noad 2 zaterdagmiddag een bekerronde \erder gekomen. Ondanks veel afzeg gingen kon Bram Filius toch dertien Fluplanders op de been brengen. De thuisclub probeerde een openingstreffer te forceren, maar Noad gaf niets weg en nam na een kwartier het initiatief over. Met name op links ging het voortreffe lijk met individuele acties van Ike Ver wijs en Rolant v.d. Velde, waarop de rechterflank van WHS het antwoord schuldig moest blijven. De thuisclub probeerde vanuit de verdediging op te bouwen, maar Erik Fonteijne was de storende factor. Hij vormde ook de inlei ding op het openingsdoelpunt, een hoek schop. WHS ruimde nog wel, maar Ro lant v.d. Velde nam de bal gelijk op de schoen, keeper Kees Goedegebuure kreeg het leer niet onder controle en Frans Stols tikte van dichtbij in: 0-1. De ontregelde thuisclub ging lange ballen geven richting Sander Westdorp, maar Stefan Fonteijne en Cenny Reijngoudt speelden zonder overtredingen een goe de wedstrijd. Noad won de slag op het middenveld, waar Filius en Leo Zuid- weg speelden als in hun beste tijd in het standaardteam. Zuidweg stuurde Erik Fonteijne diep, maar alleen voor doel man Goedegebuure faalde hij, terwijl hij beter naar Kees van Tiggele had kunnen spelen. Op slag van rust kopte Peter Saarloos op de lat, wat dé enige doelpo ging was van WHS. In de tweede helft kwam Kevin Over- beeke in het veld voor Cenny Reijn goudt. Noad kwam goed uit de start blokken, maar de Sint-Annalandse verdediging stond zijn mannetje. Na tien minuut moest Rolant v.d. Velde het veld geblesseerd verlaten na een overtreding van een WHS'er. Edwin Hage kreeg van de scheidsrechter het sein om in te val len, maar tegelijk nam WHS een hoek schop, die vanaf zestien meter werd in geschoten door Jan Willem Mosselman. Noad dacht dat deze treffer afgekeurd zou worden, maar de arbiter keurde de treffer goed: 1-1. De gasten namen ech ter opnieuw een voorsprong. Erik Fonte ijne maakte op aangeven van Reinie Reijngoudt 1-2. Noad leek WHS snel op de knieën te krijgen gezien de scorings kansen voor Kees van Tiggele en Reinie Reijngoudt, maar de stand bleef onge wijzigd. Leider Chris van 't Hof bracht in de slotfase Ad de Keizer in het veld om de gelijkmaker te forceren. Erik Fonteijne scoorde echter op aangeven van Zuidweg 1-3. Op de rand van de zestien meter kreeg De Keizer toen nog een vrije trap, maar keeper Ligtendag redde. In de slotminuut kopte Reinie Reijngoudt uit een corner van Erik Fon teijne net over, maar Noad 2 had de buit al binnen: 1-3. Emergo 2 heeft in de laatste veldwed- strijd van het seizoen verloren van KVK 3. Vorige week wonnen de Tho lenaren nog van deze tegenstander, maar nu speelde men te gehaast en ge forceerd. De ploeg uit Kapelle wist daar goed mee om te gaan en de rust stand was dan ook 4-2. In de tweede helft kwam Emergo terug tot 4-4, maar daarna bleek het kruit verschoten te zijn. KVK won uiteinde lijk met 8-5, terwijl er absoluut meer ingezeten had voor Emergo. Arie Jan sen (2x), Marianne Rombouts (2x) en Leo Overbeeke maakten de doelpunten voor de rood-zwarten.Voor aanstaande zaterdag staat alleen de uitwedstrijd van het eerste team van Emergo tegen Fortis 6 uit Oost-Souburg op het pro gramma. Uitslagen van de wedstrijden van: Tholen-stad: 1 mevr. R. Nagtegaal en L. Soomers 39 p; 2 J. Geuze en M. van den Houten 25 p; 3 mevr. C. Praat en N. Moerkerken 20 p; 4 mevr. Y. Ver kamman en J. Bal 14 p; 5 mevr. J. Moerkerken en D. Schellinger 12 p; 6 mevr. D. Pigmans en mevr. C. Wilsing lip. Meulvliet: 1 mevr. B. Schot en B. Melching 27 p; 2 mevr. R. Vroegop en F. Leemreijze 26 p; 3 mevr. D. Linden- berg en J. Vroegop 25 p; 4 mevr. L. van Bale en mevr. T. Goode 24 p; 5 mevr. T. Soomers en W. Schot 12 p; 6 mevr. G. Melching 9 p; 6 mevr. J. Bos en mevr. L. Verschoor 9 p. Sint-Maartensdijk: 1 mevr. L. Ver schoor en mevr. T. Goode 37 p; 2 mevr. S. Wolse en mevr. C. van Mierlo 35 p; 3 W. Bijl en mevr. M. Bijl 28 p; 3 mevr. G. Verwijs en C. van Gorsel 28 p; 3 mevr. M. Dane 28 p; 6 A. Leem reijze en mevr. L. v.d. Klooster 15 p. Oud-Vossemeer: 1 W. Lindhout 33 p; 2 mevr. M. v.d. Zande 25 p; 3 mevr. C. van Mierlo 24 p; 4 F. Schoep 22 p; 5 mevr. N. Schoep 16 p; 6 A. van Dijk 13 P Inloopochtend whiplash. De Whip lash stichting Nederland organiseert woensdag 1 november in ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom een inloopochtend voor whiplashpatiën- ten van tien tot twaalf uur. Bekervoetbal Smerdiek, dat door een nederlaag tegen Duiveland in de competitie averij opliep, was gebrand op een goed resultaat tegen de zondag-zes- deklasser. In de voorbereiding be haalde Smerdiek nog een ruime 5-2 overwinning op de Brabanders, maar zaterdag werd al snel duidelijk dat er nu meer strijd moest worden geleverd. Smerdiek liet in de openingsfase verschillende scoringskansen liggen en kwam onnodig op achterstand. Bij een vrije trap van NVS werkten de verdedigers de bal slecht weg, waardoor de bezoekers alsnog kon den toeslaan. Souliman El Bouzzai (2x) en Remy Potappel kregen rian te kansen op de gelijkmaker, maar Smerdiek bleef onzorgvuldig in de afwerking. In de tweede helft startte Smerdiek zeer aanvallend. Carlo Qpree toon de zich iets te gretig en moest met een tweede gele kaart na tien minu ten het veld verlaten. De rode kaart voor Opree was echter voor zijn mede-spelers wel een reden om met nog meer inzet te gaan spelen, zodat Smerdiek ondanks de numerieke minderheid heerste. In de zestigste minuut resulteerde de druk in een verdiende gelijkmaker. Remy Po tappel legde de bal breed op Pierre Withagen, die van dichtbij de kans wist te benutten. Enkele minuten la ter was Withagen bijna weer suc cesvol, maar zijn fraai genomen vrije trap belandde op de paal. Tien minuten voor tijd nam Smerdiek eindelijk de leiding. Uit een voorzet van Jacky op den Brouw scoorde Remy Potappel met een kopbal de winnende treffer. In de slotfase dreigde NVS toch nog langszij te komen, maar doelman Martin Lind hout hield Smerdiek op de been. Lindhout is dit seizoen al de vierde keeper waarop trainer Jan Verreijen een beroep moet doen. Naast het herenteam zijn ook de da mes zeker van een plaats in de vol gende ronde. Doordat tegenstander Bevelanders zich heeft teruggetrok- kken uit het toernooi hebben de da mes zich zonder te spelen geplaatst voor de volgende ronde. Bij de jeugd was er succes voor de B-juni- oren van Smerdiek. Het team dat in de competitie nog ongeslagen aan kop gaat, mag ook mee blijven din gen naar de beker. Na eerdere over winningen op SC Stavenisse en WHS werd nu SPS met 5-3 versla gen. De D'tjes en E'tjes van Stavenisse met hun trainers, leiders en sponsors. Op de achterste rij v.l.n.r. Martin Moerland, Peter v.d. Jagt (trainers E-pupillen), Leen Poot trainer en leider D-pupillen), Toon en Jacqueline van Haaften (leiders E-pupillen), Frans en José Lindhout en voorzitter Rien Hoek. Tweede rij: Marco Oosdijk, Robert Lindhout, Leonie PotappelArthur de Rijke, Michael Poot, René van Driel, Johnny Bazen en Jos van der Jagt. Vooraan: Perry Potappel, Sander Lindhout, Yanick Smits, Jeffrey Moerland, Jessica van Haaften, Quincy Moerland en Lorenzo van Haaften. (Advertentie LM.) Zoals trainer en leider Leen Poot van de D-pupillen van Stavenisse zaterdag al opmerkte, is het voor een kleine vereniging zeker niet al tijd gemakkelijk om sponsors te vinden. Toch gaat die trein bij Sta- venisse op moment in volle vaart. Nadat eerder al diverse elftallen van kleding werden voorzien door sponsors, kregen zaterdag ook de D- en E-pupillen namelijk een splinternieuw rood-geel tenue. De gulle schenker is het installatiebe drijf Lindhout-Potter. Bij de rede nen voor deze ondersteuning zal onder meer meegespeeld hebben dat twee zoons van het echtpaar Frans en José Lindhout meespelen in de teams. Omdat het een beker- weekeinde was en de pupillen ver der geen competitieverplichtingen hadden, speelden de jongens en meisjes maar een partijtje tegen elkaar in hun nieuwe kleding. Het echtpaar Koevoets uit Stavenis se heeft opnieuw een kampioens hond gefokt. De bijna driejarige reu Exxon van Samothrace werd on langs nationaal kampioen op een tentoonstelling in Utrecht. „Vorig jaar behaalde een zus van Exxon de titel. Dat zoiets twee honden uit één nest overkomt, komt eigenlijk nooit voor", zegt een trotse mevrouw Koevoets-Neef. Zij én haar man fokken al tientallen jaren de langha rige Yorkshire terriërs. Koevoets wint daarmee al jaren achtereen de fokkersprijs van de Nederlandse Yorkshire terriërclub, wat zijn hege monie illustreert. De clubmatch van de Yorkshire ter riërclub bracht de Stavenissenaren zondag opnieuw succes. Exxon werd er eerste bij de reuen en zijn halfzus Violetta bij de teven (vorig jaren wonnen beide honden respec tievelijk in de jongehondenklasse en de jeugdklasse teven). Violetta van Samothrace kwam bovendien als op één na mooiste hond van de show uit de bus. Verder won het echtpaar Koevoets nog een eerste prijs bij de jonge honden met de anderhalf jaar oude Lucky Luke of Survival, en een met een niet door henzelf ge fokte hond. In de puppyklas, met elf deelnemers, sleepten ze de tweede en de vierde prijs in de wacht. „We waren dan ook best tevreden", al dus mevrouw Koevoets. Twaalf van de 46 inschrijvingen voor de club match waren door hen gefokte ter riërs. ij Zaalvoetbal j 1 In de Meulvlietcompetitie is na de wed strijden van zondag het een en ander ver anderd in het klassement. Papbar gaat nog steeds aan de leiding, maar heeft dankzij twee riante overwinningen, waar naaste concurrenten Bunny's Boys en De Lunch het lieten afweten, de voorsprong uitgebouwd tot vijf punten. Bunny's Boys is nog steeds tweede met dertien punten uit zes wedstrijden. Smits Boys wisselde stuivertje met De Lunch dankzij een overwinning op Bunny's Boys en staat nu derde met tien punten en een wedstrijd minder gespeeld. Sixties ver loor een wedstrijd tegen Van Meer Boys en zakte van de vijfde naar de zesde plaats, ten faveure van l'Esperance dat via twee overwinningen naar de vijfde plek is gekropen. Destina maakte de grootste sprong, van de negende naar de zevende plek. Dat is te danken aan winst op Hof van Holland dat nu de voorlaatste plaats bezet. Papbar Boys is echter nog steeds rode-lantaarndrager met nul pun ten uit vijf wedstrijden. Uitslagen zondag 22 oktober: Papbar- Van Meer Boys 11-6, l'Esperance-Bun- ny's Boys 8-6, Smits Boys-Hof van Hol land 7-4, Sixties-Papbar Boys 13-1, Tholen United-De Lunch 1-1 Zondag 15 oktober: Destina-Hof van Holland 9-2, Papbar-Tholen United 14- 5, Smits Boys -Bunny's Boys 3-3, Six- ties-Van Meer Boys 1-2, l'Esperance-De Lunch 5-4. Stand halverwege de competitie: Papbar 18 6 31 Bunny's Boys 13 6 10 Smits Boys 10 5 1 De Lunch 10 6 8 l'Esperance 9 5 9 Sixties 9 6 14 Destina 6 5 0 Van Meer Boys 6 5 -1 Tholen United 4 5 -10 Hof van Holland 3 6 -29 Papbar Boys 0 5 -33 Aanstaande zondag staat er een beker ronde op het programma in de Meul vlietcompetitie. Die bekerronde is maandag in het be- drijvenvoetbal al van start gegaan. In de wedstrijd tegen Goedegebuure, wist Jan sen constructie een nipte 4-5 winst te be halen. Bloemenhal boekte een veel gro tere zege (1-15) op Geluk schilders. Aanstaande maandag wordt er wederom gebekerd. Op het bedrijf van landbouwer J.L.C. Brooijmans aan de Bartel- meetweg 6 te Oud-Vossemeer wordt zaterdag een open dag gehouden. Het publiek is van tien tot twaalf uur en van half twee tot vier uur welkom om een kijkje te komen ne men. Als het weer gunstig is (geen regen tot aan zaterdag) dan zal Brooijmans een ploegdemoristratie geven met zijn trekpaarden. Mocht het weer minder goed zijn, dan zal er iets anders, te zien zijn. Waar schijnlijk het 'beleren' van een jong trekpaard. Een 2,5 jarig paard wordt ingespannen naast een ervaren dier en moet zo de kneepjes van het vak leren. Het zal voor het eerst een ga reel zien en zal moeten leren ge hoorzamen aan de stem van de menner. Brooijmans die net als zijn vader veel bezig is met trekpaarden, beleert regelmatig jonge paarden. Als het zijn eigen dieren zijn, begint hij daar al mee als ze 1,5 jaar zijn. Ze trekken dan geen zware vrach ten, maar beginnen eenvoudig met een tractorband. Brooijmans zal het publiek uitleg geven over het om gaan en werken met deze kenmer kende paarden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 17