Vijfde zege Smerdiek Stavenisse 2 scoort niet na sponsoring Geluksballen nekslag voor heren Smash 1 Commissie haalt veel sponsors binnen Warme september niet zonnig genoeg Jaco van Dis bezorgt Emergo de leiding Koersballen Donderdag 19 oktober 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 WHS 4 versterkt koppositie Tholense Boys 5 maakt na handsbal gelijk tegen Smerdiek 3 Noad 4 op dreef Smerdiek 2 wint van acht spelers Vosmeer 4 onderuit Zeventien tafeltennissers naar interland Kampioenschap September is het erg fraai nazomerweer geweest. Dat wil nogal eens voorkomen wanneer de zomer heel ge woon was. De gemiddelde maandtemperatuur kwam op 16,9 graden uit en dat is fors hoger dan normaal (15,3). De hoeveelheid neerslag was met 72,2 mm een fractie hoger dan de 66 mm die er voor september staan. Zonnig is het de af gelopen maand zeker niet geweest. De teller bleef op 107,5 uren zonneschijn steken en dat is liefst veer tig uren minder dan nor maal. De wind hield zich met 3,7 m/sec. rustig in de septembermaand. Oudewijvenzomer Wisselvallig Overwinning tegen ongeslagen koploper Emergo 1 heeft een prima prestatie geleverd door zaterdag de nog ongeslagen koploper Blauw Wit 2 uit Kloetinge de eerste 6-5 nederlaag toe te brengen. De ploeg uit Sint- Maartensdijk heeft nu samen met Blauw Wit en All Ready de leiding. Ze hebben alle drie 10 punten uit 6 wedstrijden. Ook winst Emergo 2 Combinatie Bolier generaal kampioen bij de Reisduif te Scherpenisse Hokkampioenschappen Duifkampioenschappen September Sjaak Fase krijgt bloemen ondanks val Damesvoetbal Smerdiek dames pakte zaterdag te gen Everstein de vijfde overwinning van het seizoen: 4-1. Een sterke tweede helft was daar de oorzaak van. In het begin van het duel liet de organisatie van de verdediging te wensen over en daar profiteerden de bezoekers na een kwartier van (0-1). Smerdiek schrok wakker en deed er in het vervolg een schepje bovenop. Ramona van Tiggele had pech toen ze uit een dieptebal van Irma Hage op de lat knalde. Vijf minuten na de openingstreffer kwamen de blauw zwarten langszij. Anique ten Voorden zette een aanval op, de bal kwam bij Ilse Polderman die haar tegenstander uitkapte en het leer in de verste hoek van het doel schoof. Smerdiek kreeg meer greep op het spel. Diana Hend- rikse gaf de bal diep op Van Tiggele, die meteen Polderman aanspeelde en deze scoorde met een hard schot 2-1. Net na de rust liep de thuisclub uit naar 3-1 via een vrije trap. De uit blinkende Hendrikse combineerde met Van Tiggele, die door een tegen stander werd aangetikt. Voor de vrije trap ging Josca Jansen achter de bal staan. Ze schoot op de lat, maar de terugspringende bal verdween via de rug van de keeper alsnog in het doel. Smerdiek was nu veel sterker dan Everstein en zorgde via Corina Ou- desluijs voor veel gevaar. Van Tigge le was na een kwartier opnieuw dicht bij een treffer, maar schoot hard op de paal. De ene na de andere aanval golfde naar het Everstein-doel. Tien minuten voor het einde schoot ook Hendrikse tegen de paal, maar de at tente Polderman ving het leer op en bracht met haar derde treffer Smer diek op 1-4. De dames zijn zonder te spelen door naar de volgende bekerronde, want opponent Bevelanders is opgeheven. Wieldrecht 6 6 0 0 18 23-8 Capelle 7 6 0 1 18 27-19 Peursum 6 5 1 0 16 35-6 Smerdiek 7 5 1 1 16 22-6 Sliedrecht 7 4 1 2 13 18-15 Nieuwdorp 7 2 3 2 9 13-12 Everstein 7 2 0 5 6 17-22 Woudrichem 6 1 2 3 5 15-15 Zeeland Sport 6 1 1 4 4 8-19 Kerkwijk 7 115 4 12-25 GJS 5 1 0 4 3 14-14 SSC '55 7 0 0 7 0 2-45 Meteen 7-3 overwinning op Chrislandia 3 heeft WHS 4 de koppositie versterkt. De leider in de 5de klas ontmoet nu thuis Tholense Boys 5. De Sint-Anna- landers schoten tegen Chrislandia uit de startblokken, want na tien minuten was het al 2-0. Peter Westdorp scoorde met een lange schuiver en daarna maakte William Vroegop zich vrij en schoot hard in. WHS zakte terug en Chrislandia kwam beter in de wedstrijd. De domine rende Brabanders kwamen zelfs langs zij: 2-2. Toen kwam WHS weer bij de les en op een pass van William Vroegop maakte Han Vroegop 3-2. Toen Peter Scherpenisse de bal fraai weglegde voor Han Vroegop kon die zijn tweede treffer verzilveren: 4-2. Na de rust kwam Chrislandia 3 snel op 4-3, maar toen ging de WHS-machine draaien. Bram Gunter scoorde uit een schitterende pass van Anco Fase 5-3 en Wilco Elenbaas met een lob over de keeper 6-3. De Sint-Annalanders bleken conditioneel sterk, wat werd bevestigd door Erwin Meijnderts die een door zijn zwager Anco Fase prachtig opgezette aanval knap afrondde: 7-3. WHS bleef drukken en de hard werkende Ko Ver- kerke was nog dicht bij een treffer, maar zijn schot van 40 meter spatte op de lat uiteen. Een scheidsrechtelijke dwaling was er volgens Smerdiek 3 de oorzaak van dat Tholense Boys 5 na een zuivere hands bal nog een doelpunt maakte, waardoor de derby een 3-3 gelijkspel werd. De derde keus van Smerdiek had eerdere streekduels tegen SPS en WHS verloren, zodat de blauw zwarten vast van plan waren om drie punten uit Tholen mee te brengen. De betere kansen waren voor Smerdiek, maar de thuisclub was met uitvallen gevaarlijk. Uit een hoekschop zorgde Bram van der Male voor een 0-1 voorsprong. Tussen enkele spelers door werkte hij het leer tegen de touwen. Kort daarop vergrootte Smerdiek uit een vol gende corner de voorsprong. De scheidsrechter, die op de 16-meterlijn stond, had echter niet gezien dat de bal ruim een meter over de doellijn was. Ook negeerde hij het signaal van de grensrechter van Tholense Boys. In de consternatie die ontstond, maakte de thuisclub 1-1. Smerdiek was niet bij de les. Marcel Baan gaf de blauw-zwarten weer hoop met een 1-2 voorsprong, maar ook dit keer hield die niet lang stand. Tholen herstelde het evenwicht opnieuw: 2-2. Na rust speelde Smerdiek beter en enke le spelers gingen alleen op de Thoolse doelman af, maar maakten het karwei niet af. Jan van Haaften maakte uit een hoekschop zijn eerste seizoenstreffer, waarmee het 2-3 werd. De drie punten leken mee naar Sint-Maartensdijk te gaan, totdat Tholense Boys toch nog de gelijkmaker forceerde: 3-3. Met 10 punten uit 7 wedstrijden is Noad 4 na een minder goed begin inmiddels op dreef gekomen. De laatste vier duels werden gewonnen, zaterdag met 3-6 van Internos 3. Hans de Jonge en Jan Rogge veen tikten de bal op het middenveld snel rond. Het offensief had in de 18de mi nuut resultaat. Rien Steijn kapte zijn di recte tegenstander uit en schoot onhoud baar in: 0-1. Enkele minuten later bediende Steijn de opkomende De Jonge die schitterend 0-2 maakte. Via een ver- dedigingsfout kwam Internos terug tot 1- 2 en de thuisclub kwam aan een goedko pe gelijkmaker toen een aanvaller zich tegen de achterlijn in kansloze positie liet vallen. De strafschop was raak: 2-2. Noad deed zijn naam eer aan en nog voor rust werd het 2-3. Steijn bediende de op komende Roggeveen, die na een korte rush de keeper kansloos liet. Met drie wisselspelers werd Noad in de tweede helft onder druk gezet, maar Wil co van Herk behoedde zijn ploeg voor de gelijkmaker. Na een kwartier pakten de Fluplanders de draad weer op. De Jonge bediende de vrijgelopen Steijn, die met zijn tweede treffer de laatste hoop van Internos wegnam: 2-4. Er kwam steeds meer ruimte op het middenveld en de Noad-aanvallen werden frequenter. Toen Erik Breeman in het strafschopgebied werd neergelegd, schoot de trapvaste De Jonge de penalty onberispelijk in: 2-5. Ook Breeman zelf pikte zijn doelpuntje nog mee: 2-6. Toen de teugels gevierd werden, profiteerde Internos nog met een treffer, maar het bleef bij 3-6, zodat het laagste seniorenelftal met een royale ze ge in Flupland terugkeerde. Reserve derde klasse Smerdiek 2 heeft met diverse zeer verdien stelijke B-junioren in de gelederen een 5-2 overwinning geboekt tegen BVC 2, dat drie rode kaarten incasseerde. Na vijf mi nuten gaf Ivo Kloet een schitterende voor zet naar zijn broer Jeroen die met een mooie kopbal 1-0 aantekende. Even later vergrootte Jeroen na een goede pass van Peter van Ast de voorsprong zelfs tot 2-0. Een kwartier voor de rust maakte BVC de aansluitingstreffer: 2-1. Een mooie solo van Jeroen Kloet zorgde opnieuw voor een groter verschil: 3-1. De ploeg uit Ooster hout bleef echter terugkomen en twee mi nuten voor mst werd geprofiteerd van een misverstand in de verdediging van Smer diek: 3-2. In de tweede helft liet de thuisclub zich te rugdringen. Kansjes werden echter niet verzilverd dankzij goed verdedigend werk o.l.v. Frans Ista. De moegestreden Mariusz Mojka werd vervangen door Dormoes Ce- lik die een kwartier voor het einde in het strafschopgebied werd gevloerd. Ivo Kloet bracht de stand daarmee op 4-2. BVC be streed de penalty fel en het commentaar op de leiding leverde twee rode kaarten op. Celik bracht met een mooie crosspass van Leander Brinkman de eindstand op 5-2. Een paar minuten voor het einde werd een flinke overtreding op Jeroen Kloet bestraft met de derde rode kaart, zodat BVC met 8 spelers het veld verliet. Tegen koploper Oudenbosch 2 leed Vos meer 4 een ongelukkige 1-4 nederlaag. De thuisclub begon goed aan het duel en het middenveld wist stand te houden. Een foutje van doelman Fred Janmaat beteken de een achterstand. Leo Havermans en Henk Potappel kregen kansen op de ge lijkmaker, maar Oudenbosch wist de voor sprong naar 0-2 te vergroten. Net voor de rust deed de thuisclub iets terug. Een diep tepass van Jack Mosch bracht Havermans alleen voor het doel en hij faalde niet. De tweede helft ging het aanvankelijk ge lijk op. Door een ongelukkige beslissing van de scheidsrechter werd het 1-3. Tevo ren liet de thuisclub twee scoringskansen onbenut, anders was de wedstrijd waar schijnlijk heel anders gelopen. Nu werd het vlak voor tijd nog 1-4. Advertentie I.M. Stavenisse 2 werd door autorijschool Lesbest in nieuwe trainingspakken gehuld en kreeg tassen van de Spar. Het elftal ging op de foto met de sponsors, de families Schmitz (links) en Van Tilborg (rechts). De trainers en begeleiders van alle senioren- en jeugdelftallen van de club kregen bovendien trainingspakken van vleesboerderij De Hofstede te Sint-Annaland. De vereniging is in zijn nopjes met deze steun, liet voorzitter Poot de sponsors weten. De tweede keus trad thuis aan tegen Seolto 4. Men was heel de wedstrijd de betere ploeg, maar wist dat niet in doelpunten uit te drukken. Zeker in de eerste helft waren er volop scoringskansen. Na de rust veel middenveldspel. Seolto counterde en werd enkele keren gevaarlijk, maar doelman Marco Dorst moest slechts twee keer in actie komen. Eindstand 0-0. (Advertentie I.M.). Het eerste herenteam van Smash '76 heeft het degradatieduel thuis tegen Unicum 2 uit Geldrop niet in winst kunnen omzetten. Het nog jonge team had daartoe alle kansen, maar routinier Christian van 't Hof kon het na een 5-3 voorsprong niet bolwerken. De Sint-Annalanders blijven na het 5-5 gelijkspel in de eerste klas op de laatste plaats staan. Christian van 't Hof had behalve met een tegenstander ook nog met pech te maken. In de beslissende derde set had de speler uit Geldrop zeker zeven geluksballen: randje, kantje, netje. Dit was teveel van het goede voor de routinier, waardoor Unicum 5-4 scoorde. Ook Anné van Dijke had de winst in de laatste partij voor het grijpen. Bij een 20-18 voorsprong had ook zijn tegenstander een geluksballetje. Van Dijke sloeg toen aan het praten en dat ging ten koste van zijn spel. Met 22-20 verloor hij en zo werd het als nog gelijk: 5-5. Gabriël Gunter speelde opnieuw sterk en maakte maar liefst 2 pun ten. Na het gelijkspel was het een lichte domper voor Smash dat degradatie kandidaat ODT 1 uit Roosendaal verrassend met 6-4 won van kam pioenskandidaat Back Hands 2 uit St.-Willebrord. Het wordt zo nog hard knokken voor de Sint-Anna landers om in de hoogste Brabantse klasse te blijven. ODT staat nu vier de met 26 punten, Unicum is voor laatst met 24 punten en Smash laat ste met 22 punten. Smash zou eens moeten winnen. Misschien kan Jo- han Snoep, die de Sint-Annalanders nog achter de hand hebben, daaraan een bijdrage leveren. Behalve het eerste verkeert ook het tweede herenteam in degradatiege vaar. Misschien dat ze dinsdagavond flink opgepept kunnen worden bij de tafeltennisinterland van Neder land tegen Tsjechië. Zeventien le den van Smash bezoeken dit super- liga-duel in Etten-Leur. Voor Nederland spelen Trinko Keen en Danny Heister. Wellicht dat ook het jeugdig talent Kalan Yu (voormalige speler van 't Zand uit Middelburg) achter de tafel komt. Van de elf competitieteams van Smash zijn er drie in de race voor het kampioenschap, maar dat zijn allemaal jeugdploegen: meisjes I jongens 3 en jongens 4. De junioren jongens le klas verloren met 6-4 van Asio 1Harm Westdorp won in het enkelspel drie wedstrijden, maar verloor samen met Merijn v.d. Klooster, die niet in vorm was, het dubbelspel. Van de Klooster won slechts 1 enkelspel. Hubert Bruijn- zeel kwam er helemaal niet aan te pas en verloor al zijn partijen. Smash 4 daarentegen boekte een 4- 6 overwinning bij Witac 3. Martijn Neele speelde 100% in het enkel spel en Marinus Prins schreef twee overwinningen op zijn naam. Bart- Jan Quist won 1 enkelspel en ver loor met Prins de dubbel. Een ruime 10-0 overwinning schreef Smash 5 op zijn naam tegen Markiezaat 8. Ellen Hage, Judith Gunter en Esther Bruijnzeel won nen al hun wedstrijden in het enkel spel, alsmede Hage en Bruijnzeel het dubbelspel. Smash 6 was geen partij voor Witac 4 gezien de 9-1 nederlaag. Het ene punt werd behaald door Tom Over- beeke. Martijn v.d. Klooster en Mark Polderman bleven op de nul staan. Smash 7 zegevierde met 6-4 tegen TSC 4. Kees-Jan Koopman en Len- nard Uijl wonnen in het enkelspel twee wedstrijden en Riny Potappel boekte 1 overwinning. Koopman en Uijl zetten samen het dubbelspel op hun naam. Zaterdag a.s. is er geen competitie. De sponsorcommissie van SC Stavenisse vond Spar Van Tilborg uit Sint-Maartensdijk bereid om tassen te schenken voor het tweede elftal. Verder voorzag J C sport uit de smalstad de B-junioren van nieuwe shirts en broeken. Voorzitter Hoek bedankte zaterdag niet alleen de schenkers, maar ook Leen Poot en Willy Klippel van de sponsorcommissie, die naast de nieuwe uitrusting voor diverse elftallen ook veertien nieuwe reclameborden wisten binnen te halen (Advertentie I.M. Hoewel de zomer volgens de ka lender nog even doorloopt, begon op 1 september in de weerkunde toch de herfst. En het weer paste zich daar op die eerste september dag direct bij aan. De temperatuur gleed af tot onder de 20 graden. Fronten van een depressie, met buien en meer wind, bereikten ook onze streek. Later op de dag klaar de het op en tussen de bewolking door scheen af en toe de zon. In de avond en nacht vielen opnieuw buien. Ook zaterdag de tweede was erg wisselvallig met veel bui en en onweer, maar zondag was het aanmerkelijk minder buiig. De bewolking hield de overhand, zo dat de zon niet overuigend kon schijnen. Met de krachtige noord westenwind voelde het fris aan. De noordwestelijke stroming hield ook de week erna aan en dat lever de doorgaans veel bewolking op. Een klein hogedrukgebied ver plaatste zich van onze omgeving in zuidelijke richting. Depressies op de oceaan kregen vrij spel om zich naar West-Europa te verplaatsen. Dinsdag de vijfde begon droog en zonning, maar tegen de avond nam de bewolking toe. De wind was vrij krachtig uit het zuidwesten. Ook woensdag was het zwaarbe wolkt weer met enkele buien en in de middag passeerde het koufront van een depressie met een actiever regengebied. De zevende was een dag met vriendelijker weer, maar later in de avond werd het opnieuw bewolkt. De zuidwestenwind was matig. Vrijdag en een groot deel van zaterdag waren grijs, met soms wat lichte motregen. Zater dagmiddag brak de zon af en toe door en dat deed de temperatuur oplopen tot boven de 20 graden. De wind bleef traditioneel in de westhoek. Er zat een nazomer aan te komen. In het noorden van de Verenigde Staten wordt dit 'indian summer' genoemd en bij ons wordt ook wel 'oudewijvenzomer' gezegd. De ne gende 's middags kwamen de eer ste opklaringen al en dat was de aanzet. Zondag de tiende was een mooie zonnige dag en een tempe ratuur die tot 27 graden opliep. Ook de maandag liet een zomerse temperatuur van 27,9 graden note ren. Dit fraaie nazomerweer had den we te danken aan een naar het oosten wegtrekkend hogedrukge bied. Lagedruk boven Schotland en omgeving ging de dagen erna bij ons het weer bepalen. Echt slecht werd het niet. Er was meer bewolking, de temperatuur zakte naar zo'n 21 graden en er was kans op een bui. Een lagedrukgebied trok van Engeland oostwaarts onze kant op. Vrijdag de vijftiende pak te nog goed uit met af en toe wat zon en 23,5 graden. Een zuidoos tenwind voerde warme lucht aan. Tegen de avond ontstond dikkere bewolking met in de late avond en nacht regen en onweer. Zaterdag de zestiende was het een echte herfstdag met buien waaruit veel neerslag viel ('s avonds werd in Sint-Philipsland 37 mm afgetapt en dat is veel voor een etmaal). In de namiddag passeerde het kou front van het al eerder genoemde lagedrukgebied. De wind draaide naar het noordwesten en nam flink toe: soms tot kracht 7. Zondag was het eerst nog bewolkt en viel er motregen, maar gaande weg herstelde het weer zich. Maan dag werd een heel aardige dag met wat zon en dinsdag was nog mooi er, met veel zon en een tempera tuur van ruim 23 graden. Dit alles met een vrij krachtige zuidoosten wind. In de late avond en nacht van woensdag de twintigste nam de be wolking toe, maar het bleef droog. Het kwik kwam deze dag niet ho ger dan ruim 18 graden. Na een frisse nacht met een minimum tem peratuur van 10 graden volgde een zonnige donderdag waarop het kwik opliep tot boven de 20 gra den. Ook het weekeinde was mooi met op de zaterdag nog een tempe ratuur van 24,3 graden. Zondag de 24e was het ook nog een mooie en zonnige dag. Maar tegen de avond nam de bewolking toe op de nadering van een storing die hoorde bij een depressie bij Schotland. De regen die 's nachts viel, was gering en daarna klaarde het snel op zodat maandag een dro ge zonnige dag was. 's Avonds ont stond opnieuw bewolking en 's nachts viel opnieuw wat lichte re gen. Het hogedrukgebied boven Zweden, waar we een aantal dagen mooi weer van hadden, trok zich in noordoostelijke richting terug en raakte zijn invloed bij ons kwijt. De laatste septemberdagen werd het dan ook wisselvalliger. De tem peratuur bleef met ongeveer 20 graden of iets meer op pijl. Dins dag de 26e was een onverwacht mooie dag met zon en een tempe ratuur van 25,1 graden. Bewolking van een oceaanstoring koerste de kant op van West-Europa. Zo ook in de nacht van dinsdag op woens dag, toen een koufront passeerde met buien die soms vergezeld gin gen van onweer. Na deze passage was er weer veel zon, zoals ook op een 7-2 voorsprong, maar door concentratieverlies kwam KVK gevaarlijk dichtbij: 7-5. Emergo trok de zaak weer recht met een 8- 6 eindstand. De treffers kwamen van Erwin Stapel (2x), Leo Over- beeke en junior Aswintha Konij nenburg. Emergo A zegevierde royaal met 3-10 tegen de Voltreffers A2. Na een 0-3 voorsprong kwam de te genstander tot 2-3 terug, maar bij de rust was het 3-5. In de tweede helft werd geconcentreerd ge speeld, waardoor er geen kans werd weggegeven, terwijl de aan val de teller in beweging hield. Een verdiende winst met doelpun ten van Nicole en Liesbeth Dam, Marchel de Frel (4x), Ruben Ste- ketee (2x), Aswintha Konijnen burg en Jaco van Heemskerk. Emergo C verloor met 4-3 bij Vios W CL Bij de rust was het nog 1-2 door treffers van Walter Geuze en Bas Vroegop. In de tweede helft nam de thuisclub een 3-2 voor sprong. Via Walter Geuze kwam Emergo 3-3 gelijk, maar bij andere schoten had de ploeg uit Sint- Maartensdijk pech, terwijl Vios nog wel een keer de korf vond en daardoor met 4-3 won. Emergo D verloor met 3-0 bij kam pioen Springfield D2. Tegen de nog ongeslagen ploeg deed de Thoolse jeugd het echter goed. Ze werd niet weggespeeld en de ver dediging bleef lang overeind. Aan vallend had Emergo de pech dat de schoten telkens op in plaats van in de korf kwamen. Springfield leidde bij de rust met 1-0 en bouwde die voorsprong in de tweede helft uit tot 3-0. Pupil Pascal Farla had een prima invalbeurt bij Emergo. Zaterdagmiddag is er een inhaal programma met alleen een uitwed strijd van Emergo 2 bij KVK 3 om vier uur in Kapelle. De score kwam moeilijk op gang. De twee rivalen verdedigden heel goed. Via een doorloopbal brak Ire ne Farla het ijs, maar Blauw Wit kwam langszij en nam zelfs een 1-2 voorsprong. Jessica de Rijke zorg de met een afstandsschot voor een 2-2 ruststand. In de tweede helft werd Emergo onder druk gezet, waardoor een 2-3 achterstand ontstond. Marco van den Hoek herstelde het evenwicht met een afstandsschot: 3-3. Het spel ging op en neer, want de ploeg uit Kloetinge slaagde er opnieuw in om een voorsprong te krijgen: 3-4. Dit keer maakte Jaco van Dis uit een strafworp gelijk: 4-4. Emergo vocht voor wat het waard was, maar kon niet voorkomen, dat Blauw Wit weer de leiding nam: 4-5. De span ning steeg, zeker toen Marco van den Hoek via een afstandsschot voor 5-5 zorgde. Een fraaie door loopbal van Jaco van Dis leverde Emergo zelfs een 6-5 voorsprong op en die werd in de spannende slotminuten niet meer uit handen gegeven. De ploeg uit Sint-Maar tensdijk pakte de volle winst. Emergo 2 boekte een 8-6 overwin ning tegen KVK 3, dat nog geen enkele punt heeft. In een goede wedstrijd werd een 4-2 voorsprong genomen bij rust dankzij junior Nicole Dam (2x), Renate Breure en routinier Kees Klomps. In de tweede helft pakte Emergo zelfs Duivensport Totaal generaal hok onaangewezen: 1. Combinatie Bolier 2. J. Moerland 3. C. de Graaf 4. A. Moerland 5. D.J. Menheere 6. Mariska Ponse 7. P. Potappel 8. L. de Kwak-Koolaard 9. L. Hage 10. J. op den Brouw 11. A. Hage 12. P. Stoutjesdijk 13. M. de Viet 14. M. Potappel 15. Combina tie Wols 16. L. Potter 17. C.D. Uijl 18. H. v.d. Weerden 19. J. Suurland 20. A. Hage Lzn. 21H. Bouman 22. P. Suurland 23. K. Lisseveld. Totaal generaal hok aangewezen. 1 Combinatie Bolier 2. A. Moerland 3. D.J. Menheere 4. C. de Graaf 5. J. Moerland 6. Mariska Ponse 7. L. Hage 8. L. de Kwak- Koolaard 9. P. Potappel 10. J. op den Brouw 11. A. Hage 12. M. de Viet 13. P. Stoutjesdijk 14. Combinatie Wols 15. C.D. Uijl 16. L. Potter 17. M. Potappel 18. A. Hage Lzn. 19. H. Bouman 20. H. v.d. Weerden 21. J. Suurland 22. K. Lisseveld 23. P. Suurland. Vitesse onaangewezen: 1J. Moerland 2. Comb. Bolier 3. C. de Graaf 4. A. Moer land 5. L. Hage. Aangewezen: 1J. Moer land 2. L. Hage 3. Comb. Bolier 4. C. de Graaf 5. J. op den Brouw. Midfond onaangewezen: 1. Comb. Bo de voorgaande dagen ook het geval was. De laatste drie dagen regende het vooral 's nachts. Overdag was het droog en zonnig, maar dat ging veranderen. Van de oceaan kwam een echt diepe herfstdepressie rich ting West-Europa en daar waren we nog niet direct vanaf. In de loop van de woensdagavond werd de be wolking dikker en later ging het re genen. Donderdag de 28e regende het de hele dag en de wind nam toe tot krachtig uit zuid tot zuidwest. Vrijdag waren we daar nog niet he lemaal vanaf. Er was veel bewol king, maar het bleef vrijwel droog. Ook zaterdag de 30e bleef het bij ons bewolkt, er was weinig zon en in de namiddag viel wat lichte re gen. lier 2. D.J. Menheere 3. C. de Graaf 4. J.op den Brouw 5. J. Moerland. Aangewezen: 1DJ. Menheere 2. J. op den Brouw 3. A. Moerland 4. C. de Graaf 5. Comb. Bolier. Dagfond onaangewezen: 1. DJ. Men heere 2. Mariska Ponse 3. C. de Graaf 4. J. op den Brouw 5. J. Moerland. Aangewe zen: 1. D.J. Menheere 2. J. op den Brouw 3. A. Moerland 4. Comb. Bolier 5. J. op den Brouw. Overnachtfond onaangewezen: 1. J. Moerland 2. P. Potappel 3. A. Moerland 4. Comb. Bolier 5. L. de Kwak-Koolaard. Aangewezen: 1. J. Moerland 2. L. de Kwak-Koolaard 3. P. Potappel 4. Comb. Bolier 5. A. Moerland. Jonge duiven onaangewezen: 1. C. de Graaf 2. M. de Viet 3. Comb. Bolier 4. J. Moerland 5. A. Moerland. Aangewezen: 1 Comb. Bolier 2. M. de Viet 3. Mariska Ponse 4. C. de Graaf 5. A. Moerland. Navluchten onaangewezen: 1. Comb. Bolier 2. D.J. Menheere 3. A. Moerland 4. C. de Graaf 5. L. de Kwak-Koolaard. Aan gewezen: 1Comb. Bolier 2. A. Moerland 3. C. de Graaf 4. Mariska Ponse 5. D.J. Menheere. Vitesse: 1 en 2. J. Moerland 3. L. Hage. Dagfond: I. D.J. Menheere 2. A. Moer land 3. P. Potappel. Jonge duiven: 1. M. de Viet 2 en 3. Com binatie Bolier. Midfond: 1 en 3. D.J. Menheere 2. Maris ka Ponse. Overnachtfond: 1. J. Moerland 2. P. Pot appel 3. Combinatie Bolier. Navluchten: 1Combinatie Bolier 2 en 3. A. Moerland. Generaal oude duiven: 1D.J. Menheere 2. Combinatie Bolier 3. A. Moerland. St.-Philipsland Temperatuur Gemiddelde temperatuur 16,9 Gemiddelde maximum temperatuur 20,9 Gemiddelde minimum temperatuur 13,6 Hoogste maximum temperatuur 27,9(11) Laagste maximum temperatuur 16,5 (28) Hoogste minimum temperatuur 15,7 (8) Laagste minimum temperatuur 9,8 (24) Zomerse dagen v.a. 25 °C 3 Warme dagen v.a. 20 °C 18 Aantal uren v.a. 18 °C 209 Aantal uren zonneschijn 107,5 Warmtegetal 7,0 Warmte-etmalen 7 Neerslag Aantal dagen met neerslag 17 Aantal dagen met neerslag v.a-10 mm 2 Hoogste etmaalsom 37,0(2,16) Totaalsom 72,2 Atmosfeer Gemiddelde luchtdruk 1013 Hoogste luchtdruk 1025 (4,10) Laagste luchtdruk 996(19) Laagste luchtvochtigheid 53(2) Dagen met onweer 5 Aantal dagen met weerlicht 1(25) Aantal dagen met mist 3 Gemiddelde windsnelheid 3,7 Hoogste windsnelheid 16,1(6) De getallen tussen haakjes zijn de data. Sjaak Fase uit Sint-Annaland nam de bloe men en een beker in ontvangst bij de laat ste motorcrosswedstrijd senioren 125 cc van M.O.N. Kevin v.d. Hoek uit Sint- Maartensdijk werd zesde. In de eerste manche stonden 23 crossers klaar. Na het vallen van het hek vertrok Fa se aan kop en Van den Hoek op de 22ste plaats. Het zou voor beiden een hele klus worden. Voor Sjaak om de koppositie te behouden en voor Kevin om zover moge lijk naar voren te komen. Hoewel de num mer twee flink aandrong bij Fase, werd hij toch als winnaar afgevlagd. Van den Hoek was naar de zesde plaats opgerukt. Bij de tweede manche had Sjaak met een tweede plaats weer een goede start; Kevin begon op de 20ste positie. Fase moest nog twee crossers voorbij laten gaan en eindig de op een mooie vierde plaats, totdat hij - 200 meter voor de finish - viel. De voor sprong van Sjaak was echter groot genoeg om de vierde stek vast te houden. Kevin was goed naar voren gekomen naar een zesde plaats. De eerste en vierde plek le verde Sjaak Fase de dagwinst op. Kevin v.d. Hoek rijdt zondag in Heeswijk-Dinter een wedstrijd in de hogere interklasse. Oud-Vossemeer: 1 mevr. C. van Mierio en W. Lindhout 48 p; 2 mevr. D. van Dijke en F. Schoep 34 p; 3 mevr. M. v.d. Zande en mevr. L. van Poortvliet 29 p; 4 mevr. A. Bosters en mevr. C. Lindhout 18 p; 5 mevr. N. Schoep en A. van Dijk 15 p. Sint-Maartensdijk: mevr. M. Dane en mevr. T. Goode 44 p; mevr. C. Verwijs en mevr. L. v.d. Klooster 18 p; A. Leemreijze en J. v.d. Klooster 41 p; mevr. C. van Mierio en mevr. W. Lutt 35 p; C. van Gor- sel en mevr. L. Verschoor 36 p; mevr. C. Free 12 p. Tholen: mevr. R. Burrows en M. van den Houten 21 p; J. Bal en L. Soomers 20 p; D. Schellinger en J. Geuze 18 p; mevr. C. Wilsing en mevr. R. van Driel 17 p; mevr. F. Schellinger en wisselende partner 14 p; mevr. C. Praat en N. Moerkerken 12 p; mevr. Y. Verkamman en mevr. R. Nagte- gaal8 p. Meulvliet: J. Vroegop en mevr. L. van Ba- Ie 28 p; mevr. R. Vroegop en mevr. T. Goode 27 p; W. Schot en F. Leemreijze 26 p; mevr. B. Schot en mevr. D. Lindenberg 23 p; mevr. G. Melching en mevr. T. Soomers 14 p; mevr. J. Bos en mevr. L. Verschoor 10 p.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 17