Schipperskinderen wachten leidster op r 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 12 oktober 2000 Inhalen mislukt HEUGA TE GE LTAPIJT G. Polderman Projectinrichting B.V. Tholen Tel. 0166-603589 Div. partijen vanaf f 12,-perm2 Bestuur kunstkring Luten beste klaverjasser Jaap Hage in m.r. AUTOSCHADE Zwemer bij COV Passage over Reddingmij Motorrijder van dijk Etienne hoogste serie VERF NODIG? lla Laban Verkeerd inhalen Cursus zelfverdediging Parkieten in prijzen 600 videobanden besteld Van Poortvliet derde zege Wijs op weg Spannend turnen Verkoping Fancyfair Rehoboth Anbo soos begint weer Geslacht in eigen slagerij i Haaskarbonade 1 kg ^Ribkarbonade 1 kg Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Auto beschadigd Klaverjassen Tien hardrijders Certificaat bakker Nagelkerke op dreef Geld uit woningen weg Bloed geven Koekverkoop Pr. Maurits Niet jagen Philipsdam Particulier ziekenvervoer voor alle verzekeringen =§tele-taxi Taxi De Jonge Tel. 0166-612435 Poortvliet Brandweer bedankt Opbrengst collecte gehandicapten stijgt Tholen Een 48-jarige automobilist uit Rei- merswaal is dinsdagmorgen rond kwart over zeven op de Reimers- waalseweg de berm ingereden om een aanrijding te voorkomen. De man was aan het inhalen, maar kon door een bocht in de weg én het slechte weer onvoldoende snelheid ontwikkelen. Toen er een tegenlig ger opdoemde, stuurde hij de berm in en kwam in een bosschage tot stilstand. Zowel de beplanting als de auto liepen schade op. Een uur later botste bij de stoplich ten op de (Nieuwe) Postweg een 43- jarige inwoonster met haar auto te gen een voorganger. De vrouw zag te laat dat er al twee auto's voor het rode licht stonden te wachten en reed achterop de auto van een 22-ja- rige vrouw. Beide voertuigen liepen door de klap schade op. Advertentie I.M. De darhes Marja Dekkers en A- driënne Deurloo zijn toegetreden tot het bestuur van Kunstkring Tholen. Eerstgenoemde is secretaris gewor den, terwijl de ander de sectie beel dende kunst coördineert. De naar Dordrecht verhuisde Joop Mosmans blijft voorlopig adviserend lid van de stichting en zal ook Thoolse kun stenaars elders promoten. Het bestuur bestaat verder uit voor zitter Sarien Bout (coördinatie sec tie muziek), vice-voorzitter Oscar Huiskamp (promotie) en penning meester Veronie Rens (coördinatie beeldende kunst). Peter Luten heeft de klaverjascom- petitie gewonnen van Stad Tholen. Hij speelde gemiddeld 4852 punten. Tweede werd Coby Leijdekkers met 4705 p; 3. Leen Hage 4675 p; 4. Ed ward Tazelaar 4657 p en 5. Aad Vol- werk 4640 p. Carlo Hage won de Jan Jansenbokaal. Inmiddels is de nieuwe competitie begonnen. Stad Tholen speelt elke donderdag om acht uur in café De Kroon. De eerste speelronde telde 22 deelnemers. De uitslag: 1. Ed ward Tazelaar 5487 p; 2. Frans Bah- nerth 5069 p; 3. Henk Snepvangers 5044 p; 4. Aad Volwerk 5024 p; 5. Carlo Hage 4990 p. De 39-jarige Jaap Hage (Dalem- sestr.) is gekozen in de medezeg genschapsraad van c.n.s. De Regen boog. De andere kandidaten waren Annelies Overbeeke-Koopman en Jaap Hage (Meanderlaan). Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij. Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf N1EMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Voor de Christelijke Ouderen Ver eniging vertelde dr. J.P. Zwemer over zijn boek 'Zeeland 1945-1950'. Het was de periode dat in heel de provincie de veranderingen in de landbouw aan den lijve ondervon den werden. De oprukkende mecha nisatie, betere arbeidsvoorwaarden in de industrie en de Marshall-hulp speelden in die ontwikkelingen een rol. Zwemer deed hiernaar veel on derzoek in West-Zeeuws-Vlaande ren en stuitte daarbij onder meer op veranderingen in de politieke struc tuur. Kwam je voor de oorlog wei nig boerenknechten tegen in de ge meenteraden, na 1945 voltrok zich een ommekeer. In de sociaal-demo cratische hoek was de verandering het grootst en dat kwam goed tot uit drukking in de besluiten die de ra den namen. Ook op het eiland Tho len waren de gewijzigde politieke verhoudingen merkbaar. Na de pauze werd in een levendige discussie dieper op het onderwerp ingegaan. De opkomst was goed, waaruit het COV-bestuur conclu deert dat de onderwerpen op de maandelijkse bijeenkomsten aan spreken. Voor een gezelschap van 57 dames en één heer vertelde onderdirecteur N. de Jonge onlangs bij de Passage over het werk van de kon. Ned. red dingmaatschappij (KNRM). Deze vrijwilligersorganisatie bestaat 175 jaar en de 700 medewerkers staan het hele jaar door, 24 uren per dag, klaar voor mensen die op zee in nood zijn geraakt. Donaties, giften en legaten zorgen ervoor, dat de KNRM de reddingsvloot en haar 37 stations langs de kust in stand kan houden. De Jonge toonde een span nende film waarin alle facetten van het reddingswerk aan de orde kwa men. Ook een korte film over de i bouw van het nieuwste schip - de Kon. Willem I - was indrukwek kend. Mevr. Veenma-Pollie deed in de pauze en na afloop goede zaken met de verkoop van promotieartike len. Presidente mevr. Heemskerk- v.d. Laan bedankte de spreker en overhandigde hem een gift. De aanwezigen werd nog meege deeld dat voor het jubileumfonds twee activiteiten op stapel staan: een tweedehands-boekenbeurs in januari en een statiegeldactie. Op 14 no vember wordt een creatieve ochtend gehouden, inmiddels hebben zich ruim voldoende leden aangemeld. Een Belgische motorrijder is zater dagmiddag van de Molendijk gere den. De knik in de weg ter hoogte van de familie Pons werd de man noodlottig. Hij maakte een inschat tingsfout, reed rechtdoor en beland de met zijn motor tegen aan boom aan de zuidkant van de dijk. De man werd gelanceerd en kwam in de sloot terecht. Zijn motorvrienden - de club kwam van Stavenisse gere den - bevrijdden hem. Hij bleek een sleutelbeen te hebben gebroken en werd met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De motor werd volledig vernield. In de onderlinge competitie van bil jartclub De Treffers speelde Henk Hommel met 19 beurten de kortste partij. Sjaak Etienne maakte de hoogste serie - 26 caramboles - en Jos Hommel liet met 2,86 het beste gemiddelde noteren. De uitslagen: D. den Hollander-B. den Hollander 10-9,47; J. van Daa- len-K. Hommel 10-6,96; J. Horm mel-L. van Wezel 10-4,58; N. Rooijakkers-C. Burgers 10-8,66; H. Hommel-L. van Wezel 10-3,75; P. de Leeuw-J. Etienne 6,48-10. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Twee auto's raakten vrijdagmiddag zwaar beschadigd bij een aanrijding op de Mareweg. Ter hoogte van de oprit naar de Hiksedijk week even na twee uur een 49-jarige Tholenaar uit naar links voor een inhaal manoeuvre. Maar hij zag over het hoofd dat uit de richting Sint-Anna- land een auto naderde, bestuurd door een 28-jarige inwoner. Een botsing was niet meer te vermijden. Judoclub OVJV begint met een cur sus zelfverdediging. Judoleraar Ri- nus Govers leert de deelnemers handige technieken aan om zichzelf te beschermen tegen geweld op straat. Als men zich, in deze tijd van toenemende agressie, kan verweren dan staat men niet zo machteloos, is de gedachte hierachter. Dames en heren vanaf 14 jaar kunnen zich aanmelden, vooralsnog voor tien lessen. Speciale kleding is voor de ze cursus niet vereist. Bij voldoende belangstelling wordt er op 1 novem ber, om 9 uur 's avonds, begonnen in de Vossenkuil. Aanmelden kan bij Rianne Verhees, tel. 672541, of elke woensdagavond tussen 7 en 9 uur in de Vossenkuil. M.C. Goedegebuure heeft hoge ogen gegooid op een tentoonstelling van de parkieten speciaalclub in Heinkenszand. De kweker behaalde twee kampioenschappen, met een oranjevleugel en met een blauwe grijsrug dwergpapegaai. Beide vo gels kregen 91 punten van de keur meesters. Aan de tentoonstelling deden vijf leden van Vogelvreugd mee. Al meer dan 600 videobanden zijn er besteld van zowel het Setallands spektakel als van de totale viering van 525 jaar Sint-Annaland. Een aantal dat het succes van het feest nog eens onderstreept, aldus het co mité Sint-Annaland 525/2000. Dat organiseert zaterdagmiddag 21 ok tober een foto- en filmvoorstelling in de Wellevaete. Tussen één en zes uur kan iedereen er, gratis, de vele honderden gemaakte foto's komen bekijken alsmede een samenvatting van de videoband over de festivitei ten. De banden kunnen dan ook nog besteld worden. Opnamen van het spektakel worden niet in het open baar vertoond. Die primeur gunt het comité aan de vrijwilligers die aan dit evenement hebben meegewerkt én aan hen die in de werkgroepen actief waren. Voor hen is er deze zelfde dag een terugkomavond. Ondertussen werkt het comité aan een kerstmarkt en het Setallands promsconcert die in december op het programma staan. De kerst markt wordt vrijdagavond 15 en za terdag 16 december in en rond de veiling gehouden. Aan het proms concert werken naast Accelerando het Zeeuwse koor A58 en plaatse lijk zangtalent Janine Pleune mee. In de biljartcompetitie van De Hoop won E. van Poortvliet vrijdag haar derde partij op rij. Ditmaal was L. Menheere het slachtoffer (10-7,5). W. Elenbaas won met 10-7,44 van T. van Poortvliet. M. Bazen speelde sterk tegen W. van Oudenaarde - bij wie het niet erg wilde lukken - en won met ruim verschil (10-4). Voor M. Elenbaas zag het er goed uit, maar hij gaf tegen J. Bolier een riante voorsprong uit handen. In zijn laatste beurt scoorde Bolier 21 caramboles en won daardoor met 7,25-10. De laatste partij, tussen D. van Wijk en G. Rijnberg, was de kortste. Rijnberg won in 18 beurten, speelde het beste gemiddelde (2,7) en scoorde met 16 caramboles de hoogste serie. Zijn tegenstander ver loor met een ruim verschil: 10-2,8. Op de zolder van het hervormd ver enigingsgebouw wordt vanaf dins dag gedurende drie dagen weer de Vakantiebijbelclub gehouden voor kinderen uit de groepen 3 t/m 8 van het basisonderwijs. Elke morgen zal een verhaal uit de Bijbel worden ge lezen, terwijl er ook veel wordt ge zongen. Verder is er tijd vrij ge maakt voor ontspanning en aan het einde van elke morgen wordt er ge knutseld. Thema dit jaar is 'Wijs op weg'. Donderdag wordt de VBK af gesloten met een spelmiddag rond het kerkgebouw. De zondag erna sluit de kerkdienst aan op één van de verhalen die de kinderen op de club hebben gehoord. En op dins dag 14 november is er een terug komavond voor de deelnemers met hun ouders. Via de scholen zijn de kinderen uitgenodigd voor de VBK, die gratis is. Daarbij kregen ze een knutselopdracht, waarmee ze kans maken op een prijs. Turnvereniging WIK biedt kinderen tussen 6 en '12 jaar woensdag van 3 tot 5 uur gratis een spannende mid dag aan. Op het programma staat onder meer trapeze zwaaien, tram polinespringen, balanceren op een balk, touwen en ringen. De N.H. vrouwenvereniging Niet in eigen kracht houdt woensdag de jaarlijkse verkoping ten bate van de kerk. Tussen half drie en half zes, en vanaf half zeven, is iedereen wel kom in verenigingsgebouw De Schuilplaats. int-Maarte De fancyfair van de Hervormde Ge meente Rehoboth, op 21 oktober, wordt gehouden in de voormalige kleuterschool aan de Radda Barnen- straat. Daar is tussen half twee en vijf uur vanalles te koop, er zijn di verse spelletjes, een boekentafel, stand van de zending en een activi teit van de jeugdclub. De opbrengst is bestemd voor de verbouw van het kerkgebouw. In Maartenshof begint de Anbo soos weer met haar activiteiten voor ou- Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag ♦I Drumsticks vers of gemarineerd, 1 kg «Pizza p.st. 5,95 12,50 11,50 7,50 2 voor 10,- Magere speklappen 1 kg 7,- Varkenskluiven 1 kg 7,- Varkenshieltjes 1 kg 5,50 J Slavinken 5 halen Heel de week: Varkensrollade 100 gram 1,95 Gegrillde kipfilet 100 gram 2,25 Corned beef 150 gram 2,25 Satéschnitzels 5 halen 4 BETALEN Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 4 BETALEN* Advertentie I.M. deren. Dinsdagmiddag om twee uur bijt St. Majoraat uit Vlissingen het spits af. Zij brengen een gekostum- meerde voorstelling met Neder landstalige liedjes en waren ook vo rig jaar in de smalstad te gast. Iedereen is welkom. Dat geldt ook voor de bingomiddagen op 31 okto ber en 21 november. Bezoekers krij gen een gratis kopje koffie of thee. In de Kaaistraat is woensdagmiddag een auto beschadigd. Een 54-jarige Urker had het voertuig daar een klein uurtje geparkeerd en toen hij terugkwam bleek er schade te zijn aan spatbord en bumper. De dader is onbekend. De inhaalwedstrijd van de Pende laars is gewonnen door J. van Gor- sel, die 5738 punten verzamelde. Tweede werd A. Arts met 5338 p; 3. J. v.d. Werf 4785 p; 4. A. Koetsier 4569 p; 5. P. Bazen 4501 p; 6. J. van Zetten 4340 p; 7. P. van Iwaarden 4323 p; 8. R. van Putten 4254 p; 9. L. Kampman 4165 p; 10. M. den Haan 4127 p. Dat het op de Westkerkseweg aan merkelijk drukker is nu de Provin- cialeweg tijdelijk is afgesloten, bleek donderdag tijdens een snel heidscontrole. In tweeënhalf uur tijd - tussen half vier en zes - pas seerden daar 450 voertuigen. Er re den er tien te hard, waarbij de hoogstgemeten snelheid 70 km/u Bakkerij Hirdes te Krabbendijke, die ook een vestiging in ons dorp heeft, heeft het hygiënecode-certifi- caat ontvangen. Uit de beoordeling is gebleken dat hij voldoet aan de eisen uit de hygiënecode voor de broodbakkerij en de banketbakkerij. Het certificaat is een initiatief van FoodCert NL en de stichting Beoor delingen NBC. Door te werken vol gens de hygiënecode voldoen bak kerijen aan de HACCP-verplichtin- gen en lopen voorop op het gebied van hygiëne en voedselveiligheid. In het kader van de Dag van de war me bakker hield Hirdes open huis in zijn bedrijf. Ook uit Poortvliet kwa men mensen een kijkje nemen. De hele dag werd er geproduceerd en afgebakken. In de onderlinge competitie van bil jartclub Tolrust was C. Nagelkerke goed op dreef. Met de hoogste serie van 14 caramboles en een gemid delde van 3,22 bleef hij zijn tegen standers ruim de baas. Alleen L. Bijl lukte het om er in de laatste beurt een remise uit te slepen. J. Uijl had maar 22 beurten nodig om C. Bal op achterstand te zetten. De uitslagen: J. Uijl-M. Hage 7,95- 10; C. Nagelkerke-L. Bijl 10-10; A. Schot-M. Hage 5,67-10; W. Bijl-M. Uijl 7,71-10; A. Burgers-G. de Jonge 10-8,79; C. Nagelkerke-A. Schot 10- 5,67; C. Nagelkerke-M. Uijl 10-5,33; A. Burgers-A. Schot 9,79-10; J. Uijl- C. Bal 10-3,48; L. Bijl-J. Uijl 9-10. Er is in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken in twee woningen in het dorp. Uit een huis in de Achter straat namen de daders honderden guldens en persoonlijke papieren mee. Ook aan het Zuidplantsoen wa ren papieren en ruim hon- derd gul den de buit. Het Rode Kruis organiseert vrijdag 20 oktober een bloedafnameavond. Tussen half zeven en negen uur kun nen gezonde mensen tussen 18 en 70 jaar zich daarvoor melden in dorps huis De Wimpel. Leerlingen van de chr. scholenge meenschap Prins Maurits te Middel- harnis komen donderdag 19 oktober langs de deur met boterkoek en spe culaas. De opbrengst is bestemd voor de financiële adoptie van 28 kinderen in diverse ontwikkelingslanden. Zij ontvangen voedsel, kleding en onder wijs via een bonafide stichting. J. Verhoef uit Sint-Annaland krijgt geen vergunning om met geweer en kunstlicht te jagen op konijnen op de Philipsdam. Volgens de provincie zijn daarvoor voldoende andere middelen voorhanden die de rust in het natuur gebied niet verstoren. Verhoef mag wél konijnen bejagen bij de Kram mersluizen. OOSTERSCHÏLDERSGIO Advertentie I.M. THOLEN 12 okt. Jubilarissenavond CNV, Meulviet 19.30 u. 13 okt. SGP-studiever. Calvijn over beleggen, Calvijn college 19.30 u. 14 okt. Jasperina de Jong en Louis van Dijk, Meulvliet, 20.15 u. 24 okt. Cursus notuleren, ROC Schuttershof 2a, 19.30 u. 25 okt. Oecumenisch avondgebed, Ichthuskerk, 19.30 u. 28 okt. Kindertheater Simon en Zoo, Meulvliet 15 u. OUD-VOSSEMEER 21 okt. Jaarconcert Smalstads man nenkoor, Vossenkuil 20 u. SINT-ANNALAND t/m okt Overzichtsexpositie Chris Lanooy; de aardappel, Meestoof, di t/m za 14-17 u. 12 okt. Culturele dagreis Antwer pen, plattelandsvrouwen, 8 u. 25 okt. Bijeenkomst Plattelands vrouwen; vertelling door mevr. Baard-Lobbezoo over Azië, Haven zicht 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 12, 19, 26 okt. Informatie-avond rondom de Bijbel, vml. kleuter school R. Barnenstraat, 20 u. 21 okt. Fancyfair Herv. gem. Reho both, vml. kleuterschool R. Barnen straat, 13.30-17 u. 23 okt. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis 19.30 u. 24 okt. Vergad. comm. gem. ont wikkeling, gemeentehuis 19.30 u. SINT PHILIPSLAND 20 okt. Bloeddonoravond Rode Kruis, De Wimpel. BERGEN OP ZOOM 13 t/m 22 okt. Najaarskermis, Plein 13. 13 t/m 15 okt. Tentoonstelling vo gels en Orchideeën, vr 20-22 u., za 11-21 u., zo 11-17 u., wijkcentrum De Kastanje, Kastanjelaan. 15 okt. Jeugdtheater het Appeltje, De Maagd, 14.30 u. 17 okt. operette Die Lustige Witwe, De Maagd, 20.15 u. 18 okt. Lezing Kinderen op hun mooist, Markiezenhof, 20 u. 18 en 25 Okt. Herfst-stadswandeling, vertrek VVV Uitwinkel 14 u. 19 okt. Klucht De Knecht v^n Twee Meesters, De Maagd, 20.15 u. 20 okt. Moldavisch koor en orkest, De Maagd, 20.15 u. 21 okt. Klezmerband Di Gojim 'Oostenwind', De Maagd, 20.15 u. 24 en 25 okt. Lenette van Dóngen, De Maagd, 20.15 u. 27 okt. Lucia di Lammermoor, de Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: U-571 - do en zo t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u. Pokemon 2: Op eigen kracht (Ned. gespr.) - vr 18.45 u., za 14 en 18.45 u., zo 14 en 16 u., ma t/m wo 14 u. ROXY II: X-men - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 14 en 20 u. Chicken run (ned. gespr.)- za en ma t/m wo 14 u., zo 16.15 u. CINEM'ACTUEEL 1-2-3: Coyote ugly - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15,18.45 en 21.30 u. Pokemon 2: Op eigen kracht (Ned. gespr.) - vr 18.45 u., za 14 en 18.45 u., zo 14 en 16.15 u., ma t/m wo 14 u. Nutty Professor II; The klumps - do 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15. 18.45 en 21.30 u., ma t/m wo 14 en 20 u. The road to El Dorado: Het land van goud (Ned. gespr.) - za, zo en ma t/m wo 14 u. Road Trip - vr en za 21.30 u., zo 18.45 en 21.30 u., wo 20 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Victor...pendant qu'il est trop tard - ma 20.30 u. Shower - di 20.30 u. Fiets gevonden. Tussen 2 en 8 ok tober is er een fiets gevonden. Wie zijn rijwiel in die periode is kwijt geraakt, kan voor nadere informatie terecht op het politiebureau aan de S. Lindhoutstraat in Tholen. Gerda Buijs en Dirk Plugge worden voor het gemeentehuis in Snt-Maartensdijk opgewacht door zeventien kinderen uit het schippersinternaat Eben Haëzer in Dordrecht. Groepsleidster Gerda Buijs uit Sint-Philipsland werd woensdag middag samen met haar echtge noot Dirk Plugge uit Schevenin- gen voor het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk opgewacht door zeventien kinderen van het schippersinternaat Eben Haëzer in Dordrecht. De 23-jarige bruid was tot haar huwelijk twee jaar leidster op het internaat. Ze trad in de voet sporen van haar moeder die ook in een internaat werkte, maar anders dan vroeger wordt er nu zoveel mogelijk een gezinssitu atie nagebootst. Met kleinere groepen, verschillende leeftijden en meisjes en jongens door el- ar. k^: De bruid reed vanuit Sint-Phi- lipsland naar haar werk. Nu ze in Scheveningen woont is dat een stuk moeilijker. Niet zozeer de afstand, maar de files maakten het te omslachtig. Ze werkt daar om nu in de visgroothandel bij haar man. Na de huwelijksvoltrekking ver trok het gezelschap naar Ooit- V gensplaat op Goeree-Overflak- kee voor het feest. Tijdens de plechtigheid in het gemeentehuis liep overigens de auto van een van de bezoekers (aan de oostzij de van de Markt geparkeerd) blikschade op toen deze werd ge raakt door een passerende auto die uitweek voor een tegemoetko- end voertuig. Zondag 15 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.D.) en 18.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Steegman, Ridderkerk. GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen. 17 u. lofprijzingsdienst. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Brons, Urk. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. evang. Pieper. 19 u. zangavond. VRÏJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.45 u. drs. Roos, Leiden. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder. 18.30 u. ds. Maasland, Schevenin gen. GEREF KERK 10 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van der Zwan. 14.30 u. ds. Brons. GEREF GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Burger, Waddinxveen. 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers. 18 u. ds. Paul, Dirksland. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. 19/10 19.30 u. dhr. Gerritsen. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Muilwijk, Monster. 14.30 u. ds. Roodsant, Dirksland. HERV. GEM. REHOBOTH 10 (H.D.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis (H.D.). GEREF. GEM. 9.30,14 en 18.30u. leesdienst. wo 18/10 19.30 u. ds. Van Gelder, Middelburg. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Hiensch, Lekkerkerk. 18 u. ds. Kommers, Stavenisse. GEREF. KERK 10 u. ds. Petter, Dongen. 14.30 u. dhr. Fluyt, 's Gravenpolder. GEREF GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. 18/10 19.30 u. ds. Schipper, 's-Gra- venpolder. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein. 17 u. dr. Buitelaar, Ridderkerk. 13/10 13.15 u. ds. Klein (huw.bev.). GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. De Bie, 's-Gravenpolder. Stemmen vani In de nacht van maandag op dins dag vorige week werd ik wakker van vreemde geluiden. Er bleek brand te zijn in mijn landbouw- schuur. De ramen van mijn werk plaats sprongen van de hitte en de gehele ruimte stond al in lichter laaie. Na 112 te hebben gebeld en - je wilt wat doen - de brandblusser te hebben leeggespoten op de bui tendeuren van de werkplaats, kwam de Sint-Philipslandse brandweer. Door hun inzet en kennis van zaken is de schuur op het nippertje gered kunnen worden. De drie korpsen van Sint-Annaland, Sint-Maartens dijk en Tholen hebben in allerijl slangen uitgelegd uitgelegd voor het geval de rest van de schuur eveneens vlam zou vatten. Dit werd gelukkig voorkomen! Veel respect hebben wij voor de or ganisatie en de naadloze samen werking binnen 'onze' brandweer en tussen de korpsen onderling, maar ook voor de persoonlijke aan dacht en zorg voor Cora en mijn persoon. Toen het dak alsnog begon te smeu len werd niet snel een rijtje pannen van het dak gegooid, maar werden zorgvuldig de pannen doorgegeven en op stapels gelegd en zo nog meer schade voorkomen. Jongens: klasse! Nogmaals bedankt! Leo de Oude, Rijksweg 6, Sint-Philipsland. De opbrengst van de nationale col lecte voor geestelijk gehandicapten is licht gestegen van ƒ11.459,65 vo rig jaar tot 11.502 gulden in de week van 25 tot en met 30 septem ber. Behalve in Oud-Vossemeer werd er in alle plaatsen gecollec teerd. Betere resultaten waren er in Tholen, Stavenisse en Sint-Philips land, terwijl in de andere plaatsen I HUISARTSEN Zaterdag 14 en zondag 15 oktober Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen, tel. 602350. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, St.-Maartensdijk, tel. 662400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Hoogenstraaten, Bergen op Zoom, tel. 0164-233462. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde,.tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): Petra Timmers, 604969. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113-232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577 (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/m vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ooster- schelderegio Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen eii klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 603329, van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. NED. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 12 t/m vrijdag 20 okt. donderdag 12 3.52-16.02 vrijdag 13 4.27-16.37 zaterdag 14 5.02-17.17 zondag 15 5.37-17.52 maandag 16 6.17-18.27 dinsdag 17 6.52-19.07 woensdag 18 7.32-19.47 donderdag 19 8.17-20.37 1 vrijdag 20 9.07-21.37 vr 13/10 10.56 u. VM vr 20/10 10.02 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771 Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). minder werd gegeven. De opbrengst per woonkern, met tussen haakjes het resultaat van vorig jaar, is: Tholen ƒ3936,85 (ƒ3777,65), Poort vliet ƒ897,75 (ƒ965,75), Scherpenis se ƒ1437,30 (ƒ1535,55), Sint-Maar tensdijk ƒ1290,25 (ƒ1380,-), Stave nisse ƒ1018,40 (ƒ896,30), Sint-An naland ƒ1654,35 (ƒ1800,75), Sint- Philipsland ƒ1267,10 (ƒ1103,65).

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 2