Engelse en Tholenaar gewond bij een botsing na keren op Poortvlietsedijk Provincie Zeeland Zeeland in discussie Wonen en zorg Smash '76 is nu hekkensluiter Hondencontrole Donderdag 12 oktober 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 R. Reijngoudt generaal kampioen van de Vredesduif Brooijmans 5e bij trekpaardploegen Steen tussen motor en rempook kost v.d. Hoek plaatsen Joram Dees 12e in Belgisch Stekene Jeugd Amazone Quist bedwingt bokkend en steigerend paard Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 41/2000 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Woningonderzoek Ouderen blijven steeds langer zelfstandig wonen en verstandelijk gehandicapten verhuizen naar een groepswoning in een wijk of dorp. De beleidsvelden wonen en zorg krijgen steeds meer raakvlakken. De conceptnotitie Wonen en Zorg moet duidelijkheid geven over het beleid van de provincie Zeeland. Commissievergadering Zeelandbrug Duivensport Generaal: 1, 6, 9, 10. R. Reijngoudt 2 en 8. A. Reijngoudt 3 en 4 J.D. Quist 5. Jac. Reijngoudt. Vitesse: 1. R. Reijngoudt 2. Jac. Reijn goudt 3, 5, 7 comb. Reijngoudt en zn. 4, 9, 10 A. Goudzwaard 6. R. v.d. Reest 8. J.D. Quist. Midfond: 1, 6, 7 A. Goudzwaard 2 en 3 R. Reijngoudt 4 en 8 J.D. Quist 5 en 10 comb. Reijngoudt en zn. 9. gebr. Reijn goudt. Dagfond: 1 en 6 L. Reijngoudt 2 en 3 J.D. Quist 4. K. van Dommelen 5. comb. Reijngoudt en zn. 7 en 10 P. Wagemaker 8 en 9 R. v.d.Reest. Overnacht: IA. Goudzwaard 2. comb. Hoek 3. P. Wagemaker 4. K. van Dom melen 5. P. Wagemaker 6 en 7. W. van Dommelen 8. M. Meijer en zn. 9. K. de Frel 10. S.A.M. Vermaas en zn. Jonge duiven: 1, 2, 4, 8 comb. Reijn goudt en zn. 3, 6, 7, 10 gebr. Reijngoudt 5. R. Reijngoudt 9. comb. Hoek. Navluchten. 1, 2, 4, 5, 6 comb. Reijn goudt en zn. 3 en 8 Jac. Reijngoudt 7 en 9. R. Reijngoudt 10. A. Goudzwaard. Generaal onaangewezen: 1. comb. Rei jngoudt en zn. 2. R. Reijngoudt 3. gebr. Reijngoudt 4. J.D. Quist 5. comb. Hoek 6. A. Goudzwaard 7. R. v.d. Reest 8. K. van Dommelen 9. L. Reijngoudt 10. A. Vermaas. Vitesse onaangewezen: 1R. Reijngoudt 2. A. Goudzwaard 3. comb. Reijngoudt en zn. 4. Jac. Reijngoudt 5. J.D. Quist 6. R. v.d. Reest 7. comb. Hoek 8. A.Ver maas 9. gebr. Reijngoudt 10. J. van Belle. Midfond onaangewezen. 1. A. Goud zwaard 2. J.D. Quist 3. comb. Reijngoudt en zn. 4. R. Reijngoudt 5. gebr. Reijn goudt 6. R. v.d.Reest 7. comb. Reijn goudt 8. K. van Dommelen 9. Jac. Reijn goudt 10. comb. Hoek. Generaal aangewezen. 1R. Reijngoudt 2. comb. Reijngoudt en zn. 3. A. Goud zwaard 4. J.D. Quist 5. gebr. Reijngoudt 6. L. Reijngoudt 7. comb. Hoek 8. R. v.d. Reest 9. P. Wagemaker 10. K. van Dom melen. Vitesse aangewezen: 1. R. Reijngoudt 2. A. Goudzwaard 3. comb. Reijngoudt en zn. 4. Jac. Reijngoudt 5. J.D. Quist 6. R. v.d. Reest 7. J. van Belle 8. comb. Hoek 9. A. Vermaas 10. P. Wagemaker. Midfond aangewezen: 1. A. Goud zwaard 2. R. Reijngoudt 3. comb. Reijn goudt en zn. 4. J.D. Quist 5. gebr. Reijn goudt 6. J. Zuidweg 7. K. van Dommelen 8. J. Quist 9. S.A.M. Vermaas en zn. 10. Jac. Reijngoudt. Dagfond onaangewezen. 1. L. Reijn goudt 2. P. Wagemaker 3. J.D. Quist 4. R. v.d. Reest 5. K. van Dommelen 6. S.A.M. Vermaas en zn. 7. R. Reijngoudt 8. J.C. Verwijs 9. comb. Reijngoudt en zn. 10. A. Goudzwaard. Overnacht onaangewezen: 1. K. van Dommelen 2. A. Goudzwaard 3. M. Meijer en zn. 4. P. Wagemaker 5. S.A.M.Vermaas en zn. 6. K. de Frel 7. J.C. Verwijs 8. gebr. Reijngoudt 9. comb. Hoek 10. W. van Dommelen. Jong onaangewezen: 1. gebr. Reijn goudt 2. corfib. Reijngoudt en zn. 3. comb. Hoek 4. R. Reijngoudt 5. A. Ver maas 6. J.D. Quist 7. R. v.d. Reest 8. A. van Dommelen 9. L. Reijngoudt 10. K. van Dommelen. Navluchten onaangewezen. I. comb. Reijngoudt enz. 2. Jac. Reijngoudt 3. R. Reijngoudt 4. A. Goudzwaard 5. R. v.d. Reest 6. P. Wagemaker 7. J.F. Neele 8. gebr. Reijngoudt 9. J.D. Moedt 10. comb. Hoek. Dagfond aangewezen: 1. J.D. Quist 2. L. Reijngoudt 3. P. Wagemaker 4. R. Reijngoudt 5. R. v.d. Reest 6. A. van Dommelen 7. S.A.M. Vermaas en zn. 8. J.C. Verwijs 9. K. van Dommelen 10. comb. Hoek. Overnacht aangewezen: 1. K. van Dommelen 2. P. Wagemaker 3. M. Meij er en zn. 4. gebr. Reijngoudt 5. comb. Hoek 6. A. Goudzwaard 7. K. de Frel 8. C. Verwijs 9. A. van Dommelen 10. comb. Reijngoudt. Jong aangewezen: 1. comb. Reijngoudt en zn. 2. R. Reijngoudt 3. gebr. Reijn goudt 4. L.Reijngoudt 5. A. Vermaas 6. R. v.d. Reest 7. comb. Hoek 8. J.D.Quist 9. J. Suurlant 10. A. van Dommelen. Navluchten aangewezen: 1combinatie Reijngoudt en zn. 2. Jac. Reijngoudt 3. R. Reijngoudt 4. gebr. Reijngoudt 5. A. Goudzwaard 6. J.F. Neele 7. comb. Hoek 8. R. v.d. Reest 9. P. Wagemaker 10. L. Reijngoudt. Twee vijfde plaatsen waren er voor Ko Brooijmans, de enige Thoolse deelnemer tijdens het open Zeeuws kampioenschap trekpaardploegen in Wilhelminadorp. De omstandigheden waren gunstig, hoewel het tegen het einde van de wedstrijd licht begon te regenen. Onder de 12 deelne mers was voor het eerst ook een vrouw: Jany Rozendaal uit Wouw, die 11e werd. Brooijmans behaalde op de 5e plaats 72 punten, terwijl winnaar B. van der Wek ken jr. uit Kerkwerve er bovenuit stak met 81 punten. In de trekwedstrijd behaalde Ko Brooijmans met Winnie van Bleijen- daal eveneens een 5e plaats. W. Baremans uit Etten-Leur was hier de winnaar. Om dat het weer wat te wensen overliet, was er niet zoveel publiek bij de trekpaarden. In verband met de hondenbelasting staat voor volgend jaar een integra le controle op het programma van de in de gemeente Tholen aanwezi ge honden. Hoe dat aangepakt gaat worden, wordt nog bekeken, zei wethouder R. Ravensteijn onlangs in de commissie middelen. „Maar we komen zeker met een nader voorstel." Zijn partijgenoot P.K.M. Stouten miste in de begroting een overzicht van de kosten en de baten van de controle. Hij wijde weten of dat er nog vóór de begrotingsbe handeling komt, maar die toezeg ging kon de wethouder niet doen. „We proberen het in oktober of no vember te hebben." Een van de auto 's kwam na het ongeval tot stilstand op het talud van de dijk tussen Scherpenisse en Poortvliet. Bij een verkeersongeval op de Poortvlietsedijk zijn donderdag middag om tien voor vier een Brit se automobiliste en een Tholenaar gewond geraakt. De 37-jarige Brit se stond met haar auto op de par keerplaats aan de noordzijde van de Poortvlietsedijk in de buurt van de afslag naar de Noordhoekse- weg. Toen ze wilde keren en de rij baan opreed om in de richting van Poortvliet de weg te vervolgen, verzuimde ze voorrang te verlenen aan de 51-jarige bestuurder van de personenauto die ook in de richting van Poortvliet reed. Hij botste achterop de auto. Bij de botsing raakten beiden ge wond. De man had rug- en nek- klachten, de vrouw had pijn aan haar hoofd efl nek. De bestuurders en andere inzittenden werden door het personeel van de gealar meerde ambulance opgevangen, maar hoefden niet vervoerd te worden naar het ziekenhuis. De voertuigen raakten door het onge val beschadigd. Een van de auto's belandde op het talud van de dijk. De andere bleef op de rijbaan en blokkeerde het verkeer dat uit de richting van Poortvliet kwam. De Thoolse politie was ter plaatse om proces verbaal op te maken en het verkeer te regelen. Tijdens het ongeval was het slecht weer. J0 Motorsport Motorcrosser Kevin van den Hoek uit Sint-Maartensdijk was zondag na een afwezigheid van zes weken (wegens ziekte) weer in actie tijdens een MON- wedstrijd in Venray. Bij de 125cc senio ren stonden 28 crossers achter het start hek. Bij de eerste manche ging de Thools sportman van het jaar 1999 als 23e van start. Maar gedurende de 18 mi nuten en één ronde klom hij op naar de 6e plaats. Twee ronden voor het einde kwam er een steen vast te zitten tussen het motorblok en de rempook waardoor de motor constant bleef remmen. Met behulp van mensen uit het publiek werd de steen verwijderd en kon Van den Hoek de wedstrijd vervolgen. Maar toen waren er al zoveel andere deelnemers gepasseerd, dat er niet meer in zat dan een 23e plaats. In de tweede manche ging het beter. Weer vocht Kevin van den Hoek zich naar voren. Hij reed nu weer zoals men van hem gewend is en als zesde passeerde hij de zwart-wit-ge- blokte vlag. Zondag rijdt Van den Hoek in Nederweert. Wielrennen De Thoolse wielrenner Joram Dees is zaterdag twaalfde geworden op een koers in het Belgische Stekene. Voor de wegwedstrijd over 88 km was een sterk deelnemersveld, waar onder de nationale selecties van Let land en de Verenigde Staten die met deze rit trainden voor het WK voor junioren in Bretagne. Het parcours was vrij vlak en het weer was koud, maar droog. Tot half koers zat Joram Dees bij alle ontsnappingen, maar de beslissende sprong miste hij. Een elf man grote kopgroep liep uit naar een riante voorsprong. Dees zette op een gegeven moment zelf de achtervol ging in, maar in zijn eentje kon hij het gat niet meer dichtrijden, hoewel hij nog wel een halve minuut in wist te lopen. De twaalfde plek stemt Dees op zich tot tevredenheid, maar gezien de vorm van de dag, had er meer ingezeten. Het is voorlopig de laatste wielerkoers van de Tholenaar voor de winter. Wel zal hij misschien nog meedoen aan ATB-wedstrijden. In de eerste klasse leed Smash een 3-7 nederlaag tegen Vice Versa en is halverwege de competitie hekkensluiter geworden. Ook het tweede se niorenteam en jongens 2 verkeren in degradatiegevaar. Daarentegen zijn meisjes 1 en het derde en vierde jongensteam volop in de race voor de titel. Tafeltennis Tegen Vice Versa beschikte Smash weer over Christian van 't Hof. Beide ploe gen hadden de punten hard nodig en tot en met het dubbelspel ging het gelijk op. Van 't Hof won zijn eerste partij en samen met Anné van Dijke het dubbel spel, terwijl laatstgenoemde evenals Gabriël Gunter in het enkelspel onderuit ging. Bij deze 2-2 stand ging het mis voor de Sint-Annalanders, want vier punten op rij gingen naar de concurrent uit Oudenbosch. Van 't Hof won welis waar nog zijn laatste partij, maar meer dan 3-7 zat er niet in. Smash 2 had vrijdag een zware avond tegen Backhands 5. De Sint-Annalan- ders, die met Marnix v.d. Graaf als in valler speelden, leden een 9-1 neder laag. Slechts Rafaël Fructuoso wist een punt te scoren. Ook het derde team verloor, met 4-6. Tegen Markiezaat pakte Marnix v.d. Graaf twee punten, terwijl Piet van Dij ke en Chris Hage er op één bleven ste ken. Door een 2-8 zege op Vice Versa verste vigde het meisjesteam de koppositie in de eerste klas. Ze hebben zes punten voorsprong, zodat promotie naar de lan delijke competitie lonkt. In Oudenbosch won Leontien van Keulen al haar enkel partijen en samen met Jantien Vroegop ook het dubbelspel. Laatstgenoemde en Diana Heijboer wonnen ieder twee en kelpartijen. Het eerste jongensteam boekte tegen hekkensluiter Best een 6-4 winst. Me- rijn v.d. Klooster en Harm Westdorp wonnen ieder twee wedstrijden en sa men het dubbelspel, terwijl Hubert Bruijnzeel één partij op zijn naam bracht. Jongens 2 bracht slechts twee spelers op de been en begon daardoor tegen Tios met een 0-3 achterstand. Het werd uiteindelijk 2-8, dankzij twee overwinningen van Rudi Hage. Tios is nu koploper en Smash staat onderaan. Smash 3 gaat na de 4-6 overwinning te gen Wanzl/Belcrum aan de leiding in zijn klasse. Remco Vroegop werd de man van de wedstrijd, hij won al zijn enkelpartijen en samen met Arno Bruijnzeel het dubbelspel. Bruijnzeel schreef twee enkelpartijen op zijn naam. Bij de aspiranten won Smash 4 met 6-4 van Markiezaat - en is daardoor koplo per - terwijl Smash 5 met 7-3 de meer dere moest erkennen in Witac. In het vierde team speelde Marius Prins 100% in het enkelspel. De dubbelpartij verloor hij samen met Martijn Neele, die twee wedstrijden in zijn voordeel besliste. Bart-Jan Quist pakte één punt. Bij Smash 5 verdeelden de speelsters de punten; Ellen Hage, Esther Bruijnzeel en Judith Gunter wonnen ieder één par- tij. Tenslotte de beginners. Smash 6 moest met 2-8 de meerdere erkennen in Back hands. Voor de Sint-Annalanders scoor de Martijn v.d. Klooster. Ook Smash 7 verloor, met 6-4 van Witac. Cees-Jan Koopman won drie enkelpartijen en Lennard Uijl zorgde voor het vierde Thoolse punt. Programma 14 oktober: Smash-Uni cum, Smash 2-Markiezaat 4. Jeugd: Asio-Smash 1, Witac 3-Smash 4, Smash 5-Markiezaat 6, Witac 4-Smash 6, Smash 7-TCS 4. Paardensport Amazone Mariska Quist is in de wedstrijd om de Aqua-Deltabokaal in Bruinisse tweede geworden op het Sint-Annalandse paard RTM's Gonnelien van de familie Tebbens. De eerste proef verliep niet dende rend en werd gewaardeerd met 150 punten. De merrie heeft de laatste tijd last van kuren en bokt en stei gert nogal eens. Mariska maakte zich hierover kwaad en hield de teu gels heel strak in de tweede proef. Dat werkte goed en met 158 punten sleepte de combinatie een tweede prijs en een winstpunt in de wacht. Marjolein Akkermans van de Een- drachtruiters was op een concours in Stad aan het Haringvliet succes vol. In de M2-dressuur behaalde ze in de eerste proef 157 punten en dat was voldoende voor een eerste prijs en een winstpunt. Voor de tweede proef kreeg de combinatie 152 pun ten en dat leverde een derde prijs op. Zaterdag kwam Marjolein ook nog uit op een springconcours in Oud-Gastel. Ze werkte het parcours foutloos af en eindigde als negende. Eefke Bastianen reed in Zuid-Beij- erland op Beaujolais in de B-dres- suur. De eerste proef resulteerde in 160 punten, genoeg voor een derde prijs en een winstpunt. Ook de tweede proef leverde een winstpunt op, maar met 164 punten was er ook nog een tweede plaats. Op Nora reed Laura Geluk in Oude Tonge in de L-dressuur. De eerste proef ging niet zo best en werd met 138 punten gewaardeerd. Voor de tweede werd een aanmerkelijk beter resultaat behaald, 152 punten. Abdij Nieuws mölse etöftsaïie staö pfatte&fK! mut water Igstasr «ffsstetk Het zijn soms best lastige vra gen die aan bod komen in het Zeelanddebat; het debat dat de leden van Provinciale Staten willen voeren met de inwoners van Zeeland over de toekomst van de provincie. Lastig ook omdat veel men sen soms niet weten welke overheid het voor het vertel len heeft. Wat doen we met onze grond Neem bijvoorbeeld de woning bouw. Nieuwe huizen worden gebouwd in een gemeente en die maakt daarvoor een bestem mingsplan. Geen bestemmings plan, geen woningbouw; helemaal waar. Maar het bestuur van de provincie maakt uit waar wel of geen woningen worden gebouwd, waar wel of niet bedrijven mogen komen. En de provincie regelt dat in een streekplan. De bestem mingsplannen van een gemeente moeten passen in het streekplan van de provincie. Vindt de provin cie dat er in een bepaald gebied geen woningen mogen komen, dan krijgt een gemeente geen goedkeuring voor een bestem mingsplan voor woningen en wordt er niet gebouwd. Als een gemeente een bestemmingsplan wil maken voor een bedrijventer rein en nieuwe bedrijven wil aan trekken, kan dat niet als dat niet mag volgens het streekplan. Woningbouw: alleen in steden of ook in de dorpen Hoe je het ook draait of keert, of de bevolking nu groeit of niet, er zullen toch woningen bij komen; bijvoorbeeld omdat er steeds minder mensen in één huis wonen. En waar moeten die woningen dan komen? De bouw van nieuwe woningen moet in de steden, want zo houd je een breed draagvlak voor voorzieningen en winkels en spaar je het landschap; De bouw van woningen moet je verdelen over steden en dor pen; Wie in de stad wil wonen, moet daar terecht kunnen, wie in een dorp moet in een dorp kunnen wonen en wie een plekje in het buitengebied wil, moet daar een huis kunnen neerzetten. Vragen, vragen Best lastige vragen, ook over andere onderwerpen. Over de toekomst van de landbouw die het best moeilijk heeft. Is glas tuinbouw een antwoord; is het te doen landbouwbedrijven te men gen met kleinschalige recreatie, natuurbeheer of zorgtaken. Of is een forse teruggang van de land bouw onvermijdelijk en is het beter van de vrijkomende grond natuur- en recreatiegebieden te maken. Over recreatie gesproken, kun nen er nog toeristen bij of moet het wat minder of juist meer. Bedrijven, hetzelfde. Meer om de welvaart en werkgelegenheid op peil te houden, of niet. En zo ja, waar dan: alleen in twee havenge bieden; of rond de grote steden. Ruim twintig vragen en grofweg 60 mogelijke antwoorden waar de bestuurders van de provincie eens stevig over willen doorpra ten met de inwoners van Zeeland. Zeelandwijzer De vragen en keuzemogelijkhe den staan vermeld in de Zeelandwijzer die op haar beurt weer was opgenomen in een spe ciale huis-aan-huiskrant die de afgelopen weken is verspreid. Wie dat gemist heeft, geen nood, de krant met de Zeelandwijzer en een discussieboekje zijn gratis verkrijgbaar bij het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel 0118-631400. Even bijpraten Even bijpraten, eventueel uitleg vragen, kan ook met een van de Statenleden. In de Zeelandtruck, het mobiele praathuis van de pro vincie, is dat mogelijk bij u in de buurt. Deze week tijdens de bedrijvencontactbeurs in de Zeelandhallen in Goes en vrijdag 13 oktober vanaf 15.00 tot 21.00 in Lamswaarde, bij het dorpshuis. En wie elektronisch zijn of haar mening wil geven kan dat doen op de speciale Website: www.zeelanddebat.nl. Het eindrapport 'Kwalitatief woningonderzoek 2000' is uitge komen. In dit rapport zijn gege vens opgenomen over het aantal woningen per gemeente, ver deeld in allerlei categorieën. Zo zijn er overzichten van het aantal tweede woningen, het aantal huurwoningen, de leegstand bin nen een gemeente en de kwaliteit van de woningen. Zowel in de kern als op het platteland van de gemeente Tholen blijft de toena me van de woningvoorraad ach ter ten opzicht van de raming. Op Walcheren is zelfs sprake van een lichte daling. Wie belangstel ling heeft voor dit rapport kan het opvragen bij het informatiecen trum van de provincie Zeeland. te woningen. Het stijgend aantal ouderen en het langer zelfstandig willen wonen van deze groep is daarvoor een niet onbelangrijk argument. Informatie De conceptnotitie is verkrijgbaar bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Bij de opstelling van de Regio visie Zorg voor oudere bleek dat de problematiek rondom wonen en zorg voor ouderen één van de belangrijkste knelpunten is. De wens om zolang mogelijk in de eigen vertrouwde woning te blij ven zorgt voor een toenemende vraag naar zorg aan huis. Woningen moeten worden aange past aan de nieuwe situatie. In de nabije toekomst wordt een flinke groei van het aantal ouderen ver wacht. Evenredig daarmee zal de vraag toenemen naar geschikte woningen met zorg. Ook in ande re zorgsectoren speelt een ver gelijkbare, maar wel kleinschali ger, problematiek, ledereen kent wel voorbeelden van gehandicap ten die in de wijk komen wonen. Zoveel mogelijk in de wijk en in een 'gewone' woning is de trend. De provincie Zeeland heeft met name op de gebieden zorg en wonen verantwoordelijkheden. Afstemming tussen de beleidsvel den zorg, wonen en welzijn is noodzakelijk. De conceptnotitie is het eerste resultaat van samen werking en is vooral bedoeld voor instanties die zich in willen zetten voor de zorg. Om de nota een bredere bekend heid te geven worden hierna in het kort een aantal punten weer gegeven. Woningbehoefte De toenemende woningbehoefte van ouderen zal op één of andere wijze moeten worden gereali seerd. Er is vooral behoefte aan woningen die op hun situatie zijn aangepast. Deze aangepaste woningen moeten vooral worden gezocht in bestaande huizen die daarvoor geschikt moeten wor den gemaakt. Het 'opplussen' van bijvoorbeeld eengezinswoningen is één van de mogelijkheden die vooral voor woningcorporaties van toepassing zal zijn. Beleidsdoelstelling Op verschillende terreinen van provinciaal beleid is aandacht voor de knelpunten rondom wonen en zorg voor bepaalde groepen mensen. De algemene beleidsdoelstelling op het gebied van wonen en zorg luidt als volgt: De provincie stelt hoge prioriteit aan het verwezenlijken van meer geschikte en betaalbare wonin gen voor ouderen met mogelijk heden tot zorg en woon-welzijns- diensten.De provincie stelt priori teit bij de verdere vermaatschap pelijking van de zorg voor men sen met een verstandelijke of lichamelijke handicap, mensen met psychiatrische en versla vingsproblemen en jongeren die zijn aangewezen op jeugdzorg. De provincie wil gemeenten, woningcorporaties, zorg- en wel- zijnsinstellingen stimuleren zich meer hiervoor in te zetten. Subsidieregelingen van de provin cie kunnen (indirect) bijdragen aan het realiseren van woonzorg combinaties. Inzet bouwcontingenten Gemeenten hebben een jaarlijks bouwcontingent: het aantal wonin gen dat mag worden gebouwd in een gemeente. Als niet via het verbouwen van bestaande wonin gen of zorgcentra aan de behoef te aan ouderenwoningen kan wor den voldaan, ontkomt een gemeente er niet aan om het contingent ook voor deze soort woningen in te zetten. Zonder het leggen van prioriteit bij ouderen huisvesting komt er zeker in de toekomst een tekort aan geschik- De statencommissie Algemeen bestuur vergadert op maandag 16 oktober om 13.45 uur. Deze openbare vergadering wordt gehouden in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Na de opening is er gelegen heid voor het publiek om gebruik te maken van het spreekrecht. Als eerste worden de toekomstplannen van de provincie besproken: de begrotingsbrief en beleidsbegroting 2001, het investeringsplan 2001 en de meerjarenraming 2001-2005. Hierna wordt gesproken over de vaststelling van de provinciale opcenten Motorrijtuigenbelasting. Gedeputeerde Staten (GS) stellen voor de heffing met 2,25% te laten stijgen. Door het ministerie van Financiën vastgestelde maximumtarief van de opcenten is voor 2001 verhoogd met 4,0 tot 76,0 opcenten. Het nieuwe opcententarief per 1 april 2001 zal, als Provinciale Staten t.z.t. instemmen met het voorstel, 63,6 bedragen. De 2e bestuursrap- portage 2000 is het volgende punt. De rapportage geeft een overzicht van o.a. de voortgang van beleidsvoornemens en openstaande actie punten. De begroting 2000 moet nog worden bijgesteld. In de begro ting was bijvoorbeeld een post van 4,5 miljoen opgenomen voor de verbouwingswerkzaamheden van het Abdijcomplex. Door vertraging in de uitvoering van diverse werken moet dit bedrag worden overgeboekt naar 2001. Verder bespreekt de commissie voorstellen van GS inzake het beschikbaar stellen van diverse bedragen voor interprovinciale oefeningen, het houden van een workshop 'Integriteit openbaar bestuur', ARBO-prioriteiten 2001 en het bewerken van de archieven van de voormalige Provinciale Raad Volksgezondheid, Stichting Zeeland en het Steunpunt Volwasseneneducatie. De commissie Algemeen Bestuur functioneert ook als commissie van voorbereiding. Ter advisering zijn dan ook een aantal punten opge voerd welke ook in andere commissies zijn of worden besproken. De volledige agenda en bijbehorende stukken van de commissie lig gen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. K8I§ Voor fietsers en bromfietsers is de Zeelandbrug in verband met de reconstructie afgesloten. Het fietsverkeer is sinds 1 april aan gewezen op een speciale fietsbus en het reguliere openbaar ver voer. Na 1 november kunnen zij pas weer op eigen kracht over de brug.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 19