'Sommige mensen gaven me hun fotoalbum gewoon mee naar huis' Bezoekers bivakkeren in legertent op reünie van de Eben-Haëzerschool Bouw scholen kan van start in Scherpenisse 'Contributie moet omhoog' Club steggelt met b. en w. over nieuwbouw bij Meulvliet Stabiel aantal bloeddonors Tennisbanen veel te goedkoop Zeven mille uit verkoping en collecte voor project Ethiopië Donderdag 5 oktober 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 dames- en Vragen over zonwering en hekwerk Extra lessen Garage uitgebrand in Sint-Philipsland Schietvereniging Eendracht vreest 'doodvonnis De schietvereniging Eendracht wil een nieuw clubge bouw met schietbanen bouwen bij Meulvliet aan de Zoekweg in Tholen, maar het college van b. en w. vindt de plek vooralsnog niet geschikt. De vereniging is ten einde raad. Sinds de brand in het clubgebouw op het in dustrieterrein in Tholen in 1995 is er nog geen definitie ve huisvesting gevonden. De club verliest leden. De Een dracht schreef de Thoolse raadsfracties over de kwestie. Burgemeester W. Nuis zei dinsdagavond in de commis sie algemeen bestuur en welzijn dat een clubgebouw met schietbanen op een plek vlakbij de nieuwe woonwijk Stadszicht, moeilijk ligt. 400 schutters Arie de Viet maakte tweede fotoboek over Sint-Maartensdijk van weleer „Tientallen mensen hebben me opgebeld. Soms werd ik 'op straat aangesproken door mensen die foto's voor me hadden." Over gebrek aan medewerking van de inwo ners had Arie de Viet niet te klagen bij het samenstellen van 'Sint-Maartensdijk in vroeger tijden deel 2'. Het fo toboek, met een lichtblauwe omslag, is vorige week ver schenen bij uitgeverij Deboektant. De Viet gaf het eerste exemplaar cadeau aan zijn vader, die hem heel wat in formatie verschafte. Aanbellen Platte wagen Het was dringen zaterdag in de Eben-Haëzerschool te Tholen. Daar werd een reünie gehouden van oud-leerlin gen, in het kader van het 75-jarig bestaan van de school. Niet alleen de oudere generatie was uitgenodigd, maar ook diegenen die nog maar recentelijk de school hebben verlaten. Directeur AJ. Nederlof spreekt van een groot succes. V Vossenjacht VERVOLG VAN VOORPAGINA E. Frigge-Hogesteeger (VVD) brak in de commissie algemeen bestuur en welzijn een lans voor de uitleenpos- ten. „Die moet je behouden. Ze draaien met vrijwilligers. Aan uit- leenposten zijn niet veel kosten ver bonden. Gaan ze dicht, dan is dat een verarming voor de kleine woonker nen. Er komen misschien niet zoveel mensen, maar degenen die komen, nemen wel veel boeken mee." Wethouder W.C. van Kempen gaf toe dat de uitleenposten niet de duurste posten zijn, maar wees erop dat er ook andere vormen van een dienst verlening mogelijk zijn, zoals een be zorgdienst die boeken aan huis brengt. Behalve de SGP, ging de commissie akkoord met het verlenen van extra subsidie aan de openbare biblio theek. Zij het schoorvoetend, zoals M.A.E. Velthuis (PvdA) het uitdruk te. Het gaat om het dekken van een tekort over 2000 van 15.064,71 gul den en een éénmalige bijdrage van 42.495 gulden om de voorzieningen in stand te houden zolang er over de toekomst van de bieb wordt gespro ken tussen gemeente en bibliotheek- bestuur. Deelname aan dit project wil het bestuur van de bieb alleen als het benodigde geld wordt uitbetaald. Velthuis, M. Dijke (SGP) en P. van Belzen (CU) hadden zich geërgerd aan de voorwaarde die het biblo- theekbestuur had gesteld. Van Bel zen: „Dat is beslist een mineur, maar ik wil de voortgang niet frustreren." Ook van Kempen laakte de opstelling van het bestuur. „Zo gaan we niet met elkaar om. Het college en de raad zullen dezelfde visie moeten he- ben over de toekomst van de biblio theek." Dijke vindt dat de bibliotheek de contributie maar moet verhogen. „Dit lijkt wel een open eind financiering. Als er meer kosten gemaakt worden dan is het: gemeente mag ik van gen?" Hij vond het een kwalijke zaak dat er in het overleg niet gesproken is over contributieverhoging. „De eigen bijdrage staat tot geen verhouding tot de werkelijke kosten." Volgens Van Kempen zal er echter wel over het verhogen van de lezers- bijdrage gesproken worden in het overleg met de bibliotheek. „Het is ook reëel om van de burgers een bij drage te vragen in de kosten. Er zit een hoop gemeenschapsgeld in." Overigens zei de wethouder de op stelling van de SGP te betreuren. Als de raad op 30 oktober akkoord gaat met de bouw van de nieuwe ba sisscholen en de peuterspeelzaal voor 3,9 miljoen gulden in Scherpenisse, dan gaat op 1 november de eerste spa in de grond. Aan de Langeweg ver rijzen dan op het terrein van de voormalige gemeentewerf drie gebouwen. Een voor de Groen van Prinsterer- school (de grootste), een voor de Oosterscheldeschool en een voor peuterspeelzaal de Scarpejaantjes. Architectenbureau Roos en Ros uit Nieuw-Beijerland ontwierp het complex. Houwelingen uit Slie- drecht gaat het bouwen. De scholen zouden volgend schooljaar klaar moeten zijn. Dinsdagavond stemden de raads fracties in de commissie algemeen bestuur en welzijn in met het plan dat door architect D. van Vliet werd toegelicht. De daken van de lokalen worden in beton uitgevoerd, het dak dat boven de centrale middenruimte uitsteekt wordt van staal. De zijmuren die eerst in hout zouden worden uitge voerd worden vanwege de kosten nu in bakstenen gemetseld. Alle drie de gebouwen krijgen dezelfde opzet. De grootte hangt echter af van het aantal leerlingen. De Groen van Prinstererschool krijgt voor de zes lokalen twee ingangen. Volgens Van Vliet zijn alle partijen die bij de bouw zijn betrokken het eens geworden over de opzet en uit voering. Het is nog wachten op een offerte voor de installatie. Alle on derdelen, op de stoffering na, zijn al besteld. „We kunnen dit plan voor dit budget bouwen." Wel waren er nog vragen over zon wering (E. Frigge-Hogesteeger van de VVD) en het afrasteren van het scholencomplex (M.J. Klippel van de SGP). Tegen de zon worden la mellen gebruikt. De bovenste ramen kunnen opengezet worden en de dakrand steekt over waardoor ook de zon geweerd wordt, zo lichtte Van Vliet toe. Er komt een hekwerk om het ter rein. Dat was eerst een meter hoog gedacht, maar wordt na overleg met de scholen een halve meter hoger. P. van Belzen (CU) vroeg of het ge bouw gemakkelijk aangepast kan worden aan gewijzigde omstandig heden zonder dat het karakter van het complex wordt aangetast. Er zijn bijvoorbeeld maar twee ruim ten waar kinderen apart genomen kunnen worden voor extra lessen. Het samen naar school-project speelt hierbij ook een rol. Volgens Van Vliet kan de Groen van Prinstererschool aan de noordkant (richting Bakkersdijk) nog uitge breid worden met één lokaal. „De lokalen liggen vast. Maar er is wel ruimte in het middengebied, tussen de lokalen. Daar kunnen hoeken en nissen worden gemaakt." De tarieven voor peuterspeelzalen worden met 2% verhoogd. De raadscommissie middelen wordt maandagavond om advies gevraagd over deze voorstellen. Belangstel lenden kunnen dan gebruik maken van het spreekrecht. Een stenen garage die was gebouwd in een landbouwschuur met een rie ten dak is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Rijksweg te Sint- Philipsland uitgebrand. Eigenaar Leo de Oude werd wakker van de brand, waarna de vrijwillige brand weer van Sint-Philipsland om twin tig minuten voor twee werd gealar meerd. Acht minuten later rukte de brandweerwagen uit. Er was sprake van een uitslaande brand. De ruiten waren uit de garage gesprongen. Gezien de grote schuur en de nabij gelegen woning werden de blus- ploegen in Sint-Annaland, Tholen en Sint-Maartensdijk gewaar schuwd omdat er pas op 700 meter afstand water was. Sint-Philipsland kon echter met twee stralen hoge druk uit de eigen tank de brand al smoren. De garage had een stenen plafond, zodat er geen directe ver binding was met de rieten kap van de grote landbouwschuur. Er bleek ook nog een regenput te zijn met 10.000 liter water, maar de drie an dere blusploegen hadden toch direct hun slangen uitgerold om het water transport over 700 meter veilig te stellen. Ze hoefden verder echter niet op te treden en konden al snel inpakken. Sint-Philipsland rukte om kwart over vier in. In de garage gin gen fietsen, een grasmaaier en wat gereedschap verloren. De meerderheid van b. en w. wil de huur van de voetbal- en korfbalvel- den in 2001 beperken tot 5%, maar SGP-wethouder K.A. Heijboer is het daarmee niet eens. Hij wil, dat ook hiervoor een verhoging van 10% wordt toegepast. De meerder heid van het college wijst er echter op, dat er in 2001 fors bezuinigd wordt op de uitgaven van sportvel den. Daarom vinden b. en w. het re delijk, dat de verhoging tot 5% be perkt blijft. Voor de tennisbanen moet daarente gen bijna 40% meer huur betaald worden. Die betalen nu een schijn tje. „De 585 gulden per baan is aan de zeer lage kant. Uitgaande van een spelerscapaciteit van 60 per baan, komt de verhoging op f 3,50 per speler per seizoen." Het nieuwe huurbedrag wordt 800 gulden. De huurverhoging van gymnastiek lokalen kan volgens b. en w. evenals die voor dorpshuizen en sporthallen op 5% uitkomen. In alle gevallen gaat het om verenigingen en daar om wil het college geen onder scheid maken. De dagkaartjes voor de twee zwem baden liggen volgens het college op een redelijk niveau en hoeven niet verhoogd te worden. De andere zwembadtarieven worden echter, met 3% verhoogd. De raadscommissie middelen moet maandagavond advies uitbrengen over deze voorstellen. Inwoners kunnen dan gebruik maken van het spreekrecht. woensdagmiddag gesloten E. Frigge-Hogesteeger (VVD) wilde weten of er al schot in de zaak zit. „Als er niets gebeurt, dan is de ver eniging ten dode opgeschreven, zo zei ze tijdens de rondvraag. Volgens het bestuur van de Eendracht is er eind 1999 met de gemeente ge sproken over nieuwbouw bij Meul vliet. Het idee om daar te bouwen is afkomstig van de gemeente zelf, zo schrijven voorzitter M.H. de Jongh Swemer en secretaris C. Suykerbuyk. Het gebied bij Meulvliet zou geschikt zijn omdat het een sport- en recre atiebestemming heeft. Eind december heeft de Eendracht een verzoek ingediend bij b. en w. om daar een accommodatie te verwezen lijken: schietbanen van 50 en 25 me ter en een verblijfsruimte met een to tale oppervlakte van ongeveer 60 bij 40 meter. Op het plan werd volgens het bestuur positief gereageerd, ambtelijk en be stuurlijk. Er leek schot in de zaak te komen. Op 30 mei werd het inmid dels verder uitgewerkte plan weer door b. en w. besproken, maar voor nader advies aangehouden. In juni besloot het college echter de beslissing over de bouwaanvraag uit te stellen omdat er eerst een algehele visie op het gebied rond Meulvliet moet komen. 'Tegenover de ongeli miteerde tijdwinst, aldus gewonnen, staat het zekere doodvonnis van de Eendracht: te lang al moesten de le den met vage vooruitzichten aan het lijntje worden gehouden. Dat gaat zo niet langer.' Het bestuur vreest dat nog meer le den zullen afhaken en zich aan zullen sluiten bij clubs in West-Brabant. Als het ledental verder daalt, is het voor het bestuur niet meer mogelijk de nieuwbouw te financieren. De schut ters oefenen nu in Reimerswaal. Het bestuur vreest dat de huur van deze banen dan ook niet meer opgebracht kan worden. 'Dat zou een einde bete kenen van de nu nog grootste schiet vereniging op Tholen en een sport- verarming voor de Thoolse gemeen schap. Er is geen tijd voor uitstel van de beslissing over het lot van de Een dracht. Te lang al is de vereniging in de wachtkamer gehouden. Tholen heeft geen alternatieve bouwlocatie: niet nu en niet op termijn.' Daarmee laat de gemeente volgens het bestuur van de schietclub een unieke kans liggen om zonder ge meenschapsgeld een 'supermoderne schietaccommodatie van zeker een half miljoen' te bouwen. In het on derkomen zou plaats zijn voor 400 schutters. Het bestuur diende een nieuwe bouwtekening in; de 25 meter banen, de clubruimte en de 50 meter banen werd nu in eikaars verlengde aan de noordzijde van het gebouw en aan de kop van de Zoekweg gesitueerd. Daarvoor is grond nodig over een lengte van 110 meter en een breedte van 22 meter. Door de taluds af te dekken zou er een 'fluisterstille' baan komen die 'opgaat in het land schap.' Het beslag op de ruimte die aan Stadszicht grenst, zou daarmee ook beperkt worden. De bouw zou dan volgend jaar kunnen plaatsvin den. Nuis noemde de situatie bij Meulviet 'lastig.' „Er wordt gesproken met de Eendracht. De club wil het liefst bouwen op Tholen. We zijn ook gaan kijken bij Meulvliet, maar dat is in de periferie van de nieuwe wijk Stadszicht. We moeten voor de toe komst naar het gehele gebied kijken. Als je er nu een postzegelplannetje van maakt en je moet later een groot plan maken, dan kom je het als hin dernis tegen. De club wil nu een toe zegging van het college, maar het ligt niet zo eenvoudig." De bloedafname van het Thoolse Rode Kruis in Haestinge leverde donderdagavond met 530 belang stellenden precies hetzelfde aantal op als een jaar geleden in Sint- Maartensdijk. Alleen mochten er nu twee kandidaten minder bloed ge- yen. Bij de controle vielen er 27 (25) af, met name door bloedarmoe de. Wegens reorganisatie bij de bloedtransfusiedienst zal het huidi ge systeem van donoravonden waarschijnlijk per 1 januari 2002 stopgezet worden. In Sint-Maar tensdijk zal er dus volgend jaar sep tember nog één keer gelegenheid gegeven worden om een halve liter bloed af te staan. Op vrijdag 20 ok tober a.s. kan dat echter al in Sint- Philipsland en donderdag 21 maart in Meulvliet te Tholen. April 1963. De inwoners zijn in groten getale uitgelopen om het door brand verwoeste hotel-café-restaurant Hof van Holland te bekijken. In 1998 publiceerde Arie de Viet zijn eerste fotoboek. Toen al kwam hij tot de conclusie dat er materiaal genoeg was voor een vervolg. „De kring van mensen die foto's hebben, is groot genoeg." Naar aanleiding van deel 1 is De Viet door veel men sen benaderd die vonden dat ze ook wel foto's hadden die publicatie verdienden. En nadat er een stukje over het vervolg in deze krant was verschenen, kreeg hij nog een stuk of twaalf telefoontjes. „Of ik werd op straat staande gehouden." Ook iemand die prentbriefkaarten verza melt, nam contact op. Over het ver trouwen dat mensen in hem stelden, verbaasde De Viet zich wel. „Er wa ren mensen die me gewoon hun al bum mee naar huis gaven. Ze ken nen je natuurlijk en dan zijn ze vrijgevig." Soms werd een foto met een puntmesje pardoes uit een al bum gesneden. Zelfs is het gebeurd dat mensen hem een bijzonder plaatje aanboden waarmee ze een familielid wilden verrassen.Om een breed scala aan onderwerpen te ver garen, is het het beste om bij zoveel mogelijk verschillende families aan te kloppen, is De Viets ervaring. Zelf vindt de samensteller de foto bijzonder van een groep 'koajewer- kers' die balen kunstmest uit een schip droegen. „De verhalen over dat werk, dat zo zwaar was, heb ik vaak gehoord. Eindelijk zag ik daar nu eens een beeld van. Ik vond het een voltreffer." Een lastige prent, omdat daarop moeilijk mensen te herkennen waren, vond De Viet die van het lossen van graan op de ka de. Om de foto's van bijschriften te voorzien, sprak hij weer met de no dige inwoners. In de eerste plaats had hij in de persoon van zijn vader een belangrijke informatiebron. Hem overhandigde De Viet dan ook het eerste exemplaar van het foto boek. De mannen in het praathuisje vormden een andere bron en daar naast raadpleegde hij gedrukte bronnen zoals de Eendrachtbode, het boek Landarbeiders van Kees Slager en Ach Lieve Tijd-Zeeland. „Je wilt je niet beperken tot alleen de namen van de afgebeelde men sen. Maar ook beschrijven hoe be paalde dingen in hun werk gingen." Dat gedetailleerd documenteren vergde dan ook weer de nodige tijd. Maar De Viet belde ook simpelweg bij mensen aan als hij dacht dat ze hem konden vertellen wie er bij voorbeeld vroeger naast hen woon den. De periode van 1930 tot 1970 wordt weergegeven in 'Sint-Maartensdijk in vroeger tijden deel 2'. Gepro beerd is om afbeeldingen te vinden die nog niet eerder zijn gepubli ceerd. Soms wordt een onderwerp herhaald dat ook al in deel 1 stond, maar dan met een betere of een an dere foto. Vooral veel 'gewone' mensen komen voorbij op de 91 il lustraties. Het boek opent met een groep dames die begin jaren zestig in de kledingfabriek van RW. Priem werkten en daarvoor de vakoplei ding confectie volgden. De her vormde meisjesvereniging op de platte wagen van Jap Scherpenisse komt voorbij, het verwerken van suikerbieten op de Kleine Kaai, de tbc-patiënten Corrie en Kees Pot in hun draaiende ligtent, een inge sneeuwde autobus tijdens de winter van 1963, Jannetje Janssen-Pagte- naar die een bijbels ABC maakte, het vervangen van de 'telefoonpa len' door ondergrondse elektrici teitskabels, het eerste optreden van de drumband in 1955. Ook een groepje mannen dat in de oorlog voor de bezetter in Frankrijk werkte staat afgebeeld, evenals groenteboer Johannes Manneke met zijn duwkar en de zelfbedieningszaak van Rijn berg aan de Korte Vest. Schoolklas sen komen in beeld, maar ook zijn tal van plaatjes opgenomen van in middels verdwenen straatjes en steegjes waar mensen met hun da gelijkse beslommeringen bezig zijn. Arie de Viet is tevreden over het re sultaat van zijn vele uren werk. „Het is een kwalitatief mooi boekje. De mensen zien dergelijk werkjes graag en dat geeft voldoening." Toch wel een apart sfeertje om in een legertent je reünie te houden. Het loste bij Eben Haëzer echter wel een ruimteprobleem op. De hele week had Eben Haëzer al activiteiten in en rond het school gebouw. Er werd bijvoorbeeld hard gewerkt aan een tentoonstel ling in het kader van het jubileum. Per twee groepen werd een expo sitie ingericht die zaterdagmorgen kon worden bekeken. De groepen 1 en 2 maakten een werkstuk over het huishouden in vroeger tijden. De school en spelletjes van vroe ger kwamen bij de groepen 3 en 4 aan bod. Oude ambachten stonden centraal bij de groepen 5 en 6 en de leerlingen uit de groepen 7 en 8 maakten een werkstuk over het vervoer van toen. Een zeer fraai werkstuk waarbij een stuk Tholen was nagebouwd met de Kaay, Wal, de oesterputten en de Een dracht. In die maquette waren ou de voertuigen te zien. Ook was er een lokaal ingericht met oude les materialen, schriften en diplo ma's. „Het was een prachtige ex positie. Heel oude handwerk- spullen en rapportjes, zelfs nog uit 1926", zegt directeur Nederlof die vol trots spreekt over de leerlin gen en over de ongeveer 100 vol- V wassenen die actief meegewerkt hebben aan de jubileumviering. De tentoonstelling was zaterdag morgen te bekijken en tevens werd er een verkoping gehouden ten ba te van een project in het Ethiopi sche Gambella. „Er zijn zo'n 1000 mensen geweest op die och tend. Het was echt heel druk. En we hebben enorm veel spullen kunnen verkopen. De ouders heb ben grote hoeveelheden etenswa ren gemaakt. Cakes, gerookte pa ling en appelflappen. Maar ook van andere mensen (waaronder heel wat winkeliers) hebben we spullen gekregen zoals planten bijvoorbeeld. De Thoolse midden stand heeft zich echt van haar bes te kant laten zien. De verkoping heeft dan ook tussen de 5000 en 6000 gulden netto opgebracht", aldus Nederlof. De reünie die za terdagmiddag werd gehouden, werd eveneens zeer druk bezocht. Minimaal 600 reünisten (hen werd verzocht een presentielijst te teke nen) kwamen naar de Eben-Haë- zer terug waar ze ooit op school zaten. De leeftijden varieerden van nog geen twintig tot 84 jaar. Die laatste was de oudste reünist, namelijk Sientje Verkerke-Nelis- se. „Het was wel opvallend dat het eigenlijk 'alles of niets' was. Er waren mensen die van hun klas al leen of met z'n tweeën waren, ter wijl andere klassen er voor meer dan de helft waren", vertelt Ne derlof die zelf al dertig jaar ver bonden is aan de school. „Ik heb ook leerlingen uit mijn beginpe riode op de Eben Haëzer gespro ken. Die klas vergeet ik nooit meer. Ik zie ze nog staan met die brutale kopjes van ze. Trouwens, die hebben ze nu nog", grapt de directeur. Voor de reünie was op het school plein een legertent opgezet om Advertentie I.M. Voorstraat 15 4697 EH Sint-Annaland Tel./Fax (0166) 65 24 90 voldoende ruimte te hebben. Een aparte ervaring om oude klasgeno ten te ontmoeten onder het genot van een kopje koffie in een koe peltent. De enige dag dat het echt slecht weer was, was donderdag. Maar dat hinderde niet, want dat was uitgerekend de dag dat de leerlin gen binnen aan hun project werk ten. Vrijdags was het prima weer voor de vossenjacht die werd ge organiseerd. Zestien vossen (alle maal oud-leerlingen) waren ver kleed in de stijl van voor de oorlog. Er werden oude beroepen uitgebeeld. Zo stond er een echt paar een paard te beslaan in de stravalje op, de Markt (daarvoor wilde de gemeente overigens wel leges ontvangen). Verder stond er een politie-agent in oud uniform op straat. In die tijd droegen de politiemensen nog een helm. Een vrouw die toevallig op een scooter passeerde, stapte af, maar kreeg vervolgens al snel door dat er iets niet in orde was. „U bent geen agent", zei ze verbaasd. „Nee, ik ben een vos", antwoordde de diender-voor-een-dag. 's Middags verzamelden zich een grote menigte kinderen en ouders bij de school. Net als op maandag, woensdag en zaterdagmorgen wa ren ze ook nu in ot-en-sien-kle- ding gestoken. In optocht ging het naar zorgcentrum Ten Anker waar de groep buiten, voor het gebouw, een aubade van oud-Hollandse liedjes bracht. Vele bewoners luis terden aan het raam van hun ap partement mee naar liedjes als 'Daantje zou naar school toe gaan', 'Op de grote stille heide', 'Drie kleine kleutertjes' en 'Rood borstje tikt op het raam'. „Het zag zwart van de mensen bij Ten An ker", zegt Nederlof tevreden. Zo als hij toch al tevreden is over het verloop van dit jubileumjaar. „We zijn al met al een jaar aan de voor bereidingen voor de viering bezig geweest. Maar het is uitstekend verlopen, zonder stresstoestanden. Alles was op tijd (vaak zelfs ruim op tijd) af." Vrijdagavond werd er een jubileumbijeenkomst gehou den in het kerkgebouw van de Ge reformeerde Gemeente aan de Hoogaarsstraat. Naast toespraken van bestuursvoorzitter T.C. Aar- noudse, directeur A.J. Nederlof en P. Schalk, hield ds. C. de Jongste een meditatie. Verder werd er ge zongen en gemusiceerd door (oud-) leerlingen en leerkrachten. De col lecte die tijdens deze dienst werd gehouden, was eveneens bestemd voor het project in Gambella en bracht 1500 gulden op. Het huidige personeel en de oud leerkrachten besloten de jubi- leumweek zaterdagavond met een etentje waarbij via ondermeer een diaserie herinneringen werden op gehaald. En daarmee was de vie ring van 75 jaar Eben-Haëzer school voorbij. „Maandagmorgen hadden we om elf uur alles weer opgeruimd. Dat gaat sneller dan opbouwen. Je herkent de school dan niet meer terug als ze er een hele week zo anders heeft uitge zien", besluit Nederlof die met zijn team en leerlingen weer over gaat tot de orde van de dag.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 9