^ar/^n Drijverskar verrast echtpaar Plaatselijk nieuws VISSER V Kapotte fiets? GRATIS 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 5 oktober 2000 Bezorging later Nieuwe leiding ter Tolne Geslaagd Brand diepvrieskist Pomp gestolen Schrijfster op Kraal Cursus notuleren Akte ruilverkaveling Ontmoeting biografie al Bram en Jan Hommel ereleden OVM Dame mannen de baas H. Hommel sterk Nek- en rugklachten Nieuwe collectie jassen en jacks Pallets in brand Smits kan het nog Twee zangkoren Nieuwe schooldirecteur Bestel-/Bedrijfsauto's Sponsorloop Oud-burgemeester Verburg overleden Goedkeuring centrum j j^^Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Jaarconcert Euterpe Bestrating Meerkoetlaan Geslaagd Ruim tien kilo vis Beroepen Woensdag oliebollen Plattelandsvrouwen vieren jubileum Sponsorloop 3100 gulden Hoofdwond Speelwerktuig de Luyster Bijbelgesprekskring Inloopavond 60 km DAG EN NACHT X f I Tholen In verband met vakantie van bezor ger Vroegop zal de bezorging van de Eendrachtbode donderdag 12 ok tober in een deel van Tholen later plaatsvinden dan gebruikelijk is. De vervangers doen hun best om de route van Vroegop zo snel mogelijk te bezorgen. In verband met zijn gezondheid treedt dhr. J.E Kousemaker defini tief terug als directeur van de open bare basisschool ter Tolne. Er is in middels een sollicitatieprocedure begonnen, waarbij zich tien ge gadigden gemeld hebben om de vacature Kousemaker te vervullen. Jeroen van de Merbel is donderdag aan de faculteit bedrijfswetenschap pen bij de katholieke universiteit in Nijmegen geslaagd voor de richting bedrijfskunde. Zijn doctoraalscrip tie ging over de verandering van een bedrijfsproces als gevolg van e- commerce. In de Molenvlietsestraat heeft de brandweer vrijdagmorgen een brandje moeten blussen in de keu ken. De oorzaak was waarschijnlijk een kortsluiting in een inbouwdiep- vries. Omstreeks tien voor een werd de brand gemeld. Hoewel er weinig vlammen waren, was er wel de no dige rookontwikkeling. De brand weer brak de diepvries uit het keu kenblok en zette het ding buiten. Daarna werd de vuurhaard snel ge blust. Er ontstond wat brandschade aan de kastjes, maar de rook- en roetschade was aanmerkelijk groter. Omstreeks kwart over een werd het sein brandmeester gegeven en tegen twee uur was de brandweer (die nog even op de verzekeringsexpert wachtte) weer weg. Bij een bedrijf is tussen woensdag en zaterdag een pomp gestolen. De dief of dieven kwamen via een in braak in het pand. De eigenaar kon de politie nog niet inlichten over de omvang van de schade. In het kader van de kinderboeken week komt maandag de schrijfster Thea Dubbelaar naar montessori school De Kraal. Ze schreef onder meer de kinderboeken 'De straf' en 'Het vuurspook'. Mevrouw Dubbe laar zal onder andere voorlezen uit eigen werk. Het Oosterscheldecollege organi seert in het gebouw aan de Schut tershof vijf dinsdagavonden een cursus notuleren. Vanaf 24 oktober kan men daar tussen 19.30 en 22.00 uur terecht. Jan Vierenhalm is de cursusleider en mensen die actief zijn in het verenigingsleven vormen de doelgroep. Deelnemers leren sa menvatten, notities maken en over zichtelijk uitwerken van aanteke ningen in leesbare taal. „Het wordt een cursus met een groot praktisch nut", zegt dhr. Vierenhalm. Ten overstaan van notaris mr. P.C. Knook zal donderdag 9 november de akte van toedeling van de ruil verkaveling in het blok Oud-Vosse- meer passeren in Meulvliet. Behal ve de notaris zal die ook onder tekend worden door voorzitter J.L. van Gorsel, secretaris J.B. Postma en rechter-commissaris mr. W.M.P. van Alphen. Gedeputeerde drs. G.L.C.M. de Kok houdt nog een praatje over de toekomst van de landinrichting in Zeeland met rela tie naar plattelandsontwikkeling. In het NPB-gebouw aan de Oude- landsestraat 11 geeft ds. J.F. Klijns- ma uit Schiedam woensdagmorgen om tien uur een lezing over 'Ont moeting met je biografie'. Pen en papier is hierbij gewenst, want de belangstellenden krijgen een kleine oefening in het biografieschrijven. Door al schrijvend gebeurtenissen in het verleden (nog) eens op een rij te zetten, ontstaat er meer inzicht en begrip voor de eigen levensloop, al dus ds. Klijnsma. Bij voldoende be langstelling zal hij als vervolg op de lezing een cursus geven over het schrijven van de eigen biografie. Oud-Vossemeer Tijdens een extra algemene verga dering van muziekvereniging OVM in zaal Odéon zijn oud-voorzitter Bram Hommel tot erevoorzitter en het vertrekkende bestuurslid Jan Hommel tot erelid benoemd. De laatste is 25 jaar burger-bestuurslid geweest. Voorzitter Ad Verhees prees hem vrijdagavond om zijn po sitieve inbreng en de uitvoering van zijn speciale taken bij de drumband en het beheer van Odéon. Naast de benoeming tot erelid was er nog een zilveren speld en certificaat van de koninklijke Nederlandse federatie van muziekverenigingen, KNFM, voor Jan Hommel, alsmede bloe men. Er komt nog een afscheids avond voor de leden met hun vrouw of man. Het bestuur droeg de eerder al vertrokken voorzitter Bram Hom mel voor als erevoorzitter, wat de leden unaniem goedkeurden. Ook hij zal met zijn vrouw en kinderen tijdens de feestavond nog in het zonnetje gezet worden. In de vaca ture Jan Hommel werd Jan van Poortvliet Czn. als nieuw bestuurs lid gekozen. Clarinda Rijnberg was in de zeven de clubwedstrijd van hengelsport- vereniging 't Scharretje met 113 cm niet alleen de eerste dame, maar ook de algemeen winnaar. De mati ge vangst bestond hoofdzakelijk uit kleine zeebaars en steenbolk. De zestien leden vingen samen 35 vis sen. Jan Verhees was met 76 cm op ruime achterstand tweede. Esther van Paassen werd derde met 69 cm voor Remco Geuze met 68 cm. Gert-Jan Nachtegaal werd met 61 cm eerste bij de jeugd. 6. Sjaak Harthoorn 59 cm; 7. Ernest Ripson 56 cm; 8. mevr. Rijnberg 53 cm; 9. Theo Rijnberg 38 cm; 10. mevr. Van der Zande 22 cm; 11Arjan Rijn berg 21 cm; 12. Bart Beurskens en Piet Vis 20 cm; 14. Jan Gorissen 19 cm; 15. Martijn Minheere 18 cm. In de clubcompetitie van biljartver eniging de Treffers eiste H. Hom mel de hoogste serie van 18 caram boles voor zich op, evenals de kortste partij met 21 beurten en het beste gemiddelde van 2,52. De uit slagen: C. Burgers-P. Vis 10-8,52; J. van Daalen-B. den Hollander 8,4- 10; N. Rooijakkers-K. Hommel 10- 9,24; P. de Leeuw-H. Hommel 9,45- 10. Sint-Annaland De negentienjarige A. van V. is zon dagavond omstreeks kwart over zes bij een eenzijdig verkeersongeluk gewond geraakt. Hij raakte in de Plaatweg de macht over het stuur kwijt, waardoor hij eerst in de rech ter berm terecht kwam en na een stuurcorrectie in de sloot belandde. Zijn vijftienjarige mede-inzittende mocht na behandeling in het zieken huis gelijk naar huis, maar de jon gen moest met nek- en rugklachten ter observatie blijven. De auto werd geheel vernield. Street One I - CECIL Ring 14 St. Annaland Tel. 0166-652115 Advertentie I.M. Bij de tuinbouwkas van Dick de Witte in de Ceciliaweg raakte don derdagavond omstreeks acht uur een stapel plastic pallets in brand. De vrijwillige brandweer rukte uit en bluste het brandje, waarmee ove rigens nog geruime tijd was ge moeid. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. Na een jaar afwezigheid bij biljart vereniging de Hoop was het voor C. Smits even wennen. In zijn partij te gen J. Bolier was het eerst een ge- lijkopgaande strijd, maar in zijn laatste zeven beurten maakte hij twintig caramboles en won daarmee met ruim verschil: 10-5,76. Smits speelde met negen caramboles ook de hoogste serie en met 23 beurten de kortste partij. D. van Wijk ver loor zijn partij van E. van Poort vliet, die na een strk begin en een matig middengedeelte gemakkelijk won: 6,80-10. Van Wijk had met 1,88 wel het beste gemiddelde. M. Elenbaas en B. Goedgebuure hiel den elkaar goed in evenwicht, maar uiteindelijk ging Elenbaas er met de tien punten vandoor. Ook L. Men- heere en W. Elenbaas maakten er een mooie partij van. Menheere leek te winnen, maar Elenbaas gaf de hoop niet op en maakte in de na- beurt zijn laatste acht caramboles, zodat beiden de tien punten haal den. A. van Vossen begon net als als zijn tegenstander G. Rijnberg slecht, maar na twintig beurten kwam de vaart erin en besliste Van Vossen de partij in zijn voordeel. Maandag 9 oktober haalt de kon. fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Twee zangverenigingen traden za terdagavond op in de N.H. kerk, maar de belangstelling was niet zo groot. Sursum Corda van de Gere formeerde Gemeente uit Krabben- dijke o.l.v. Iz. Riedijk uit Sint- Maartensdijk was de gastvereni- ging, naast het plaatselijke christe lijk gemengd koor VZOS, dat werd geleid door Jan Wesdorp omdat vas te dirigent Rinus van Gorsel nog in de lappenmand zit. Er was ook sa menzang en ds. P.C. Hoek verzorgde een meditatie. Organist Leen Heij- boer begeleidde de koren en de sa menzang en verzorgde ook een solo. Dhr. G.C. Coldeweijer uit Bergen op Zoom is per 1 december be noemd tot directeur van de openba re basisschool De Schalm, die zo'n 90 leerlingen telt verdeeld over vier combinatiegroepen. Hij volgt mevr. Van Kapel-Hampel op die per de zelfde datum in Oude Tonge aan de slag gaat. De 41-jarige Coldeweijer geeft nu les aan de Driemaster in Bergen op Zoom, een school voor speciaal onderwijs. In de jaren tach tig was hij op Tholen nog actief bij de sport- en speluitleen. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Openbare basisschool de Schalm en peuterspeelzaal 't Stavertje organi seren vrijdag 13 oktober een geza menlijke sponsorloop. In de gym zaal wordt een hindernisbaan uitgezet mpt allerlei spelletjes, 's Morgens komen de kleintjes aan de beurt en 's middags de oudere kin deren. De leerlingen zoeken onder ouders, grootouders, vrienden en bekenden sponsors, want het doel is om het schoolplein wat gezelliger te maken. Bij de peuterspeelzaal is het ook een kale bedoening. Er is alleen een zandbak. Een net is kapot, even als de schommel. In het verleden heeft er al eens een speelhuisje ge staan. Met de opbrengst van de sponsorloop hopen basisschool en peuterspeelzaal het plein wat aan te kleden. Op 82-jarige leeftijd is donderdag dhr. L.A. Vèrburg overleden, burge meester van Stavenisse van 1 okto ber 1946 tot 1 maart 1956. Hij maakte de periode van wederop bouw na de Tweede Wereldoorlog mee en de gevolgen van de over stromingsramp van 1 februari 1953, toen het dorp ernstig werd getrof fen. Burgemeester Verburg was bij het herstel na de ramp o.a. gastheer voor koning Haakon uit Noorwe gen, die de Noorse woningen in de Koning Haakonstraat officieel over droeg. Na Stavenisse was Verburg nog burgemeester van IJsselmuiden. De begrafenis vond maandag plaats in het Overijsselse Wilsum. Sint-Maartensdijk De stichting Platform Leefbaar Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag ♦Malse biefstuk 250 gram 7,25 «Bieflappen 500 gram 9,90 ^Tartaar 5 halen 4 BETALEN Vlees met randje 1 kg Schouderkarbonade 1 kg Saucijzen 500 gram Heel de week: Grillham 100 gram Gekookte lever 100 gram Palingworst 100 gram Bij 1 Unox rookworst 500 gram zuurkool gratis Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Platteland Tholen heeft van de pro vincie groen licht gekregen voor de bouw van een multifunctioneel cen trum aan de Kastelijnsweg. Er wa ren geen planologische bedenkin gen tegen het bouwwerk in het buitengebied. Via een artikel-19- procedure wordt vooruitgelopen op een aanpassing van het bestem mingsplan. Het is nu nog een kwes tie van geld voor het stichtingsbe stuur, want ondanks flinke subsidies van rijk en gemeente, particulieren en bedrijven, is het benodigde be drag nog niet bij elkaar. Het multi functioneel centrum komt bij de kinderboerderij 't Lamsoortje. De stichting hoopt dat het pand ook een rol kan vervullen bij de voorlichting over het natuurmonument Ooster- schelde. Muziekvereniging Euterpe houdt zaterdagavond om acht uur het uit gestelde jaarconcert in Haestinge. Dit vooijaar kon dat niet doorgaan wegens de 'Night of Smerdiek'. Ook nu hebben de muzikanten weer andere dingen aan het hoofd, name lijk het concours op 18 november, maar het bestuur wil de inwoners het jaarconcert toch niet onthouden. „Met name de jeugdleden kijken hier lang naar ui", zegt voorzitter T. Steketee. Naast de fanfare treden ook de samenspelgroep en het jeugdorkest o.l.v. dirigent Peter de Rooij op met circusnummers en stukken die recent in de Antwerpse dierentuin zijn uitgevoerd. Jeannet de Vos begeleidt de fanfare op haar accordeon en speelt ook solo. „Daarmee brengen we een vleugje Parijs", zegt Steketee. Na Euterpe is er nog digitale muziek, verzorgd door J&E partytime. De definitieve bestrating van de Meerkoet-, Reiger- en Kluutlaan wordt aangebracht door de plaatse lijke aannemer N. de Rijke. Bij de onderhandse aanbesteding was dit bedrijf de laagste inschrijver met een bedrag van 134.500 gulden, ex clusief btw. De firma Bolier wilde het karwei uitvoeren voor 137-316 gulden en A. Goedegebuure uit Sint-Annaland schreef in voor 139.000 gulden. Scherpenisse Peter van As is aan de faculteit be drijfskunde van de Erasmus univer siteit in Rotterdam afgestudeerd. Hij is inmiddels al aan de slag ge gaan bij accountantskantoor Price- WaterhouseCooper. J. v.d. Broek won met 862 punten de achtste bekerwedstrijd van hen gelsportvereniging de Zeebaars. De 37 deelnemers vingen totaal tien ki lo vis. J.C. Bijl volgde met 715 p op de tweede plaats, Danny Bijl was derde met 705 p. 4. D. Opree 676 p; 5. R. Anemaet 568 p; 6. G. Boogert 555 p; 7. M. Hage 501 p; 8. K.J. de Graaf 365 p; 9. G. Ponse 301 p; 10. Niels de Graaf 255 p; 11. W. van As 151 p; 12. na loting C. v.d. Werff 150 p. De Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. A.J. Gunst uit Benthuizen. Voorheen was hij predikant in Tholen, zodat •ds. Gunst het eiland goed kent. De leden brachten het beroep uit om de vacature te vervullen die ontstond nadat ds. Venema in verband met gezondheidsredenen moest stop pen. Vrouwenvereniging Waakt en Bidt bakt woensdag a.s. oliebollen. Van af tien uur komen verkoopsters huis-aan-huis. Maar wie niet kan wachten, kan om half tien al terecht aan de achterkant van de kerk van de Gereformeerde Gemeente in de Noordstraat. De plattelandsvrouwen hebben het veertigjarig bestaan van de afde ling gevierd met een vol program ma. Er was koffie met gebak, waar na twee dames herinneringen ophaalden van de afgelopen vier decennia in 'de klapbank'. Het zangkoortje zorgde onder leiding van J. Wesdorp voor de vrolijke noot. Drie jubilarissen werden ge huldigd en verrast met een gedich tenbundel en een boeketje. Door eigen leden werden vervolgens twee toneelstukjes opgevoerd, 'Een glaasje wijn' en 'Naar het strand'. Als dank voor hun bijdrage aan de avond kregen de speelsters en het koor eveneens bloemen. On der het genot van een drankje en een hapje was het een geslaagde avond. Op 18 oktober is de Zeeuwse weer man Jos Broeke te gast. Poortvliet De sponsorloop van de openbare basisschool de Eevliet heeft 3100 gulden opgebracht. Een kwart daar van gaat naar de Novib, de Neder landse organisatie voor internatio nale ontwikkelingssamenwerking, die een scholenproject in Burkina Faso heeft geadopteerd. Het over grote deel van de opbrengst wordt bestemd voor de aankoop van sport- en spelmateriaal voor de Ee vliet. De 75 leerlingen lieten hun rondjes op het sportveld in klinken de munt uitbetalen door ouders, grootouders, andere familieleden of kennissen. Lilly van der Slikke uit groep 2 en Bram van der Schilt uit groep 8 hebben het meeste geld bij elkaar gelopen. Een 36-jarige automobilist uit Scherpenisse is zondagmiddag met een hoofdwond naar ziekenhuis Lievensberg gebracht. De man be landde bij een eenzijdig ongeval omstreeks 16.20 uur in de sloot langs de Koningsweg. In een bocht was hij in de rechter berm terecht gekomen, waarna hij door een stuurcorrectie de macht over het stuur verloor en aan de linker kant in de sloot belandde. De auto werd zwaar beschadigd. Na behandeling in het ziekenhuis mocht de bestuur der weer naar huis. De openbare basisschool de Luyster kan binnenkort een nieuw speel werktuig aanschaffen dankzij een geslaagde verloting. Er zijn bijna 2700 loten verkocht en dankzij sponsoring van verschillende plaat selijke bedrijven hoefden er geen prijzen gekocht te worden. De fami lie Feleus won de eerste prijs, een skelter. De familie Kempeneers werd een fiets rijker en de familie Wagemaker een radio. Verder waren er nog een levensmiddelenpakket, een fruitmand, e.d. Dinsdagavond om acht uur begint de bijbelgesprekskring bij de fami lie Den Haan in de Voorstraat 39. Jong en oud is welkom om samen over geloof en geloofszaken te pra ten. Wie vooraf nog informatie wil, kan bellen met 572699 of 573068. In dorpshuis de Wimpel organiseert het waterschap Zeeuwse Eilanden woensdag een inloopavond over de zone waarin slechts 60 in plaats van nu 80 km gereden mag worden. Op een groot deel van de polderwegen wordt de maximum snelheid terug gebracht. Medewerkers van het wa terschap zijn aanwezig om iedere belangstellende een toelichting te Pak even uw THOLEN 5 okt. Ledenvergad. Ondernemers vereniging, Meulvliet 20.30 u. 5 okt. Informatie over borstvoeding. Stoofstraat 8, 20 u. 6 okt. Concert m.m.v. VZOS Sint- Philipsland en Chantez a Dieu, N.H. kerk, 20 u. 11 okt. Oecumenisch avondgebed, Ichthuskerk, 19.30 u. 11 okt. Lezing door ds. Klijnsma over 'Ontmoeting met je biografie', kerkzaal NPB, Oudelandsestraat, 10-12 u. 14 okt. Jasperina de Jong en Louis van Dijk, Meulvliet, 20.15 u. OUD-VOSSEMEER 7 okt. Taptoe OVM, 19.30 u. 10 okt. Bijeenkomst Alg. vrouwen bond, bloempotmannetjes maken. SINT-ANNALAND t/m okt Overzichtsexpositie Chris Lanooy; de aardappel, Meestoof, di t/m za 14-17 u. 12 okt. Culturele dagreis Antwer pen, plattelandsvrouwen, 8 u. SINT-MAARTENSDIJK 7 okt. Euterpe jaarconcert, Haes tinge, 20 u. 5, 12, 19, 26 okt. Informatie-avond rondom de Bijbel, vml. kleuter school R. Barnenstraat, 20 u. 21 okt. Fancy fair Herv. gem. Reho- both, vml. kleuterschool R. Barnen straat, 13.30-17 u. POORTVLIET 8 okt. Herfst/wintermodeshow plat telandsvrouwen, 't Ouwe Raed'uus 20 u. Harry Weijler en Diana van der Meer reden in een drijverskar naar het gemeentehuis om in de echt te worden verbonden. Geen koets, geen comfortabele au to, maar twee stoelen in een over dekte aanhangwagen. Daarmee werden vrijdag Harry Weijler en zijn bruid Diana van der Meer van uit Sint-Annaland naar Sint-Maar tensdijk gereden om in het gemeen tehuis in de echt te worden verbonden. De wagen was omgeto verd tot een 'drieverskarre', een wagen waarmee de jagers tijdens de jacht van het ene jachtterrein naar het andere worden vervoerd. De 53-jarige Weijler is tijdens het jachtseizoen namelijk wildverzor- ger. Weijler jaagt zelf niet maar zorgt voor het geschoten wild. Hij hangt de fazanten, hazen en patrij zen aan het wildrek. Ook zorgt hij voor een hapje en een drankje voor de jagers. Aan zijn vrienden heeft Weijler wel eens laten weten dat hij - als hij zou trouwen - in een drijverswagen naar het gemeentehuis zou gaan. Die wens ging in vervulling want jachtopziener J. van Vossen zorgde ervoor dat de wagen gereed stond. Het groene zeil was versierd met de woorden: hulde aan het bruids paar. Weijler is in het dagelijks leven hef truckchauffeur bij Waco-Liesbosch beton b.v. in Bergen op Zoom. Het stel woonde al in Sint-Annaland en blijft daar ook wonen. Predikbeurten Zondag 8 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Gorsel, Bergam bacht. 18.30 u. ds. Van Dijk, Ridderkerk. vr. 15 u. ds. Den Ouden (huw. bev.) HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Ten Kate, Bergen op Zoom. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 17 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van de Wiel. 19 u. zangavond. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Baas, Moerdijk. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Voets, Middelharnis. 18 u. ds. Hoek. do 5/10 19 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. De Bie. 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. di 19.30 u. ds. v.d. Sleen, GBS. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Kommers, Stavenisse. 14.30 u. ds. Klein, Sint-Philipsland. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. da. De Hoog, Willemstad. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Jongejan, Schoonrewoerd. do 12/10 19.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. De Jong, Staphorst. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Brand, Kapelle-Bieze- linge. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lammers, Krimpen a/d IJssel. 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. wo 19.30 u. ds. Schipper, 's-Gra- venpolder. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen. BERGEN OP ZOOM 5 okt. Le mystère des voix Bulgares, De Maagd, 20.15 u. 6 okt. Optreden popgroep Arid, De Waterput, 17 u. 7 okt. Folkloreshow 'Slask', De Maagd, 20.15 u. 8 okt. t/m 12 nov. expositie Etcetera, Markiezenhof. 10 okt. avondruilbeurs, De Verza melaar, Rozenoord, Bergen op Zoom, 19 u. 10 en 11 okt. Caberetshow Urbanus 'Ik ben een plastiek zakske', De Maagd, 20.15 u. 13 t/m 22 okt. najaarskermis. +film+++film-t-t-+film+++film+ ROXY I: X-men - do, ma en di 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15 en 20 u., wo 14 en 20 u. ROXY II: U-571 - do en ma t/m wo 20 u„ vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 16 en 20 u. Chicken run (ned. gespr.)- za, zo en wo 14 u. CINEM'ACTUEEL 1-2-3: Big momma's house - do en ma 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u. zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u„ wo 14 en 20 u. Nutty Pro fessor II; The klumps - do, ma en di 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.15. 18.45 en 21.30 u„ wo 14 en 20 u. The Flintstones in Viva Rock Vegas (ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. Road Trip - vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 16.15, 18.45 en 21.30 u„ di en wo 20 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Topsy-Turvy - ma 20.30 u. Erin Brockovich - di 20.30 u. Opheffing ADZ. De gemeenschap pelijke regeling Administratief Dien stencentrum Zeeland is opgeheven. De vroegere administratieve Betho (een sociale werkplaats waar in tegen stelling tot de hout- en metaalbewer king in Tholen alleen administratief werk werd gedaan) is omgezet in een vennootschap: ADZ Zeeland b.v. te Vlissingen. De gemeente Tholen was in de gemeenschappelijke regeling vertegenwoordigd door P. van Belzen. Bij de mededeling over de opheffing bedankte het raadslid van de Chris tenunie zijn collega's voor het ver trouwen dat hij altijd genoten had. Weekenddienst HUISARTSEN Zaterdag 7 en zondag 8 oktober Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet, tel. 612400. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. A. van de Berge, St.-Annaland. tel. 652400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Van Dort, Sint.-Maartens dijk, tel. 663963. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer); Petra Timmers, tel. 604969. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113-232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577 (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/m vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ooster- schelderegio Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 603329, van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11 Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 5 t/m vrijdag 13 okt. donderdag 5 8.57-21.22 vrijdag 6 9.42-22.27 zaterdag 7 10.47.-- zondag 8 0.02-12.32 maandag 9 1.27-13.52 dinsdag 10 2.27-14.47 woensdag 11 3.17-15.27 donderdag 12 3.52-16.02 vrijdag 13 4.27-16.37 do 5/10 13.00 u. EK vr 13/10 10.56 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771 Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 2