De Snotdolf heeft club vlag maar wacht nog op eigen accommodatie 't Seniorenhuis biedt bejaarde honden waardige levensavond Verburgh College praat met inwoners, maar stuit ook op een gesloten speeltuin CV-KETEL NODIG? Thoolse duik- en reddingsbrigade toe aan vierde lustrum 'De noodzaak overkomt ons' Opvang Elkie-stichting samen met Hondenbescherming in Tholen Oud-Vossemeer wacht op wijkagent, jeugd wil honk opknappen Donderdag 28 september 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 De tweede opvang voor bejaarde honden, van de Hon denbescherming, is zaterdag geopend in Tholen. „Het is de kroon op het werk waar we in 1978 mee begonnen zijn", zegt Cok Verhoek van CVAB/Elkie-stichting. Het bedrijf van hem en zijn vrouw Angeline aan de Rooland- sedijk tussen Oud-Vossemeer en Poortvliet biedt de hon denliefhebber nu een nog breder pakket aan diensten. In vier gemeubileerde kamers, elk met een buitenplaats, kunnen bejaarde honden voortaan hun laatste levensda gen slijten, 't Seniorenhuis, prijkt als naam op een ver sierde dakpan naast de toegangsdeur. De Thoolse duik- en reddingsbrigade De Snotdolf vierde zaterdag het vierde lustrum met de presentatie van een clubvlag. Tijdens een feestavond in café Zeeland werden diverse leden in het zonnetje gezet. De vereniging telt nu zo'n tachtig leden en zou dolgraag een eigen onderko men hebben. Gesprekken daarover met de gemeente ble ven tot nu toe zonder resultaat. Trimsalon Hoogerheide Reddingsbrigade contante] betaling PW r Snelle Passend beleid Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 specialisten in - Computersnetwerken, systemen op maat. - Hi-end audio, (speciale luisterruimte). - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. Muurplaat Roosevelt Het college van burgemeester en wethouders sprak woens dagmiddag met inwoners van Oud-Vossemeer over knel punten en problemen tijdens het bezoek aan het dorp. Het verkeer nam een prominente plaats in, maar er kwamen ook andere zaken aan bod, zoals het jeugdhonk, de speeltuin, de weegbrug en het toezicht houden door de wijkagent. Cok en Angeline Verhoek kregen van hun personeel een fotocollage over de honden van 't Seniorenhuis. De gedwongen dood van honden is iets waarmee Verhoek als asielbe heerder al worstelde. Hij is er dui delijk over: „Als je ergens voor staat, moet je van het begin tot het einde gaan." Wie een hond heeft, weet dat het dier eens oud zal zijn en dient er ook dan voor te zorgen, is de boodschap. Dat een hondenbe zitter als eerste verantwoordelijk is voor het welzijn van zijn huisdier, is echter nog lang niet voldoende doorgedrongen, stelt directeur Iaira Boissevain van de Hondenbescher ming. „Dagelijks worden we op het bureau geconfronteerd met zaken als onwil en onwetendheid. We staan soms versteld van het gemak waarmee oudere honden 'gedumpt' worden. Alsof ze tweederangs die ren zijn." Extra zorg voor deze die ren is volgens mevrouw Boissevain hard nodig. Het gaat vaak om bon den waarvan de baas is overleden zodat de familie plotseling onge wild met een hond zit, of om dieren die al lang in een asiel verblijven en nog nauwelijks kans maken op een nieuw thuis. Het idee van een seniorenopvang voor honden kreeg vijftien jaar gele den gestalte in Wassenaar. Vorig jaar opende de Hondenbescherming haar eerste voorziening in het Noord- Limburgse Smakt. „De exploitatie daar is een groot succes gebleken. Inmiddels zijn 22 bejaarde honden alsnog bij een baas geplaatst", ver telt bestuurslid Herman Gijsbers die lid is van de commissie die de bouw van de opvang in Tholen voorbe reidde. De Hondenbescherming be taalde de helft van de kosten. In be paalde gevallen betaalt de organi satie de verblijfskosten voor de hon den. Maar particulieren die hun dier in 't Seniorenhuis willen plaatsen, draaien zelf op voor het pensionta rief. In Tholen kunnen tussen de 30 en 40 honden gehuisvest worden. Op dit moment verblijven er acht. Via bestaande contacten kwam de Hondenbescherming bij Verhoek te recht. „Hier was genoeg plaats om een op vang te bouwen, in de randstad is die ruimte nauwelijks te vinden", zegt Boissevain. Ze vertelt dat haar organisatie de mogelijkheid kent om bejaarde honden - op afstand - te adopteren. Mensen betalen dan een bepaald bedrag en krijgen met enige regelmaat een foto en informatie over de betreffende hond. Vaak leidt het ertoe, dat de hond door de be treffende personen in huis wordt ge nomen. Tot tevredenheid van de Hondenbescherming. „Als het aan ons lag, dan had elke hond een leuke baas en stonden wij vandaag niet hier in Tholen." Achter de vrolijk geel geverfde voordeur van 't Senio- renverblijf voert een gang langs de vier vertrekken die zijn gereali seerd. Ze zijn als huiskamers inge richt, met een bank, salontafel, schemerlamp, plant en schilderijtjes aan de muur. Er is een doorgang naar buiten, naar een omheinde en betegelde plaats waar de dieren vrij kunnen bewegen. De afrastering is overigens geschonken door een be drijf. „We kunnen nu een breed pakket bieden, van pup tot aan de dood", zegt Verhoek. Hij verzorgt allerhande trainingen, heeft daar naast een asiel en een pension voor opvang tijdens vakanties. Wensen blijven er overigens nog wel. Zoals het bestraten van de speelweides, een afrastering om het hele terrein en asfalteren van de parkeerruimte. Inpandig wordt binnen niet al te lange tijd een instructieruimte met een trimsalon gerealiseerd. De officiële opening van de senio renopvang gebeurde zaterdag in stijl, door een hond. De cockerspa- niël Joy beet een hondenkoek door die twee rode linten bij elkaar hield, waarna de vele belangstellenden zelf een kijkje konden nemen in de nieuwe voorziening. Bij De Snotdolf heeft van meet af aan de gezelligheid, het sociale contact, een belangrijke plaats ingenomen. Daarbij komt dat de materialen nu bij diverse leden thuis worden opgesla gen en dat maakt duidelijk, zegt voor zitter Han van Broekhoven, dat een clubhuis wenselijk is. De afgelopen maanden is er intensief met de ge meente overlegd, want De Snotdolf liet het oog vallen op het terrein van zwembad De Spetter. Een ideale plek omdat daar 's zomers getraind wordt door de vereniging. Vooralsnog voelt de gemeente er niet voor. Maar het bestuur blijft zoeken naar mogelijk heden. Hans en Yvonne Ooink, Anton van Stee, badmeester Jaap Jansen en Jan van Meggelen stonden in 1980 aan de wieg van De Snotdolf, zo leert het historisch overzicht op de homepage die de vereniging op internet heeft. De club begon met een vijftiental le den en sloot zich aan bij de Neder landse Onderwatersport Bond. De op leidingen die de vereniging verzorgt, zijn volgens de normen van de NOB. Er is het snorkelbrevet en vervolgens één-, twee-, drie- en viersterbrevetten. Trainen doen de leden op zaterdag avond. Van mei t/m september in de Spetter in Tholen, van oktober t/m april in de Plantage te Hoogerheide. Daarnaast wordt er 's zomers op woensdag en zaterdag ook in buiten water geoefend. „Daar is een trai ningsschema voor gemaakt. We pro beren dat op verschillende plekken te doen, maar je bent gebonden aan de duikcorridors", vertelt Van Broekho ven. Om de belangen van beroepsvis sers en sportduikers te dienen, zijn die corridors enkele jaren geleden in de Oosterschelde ingesteld. Het zijn door de provincie aangewezen plek ken waar duikers het water in mogen gaan. Op Tholen zijn er twee: bij Strijenham en aan de Veerweg bij de Oesterdam. Van Broekhoven noemt ze een noodzakelijk kwaad. Theorie lessen worden in Meulvliet gegeven. De leden komen inmiddels uit heel de gemeente en uit West-Brabant. Voor de jeugdleden (duikopleidingen worden vanaf 15 jaar gegeven) heeft de club een speciaal programma. In overleg wordt er, buiten de opleidin gen om, door leden ook weieens el ders gedoken. Maar dit soort uitstap jes is bij De Snotdolf beperkt. „We proberen het duiken voor iedereen toegankelijk te houden", legt de voorzitter uit. In november gaat een groep leden naar Egypte om er in de Rode Zee te duiken en dat is een van de eerste keren dat zoiets ge beurt. De jaarlijkse verenigingska lender vermeldt tal van activiteiten. Men begint het seizoen altijd met een barbecue en sluit het af met een mosselmaaltijd. Er zijn bootexcur sies en duikweekeinden. Ook de or ganisatie van de Oosterschelde- zwemtocht is in handen van de club. Deze begon ooit als een oefening - in combinatie met een snorkelduik van De Snotdolf - van een aantal zwem mers voor de oversteek van het Hol lands Diep. De club heeft altijd nog het woord reddingsbrigade in de naam staan. Maar momenteel is dat een slapend onderdeel, geeft de voorzitter toe. „In het verleden zijn we daar twee jaar lang intensief mee bezig geweest. Maar het betekende veel energie steken in wat maar een klein onderdeel van de vereniging was." Als er vanuit de leden belang stelling voor wordt getoond, is het bestuur overigens direct bereid dit weer op te pakken. „Anders moet je het niet in je naam laten staan." Neptunus kwam zaterdag de zaal binnen om samen met erelid Jaap Jansen de clubvlag te presenteren. Daarna zette het bestuur een aantal mensen in het zonnetje die veel voor de vereniging hebben betekend. Al lereerst kregen Jansen en zijn vrouw een dinerbon Een pennenset en een schrijfmap met het logo van de club was er vervolgens voor opnieuw Jan sen, secretaris Johan Verkamman en bestuurslid Peter Gerritsen omdat ze al twintig jaar lid zijn. Ook penning meester Hans Zalm (afwezig), mate riaalcommissaris Leo de Graaf, Arno Jansen en Connie Priem kregen een attentie voor hun jarenlange inzet. Voor alle leden was er een speciale uitgave van het clubblad Snotbulle tin. Neptunus vroeg erelid Jaap Jansen om samen met hem de clubvlag van de Snotdolf te ontvouwen. moge/ijk tegen I ae allerlaagste I SERVICE! VERVOLG VAN VOORPAGINA De fracties van de Christenunie en de SGP stemden tegen het beschik baar stellen van de 60.000 gulden voor de tijdelijke financiële des kundige. „Kinderopvang laat de gemeente voor de gevolgen op draaien", zei M. Dijke, die naast principiële ook financiële bezwa ren had. „De noodzaak overkomt ons", zei de burgemeester. „Dit wordt ons van hogere overheden opgelegd. Wat de één een succes noemt, is dat het niet voor de ander. Vraag roept hier ook vraag op en feit is, dat de kinderopvang Tholen er wat minder florissant voor staat. We kunnen dan twee dingen doen: of de zaak in het honderd laten lopen of maatre gelen nemen en ons college kiest voor het laatste", aldus burgemees ter Nuis en daar was de meerder heid van de Thoolse gemeenteraad het mee eens. Het bestuur van de stichting kinder opvang bestaat nog maar uit twee le den: voorzitter Ton van Giersbergen uit Sint-Maartensdijk en secretares se Nel Groenendijk uit Tholen. In tegenstelling tot de vele wisselingen in het bestuur en uiteindelijk de leegloop is voorzitter Van Giersber gen de stabiele factor. Hij maakt al tien jaar deel uit van het bestuur, maar is nu door het vertrek van Peter Priem voorzitter geworden. „Het be stuur is een zaak van vrijwilligers, waarbij het werk voor de kinderop vang naast de gewone baan moet ge beuren. Maar we zijn naarstig op zoek naar het vervullen van de vaca tures en de drie wijze mannen zullen ons daarbij helpen." Van Giersber gen vindt niet dat de crisis een kwestie van geld is. „Inkomsten zijn er voldoende, daar ligt het niet aan." Wat de oorzaak dan wel is? „Daar laat ik me verder niet over uit", zegt de voorzitter van de stichting kin deropvang Tholen. Van Giersbergen verwijst naar een verklaring die het bestuur al in au gustus opgesteld blijkt te hebben, maar dinsdag pas openbaar werd ge maakt: ,Mede door economische ontwikke lingen stijgt de vraag op de arbeids markt naar personeel. Algemeen kan daarom worden gesteld, dat de kin deropvang in Nederland aanzienlijke groeimogelijkheden heeft. De jaren opgebouwde achterstand met betrek king tot voorzieningen lijkt door de wet basisvoorziening kinderopvang te worden weggewerkt. Het interim- bestuur en de directie van de stich ting kinderopvang Tholen volgen de ze ontwikkeling en trachten daarbij een voor Tholen passend beleid te ontwikkelen. Genoemde ontwikke lingen kunnen leiden tot een aan zienlijke groei van onze stichting op termijn. Het stichtingsbestuur en de directie hebben daarom besloten om per heden op zoek te gaan naar tijde lijke verbreding van zowel het inte rim-bestuur alsmede de leiding. Het bestuur zal daarom worden versterkt met twee bestuursadviseurs met spe cifieke inhoudelijke kennis op het gebied van openbaar bestuur, poli tiek en kinderopvang. Tevens zal de directie tijdelijk worden aangevuld met een financiële specialist. Een wervings- en selectieprocedure is in middels gestart opdat wij op een zo kort mogelijke termijn kunnen star ten met dit nieuwe team', aldus de al in augustus opgestelde verklaring van het bestuur van de stichting kin deropvang Tholen. Advertentie LM. verbeterd, alleen detoneert volgens de inwoonster de straatverlichting. We kunnen dat niet zomaar verande ren. Het moet wel in de plannen pas sen." Wethouder K.A. Heijboer van open bare werken bevestigde dat. „We zijn bezig met de begroting. Daarin komt een plan voor de verlichting voor heel de gemeente." Wel is het gat aan de Ring (het ge sloopte huis op nummer 5) vóór wet houder W.C. van Kempen een doorn in het oog. „Als overheid kunnen we geen dwang uitoefenen, maar we proberen met een zekere nadruk te eigenaar te bewegen uitvoering te geven aan het opknappen. Je schiet er niks mee op als je als gemeente de bouwvergunning intrekt." Dat het overleg tussen bewoners en de woningstichting Beter Wonen over de toekomst van de School straat/Raadhuisstraat is afgebroken, betreurde Van Kempen. „We moeten vooruit kijken en niet achterom. Deze hoek van het dorp staat op het lijstje voor stedelijke vernieuwing. Er komt geld vrij voor de openbare ruimte." Het college trof bij speeltuin de Vos- sentuin een gesloten hek. Nuis: „Dat nodigt niet uit tot spelen. Uitgere kend op woensdagmiddag als de kinderen vrij zijn is de speeltuin ge sloten." Voorlichter P. Bakx wees de burgemeester erop dat er een bordje aan het hek hing met de tekst 'we gens onderhoud gesloten,' maar dat bordje had Nuis 8 weken geleden ook al zien hangen, zo zei hij. „Het is zonde." Het college wil ook bekijken of er wat aan de huisvesting van de Oud- Vossemeerse muziekvereniging ge daan kan worden. Het oefenlokaal Odeon aan de Veerstraat moet aan gepast worden aan de normen die aan geluidshinder gesteld worden. Maar volgens Nuis zijn er geen klachten van de buren over geluids overlast als er in het lokaal geoefend wordt. „Dat siert de Oud-Vosse- meerdenaar of is het Oud-Vosse- meerder?", zo vroeg de nieuwe bur gemeester zich af. Gelok had het gemeentebestuur in de Molenstraat namens 3VO (voor heen VVN) een lijst overhandigd met 'moeilijkheden c.q. fouten in het stratenplan.' Het behelst een uit treksel uit de lijst van het vrouwen netwerk en VVN. In de Molenstraat is er een pro bleem door parkeren en door de uit ritconstructies. In de F.D. Roos- eveltstraat is nog geen parkeerverbod voor vrachtwagens ingesteld. Noch wordt het verkeer vanuit de Zilverstaart door middel van bestrating gedwongen'om links af de straat in te rijden. In de Vierwindenstraat mankeert het aan een eenrichtingsverkeer en een parkeerverbod (was opgeheven). In Met een krant van S jaar geleden in de hand, wijst mevr. Hameetman de gemeentebestuurders en ambtenaren op de opknapbeurt die de woningen aan de Ring sindsdien hebben ondergaan. Ze vraagt om nieuwe, bijpassende lichtmasten. B. en w. willen bekijken of het jeugdhonk op de zolder van de Vos- senkuil opgeknapt kan worden. Vol gens Nuis is het een prachtig honk ('een hangplek boven') maar zou er wat aan de elektrische bedrading ge daan moeten worden. Vrijwilligster S. van Buuren en de jeugd- en jon gerenwerker W. Berkelaar wezen het college ook op enkele andere technische mankementen in het on derkomen voor de jeugd van Jong Vosmeer. Jongeren mogen dan wel rondhan gen bij de voormalige en bouwvalli- ge weegbrug aan de Veerstraat, overlast verzoorzaken ze volgens de burgemeester niet. „De weegbrug siert niet de omgeving. Het is privé- eigendom en het is in de eerste plaats de verantwoordelijkheid van de eigenaar. Het wordt ook gebruikt als hangplek, maar zolang dat geen grote problemen geeft, is dat geen punt. Wel zullen we met de eigenaar spreken over de veiligheid van het gebouwtje voor kinderen." Voor de Nederlandse Hervormde kerk aan de Ring heeft Nuis de poli tie gevraagd de omgeving in de ga ten te houden. Tijdens zijn bezoek aan het gebouw ('binnen zag het er fantastisch uit') bleek ook dat aan de buitenkant de kleine glas- en lood- raampjes waren ingegooid. „Ze worden vernield door jongeren. Ik heb de politie gevraagd om er samen met de kerkenraad wat aan te doen. Er ligt een mooi wandelpad. Dat hoort nu eenmaal bij de kerk. Het zou jammer zijn als dat afgesloten moet worden." J. Gelok stelde voor er lexaanglas voor te zetten, (zoals de ruiten van bushokjes) maar dat vond het colle ge niet passen bij het monumentale gebouw. L. Plandsoen vroeg in dit verband waar de wijkagent is gebleven. „Er reed wel eens een agent op de fiets of de brommer door het dorp, maar die zie ik nooit meer." Volgens Nuis is het beleid van de nieuwe Zeeuwse korpschef Dierckx er nog steedg«wp gericht om agenten zoveel mogelijk te plaatsen in de woonkernen. „Dat plan wordt uitgewerkt. Tholen is in Zeeland de eerste gemeente die de centrale posten krijgt." Dierckx ontvouwde zijn plan in ja nuari in de commissie gemeentelij ke ontwikkeling. Het gaat om het openen van kleine bureautjes in drie plaatsen: in de dienstwoning van de Meestoof in Sint-Annaland, in woonzorgcentrum de Rozeboom in Sint-Philipsland en in het kan toor van Beter Wonen in Sint- Maartensdijk. Binnen twee jaar zou een en ander klaar moeten zijn. Positieve reacties kreeg het bestuur ook. Tijdens de rondwandeling werd het gezelschap op de Ring door mevr. Hameetman een vergeeld krantenartikel getoond van ruim acht jaar geleden toen de Ring nog veel verpauperde gevels telde. Nuis: „Het is ten opzichte van toen enorm de Coentjesweg wordt te hard gere den. In de Schoolstraat is eveneens een parkeerprobleem. Tot aan de Burg. Versluysstraat zou daar een richtingsverkeer ingesteld moeten worden. Ook in de Burg. Versluys straat zelf zijn er problemen met par keren. Volgens Gelok heeft dat te maken met het halen en brengen van kinderen naar de scholen. „Je krijgt daar dezelfde situatie als in Tholen. Daar is een ventweg gemaakt met parkeerhavens. Hier kan dat niet. Maak er eenrichtingsverkeer en stel een parkeerverbod in. Ook in de J.F. Kennedystraat is een parkeerpro bleem. En in de Dr. Renesstraat zou den 3 lantaarnpalen moeten komen omdat er nu 's avonds overlast is van jeugd achter de bejaardenwoningen. In de Marehoekstraat zou het trottoir doorgetrokken moeten worden tot de Renesstraat en de Veerstraat zou he lemaal 'herzien' moeten worden. Die is volgens 3VO en het vrouwennet werk niet goed toegankelijk voor rol stoelgebruikers. E. Frigge-Hogesteeger (VVD) vroeg of het mogelijk is om aan het pand aan de Voorstraat tegenover het smidsklokje een muurplaat aan te brengen waarop staat dat daar ooit de voorvader van de Amerikaanse pre sident F.D. Roosevelt heeft ge woond. „Ik heb net weer mensen van boven de rivieren in het dorp rondge leid en op de banden met Roosevelt gewezen. Het is jammer dat er op de plek waar het huis heeft gestaan daarover niets aangegeven is. Iets tastbaars. Mensen zijn daar zeer in geïnteresseerd." Het leek de burgemeester wel een aardig idee, zo zei hij „Wees trots op uw historie." Laat dan nu een hoogrendement combi/crtetef installeren met GarantieLease van warmte-Garant Gegarandeerd het hele jaar warmte en warm water voor enkele tientjes per maand! voor meer informatie Bel GRATIS naar 02440244, WarmtejglGarant postbus 235. 2980 At Ridderkerk Advertent!? I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 5