Kledingbeurs levert 1150 gulden op voor project Ditho in Roemenië VISSER 1 AUTOSCHADE Laban 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 28 september 2000 Overlast binnenstad HEUGA TEGELTAPIJT Verplaatsing parkeerprobleem Reddingmaatschappij Thjos begint infocafé Portemonnee gestolen Biljarten Geen voorrang Geslaagd AVB op rommelmarkt Nieuwe biljarters Sportdag Casembroot Particulier ziekenvervoer voor alle verzekeringen Uitzending Kirgizië Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Triviant Oliebollenactie Stukken te weinig Auto bekrast Lustrum Rehobothkoor Technika 10 Fancyfair Rehoboth Schoon Tholen Prijsvraag Molenstraat Verkoping Tryfosa VERF NODIG? Kunst en kitsch Drukte bij lampions Geslaagd Rommelmarkt kerk Nierstichting DAG EN NACHT Oudere mensen zijn volgens raads lid P. van Belzen zeer verontrust over de overlast van cafébezoekers in de binnenstad. „Als je in je eigen huis niet meer veilig bent, is het ver gekomen", zei ook M. Dijke. Hij was eveneens geschrokken van een brief van een inwoner over vernie lingen. „Dit probleem moeten we adequaat aanpakken", zei het SGP- raadslid. „Het vraagstuk heeft onze volle aandacht", zei burgemeester W. Nuis. Hij verwacht dat in okto ber de resultaten van een project be kend worden dat in samenwerking met de horeca-ondernemers, de po litie, de gemeente en de buurtbewo ners is opgezet. Het college betreurt de vernielingen die in de nacht van 11 op 12 juni in de Brugstraat plaatsvonden, zeer. B. en w. spreken er hun waardering over uit, dat de bedreigde partij geen eigen rechter heeft gespeeld. Er zijn inmiddels huisregels opgesteld die jongeren ervan bewust moeten maken dat een bepaald soort gedrag niet getole reerd zal worden. Ze kunnen zelfs geweerd worden uit horecagelegen heden wanneer ze over de schreef gaan. Sinds begin juli wordt dit sys teem toegepast. Verschillende gelui den die b. en w. hierover bereikt hebben, lijken erop te wijzen dat de overlast enigszins is afgenomen. Het college wijst inwoners erop, dat eventuele problemen die door jon geren in het uitgaansleven worden- veroorzaakt, bij de politie of de ge meente gemeld kunnen worden. G. Polderman Projectinrichting B.V. Tholen Tel. 0166-603589 Div. partijen vanaf 12,- per m2 Advertentie I.M. Volgens raadslid J.C. Koopman wordt het parkeerprobleem door de maatregelen die voor de Wal en de Kaaij worden genomen, verplaatst naar andere straten. Wethouder K.A. Heijboer bestreed dat maan dagmiddag in de gemeenteraad. Volgens hem zijn er in de directe omgeving volop parkeerplaatsen. Raadslid J. van den Donker was echter met Koopman niet gerust op de situatie. Hij erkende dat b. en w. wel gerechtigd zijn om zelfstandig verkeersmaatregelen te nemen, maar de problemen aan de Wal en op de Kaaij vond hij een gevolg van het verkeerscirculatieplan. „De maatregelen hadden dus eerst in de commissie besproken moeten wor den", zei Van den Donker. De bur gemeester zegde dat alsnog toe, maar de besluitvorming wordt er niet door tegengehouden. Dan is de discussie in de commissie ook maar mosterd na de maaltijd, merkte een raadslid op. De koninklijke Nederlandse red dingmaatschappij stond centraal op de eerste bijeenkomst van de platte landsvrouwen na de vakantie. Er waren drie nieuwe leden te verwel komen op deze avond. Na de ge bruikelijke huishoudelijke medede lingen kreeg onderdirecteur N. de Jonge van de KNRM het woord. Hij vertelde iets over de ontstaansge schiedenis van het reddingswerk, 175 jaar geleden begonnen. De Jon ge vertoonde ook enkele fraaie films waarbij zowel de KNRM als het reddingswerk op zich, de con trole over de vaartuigen, het mate rieel en de opleidingen aan de orde kwamen. Het verschil in stoffen waarvan reddingsmaterialen nu worden gemaakt en waarvan ze vroeger waren gemaakt passeerde ook de revue. Computergestuurde bouwtekeningen gaven mede aan hoeveel vakmanschap ervoor nodig is. De kleinere boten van de KNRM worden gemaakt op een werf in Vo- lendam en de grotere (vanaf 20 me ter) in Hindeloopen. De Jonge ver telde enthousiast over het mooie, maar zeker niet risicoloze vrijwilli gerswerk. Mede door de groei van de watersport heeft de KNRM de laatste jaren met een stijgende hulp vraag te maken. Mevr. Veenma-Pol- lie is steunpunt van de KNRM in Tholen. Zij verkocht allerlei artike len die gretig aftrek vonden. De op brengst is voor de reddingmaat schappij. De Thoolse jongerensoos Thjos is deze week weer begonnen met haar activiteiten. In het jeugdhonk wor den op vier dagen activiteiten ont plooid. Dinsdag is er inloopmiddag van drie tot vijf uur. Dit is bedoeld voor jongeren vanaf tien jaar. Op woensdagmiddag is er een kinder club van twee tot vier uur voor jeugd van vier tot twaalf jaar. Er worden spelletjes gedaan en je kunt er knutselen en geschminkt worden. Nieuw is het 'infocafé' dat vanmid dag voor het eerst opengaat. Elke donderdag van drie tot vijf uur kun nen jongeren in het jeugdhonk te recht voor informatie over onder meer school, werk, gezondheid, geld, belastingen, maar ook allerlei onderwerpen waarover je een spreekbeurt kunt houden of een werkstuk moet maken. In de avond uren van de donderdag wil Thjos beginnen met workshops zoals schminken, zelfverdediging voor meiden en drugsvoorlichting. Het is nog niet bekend wanneer de work shops gaan beginnen. Tot slot is er op zaterdagavond van half acht tot elf uur de gebruikelijke disco avond. Naast deze wekelijkse acti viteiten worden er nog allerlei een malige evenementen georganiseerd. Thjos is nog wel op zoek naar hel pende handen om alles te organse- ren. Wie belangstelling heeft, kan contact opnemen met Gerrianne de Pan van de stichting jeugd en jonge renwerk, tel. 662024. Een portemonnee met daarin enkele duizenden guldens is woensdag middag gestolen uit een bedrijfs pand aan de Ohmstraat. Het geld is tussen half zes en kwart over zes meegenomen uit het kantoor. Oud-Voss Gereedschap gestolen Een auto die in de Willem van Bei- erenstraat geparkeerd stond, is door onbekenden opengebroken. De da ders gingen er met een groot aantal gereedschappen vandoor, waarvan de waarde nog niet bekend is. De diefstal gebeurde tussen maandag avond half elf en dinsdagmiddag Biljartclub De Treffers heeft de eer ste bekerronde afgewerkt. Daarin scoorde D. den Hollander met 17 caramboles de hoogste serie. Hij speelde met 22 beurten tevens de kortste partij en had met 3,05 het beste gemiddelde. De uitslagen: B. den Hollander-H. Hommel 4,47-10; D. den Hollan- der-K. Hommel 10-7,27; J. Hom mel-P. Vis 10-9,7; P. de Leeuw-D. van Driel 10-8,57. Voor de competi tie werd één partij gespeeld: D. van Driel-J. van Daalen 10-7,95. Bij een botsing tussen twee auto's is dinsdagmorgen niemand gewond geraakt. Ook raaakten de voertuigen slechts licht beschadigd. Het onge luk gebeurde op de T-splitsing van de Hiksedijk met de Kreekweg. Een 20-jarige vrouw reed over de Hikse dijk in de richting van Sint-Anna- land en verleende op de splitsing geen voorrang aan een 30-jarige in woner die van rechts kwam. Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij. Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Joan van Poortvliet is aan het vmbo Groen te Sommelsdijk geslaagd voor het examen basisberoepsoplei ding groene ruimte niveau 2. De leden van de Algemene Vrou wenbond gaan kijken wat voor spul len ze in de kast hebben staan die ze nooit meer gebruiken. Deze zullen ten bate van de clubkas op een rom melmarkt verkocht worden. Dat idee van Jannie van Dienst vond tij dens de eerste bijeenkomst van het seizoen algemene steun. In de Vos- senkuil keurden de aanwezige leden de jaarverslagen van secretaris José Bahnerth en van scheidend pen- ningmeesteresse Betsy Vaders goed. Laatstgenoemde kreeg als dank voor het werk dat ze 12,5 jaar lang deed een delftsblauwe brievenstan- daard met een speciale tekst en een plant. Thea van der Zande werd als opvolgster aangesteld en zij zal zich laten bijstaan door Janny van Dienst. Voor de kascontrole werden Anja en Els Vaders benoemd. Na het huishoudelijke gedeelte wer den vijf ronden bingo gespeeld. Bij dit spel zullen in het vervolg ook 'gewone boodschappen' als prijs worden gegeven. Het jaarprogramma kreeg de in stemming van de leden. Dat bete kent dat de AVB op 10 oktober bloempotmannetjes gaat maken en op 21 november kerststukjes. Voor 19 december staat het kerstdiner op het programma. Op 16 januari is er een bijeenkomst gewijd aan hand verzorging, 20 februari viert men carnaval en 13 maart gaat men gol fen. Paasdecoraties worden 10 april gemaakt, 15 mei is er een schoon- maakshow en op 26 juni wordt het seizoen afgesloten met een warm en koud buffet. Sint-Annaland Biljartvereniging De Hoop is het nieuwe seizoen ingegaan met drie nieuwe spelers: Jacco Bolier, Mi chael Bazen (die twee jaar geleden nog bij de jeugd speelde) en Kees Smits die er een jaartje tussenuit is geweest. Bolier en Bazen moesten eerst spelen om hun gemiddelde te bepalen. Vervolgens speelden ze nog een competitiewedstrijd. Bolier nam het op tegen W. van Oudenaar de die nipt won met 9,7-10. Bazen speelde de kortste partij (21 beur ten) en won van J. Keur met 10- 8,28. B. van Wijk (kampioen van vorig seizoen) won in 35 beurten van B. Goedegebuure met 9-10. E. van Poortvliet pakte tenslotte de winst op A. van Vossen met 10- 8,85. Met acht caramboles maakten Van Poortvliet, Van Oudenaarde en Bazen de hoogste series. Bazen en Van Wijk speelden met 2,14 het beste gemiddelde. De groepen 3 tot en met 7 van open bare basisschool De Casembroot hadden vrijdag sportdag. Het weer zat mee en de diverse onderdelen konden op tijd worden afgewerkt op het sportpark van voetbalvereniging WHS. De activiteitencommissie had - samen met het personeel - tien activiteiten bedacht zoals gooien met een grote en een kleine bal, ko gelstoten, 60 meter hardlopen en verspringen. De leerlingen werden in tien groepen verdeeld onder lei ding van een leerling uit groep 8. Tussen de middag werden de boter hammen op het veld opgegeten. Om half drie kon meester Fons de uit slagen al bekendmaken, omdat hij die ter plaatse in de computer had ingevoerd. De winnaars waren: Pjotr Mosselman en Leonie Mossel man (groep 3), Stephan Bolier en Jhoney le Doux (groep 4), Jordie Hommel en Elisabeth Geluk (groep 5), Lennert Westdorp en Sharona Rijken (groep 6), Cliff Ligthart en Miranda Snoep (groep 7). Alle win naars kregen een medaille en elke leerling kreeg een sportdiploma. =#i,fe/e-foxi OOSTERSCHILDE REGIO Taxi De Jonge Tel. 0166-612435 Poortvliet Advertentie I.M. Tijdens een bijzondere kerkdienst is Maria van 't Hof zondagmorgen na mens de Gereformeerde Zendings- bond GZB uitgezonden naar Kirgi zië in de voormalige Sovjetunie. Ten overstaan van ds. J.J. Tigche- laar, secretaris Azië van de GZB, sprak ze - geknield voor de preek stoel - haar jawoord uit. Ook ds. P.C. Hoek werkte aan de uitzending mee. Hij had tevoren gepreekt over Johannes 1:1-18 met als thema 'Er was een mens van God gezonden'. De gemeente zong Maria van 't Hof twee verzen van Psalm 134 toe: 2 en 3. Ouderling P.M. van 't Hof sprak zijn zuster toe als voorzitter van de thuisfrontcommissie, maar ook namens de kerkenraad en de classis Zierikzee. De zendingsarbei der zelf sprak nog een dankwoord. Ze werd toegezongen door kinderen van de zondagsschool, waarvan ze enige tijd leidster is geweest. Maria van 't Hof is gisteren per vliegtuig naar Kirgizië vertrokken. Ze gaat in de hoofdstad Bishkek werken in een kindertehuis en op de afdeling kin derpsychiatrie van een ziekenhuis. Donderdag, vrijdag en zaterdag HMaandagdinsdag en woensdag ♦Magere hamlappen 1 ♦Schnitzels 500 gram ^Nasivlees 500 gram kg ƒ11,- Verse worst 1 kg 7,50 Dikke vleesribben 1 kg 4,50 Rundergehakt 1 kg (met gratis pakje Blue Band) Hamburgers 5 halen Schouderham 150 gram Gebraden gehakt 150 gram Eigen gekookte ham 100 gram Selderiesalade 150 gram Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Maria van 't Hof hoopt zich aan te sluiten bij een plaatselijke gemeente om zich daar ook in te zetten bij kerkelijke activiteiten. Na afloop van de dienst was er gelegenheid om de zendingsarbeider de hand te drukken. De plattelandsvrouwen zijn het nieuwe seizoen begonnen met een spelletje triviant. Presidente mevr. Smits opende de avond en verwel komde ook mevr. Westerveld die het spel presenteerde. Het waren soms pittige vragen die werden ge steld met veel vragen over de bond van plattelandsvrouwen. De twee leden die de meeste antwoorden wisten, wonnen een prijsje. Na af loop bedankte de presidente mevr. Westerveld voor haar inzet met een attentie. De volgende bijeenkomst van de plattelandsvrouwen is voor lekkerbekken en staat in het teken van wijnproeven. Dat zal zich in Halsteren afspelen op 3 oktober. Peuterspeelzaal Olleke Bolleke houdt zaterdagmorgen een oliebol lenactie. Bestuur, leidsters en ou ders komen met de lekkernij langs de deur. De opbrengst is bestemd voor de spaarpot van de peuter speelzaal. Donderdag 5 oktober wordt er voor de zending en Adullam oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Dat b. en w. vijftig mille extra wil den hebben voor de aanleg van de finitieve bestrating in de Meerkoet-, Kluut- en Reigerlaan vond raadslid J.C. Koopman op zich wel te billij ken. Hij had echter geen enkel stuk ter inzage gezien en dat vond hij niet juist. Koopman wilde daarom de stukken alsnog een keer zien. Wethouder K.A. Heijboer zegde dat toe in de eerstvolgende commissie gemeentelijke ontwikkeling. „Er is even iets misgegaan", vertelde hij. De kosten van het karwei bedragen 166.000 gulden, exclusief btw. Het jaarkrediet voor bestratingen was 9000 gulden te weinig. Om weer een poosje vooruit te kunnen, vroeg het college gelijk maar vijftig mille en dat keurde de gemeenteraad maandagmiddag goed. Een onbekende heeft vorige week 's nachts een auto beschadigd. Aan de achterkant werd het voertuig be krast, waarschijnlijk met een scherp voorwerp. En over de motorkap werd blauwe verf gegoten. Van maandang op dinsdag is aan de Provincialeweg een auto openge broken en daaruit is een telefoon meegenomen met een waarde van enkele honderden guldens. Het kerkkoor Rehoboth bestaat tien jaar. Op 9 oktober 1990 riep de ker kenraad van de Hervormde Ge meente Rehoboth belangstellenden op voor een bijeenkomst om de be langstelling te peilen, en twaalf da gen later werd in het kerkgebouw de eerste repetitie gehouden. Er wa ren 24 leden en dirigent was M.M. van Gorsel. Sindsdien oefent het koor wekelijks op zondagmiddag van drie tot vier uur. Sinds enkele jaren heeft men Lian v.d. Bergh-Ge- braad als organiste. Ook nu nog telt het koor 24 leden. Daarvan zijn er elf sinds de oprichting lid en ook de dirigent is er nog altijd bij. Door een ongeval dat hem is overkomen, is het geplande jubileumconcert tot volgend voorjaar uitgesteld. Het koor trad de afgelopen jaren zestig keer op, voornamelijk tijdens de kerkdiensten maar op uitnodiging van de activiteitencommissies ook in Maartenshof en Ten Anker te Tholen. Het jeugd- en jongerenwerk begint donderdag 5 oktober met een derde Technika 10 club voor meisjes van 10 t/m 12 jaar. Er wordt begonnen met een cursus van tien lessen hout bewerking. Vrouwen die zelf in techniek geïnteresseerd zijn, zullen de meisjes begeleiden. Voor infor matie of aanmelding kan men bel len, 606635 of 663247. De Hervormde Gemeente Rehoboth organiseert op 21 oktober een fan cyfair. Op het terrein van Dacomex aan de Provincialeweg is tussen half twee en vijf uur vanalles te koop, er zijn diverse spelletjes, een boeken tafel, stand van de zending en een activiteit van de jeugdclub. De op brengst is bestemd voor de verbouw van het kerkgebouw. Het startsein voor de actie 'Schoon Tholen is mooi Tholen' wordt mor genmiddag om één uur op het plein bij de beide basisscholen gegeven door gedeputeerde drs. A.J.G. Pop- pelaars van milieu en water. Ook milieuwethouder K.A. Heijboer zal daarbij aanwezig zijn. De actie is een initiatief van oud-inwoner P.J. Huysse van de stichting Mens, mi lieu werk. Deze middag gaan in alle woonker nen van de gemeente - uitgezonderd Anna Jacobapolder - scholieren uit de hoogste groepen op pad om zwerfvuil op te ruimen. Met dit pro ject hoopt men de jongeren milieu bewuster te maken. Poortvliet Beter Wonen schrijft voor de naam geving van het woonzorgcomplex aan de Molenstraat een prijsvraag uit. In het voorjaar van 2001 zijn de 12 seniorenwoningen klaar en dan moet er een naam op. Het beste idee wordt beloond met 150 gulden. On der de overige inzenders worden een tweede prijs van 100 en drie prijzen van 25 gulden verdeeld. De jury wordt gevormd door voorzitter drs. T.G.A. Westerveld van de raad van toezicht van Beter Wonen, ge meentearchivaris J.P.B. Zuurdeeg en een toekomstige bewoner van het complex. De vrouwenvereniging Tryfosa houdt donderdag 5 oktober een ver koping in de zaal achter de kerk in de Zuidstraat, 's Middags van drie tot vijf uur en 's avonds van half ze ven tot acht uur zijn belangstellen den welkom. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendraehtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Voor veertig plattelandsvrouwen verzorgde mevr. G. Vos-v.d. Veen uit Breda onlangs een avond in de trant van het televisieprogramma 'Tussen kunst en kitsch'. Eerst ver telde ze iets over de geschiedenis van het aardewerk in ons land. Daarna behandelde ze stuk voor stuk een aantal uitgestalde artikelen, onder meer aardewerk wandborden en po met deksel, porseleinen vazen en beeldjes, kristallen vazen, schil derijen, sieraden en een Statenbij bel. Mevr. Vos vertelde over het ma teriaal, herkomst, tijd van fabricage en natuurlijk de waarde. Het was een interessante en leerzame avond. De kledingrekken op de beurs in Tholen bieden volop keus in tweedehands kleding. Tegen elf uur zaterdagmorgen is het rustig op de kledingbeurs in de Wingerd in Tholen. „Bij de ope ning om 9 uur stonden de mensen echt in de rij", zegt Marga van der Dussen. Zij organiseert samen met Ina de Vos, Anneke Bijl en Gerda Akershoek voor de zesde keer een verkoping van tweedehands kin derkleding en speelgoed. Het pu bliek kan uit een kleine 3000 arti kelen kiezen. De meeste kleren hangen in rekken, terwijl broeken, schoenen, babykleertjes en speel goed op tafels langs de wand lig gen. Een ruim assortiment dus en er wordt goed gekocht, verzekeren de dames. „De meeste mensen gaan met hele bundels kleren weg." Ze hebben de voorgaande dagen alles gesorteerd, op hanger tjes gestoken en vrijdagavond de rekken gereedgezet. Veertien staan er verspreid door de zaal. „Die hebben we speciaal zelf aange schaft." De artikelen die te koop worden aangeboden, zijn door een 75-tal mensen ingeleverd. „We krijgen steeds meer bekendheid, dat merk je", zegt Marga van der Dussen. Op 31 maart staat de vol gende beurs gepland. Het idee voor de tweedehands-kle- dingbeurs is geboren na de slui ting van de winkel Sam Sam in Tholen. De dames, die leiding ga ven aan de jeugdvereniging van de Gereformeerde Gemeente, beslo ten de verkoop te proberen en de netto-opbrengst te bestemmen voor een goed doel. De eerste keer was dat de actie die vanuit het kerkelijk jeugdwerk landelijk werd gehouden. En zaterdag het comité Ditho - Dinteloord en Tho len helpen Lopadea Noua in Cen- traal-Roemenië. Daarnaar kan 1150 gulden overgemaakt worden. Lopadea Noua is verstoken van gas en waterleiding. De ongeveer 1700 inwoners (waarvan 45% geen werk heeft) zijn voor drink water aangewezen op een centrale dorpsput. Ditho heeft een eerste transport hulpgoederen naar Lo padea Noua gebracht en tegen be taalbare prijzen aan de inwoners verkocht. De opbrengst (ook van deze kledingbeurs) wordt ge bruikt om toiletten te realiseren in de school. Om voor dit project het benodigde geld bij elkaar te krij gen, heeft Ditho ook een banket letteractie opgezet. Zondag 1 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Verheul, Amersfoort. 18.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. C.van Rijn, Katwijk aan Zee. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 17 u. ds. Kerssies, Breda. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Zwan. 14.30 u. ds. Korving, Kerkwerve. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. v.d. Wiel. 19 u. zangavond. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.45 u. drs. Van de Kloot Meij- burg, Voorburg. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 uur ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Van de Beukei, Kapelle. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers, Stavenisse. 18 u. ds. Hoek. do 5/10 19 u. ds. Vermeij, Zwijn- drecht (dienst School met de Bijbel). GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Harinck. 14 u. leesdienst. do 5/10 19.30 ds. Vermeij. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Harten, Ridderkerk. 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. Muilwijk, Monster. 14.30 uur ds. Hoek, Sint-Annaland. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Bosma, 's-Gravenhage. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Hoek, St.-Annaland (H.D.). 18 uur kand. Zoet, Maartensdijk. GEREF. KERK 10 u. ds. de Goei, St.-Maartensdijk. 14.30 u. ds. Broere. GEREF GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) en 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. do 28/9 19.30 u. stud. Van Boven, Benthuizen. 9.30 u. leesdienst. 15 u. ds. De Jongste. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Schneider, De Lier. Voor geïnteresseerden verzorgt de Bredase bijeenkomsten over deze materie. De lampionoptocht die muziekver eniging Concordia vrijdagavond or ganiseerde, is een succes geworden. Ruim 200 kinderen, ouders en grootouders liepen met een lampion achter de muziek door het dorp. Tussen de muzikanten liepen vrij willigers mee met gaslampen. In verband met de regen moest de rou te ingekort worden, maar dat neemt niet weg dat Concordia constateert dat deze activiteit goed aanslaat. Rini Noordhoek is aan het vmbo Groen te Sommelsdijk geslaagd voor het examen basisberoepsoplei ding groene ruimte niveau 2. In en om de loodsen van firma Fase aan de Zuiddijk wordt zaterdag een rommelmarkt met fancyfair gehou den door de Hervormde Gemeente. Die wil de opbrengst gebruiken om een aangepast verenigingsgebouw te realiseren. Tussen tien en vier uur is er vanalles te koop en zijn er spel letjes zoals sjoelen en darten. De collecte voor de Nierstichting heeft in Tholen-stad ƒ3955,70 op gebracht, in Scherpenisse ƒ1358,70 (100 gulden meer dan vorig jaar) en in Stavenisse ƒ1175,45 (ook meer dan vorig jaar). Gevers en collec tanten wordt dank gezegd voor hun bijdragen. 't HUISARTSEN Zaterdag 30 september en zondag 1 oktober Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Mellema, Tholen, tel. 602377. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk, tel. 664126. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Van Geest, Hoogerheide, tel. 0164-612390. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u„ Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): Grace Alfons, tel. 604969. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113-232924 of 0115-615595. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 28 sept. t/m vrijdag 6 okt. donderdag 28 4.37-16.57 vrijdag 29 5.17-17.37 zaterdag 30 5.57-18.12 zondag 1 6.37-18.52 maandag 2 7.17-19.27 dinsdag 3 7.47-20.07 woensdag 4 8.17-20.37 donderdag 5 8.57-21.22 vrijdag 6 9.42-22.27 do 5/10 13 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771 Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M. Pak even uw THOLEN 2 okt. Lezing portretkunst Jaap Clement, Ten Anker. 3 okt. Rondleiding wijnmakerij Tholen, Plattelandsvrouwen, 13 u. 4 okt. Kon. Ned. Reddingmij. bij Passage, 19.45 u. 5 okt. Ledenvergad. Ondernemers vereniging, Meulvliet 20.30 u. 5 okt. Informatie over borstvoe ding. Stoofstraat 8, 20 u. 6 okt. Concert m.m.v. VZOS Sint- Philipsland en Chantez a Dieu, N.H. kerk, 20 u. 11 okt. Oecumenisch avondgebed, Ichthuskerk, 19.30 u. 11 okt. Lezing door ds. Klijnsma over 'Ontmoeting met je biogra fie', kerkzaal NPB, Oudelands- estraat, 10-12 u. OUD-VOSSEMEER 30 sept. Alg. ledenvergad. w.s.c. Vosmeer, Hof van Holland, 19.30 u. SINT-ANNALAND t/m okt Overzichtsexpositie Chris Lanooy; de aardappel, Meestoof, di t/m za 14-17 u. 30 sept. Natte-laarzentocht, Sluis- polderdijkweg. 30 sept. Zangavond in N.H. kerk, 19.30 u. 3 okt. Plattelandsvr. naar wijnma kerij Bovée, vertrek Brugstr. 13 u. SINT-MAARTENSDIJK 28 sept. Bloeddonorenavond Rode Kruis, Haestinge. 29 sept. Ledenvergad. Smerdiekse Aquajoggingver., Haestinge 19 u. Aansluitend bingoavond v.a. 20 u. 7 okt. Euterpe jaarconcert, Haes tinge, 20 u. SCHERPENISSE 30 sept. Openstelling inzamelings depot Dorkas, Platteweg 9.30-12 u. 3 okt. Ontspanningsavond de Zon nebloem, Holland Huis. 4 okt. Tijdrede voor SGP door dhr. Reinders uit Maartensdijk, kerk Ger. Gem. 19.30 u. POORTVLIET 8 okt. Herfst/wintermodeshow plat telandsvrouwen,'t Ouwe Raed'uus 20 u. SINT-PHILIPSLAND 28 sept. Mosselmaaltijd bewoners Rozeboom. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: X-men - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.15 en 20 u„ wo 14 en 20 u. ROXY II: U-571 - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 16 en 20 u. Chicken ran (ned. gespr.)- za, zo en wo 14 u. CINEM'ACTUEEL 1-2-3: Big momma's house - do en ma 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u. zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u„ wo 14 en 20 u. The Flint- stones in Viva Rock Vegas (ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. Road Trip - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u. zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u„ wo 14 en 20 u. The perfect storm - vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16, 18.45 en 21.30 u„ di en wo 20 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. The green mile - ma 20.30 u. Solas - di 20.30 u. 4,

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 2