Openbare verlichting Provincie Zeeland Commissies Provinciale Staten Hoorzitting over toestand in Molenhoek Verlichting in de achtertuin ■■Officiële Mededelingen Niet meer praten over inhoud notulen en ingekomen stukken Cursus over het Thools verleden Donderdag 28 september 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 39/2000 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Zonering luchtvaartterrein Midden-Zeeland Logies- accomodaties in Zeeland Voorafgaand aan een vergadering van Provinciale Staten bespreken diverse commissies de door Gedeputeerde Staten (GS) ingediende voorstellen. Zoals gebruikelijk zijn deze bijeenkomsten niet alleen openbaar, maar is er ook spreekrecht voor het publiek. Stremmingen Stremming Zeelandbrug Vitaal platteland wil niet zeggen meer woonwijken en recreatie Verkeer en Vervoer Bekendmaking Milieu Bekendmaking Politieke partijen betrekken bij de vernieuwing van lokale democratie Abdij De provincie Zeeland is als weg- beheerder verantwoordelijk voor het goed functioneren van open bare verlichtingsinstallaties langs deze wegen. Een goede openba re verlichting is van groot belang voor zowel de sociale- als ver keersveiligheid. De provincie is daarop voor de burger aan spreekbaar. Om het beleid van de provincie inzichtelijk te maken is er een beleidsplan opgesteld. In het plan worden een aantal beleidsvoorstellen gedaan. Vervanging Ruim een derde van de 2100 lichtpunten is 25 tot 40 jaar oud De levensduur van masten ligt tussen de dertig en veertig jaar. De armaturen en elektrische installaties gaan ongeveer twintig jaar mee. Een groot deel is daar om aan vervanging toe. De kwali teit van de verlichting neemt daardoor toe en er kan worden bespaard op energiegebruik door het toepassen van energiezuinige lampen en dimmers. Door de provincie wordt meegewerkt aan de versnelde vervanging van ver lichte ANWB-wegwijzers. De nieuwste types hebben net zoals de lichtmasten een aanzienlijk lager energieverbruik en lampen met een extra lange levensduur. Verzelfstandiging In het verleden werd op verschil lende manieren aangesloten op het elektriciteitsnet. Hierdoor is een onoverzichtelijke situatie ont staan voor wat betreft eigendom en vooral beheer. De provinciale verlichtingsinstallaties worden daarom verzelfstandigd door het aanbrengen van schakelkasten en bemetering. Op kleine schaal worden verlich tingssystemen geïnstalleerd die werken op zonne-energie. Omdat het vermogen dat door de zonnepanelen kan worden gele verd niet zo groot is, worden deze voornamelijk geplaatst bij bushaltes en carpoolplaatsen. Verkeersveiligheid Uit studies blijkt dat nachtelijke ongevallen met 30% verminderen als er goede openbare verlichting is. Het voornemen van de provincie om het aantal verkeersslacht offers fors omlaag te brengen sluit dus aan bij de verbetering van de verlichting. De lichtmasten vormen een gevaar als ze wor den aangereden. Bij materiaalkeuze van nieuwe masten wordt daarmee rekening gehouden door, als dat mogelijk is, te kiezen voor aluminium in plaats van staal. Daarnaast zal waar nodig de zichtbaarheid en herkenbaarheid van rotondes worden verbeterd. Informatie Het beleidsplan is te verkrijgen bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Bij het informatiecentrum van de provincie Zeeland ligt een besluit van de minister van Verkeer en Waterstaat over de vaststelling van de geluidszones. De minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer heeft tegelijk aan de gemeenten Goes, Middelburg en Noord-Beveland een aanwijzing gegeven ten behoeve van de opname van de geluidszones in de daarvoor in aanmerking komende bestem mingsplannen. De aanwijzingen liggen nog tot 1 november 2000 ter inzage. De resultaten van de Statistiek Logiesaccomodaties over de jaren 1998 en 1999 zijn inmid dels bekend. In een notitie van de directie Welzijn, Economie en Bestuur worden de landelijke cij fers van het aanbod en gebruik van logiesaccomodaties vergele ken met de Zeeuwse kengetallen. Tevens wordt een overzicht gegeven van de herkomst van de gasten en de bezettingsgraad van hotels, pensions, groepsac- comodaties, kampeerterreinen en recreatiewoningcomplexen. De notitie is verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provin cie Zeeland. Nieuws Maandag 2 oktober vergadert de statencommissie Verkeer en Vervoer. De vergadering begint om 13.30 uur en wordt gehou den in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. De commissie begint met spreekrecht voor het pu bliek. Daarna komt het vervoers- overzicht PSD over augustus 2000 aan de orde. De verorde ning Provinciaal Overleg Verkeer en Vervoer (POW) is bijgewerkt en moet opnieuw worden vastge steld. Connexion heeft gevraagd om een bijdrage in de kosten van de lijntaxi voor de ontsluiting met openbaar vervoer van de nieuw bouwwijk Otheense Kreek in Terneuzen. In de wijk komen twee haltes. Het verzorgingste huis Ter Schorre', het streekzie kenhuis 'De Honte' en de cen trumhalte bij het stadhuis worden in de route van de lijntaxi opgeno men. De kosten bedragen de eer ste drie jaar globaal 300.000,-. GS stellen voor om een subsidie van ruim 250.000,- toe te ken nen aan Connexion. De concept-notitie van het Inter provinciaal Overleg (IPO) 'Moder ne en sterke provincies'en het meerjarenprogramma Actieplan Fiets completeren de voorlopige agenda. De statencommissie Economie vergadert op woensdag 4 okto ber. Deze vergadering begint om 15.30 uur en wordt gehouden in het provinciehuis. De vergadering bespreekt onder andere het voor stel van GS om 200.000,- beschikbuar te stellen voor het instellen van een leerstoel duur zaamheid bij de Hogeschool Zeeland. Ook deze commissie behandelt het voorstel van GS om een bijdrage van 400.000,- te verlenen voor de aanleg van een verswaterleiding naar Yerseke. De waterleiding wordt benut voor de aanvoer van vers Oosterscheldewater ten behoeve van de mosselsector. De situatie van de landbouw in Zeeland wordt besproken aan de hand van een rapportage van GS. De heroriëntatie van de Zeeuwse landbouw richt zich op: schaal vergroting en samenwerking; mul tifunctionele landbouw gericht op productie voor de regio en regio nale functies zoals recreatie, natuur en zorg; nieuwe sectoren zoals melkveehouderij en glas tuinbouw. Tenslotte wordt het voorstel van GS besproken om een aanvullende subsidie van 155.625,- toe te kennen aan de Stichting NORT Zeeland. Het bedrag wordt gebruikt voor de uitvoering van het milieuproject watersport en verblijfstoerisme. De kosten van het project wor den voor 80% gedragen door de ondernemers. Het resterende deel door de provincie Zeeland. Vrijdag 6 oktober, 13.45 uur, vergadert de statencommissie algemeen bestuur in het provin ciehuis, aanvang 13.45 uur. Op de agenda staan de Raamovereenkomst regioconve nant Alliantie Zuid-Nederland, het project Jongeren informeren Jongeren en de concept-notitie van het Interprovinciaal Overleg over moderne en sterke provin cies. De commissie bespreekt verder de ontwikkelingen Euregio Scheldemond, de samenvoeging van de reserve natuur en de reserve milieu en de nota natuur- en milieu-educatie 'Op weg naar een meer duurzame samenle ving'. De agenda wordt afgeslo ten met een aantal voorstellen van GS inzake financiële bijdra gen aan de verswaterleiding te Yerseke, de kosten van de lijntaxi Terneuzen en de subsidiëring van projecten natuurontwikkeling uit de reserve natuur. Vanwege het geringe aantal agendapunten gaat de geplande vergadering van de statencom missie welzijn op 2 oktober a.s. NIET DOOR. De desbetreffende agendapunten worden behandeld in de vergadering van de com- missie op 9 oktober a.s. De volledige agenda's en bijbeho rende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Stremmingen Schroebrug en Keersluisbrug De Schroebrug over het Kanaal door Walcheren in Middelburg is van woensdag 4 oktober, 19.00 uur, tot donderdag 5 oktober, 06.00 uur, gestremd voor alle verkeer. Het geldt dus zowel het weg- als het scheepvaartverkeer. Het wegverkeer wordt met bor den omgeleid via de Stationsbrug in Middelburg. De stremming is nodig om de spanveren in de Schroebrug te vervangen. Van de Keersluisbrug in Vlissingen moeten de scharnier/ onderlagers worden vervangen. Het werk duurt van woensdag 4 oktober 10.00 uur tot donderdag 6 oktober, 06.00 uur. Het gemo toriseerd verkeer kan dan alleen stapvoets over de brug rijden. Fietsers en bromfietsers worden over het voetpad geleid. Voor het scheepvaartverkeer is de brug gestremd. Wegwerkzaamheden Yerseke- Kloetinge N670 De reconstructie van de provin ciale weg Yerseke-Kloetinge is begonnen. Er wordt een nieuwe asfaltdeklaag aangebracht en tegelijk wordt waar nodig het wegbed verbeterd. Het werk wordt in gedeelten uitgevoerd, waardoor steeds kan worden vol staan met afsluiting van een beperkt stuk van de weg. Er wordt gewerkt van Yerseke naar Kloetinge. Afsluitingen van één dag zijn nodig tussen Lurpseweg en de grens van de bebouwde kom van Kapelle, tussen de Wemeldingse-weg en de Goes- sestraatweg en tussen de Goes- sestraatweg en de Monnikendijk. De langste afsluiting - negen dagen - zit aan het eind van het traject: van de de Monnikendijk tot de aansluiting met de op- en afrit Kloetinge. Het verkeer wordt steeds via borden omgeleid. De exacte data van de stremmingen kunnen niet worden aangegeven; weersomstandigheden kunnen daarop van invloed zijn. Vrijdag 13 oktober moeten de werk zaamheden zijn afgerond. De Zeelandbrug is in verband met de reconstructie afgesloten voor alle verkeer gedurende de periode 18 september tot en met 9 oktober 2000. Voor het kruisen van de Oosterscheide is men aan gewezen op de weg over de stormvloedkering. Gedurende de stremming is er een aangepaste dienstregeling voor het openbaar vervoer. Het gaat voornamelijk om lijn 132, Goes-Zierikzee v.v.. De aangepaste dienstregelingen zijn verkrijgbaar bij de buschauffeurs van Connexion. Raadsbreed zijn er maandagmiddag schriftelijke vragen gesteld aan b. en w. over de toestand in de Thoolse nieuwbouwwijk Molenhoek. Op initiatief van D66 pleit de hele ge meenteraad voor een openbare hoorzitting met de bewoners om de problemen met de mogelijke oplos singen te bespreken. Vorige week werd al melding ge maakt van een discussie in de com missie gemeentelijke ontwikkeling, waarbij wethouder K.A. Heijboer stelde, dat projectontwikkelaar Flip- se ,een hard voorhoofd' heeft. Hij is verantwoordelijk voor de aanleg van de eerste fase van Molenhoek. „Het aanzicht van de wijk is al ge ruime tijd een bron van ergernis voor de bewoners", aldus de zes raadsfracties. „Aan deze situatie ligt een conflict ten grondslag tus sen de projectontwikkelaar en de gemeente. Het is van groot belang, dat voor iedereen duidelijk wordt waar de verantwoordelijkheid hier voor ligt. Om deze verantwoorde lijkheid inzichtelijk te maken, is openbaarheid van de feiten onont beerlijk." De raad stelt drie vragen aan het college: 1. Kunnen b. en w. op korte termijn nog eens exact duidelijk maken wat het probleem op dit moment nog is. 2. Is het college bereid het tussen beide partijen opgemaakte contract te publiceren, zodat iedereen in de gelegenheid wordt gesteld zelf te zien hoe de situatie is. 3. Is het college bereid een openba re hoorzitting met de bewoners te beleggen om de problemen met de mogelijke oplossingen te bespre ken? B. en w. van Tholen zullen schrifte lijk antwoord uitbrengen. De vijf miljoen gulden die het col lege heeft begroot voor 2001 om de openbare verlichting te onder houden en te vervangen, leek drs. A.L. Piet (CU) in de commissie gemeentelijke ontwikkeling nogal aan de royale kant. „Betekent dat er in elke achtertuin verlichting komt?," vroeg hij aan wethouder K.A. Heijboer van openbare wer ken. Ook PvdA, SGP en CDA was het opgevallen dat er een hoge raming was gemaakt, maar Heijboer legde uit dat het om een nieuwe aanpak gaat. Niet langer wordt afzonder lijk naar verlichting gekeken (per dorp of straat), maar vanaf vol gend jaar worden alle lichtmasten en armaturen in een meerjaren plan voor onderhoud en vervan ging opgenomen. Net zoals dat gebeurt met wegenonderhoud. Voor het plan voor de verlichting werkt de gemeente samen met Delta nutsbedrijven. „Die vijf miljoen roept een schrikreactie bij u op, maar het gaat om het totale bestand met een levensduur van 25 tot 40 jaar. Het onderhoud en de vervanging daarvan is in een waarde van vijf miljoen uitge drukt." Raadslid drs. A.L. Piet had zijn be denkingen over het beleid van b. en w. in het kader van de nieuwe econo mische dragers gaan voeren. Er wordt een overeenkomst getekend om te komen tot het instellen van een provinciale commissie nieuwe eco nomische dragers (ned). „In welke visie past dit nu?", informeerde Piet maandagmiddag in de gemeenteraad. „Kiezen we nu voor een vitaal platte land met meer mogelijkheden voor de landbouw of voor bungalowpar ken, landhuizen, meer campings en meer woonwijken?" J.C. Koopman maakte ten aanzien van de recreatieve plannen bij de nieuwe economische dragers in elk geval een voorbehoud. Daarentegen was mevr. E. Frigge-Hogesteeger ronduit positief over de plannen. „Nieuwe economische dragers kun nen een essentiële bijdrage leveren aan een gezond platteland." Wethouder W C. van Kempen stelde vast, dat recreatie bij de SGP altijd minder hoog op de ladder staat. „Een vitaal en gezond platteland is belang rijk en wij moeten leren omgaan met nieuw beleid daarvoor. Schaalvergro ting in de landbouw past daar zeker bij, maar aan de andere kant moeten we wat doen aan verpaupering van leegkomende agrarische gebouwen. Er komt nu een éénduidig beleid in de provincie en de nieuwe economi sche dragers vormen een klein hand vat om daar wat aan te doen." Van Kempen vond dat Piet zijn vragen beter kon opzouten tot de begrotings behandeling. „Dan kan dit probleem heel breed aan de orde komen." Piet kon zich daarin vinden. „Ik hou me nog even in", liet hij weten. Gedeputeerde Staten van Zee land maken bekend dat zij op 12 september 2000 hebben beslo ten de geldigheidsduur van de op 11 mei 1999 vastgestelde dienstregeling 1999/2000 van de BBA-buslijnen op Tholen te verlengen van zondag 1 okto ber 2000 tot zondag 31 de cember 2000. Het betreft de volgende (provinciegrensover- schrijdende) lijnen: BBA-lijn 102 Oude Tonge - Bergen op Zoom v.v. BBA-lijn 106 Stavenisse - Bergen op Zoom v.v. BBA-lijn 107 Stavenisse - Bergen op Zoom v.v. BBA-lijn 108 Sint Annaland - Bergen op Zoom v.v. BBA-lijn 109 Stavenisse - Bergen op Zoom v.v. De vastgestelde dienstregeling van BBA ligt vanaf 27 september tot en met 4 oktober 2000 ter inzage op het bureau voorlichting van de provincie Zeeland, Abdij 9, te MIDDELBURG, op werkda gen van 9.30-12.30 uur en van 13.30-16.30 uur (tel. 0118- 631400). Voor het inzien van de dienstregeling buiten kantoor uren, het krijgen van een mon delinge toelichting of het ko piëren van de ter inzage ge legde stukken, kunt u zich wen den tot de heer C. Lindenberg (telefoon 0118-631616) of de heer D.S. Tijmons (telefoon 0118-631629). Op aanvraag bij hen wordt u een folder toegezon den met betrekking tot de be zwaar- en beroepsmogelijkheden tegen dit besluit. Op grond van de Wet personen vervoer juncto de algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen de beslissingen binnen zes weken na de dag waarop dit is bekendgemaakt bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA MIDDELBURG. In het bezwaarschrift neemt u ten minste op: - uw naam - uw adres - de datum - tegen welke beslissing u be zwaren maakt en waarom - uw handtekening. Gelijktijdig met of na indiening van het bezwaarschrift kunt u, bij een spoedeisend belang, een ver zoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een zo danig verzoek dient te worden gericht tot de Voorzitter van het College van Beroep voor het Bedrijfsleven, Postbus 20021, 2500 EA DEN HAAG. In verband met de behandeling van het ver zoek om voorlopige voorziening wordt een bedrag aan griffierecht geheven. Omtrent de hoogte daarvan, de wijze waarop en de termijn waarbinnen u dit dient te betalen krijgt u na indiening van het verzoek bericht van de grif fier van het College van Beroep voor het Bedrijfsleven. Zonering luchtvaartterrein Midden-Zeeland De minister van Verkeer en Waterstaat maakt mede namens haar collega van Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer bekend dat de aan wijzing van het luchtvaartterrein Midden-Zeeland, gelegen aan de Calandweg te Arnemuiden, op grond van artikel 27 juncto artikel 24 van de Luchtvaartwet (Lvw- aanwijzing) is gewijzigd ten be hoeve van de vaststelling van de geluidszone en de wijziging van de naam van de exploitant van het luchtvaartterrein. De minister van VROM heeft tegelijk aan de gemeenten Goes, Middelburg en Noord-Beveland een aanwijzing ex artikel 26 van de Luchtvaart-wet juncto artikel 37 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO-aanwijzing) gegeven ten behoeve van de opname van de bovengenoemde geluidszones in de daarvoor in aanmerking komende bestem mingsplannen. De aanwijzingen liggen vanaf 20 september 2000 gedurende 6 weken ter inzage op de volgende plaatsen: - provinciehuis Zeeland, Abdij 6, Middelburg - gemeentehuis Goes, Oostsin gel 2, Goes - gemeentehuis Middelburg, Lange Noordstraat 1, Middel burg - gemeentehuis Noord-Beveland, Voorstraat 31, Wissenkerke - de bibliotheek van het minis terie van Verkeer en Water staat, Plesmanweg 1, Den Haag - Bureau Persoonlijke Voorlich ting van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, Rijnstraat 8, Den Haag. Binnen zes weken ingaand op de dag na die van publicatie van dit besluit in de Staatscourant kun nen belanghebbenden daartegen een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift dient te worden ondertekend en bevat tenminste: a. naam en adres van de indie ner; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waarop het bezwaar betrekking heeft; d. de gronden voor het bezwaar. Tevens kan men aangeven of men mondeling wil worden gehoord. Het adres voor het indienen van het bezwaarschrift is: Directoraat Generaal Rijksluchtvaartdienst Nederlandse Luchtvaartautoriteit Unit Strategie Bestuur Postbus 575 2130 AN Hoofddorp. Voor de behandeling van een bezwaarschrift is geen griffie recht verschuldigd. Indien onverwijlde spoed dat vereist is het mogelijk een voor lopige voorziening te vragen bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te Den Haag, onder voorwaarde dat een bezwaar schrift is ingediend. Bij de Raad van State is griffierecht ver schuldigd. De minister van Verkeer en Waterstaat, namens deze, de plv. Directeur Generaal Rijksluchtvaartdienst, ir. J.P.J.M. Remmen. Ministerie van Verkeer en Water staat Directoraat-Generaal Rijksluchtvaartdienst De politieke partijen moeten be trokken worden bij de vernieu wingsimpuls dualisme en lokale democratie. Dat bracht PvdA- fractievoorzitter M.A.J. van der Linde maandagmiddag naar voren bij de behandeling van de aanmel ding voor een landelijk project, dat voortvloeit uit de commissie Elzinga. Hadden zich eerder daar voor vijfenveertig gemeenten aan gemeld, inmiddels zijn dat er al honderd. Van der Linde gaf b. en w. compli menten voor de alerte reactie op de aankondiging van het ministe rie van binnenlandse zaken, maar hij vroeg bijzondere aandacht voor het functioneren van de poli tieke partijen. „Zij staan immers aan de basis van het gemeentebe stuur. Als de politieke partijen wegvallen, zullen er hier niet veel raadsleden meer overblijven. Het ledental van de partijen daalt ech ter, maar of dualisme (het geschei den optrekken van raad en b. en w.) het tovermiddel is, daarover heb ik mijn twijfels. Betrek de po litieke partijen er evenwel nadruk kelijk bij!", aldus Van der Linde. De burgemeester was dat met hem eens. „Inderdaad gaat het niet al leen over bestuurders, want dan is de discussie niet compleet. De raad hoort erbij mét de rol van de politieke partijen. Anders zien we een wezenlijk element over het hoofd. Ook binnen de politieke partijen moeten men zich dan ook opwarmen voor deze vernieu wingsimpuls dualisme en lokale democratie", zei burgemeester W. Nuis. De gemeenteraad van Tholen mag niet meer naar aanleiding van de notulen van de vorige raadsverga dering vragen stellen over de stand van zaken bij bepaalde onderwer pen. Burgemeester W. Nuis zette maandagmiddag de puntjes op de i. „Uw eigen reglement van orde staat dat niet toe. Bij de notulen gaat het alleen om de vaststelling van een verslag." Het was echter altijd gebruikelijk, dat de raad inhaakte op punten die verder niet op de agenda stonden. Mevr. E. Frigge-Hogesteeger kwam het schrappen van die mo gelijkheid niet zo goed uit, want zij maakt er vaak gebruik van. „Vooruit, vandaag mag het dan nog, want mijn echtgenote is jarig, dus die souplesse heb ik nog wel, maar om er alvast aan te wennen wil ik nu wel stellen, dat het niet de bedoeling is dat u een volgende keer nog inhoudelijk op de notulen ingaat", aldus de burgemeester. Bij nader inzien had mevr. Frigge ook geen opmerkingen meer. Re dactioneel had raadsnestor M. Dij- ke wel verschillende schrijffoutjes ontdekt in de notulen. Zo werd te gelplaten vervangen door tegelpa den, de Skagel in plaats van de Schakel en Van 't Hof in plaats van Van Tof. Bij de ingekomen stukken scherpte de burgemeester de werkwijze ook aan. Alleen wanneer een raadslid een afwijkende mening heeft van het advies van het college (voor kennisgeving aannemen of in han den stellen van b. en w.) mag er nog over gesproken worden. Maar inhoudelijk kan er alleen nog in de Wie geïnteresseerd is in het verle den van Tholen en Sint-Philipsland, kan volgend jaar zijn hart ophalen. Op zeven maandagavonden vanaf 15 januari gaan deskundigen in op diverse aspecten. De eerste bijeen komst is een introductie en algeme ne inleiding. Vervolgens wordt aan de hand van concrete zaken (ar- commissies over gesproken wor den, zei de burgemeester. P. van Belzen wees er nog op, dat sommige brieven al laat op de raadsagenda verschijnen (maandag bijvoorbeeld een brief van 12 juni) en wanneer er tot de eerstvolgende commissievergadering na de raads vergadering gewacht moet worden, kan dat nog later worden. Maar de raad accepteerde de andere werk wijze van de nieuwe burgemeester. chiefstuk, museumstuk, gebouw) de geschiedenis van Tholen en Sint- Philipsland belicht tegen de achter grond van de Zeeuwse historie. Een activiteit op een zaterdagmorgen sluit de cursus af. Van deelnemers wordt geen voorkennis vereist. De cursus 'Geschiedenis te kijk' wil vooral beginners een brede inlei ding verschaffen in de geschiedenis van de eigen regio. De cursus wordt door de Zeeuwse volksuniversiteit georganiseerd in samenwerking met het Thoolse ge meentearchief, heemkundekring Halchterth uit Halsteren en de con sulent regionale geschiedbeoefe ning Zeeland. De cursusplaats is nog niet bekend. Whiplash. Woensdag 4 oktober orga niseert de Whiplashstichting Neder land een inloopochtend in ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom. Er zijn bijeenkomsten van tien tot elf en van elf tot twaalf uur.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 22