IF Vierde team Noad krijgt nieuwe shirts HM.'7l'^S\ ST.-ANNALAND i w WHS ZPR '84 m Jeugdleden domineren bij Eegedima zaterdag de competitiewedstrijd Aanvang: 14.30 uur BAR L'ESPERANCE 4 lUxolcn/ Mes' SPORTPLA2/4 (Frl Koersballen Eerste verlies voor Emergo 1 <0000/ GUNTER ST. ANNALAND /#Y Handelsonderneming R.I.J.A. ASSURANTIEKANTOOR V. J. BEEKERS LEEN RIJSTENBIL Donderdag 28 september 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Reserve tweede klasse Reserves Noad verrassen Tholense Boys 2 Reserve zesde klasse Vosmeer 4 niet meer ongeslagen Zaalvoetbal "MEULVLIET" THOLEN Top van competitie Meulvliet spannend J1M ivensport Paardensport Bevelanders eerste Joram Dees twaalfde plek in Eindhoven Meisjes Smash'76 boeken ruime winst HOOFDSPONSOR WHS 1 'i'i'iy Rijnberg Wegenbouw bv Weststraat 1 Scherpenisse LEVERANCIER VAN INBOUW EN WITGOEDAPPARATUUR Telefoon 0166-663855 Resultaten Markant Nog even dit.... Voetbalevolutie Wedstrijdbal Wo@olTo Sponsor WHS 2 BEDRIJFSKLEDING SCHOENEN LAARZEN DIV. GEREEDSCHAPPEN ALTIJD MET ZOVEEL KEUS uw adres voor alle verzekeringen Burgemeet 25, 4693 CJ Poortvliet telefoon: 0166-612509 Let's party in... Verzekeringen Hypotheken Financieringen Grote Kerkstraat 15b 4651 BA Steenbergen Tel. 0167-562119 "Het Veerhuis" Autobedrijf P. Dekker Zonen V.O.F. Spuistraat 40, 4697 BB Sint-Annaland Telefoon 0166-652454 Gespecialiseerd in Volkswagen, Audi en Seat hairstyling shop Het reserveteam van Noad behaalde een verrassende 4-2 overwinning in het streek- duel tegen Tholense Boys 2, dat de eerste twee competitieduels had gewonnen. Lei der Bram Filius van Noad kon beschikken over een fitte selectie en hoefde geen spe lers af te staan aan het hoofdteam. De St.Philipslanders namen in de openingsfa se nog weinig risico. Doordat Tholense Boys aanvallend teleurstelde, kreeg Noad voldoende ruimte voor een verzorgde op bouw. Vooral Erwin Kot kreeg veel ruimte en zorgde voor aanvallende impulsen. Hans Polderman en Bram Filius waren op het middenveld de belangrijkste spelers bij de thuisploeg. Na tien minuten spelen pro fiteerde Noad van een fout in de Thoolse defensie. Verdediger Arie Draaijer liep te gen zijn doelman op, waarna Bram Filius de openingstreffer kon scoren. De Thoolse doelman liep een zware blessure op en moest de strijd staken. Keeper Jaap de Vos, die geblesseerd aan de kant stond, toonde zich bereid om alsnog onder de lat plaats te gaan nemen. Hij stond nog maar kort onder de lat, toen ook hij het antwoord schuldig moest blijven op een inzet vap Bram Filius. Na een pass van Kees van Tiggele scoorde hij zijn tweede treffer. Door deze achterstand ging Tholense Boys steeds meer tegen zichzelf voetbal len. Er werd onderling veel gepraat en ook de scheidsrechter kreeg veel kritiek te verduren. Na een zware overtreding op aanvoerder Hans Polderman, moest de middenvelder van Noad geblesseerd de wedstrijd staken. De Thoolse overtreder kwam er met een gele kaart nog goed van af. Cenny van Splunter kwam als vervan ger voor Polderman in het veld, waarna Leo Zuidweg achter de spitsen ging spe len. Uit een pass van Zuidweg scoorde Ja- co de Jonge met een schot in de kruising de derde treffer. Tholense Boys probeerde iets terug te doen, maar de Noad-verdedi- gers Kevin Overbeeke en Bart Quist ble ven hun tegenstanders de baas. In de tweede helft kreeg Kees van Tiggele twee goede scoringskansen, maar doel man Jaap de Vos voorkwam een treffer. Na een overtreding van Noad-doelman Ligtendag kon Tholense Boys uit de toe gekende strafschop de stand op 3-1 bren gen. Noad dreigde iets af te zwakken, maar onder aanvoering van Bram Filius bleef de ploeg op scherpte. Uitblinker Fi lius stond met een mooie pass ook aan de basis van het vierde doelpunt, dat door Kees van Tiggele werd gemaakt. De grensrechter van Tholense Boys protes teerde echter heftig tegen deze treffer en werd wegens zijn commentaar door de scheidsrechter met een rode kaart bestraft. Michael Marinus maakte met een treffer in de slotminuut de achterstand nog iets dragelijker. Tegen Noordhoek 3 kwam de vierde keus van Vosmeer na een matige start halverwege de eerste helft op achter stand. Dat was het signaal om de zaken anders aan te pakken. Al gauw scoorde Danker Kouwen uit een dieptepass de gelijkmaker en dezelfde speler bracht Vosmeer op voorsprong door te profite ren van een keepersfout. Er zat meer in, maar een hard afstandsschol van Leo Ha- vermans trof de paal. Ook in de tweede helft kregen de oranje- zwarten nog enkele kansen. Het was ech ter de thuisclub die scoorde en naar 4-2 uitliep. Dré Hommel kreeg een mogelijk heid op de aansluitingstreffer, maar zijn schot ging over het doel. Uiteindelijk be paalde Noordhoek de eindstand op 5-2 en daarmee verloor Vosmeer de eerste punten in deze competitie. Drie teams gaan aan de leiding in de Meulvlietcompetitie. Na twee wed strijddagen hebben Papbar, De Lunch en Bunny's Boys alledrie zes punten. Maar Papbar heeft met elf een beter doelsaldo dan De Lunch (5) en Bunny's Boys (4). l'Esperance maakt echter een heel goede kans om de koppositie over te nemen. Deze ploeg was zondag vrij, maar won de eerste wedstrijd met 3-16. Ook Smits Boys heeft drie punten uit één wedstrijd, maar het doelsaldo is met 1 aanmerkelijk minder goed. On deraan het klassement bungelen voor alsnog Van Meer Boys, Sixties, Papbar Boys en Hof van Holland (in aflopende volgorde) met allevier nul punten. Zondag boekte De Lunch de grootste winst en klopte Papbar Boys met 4-8. Smits Boys won nipt met 4-3 van Six ties en Destina moest met 3-5 de pun ten aan Papbar laten. Hof van Holland verloor met 0-3 van Tholen United en Bunny's wist een nipte 6-5 zege op Van Meer Boys te behalen. In de bedrijvencompetitie lagen de uit slagen heel dicht tegen elkaar. In de A- poule bleef Bloemenhal met 3-4 Jansen constructie net voor. Budelpack en L&E hielden elkaar met 3-3 in even wicht. Uitslagen van de wedstrijden van: Tholen-stad: 1 mevr. F. Schellinger en mevr. J. Moerkerken 27 p; 2 mevr. C. Praat en J. Geuze 20 p; 3 mevr. J. Moerkerken en J. Bal 17 p; 3 mevr. R. Nagtegaal en mevr. C. Wilsing 17 p; 5 mevr. R. Burrows en mevr. D. Pigmans 13 p; 6 mevr. Y. Ver kamman en M. van den Houten II p; 6 L. Soomers en D. Schellinger 11 p. Meulvliet: I mevr. L. van Bale en J. Vroegop 29 p; 3 mevr. D. Lindenberg 24 p; 4 mevr. T. Soomers 21 p; 5 F. Leemreij- ze 20 p; 6 mevr. L. Verschoor 16 p; 7 mevr. J. Bos 14 p. Oud-Vossemeer: I W. Lindhout en mevr. A. Bosters 30 p; 1 mevr. C. van Mierlo en mevr. N. Schoep 30 p; 3 mevr. D. van Dij- ke en F. Schoep 24 p; 4 mevr. L. van Poortvliet en A. van Dijk 20 p; 5 mevr. C. Lindhout en mevr. M. van der Zande 17 p. Sint-Maartensdijk: 1 mevr R. van Driel en C. van Goreel 37 p; 2 mevr. C. Free en J. v.d. Klooster 36 p; 3 mevr. L. v.d. Kloos ter en A. Leemreijze 30 p; 4 mevr. C. van Mierlo en mevr. G. Verwijs 27 p; 5 mevr. M. Dane en mevr. L. Verschoor 23 p. De vierde keus van Noad '67 trad zaterdag tegen Halsteren 3 aan in een nieuw tenue. Sondermeijer speelautomaten pakte na een jaar of vijf onderbreking de sponsoring van de Sint-Philipslandse voetbalclub weer op en zorgde voor nieuwe shirts. Namens het elftal kreeg Piet Sondermeijer vóór de wedstrijd een boeket aangeboden. (Advertentie I.M.). KAMPIOENSCHAPPEN De Trouwe Duif Tholen. VITESSE. Hok: M.J. Laban en Zn. I; C. Moeliker en Zn. 2; K. v.d. Berge 3; P. Laban 4; J. Kegge 5. Duif: M.J. La- ban en Zn. 1, 4, 5; C. Moeliker en Zn. 2,3. MIDFOND. Hok: M.J. Laban en Zn. 1 K. v.d. Berge 2; C. Moeliker en Zn. 3; T. Winkels 4; L. v.d. Kleijn 5. Duif: M.J. Laban en Zn. 1, 2, 4, 5; K. v.d. Berge 2. DAGFOND. Hok: C. Moeliker en Zn. 1; K. v.d. Berge 2; C. Laban 3; C.J. Deurloo 4; T. Winkels 5. Duif: C. Moe liker en Zn. 13, 4; K. v.d. Berge 2, 5. OVERNACHTFOND. Hok: J. van Dij- ke 1K. v.d. Berge 2; C. Moeliker en Zn. 3; C. Laban 4; comb. v.d. Kleijn 5. Duif: C. Moeliker en Zn. 1; J. van Dij- ke 2, 4; K. v.d. Berge 3, 5. JONG. Hok: P. Laban 1; T. Winkels 2; C. Laban 3; C. Moeliker en Zn. 4; D. Noom 5. Duif: C. Laban 1; P. Laban 2, 3, 5; T. Winkels 4. NAVLUCHTEN. Hok: K. v.d. Berge 1; T. Winkels 2; C. Moeliker en Zn. 3; P. Laban 4; J. Kegge 5. Duif: K. v.d. Ber ge 1,2, 3, 5; P. Laban 4. GENERAAL. Hok: C. Moeliker en Zn. 1K. v.d. Berge 2; M.J. Laban en Zn. 3; P. Laban 4; T. Winkels 5; C. Laban 6; J. Kegge 7; L. v.d. Kleijn 8; D. Noom 9; C.J. Deurloo 10; J. van Dijke 11L. Ha- ge 12; comb. T T en comb. v.d. Kleijn 13; J. Baaij 15; P. van Driel 16. Duif: M.J. Laban en Zn. 1, 3; K. v.d. Berge 2,4,5. KAMPIOENSCHAPPEN De Zwa luw Oud-Vossemeer. VITESSE. Hok onaangewezen: A. Havermans 1D.A. Vaders 2; A. Capel- le 3; P. Hommel 4; M. de Graaff 5; aan gewezen: A. Capelle 1; D.A. Vaders 2; M. de Graaff 3; P. Hommel 4; A. Ha vermans 5. Duif: A. Havermans 1, 3; A. Capelle 2. MIDFOND. Hok onaangewezen: J. v.d. Repe 1; D.A. Vaders 2; A. Haver mans 3; J. Capelle 4; A. Capelle 5; aan gewezen: A. Havermans 1; J. Capelle 2; J. v.d. Repe 3; D.A. Vaders 4; J. Bui tenhuis 5. Duif: D.A. Vaders 1; J. Ca-, pelle 2; A. Havermans 3. DAGFOND. Hok onaangewezen: D.A. Vaders 1; D.H. Vaders 2; P. Hom mel 3; A. Havermans 4; J. Capelle 5; aangewezen: D.A. Vaders 1A. Haver mans 2; D.H. Vaders 3; P. Hommel 4; A. Vis 5. Duif: D.A. Vaders 1, 2; A. Ha vermans 3. OVERNACHTFOND. Hok onaange wezen: C. Rijnberg 1; J. Capelle 2; P. Hommel 3; D.A. Vaders 4; A. Capelle 5; aangewezen: C. Rijnberg 1; J. Ca pelle 2; D.A. Vaders 3; A. Capelle 4; P. Hommel 5. Duif: C. Rijnberg 1, 2; A. Capelle 3. JONG. Hok onaangewezen: J. Capelle 1; D.A. Vaders 2; A. Havermans 3; P. Hommel 4; A. Capelle 5; aangewezen: P. Hommel 1; A. Havermans 2; D.A. Vaders 3; J. Capelle 4; A. Capelle 5. Duif: A. Havermans 1, 2; J. Capelle 3. NAVLUCHT. Hok onaangewezen: A. Havermans 1D.A. Vaders 2; J. v.d. Re pe 3; J. Capelle 4; P. Hommel 5; aange wezen: A. Havermans 1; D.A. Vaders 2; J. v.d. Repe 3; J. Capelle 4; A. van Daalen 5. Duif: A. Havermans 1, 2, 3. KEIZER. Hok onaangewezen: D.A. Vaders 1J. Capelle 2; A. Havermans 3; P. Hommel 4; A. Capelle 5; aangewe zen: A. Havermans 1D.A. Vaders 2; P. Hommel 3; J. Capelle 4; A. Capelle 5. GENERAAL. Hok onaangewezen: D.A. Vaders 1; J. Capelle 2; A. Haver mans 3; P. Hommel 4; C. Rijnberg 5; A. Capelle 6; J. v.d. Repe 7; M. de Graaff 8; D.H. Vaders 9; J. Buitenhuis 10; A. Vis 11; R. Hendrikse 12; I. Berkeij 13; H. Rensink 14; C. Hommel 15; L. Hoek 16; R. Muskee 17; A. van Daalen 18; J. Egberts 19; D. Istha 20; J. Petie 21; aangewezen: D.A. Vaders 1; A. Haver mans 2; A. Capelle 3; P. Hommel 4; J. Capelle 5; C. Rijnberg 6; M. de Graaff 7; J. v.d. Repe 8; D.H. Vaders 9; A. Vis 10; J. Buitenhuis 11; R. Hendrikse 12; I. Berkeij 13; H. Rensink 14; J. Egberts 15; L. Hoek 16; R. Muskee 17; C. Hommel 18; A. van Daalen 19. Duif: A. Havermans 1, 3; A. Capelle 2. Winnaar supercup: D.A. Vaders. Win naar jonge-duivencompetitie: A. Haver mans en A. Capelle. Bovenste van de poulebrief: A. Havermans. Op een ponyconcoure in Barendrecht be haalde Mark Bevelander uit Oud-Vosse meer dit weekeinde in de B-dressuur twee le plaatsen met zijn pony Macho. Zijn proeven werden met 160 en 169 punten beloond. In de M-dressuur was Nicole Be velander met Cyrano eveneens goed voor twee le prijzen met 158 en 164 punten. De twaalfde plaats in de Omloop van het Zuiden te Eindhoven was voor Joram Dees zijn beste resultaat van dit seizoen in een vlakke klassieker. De Thoolse junior finishte zondag één minuut achter de win naar, nadat hij zes kilometer voor het einde was weggesprongen uit een groep van ne gen achtervolgers. De kopgroep van elf wist Dees weliswaar niet meer te achterha len, maar het peloton bleef hij uiteindelijk 2.30 min. voor. De laatste klassieker van het seizoen was tevens de finale wegwed strijd in de competitie voor de districtsse lectie. Zaterdag komt Joram Dees in actie in Dronten. Hij maakt deel uit van het vier tal van wielerclub Theo Middelkamp dat meedoet aan het nantionaal kampioen schap voor clubteams. Er wordt een ploe gentijdrit verreden. Gea Verkouteren en Jeroen Bakx zijn de nieuwe clubkampioenen geworden bij tennisvereniging Eegedima. Opmer kelijk waren bij het jaarlijkse toernooi de prestaties van de jeugdleden. De fi nale bij de heren ging tussen de 13-jari- ge Joris Verkouteren en de 14-jarige Je roen Bakx. In een spannende wedstrijd won Bakx met 7-6/4-6 en 6-2. Het slechte weer in combinatie met het niet tijdig aanwezig zijn van enkele spelers maakte het voor de organisatie lastig om de wedstrijden tijdig af te werken. De technische commissie be staande uit Kaat Raats, Marja Knop en Ada Lammers slaagde er uiteindelijk toch in om alle finales op zondag te la ten spelen. In de halve finale schakelde de 13-jari- ge Verkouteren verrassend Perry Bakx uit, maar in de finale werd zijn opmars gestuit. Bij de dames ging de titel naar Gea Verkouteren. Zij won vrij eenvou dig van Frea Westerweel. In het dames dubbelspel bewezen ook dit jaar Laura van der Graaf en Rachel van Duivenbo- den de sterkste te zijn. In de halve fina le versloegen zij het sterke koppel Ver kouteren/Breker. Het koppel Marjet Bakx en Marja Knop plaatsten zich ook in de finale, maar delfde in de eindstrijd met 6-4 en 7-5 het onderspit. In het herendubbelspel moesten de jeugdspelers Jeroen Bakx en Joris Ver kouteren het opnemen tegen de routine van Frank Knop en Perry Bakx. Met twee keer 6-4 ging de winst naar de se nioren. In het gemengd dubbel kwamen Marjet en Jeroen Bakx als winnaars uit de bus. in de verliezersronde gingen de troostprijzen naar: Arthur Zuurdeeg (heren enkel), Marja van Nijnatten/Nan Vol werk (damesdubbel). Rein van Nij- natten/Peter Farinaux (herendubbel) en Nan Volwerk/Rein van Nijnatten (ge mengd dubbel). Het eerste meisjesteam van tafeltennis vereniging Smash '76 won met 9-1 van Tios. Diana Heijboer zorgde met drie overwinningen op rij voor een 3-0 voor sprong. Ook Anky Vroegop bleef onge slagen. Samen met haar nicht Jantien Vroegop won zij ook het dubbelspel. Jantien verloor van haar enkelpartijen één wedstrijd. Het eerste jongensteam behaalde een 6- 4 overwinning op Luto. Harm Westdorp en Merijn v.d. Klooster wonnen ieder twee wedstrijden en waren ook succes vol in het dubbelspel. Hubert Bruijnzeel bleef steken op één overwinning. Het tweede jongensteam kreeg met 10-0 klop van Tanaka uit Etten-Leur. Het derde jeugdteam won met 2-8 van ODT uit Roosendaal. Remco Vroegop en Arno Bruijnzeel wonnen in het enkel spel, maar verloren de dubbel. Tim Wes- terlaken behaalde twee wedstrijdpunten voor de St.-Annalanders. Het vierde team zegevierde met 2-8 van de Pinpongers. Marinus Prins en Martijn Neele bleven zowel in het enkel- als in het dubbelspel ongeslagen. Bart-Jan Quist behaalde één overwinning. Het vijfde team verloor met 3-7 van Markiezaat uit Bergen op Zoom. Judith Bruijnzeel won twee partijen, terwijl Esther Bruijnzeel één overwinning be haalde. Het zesde jeugdteam van Smash verloor kansloos met 10-0 van Tanaka. Smash 7 won met 7-3 van Back Hands. Lennard Uijl won drie wedstrijden en Cees Jan Koopman twee. Thijmen den Engelsman zegevierde één keer. Koopman en Uijl behaalden ook de winst in het dubbel spel. Programma 30 september: Neven Despair-Smash meisjes, OTTC-Smash jongens 1, Smash 2-Markiezaat, Smash 3-Witac, Smash 4-Markiezaat, Pinpon- gers-Smash 5, Smash 6-TCS en Tanaka 8-Smash 7. Na de voortvarende competitiestart moest de Thoolse korfbalvereniging Emergo zaterdag de eerste nederlaag in casseren. All Ready uit Zierikzee klopte de Thoolse ploeg met 10-9. Het nog on geslagen Emergo verspeelde in de slot fase van de wedstrijd kostbare punten tegen de nummer drie van de ranglijst. De ploeg uit St.Maartensdijk ging on danks een tegenvallende eerste helft met een 4-5 voorsprong de rust in. In de tweede helft vocht All Ready zich terug en kwam Emergo op een 8-5 achters tand te staan. Emergo wist echter weer langszij te komen en nam zelfs een 8-9 voorsprong. Met twee doelpunten in de slotfase ging de winst toch naar de ploeg uit Zierikzee. Voor Emergo scoor den in deze wedstrijd: Kristian van Heemskerk (4x), Jaco van Dis (2x), Gerrie Anthonisse, Irene Farla en Marco v.d. Hoek. Ook het reserveteam leed een neder laag. Met 14-11 werd er van BKC ver loren. Emergo speelde in een te laag tempo en gaf veel ruimte aan de aanval lers van de tegenpartij. Bij rust stond de thuisploeg al op een 7-2 voorsprong. Na rust ging Emergo beter spelen, maar de achterstand was inmiddels te groot. Voor Emergo scoorden: Marianne Rom- bouts (3x), Jaco Rip (2x), invaller Ru ben Steketee (2x), invalster Aswintha Konijnenburg, Maria Martin, Jos Oost- dijk en Leo Overbeeke. De A-jeugd van Emergo behaalde een overtuigende 12-3 overwinning op Vios uit Willemstad. De treffers kwamen op naam van: Jaco van Heemskerk (3x), Ruben Steketee (3x), Gerdie Dorst (2x), Rob Oudesluijs (2x), Nicole Dam en Justine Weijenberg. Emergo C verloor met 0-2 van Springfield uit Hoeven. De D-pupillen klopten met 4-0 de Kieviten uit Fijnaart. Marius v.d. Boogaard (2x), Mariska Hage en Alyssa Poot wierpen voor Emergo on de korf. De F-pupillen bleven door een 4-1 overwinning op Springfield ongeslagen in deze competi tie. Pascal Farla (2x) en Hilbert Poot (2x) waren de doelpuntenmakers voor Emergo. Programma 30 september: Emergo 1- Olympia 16.00 uur; Emergo 2-Stormvo- gels 3 14.15 uur en Juliana F-Emergo F. ©(0166) 65 24 34 of (slagerij) 65 37 41 JE MAAKT HET MET FIXET Ceciliaweg 10 4697 RV St.-Annaland Tel. 0166-653637 Fax 0166-653388 111111111 i i i i I I I I X J-LJ-LL 1 1 1 i i i i i: F-rM-rVn; I I I I I I l i I I l7! I 1 I I l' Bouwbedrijf A. Rijnberg Traditionele bouw, hoge kwaliteit, scherpe prijzen Keuze uit 500 verschillende woningtypes Bronsgeestweg 3, 4697 RT St. Annaland 7? 0166-652050 b.g.g. 653261 Nieuwbouw Verbouw Renovatie Onderhoud Tevens levering van bouwmaterialen Machinale houtbewerking CZf Aannemingsbedrijf grond- weg en waterbouw A. Plesmanweg 13, 4462 GO Goes Tel. 0113-223920 Pupil van de week is Rick Fase, speler van F1. Ja, het was een prima zaterdagje voor de seniorenteams van W.H.S. Alle elftallen bonden hun tegenstan der aan de zegekar op deze prachtige middag. Het eerste heeft zelfs nog geen punt verspeeld, en deelt de bo venste plaats met F.S.V. uit Fijnaart. Zonder meer goed dus! Om daaruit nu reeds verwachtings volle conclusies te trekken, lijkt wat voorbarig, al mag je na zo'n start wel hopen om minstens in de bovenste ranglijsthelft te eindigen. Maar, Joop Zoetemelk waarschuwde er jaarlijks voor; de tour is nog lang! Als je louter uitgaat van de resultaten tot nu toe, moet komende zaterdag een nieuwe overwinning voor W.H.S.-1 mogelijk zijn. Z.P.R/84 uit Bergen op Zoom komt naar De Waaje, en die hebben 3 punten uit 3 wedstrijden binnengesleept. Als de groen-witten hun eigen spel spelen en er voluit voor gaan, moeten de punten in Stalland kunnen blijven. Komt u het zelf eens bekijken, u bent van harte welkom. Bij de afscheidswedstrijd van Johan van de Repe dook hij ineens weer op. Goedgehumeurd en met een immer aanwezige brede grijns gaf hij ieder een een hand: Jan(tje) Burgers. On verwijld overgekomen uit het verre Zeist, want deze gebeurtenis wilde hij niet missen. Jarenlang bestreek Jan de linkerflank in W.H.S.-1, en liet hij zich met graag te vanaf eigen helft lanceren. Een sympathieke vent die geen vlieg kwaad deed, en bij wie lichtvoetig heid en lichtgelovigheid om de voor rang streden. Van beide fenomenen werd door zijn medespelers -soms schaamteloos- geprofiteerd. Jans loopsnelheid was ongekend. Hij bracht er vele tegenstanders mee tot wanhopige razernij, 't Was met Jan net als met vissen: na een goeie in- worp moest je hem snel binnenhalen, anders bestond de kans dat je hem kwijt was. Binnen de spelersgroep was Jan niet alleen daarom populair. Een langs de neus weg geplaatste op merking bleek wel eens voldoende om hem tot niet vermoede acties aan te zetten. „Jan, trainer van Oers is al naar huis, want hij is vandaag 25 jaar getrouwd." Geen probleem voor Jan- neman! Zonder dralen of verder vra gen pakte hij de telefoon, en wenste de van geen jubileum wetende en volkomen verbouwereerde Roosen- daalse oefenmeester van harte geluk met deze mijlpaal, vergezeld van de nodige heilwensen voor de toekomst voor hem en zijn hele familie. Dit alles in het bijzijn van meerdere paars aan gelopen collega-spelers, want Jan liet over zoiets geen gras groeien. Naast het actieve voetbal fungeerde hij vele jaren als jeugdsecretaris van W.H.S., eveneens met een grote inzet. Zijn verdiensten voor de club waren respectabel, totdat de verkering hem van de Stallandse dijken richting Zeis ter bossen nodigde, en hij ons dorp vaarwel moest zeggen. Jan, het ga je goed! Wij hebben zo wel in als buiten het veld veel van je genoten. Twee weken geleden kreeg ik, volko men terecht, de wind van voren van Siem Snoep. Ik had hem liefdevol genomineerd als nieuwe Vriend van de Jeugd, terwijl hij dat ook vorig jaar al was. Sorry Siem, een mis kleun. Hoewel, ik houd mijn beden kingen, als je als tekst de naam van die Amsterdamse voetbalclub ge bruikt! Er zijn toch wel betere.... Wij hebben in ons land toch wel zo'n tien miljoen voetbaldeskundigen, en dat zorgt doorgaans voor levendige discussies. Zelf meen ik ook tot die grote massa specialisten te horen, hoewel ik nooit een voetbalbul be haald heb. Op de televisie zie je ech ter soms dingen gebeuren, waarvan je denkt: „Ik wor echt nie goed!" Naast het missen van strafschoppen door Nederlanders -wij delen nu een maal niet graag straf uit- valt er te genwoordig nog een andere trend te ontdekken. Ik weet bijna zeker, dat het u ook is opgevallen: de onbeschrijfe lijke wantoestanden in het zestienme tergebied bij corners of vrije trappen naar het doel toe. Misschien fluiste ren trainers het in. Ik houd ze er zeker toe in staat: de verdediger zoekt een tegenstander en slaat zijn armen om diens romp of nek, om hem letterlijk elke bewegingsvrijheid te ontnemen, ledereen ziet het gebeuren, maar geen verslaggever die er iets van zegt of scheidsrechter die er iets tegen doet. Ik zie, ik zie wat jij niet durft te zien, scheids. Maar scheids, ik mag hem toch wel rustig wurgen, zeker? Waarom fluit die jongen in het zwart niet gedecideerd en geheel volgens de regels voor een penalty? Nee, hij laat zijn instrument pas snerpen, als die aanvaller dreigt te stikken en zich wild lostrekt, of zijn tegenstander ruw van zich afduwt. Dat is pas foute boel! Ik ben niet helemaal onbevooroor deeld hoor, maar ik hang de stelling aan, dat aanvallers per definitie veel sneller een vrije trap tegen krijgen dan verdedigers, bij exact dezelfde overtreding. Als het zo doorgaat duurt het nog een jaar of tien en voet bal 'op niveau' wordt alleen nog ge speeld door hulken, Schwarzeneg gers en 100-meter-specialisten. Ik hoop dat ik het mis heb. Ik overweeg zelf om maar een dartsset te gaan aanschaffen. Waarom noemen we dat trouwens niet meer gewoon vo- gelpieken? De oude maar sterke banden van Drankenhandel Rijnberg met onze voetbalvereniging komen regelma tig tot uiting in onder andere het schenken van een wedstrijdbal. In dit geval voor de partij van aan staande zaterdag tegen Z.P.R. '84. Onze kantineleverancier heeft er voor gezorgd, dat men sinds kort bij W.H.S. ook kan genieten van een glas Jupiler, hoewel sommigen daar toch wat naweeën van ondervinden, 't Zal de nieuwigheid wel zijn! Rien en Lia, namens onze voetbalclub hartelijk dank voor jullie steun. Autobedrijf Van Vossen v.o.f. voor vertrouwd en prijsbewust autorijden Spuistraat 1 4697 BB St.-Annaiand Tel. 0166-657100 Voor al uw Bronsgeestweg 2, 4697 RT St. Annaland Tel. 0166-653703, mob. 06-55300245, b.g.g. 0166-692741 Schiet moeiteloos altijd raak bij Electro World. Elec tro World geeft u een strakke voorzet en het enige wat u hoeft te doen is inkoppen en het voordeel opstrijken. Zo'n gemakkelijke wedstrijd heeft u nog nooit gespeeld. VERBAAL Molendijk 3-4, Sint-Maartensdijk Telefoon 0166-662315 ELECTRO WORLD. DE WERELDZAAK DIE JE KENT ASSURANTIEKANTOOR Voorstraat 22, St. Annaland Tel. 0166-652369 Franklin Rooseveltlaan 9 4818 KA Breda Tel. 076-5141415 Fax 076-5144959 Grindweg 15 4691 ES Tholen Tel.: 0166-607050 Fax: 0166-607235 E-Mail: act@tip.nl Home: www.tip.nl/users/act T/4e-T30 sTReeTOAisjce STGPS DieeTPLAMMINCi FITNeSS WE WETEN EEN BANK WAAR SPORTERS VEEL PLEZIER VAN HEBBEN De Rabobank is een bank met een idee. Het idee heet 'samenwerken'. Met wortels in de plaatselijke samenleving heeft de Rabobank als geen ander een traditie van samenwerken en bouwen aan relaties. Ook vandaag staat de Rabobank nog steeds midden in de samenleving. Dat uit zich naast goede en betaalbare diensten en produkten ook in de samenleving op het gebied van welzijn, waarbinnen sport een belangrijke plaats inneemt. Geen wonder dat we daar graag een steentje aan bijdragen! Rabobank St.-Annaland-Poortvliet l jm jMLrm Z^i GESPECIALISEERD in VOLKSWAGEN en AUDI Restaurant :*''T"r"t -*■ t 4-4" U kunt bij ons terecht voor vlees- en visgerechten en barbecue (binnen) v.a. 15 t/m 50 personen Nu ook voor steengrillen van 2-50 personen Fam. Moerland-Borgo, Rijksweg 5,4675 BB Anna Jacobapolder telefoon 0167-576046 DAMES- EN HERENSALON molenstraat 31 4698 BA oud-vossemeer telefoon 0166-672563

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 20