Middenstanders kunnen alleen vuist maken in federatieverband Bejaardenwoningen aan Kerkeblokstraat in Sint-Annaland gaan tegen de vlakte De zomer van 2000 was gewoon Hollands Tholen beperkt aantal horecabestemmingen Gemeente kan opknappen garages niet afdwingen Woningstichting Beter Wonen gaat koopwoningen bouwen Jolly Beggars op Ierse avond in Haestinge Donderdag 28 september 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Juli blijft echter ver achter bij normaal De luchtdrukverdeling is ons in het afgelopen zomersei zoen niet altijd gunstig geweest. Vooral in juli hadden we dikwijls een noordwestelijke stroming waar geen zomer van komt. Desondanks is het dit jaar volgens weerman Jan Stouten uit Sint-Philipsland een gemiddelde zomer geweest; niets meer en niets minder. Juni en augustus staken er bovenuit, terwijl juli ver achter bleef. Eindsprint Zomer Voor seks gevoelige plaatsen in buitengebied Brooijmans naar ploeg wedstrijd voor trekpaarden Kamer van koophandel roept in Scherpenisse op tot samenwerking Als een Thoolse ondernemer zijn zaak wil beëindigen omdat hij geen opvolger heeft, dan kan de kamer van koophandel Zeeland proberen een koper te vinden zon der dat het meteen aan de grote klok wordt gehangen. En willen middenstanders meer invloed hebben op het ge meentebeleid dan zullen ze eerst moeten zorgen dat ze zelf sterk Staan; de plaatselijke verenigingen kunnen al leen een vuist maken in federatieverband. Dat waren en kele hoofdpunten uit de bijeenkomst woensdagavond in de Gouden Leeuw in Scherpenisse waar 29 ondernemers zich rond de tafel schaarden met hoofd J. Bruurs van de afdeling economische stimulering, hoofd bedrijfsvoor- lichter N. van der Velde en diens medewerkster M. de Jongh van de kamer van koophandel. Stadsherberg Zware wissel Supermarkten Vijf bejaardenwoningen van Beter Wonen aan de Kerke blokstraat in Sint-Annaland zijn gesloopt om plaats te ma ken voor drie levensloopbestendige koopwoningen. De woningstichting kocht de kleine huizen met platte daken destijds van de stichting de Wezen Armen van Sint-Anna land, die de woningen nog moderniseerde. Maar de huur der van 2000 eist volgens de woningstichting meer com fort en daarom wordt gekozen voor sloop. Tegelijk wordt echter afstand gedaan van het huurprincipe. Midden in de bebouwde kom bouwt Beter Wonen drie koopwoningen, die dan veel royaler zullen zijn dan de kleine huurwonin gen van weleer. Voor deze zogenaamde invulplannen wordt door de provincie veel sneller toestemming verleend dan voor nieuwe woonwijken, want dat vergt vele jaren. Sint-Maartensdijk V Blikjes en mergpijpen op dak Garnalenstraat Er zit geen schot in het opknappen van de garages in de Garnalenstraat in Tholen. Dertien van de veertien gara ges zijn onderkomen en staan leeg. De garages verpau peren. In de commissie gemeentelijke ontwikkeling is al regelmatig aandacht gevraagd voor de situatie maar de gemeente kan niets doen zolang er geen gevaar bestaat voor de veiligheid of de volksgezondheid. Brieven ongeopend Alleen Bildtstar houdt zich staande Het is niet vanzelfsprekend dat we zien en de neerslag viel mee. Er zulke superzomers hebben zoals in 1994 en 1995. De jaren dat ze voor komen, zijn zeldzaam en kunt u ge rust als zodanig noteren. De gemid delde temperatuur was dit jaar met 17,1 graden iets lager dan de 17,3 graden van het meerjarig gemiddel de. Met 186 mm bleef de neerslag onder het gemiddelde van 217 mm. De zon scheen een fractie minder; 606,9uren tegen 613 normaal. De grootste oorzaak daarvan is de maand juli waarin de koperen ploert zich maar weinig liet zien. De 613 uren zon voor de zomer, hebben we net niet gehaald. De meter stokte op 606,9 uren. De gemiddelde wind was met 3,5 meter per seconde iets onder normaal. Met dergelijke ge middelden kan men niet zeggen dat de zomer in zijn totaliteit slecht is geweest. Alleen diegenen die hun vakantie in juli hebben gevierd, hebben het minder goed getroffen. Juni was in drie stukken te verde len. In de eerste tien dagen waren de temperaturen vrijwel normaal, maar de tweede decade was zeer warm tot tropisch, terwijl de laatste fase weer een stuk koeler verliep. De gemiddelde temperatuur was 16,8 graden. Normaal voor juni is 15,7 graden. Het tweede deel dat zeer warm was, heeft hieraan flink bijgedragen. Met 232 uren tegen 220 normaal, was de zon meer te werd 51,4 mm opgevangen, terwijl het gemiddelde op 60 mm staat. De wind bleef met 3,9 meter per se conde goed op het gemiddelde voor juni. De maand juli was daarentegen een heel ander verhaal. Die bleef ver achter hij het normale beeld. Het is met 109,2 mm behoorlijk nat ge weest, want normaal valt er 76 mm. De gemiddelde temperatuur was 15,9 graden en dat is koud vergele ken bij de 18,1 graden die het nor maliter is. Er waren dagen bij dat de maximumtemperatuur maar net boven de 14 graden uitkwam. De wind was met 3,8 meter per secon de het enige onderdeel van het weer dat op een normale waarde uit kwam. Ook het aantal uren zon vol deed niet aan de verwachtingen met 142,6 uren tegen 201 normaal. Augustus maakte als laatste zomer maand veel goed. De laatste week zette de zomer zelfs nog een eind sprint in met hoge temperaturen. Met een gemiddelde kwikstand van 18,6 graden, kwamen we een halve graad boven de normale waarde uit. De neerslag bleef met 25,4 mm ver achter bij de 81 mm die we mogen verwachten en dus werd augustus zeer droog. De zon deed het uitste kend en bescheen Tholen 232,2 uren, terwijl dat normaal 191,6 uren is. De gemiddelde windsnel heid kwam op 2,8 meter per secon de en dat is minder dan gewoonlijk. Kortom: beslist geen slechte zomer. 2000 Normaal Temperatuur Gemiddelde temperatuur 17,1 17,3 Gemiddelde maximum temperatuur 22,2 21,5 Gemiddelde minimum temperatuur 12,8 13,1 Hoogste maximum temperatuur 34 Laagste maximum temperatuur 14,1 Hoogste minimum temperatuur 20,3 Laagste minimum temperatuur 7,2 Tropische dagen 30°C 5 4 Zomerse dagen 25°C 20 17 Warme dagen 20°C 65 60 Aantal uren 18°C 814 Aantal uren zonneschijn 606,9 613 Warmte-getal 62,1 Warmte-etmalen 30 Neerslag Aantal dagen met neerslag 39 54 Aantal dagen met hagel - Aantal dagen met neerslag 10 mm 8 6 Hoogste etmaalsom 24,2 mm Totaalsom 186 mm 217 mm Atmosfeer Gemiddelde luchtdruk 1017 Hoogste luchtdruk 1031 Laagste luchtdruk 988 Laagste luchtvochtigheid 36 Dagen met onweer 11 13 Aantal dagen met weerlicht 1 Aantal dagen met mist 8 6 Gemiddelde windsnelheid 3,5 m/s 4 m/s Hoogste windsnelheid 17,9 De getallen tussen haakjes zijn de data. De gemeenteraad van Tholen heeft maandagmiddag unaniem het prostitu- tiebeleid aangenomen, waarbij slechts op 500 meter uit de bebouwde kom een bordeel met maximaal vier prostituees is toegestaan. Maar het liefst zou het gemeentebestuur van Tholen totaal geen bordelen willen zien. Naast het voorstel over het prostitutie- beleid nam de gemeenteraad tegelijk een voorbereidingsbesluit voor diver se plaatsen in het buitengebied die volgens het college gevoelig zijn voor de vestiging van seksinrichtingen. Het gaat om de volgende percelen per de bestemming horeca: Hogeweg 19 en Onder de Zeedijk ongenummerd te Poortvliet, Gorishoeksedijk onge nummerd en Gorishoeksedijk 35 te Scherpenisse, alsmede Keetenweg 6 te Stavenisse. Verder het perceel Pro- vincialeweg ongenummerd te Sint- Maartensdijk waarop de bestemming openbare en bijzondere doeleinden rust, alsmede de Krabbenkreekdam te Sint-Philipsland en de Sluisweg on genummerd te Anna Jacobapolder die allebei de bestemming bedrijven heb ben. De raad vond, dat ook uit ruimtelijk oogpunt seksinrichtingen uit de be bouwde kommen geweerd dienen te worden. „Het zou een ernstige aantas ting betekenen van het woon- en leef milieu binnen de desbetreffende woonkern en tevens een aantasting betekenen van de openbare ruimte als verblijfs- en ontmoetingsfunctie." In het buitengebied gelden die argu menten in mindere mate, aldus b. en w. „De vraag of en zo ja, waar een seksinrichting zich in het buitenge bied zou kunnen vestigen, dient door middel van bepaalde (gebruiks-)voor- schriften in het bestemmingsplan na der te worden geregeld. Die zijn er nu nog niet, zodat het nodig is - ter voor koming van ongewenste ontwikkelin gen - voor de plaatsen die gevoelig zijn voor de vestiging van seksinrich tingen een voorbereidingsbesluit te nemen." P. van Belzen bracht naar voren, dat het rijk zijn opvattingen over ethiek en moraal steeds meer oplegt aan ge meenten om deze tegen wil en dank uit te voeren. Maar ook de fractie voorzitter van de ChristenUnie schaarde zich achter het prostitutiebe- leid ,om verder kwaad in te dammen.' De burgemeester bracht naar voren, dat het college er alles aan gelegen is om de vestiging van seksinrichtingen in de gemeente Tholen tegen te gaan. „Als lokale overheid zitten we echter met de regelgeving uit Den Haag. Als we noodgedwongen tot het toestaan van een seksinrichting moeten over gaan, hebben we maatregelen achter de hand om beleid te voeren, zodat we ons kunnen weren. Ons college is de gemeenteraad dan ook zeer erken telijk voor de raadsbrede steun", zei burgemeester Nuis. Ko Brooijmans uit Tholen doet za terdag in Wilhelminadorp mee aan de open provinciale ploeg- en trek- wedstrijden voor trekpaarden. De stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland organiseert dit evenement voor de zesde keer en naar verwach ting doen er 10 tot 15 spannen paar den aan mee. De stichting beijvert zich om het werkende trekpaard als cultuurgoed te bewaren. De ploeg wedstrijd begint om twaalf uur en eindigt om half vier met een ploegparade. In de tussenliggende tijd moeten de deelnemers een stuk van ongeveer zes are ploegen, waar bij op tien aspecten beoordeeld wordt. Om kwart over drie volgt een trekwedstrijd. Daarbij trekken de paarden, in een afvalsysteem, een steeds zwaarder belaste landslede over een afstand van 30 meter. De prijsuitreiking is om vijf uur. Het wedstrijdterrein is te vinden bij de golfbaan in de Wilhelminapolder en is gratis toegankelijk. Hoofd J. Bruurs van de afdeling economische stimulering tweede van rechtsin gesprek met leden van de ondernemersvereniging Tholen, vd.n.r. secretaris N.J.G. Jansen, E. Bal (die Jansen opvolgtvoorzitter A. Molenaar en de bestuursleden M. van Tienen en L. Tichem. verkopen en zegt dat niet tegen de buurman." De kamer van koophandel gaat sinds vorig jaar de boer op. Werd in Tholen, eind september 1999, nog een presentatie verzorgd over de economische groei in de provincie en het aandeel van Tholen daarin, deze keer konden de genodigden met hun vragen meteen met de deur in huis vallen. Twee uur lang wer den er knelpunten besproken. Eén daarvan was de verschraling die in het winkelbestand van een dorp optreedt als een van de mid denstanders zijn deuren sluit. Dat gebeurt in alle woonkernen. In Scherpenisse sloot eind juni de eni ge slager in het dorp. Dat bleek voor velen een verrassing. Ook voor de plaatselijke midden standvereniging Samen Sterk, zo zei haar voorzitter M. van Akkeren. Hij vroeg zich af hoe de slagerij voor het dorp behouden had kunnen worden. Volgens Van der Velde kan een ondernemer over de verkoop in formatie en advies inwinnen bij de kamer. De winkel kan door de ka mer zelfs via een ondernemersbeurs te koop worden aangeboden of via een landelijke databank. Het is volgens De Jongh zelfs mo gelijk dat de ondernemer samen met de kamer naar overnamepartners zoekt. Bovendien kan er dan ook ju ridische en fiscale begeleiding ge boden worden. Van Akkeren vond het jammer dat een ondernemer zijn plannen niet bekend maakt in de middenstands vereniging zodat er wellicht nog sa men actie ondernomen kan worden om de slagerij te behouden. Maar volgens Bruurs is het belangrijkste punt dat de ondernemer zijn zaak wil verkopen. Volgens K. Saris uit Poortvliet is een ondernemer niet geneigd om dat meteen bekend te maken. „Hij zal proberen eerst zelf zijn bedrijf te Voorzitter C. van Koeveringe van de Thoolse middenstandsfederatie was het met Saris eens. „Een onderne mer gaat daarmee niet makkelijk naar een collega toe." S. Verjaal uit Sint-Maartensdijk drukte het wat plastischer uit: „Een ondernemer is net een mens. Hij denkt eerst aan zichzelf en wil zelf dat varkentje wassen. Maar het wordt wel pijnlijk als de gemeente geruisloos van een hotel/restaurant bestemming op een pand een woon bestemming maakt. Dat wisten wij ook niet. (hij doelde daarbij op de Stadsherberg -red.) Moeten we daar de kamer van koophandel niet bij in schakelen?" Bruurs vond dat er in dergelijke ge vallen zeker een rol was weggelegd voor de kamer van koophandel. „Wij zouden kunnen kijken of er op volgers zijn. Beëindigen van een zaak is bijzonder ingrijpend. Wij kunnen ervaring en kennis inbren gen. En wij hangen het niet aan de grote klok." Van Koeveringe vroeg zich af of de winkelbestemming op huizen (aan de Markt in Sint-Maartensdijk bij voorbeeld) gehandhaafd kan blij ven. „Nu rust er op veel panden een dubbele bestemming, een win kel- en een woonbestemming. Als een ondernemer wil verkopen, vangt hij meer voor zijn woonhuis dan voor zijn winkel." Hij had in de laatste drie jaar 5 a 6 winkel panden zien veranderen in wonin gen. Voor Bruurs was dit een zaak van de gemeenteraad. De kamer van koophandel gaat sa men met de MKB-Zeeland (midden- en kleinbedrijf) praten over de voor genomen wijzigingen in de detail handel. De regering wil meer moge lijkheden scheppen voor groot schalige detaillisten. De provincie en de gemeenten moeten daar beleid voor maken. Of die ondernemers worden toegestaan hun nering te ver plaatsen naar leegstaande boeren schuren, ligt niet voor de hand. Volgens Bruurs bestaat er wel een lijst van nieuwe activiteiten die in het buitengebied toegestaan zouden kunnen worden. Deze zogenaamde nieuwe economische dragers moe ten er voor zorgen dat het platteland leefbaar blijft. „De provincie ziet ook in Zeeland dat het platteland verpaupert door de teruggang in de landbouw. Dat trekt een zware wis sel op de leefbaarheid." Bij het toestaan van bedrijven (afge zien van mini-campings) in het bui tengebied wordt volgens Bruurs ge keken naar activiteiten die niet veel (auto)verkeer met zich meebrengen. De lijst van mogelijke ondernemin gen: een installatiebedrijf, pedicure, bouwbedrijf, schoonheidsspecialist, dierenartsenpraktijk, softwarebureau en een zakelijk adviesbureau. De kamer van koophandel nam deel aan de besprekingen met onder meer de provincie, gemeenten, ZLTO en milieufederatie over deze lijst. „Wil len jullie dat ook hier?" zo prikkelde hij de zaal. Volgens J.P. Moerland van het over leg ondernemers Tholen (OOT) zal de gemeente moeten kiezen voor de lijst met tachtig bedrijven. „Dat is nodig om het platteland leefbaar te houden." Volgens N.J.G. Jansen van de onder nemersvereniging Tholen is er twin tig jaar geleden een distributie- planologisch onderzoek geweest, maar is het rapport 'onder in een bu reaulaan verdwenen.' „Het was een interéssant onderzoek. Het is goed om dat weer eens aan te kaarten, al leen is het een dure aangelegen heid." Volgens Bruurs kan zo'n onderzoek opnieuw worden gedaan en ligt hier een taak voor de Thoolse midden stand. „Alleen is de laatste jaren hiervoor de belangstelling vermin derd. Grootschalige onderzoeken lo pen terug vanwege het gebrek aan fi nanciën. De kamer van koophandel heeft met de middenstandsfederatie gesproken over de vraag hoe de koopkracht op Tholen kan worden behouden en uitgebreid. Tholenaren doen immers vaak boodschappen in Bergen op Zoom en Steenbergen, zo lichtte Bruurs toe. „Wij willen daar onze nek voor uitsteken. Koopkracht hier houden is belangrijk, anders lopen de winkels leeg. Maar dan is het wel noodzakelijk dat het opgepakt wordt door de winkeliersverenigingen. Als die er niet achter staan, dan heeft het geen zin om eraan te werken. We hebben een voorstel bij de federatie neergelegd om te kijken naar de kansen en bedreigingen en wat de rol van de gemeente daarin kan zijn. We zijn er nog over in gesprek met de middenstandsfederatie." Jansen was somber gesteld over een plan waarmee de middenstand een vuist zou kunnen maken. Hij herin nerde eraan dat het MKB - die na mens de ondernemers van Tholen protest aantekende tegen het ver keerscirculatieplan -, geen invloed heeft gehad op de besluitvorming in de gemeente. „Als er straks twee su permarkten komen aan de rand van de binnenstad en er geen auto's meer mogen komen in het centrum, gaan alle auto's de brug over." Bruurs: „Er zijn hier zes of zeven middenstandsverenigingen. Die moe ten de handen ineen slaan." Moer land vond dat Jansen wat te somber was. Hij haalde de situatie in Sint- Annaland aan waar de grote super markt op de Haven veel klanten trekt die ook de winkels in de Voorstraat en de Ring bezoeken. Volgens Van Koeveringe is het beter om samen met de gemeente een plan op te stellen waarin aandacht is voor de detailhandel en de middenstand. Hij was aanmerkelijker positiever over de gemeente dan Jansen. „Ik heb goede hoop dat de gemeente de noodzaak onderschrijft. Vanuit de politiek heb ik daar ook signalen van gekregen. En als je het samen doet, kun je de gemeente ook hou den aan de afspraken die zijn ge maakt." Bruurs hamerde op de noodzaak tot samenwerking. „De middenstands verenigingen moeten gezamenlijk optreden. De gemeente praat met het MKB, met de industrie en de landbouw, maar heeft er moeite mee als de middenstand niet als federatie optreedt." Bruurs miste dan ook het contact tussen de federatie en de gemeente, zo zei hij. Hij noemde Veere als voorbeeld van een gemeente waar de federatie van ondernemers een serieuze gesprekpartner is. Hij stel de voor de statuten daarvan te over leggen aan de Thoolse federatie. Verjaal stelde voor om de federatie samen te laten gaan met het OOT, maar Van Koeveringe vond dat de federatie eerst zelf sterker moet wor den. Hij deelde mee dat de statuten van Veere al verspreid zijn. Meer comfort vormde de noodzaak om de vijf bejaarden woningen aan de Kerkeblokstraat te vervangen door 'levensloopbestendigehuizen. Beter Wonen heeft op dit moment diverse bouwprojecten in uitvoe ring. Aan de Molenstraat in Poort vliet worden 12 seniorenwoningen met een wijksteunfunctie ge bouwd. Dit zijn wel huurwonin gen. Aan de eerste groep huurders zal binnenkort toewijzing plaats vinden. Een medewerkster van de SVRZ heeft de kandidaten be zocht. De zorgverlening van het woonzorgcomplex gebeurt name- u lijk vanuit Ten Anker, onderdeel van de stichting voor regionale zorgverlening (SVRZ). Na Maar- tenshof in Sint-Maartensdijk, de Rozeboom in Sint-Philipsland en de serviceflat Ten Anker in Tholen is dit het vierde complex voor ou deren waarbij Beter Wonen met de SVRZ samenwerkt. In het Poort- vlietse woonzorgcomplex komt mede op verzoek van de ouderen bond Anbo een biljartruimte. Be ter Wonen overlegt verder met de Anbo over het organiseren van een bejaardensoos. Overigens is de woningstichting voor de serviceflat bij Ten Anker bezig met een herstructurerings plan. Om er grotere appartemen ten te kunnen terugbouwen, is grond van de buren nodig en dat is nog een complicatie voor de wo ningstichting. Ook voor de Vijf hoek op de hoek Jan van Blois- strat, Molenvlietsedijk, Ten An- kerweg in Tholen is Beter Wonen bezig met een bouwplan. De drie huisartsen willen hier ook een ge zamenlijke praktijk in onderbren gen. In Sint-Maartensdijk is Beter Wo nen met drie bouwprojecten bezig. Aan de Bloemenlaan worden van 6 huurhuizen 4 koopwoningen ge maakt door bouwbedrijf De Rooy uit Sprundel. De aanpak maakt deel uit van een beleid om de leegstand in die straat te bestrij den. Gezien de snelle verkoop van het eerste complex heeft Beter Wonen ook de bewoners van het andere blok benaderd, waar soort gelijke huurwoningen staan. Men hen wordt bekeken of ook deze huizen een metamorfose kunnen ondergaan die het beeld van de Bloemenlaan verbeteren. In de Muijepolder heeft Beter Wo nen aan de Meerkoetlaan grond gekocht van de gemeente voor de bouw van 7 of 8 levensloopbe stendige huurwoningen. Deze worden ontworpen door de Ster- nergroep uit Rotterdam, die o.a. het waterfront Tholen in de baai bij scheepswerf Van Duivendijk realiseert. Aan de Hogeweg/Oos- terscheldestraat in Sint-Maartens dijk worden tenslotte acht koop woningen gebouwd. Er zijn nog twee tussenwoningen van 280.000 gulden aan de Hogeweg te koop. De woningstichting zegt een groot voorstander te zijn van spreiding van huur- en koopwoningen bin nen de verschillende woonkernen. Vandaar dat Beter Wonen in ieder nieuw bestemmingsplan graag huizen wil bouwen en bestaande huurwoningen in gebieden met veel huurwoningen verkoopt. in orde te maken. Dan kun je be stuursdwang toepassen. Dat het er niet goed uitziet, is nog geen reden om stappen te ondernemen. Dat is net als met gaten in de bebouwing. Mooi is het niet, maar je kan er wei nig aan doen." Van de veertien garages is er eentje eigendom van de familie Elshof. Het echtpaar knapte zijn garage - in een rijtje van zeven - op. Aan de an dere garages is al enkele jaren niets gebeurd, vertelt mevrouw G. Els- hof. „Wij hebben de boeiboorden vernieuwd en de dakbinten geïmp regneerd en gezorgd dat we geen vocht krijgen van de garage naast die van ons. Toen we bezig waren op het dak lag het vol lege blikken en mergpijpen. Ik heb daar twaalf mergpijpen geteld. De mensen in de buurt klagen over de toestand van de garages. Wij zijn zelf al twee jaar bezig met de eigenaar De Waard uit Velzen, maar die doet er niets aan." De garages werden gebouwd door bouwbedrijf Uytdewilligen die ze verkocht aan firma De Waard. Els- hof: „In die tijd werden ze ook nog gehuurd door mensen uit de Garna lenstraat, maar toen die verhuisden bleven de garages leegstaan." Door dat de onderhoudstoestand achteruit ging, werd de animo voor huurdérs steeds minder. Elshof stapte ook naar de gemeente maar die kan volgens haar weinig uitrichten. „Er kan pas iets onder nomen worden als er gevaar voor spelende kinderen bestaat." Ge- meentevoorlichter P. Bakx bevestigt dat. „Als de boeiboorden bijvoor beeld loshangen zodat ze een gevaar opleveren voor de omgeving, of als er ongedierte in rondloopt, dan kun je de eigenaar aanschrijven om dat De voormalige eigenaar Uytdewille- gen heeft volgens Elshof bemiddeld en geprobeerd een offerte aan te bie den om de garages op te knappen. „Hij vindt het ook een vervelend probleem. De Waard houdt ons al twee jaar aan het lijntje." Zo zou hij aangetekende brieven ongeopend te rug hebben gestuurd. Ze voorspelt dat een van de daken al gaat inzak ken en hoopt dat de mensen in de buurt hun kinderen er niet op laten spelen. Aanvankelijk was de huurprijs 175 gulden per kwartaal, sinds een half jaar is dat 350 gulden per kwar taal. De verkoopprijs bedroeg toen 14.000 gulden per garage. De heer De Waard laat telefonisch vanaf zijn ziekbed weten dat hij niet op de hoogte is van de situatie. „Ik heb een half jaar geleden een hartoperatie gehad. Mijn gezond heid is niet van dien aard dat ik op timaal kan functioneren. Het duurt na zo'n operatie wel een jaar voor dat ik weer de oude ben. Ik ben al 60 jaar. Informeert u later nog maar eens." De aardappelprijzen zijn dinsdag op de Sint-Annalandse veiling gedaald ten opzichte van vorige week. Al leen de Bildtstar bleef overeind met 21 cent, evenals de Nicola. Doré en Eigenheimer daalden tot een kwart je en het Bintje zakte een aantal centen beneden de grens van 20. Zestien cent was nu het maximum. De oogst van late aardappelen is in volle gang en in een rap tempo wor den er heel wat hectares gerooid. Dinsdag 26 september 2000: Doré 25, Eigenheimer 25, Bintje 15-16, Bildtstar 18-21, Nicola 21, bonken 20-27, kriel 20-46, aanvoer 122 ton. De Thoolse band the Jolly Beggars onder leiding van Dirk de Vreugd sr. treedt zaterdagvond om acht uur op in Haestinge te Sint-Maartens dijk. Dan wordt er namelijk een Ierse avond georganiseerd en de Jolly Beggars speelt muziek uit dit land. Joop Toetenel speelt gitaar, Joanna Toetenel viool, Chris de Jong bodrhan en Dirk de Vreugd jr. is behalve zanger ook nog fluitist. Ook twee gastbands zijn uitgeno digd voor deze avond: No Frontiers en Croi. Verder verleent zanger Ja ke Miezes medewerking aan het programma, evenals een dansgroep uit Bergen op Zoom. En op deze Ierse avond is er ook Irish Red en Murphy bier.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 16