J m J w e vt wonen murre-mqens Interkleur Noom opent in nieuw pand Scherpenisse GARAGEDEUREN DE THOOLSE COURANT 1 maand gratis SÖiinno INTERKLEUR PROFICIAT EN Keukens Witgoed Flexa r Bel nu: 0166-657007 s VEEL SUCCES MET Interkleur Noom Computersystemen voor bedrijven en particulieren SIGMA Wij realiseerden de complete C.V.-, water en gasinstallaties Pieja Elenbaas neemt roer over van haar moeder in Kerkstraat voor nieuwbouw en renovatie Neem nu een abonnement op de Eendrachtbode en u krijgt de krant Donderdag 28 september 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Proficiat familie Elenbaas-Noom met de nieuwe winkel. Verder leveren wij o.a. ook: INTERKLEUR NOOM Kerkstraat 4, 4694 BX Scherpenisse DE NIEUWE WINKEL Tel. 0166 - 66 28 80 - Fax 0166 - 66 19 59 Open Huis t/m zaterdag 7 oktober Wij leverden en installeerden de inbouwkeuken. Veel succes fam. Elenbaas-Noom met de nieuwe winkel. Behang en verf van: Flexa nu ook verkrijgbaar bij Interkleur Noom Gefeliciteerd AFWERKSYSTEMEN Wij verzorgden de plafonds en verlichting. Wij wensen de familie Elenbaas-Noom veel succes in het nieuwe pand! Installatiebedrijf Lindhout - Potter B. V. Proficiat familie Elenbaas-Noom BS en veel succes Pieja Elenbaas opent vandaag de deuren van de nieuwe verfwinkel Interkleur Noom in de voor malige slagerswinkel aan de Kerkstraat in Scherpenisse. Ze neemt de fakkel over van haar moeder die dertig jaar verf en behang verkocht. Het schildersbedrijf en de winkel van J.L.M. Noom waren altijd één, maar zijn voortaan ge scheiden. Verdeeld tussen dochter Pieja en zoon Johan, al blijven ze naar buiten toe op de oude voet doorgaan. De 35-jarige Pieja Elenbaas- Noom start met een gloednieuwe winkel onder de nieuwe formule van Interkleur, adviseurs in verf en behang. Dat betekent onder meer dat het assortiment is uitgebreid. Zo kan ze 4000 kleuren verf aanmaken in een computergestuur de mengmachine. Baby- en kinderkamer Geldautomaat koopt u bij de grootste, best gesorteerde garagedeurenspecialist van Zuid-West Nederland Wij verzorgden de elektrische installaties en de verlichting ELECTRO WORLD, EEN DUIDELIJKE ZAAK! drisni SuMCHi ADVISEURS IN VERF JSP BEHANG Bosstraat 32-34 Bergen op Zoom Tel. 0164-248131 fax 0164 - 248769 Weststraat 1 -3 Scherpenisse Tel. 0166-663855 fax 0166 - 662720 DES BOUVRIE Beken kleur! Verfris je interieur. Maak het helemaal anders. In de kleur die echt bij je past. Verf is hét middel om een persoonlijke en levendige sfeer te creëren! Morgen is je oude interieur verleden tijd! Jan des Bouvrie exHm.im ».n HISTOR De kleur die bij je past Verkrijgbaar b Kerkstraat 4 - Scherpenisse KLEUREN Arnesteinweg 23 4338 PD Middelburg Tel. 0118-637005 Fax 0118 - 613478 Nijverheidsweg 13, 4695 RC St. Maartensdijk Postbus 73, 4695 ZH St. Maartensdijk Tel.: 0166 - 66 23 35 - Fax: 0166 - 66 30 33 lid van de Vereniging van Nederlandse Installatiebedrijven De trots van de nieuwe winkel van het echtpaar Elenbaas-Noom is een computergestuurde verfmengmachine. „Het bedrijf en de winkel wa ren altijd één firma, maar mijn broer Johan wilde dit jaar graag zelf het schildersbedrijf gaan runnen. Zo is het balletje aan het rollen gegaan. De fir ma moest ontbonden worden om apart te kunnen gaan. Voor mijn ouders was dat ook aan trekkelijk. Mijn moeder besloot toen ook om te stoppen. Van huis uit heb ik altijd meegehol pen in de winkel: zo ben ik erin gerold." In de gang van het ouderlijk huis begon Pieja's moeder (59) dertig jaar geleden met de ver koop van verf en behang. In 1982 werd de winkel naast het woonhuis geopend. Aanvan kelijk zou Pieja dat pand over nemen. „We wilden in de be staande winkel beginnen. We zouden eerst verbouwen en een verblijfsruimte achter de winkel maken. Daar is hier ruimte genoeg voor." Tijdens de voorbereidingen zou het pand van slagerij Sla ger schuin aan de overkant echter vrijkomen. „Mijn moe der ging daar vlees halen en vertelde dat ik de boel ging verbouwen. Zomaar een praatje, je weet hoe dat gaat in het dorp. Dezelfde dag nog werd ik gebeld door M. van Houte die het pand van Slager in de verkoop had. Hij had van mijn plannen gehoord en vroeg of het pand van de sla ger iets voor mij was. Het is leuk dat ze aan je denken." Eind juli werd de zaak overge nomen en op 4 augustus kreeg Pieja Elenbaas de sleutel. „Het is een behoorlijke investering geweest. Je kunt zo'n pand wel kopen, maar dan is het nog geen schilderswinkel. Het is natuurlijk heel jammer dat de slager weg is uit het dorp. Dit pand heeft door zijn ligging veel uitstraling. Het oude pand is lang en smal. Het betekent ook een verdubbeling van het aantal vierkante meters. Meer meters wand en vloeropper vlakte zodat ik ook wat in het midden van de zaak neer kan zetten. Er komen steeds meer nieuwe producten en trends. De consument eist ook dat je een groot assortiment hebt. Klanten willen eerst veel zien voordat ze een keuze maken. Wat is er dan mooier dan zo'n grote ruimte?" Het gaat tegenwoordig niet al leen meer om een busje verf of een rolletje behang, legt de on derneemster uit. „Je hebt nu artikelen voor heel de woning: raamdecoraties zoals jaloe zieën, lamellen en rolgordij nen, gordijnstoffen en ook vloerbedekking. Bij steeds meer behangcollecties bijvoor beeld zitten bijpassende gor dijnen, vooral voor baby- en kinderkamers. Daar is veel be hoefte aan." Wat het aantal merken betreft, breidt Elenbaas ook uit. Was er in de bestaande formule Sig ma- en Historverf en -beits ver krijgbaar, nu is Flexa daar aan toegevoegd. Een computerge stuurde verfmengmachine kan er volgens de onderneemster voor zorgen dat er 4000 ver schillende kleuren aangemaakt worden. „De computer stond altijd apart van de mengmachi ne, maar is nu geïntegreerd. Ik hoef maar een nummer in te toetsen en de verf wordt in de gewenste kleur gemengd. Je moet natuurlijk wel zorgen dat er voldoende voorraad en mengpasta in de machine zit. Er komt ook een nieuwe schudder met een glazen deur ervoor zodat je kunt zien wat er gebeurt. De methode is zo ver beterd dat je niet ziet dat de verf geschud wordt." Er zijn ook ornamenten en sierlijsten te koop, naast de gebruikelijke gereedschappen als kwasten, behangscharen, schuurblokjes, verfrollers, af dekzeil en glasreiniger. Wat ook behouden blijft, is de ver koop van groentezaden in het voorjaar en bestrijdingsmid delen voor de tuin. De winkel heeft de huisstijl van Interkleur. De gevel is room geel en perzikkleurig geschil derd, de deuren hebben een terratint. Boven de etalage (waar voorheen de luifel zat) is een boarding aangebracht. Daar is de nieuwe belettering opgeplakt. Ook op de ramen is de naam herkenbaar aange bracht. Binnen zijn de wanden en de rekken in een zwarte kleur uit gevoerd. De toonbank heeft de kleur van beukenhout, de vloerbedekking is roodachtig bruin. „Tegen het zwart komen de kleuren goed uit. Op de wanden zitten nog de witte te gels van de slagerij, maar die hebben we ook zwart gemaakt. Anders zag je nog het wit door de rekken." Het aantrekkelijke van het nieuwe pand is volgens me vrouw Elenbaas dat de winkel iets naar achteren is gesitu eerd, zodat klanten voor de etalage hun fiets kunnen neer zetten. Een deel van het magazijn is bij de winkel getrokken. Een ander deel van het magazijn is bestemd voor de ruimte die de Rabobank heeft gehuurd voor het installeren van een geldautomaat. Die wordt pas in november in gebruik geno men en komt in de buiten muur van het pand. De ruimte wordt afgescheiden van de winkel. Alleen de Rabobank heeft straks toegang tot de automaat via een aparte deur naast het apparaat. In de win kel zelf kan de klant pinnen en chippen. Het voormalige kantoor van de slager is uitgebreid en doet dienst als keuken en ver blijfsruimte. De toonbank is half rond; ook in beukenhout uitgevoerd. „Interkleur is bezig in Neder land bij ruim 135 winkels een nieuwe huisstijl op te zetten. In deze regio zijn wij de eer ste. We zijn in Limburg gaan kijken hoe zo'n zaak eruit ziet. De ondernemer in Limburg was zelf in Staphorst gaan kij ken. Er zijn er dus nog maar weinig." Pieja hielp haar moeder enke le ochtenden in de week, nu is ze van maandag tot en met zaterdag volle dagen in touw. „Ik doe nu ook alle inkopen, maar mijn moeder staat me met raad en daad bij." Haar vader (66) deed de adminis tratie, dat neemt Pieja nu over. In de winkel van haar moeder worden straks de artikelen uit Roemenië verkocht die nu in het pand aan de overkant te koop zijn. Vanaf vandaag tot en met 7 oktober worden er open da gen gehouden in de verf- en behangwinkel. Kinderen van 4 tot en met 12 jaar kunnen meedoen aan een kleurwed- strijd. CRAWFORD POLYNORM HEROAL Elektrische garagedeuropener met afst.bed. Kunststof ramen Kunststof deuren Kunststof serres Gevelbekleding Kunststof plafonds NIEUWBOUW RENOVATIE Rolluiken Roldeuren Sectionaldeuren Kanteldeuren Schuifdeuren Canadaweg 6 - 4661 PZ Halsteren Tel. 0164-683425 - Fax 0164-685756 Veilingweg 11 - 4697 RB Sint-Annaland Tel. 0166-652904 - Fax 0166-653453 Mobiel: 06-222 617 98 Showroom geopend: maandag t/m vrijdag 8.00-17.00 uur zaterdag 8.00-16.00 uur Zonneschermen Markiezen Sereens Kunststof luiken Binnenzonwering Recycling Palen Planken Antiparkeerpalen Schuttingpalen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 11