I\«p 'Lolbroeken' en hindernisbaan voor jeugd en volwassenen fiO" lijk nieuws ^^Geslacht in eigen slagerij VISSER wnuMwnm Ichthus en Immanuël openen het kerkelijk jaar in Tholen 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 21 september 2000 Kerkbouw Ger. Gem. Vandalisme Brugstraat Concert Chantez a Dieu en VZOS Kleding-/speelgoedbeurs Ontmoeting biografie Zaterdag rommelmarkt Jubileumrit MAC Herbestratingen Parkeren Wal en Kaay Groen op Markt Slijtlaag op 'skeelerbaan' Ontsluiting Welhoek Huis Rijkebuurtseweg Minheere beste visser Burgers hoogste serie Polyhymnia en vertrouwen l/oor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Dorpsweg verbeteren Sportdag Sint Anthoniusschool Wel onder ijsbaan Bushalte aanbesteed Mini-spektakel 525 Op initiatief van de stichting christelijk jeugdwerk Tho len (SCJT) begon zaterdag het nieuwe kerkelijk jaar met een startweekend. Eerste onderdeel daarvan was een spellencircuit in Meulvliet te Tholen. Er deden 46 kinde ren, jongeren en volwassenen aan mee van de Gerefor meerde Kerk Ichthus en de Hervormde Gemeente Imma nuël. Een aansluitende barbecue trok 90 deelnemers en aan de avonturentocht in de bossen van Vrederust deden 26 mensen mee. File Jan Wesdorp dirigeert DAG EN NACHT I Op de raadsagenda voor maandag middag staat een voorstel van b. en w. om een voorbereidingsbesluit te nemen voor de bouw van een nieu we kerk voor de Gereformeerde Ge meente in de toekomstige woonwijk Stadszicht. Voor de grond geldt nu nog bestemmingsplan buitengebied met een landbouwbestemming, zo dat de kerkbouw daarmee in strijd is. Via een artikel 19 procedure kan echter vooruitgelopen worden op het toekomstige bestemmingsplan Stadszicht. Dhr. H.G.N. Veraart verzoekt de zelfde medewerking voor het bou wen van een garage/berging aan het Oudeland. Ook daarvoor geldt be stemmingsplan buitengebied. De toegestane erfbebouwing van 40 m2 wordt met de garage/berging met 10 m2 overschreden. Volgens een nog vast te stellen nota wordt het maxi mum voor erfbebouwing 60 m2, zo dat het college ook geen problemen heeft met dit verzoek. In een brief aan de gemeenteraad doet een inwoner zijn beklag over overlast van cafébezoekers, gepaard gaande met 'vandalisme van het erg ste soort.' Als voorbeeld noemt hij een voorval in de nacht van 11 op 12 juni omstreeks 1.55 uur. De.man werd wakker van rumoer op straat. Enkele jongeren zongen 'Tholen ka pot, ole, ole.' Vijf minuten later kwa men ze terug, waarschijnlijk omdat ze niet meer bij een café terecht konden. Met een slok op reageerden zij hun frustraties af op een massie ve voordeur in de Brugstraat, die uit het slot werd getrapt. Ook sneuvelde een ruit. En de bewoners zaten bo vendien met het onveilige gevoel in de eigen woning. De politie werd in gelicht. Even later kwam nog een tweede groep mensen rumoerig voorbij. „De paniek in ons gezin werd zeer groot; wij voelden ons be dreigd", aldus de inwoner in de brief aan de gemeenteraad. Zonder schade aan te richten ging die groep echter voorbij. De familie wil dat het gemeentebestuur maatregelen neemt om deze overlast voorgoed de kop in te drukken, desnoods met sluiting voor korte of langere tijd van horecabedrijven. Volgens de briefschrijver kan de gemeente in personeelsadvertenties de slogan 'uitstekend woon- en leefklimaat' maar beter weglaten. De man heeft ook kritiek op de hoorzittingen over deze problematiek. „Wie durft er nog naar toe als een secondant die hier niets te zoeken heeft, alles zit te notuleren", zo luidt de klacht. De brief staat maandagmiddag op de raadsagenda. B. en w. vragen de raad om deze zaak te mogen afhan delen. Het college heeft ook al een brief naar de betrokkene gestuurd. Kamerkoor Chantez a Dieu en de christelijk gemengde zangvereniging VZOS uit Sint-Philipsland geven vrijdag 6 oktober om acht uur een concert in de koorkerk van de N.H. kerk, wat voor beide koren een be kende plaats is. Het thema is 'Bach en tijdgenoten.' Naast werken van deze bekende componist of andere leden van de Bach-familie, worden ook nummers van Pachelbel en Scar latti uitgevoerd. De organisten Kees Lemson en Eric Quist werken aan het programma mee, evenals een speciaal voor deze gelegenheid ge vormd blokfluitensemble. Zaterdagmorgen tussen negen en twaalf uur wordt er in de Wingerd aan het Nieuwe Pad een tweede hands kleding- en speelgoedbeurs gehouden. Men kan er terecht voor baby-, kinder- en jeugdkleding en speelgoed. Daarnaast worden ook spullen voor de baby-uitzet verkocht, zoals commodes, kinderwagens, kin derbadjes, aankleedkussens, e.d. De netto-opbrengst is bestemd voor het comité Ditho: Dinteloord en Tholen helpen samen een arm dorpje in Roemenië: Lopadea Noua. Ds. J.F. Klijnsma, predikant van de NPB Schiedam, houdt woensdag ochtend 11 oktober om tien uur in het NPB-gebouw in de Oudeland- sestraat een lezing over het thema Ontmoeting met je biografie.' Het gaat daarbij om het schrijven van je eigen levensloop, dus een pen en pa pier zijn van belang. Als er voldoen de belangstelling is, zal ds. Klijnsma als vervolg op deze lezing een cur sus van vijf dagdelen geven over het schrijven van de eigen biografie. De koninklijke muziekvereniging Concordia houdt zaterdag van 14.00 tot 16.30 uur een rommelmarkt in het repetitielokaal aan de Oudeland- sepoort. Er worden oliebollen gebak ken en natuurlijk is er ook muziek, van blaaskapel de Klienkers. Wie nog van oude spullen af wil, moet snel bellen naar Job van de Velde (602995) of Petra de Rijke (603890). Zaterdag was het precies 25 jaar ge leden dat de motor- en automobiel club werd opgericht. Na een korte, maar leuke jubileumrit werd in café Tolrust te Poortvliet een feestje ge vierd, Het was een avond vol verras singen, die begon met koffie en cak^y vervolgd werd met een warm en koud buffet en een aantal rondjes bingo met als hoofdprijs een week einde voor twee personen op kam peerboerderij Erve 't Bijvanck in Beltrum. Mevr. Van de Laak uit Oud-Vossemeer was de gelukkige. Alle leden kregen als herinnering aan 25 jaar MAC een handdoek, theedoek en washandje met daarop een auto geborduurd. Vier leden van het eerste uur werden nog in het zon netje gezet: P v.d. Slikke uit Sint- Maartensdijk, A.J. Hage uit Tholen, H. Jansen uit Poortvliet en J. Hage uit Stavenisse kregen een grote plant. De uitslag van de jubileumrit was in de B-klasse: 1. Simons 219 strafpun- ten 2. H. Jansen 223 p 3. G. Fase 310 p 4. I. de Putter 340 p 5. H.J. Neels 450 p. A-klasse: 1. N. de Koek 93 p 2. W. de Hond 97 p 3. J. Overbeeke 132 p 4. K. Droogers 146 p 5. J. Ha ge jr. 197 p 6. J. Goedegebuure 295 p 7. C. de Jonge 450 p. Aannemingsbedrijf gebr. Van Vos sen uit Sint-Annaland heeft voor 67.500 gulden, exclusief btw, de herbestrating aangenomen van een gedeelte van de Regentesse-, ge deelte trottoirs Simon Lindhout-, achterpaden Prins Bernhard-, ge deelte voetpad Abraham Crijnssen-, achterpad Garnalen- en de Hoog straat tussen de Vis- en Bosstraat. Aannemer A. Goedegebuure uit Sint-Annaland kreeg een ander be stek, dat een ander deel van de Gar nalen- en Simon Lindhoutstraat om vat, alsmede de Hoogaars- en Oesterstraat, het Groot Verréhof en de Jonkheer van Vredenburchlaan. Dit karwei vergt 106.500 gulden. De verkeersbesluiten om de parkeer- problematiek aan de Wal en de Kaay op te lossen, staan maandagmiddag op de agenda van de gemeenteraad. Overigens alleen ter kennisneming, want de besluiten zijn al door b. en w. genomen. Naar aanleiding van de hoorzitting over de reconstructie van de Bosstraat en klachten elders, wordt een parkeerzone aan beide zijden van de Wal en de Kaay inge steld. Dit om een betere doorstro ming van het verkeer te bewerkstel ligen. Er zijn geen bezwaren ingediend en b. en w. hebben tevo ren advies gevraagd van de politie. Voor het openbaar groen en het af koppelen van het hemelwater van het rioolwater op de Markt heeft het col lege 150.000 gulden geraamd voor 2001. Dat lichtte wethouder K.A. Heijboer van openbare werken woensdagavond toe in de commissie gemeentelijke ontwikkeling die de begrotingsvoorstellen van het colle ge besprak. Uit de begroting leek er alleen voor het openbaar groen 150.000 gulden te zijn opgenomen. Voor M.A.J. van der Linde (PvdA), J.C. Koopman (SGP) en J.P. Bout (CDA) leek dat bedrag wat aan de hoge kant gezien het spaarzame groen op het markt plein. Heijboer legde echter uit dat er veel meer mee bekostigd zal worden dan alleen het groen op de Markt. Het geld wordt ten dele gebruikt om de overlast van grondwater te bestrij den. Dat was nu al gebeurd in de Bosstraat, tot de Paulinastraat maar wanneer de Markt aan herbestrating toe is, dan zal ook hier een zoge naamde perforatieleiding worden aangebracht die het hemelwater di rect naar het oppervlaktewater leidt en niet naar de zuiveringsinstallatie. Kinderen in de Molenhoek hadden het zo mooi voor elkaar. Ze konden naar hartelust skeeleren op het geas falteerde voetpad dat door de wijk loopt. Maar er werd een slijtlaag op aangebracht waardoor de baan voor skeeleren onbruikbaar werd. „Jam mer toch," zei E. Frigge-Hogestee- ger (VVD) maandagavond in de commissie gemeentelijke ontwikke ling tijdens de rondvraag, „het ont neemt de kinderen een mooie speel plaats. Kon de gemeente niet een beetje souplesse opbrengen?" Wethouder K.A. Heijboer van open bare werken kon er wel inkomen dat de kinderen nu hun skeelerpad kwijt zijn geraakt, maar wees erop dat de slijtlaag was aangebracht volgens het bestek voor het werk. En dat de raad daar geld voor heeft bestemd. „Het ontgaat de bestuur der dat zo'n pad door kinderen op deze manier wordt gebruikt." Oud-Vossemeer Bij de aanleg van de nieuwe woon wijk Welhoek zal de gemeente terde ge rekening moeten houden met de afwikkeling van het verkeer via de Hiksedijk en de Hikseweg. Beide wegen zijn smal, zo zei E. Frigge- Hogesteeger (VVD) maandagavond in de commissie gemeentelijke ont- wikkkeling bij de bespreking van het voorontwerp bestemmingsplan. „Bo vendien wordt er op beide stukken hard gereden." Volgens wethouder K.A. Heijboer van openbare werken zal er in een la ter stadium aandacht besteed worden aan de verkeersveiligheid. Hij wees er op dat de Hiksedijk maar één van de ontsluitingswegen is in het plan. Voor de verkeersafwikkeling zal de gemeente met het waterschap Zeeuwse Eilanden rond de tafel gaan. Die is beheerder van de wegen buiten de bebouwde kom. De raadsleden stonden allen posjj|ef tegenover het plan. RW.J. Hoek (SGP) zei dat het tijd werd voor nieuwbouw in het dorp. Hij was ook blij met het voorkeursrecht voor de eigen bevolking waarover tijdens de voorlichtingsavond in de Vossenkuil was gesproken, zo zei hij. Maar wet houder W.C. van Kempen merkte daarover op dat dit niet door hem is gezegd, maar door een woordvoerder van projectontwikkelaar Stienstra. Dhr. C.P. de Hond wil een half- steensmuur plaatsen aan zijn wo ning in de Rijkebuurtseweg. Volgens bestemmingsplan buitengebied kan dat niet omdat de grond een land bouwbestemming heeft. Het beleid wijzigt echter, want volgens de pro vinciale richtlijnen inzake burger woningen in het buitengebied, is zo'n halfsteensmuur planologisch aanvaardbaar. De gemeenteraad wordt maandagmiddag gevraagd om een voorbereidingsbesluit te nemen. Martijn Minheere was met 223 cm de beste visser in de zesde clubwed strijd van 't Scharretje. Op het par cours achter de breker vingen de 21 deelnemers totaal 86 vissen. Frank v.d. Zande volgde de winnaar met 200 cm en Jan Gorissen was derde met 172 cm. De verdere uitslagen: 4. Arjan Rijnberg 132 cm 5. Sjaak Harthoorn 118 cm 6. Clarinda Rijn berg (1ste dame) 107 cm 7. Theo van Broeck 103 cm 8. Jan Verhees 94 cm 9. Fil van Broeck 71 cm 10. Theo Rijnberg en mevr. v.d. Zande 56 cm 12. Bart Beurskens (1ste jeugd) 52 cm 13. Piet Vis 45 cm 14. mevr. Rijnberg 42 cm 15. Willem Lievens 28 cm 16. Sjaak Zuidhof 20 cm 17. Sandra van Paassen 19 cm. C. Burgers maakte met 13 carambo les de hoogste serie bij de Treffers. N. Rooijakkers noteerde de kortste partij (16 beurten) en het hoogste gemiddelde (3,38). De uitslagen: C. Burgers-D. den Hollander 7,16-10; J. Hommel-D. van Driel 10-8,57; P. de Leeuw-N. Rooijakkers 3,51-10; J. van Daalen-D. van Driel 7,04-10; L. van Wezèl-K. Hommel 10-9,24. Vertrouwen is het thema van de jeugddienst in de N.H. kerk, zondag avond om half zeven met ds. B. de Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag ♦Magere runderlappen of tsucade 1 kg 17,- JSoeppakket 6,75 Er is weer zuurkool uit 't vat! Malse riblappen 1 kg ƒ15,- Verse varkenslever 500 gr. 2,50 Voorgebr. spare-ribs 500 gr. Rundervinken 5 halen 5,50 Grillworst 100 gram 2,50 Snijworst 100 gram 1,50 Leverkaas 150 gram 1,95 Gesmolten komijnekaas 100 gram 1,45 Verse lasagne bakje ±400 gr. 5,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 4 BETALEN Advertentie I.M. Graaf uit Waalwijk als voorganger. Het jeugdkoor Polyhymnia verleent medewerking, evenals kinderen van het jeugdwerk, die zaterdag hun startdag van het winterwerk hebben bij de Heide te Bergen op Zoom. Het Bijbelverhaal gaat over de storm op het meer. De collecte tijdens de jeugddienst is bestemd voor de stich ting Chris, een landelijk werkende organisatie die kinderen en tieners in nood wil helpen, o.a. via de telefoni sche hulplijn 078-6312300, die 24 uren per dag, 7 dagen per week, be reikbaar is. Voor de kinderen van 4 tot en met 12 jaar begint 1 oktober de zondagsschool, om half twaalf in het verenigingsgebouw aan de Ring. De meisjesclub (7-12 jaar) volgt 2 okto ber om zeven uur en de jongensclub 9 oktober om dezelfde tijd, eveneens in het verenigingsgebouw. De Dorpsweg en de Bou Kooijman- straat worden herbestraat door aan nemingsbedrijf A. Goedegebuure uit Sint-Annaland. Tot het bestek van totaal 106.500 gulden, exclusief btw, behoren ook nog verschillende straten in Tholen. Onder mooie weersomstandigheden hield de Sint Anthoniusschool vorige week woensdagmorgen tussen negen en twaalf uur de sportdag op de ge meentelijke sportterreinen aan de Bou Kooij manstraat. Groep 1 tot en met 4 deed aan balgooien in een korf, sla lomlopen, de hindernisbaan (o.a. met een tennisracket een pluimpje over een draad slaan), hoepelrace, 50 me ter hardlopen en eierlopen (met een balletje op een lepel). Groep 5 tot en met 8 had weer andere opdrachten: 60 en 400 meter hardlopen, hoog springen, hindernisbaan, balgooien met grote en kleine bal, alsmede lijn- bal. Voor elk onderdeel telde de tijd of de afstand mee voor het sportdiplo- ma, dat donderdag werd uitgereikt. Maar woensdag had men al een ap pel, limonade en een ijsje gekregen. Veel ouders verleenden hun medewer king aan de organisatie, want alleen de leerkrachten konden dat niet af. Sint-Annaland De problemen met de grond op het terrein van de ijsbaan zijn volgens wethouder K.A. Heijboer van open bare werken grotendeels verholpen. De gemeente heeft de grond bewerkt met een cultivator. Er is gespit, grof zand en een humuslaag opgebracht en ingezaaid, zo zei hij maandagavond in de commissie gemeentelijke ont wikkeling op een vraag van M.A.J. van der Linde (PvdA). Die was be nieuwd naar de stand van zaken. Heijboer legde uit dat de ondergrond van het terrein 'altijd al slecht' was geweest. Dat komt door de aanwezig heid van een wel. „Daar hebben we veel dol mee." Tijdens de zomermaanden kon er vol gens hem niet aan het terrein worden gewerkt, maar nu de grond behandeld is, verwacht Heijboer dat de proble men tot het verleden behoren. „Toen het klaar was, dacht het bestuur dat het terrein te hoog lag. Daar hebben we naar gekeken. Er zijn geen extra maatregelen nodig om het water straks vast te houden. De grond zakt nog wel nadat er water op gestaan heeft." Op maandag 25 september wordt er voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Aannemer Van Dijck Petit uit Mid delburg gaat de nieuwe bushalte aan leggen in de toekomstige woonwijk Vroonstede. Bij de aanbesteding was dat bedrijf dinsdag met 357.000 gul den de laagste. Gebr. Moerland, die in feite 'een thuiswedstrijd' kon spe len, was tweede met 371.000 gulden. Oomen uit Sprundel schreef in voor 373.000 gulden, allemaal exclusief btw. Voorwaarde voor de aannemers was, dat het karwei in korte tijd uit gevoerd kan worden. Van Dijck Petit begint dan ook al in oktober met het bouwrijp maken van de landbouw grond, die dit jaar nog beboerd is door de maatschap Moerland. Daar na volgt de aanleg van riolering en bestrating, inclusief een gedeelte van de ontsluitingsweg van Vroonstede. Bij dit karwei wordt tegelijk ook een slinger gelegd in de Dorpsweg. Het busstation omvat ook een fietsenstal ling. Na een halfjaar zetting, volgt de definitieve aanleg. Intussen moet de aannemer ook het onderhoud voor zijn rekening nemen. Oy, van donderdag 21 t/m zaterdag 30 september Ring 14, St.-Annaland tel. 0166-652115 Advertentie I.M. Het comité 525 jaar Sint-Annaland houdt vrijdag 20 oktober de terug- komavond voor de deelnemers aan de bourgondische maaltijd, die in juli door een minder goede dienst- Bij het hilarische lolbroekenspel worden de jongere deelnemers wat geholpen, hier door predikant P.A. Broere (links), mevr. D. de Jong en jeugddiaken H.J. van der Munnik. De activiteiten maakten deel uit van het jaarlijkse startweekend van het christelijk jeugdwerk. Zondagmid dag was er een jeugddienst in de Ichthuskerk. „Het is een frisse start van het kerkelijk jaar dat in septem ber begint. We hopen dat dit bij draagt in de saamhorigheid tussen de leden van de twee gemeenten. Het is ook leuk dat er weer volwas senen bij zijn. Voorheen was dat ook zo, maar de laatste jaren niet meer," licht jeugdouderling Rolant Quist van de Ichthuskerk toe. Hij opende het spellencircuit in de grote zaal van Meulvliet. Aanvankelijk zou dit onderdeel plaatsvinden op de voormalige oesterputten, maar gezien het slechte weer 's morgens was het snel duidelijk dat het buiten een modderbad zou worden. Eerst werden de teams ingedeeld die aan het circuit deelnamen; kin deren, jongeren en volwassenen, jongens en meisjes door elkaar. Voordat ze aan een van de vijf on derdelen begonnen, maakte elke groep een vlag en verzon een yell, een uitroep om elkaar aan te moedi gen zoals bij echte sportploegen hoort. Als grote attractie was er een 13- meter lange, opblaasbare hindernis baan, waar de deelnemers zo vaak mogelijk binnen tien minuten over heen moesten zien te komen; sprin gend, glijdend, kruipend en rollend. Het lolbroekenspel zorgde voor veel hilariteit. De deelnemers moesten met zijn vijven in vijf broeken die aan elkaar genaaid waren zo snel mogelijk een rondje rond een aantal pionnen maken. Voor de meeste kleintjes was de broek te groot. Maar ze werden dan geholpen door de grotere leden van de groep. Bo vendien kwamen ze onderweg vaak de tegenpartij tegen, waardoor een botsing niet altijd te vermijden was. Het water op de waterbaan was in Meulvliet vervangen door zonne bloempitten. Een van de jongere deelnemers van de ploeg moest - zittend op een brancard - proberen zoveel mogelijk pitten in bekertjes o^: een dienblad over te brengen naar een emmer, daarbij voortgedra gen door twee volwassenen. Tijdens de tocht mocht de tegenpartij met zachte ballen proberen de bekertjes van het dienblad te gooien. Ook hier dikke pret: bij degenen die erin slaagden de bekertjes ongeschon den naar de overkant te brengen en bij degenen die erin slaagden een bekertje te raken. De zonnebloempitten kwamen eveneens terug bij een behendig heidsrace. Met een bekertje pitten moesten de deelnemers één voor één onder en over een stellage van banken, een mat en een kast door naar een emmer aan de overkant. Daar werd het bekertje dan geleegd. En of men nog niet moe genoeg was, volgde er dan ook nog een wedstrijd touwtrekken. De barbecue moest vanwege het slechte eveneens worden verplaatst. De voormalige oesterputten boden geen bescherming tegen de regen en daarom mocht de Gasthuiskapel waarin Immanuël kerkt, worden ge bruikt. De grote barbecue (bediend door Johan Moerland en Martijn Hove) stond buiten. De 90 deelne mers konden maar net in het ge bouw en bij tijd en wijle stond er een flinke file bij de barbecue. Tus sendoor werden nog enkele liederen gezongen uit de kampmap van de SCJT. Voor de .^vonturentocht vertrokken 26 jongeren en begeleiders naar de bossen bij De Heide achter Halste ren. Behalve de zoektocht naar puz zelstukken, waren er onderweg di verse opdrachten waaronder tijgeren, in een rubberbootje een ven over roeien en met boomstam men slepen. In tegenstelling tot de rest van de dag, werkte het weer mee en het bleef droog. De deelne mers overigens niet, dankzij de (te) kleine rubberboot. De laatste ploeg arriveerde rond één uur weer in ver enigingsgebouw Het Visnet in de Hofstraat. Na al deze jolige activiteiten, was er zondagmiddag om vijf uur een jeugddienst in de Ichthuskerk met als thema 'samen'. Jeugddiaken Henk-Jan van der Munnik leidde de dienst waarin Harma Pekelsma een verhaal vertelde naar aanleiding van de schriftlezing uit Mattheüs 22 over de feestgangers die een smoes verzonnen om niet naar een feest te hoeven. In plaats van de hoogge plaatste genodigden, worden dan al le mensen van de straat geplukt om te feesten. Mevr. Boxhóorn-Urba- nus en haar kleindochter Emily ver zorgden het dankgebed en onder leiding van Rina Ligtendag stelden enkele jongeren vragen aan voorzit ter Anton Izeboud van de commis sie van beheer, Marjan Westerveld van het verjaardagsfonds en jeugd ouderling Rolant Quist. De liederen die werden gezongen, werden bege leid door Mariëlle Wessels op orgel en Marnix Izeboud op piano. Zondag 24 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Den Ouden, vr. 22/9 15.30 u. ds. Den Ouden, huwelijksbevestiging. HERV. GEM. IMMANUËL 10 u. ds. De Graaf, Waalwijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Urgert, Heinenoord. 17 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Stehouwer, Zuid- land. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. R.K.-KERK za 19 u. Woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. Eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Oberink, Bruinisse. 18.30 u. ds. De Graaf, Waalwijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Krol, Gorinchem. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van Krimpen, Urk. do 21/9 19.30 u. ds. Schipper. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Den Butter, Huizen. 18 u. ds. Van Duijvenboden. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 27/9 19.30 u. ds. Klok, Urk. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Muilwijk, Hardinxveld-Giessendam. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Graafland, Scharendijke. 19 u. drs. Vroegindeweij, Amersfoort. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 (H.A.), 14 en 18.30 u. (H.D.) ds. Kareis, Middelharnis. wo 27/9 19.30 u. ds. De Pater, Aal burg. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Simons, Goudswaard. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Van Rootselaar, Rhoon. GEREF. GEM. 10 en 18.30 ds. Van Krimpen, Urk. 14.30 u. leesdienst. do 21/9 19.30 ds. Schreuder, Beek bergen. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein. 17 u. ds. Verheij, Vianen. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. do 21/9 19.30 u. stud. Van Boven, Benthuizen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. do. 21/9 19.30 dhr. Gerritsen, Har dinxveld-Giessendam. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Smit, Lochem. verlening niet aan de wensen vol deed. Ter compensatie krijgen de 510 deelnemers in de Wellevaete drankjes en hapjes, maar ook nog een aantal onderdelen van de uit voering van het Setallands spekta kel. Wantje, Coba en Lena, de drie gezusters van het Nonnetjeshuis, treden dan op en de koninklijke fan fare Accelerando speelt verschillen de nummers uit het spektakel. Ver der is ook een rechtbankscène te zien, een komisch onderdeel van het spektakel, waaraan zo'n dertig men sen meewerken. Regisseur Kees van Broekhoven verzorgt daarbij een toelichting. Ook wordt een deel van de video vertoond die van alle festi viteiten is gemaakt. Tot slot is er dansmuziek. Zaterdagmiddag tussen 13.00 en 18.00 uur is iedere inwoner welkom in de Wellevaete voor een doorlo pende fototentoonstelling en video presentatie. 's Avonds is er dan een bijeenkomst voor de leden van de werkgroepen en de vrijwilligers die aan de viering van 525 jaar Sint- Annaland, begin juli, hebben mee gewerkt. Alle betrokkenen, zowel voor vrijdag- als voor zaterdag avond, krijgen een persoonlijke uit nodiging van het comité. Jan Wesdorp valt zaterdag 30 sep tember in als dirigent bij VZOS om dat de vaste dirigent Rinus van Gor- sel wegens een val het stokje niet kan hanteren. Wesdorp is geen on bekende voor VZOS omdat hij een aantal jaren het koor heeft geleid. En hij doet het nog graag, zo bleek tijdens de repetities. VZOS zingt 30 september samen met de gemengde zangvereniging Sursum Corda uit Krabbendijke. Dirigent van dat koor is ook al een bekende, Iz. Riedijk uit Sint-Maartensdijk. Leen He ijboer bespeelt het orgel en ook ds. P.C. Hoek verleent zijn medewer king aan deze zangavond. ZIE VERDER PAGINA 9 Weekenddiensten HUISARTSEN Zaterdag 23 en zondag 24 sep tember Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Van de Weijer, Oud-Vossemeer, tel. 672400. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse, tel. 692400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 0167-502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts M. Bomas, St.-Philipsland, 0167-573232. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u„ Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): Ton Wennekers, tel. 604969. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113-232924 of 0115-615595. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 25/9 gemeentehuis 9-12 u. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 21 t/m vrijdag 29 sept. donderdag 21 9.27-21.47 vrijdag 22 10.27-22.57 zaterdag 23 11.47- zondag 24 0.27-13.17 maandag 25 1.57-14.32 dinsdag 26 3.07-15.32 woensdag 27 3.57-16.17 donderdag 28 4.37-16.57 vrijdag 29 5.17-17.37 do 21/9 3.30 u. LK wo 27/9 21.54 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771 Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M. Pak even uw THOLEN 22 sept. Verkoop onderkleding Ni cole Tahey, Ten Anker. 23 sept. Rommelmarkt muziekver. Concordia, Oudelandsepoort 1, 14- 16.30 u. 23 sept. Beurs tweedehands kleding en speelgoed, de Wingerd 9-12 u. 27 sept. Oecumenisch avondgebed, Ichthuskerk, 19.30 u. 29 sept. Kledingverkoop Esther Thuismode, Ten Anker. 3 okt. Rondleiding wijnmakerij Tholen, Plattelandsvrouwen, 13 u. OUD-VOSSEMEER 30 sept. Alg. ledenvergad. w.s.c. Vo smeer, Hof van Holland, 19.30 u. SINT-ANNALAND t/m okt Overzichtsexpositie Chris Lanooy; de aardappel, Meestoof, di t/m za 14-17 u. 30 sept. Natte-laarzentocht, Sluis- polderdijkweg. 30 sept. Zangavond in Ned. Herv. kerk, 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 21 sept. Mosselavond bewoners Maartenshof. 25 sept. Party kled. cadeau-art. Thailand, bewoners Maartenshof. 28 sept. Bloeddonorenavond, Haes- tinge. SCHERPENISSE 26 sept. Jaarverg. klaverjasclub De Roemers, Gouden Leeuw, 19.30 u. 30 sept. Openstelling inzamelings depot Dorkas, Platteweg 9.30-12 u. 3 okt. Ontspanningsavond de Zon nebloem, Holland Huis. SINT-PHILIPSLAND 28 sept. Mosselmaaltijd, bewoners Rozeboom. BERGEN OP ZOOM 22 sept. Opera La Traviata, De Maagd, 20.15 u. 23 sept. Musical-jubilee 15, De Maagd, 20.15 u. 23 sept. t/m 1 okt. Junior Museum- week, Markiezenhof, 11-17 u. 23 en 24 sept. Muziekspektakel, St. Catharinaplein. 26 sept. Theaterconcert Rob de Nijs, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Hollow man - do 20 u„ vr 21.30 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 16.15 en 20 u„ ma en di 20 u„ wo 14 en 20 u. Gone in 60 seconds - vr 18.45 u„ zo 14 u. wo 20 u. (Roxy 2) ROXY II: Keeping the faith - do 20 u„ vr en za 21.30 u, zo, ma en di 20 u. Chicken run (ned. gespr.)- vr 18.45 u„ za 14, 16 en 18.45 u„ zo 14 en 16 u„ wo 14 u. CINEM 'ACTUEEL 1-2-3: Big momma's house - do 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u. zo 16.15, 18.45 en 21.30 u„ ma 20 u„ wo 14 en 20 u. The Flintstones in Viva Rock Vegas (ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. The perfect storm - vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 16, 18.45 en 21.30 u„ di en wo 20 u. De Teigetjes Film (ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. Road Trip - do 20 u„ vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., ma, di en wo 20 u. Verrassingsvoorpremière: do.20 u. Boys don't cry - ma en di 20y)O u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 2