Statenvergadering Provincie Zeeland ■O Ruiter Koopman tweede bij western rijden mw Koersballen Senioren Smash met lege handen Donderdag 21 september 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 38/2000 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Commissie Stremming Zeelandbrug Inspraakavond Beroep De toekomst van Zeeland is voor iedereen van belang. De provinciebestuurders willen over de toekomst van de provincie met de bevolking in gesprek gaan. De Zeelandtruck is het mobiele praathuis waarmee men de provincie in trekt. Beroep Emergo nog altijd zonder puntverlies Jeugd - Smerdiek 3 op schot Z^ï 'MEULVLIET" THOLEN Internationals is net voor start uitgevallen Van Haaften vier in Hoogerheide Jeugd r Nieuwsbrief WCL Abdij Aanstaande vrijdag, 22 september, is er een vergadering van Provin ciale Staten De vergadering wordt gehouden in de Statenzaal, Abdij 10 Middelburg, is openbaar en begint om 10.00 uur. Op de agenda staan o.a. de tarieven van de Provinciale Stoombootdiensten in 2001, subsidiëring van Het Zeeuwse Landschap, Proefboerderij Rusthoeve, bijdrages voor herinrichting van het toeristisch koopcentrum in Sluis en het techno- park in Schoondijke, het verlenen van subsidie aan de gemeente Reimerswaal voor voorzieningen in verband met het glastuinbouwpro- ject Bathpolders. Tevens komt de gemeentelijke herindeling van Zeeuwsch-Vlaanderen aan de orde. In Abdijnieuws van vorige week stond als uitgangspunt vermeld dat er drie gemeenten moesten komen. Mede naar.aanleiding van opmerkingen in de commissie Algemeen Bestuur van 4 september hebben Gedeputeerde Staten besloten het dictum aan te passen door de tekst 'te komen tot drie gemeenten' te laten vervallen. Het dictum is de letterlijke tekst van het besluit van Provinciale Staten. De Provinciale Planologische Commissie (PPC) vergadert op 28 sep tember 2000 om 09.45 uur, in het kantoor van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. De vergadering is openbaar, doch zonder spreekrecht voor het publiek. Op de agenda staan de ontwerp-notitie Wonen en Zorg, het ontwerp Waterhuishou dingsplan en ontwerp Milieubeleidsplan, het beleidsplan herziening Nieuwe Economische Dragers, de concept-uitwerking Streekplan Walcheren, de 3e Kustnota en de ontwerp-streekplanafwijking recre- atieverdeelweg Renesse-Haamstede. De Zeelandbrug wordt in verband met de reconstructie afgesloten voor alle verkeer gedurende de periode 18 september tot en met 9 oktober 2000. Voor het kruisen van de Oosterschelde is men aangewezen op de weg over de stormvloedkering. Gedurende de stremming is er een aangepaste dienstregeling voor het openbaar vervoer. Het gaat voornamelijk om lijn 132, Goes-Zierikzee v.v.. De aangepaste dienstregelingen zijn verkrijgbaar bij de buschauffeurs van Connexion. De laatste inspraakavonden over het ontwerp waterhuishoudings plan en ontwerp milieubeleidsplan worden gehouden op: 20 sep tember in Hotel Goes, A. Fokker straat 100, Goes; 21 september in Hotel Churchill, Churchilllaan 700, Terneuzen; 25 september in het kantoorgebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. De avonden beginnen om 19.30 en eindigen om ongeveer 21.30 uur. De hoorcommissie bestemmings plannen (dat is een commissie die Gedeputeerde Staten advi seert over beslissingen naar aan leiding van de bezwaren/beden kingen die zijn ingediend tegen bestemmingsplannen) komt woensdag 27 september 2000 bijeen in een openbare zitting. De aanvang van de zitting is 09.15 uur en wordt gehouden in het gebouw van de provinciale direc tie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. Tegen het'bestemmingsplan Waterfront van de gemeente Tholen zijn bij GS bedenkingen ingebracht namens de heer Deurlo te Tholen. Het plan omvat de bouw van ca. 100 woningen aan de rand van de kern Tholen. De heer Deurlo te Tholen is van mening dat dit plan een einde zal brengen aan de rust in het gebied. Verder is hij van mening dat het landelijk uitzicht zal ver dwijnen waardoor het woongenot vermindert. De indiener van de bedenkingen wordt uitgenodigd de bedenkingen toe te lichten, waarop de gemeente dan kan reageren. De volgende zaak betreft even eens de gemeente Tholen. Tegen het bestemmingsplan 'Bedrijven terrein Noord' zijn twee bedenkin gen ingebracht. Metselbedrijf J.M. van de Velde BV wil een strook grond aie eigendom is van het bedrijf, in de toekomst kun nen benutten voor de uitbreiding van bedrijfsgebouwen. De gemeente Tholen wil deze strook juist vrij houden voor ontsluiting van het 'gebied ('Slachtveld'). De heer Deurlo wil dat de gemeente de bestemming van zijn perceel meer mogelijkheden geeft, zoals bijvoorbeeld horeca of woondoel- einden. De indieners van de bedenkingen kunnen hun bezwaren toelichten, waarop de gemeente Tholen dan weer kan reageren. Nieuws Zeeland «s.debat In gesprek gaan met de bevol king is een thema dat al geruime tijd de aandacht heeft. De bestuurders van de provincie, wil len weten hoe de bevolking denkt over milieu en economie, stad en platteland, zout en zoet water en de positie van bestuurlijk Zee land. De leden van Provinciale Staten gaan de discussie aan met de bevolking aan de hand van een discussienota. Daarin staan de thema's in het kort aan gegeven. Over de inhoud van de nota en de opzet is al eerder een folder verschenen. Daarin werd aangekondigd dat na de zomer de Zeelanddiscussie op gang zou moeten komen. Het is geen loze kreet gebleken, want de bestuur ders komen naar de bevolking toe. De Zeelandtruck is uitgerust als een modern informatiecen trum, inclusief computercentrum. De bestuurders zullen elkaar afwisselen om een zo breed mogelijke visie op de toekomst van Zeeland te krijgen, 's Mid dags en 's avonds zal de truck vaak te vinden zijn bij allerhande evenementen en bij regiobijeen komsten. Regiobijeenkomsten, themabijeenkomsten en het jon- gerendebat moeten waardevolle bijdragen leveren aan de discus sie. De regiobijeenkomsten wor den belegd om zaken die speci fiek of kenmerkend voor het ge bied zijn, aan te kaarten. Zelf doen Initiatieven die er op gericht zijn in eigen kring (bijvoorbeeld dorps- of wijkraden en belangen organisaties) een discussie over de toekomst van Zeeland op gang te brengen, kunnen op medewerking rekenen. De trailer kan daar dan voor worden ge bruikt. Discussiemateriaal is in ruim voldoende mate verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provincie. Geen belemmeringen dus om iets te organiseren. Al bij de opzet van het discussieplan zijn er ideeën boven water geko men. Zo is er gedacht aan een informatieloket dat gekoppeld is aan alle voorzieningen die men sen nodig hebben. Zo'n loket zou te vinden moeten zijn in een buurt- of dorpshuis, bibliotheek, gemeentelijke kantoren etc.. Internet Naast de persoonlijke gesprek ken met de Statenleden is er ook een mogelijkheid om via Internet mee te discussiëren. Daarvoor is een speciale site gecreëerd, www.zeelanddebat.nl. Deze site heeft een directe link met de eigen site van de provin cie, www.zeeland.nl. Omgekeerd is dat vanzelfsprekend ook het geval. De in de site opgenomen Zeelandwijzer is een soort vra genlijst met meerkeuzevragen, maar ook met korte achtergrond informatie in de vorm van presen taties of animaties over de thema's van het debat. Ook vindt u hier de activiteitenkalender, het maandelijkse Internetdebat en zelfs een heuse quiz "Ken uw Zeeland". Ex-Zeeuwen Mensen die niet meer in Zeeland wonen zijn geïnterviewd door freelance journalist Hans Horsten. Volgens oud-DSM-topman De Bree moet Zeeland een beleid voeren dat gericht is op duur zaamheid. Ser-voorzitter Wijffels is van mening dat kwaliteit van leven in Zeeland belangrijker is dan materiële groei. Hij heeft de indruk dat Zeeuwen niet meer zo geloven in hun eigen kracht en dat daardoor de vernieuwing afgeremd wordt. De meningen van deze en andere ex-Zeeuwen zoals tv-presentatrice Carolijne Lilipaly, cineaste Digna Sinke, tv- presentator Harmen Siezen en van vele Zeeuwse jongeren zijn in een aparte interviewbundel opge nomen. Jongeren De jongeren krijgen ook hier spe ciale aandacht. Er worden activi teiten ontwikkeld die er op ge richt zijn deze groep bij het Zee landdebat te betrekken. Een van de items is een 'Lagerhuis'-debat. Verder wordt via Internet en door presentaties met PowerPoint geprobeerd jongeren te activeren en zich te mengen in het debat. Via de Hogeschool Zeeland (HZ) is het project Jongeren voor Jongeren gestart. Studenten van de HZ werken aan projecten die gericht zijn op jongeren en de politiek, de invloed van jongeren op het bestuur etc.. Informatie Donderdag 21 september wordt huis aan huis een speciale krant van het Zeelanddebat bezorgd. Wie de discussienota met bijlagen, de interviewbundel of extra num mers van de Zeelandwijzer wil hebben, kan contact opnemen met het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middel-burg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Op 26 september 2000 zal de adviescommissie bezwaarschrif ten van de provincie Zeeland een zitting houden tot het horen van belanghebbenden in het provin cie huis, Abdij 6 te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzingen komen de volgende zaken aan de orde: Om 15.00 uur worden de be zwaarschriften van Stichting de Faunabescherming te Amstel veen behandeld tegen besluiten van de Commissaris van de Koningin inzake het verlenen van vergunningen ex artikel 10 van de Vogelwet aan: de WBE Reimerswaal om van 20 juni 2000 tot en met 15 augus tus 2000, holenduiven en Turkse tortels af te schieten in verband met schade aan landbouwgewas sen; de heer F. Bakker te Yerseke om van 15 juni tot en met 15 novem ber 2000, spreeuwen te doden met behulp van een geweer in verband met schade aan tuin- bouwgewassen; de heer W. de Jager te Kapelle voor het doden van spreeuwen met behulp van een geweer, in verband met schade aan tuin- bouwgewassen; de heer J.G. van Waes te Schoondijke om, in verband met schade aan tuinbouwgewassen, van 15 juni tot 15 september 2000 spreeuwen te vangen, pogen te vangen, te doden of pogen te doden met behulp van twee slagnetten, één vangkooi en een geweer; pelsdierenhouderij Walhout te Stavenisse, om van 17 juli tot 15 september 2000 huismussen en tot 30 november 2000 spreeu wen te doden. De vergunning is verleend omdat onder meer door uitwerpselen van deze vogels be smettelijke ziekten kunnen wor den overgebracht. Om 16:00 uur wordt het be zwaarschrift van Koel- en Vries huis Reimerswaal B.V. behandeld. Namens dit bedrijf wordt bezwaar gemaakt tegen het feit dat Gede puteerde Staten hebben besloten niet handhavend op te treden in verband met geluid- stof- en zand- overlast van de puinbreekinstalla- tie van de heer P. Sinke te Krui- ningen. Voor meer informatie over deze zaken kunt tijdens kantooruren op werkdagen contact opnemen met de secretaris van de advies commissie bezwaarschriften, mw. C.W. Ramondt, telefoonnum mer 0118-631377. Na drie wedstrijden in de veld- competitie heeft Emergo nog geen punt verspeeld. Het zwakke Vol harding werd zaterdag met 17-2 afgetroefd. Ook de zege van Emergo 2 - 5-2 tegen TOP - kwam geen moment in gevaar. Emergo liep vanaf de eerste minuut over de tegenstander uit Yerseke heen. Bin nen tien minuten stond het 4-0 en pas bij 6-0 kon het zwakke Volharding iets te rugdoen. Na de rust draaide de Thoolse doelpuntenmachine op volle toeren. Het team zorgde ondanks het slechte weer voor mooi aanvalsspel. Met goed passen en vangen werd de tegenstander geen kans gegund. Uiteindelijk bleef de teller op 17-2 staan, door treffers van Gerrie Anthonisse (4x), Irene Farla (4x), Marco v.d. Hoek (3x), Jaco van Dis (2x), Ma rian Bazen, Jessica de Rijke en de inval lers Marcel de Frel en Jaco van Heems kerk. Emergo 2 en TOP 4 waren in hun wed strijd vanaf het begin gelijkwaardig, maar de ploeg uit Sint-Maartensdijk wist iets beter om te gaan met de weersom standigheden. Daardoor leidden de Tho- lenaren bij de rust ook met 3-1. Na de hervatting liep Emergo naar 5-1 uit, waarna de ploeg uit Arnemuiden de eindstand op 5-2 bepaalde. Ondanks on rustig spel in de slotfase kwam de over winning van Emergo geen moment in gevaar. Jaco Rip scoorde drie keer, An neke Rijsdijk en Erwin Stapel namen de andere treffers voor hun rekening. As- wintha Konijnenburg en Justine Weijen- berg hadden een goede invalbeurt. Emergo A kwam in de wedstrijd tegen DSO op achterstand, maar knokte zich goed terug. Bij de rust stond het 3-3. In de tweede helft kwam de ploeg uit Sint- Maartensdijk goed uit de startblokken en nam een 4-6 voorsprong. Het team uit Klundert wist de achterstand onge daan te maken en bepaalde de stand met een treffer in de laatste minuut op 7-7. Jaco van Heemskerk (4x), Ruben Steketee (2x) en Marianne Rombouts scoorden voor Emergo. In een goede wedstrijd kwam Emergo C donderdag net iets tekort tegen Good Luck. De ploeg uit Middelharnis strafte bijna ieder foutje af en won met 3-1. Harmen van Heemskerk maakte de eni ge Thoolse treffer. Zaterdag kwam het team opnieuw in actie, nu was Ventura Sport de tegenstander. Emergo nam in de eerste helft een 3-1 voorsprong en liep na de rust verder uit. Pas bij 1-6 kon het team uit Strijen wat terugdoen. Bij een 3-6 stand scoorde Emergo nog een keer en gooide daarmee de wed strijd definitief op slot. Harmen van Heemskerk trof liefst vijf keer doel, verder scoorden Steffie Muis en Bas Vroegop. Emergo F en Scheldevogèls hadden in hun wedstrijd erg veel last van het slechte weer. De Tholenaren verdedig den bij tijd en wijle niet goed, maar de tegenstander uit Bergen op Zoom maak te daar geen gebruik van. Met vloeiende aanvallen scoorde Emergo regelmatig en won zodoende met 0-5. Doelpunten makers waren Hilbert Poot (3x) en Pas cal Farla (2x). De strafworpen waren met 17-9 voor Scheldevogels. Programma 23 sept.: All Ready 2- Emergo 1, BKC 2-Emergo 2; Emergo A-Vios (W.) 12 u., Emergo C-Spring- field 10.30 u., Emergo D-Kieviten 9.30 u., Emergo F-Springfield 9.30 u. Uitslagen van de wedstrijden van Tholen stad: 1mevr. C. Wilsing en L. Soomers 23 p; 2. mevr. F. Schellinger en mevr. R. Nagtegaal 22 p; 3. D. Schellin ger en M. v.d. Houten 18 p; 4. mevr. Y. Verkamman en N. Moerkerken 17 p; 5. mevr. J. Moerkerken en J. Bal 16 p; 6. mevr. D. Pigmans en J. Geuze 15 p; 7. mevr. R. van Driel en mevr. R. Burrows 11 p; 8. mevr. C. Praat met wisselende partner 9 p. Meulvliet: 1. mevr. T. Goode en mevr. L. Verschoor 31 p; 2. A. Leemreijze en mevr. R. Vroegop 30 p; 3. J. Vroegop en mevr. L. van Bale 25 p; 4. mevr. D. Lin- denberg en mevr. J. Bos 19 p; 5. mevr. T. Soomers 13 p. Sint-Maartensdijk: I. mevr. C. van Mierlo en mevr. W. Lutt 38 p; 2. C. van Gorsel en mevr. R. van Driel 33 p; 3. mevr. L. Verschoor en A. Leemreijze, én J. v.d. Klooster ep mevr. M. Dane 32 p; 5. mevr. G. Verwijs en mevr. L. v.d. Klooster 22 p. Oud-Vossemeer: 1 mevr. C. van Mierlo 30 p; 2 mevr. D. van Dijke 19 p; 3 mevr. C. Free 18 p; 4 mevr. M. v.d. Zande 14 p; 5 mevr. C. van Poortvliet, mevr. A. Bosters en A. van Dijk 9 p. De 20-jarige Jan Pieter Koopman uit Sint-Maartensdijk is tijdens het Nederlands kampioenschap wes tern rijden in het Gelderse Gies- beek op twee onderdelen in de hoogste categorie tweede gewor den. De als cowboys aangeklede 18 deel nemers uit Nederland, Engeland en Duitsland streden vorig weekend drie dagen om de eer. Alleen de Ne derlanders werden geklasseerd voor de nationale strijd. Er waren drie categorieën: beginners, ama teurs en open klasse. Deze tak van paardensport, afkom stig uit Amerika, wint in West-Eu ropa aan populariteit. De ruiters moeten laten zien wat ze met hun paarden kunnen: stap, draf, galop, lopen tussen pionnen, snel rond hun as laten draaien, snel stoppen en slidings maken. Koopman is beroepsruiter bij Peter Simons Quartershouse in Hoeven. Met zijn paard Ajib (een Arabier uit de stallen van Herwegh in Sint- Maartensdijk) behaalde Koopman op het onderdeel pleasure (stap, draf, galop) en op het onderdeel horsemanship (soort dressuur) de tweede plaats. Bij het onderdeel reigning (sliding, snel stoppen, en spinnen) wist Koopman met het paard van één van de klanten van Simons de vier de plaats te behalen. Koopman - Jan Pieter Koopman op zijn Arabier Ajib. traint sinds 10 weken deze viervoe- deel achter Simone de Geus, de ter. presentatrice van het tv-program- Koopman eindigde bij dit onder- ma Als je van paarden houdt. Tweede werd Maikel Wasser uit Madepolder bij Den Haag en eerste Peter Simons uit Hoeven. Tafeltennis Alledrie de seniorenteams van Smash '76 verloren de tweede competitiewedstrijd met 6-4. Het vlaggenschip van de Sint-Annalan- ders ging op bezoek bij één van de titelkandidaten. Tios is thuis echter bijna niet te kloppen. Smash 3 blijft puntloos omdat het de eerste competitieronde vrij was. Smash trad tegen de lastige tegenstader aan met Christian van 't Hof, Anné van Dijke en Gabriël Gunter. Van 't Hof was minder goed in vorm - hij was zichtbaar vermoeid door een uitstapje van zijn werk de avond tevoren - en verloor zijn eerste twee wedstrijden. Gunter was wel heel erg op dreef. Hij toonde veel strijdlust en won twee wedstrijden, terwijl Van Dijke er één in winst omzette. Bij deze 6-3 ach terstand won Van 't Hof zijn laatste partij, zodat de eerste nederlaag tot 6-4 beperkt bleef (een week eerder werd met dezelfde cijfers gewonnen van Unicum 2). Het tweede team van Smash kreeg TCS uit Steenbergen op bezoek en verloor met dezelfde cijfers als de hoofdmacht, 4-6. De wedstrijd ging gelijk op, met name Matthijs Bruijnzeel speelde goed en bleef ongeslagen. Kees van Poortvliet won één keer en David van Driel kwam niet tot scoren. Omdat ook het dubbelspel voor Steenbergen was, werd het een 4-6 neder laag voor de Sint-Annalanders (die het eerste duel met 7-3 wonnen van Markie- Reserve vijfde klasse Voor het duel tegen Klundert 5 moest Smerdiek 3 een beroep doen op een vijftal invallers. Door de bereidheid van Ard Beurkens, Wim Vroegop, Johnny Potap- pel, Izak Hage en Rien Joppe gingen de blauw-zwarten er in kwaliteit zeker niet op achteruit en dat ondervonden de Braban ders aan den lijve. Ze kregen klop: 1-10. Klundert dacht misschien rustig te kunnen beginnen, maar de eerste aanval van Smer diek was al meteen raak. Een dieptepass van Joppe op Beurkens bracht laatstge noemde alleen voor de keeper die kans loos was. Amper twintig minuten later was het al 0-4 door treffers van Beurkens. Vroegop en Jan van Haaften. Na deze bliksemstart nam Smerdiek wat gas terug, maar Klundert werd desondanks niet echt gevaarlijk. Tegen de rust werd Arjen van Bloppoel in het strafschopgebied onderuit gehaald, waarna Marcel Baan de toege kende strafschop verzilverde. Vlak daarop zorgde Beurkens met zijn derde treffer voor een 0-6 ruststand. Na de thee pakten de blauw-zwarten de draad weer op. Vroegop scoorde 0-7 en Johnny Potappel zorgde uit een strafschop voor de achtste treffer van de bezoekers. Hierna redde Klundert met een tegen treffer de eer. Men omzeilde de buitenspel- val en liet doelman John van Houdt kans loos. Via Baan en Potappel liep Smerdiek nog naar 1-10 uit. Een kwartier voor tijd kwam een Klundert-speler bij een duel ten val, waarbij zijn arm uit de kom schoot. Hij bereikte op eigen kracht de kleedka mer. waar een arts hem verdenbehandelde. Zaalvoetbal De Meulvlietcompetitie begon zondag met een handicap. Op het laatste mo ment trok het team Internationals zich terug. Daardoor had Smits Boys me teen een vrije dag. l'Esperance won ruim van Hof van Holland en Papbar Boys leed een riante nederlaag tegen Papbar. De uitslagen waren: Sixties- Destina 3-5, Hof van Holland-l'Espe- rance 3-16, Papbar-Papbar Boys '^3, Wielrennen Arjan van Haaften uit Stavenisse is zon dag zesde geworden in Hoogerheide. Bij de elite en neo's kwam hij na 100 kilo meter met een achterstand van 1.42 mi nuut op winnaar Wilfried Bastiaanse o,ver de streep. De Stavenissenaar was al Bunny's Boys-Tholen United 5-2, Van Meer Boys-De Lunch 4-5. In de bedrijvencompetitie won Bouman Potter maandagavond in de B-poule van lntraco met 5-7. In dezelfde poule klopte Kleinbouw Goedegebuure met 2-6. vroeg weg met een kopgroep die uitein delijk zeven man telde, maar Bastiaanse achterhaalde hen en reed uiteindelijk van hen weg om de zege in zijn woon plaats te pakken. Ruud Havermans uit Nieuw-Vossemeer finishte als tiende. Bij de junioren pakte Joram Dees uit Tholen na 70 kilometer de zesde prijs. Dees probeerde al vroeg een aantal ke ren een ontsnapping op gang te brengen en reed ook nog een aantal ronden op kop. Geplaagd door een verkoudheid moest hij lossen uit de kopgroep, maar tien kilometer voor het einde was de Tholenaar voldoende hersteld om de achtervolging in te zetten. De voor sprong van de kopgroep werd van twee minuten naar 50 seconden terugge bracht. Een kilometer voor het einde de marreerde Dees en kwam op 47 secon den van de winnaar als zesde over de stljfep. zaat 4). Ook Smash 3 kreeg met 4-6 klop. Welis waar kwam het team met 2-0 voor tegen Witac 3, maar dat werd naar een 2-3 ach terstand omgebogen. Smash kwam terug tot 4-3, maar moest de winst alsnog uit handen geven doordat Witac de laatste drie partijen won. Marnix v.d. Graaf zege vierde in twee partijen. Piet van Dijke en Chris Hage ieder in één. Sommige jeugdteams van Smash kwa men in competitieverband tegen elkaar uit. Bij de aspiranten speelde Smash 4 te gen Smash 5 en bij de beginners namen Smash 6 en Smash 7 het tegen elkaar op. Vooraf was voor de meisjes van Smash 5 een kleine overwinning voorspeld, maar Esther Bruijnzeel en Ellen Hage waren niet goed in vorm en wonnen daardoor in het enkelspel maar één wedstrijd. Het dubbelspel schreven ze in drie sets wél op hun naam. Judith Gunter won in het en kelspel twee partijen. Bij tegenstander Smash 4 was Marius Prins de man van de wedstrijd, want hij won al zijn enkelpartij en. Het dubbelspel verloor hij echter, sa men met Bart-Jan Quist die in het enkel spel evenmin tot winst kwam. Martijn Neele won twee enkelpartijen en zodoen de werden de punten eerlijk gedeeld: 5-5. Smash 7 kwam tegen de zesde keus tot een ruime 2-8 overwinning. Cees-Jan Koopman speelde 100% in het enkelspel en won samen met Lennard Uijl de dub- belpartij. Uijl en Riny Potappel deden in het enkelspel niet voor elkaar onder en wonnen ieder twee wedstrijden. De twee punten van Smash 6 kwamen op naam van Tom Overbeeke. Het eerste meisjesteam ging op bezoek bij Backhands. Na een 2-0 achterstand (Diana Heijboer en Jantien Vroegop verloren hun eerste enkelpartij) gaven de dames niets meer uit handen. Leontien van Keulen won al haar partijen en zo werd het een 2- 8 overwinning. Bij de junioren kwam voor Smash 2 een 5- 5 puntendeling tegen Hotak uit de bus. An- ky Vroegop fungeerde opnieuw als inval ster en won twee enkelpartijen. Rudi Hage deed dat eveneens en won bovendien sa men met Andreas Prins het dubbelspel. Tegen TCS schreven Remco Vroegop en Amo Bruijnzeel van Smash 3 twee over winningen in het enkelspel op hun naam. Ze wonnen samen ook de dubbelpartij en ook Tim Westerlaken sloot een enkelpartij winnend af, zodat het een 6-4 overwin ning werd voor de Sint-Annalanders. Porgramma 23 sept: Smash-Backhands 2, Tanaka 3-Smash 2, TCS 7-Smash 3; jeugd: Smash meisjes-Tios, Smash 1-Lu- to 2, Tanaka 3-Smash 2, ODT-Smash 3, Smash 5-Markiezaat 6, Pinpongers- Smash 4, Smash 7-Backhands 6, Tanaka S-Smash 6. Nummer 18 van de nieuws brief Waardevol Cultuur Landschap (WCL) Zak van Zuid-Beveland is uitgeko men. Het nummer staat in het teken van de mani festatie Palet van de Zak. Wie belangstelling heeft voor dit nummer of een gratis jaarabon nement wil kan contact opnemen met het secre tariaat van WCL Zak van Zuid-Beveland, Postbus 1, 4450 AA Heinkenszand. Telefonisch is het secretari aat ook bereikbaar: 0113- 238383.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 19