Huur Meulvliet veel te hoog voor clubs Welhoek geen éénpansgerecht maar een wijk met samenhang Betho eindigt als vierde op sportdag sociale werkplaatsen onze zorg Onderzoek toekomst scholen in Tholen-stad CV-KETEL NODIG? Aanleg nieuwe wijk Oud-Vossemeer kan over een jaar beginnen Tholenaren pakken naast de scholenbouw in Scherpenisse Tekeningen en foto's van Oud-Vossemeer *01 tiM> Cl Donderdag 14 september 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Jan van 't Hof hekelt desastreuze verhogingen „Meulvliet wordt zachtjesaan onbetaalbaar, zeker voor kleine verenigingen", aldus voorzitter J. van 't Hof van de stichting Thoolse evenementen en promotie Step. Al leen aan zaalhuur betaalt Step - dat geen cent subsidie krijgt - voor een groot evenement al 2000 gulden, terwijl Uit op Tholen 25.000 gulden subsidie van de gemeente krijgt voor een kleine groep bezoekers. Van 't Hof hield de raadscommissie algemeen bestuur en welzijn dinsdag avond voor, dat het niet reëel is om enkele verenigingen op te zadelen met huren die niet meer op te brengen zijn. Kleine groep Beter benutten In principe zou er volgend jaar al gebouwd kunnen wor den in het nieuwe plan Welhoek in Oud-Vossemeer. Maar dan mag er in de planologische procedure niets te genzitten. De wijk aan de noordoostkant van het dorp gaat ruimte bieden aan 93 woningen, waarvan er zo'n 30 tot 35 door particulieren gebouwd mogen worden. Over de prijs van een bouwkavel kon donderdag op een infor matiebijeenkomst in de Vossenkuil nog geen zinnig woord gezegd worden. Dijk afgesloten Duurzaamheid Garage Bel voor een gratis oogmeting door vakbekwame specialisten Het mysteriespel op het eind van de sportdag voor socia le werkplaatsen moest zaterdag in Sint-Maartensdijk de knoop doorhakken. Wie zou er met de wisselbeker naar huis gaan? Was het de ploeg van Walcheren, ADZ of de Zuidhoek? De ontknoping was spannend en verrassend. Een half uur na het laatste spel werden eindelijk de pun ten bekend en bleek de Zuidhoek uit Zierikzee dankzij de snelle tijd in het mysteriespel winnaar. Sport en spel en vooral gezelligheid. Daar ging het ook nu weer om tijdens de jaarlijkse sportdag. Vragen over 50% eigen bijdrage hekwerk Borsele Sint-Philipsland Hekwerken WarmtejfJGarant De Step-voorzitter maakte gebruik kunnen houden. Met de voorgestelde van de mogelijkheid die de extra openbare begrotingsbehandeling in de commissie bood. „Dat brengt de burger toch een stukje dichter bij het gemeentebestuur", zei Van 't Hof, die overigens zijn ongenoegen uitte over de huurverhogingen in Meulvliet. Hij sprak daarbij niet alleen namens Step, maar ook namens volleybalvereni ging AVC '87, badmintonvereniging Batho, de zaalvoetbalfederatie Meul vliet alsmede de bedrijvencompetitie, gymnastiekvereniging Olympia, de 27 mc-vereniging en zaalvoetbalclub Kuipers. Van 't Hof hekelde de .de sastreuze huurverhogingen die elk jaar voor Meulvliet berekend wor den.' „In 1997 werd nog 78 gulden per uur betaald als niet-commercieel tarief en als de voorgestelde verho ging in 2001 doorgaat, wordt dat f 102,30 per uur. Dit wordt zachtjesaan onbetaalbaar, zeker voor kleine ver enigingen die geen gebruik maken of willen maken van gemeentesubsidies. Deze verenigingen met de daarbij be horende vrijwilligers zorgen er echter wel voor, dat de sporthal voor bijna honderd procent is bezet. Ten tweede maken zij het mogelijk, dat veel jon geren 's avonds en tijdens het week einde een goede vrijetijdsbesteding hebben, dus van de straat af zijn en dat beperkt het vandalisme." Van 't Hof pleitte ervoor, dat de ge meente wegens het voortbestaan van de verenigingen de huurverhoging beperkt tot 5% of liever nog de huidi ge tarieven bevriest. Het voornemen van b. en w. om de subsidieverordening te herzien, juicht- te de Step-voorzitter toe. „Er is op dit moment nogal verschil. Er zijn stich tingen die 25.000 gulden of meer ont vangen voor een kleine groep bezoe kers. Evenementen waar niet de gehele Thoolse bevolking op afkomt of gebruik van kan maken. Bij Step hebben we in 1 jaar meer bezoekers en dan zonder subsidie." Van 't Hof noemde als voorbeelden de kerst markt, rommelmarkten, bruidsbeurs, bouw- en woonbeurs, Bassie en Adri- aan, het Bruinisser visserskoor en on langs popgroep de Dijk met 1200 be zoekers. „Zonder subsidie, maar wel met veel vrijwilligers, waardoor we de toegangsprijzen zo laag mogelijk huurverhogingen zijn we echter ge noodzaakt om selectiever te huren of misschien moeten we wel stoppen. Als Step vallen we buiten het vereni gingstarief en een groot evenement kost ons alleen aan zaalhuur al 2000 gulden. Ook de zaalvoetbalfederatie en de bedrijvencompetitie kunnen niet van het verenigingstarief profite ren." Van 't Hof verzocht de commissie om de huurverhogingen voor zowel de sporthal als de andere zalen nog eens tegen het licht te houden. Om de ac commodaties rendabeler te maken deed hij de suggestie om te zoeken naar meer huurders overdag. „In Meulvliet wordt er overdag maar 30% van de ruimte verhuurd, zodat er nog 70% rest om dat in te vullen. We halen veel bedrijven binnen, maar laat de gemeente nu ook eens bedrijven binnenhalen in Meulvliet en de Wel- levaete voor vergaderingen, seminars, e.d. Daar is best nog wat geld te ha len. Het is een utopie om Meulvliet of andere gemeenschapscentra met een sluitende begroting te laten draaien. Het is echter niet reeël om enkele ver enigingen die wel gebruik maken van deze centra op te zadelen met huren die niet meer op te brengen zijn. Ge meentebestuur van Tholen: prijst u niet uit de gemeenschapscentra, maar ga ze eens vullen! Er komen steeds meer mogelijkheden om uit te gaan wijken. We moeten niet duurder wor den, maar concurrerend in de markt gaan staan. Pas op!", zo waarschuw de Step-voorzitter Jan van 't Hof dins dagavond de raadscommissie alge meen bestuur en welzijn. Zijn betoog werd voor kennisgeving aangenomen omdat in de commissie vergadering van 11 oktober specifiek de door b. en w. voorgestelde belas ting- en tariefsverhogingen aan bod zullen komen, inclusief de huren van de gemeenschapscentra/dorpshuizen zoals Meulvliet. Daar werd Van 't Hof door commissievoorzitter M.A.J. van der Linde ook op attent gemaakt. De Step-voorzitter liet weten, voor die tijd ook nog een onderhoud met wethouder I.C. Moerland te zullen aanvragen over de financiële proble men van de desbetreffende verenigin gen. Ten noorden van Dorpsweg II verrijst de komende jaren een nieuwe woonwijk met 93 huizen. Ruim dertig belangstellenden - waaronder veel uit de nog jonge wijk Dorpsweg II - luisterden in het dorpshuis naar uitleg over het plan door vertegenwoordigers van stede bouwkundig bureau RBOI, de ge meente en de Limburgse projectont wikkelaar Stienstra. Laatstgenoem de heeft met de gemeente een ex ploitatieovereenkomst gesloten over de ontwikkeling van de woonwijk. Daarin is onder meer geregeld wat de bijdrage van Stienstra is voor de bovenwijkse voorzieningen, maar ook is afgesproken dat Stienstra het geheel bouw- en woonrijp maakt en de openbare ruimte voor één gulden aan de gemeente - die haar grond in het gebied in het plan inbrengt - te- rugverkoopt. „De afspraak is dat in woners van Oud-Vossemeer en van de gemeente Tholen voorrang krij gen bij de uitgifte van de kavels", zei G.J.M. Habets van Stienstra. Om meteen een voorbehoud te maken, want elders in het land vechten bur gers dergelijke voorkeursregelingen met succes aan bij de rechter. Het grootste deel van de woonwijk zal projectmatig gerealiseerd worden en de verkoop zal via regionale make laars lopen. De huizen die er gaan komen, zijn redelijk traditioneel. „We hebben het gemeentebestuur een en ander laten zien. Wat ons mooi leek, vonden zij echter niet ge schikt. Maar we zullen zeker kijken naar wat de markt wil", aldus Ha bets. Dit wordt Stienstra's eerste project in Tholen, maar men werkt al wel in Goes en Vlissingen. Daar naast verhuurt de onderneming on der meer nog 15.000 woningen in het land (Beter Wonen heeft in Tho len zo'n 2600 huizen - red.). A. van Aalst van RBOI vertelde dat er met name middeldure en dure koopwoningen gebouwd worden en ook woningen voor ouderen, omdat daaraan in Oud-Vossemeer behoefte is. „We zullen nog met Beter Wo nen overleggen of die hier eventueel huurwoningen wil bouwen", zei Habets. Het plan wordt in drie fasen gerealiseerd: 36 woningen tot en met 2003. in de drie jaar daarna 30 en nog eens 27 in de jaren 2007 tot en met 2009. Die fasering is nodig in verband met het provinciaal be leid, dat in Vossemeer slechts nieuwbouw toestaat om de eigen behoefte van de woonkern op te vangen. De opzet is van de wijk een 30-km-gebied te maken, met een prominente langzaamverkeersweg (met aan weerskanten bomen) die vanaf de Damasstraat oostwaarts loopt. Op de kop ervan is bebou wing in een halve cirkel gedacht (drie woonlagen). Aan de westkant begint de bebouwing laag met pa tiowoningen, die per twee huizen ene bruggetje krijgen over de aan wezige sloot. Verder oostwaarts wordt de bebouwing steeds hoger. Ook de buitenranden noord en zuid zijn lager gedacht. Omdat de auto in het gebied als 'gast' wordt be schouwd, komen er geen parkeer terreinen. Bij iedere woning is een parkeerplaats gedacht en daarnaast zal per woning een halve parkeer plaats in de openbare ruimte wor den gerealiseerd. Voor het plan is zeer intensief over legd met het waterschap. „We dach ten alle sloten te kunnen dichtgooi en, maar dat mag niet", 'zei Habets. Voor de afwatering blijven alle be staande sloten liggen (met kind vriendelijke oevers). Het regenwa ter wordt daar via een afzonderlijke leiding naar afgevoerd en komt dus niet in het riool terecht. Verder moet een waterbuffer in het gebied ko men en die is aan de noordkant te gen de dijk gedacht. De Hiksedijk wordt de ontsluitingsweg. In ver band met de verkeersveiligheid worden er twee opritten aangelegd (richting Kalisbuurt en richting Dorpsweg) en wordt het tussenlig gende stuk dijk voor het verkeer af gesloten. Een brug vormt de toe gang tot de wijk en dient meteen als snelheidsremmer. Een bewoonster van de Hikseweg verwacht een toe name van het verkeer langs haar deur. Maar volgens Van Aalst is er sprake van een marginale toename van het aantal verkeersbewegingen. Hij meldde dat in Tholen een inte graal plan voor de verkeersveilig heid is opgezet. In dat kader brengt het waterschap op veel wegen de snelheid terug van 80 naar 60 km per uur. Ambtenaar Wichertjes van de gemeente beaamde dat, maar stelde dat het gefaseerd gebeurt. Over de kavelprijs kon Habets nog geen uitspraak doen. „We hebben alle kosten nog niet op een rijtje ge zet." Hij maakte duidelijk dat ver eiste maatregelen in verband met duurzaamheid en waterbeheersing kostenverhogend werken. Aan wel ke kant van de wijk er begonnen wordt met bouwen, is evenmin be kend. Wél zal het bouwverkeer zo veel mogelijk buitenom het dorp geleid worden. Voor Welhoek is een beeldkwali teitsplan gemaakt, waarin voor schriften staan ten aanzien van bij voorbeeld de materialen die gebruikt worden. Dat is bedoeld om de woonomgeving een bepaalde kwaliteit te geven. „Welhoek is geen éénpansgerecht, maar er zit wel samenhang in", stelde wethou der W.C. van Kempen die de bij eenkomst leidde. Ambtenaar A. v.d. Lee ging in op het bestemmingsplan zelf. Hij ver telde onder meer dat daarin de mo gelijkheid is opgenomen van vrij stellingsbepalingen ten aanzien van de bouwhoogte, het bebouwingsop pervlak van erven, voor aan huis gebonden beroepen en voor het eventueel realiseren van een jonge renontmoetingsplaats (jop) in de wijk. Het voorontwerp lag nog tot gisteren ter inzage en wordt maan dag besproken in de raadscommis sie gemeentelijke ontwikkeling. Van der Lee legde uit dat het plan nog diverse keren ter inzage zal lig gen en dat dan eventueel bezwaren ingediend kunnen worden. Is dat het geval, dan zal dit de vaststel lingsprocedure vertragen en zal er later begonnen kunnen worden. I. van Daalen van autobedrijf Van Daalen bracht de situatie van zijn aan de Hofstraat gevestigde garage onder de aandacht. Er zijn wonin gen gepland tot op 50 meter van het bedrijf en dat is volgens Van Aalst ruimschoots voldoende in het kader van de milieuregels. „Uw bedrijf is in verband met dit plan bekeken en levert geen problemen op. Ook nu zit u vlakbij bebouwing en er zijn nooit klachten gekomen." Tho.olse aannemers zijn er niet in geslaagd om de bouw van twee nieuwe basisscholen en een peuter speelzaal in Scherpenisse binnen te halen. Het karwei gaat naar de Sliedrechtse bouwonderneming Van Houwelingen, die 11.000 gulden goedkoper was dan de Vossemeerse aannemer Uijtdewilligen. En dat op een bedrag van bijna 2,2 miljoen gulden, exclusief btw. De gemeente had verschillende plaatselijke be drijven uitgenodigd voor deze grote opdracht. Muller-Franke en Krijger hadden geen interesse en hoewel Van Houte uit Sint-Maartensdijk eerst wel gegadigde was, trok ook dit bedrijf zich terug. Uiteindelijk bleven er vier over. Van Houwelin gen was met 2.187.250 gulden, ex clusief btw, de laagste. Uijtdewilli gen volgde met 2.198.640 gulden. Hans Weggemans uit Sint-Anna- land was derde met 2.479.373 gul den en Kleinbouw Techniek uit Sint-Philipsland sloot de rij met 2.496.000 gulden. Dit betreft uit sluitend het bouwkundige gedeelte. Het installatiewerk wordt nog apart aanbesteed door architectenbureau Roos en Ros uit Nieuw Beijerland, dat in opdracht van de gemeente dit werk begeleid. Voor het totale pro ject was 3,9 miljoen gulden ge raamd, maar dat is inclusief de in richting. De aanleg van een bouwstraat vanaf de Langeweg naar de toekomstige scholen op het terrein van de voor malige gemeentewerkplaats in Scherpenisse gebeurt door N. de Rijke uit Sint-Maartensdijk. Deze, aannemer was met 37.000 gulden, exclusief btw, de laagste bij de on derhandse aanbesteding. Gebr. Moerland volgde met 42.500 en A. Goedegebuure, eveneens uit Sint- Annaland, was derde met 44.400 gulden. In dorpshuis de Vossenkuil te Oud- Vossemeer zijn vrijdag en zaterdag enkele tientallen foto's en tekenin gen te zien, die zijn ingestuurd voor de wedstrijd van Vosmeer 2000. Aan de tekenwedstrijd hebben de groepen 6, 7 en 8 van alledrie de ba sisscholen meegedaan. Voor de fo towedstrijd zijn een veertigtal opna men ingestuurd. De expositie wordt vrijdagavond om 7 uur geopend. Zaterdag in de loop van de middag worden de prijzen uitgereikt. Pu bliek is welkom om de werkstukken te komen bekijken. Hoofdofficier weg. Hoofdofficier van justitie in Middelburg, mr. G.L. Bouman, wordt per 1 november de nieuwe hoofdofficier in Den Haag. VERVOLG VAN VOORPAGINA Bij de veiling om 11 uur van de 'beste spullen' van de rommel markt beklom veiling J. van Voorst een provisorisch podium om de stukken via de microfoon aan te prijzen. Tonie Quist van de EHBO assisteerde hem en toonde de wa ren aan het publiek. Een reproduc tie van een gravure van Tholen zet te Van Voorst in op 12 gulden. De prijs ging tot 20 gulden steeds met 2 gulden omhoog. Daarna met vijf piek. „Het is allemaal voor de kerkbouw," zei Van Voorst die het eerste stuk voor 60 gulden aan de man bracht. Voor een koperen sa movar was slechts een koper. Die gaf er 12 gulden voor. Voor een melkkoker die voor twee tientjes werd aangeboden, was geen be langstelling. Voor een kinderstoel tje weer wel. Dat ging voor 25 gul den weg. Een rieten mand (inzet 5 gulden) bracht een tientje op, een blikken doos met lego. Voor een emaille wasketel, voor 25 gulden aangeboden ('dit is eigenlijk al voor niks') was aanvankelijk geen animo. Van Voorst verlaagde de bo demprijs naar 15 gulden. En toen werd er 20 gulden, 25 gulden en zelfs dertig gulden voor geboden. Voor een vaatwasmachine voor de stacaravan vroeg de veilingmees ter 25 gulden. „Mannen jullie hoe ven niet meer af te wassen." De oproep mocht niet baten. Het ap paraat bleef staan. Bij een minia tuurauto met rose dak werd de spanning door twee potentiële ko pers opgevoerd. Van Voorst begon met een tientje. Steeds kwam er vijf gulden bij. „Je kunt hem ner gens meer kopen, alleen bij ons. Het is een collectors item." Bij 55 gulden klonk het eenmaal, ander maal, verkocht. Waarom zou u met minder genoegen nemen 1 v i 1 i. 5 ih Grote Kerkstras» 5-13 Steenbergen Telefoon (5167) 563385 Advertentie I.M. Het mysteriespel, een soort zeskamp, op het trainingsveld van sv Smerdiek gehouden, bracht de ontknoping. Zo'n vierhonderd deelnemers van zes sociale werkplaatsen uit Zee land en West-Brabant zetten hun beste beentje voor in teamverband of individueel op de velden van sv Smerdiek, korfbalvereniging Emer- go en in Haestinge. De Betho met vestigingen in Tho len en Goes was met zestig deelne mers vertegenwoordigd, waaron der ongeveer 15 deelnemers van Tholen. De Betho eindigde op de vierde plaats. Tijdens de sportdag werd er ge damd, gevoetbald, gevolleybald en gevist aan de Oosterschelde. Maar ook konden de deelnemers aan in dividuele sporten deelnemen (het rode draadspel) zoals fietsen op de rollerbank, darten, korfgooien, sjoe len en koppensnellen. Nieuw was het directiespel in het zwembad. De zes directeuren van de werkplaatsen moesten met hun mooie pak en stropdas in een boot je zo snel mogelijk naar de over kant varen om een bal in een net te gooien. Directeur A. Klok van ADZ won de race. Hij deed er iets meer dan een minuut over. De deelnemers kregen muzikale ondersteuning van Expreszó. De band die elk jaar present is op de sportdag, liep langs de velden en bracht vrblijke noten ten gehore. De stemming zat er bij de deelne mers goed in, al was het voor som migen even moeilijk om een ne derlaag te verwerken bij een van de teamsporten. Voor het mysteriespel stond ADZ nog eerste, Walcheren tweede, WVS derde en de Zuidhoek vier de. Bij dit spel, een soort zeskamp, moesten vijf deelnemers elkaar met een kruiwagen naar twee ski latten brengen, waar ze alle vijf te gelijk mee naar een emmer water moesten lopen om flesjes te vullen die doorgegeven werden naar de laatste man of vrouw. Die rende ermee naar een trechter om een buis te vullen. Door het water steeg er een scherpe pijlpunt op naar een ballon gevuld met confet ti. Degene die het eerst alle onder delen had uitgevoerd werd eerste. De punten telden in dit spel dubbel en dat bracht de Zuidhoek verras send op de eerste plaats. De Betho klom van de zesde en laatste naar de vierde plaats in de eindklasse ment. Wethouder I.C. Moerland maakte de eindstand bekend in de sporthal van Haestinge. Hij is ook vice voorzitter van de Betho. Hij zei dat het bij het sporten niet zozeer ging om te winnen, maar dat het be langrijker was om mee te doen. „De Olympische gedachte, daar sta ik achter." Moerland zei er ook trots op te zijn dat het evenement weer op Tholen plaats had gevonden. De eerste SW-sportdag vond in 1991 plaats in Oud-Vossemeer ter gele genheid van de opening van de nieuwbouw van de Betho in de Slabbecoornpolder in Tholen. Voor de deelnemers en de organi satoren vroeg hij een applaus. Moerland noemde De Zuidhoek een verrassende winnaar omdat het vergeleken met de andere werk plaatsen, relatief klein is. „Het is uniek dat de Zuidhoek wint." Eindstand: 1 Zuidhoek 47 punten, 2 Werkplaatsen Walcheren 47 p; 3 ADZ uit Vlissingen 43 p; 4 Betho 42 p; 5 WVS uit Roosendaal 38 p en 6 Dethon uit Terneuzen 35 p. Dit najaar gaat het gemeentebestuur onderzoeken, hoe de huisvesting van de basisscholen in Tholen-stad in de toekomst veilig gesteld kan worden. „Als je dat niet vroegtijdig bekijkt, lopen we achter de markt aan", zei wethouder Van Kempen dinsdagavond in de commissie algemeen bestuur en welzijn op vragen van P. van Belzen. Met name de Eben Haëzerschool en de CNS de Regenboog, die er elk twee lokalen bij krijgen, naderen het plafond. „Voor de langere termijn moeten we daar onderzoeken of ze nog vooruit kunnen", zei wethouder Van Kempen. Voor de basisscholen bui ten Tholen had hij geen duidelijk beeld van de groeibeperkingen. Raadslid M.A. den Haan had daar houder voelde daar wel voor en hij naar gevraagd, maar de wethouder was het niet bekend. R van Belzen wees erop, dat het niet alleen om een ruimteprobleem gaat. „Je kunt scho len niet eindeloos blijven uitbreiden in verband met de onderwijskundige opzet, bijvoorbeeld rond een centrale hal. Daarnaast wordt de speelruimte natuurlijk steeds kleiner als scholen uitbreiden." Ten aanzien van de situatie in Stave- nisse viel het Van Belzen op, dat de Rehobothschool op medegebruik van de Schalm is aangewezen. „Destijds is dat afgekocht, maar wat is de visie van het college wanneer scholen met eigen geld lokalen gaan bouwen?" Het raadslid van de Christen Unie zet te een vraagteken bij de leerlingprog noses van de gemeente voor de ko mende vijftien jaar. „Je moet echt profetische gaven hebben om vijftien jaar vooruit te kunnen zien, want de kinderen moeten allemaal nog gebo ren worden." De wethouder verzekerde, dat er te genwoordig met computermodellen goede prognoses te maken zijn. Wat Stavenisse betreft, zei Van Kempen dat de Rehobothschool voor tijdelijke huisvesting aanspraak kan maken op een lokaal van de Schalm. „Dat is ge woon een financieel-economisch ver haal." De bredere functie van scholen kwam ook nog ter sprake. „Wat we nu in Scherpenisse met de nieuwbouw gaan doen - met een peuterspeelzaal erbij - is gestalte geven aan de ven- sterschool zoals die in Utrecht en Groningen wordt toegepast", zei Van Belzen. Wethouder Van Kempen wilde in Tholen echter geen situaties scheppen zoals in Zweden, waar de kinderen van acht uur 's morgens tot acht uur 's avonds op school verblijven omdat pa en ma allebei werken. „Dat is geen gezonde zaak." Mevr. M. Velthuis dacht meer aan een grotere sociale functie van de scholen dan aan een heel breed aanbod. „Ze moeten een rol vervullen in het on derwijsachterstandbeleid." PK.M. Stouten noemde in dit verband een voorbeeld van een brede school in Borsele. „Laten we dat systeem eens in de commissie bespreken." De wet- kondigde aan zijn collega Tollenaar te zullen bellen over de zorgverbreding in Borsele. M. Dijke pleitte ervoor om in Sint- Philipsland voor de Koningin Juliana- school drie lokalen gelijk te bouwen. „Ze hebben recht op een zesde en ze vende lokaal en nu is er ook al sprake van een achtste." Volgens de wethou der is er nog wat spanning wat dat be treft omdat het nog niet zeker is of er de komende vijftien jaar leerlingen voldoende zijn. Mevr. Velthuis had gelezen, dat de Koningin Juliana- school nu nog wat overcapaciteit heeft, wat bij de nieuwbouw wegge werkt wordt. „Een school moet echter ook functioneel blijven." Dat was de wethouder met haar eens. „We kijken eerst naar de normen, maar als er bouwkundige of prakti sche bezwaren zijn, zullen we het toe staan van meer vierkante meters dan waar de school eigenlijk recht op heeft, zeker bespreken. Overigens is het zover nog niet in Sint-Philipsland. Eerst moet de uitbreiding van dorps huis de Wimpel klaar zijn, waar de bi bliotheek en de peuterspeelzaal in ko men. Dan pas kunnen de bestaande bibliotheek en peuterspeelzaal ge sloopt worden, waarna de nieuwbouw voor de Koningin Julianaschool kan beginnen. Of er drie lokalen in één keer gebouwd worden, dat is een bud- getaire kwestie. Er moet geld voor zijn, maar praktisch gezien is dat na tuurlijk het beste. Wanneer er drie lo kalen tegelijk gemetseld kunnen wor den, is dat voordeliger", aldus Van Kempen. Mevr. Velthuis zei blij te zijn met de hekwerken voor ter Tolne en de Rie- burch om op die manier vernielingen te voorkomen. Ook Stouten juichte dat toe, maar hij noemde het feit dat b. en w. de scholen zelf de helft laten betalen ,een kronkelige gedachten- gang.' Ook Van Belzen had daar moeite mee. „Het vandalisme dwingt ons tot deze maatregelen en in het voormalige bekostigingssysteem be taalde het rijk alles. Ik vind het niet goed, dat de schoolbesturen nu 50% moeten bijdragen." De wethouder antwoordde, dat het gewoon een geldkwestie was. „Zou den we honderd procent betalen voor de hekwerken, dan ben ik zo door mijn centen heen." „Als je met 25.000 gulden al door je centen bent, dan heb je er niet veel", merkte Stouten op. „Het gaat om 25 mille per jaar en wij vinden het ook een belang van de school dat vernie lingen voorkomen worden", zei Van Kempen. Van Belzen bleef het vreemd vinden, dat de scholen de helft moeten beta len. „De buitenkant van de school - en daar valt een hekwerk toch ook onder - is altijd voor rekening van de ge meente. Vernielingen moeten we naar vermogen tegengaan. Preventie is daarbij belangrijk en scholen die er de meeste behoefte aan hebben, moeten een hekwerk krijgen", aldus het raadslid van de Christen Unie. De wethouder hield staande, dat de schoolbesturen op dit gebied ook ver antwoordelijkheid moeten dragen. „Een hekwerk moet lonend zijn en dat berekenen we op basis van de in vestering, afgezet tegen de schade in drie jaar. Die Heenetrechtschool in Oud-Vossemeer valt er daardoor bui ten." Van Belzen kondigde aan er bij de be grotingsbehandeling op terug te zul len komen. Hij maakte een voorbe houd ten aanzien van de 50% eigen bijdrage voor hekwerken. De andere commissieleden gingen wel akkoord met de voorstellen van b. en w. Mevr. Velthuis informeerde nog naar de beroepszaak van de Sint Anthoni- usschool uit Oud-Vossemeer, die be zwaar had gemaakt tegen de bereke ningswijze en de hoogte van begeleidingskosten. Wethouder Van Kempen meldde, dat de uitspraak van de rechtbank in het voordeel van de gemeente was uitgepakt. laat dan meen hoogrendement combi/cvketel installeren met GarantieLease van Warmte-Garant Gegarandeerd Het hele jaar warmte en warm water voor enkele tientjes per maand' O244O244 postbus 235, 2980«lS(Merterl< Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 7