Waterschap gaat sloten meten Weggebruikers: let op slikwaarschuwing OPEN HUIS OASEN Hf iri fii f jr Y®u n Style DAMES-, HEREN- EN KINDERMODE TEXTIEL - INTERIEURVERZORGING Voorstraat 5-7, 4697 EH St. Annaland, Tel. 0166-657084 4 m- Giro 11 22 22 2 22 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 14 september 2000 De stand van zaken in waterschap Zeeuwse Eilanden Vergaderdata algemene vergadering Nieuwsbrief 60-kilometer wegen Een kleurrijk najaar/winterseizoen staat voor de deur. Frisse kleuren, leuke modellen, nieuwe stoffen dat is wat de nieuwe collectie bij Pleune Mode en Young Style u brengt vrolijke speelse en stoeren baby- en kindercollectie modieuze en kleurrijke damescollectie sportieve, fleurige en trendy dames- en herencollectie sportieve damescollectie voor een maatje meer. Oordeelt u zelf en bezoek daarom onze op donderdag 14 september vrijdag 15 september zaterdag 16 september Wij zorgen ervoor dat de koffie voor u klaar staat! Zaterdag i6 september van 12.00-20.00 uur en zondag 17 september van 12.00-18.00 uur Abdijplein, Middelburg. Culinaire demonstraties met Zeeuwse streekproducten en de hele dag proeven voor iq,- per gerecht. TALENT ALLEEN lS |^|||?f JÊÊk- l VOLDOENDS U aterstand Het najaar Is de tijd om aardappelen en bieten te rooien. Tijdens deze werk zaamheden kan er slik (klei) op de wegen terechtkomen. Slik op de weg in combinatie met regen, mist of scheme- verkeer leiden. In deze periode is het belangrijk om te voorkomen dat er onge vallen door slik gebeuren. Om ongevallen te voorkomen wijst water- ring kan tot gevaariijke situaties voor het schap Zeeuwse Eilanden alle agrariërs erop: steeds ernstige vervuiling te voorkomen door het meeste slik van de wielen van de landbouwvoertuigen te verwijderen voordat zij de weg opgaan; de medeweggebruikers te waarschuwen wanneer er slik op de weg ligt door het plaatsen van slik-stickers; de vervuilde wegdekken zo snel moge lijk weer schoon te maken. zal het waterschap; toezicht houden op het naleven van de spelregels zoals die hierboven vermeld staan; als het mogelijk is een helpende hand bieden; bij nalatigheid de weg schoon laten maken op kosten van de vervuiler. moeten de weggebruikers: er rekening mee houden dat zij slik op de weg tegen kunnen komen; bij geplaatste slik-stickers de snelheid aanpassen. Opslag van bieten Voor het opslaan van bieten in bermen of overhoeken is een ontheffing nodig. Informatie over de ontheffing en de voor waarden kunt u krijgen bij waterschap Zeeuwse Eilanden, tel: (0113)241000. Het waterschap gaat het hele waterlopen- stelsel inventariseren en de verkregen gegevens invoeren In een speciaal com puterprogramma, het Geografisch Infor matiesysteem (GIS). Op die manier ont staat een volledig inzicht in de waterhuis houding tot en met de kleinste sloten toe. Doet van het project is de waterbeheer sing - een van de drie hoofdtaken van het waterschap - verder te verbeteren. Een omvangrijke klus. want het aantal kilome ter grotere en kleinere sloten binnen het beheersgebied is meer dan 7000 kilome ter. De eerste actie is het op pad gaan van meetploegen om de waterlopen en alles wat daarmee samenhangt zoals dui kers, stuwen en bruggen te meten. Wanneer in het buitengebied woont, is het mogelijk dat zij uw perceel moeten betreden om hun werk te kunnen doen. Eind september zal het werk na aanbeste ding worden opgedragen aan een gespe cialiseerd bedrijf of combinatie van bedrij ven. Naar verwachting beginnen eind oktober de meétwerkzaamheden in de buitengebieden van Duiveland, Sint Philipsland, Noord-Beveiand, Zuid- Beveland (met uitzondering van het gebied van de aanpassingsinrichting Borseie). het noordwestelijke deel van Tholen en het gebied Kleverskerke op Walcheren. De werkzaamheden moeten uiterlijk februari 2002 klaar zijn. Binnen de bebouwde kommen zullen in beginsel voor dit project geen meetwerk- zaamheden worden uitgevoerd. De gebie den Schouwen, het zuidoostelijke deel vanïholen, Walcheren en rond het gebied van de aanpassingsinrichting Borseie op Zuid-Beveiand zullen in een later stadium worden uitgevoerd. Zodra de opdrachtnemer zijn planning heeft ingeleverd, zuilen we via de media of tijdens waterschapsbijeenkomsten regelmatig informatie over het project geven. Voor vragen over de voorbereiding en de uitvoering van het project kunt u contact opnemen met de projectbegeiei- ders: de heer M. de Feiter (01 13)241387 namens de sector Waterbeheer of de heer W.A.P. Rijn (0113)241321 namens de afdeling Cartografie Hydrografie. Waterstand is de informatierubriek van waterschap Zeeuwse Eilanden. Elke maand kunt u deze rubriek in dit blad vinden. Voor vragen over de beschreven onderwerpen kunt u terecht bij afdeling Communicatie: Mariette van Gorkum (eindred.) (0113-241209) of Sandra Minneboo (0113-241422). Dinsdag 19 september aanvang 17.00 uur: -Commissie Waterbeheer Woensdag 20 september 2000 aanvang 19.30 uur: Commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken Commissie Middelen Commissie Waterkeringen/Wegen Woensdag 4 oktober 2000 aanvang 19.30 uur: Vergadering van de algemene vergadering met onder meer de volgende agendapun ten: - uitbreiding huisvesting Middelburg naar 12.000 m A - waterbeheerplan op hoofdlijnen - ontheffingenbeleid op waterkeringen - uitvoeringsplan gladheidbestrijding 2000/200) De bijeenkomsten zijn in het waterschaps kantoor in Goes, Piet Heinstraat 77. Wilt u horen wat daar besproken en besloten wordt, dan kan dat. Alle openbare vergade ringen van het algemeen bestuur zijn voor het publiek toegankelijk. Onder de titel 'Met 60 haal je de 80 wei!' is een nieuwsbrief uitgekomen over het invoeren van de 60-kilometer maatregel op een aantal polderwegen in ons beheersgebied. Behalve actuele informatie bevat de nieuwsbrief achtergrondinforma tie en andere wetenswaardigheden over dit onderwerp. U kunt de brief aanvragen bij de afdeling Communicatie van het waterschap, (0113)241422. Waterschap Zeeuwse Eilanden Hoofdkantoor Postbus 114, 4460 AC Goes Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes telefoon (0113)241000 telefax (0113)227528 HLt UNt Verstandelijk gehandicapten willen zoveel mogelijk zelf hun leven inrichten. Eigen keuzes maken. Mensen met een ver standelijke handicap kunnen vaak meer dan wij denken. Het talent is aanwezig. Maar ze hebben wél extra hulp nodig. Hulp van een coach, die bijvoorbeeld helpt op de werkplek. Of van een begeleider die meegaat op vakantie of naar zwemles. Hulp in de vorm van geld is daarbij onmisbaar. js 0 Coacht u mee? Want talent alleen is niet voldoende. NATIONALE 1*^ COLLECTE* verstandelijk gehandicapten De Nationale Collecte Verstandelijk Gehandicapten is een activiteit van de Stichting NKGG. Voor meer informatie kunt u kijken op www.nkgg.nl. 25 TOT EN MET 30 SEPTEMBER 2000 t.n.v. Nationale Collecte Verstandelijk Gehandicapten te Utrecht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 22