UW KANSEN BIJ ROC ZEELAND 1 Leren is voor iedereen: Zoek de fouten, maak de slagzin! Q Woordzoeker Maak de slagzin ANTWOORDBON 1. 1. 3. 6. 11. "Over-Leven" is een project voor ouderen die alleen zijn komen te staan en samen willen nadenken over hoe je je leven opnieuw richtting geeft. 11. In de Knoppencursus wordt ijvrig gewerkt met allerlei moderne apparatuur. 1*. Laat je kansen niet lopen, tracteer jezelf op een cursus! bij ROC Zeeland c O M P U T E R L E S L I N WE R K WO O R D E N V E R R E K E N E N E T E O D S C H R IJ V E N A A N L E Z E E L A N D K C G G W R T H O L E N E G D E E A L L E z E N G N O R N L S A T A A K E I S E O D S S N J O B S R O C S M A L E D M O P O N D E R W IJ S N S E R U P R O C E N T E N K E M I D D E L B U R G E K C E R T I F I C A A T R leren bij het 1. 5. 6. 11. Is er een vorm van vergoeding van de studiekosten? T.W.V. 1000, ZEELAND Oplossing opdracht 1: Oplossing opdracht 2: Oplossing opdracht 3: Ik wil bovendien graag meer informatie over de Stuur de antwoordbon vóór 20 september a.s. in een envelop zonder postzegel naar ROC Zeeland Antwoordnummer 260 4380 VB Vlissingen Onder vermelding van: Naam Straat: Postcode Tel. nr.: t - alleenstaande willen zeggen: ga eerst leren, daar ouwen van en dan voel je je een stuk prettiger. Mary Weststrate voor jong en oud, voor hoog- en laagopgeleiden, voor autochtonen en allochtonen. Het ROC Zeeland biedt een grote verscheidenheid aan opleidingen en cursussen voor volwassenen, waaronder: Mavo Havo Vwo Voor meer informatie 0118-466186 0111-416368 Nederlands Rekenen Engels Computercursussen Nederlands voor buitenlanders Voor meer informatie 0118-616278 0118-466186 0113-231170 Schilderen/tekenen Boetseren/beeldhouwen Toneel Excursies/lezingen Voor meer informatie 0113-231170 Assertiviteitscursus Zomerschool voor ouderen Leren spreken voor een groep Voor meer informatie 0113^231170 Europees computerrijbewijs Middle management Praktijkdiploma boekhouden Installatiebedrijfstechniek Voor meer informatie 0118-492222 Schakelopleiding Administratie Schakelopleiding DGO Vaktaalschool Bruggroep Voor meer informatie 0118-466186 0113-231170 Beroepsopleidingen in de sectoren: Techniek Economie Gezondheidszorg en welzijn Voor meer informatie 0118-492222 Onderstaande zinnen bevatten elk een fout. Noteer de eerste letter van het woord waar een fout in zit. Door het achter elkaar zetten van deze letters ontstaat de volgende slagzin: Wie voorruit wil, gaat iets leren. Meld je omiddelijk aan en wacht niet tot het te laat is. Wie moeite heeft met rekenen, kan dat gewoon gaan leren; wie blijft tobben, kan er op rekenenen dat hij vroeg of laat de rekening krijgt. Museums bezoeken is voor de meeste vakantiewerk, maar het Centrum voor de Kunsten verzorgt excursies op zaterdagen, met lezingen vooraf. De Bruggroep is een interesante mogelijkheid om te ontdekken watje kan en watje wil. "Nee", zeggen tegen iets of iemand, moeten veel mensen vaak leren, omdat ze weinig zelfvertrouwen hebben en zich snel gespannen of nervues voelen. 7« Bij de cursus Straattheater zorgen deelnemers ook voor een gijnig decor. 8Vindt je ook niet dat je een zekere vrijmoedigheid nodig hebt om je happy te voelen in een gezelschap? 9. Een beetje engels kunnen spreken is tegenwoordig toch wel gemakkelijk. 10. Vorig seizoen heeft een recoordaantal ouderen meegedaan aan een computer cursus. 13. Er is een studiekring voor ouderen in Goes, die wekelijks bij elkaar kommen. Na het schrappen van al deze woorden blijven 13 letters over waarmee je onderstaande tekst kan aanvullen: agenda cdrom certificaat computerles engels goes intakegesprek job lezen middelbaar onderwijs (afk.) middelburg nederlands onderwijs procenten rekenen roe schrijven taak tholen volwassen werkwoord zeeland "Leren is goed voor je gezondheid, het prikkelt je hersenen. Als je achter de plantjes gaat zitten, word je zelf ook een plant." Lida Breukelman Vul bij ieder vraagnummer de letter van het door u gekozen antwoord in. De in te vullen letters staan achter de antwoorden tussen de haakjes. Op deze wijze ontstaan er twee woorden die u moet invullen in onderstaande slagzin: Vragen: 1 2 3 4 5. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Letters: De eerste V in de afkorting VAVO staat voor? a. Voortgezet (L) b. Volwassen (P) c. Voortdurend (B) De A in de afkorting VAVO staat voor? a. Algemeen (E) b. Automatisch (R) c. Aanpassen (A) De tweede V in de afkorting VAVO staat voor? a. Voortgezet (M) b. Voortdurend (R) c. Volwassen (V) De O in de afkorting VAVO staat voor? a. Opleiding (M) b. Onderwijs (E) c. Ontwikkeling (V) Het aantal standaardopleidingen binnen de afdeling VAVO is? a. Drie (N) b. Vier (O) c. Vijf (A) Binnen de standaardopleidingen werken de deelnemers? a. 1/3 van de lestijd zelfstandig aan opdrachten (S) b. 2/3 van de tijd zelfstandig aan opdrachten (O) c. Niet zelfstandig aan opdrachten (K) De standaardopleidingen zijn? a. Mavo, Havo, Vwo en Mbo (M) b. Mbo, NT2, Mavo, Havo, Vwo (N) c. Mavo, Havo en Vwo (L) 8. Duur van de opleidingstrajecten? a. Mavo en NT2 1 jaar, Havo, Vwo en Mbo 2 jaar (O) b. Mavo 2 jaar, Havo, Vwo en Mbo 1 jaar (B) c. Mavo 1 of 2 jaar, Havo en Vwo 1 jaar (A) 9. Vakkenaanbod Mavo? a. 13 vakken (N) b. 14 vakken (M) c. 10 vakken (P) 10. Gemiddelde leeftijd deelnemers? a. twintig jaar (G) b. dertig jaar (K) c. veertig jaar (N) 11. Is studeren per vak mogelijk? a. Ja (V) b. Nee (H) a. Ja, studiefinanciering (O) b. Ja, tegemoetkoming studiekosten (A) c. Nee, er is geen vergoeding (E) 13. De oudste VAVO-deelnemer is ongeveer? a. Vijftig jaar (M) b. Zestig jaar (L) c. Zeventig jaar (V) 19-, Bij een volledig pakket is? a. De onderwijskaart nodig (O) b. Cursusgeld verschuldigd (A) c. De opleiding gratis (E) wan Prijswinnaars ontvangen vóór 6 oktober bericht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 12