Omroep Tholen biedt een betere kwaliteit met nieuwe apparatuur Zeeland wil 'lekkerste regio' Europa worden College neemt voorstel over Elenahof terug Ouderen wegwijs op het internet via een cursus van de bibliotheek NODIG? Parkeren bij de Vijfhoek Programmering het klokje rond bij de lokale radio PvdA-fractie is blij met het JIP Roofvogelkij ken in de herhaling Coördinatie van zorg in gevaar A. Niederer: Moderne apparatuur is erg gevoelig voor storingen D66 twijfelt over Klaverblad LV-l\t I bL Donderdag 7 september 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 In de studio van omroep Tholen tellen de vrijwilli gers donderdagmorgen de seconden hardop af. Het is bijna tien uur en een histo risch moment voor de lo kale radio. Want voortaan is elk heel uur het Nos ra dionieuws te beluisteren via omroep Tholen, die bo vendien vanaf nu 24 uur per dag in de lucht is. Voorzitter A. Bahnerth meldt dat de omroep zich alweer op een volgende ontwikkeling oriënteert: teksttelevisie. Grote ruimte Derde lustrum Programma Deelname wedstrijd voor streekgerechten Gestopte varkensmilt, keelstik, Koopman's blauwe, bo- terbabbelaar en bolus. Typisch Zeeuwse zaken die wor den ingezet om onze provincie het predikaat 'lekkerste regio' te bezorgen. Zeeland is één van de 50 via voorron den geselecteerde deelnemers aan de Europacup voor streekgerechten. B. en w. van Tholen gaan zich opnieuw beraden over de garantstelling aan zorgcentrum Elenahof in Stavenisse. Het voorstel om vanaf 2001 niet langer garant te staan voor de aanvullende zorg aan de bewoners werd dins dagavond in de commissie algemeen bestuur en welzijn onder druk van de raadsfracties ingetrokken. ma Knippakketten Slordig De cursus leidt niet op tot een diploma of een baan. De 45-plussers die de twee uur durende kennismaking met de computer en het internet in de bibliotheek achter de rug hebben weten nu tenminste wat een zandloper is, en wat surfen, slepen en chatten betekent. Degene die er meer van wil weten, moet zich via een andere cursus of het lenen van boeken, maar verder bekwamen, legt direc teur A. Niederer aan de veertien cursisten donderdag middag uit in de vestiging in Sint-Maartensdijk. V Verrassing Weer fotoboekje verschenen over Nieuw-Vossemeer Andere behandeling gemeentebegroting 02440244 a w Warmted$ Garant Het college moet bij het verwezen lijken van een medisch centrum in Tliolen op de plaats van de Vijfhoek voldoende parkeerruimte scheppen. Dat stelde P. van Belzen (CU) dins dagavond in de commissie algemeen bestuur en welzijn tijdens de rond vraag. In het medisch centrum wordt mogelijk de praktijkruimte van de drie huisartsen ondergebracht. Van Belzen wees erop dat er proble men zullen ontstaan als er onvol doende parkeerruimte komt. „Pa tiënten komen straks uit heel de woonkern daar naar toe. De meesten zullen met de auto komen. Maar rond de Vijfhoek is geen parkeer voorziening. Nu wordt de overkap ping op het terrein gebruikt als fiet senstalling." Volgens het raadslid is de kans groot dat straks alle auto's op de strook gezet worden die nu gebruikt wordt om schoolkinderen te brengen en te halen. „Daar is het nu al bijna een chaos. Als het plan doorgaat, moet u daar de hoogste prioriteit aan ge ven." Volgens wethouder W.C. van Kem pen van ruimtelijke ordening hoorde de opmerking van Van Belzen thuis in de commissie gemeentelijke ont wikkeling waar wethouder K.A. Heij- boer deel van uit maakt. Van Kempen beloofde de opmer king door te geven aan de wethouder van openbare werken. De PvdA is blij met het jongeren in formatiepunt maar die moet zich niet gaan bezig houden met jeugdhulp verlening. Dat zei raadslid M.A.E. Velthuis (PvdA) dinsdagavond in de commissie algemeen bestuur en wel zijn naar aanleiding van een subsi dieverzoek van de stichting jeugd- en jongerenwerk. Die vroeg voor vol gendjaar 142.500 gulden van de ge meente. Het college wilde niet ver der gaan dan 138.384 gulden. Het jeugd- en jongerenwerk krijgt weer een jongeren informatie punt. „Dat verheugt me, maar ze willen ook aan jeugdhulpverlening gaan doen. Daar zijn ze niet voor, vind ik. Het JIP moet zich beperken tot infor matie verstrekken." J. van den Donker (D66) was het met haar eens. Wethouder I.C. Moerland lichtte toe dat het JIP alleen maar mag verwijzen naar hulpverlenende instanties. M. Dijke (SGP) zei om principiële redenen tegen de subsidie te zijn. Concert Normaal. De Twentse rockgroep Normaal treedt zaterdag 23 september op in de Zeelandhal len te Goes. In het voorprogramma speelt de Zeeuwse rockgroep N8werk, vroeger Surrender. Wethouder W.C. van Kempen drukt de knop op de computer in, waar door het nieuwssignaal wordt opge pikt en via de zender van de lokale omroep wordt uitgezonden. Als de stem van de nieuwslezer klinkt, gaat een applaus op. De uitbreiding van 12 naar 24 uur uitzenden per dag kan gerealiseerd worden doordat de omroep de apparatuur heeft ver nieuwd. Computersysteem, meng paneel en randapparatuur zijn van de nieuwste snufjes voorzien. Er kan voor 700 uren digitale muziek in worden opgeslagen. De digitale apparatuur waarborgt in ieder geval een betere kwaliteit, aldus de voor zitter. Storingen zoals de afgelopen tijd wel voorkwamen, moeten tot het verleden behoren. In een vraaggesprek met program mamaker Greet Mayer, dat rechtst reeks is te beluisteren, legt hij uit dat het idee van de vernieuwing vo rig jaar is geboren. „Mede dankzij adverteerders en gemeente staat er nu het neusje van de zalm", aldus Bahnerth. Hij legdt vooral de na druk op het 'teamwork' wat bij de omroep als erg positief wordt erva ren. Ook wethouder W.C. van Kem pen zwaait de vrijwilligers lof toe en complimenteert de omroep met de getoonde creativiteit en doorzet tingsvermogen. Omroep Tholen is in de afgelopen vijftien jaar uitge groeid tot een medium dat breed in formeert, aldus de wethouder die het belangrijk vindt dat de inwoners via de lokale radio op de hoogte blijven van gemeentelijke zaken. Als het nodig is, is de gemeente be reid de helpende hand toe te steken om dingen te realiseren. Zo staat ze garant voor een lening van 30.000 gulden die de omroep afsloot om de nieuwe apparatuur te kunnen aan schaffen. Van Kempen roert ook de sterk verbeterde huisvesting aan, sinds de omroep een klein jaar gele den verhuisde van de Botermarkt naar de Voltstraat in Tholen. Hoe wel er 30 tot 40 vrijwilligers zijn (waarvan 15 a 20 de vaste kern vor- Wethouder W.C. van Kempen mocht - gadegeslagen door voorzitter A. Bahnerth - de knop indrukken waardoor de computer het nieuwssignaal oppikt en via de frequentie van Omroep Tholen uitzendt. men), is het wenselijk die groep nog uit te breiden. „We kunnen zowel mensen gebruiken om programma's te presenteren, als vrijwilligers die belangstelling hebben voor de tech niek van het radio maken", aldus Bahnerth. Het bestuur zou in het onderkomen graag een grote presentatieruimte zien, zodat bijvoorbeeld politieke fo ra opgezet kunnen worden of live sessies van Thoolse artiesten moge lijk zijn. Verder oriënteert men zich voorzichtig op het gebied van tekst televisie. Een definitief besluit om deze volgende stap te zetten, laat nog wel vier tot zes jaar op zich wachten, geeft de voorzitter te kennen. En nog een stap verder gaan, naar bewegen de tv-beelden, daarvoor ziet hij fi nancieel geen mogelijkheden. „Ten zij er samengewerkt zou kunnen worden met media in de regio." Het derde lustrum van de omroep werd zaterdag gevierd met diverse activiteiten in de studio. Het slech te weer gooide roet in het eten om dat diverse zaken buiten waren ge pland. „Erg jammer. Maar er was de nodige flexibiliteit ingecalcu leerd en het programma was top", zegt Bahnerth. Tussen de 100 en 150 mensen kwamen een kijkje nemen aan de Voltstraat. Uit reacties is de voor zitter gebleken dat velen het recht streeks uitgezonden programma hebben beluisterd. Er waren optre dens van de Smalltowndancers, dweilband de Neutekraekers, het Smalstads mannenkoor, Peter Wil deman, zangeres Wilma Janmaat begeleid door Jeannette de Vos en zelfs Anja Hage had voor de gele genheid haar zanghobby weer op gepakt. Volop Thools talent dus. De band Stickie Djoo moest echter door omstandigheden verstek laten gaan. 's Avonds zorgde de formatie TOV van Ed en Anita Kouwenhoven uit Scherpenisse voor een prima sfeer. Het dartsspel waarvoor tijdens de braderie voorronden waren gehou den, werd gewonnen door de heer Van Riet. En voor de hoofdprijs in de verloting, een naaimachine, trok de penningmeester J. Versluys uit Scherpenisse als winnaar. Het programma van omroep Tho len ziet er nu als volgt uit. Maandag t/m vrijdag: midder nacht tot 7 u. Muziekparade; 7-9 u. De net uit je bed show, met Erik Tichem; 9-10 u. Schijven voor be drijven; 10-12 u. Hulp in de huis houding, met Maurice de Jong; 12- 14 u. Lunchprogramma; 14-16 u. De middagsalon; 16-18 u. Happy hours, met Jurgen van Wesel. Maandag: 18-19 u. Cabaretpro gramma; 19-22 u. B&W en com missievergaderingen; 22-24 u. Muziekparade. Dinsdag: 18-19 u. Tiroler pro gramma; 19-22 u. Commissiever gadering gemeente; 22-24 u. Mu ziekparade. Woensdag: 18-19 u. Zeeuws pro gramma; 19-20 u. Geestelijk pro gramma; 20-22 u. Midweek; 22-24 u. Muziekparade. Donderdag: 18-19 u. Rondom 60; 19-20 u. Goud en oud; 20-22 u. De hitgolf; 22-23 u. De love songs; 23-24 u. Muziekparade. Vrijdag: 18-19 u. Accent; 19-21 u. De countryshow; 21-23 u. De hitgolf; 23-24 u. Muziekparade. Zaterdag: 9-11 u. Goedemorgen Tholen; 11-13 u. Zijspoor; 13-14 u. De zaterdagmiddagshow; 14-18 u. Omroep Tholen sport; 18-19 u. Erik in de avond; 19-20 u. Deurloo in rock; 20-22 u. De Thoolse 25; 22-24 u. Dance radio. Zondag: middernacht tot 6 u. Het omroep Tholen café; 6-9 u. Mu ziekparade; 9-10 u. Thoolse ker ken; 10-11 u. Klankjuwelen; 11-12 u. Stationnetje Piggelmee; 12-14 u. De familiematinee; 14-16 u. De middagsalon; 14-18 u. Omroep Tholen sport; 18-20 u. Natafelen; 20-21 u. Music time door Miran da; 21-24 u. Muziekparade. De kookwedstrijd wordt op 26, 27 en 28 september gehouden in Ne derlands en Belgisch Limburg. Doel ervan is de streekgerechten van Eu ropa te promoten bij zowel de chef koks in de restaurants als bij een breder publiek. De bedoeling is dat koks koken met ingrediënten (rauw meegebracht) uit de eigen streek en volgens originele recepten. Zeeland doet mee in vier catego rieën: voorgerecht, vis, vlees en na gerecht. Het team telt vier koks. Leider is Sjaak Jobse (hoofd voe ding Jacob Roggeveenhuis Middel burg) die als enige Zeeuw lid is van het gilde van meesterkoks in Ne derland. Hij zal het vleesgerecht voor zijn rekening nemen: gestopte varkensmilt op een mousseline van 'vosse soppen', Koopmans-blauwe aardappel en grove mosterdjus. René Colijn (chef-kok hotel Arion Vlissingen) tekent voor het voorge recht: mousse van mesheften en mosselen, met Zeeuwse salade- krans en zeewierstengel. Corné Ra- senberg (chef-kok Badhotel Dom burg) bereidt het visgerecht: makreel met Zeeuwse lekkernijen (met o.a. oesters, truffelaardappels en zeesla). Het nagerecht is een zaak van Lanny van Waarde (sous chef De Kluizenaer Middelburg): finale in trio van Zeeuwse streek- lekkernijen (een compositie van boterbabbelaarijs, Zeeuwse bolus met bavaroistopping, Bevelandse peer en zwartebessensaus). De in valshoek van de koks was een mix van bekend en onbekend, waarbij de bereidingswijze terugging op de tijd van het originele recept - soms een moderne versie hierop - en ver der was een 'gezond' gerecht een eis. Per categorie zijn drie medailles en vijf eervolle vermeldingen te ver dienen. De streek die het beste scoort krijgt het predikaat 'lekkerste regio van Europa'. Uit ons land doen naast Zeeland ook Overijssel, Limburg en Flevoland mee. Verder zijn België, Roemenië, Duitsland, Zwitserland, Spanje, Hongarije, De nemarken, Groot-Brittannië, Frank rijk, Noorwegen, Italië, Zweden en Portugal vertegenwoordigd. Het Zeeuwse team presenteert zich op 16 en 17 september in Middel burg, waar op het Abdijplein een culinair evenement wordt georgani seerd door het bureau voor toerisme Zeeland. Het publiek kan daar on der meer genieten van kookdemon straties met streekproducten, proe- verijen van streekgerechten, een boerenmarkt met streekproducten en demonstraties van culinaire am bachten. Zeeuwse treinmodelbeurs. In de Vroone te Kapelle wordt zaterdag 16 september tussen 10.00 en 15.30 uur de Zeeuwse treinmodelbeurs gehouden. Er zijn ook modelauto's in de schaal 1:87 aanwezig, maar de hoofdmoot blijft treinen. Op de test tafel kan men gratis locomotieven en wagons beproeven. Dit najaar organiseert de natuurver- eniging Tholen voor de tweede keer een cursus 'Kijken naar roofvo gels'. Afgelopen winter werd deze cursus ook al georganiseerd en er was toen zoveel belangstelling voor, dat de natuurvereniging een aantal mensen moest teleurstellen. Dat is de reden dat het programma nu in de herhaling gaat. Op 28 september en op 12 en 24 oktober worden de cursusavonden gehouden. Het prak tische deel bestaat uit twee excur sies op 7 én 21 oktober. Wie belang stelling heeft, kan zich opgeven bij Cees Luijsterburg van de roofvogel werkgroep, tel. 0166-603869 of via e-mailcaluijsterburg hetnet.nl Een meerderheid van de commissie vond dat het voorstel niet deugde omdat het voor een deel op vaaghe den berustte en onjuistheden bevatte. Directeur Den Hertog van zorgcen trum De Schutse in Sint-Annaland (waar Elanahof onder valt) maakte gebruik van het spreekrecht. Hij wees op een aantal onjuistheden in het voorstel en sloeg daarmee vol gens M.A.E. Velthuis van de PvdA 'de bodem uit het voorstel van het college.' Volgens Den Hertog betekent het beëindigen van de garantstelling dat de coördinatie van de zorg aan de be woners wordt stopgezet. De aanvul lende zorg werd volgens hem al niet meer betaald door de gemeente (zo als in het voorstel staat) maar door de AWBZ. Het college is ervan uitgegaan dat de Elenahof voor aanvullende zorg een bruidsmode Nieuwe japonnen Enorme collectie bruidsstoffen 2411 AE Bodegraven 0172-613751 Zuiddijk 16 3244 AZ Nieuwe Tonge 0187-652134 Om u zo goed mogelijk te kunnen helpen werken wij alleen op afspraak Advertentie I.M. beroep kan doen op de AWBZ. Vol gens Den Hertog is dat ook zo. Maar vanaf 1999 wordt alleen nog maar de functionaris van de thuiszorg (die in de zorg bemiddelt) bekostigd uit de garantstelling. Dat was een half uur per week. Dat is opgetrokken tot een uur per week en kost 25.253 gulden per jaar. „In het voorstel van het college wordt de zorgcoördinatie op deze manier eenzijdig opgezegd, terwijl wij met de gemeente Elena hof samen hebben opgezet. Ik pleit op dit punt ook weer voor een geza menlijke aanpak." Volgens P. van Belzen (CU) was het college slordig omgegaan met de aanvullende subsidie. „Ik krijg er de kriebels van. Op alle terreinen moet dit correct gebeuren. Als we zo handelen zoals nu, krijgen we kritiek." Volgens M. Dijke (SGP) is er op 16 december nog een gesprek geweest tussen het college en de Schutse. Er zou nog een gesprek plaatsvinden, maar daarover kon Dijke niets vin den. Hij vond dat het college op nieuw rond de tafel moet gaan zit ten met het bestuur om te praten over de kwestie. Volgens wethouder I.C. Moerland is er drie keer met het bestuur van de Schutse over gesproken. „Er wa ren twee bestuursleden aanwezig en die stemden ermee in. Daarom bevreemdde het me dat Den Hertog er nu op terugkomt. Hij vertelt het nu anders: namelijk dat er 25.000 gulden nodig is voor coördinatie. Voorheen was er een bedrag van 45.000 gulden voor extra zorg. Dat bedrag is overigens niet helemaal gebruikt." Over een gesprek dat in het voor jaar plaatsgevonden zou hebben, kon de wethouder zich niets herin neren. Van Belzen verbaasde zich erover dat er geen verslag van dat gesprek is gemaakt. Hij had er niets van bij de stukken gevonden. Volgens Den Hertog is er wel een bevestiging van het gesprek op 16 december gekomen in een brief van 29 febru ari met afspraken over 'niet door de AWBZ-betaalde diensten.' Van Belzen stelde het college voor het voorstel terug te nemen. M. Dij ke (SGP) zei geen advies te kunnen geven. „Ik kan nergens vinden of er een vervolggesprek is geweest." PvdA, CDA en D66 steunden Van Belzen. De cursisten bedienen met de muis de laptop, vlnr mevr. van de Rhee uit Sint-Maartensdijk, mevr. Bijnagte, Koppenhol en Van Houdt uit Scherpenisse. Niederer vertelt er ook maar meteen een groot scherm toch nog de nodige bij dat de moderne apparatuur ge voelig is voor storingen en dat voor de geleende laptops pas 8 minuten voor de aanvang van de cursus een verbinding tot stand was gekomen via het ISDN-telefoonnet. Het had uren gekost om het euvel te verhel pen. Er gingen vele telefoontjes met deskudingen aan vooraf, maar uit eindelijk werkte het systeem zonder dat aan te wijzen was waar de fout had gezeten of hoe de verbinding tot stand was gekomen. De eigen computer van de biblio theek is aangesloten op de kabel en dat zorgt voor meer zekerheid. Valt de verbinding met de laptops weg, dan brengt de moedercomputer via informatie. De acht vrouwen en zes mannen komen uit Sint-Maartens dijk, Scherpenisse, Tholen en Stave nisse. Ze konden zich via de biblio theek opgeven. Sommigen hebben al een computer, anderen niet. Alle maal willen ze er meer van weten. Niederer hoopt maar dat hij met le ken te maken heeft. De 52-jarige B. Bijnagte-van Gorsel uit Scherpenisse heeft thuis al een computer staan. Ze is penningmees ter van de bond van plattelandsvrou wen in haar woonplaats en gebruikt het rekenprogramma excel voor het bijhouden van de inkomsten en uit gaven van de afdeling. „Je wilt met de tijd mee, hè. Het is gemakkelijk om voor de bond op de computer te werken. De meeste dingen die ver teld werden, wist ik wel." Toen ze haar buurvrouw op de cur sus het excelprogramma liet zien, liep de laptop vast. „Toen zat ik in de problemen. Dat heb ik thuis ook wel eens. Dan loopt de computer vast en weet ik niet hoe ik verder moet." Hoofd C. Broekmeijer van de vesti ging in Tholen die samen met Niede rer de cursus gaf, moest er aan te pas komen om de laptop weer aan de praat te krijgen. Een verbinding met internet was via deze laptop niet mo gelijk, maar via het moederbord kon ze toch zien wat de mogelijkheden van internet waren. „Dat was heel leuk. Ze gingen op de site voor stam boomonderzoek. Daarop, kon je een naam intikken en kijken hoe ver die teruggaat in de geschiedenis. Er kan echt heel veel op." Mevrouw Bijnagte heeft nu thuis een cd-rom aangeschaft om op internet te gaan. „Eens proberen of ik daar wat mee kan." De pech blijft de cursus echter ach tervolgen. Het spiekbriefje voor Nie derer verdwijnt van het scherm. „Hoe moderner de apparaten, des te V meer ze kunnen, maar ook des te kwestbaarder ze zijn. Eén ding raad ik u aan: blijf er laconiek onder." Later wordt het spiekbriefje weer te ruggevonden. Niederer vertelt dat hij vijftien jaar geleden zich in de mate rie is gaan verdiepen en dat hij toen nog een computer gebruikte met het besturingsprogramma MS-Dos. „Dat zijn de diesels onder de computers. Ze doen het ook nog steeds, maar zijn wat traag geworden bij het nieu we besturingssysteem van Windows. Dat is een raspaardje." Voor de 42-jarige Gerry Kaashoek uit Sint-Maartensdijk was het een echte kennismaking. Zelf heeft hij geen computer thuis, maar omdat er zoveel over geschreven en gesproken wordt, leek het hem de moeite waard aan de cursus mee te doen. „Bepaal de dingen wist ik wel, het meeste niet. Het leek me leuk om eens mee te doen. Ik ben nog geen 45, maar toen ik belde mocht ik toch komen." Kaashoek wist wel wat een muis was. Hij kende het apparaatje uit de vele advertenties over computers en bijbehoren. „Het was ook gemakke lijk om er mee te werken, vond ik. Je klikte maar bepaalde dingen aan en het kwam op het scherm. Het toet senbord hoefde je helemaal niet te gebruiken." Ook hij vond het zoeken naar namen via de site met stamboomonderzoek interessant. Van de naam Kaashoek was hem al veel bekend. „Maar deze stamboom begon in Sint-Annaland. Die we thuis hebben, begint in Sta venisse." Voor Kaashoeks buurman Methöfer uit Sint-Maartensdijk was het een grote verrassing om zijn naam in Engeland aan te treffen. „Hij had al overal gezocht, maar was alleen nog maar wat namen in Duits land tegengekomen." Kaashoek weet nog niet of hij zich verder zal verdiepen in de computer wereld. „Mischien doe ik het nog wel eens. Je kan nu ook voor ƒ2,50 per half uur op de computer van de bibliotheek op internet. Dat lijkt me wel leuk om nog eens een keer te doen." Volgens Niederer wordt de belasting van de telefoonlijnen met het toene mende gebruik van internet op den duur te groot. „Hoe meer mensen er gebruik van maken en hoe meer mensen er gegevens opzetten, hoe meer er door de tefeloonkabel moet." Maar makkelijk is het wel. „Als je iets over pygmeeën op wilt zoeken, moet je nu eerst een zware encyclopedie pakken en gaan zoe ken. Via internet tik je het woord in en je krijgt uitleg. Vaak met foto's er bij en zelfs geluid. Je hoeft er niet eens voor uitje stoel." Dinsdag werden er twee cursussen in Sint-Annaland gehouden, in Tholen worden op donderdag 14 september om 10.00 en om 14.00 uur en op dinsdag 19 september en vrijdag 22 september om 10.00 uur nog twee cursussen verzorgd. Het afschaffen van de subsidie aan de stichting Klaverblad Zeeland volgend jaar komt volgens J. van den Donker (D66) te vroeg. Het college zegt in het voorstel dat de stichting werkgroep gehandicaptenbeleid Tholen zijn ei gen boontjes kan doppen en het con sulentschap gehandicaptenzorg niet langer meer nodig heeft. Van den Donker trok dat in twijfel. „De stich ting had juist nog wel behoefte aan advies. Er komt een nota gehandicap tenbeleid, maar zolang die niet is vastgesteld lijkt het mij nogal voorba rig." Ook R van Belzen (CU) en M.A.E. Velthuis (PvdA) vroegen zich af op welke manier de werkgroep on dersteuning kan krijgen als het Kla verblad wegvalt. Volgens wethouder I.C. Moerland kan de stichting infor matie bij landelijke organisaties op vragen. „Hoe kort of hoe lang die lij nen zijn, weet ik niet." De wethouder benadrukte dat er regelmatig contact is met de werkgroep. De Thoolse stichting heeft een notitie ingediend over het gemeentelijke gehandicap tenbeleid. Het is mogelijk dat het col lege de uitgangspunten uit de nota overneemt, zei Moerland. Fotoboekjes van Sint-Maartens dijk, Sint-Philipsland en Tholen zijn in voorbereiding bij uitgeverij Deboektant in Oostvoorne. En van 'Nieuw-Vossemeer in vroeger tij den' is kortgeleden deel 2 versche nen. Daarin geeft M. de Natris- Suijkerbuijk een terugblik op de 20e eeuw. Een reis door een tijd perk waarin ontzettend veel is ver anderd en waarin Nieuw-Vösse- meer in 1997 bij de gemeente Steenbergen werd gevoegd. Het boekje bevat 88 foto's. De eerste is een merklap, gemaakt door Helena Bosters die later onderwijzeres nuttige handwerken was. De laat ste een portret van burgemeester Lukassen. De mobilisatie in ver band met de Eerste Wereldoorlog komt voorbij, maar ook kerkelijke feesten en verenigingen en het be kende aannemersbedrijf Uijtdewil- ligen. Verdwenen dorpsgezichten zoals de in 1953 weggespoelde huisjes aan de Kortedijk, Nieuw- Vossemeerders aan het werk op Walcheren en in de zilveruien op Sint-Philipsland. Het gezin Kool- en-Bosters, waarvan vier dochters sinds hun huwelijk in Oud-Vosse meer wonen. Schoolfoto's en ver enigingen, de naaiklas van de meisjesschool, de vuilnisophaal dienst met paard en wagen, het carnaval, de tricotagefabriek, le den van de heemkundekring die tijdens een fietstocht stoppen bij Hof van Holland in Oud-Vosse meer. En Keeke 'de Congo' Helle- mons in haar cafeetje aan de Pel- sendijk. De gemeenteraad van Tholen is akkoord gegaan met een andere behandeling van de begroting. In het vervolg komen er drie openba re commissievergaderingen met spreekrecht voor inwoners en nieuw is verder, dat b. en w. niet meer schriftelijk, maar mondeling antwoord geven op de algemene beschouwingen van de zes raads fracties. M. Dijke wilde de mogelijkheid open houden, dat de vergadering geschorst wordt na het antwoord in tweede termijn van het college. Dan kunnen de fracties nog even nadenken over een reactie. „Die mogelijkheid biedt het reglement van orde. Daar kan de raad altijd om vragen", zo hield burgemeester W. Nuis de nestor van de Thoolse gemeenteraad voor. Laat dart nu een hoogrendement comtoi/cvtetel installeren met GarantieLease van Warmte-Garant Gegarandeerd het hele jaar wannte en warm water voor enkele tienges .per maand! voor meer informatie Bel gratis naar postbus 235, 2980 AE Ridderkerk Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 9