A Thoolse ambtenaar trouwt zus Plaatselijk nieuws tx u A VISSER Laban AUTOSCHADE Belasting stijgt voor autobezitter r J - Cursus over het christelijk geloof Steenbergen versterkt wegen voor varkensstal EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 31 augustus 2000 Brommer tegen auto Verse Zeeuwse mosselen Verse levende paling DEURLOO Oecumenisch avondgebed HEUGA TEGELTAPIJT Div. partijen vanaf 12,- per m2 Disco Thjos Polstas weg VERF NODIG? Haven stinkt Dichtbij Antwerpen Bodem verontreinigd Tweede groep linedance Pleinfeest een succes Meestoof niet volle pond EHBO-cursus Weigering varkensstal Ruilverkaveling Skeelertocht Kwiek Geen subsidie molen 333 centimeter paling Fancyfair Stolbergschool Hekken Oostvest Splitsing Langeweg j t^^Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER R. Poot beste schutter Rommelmarkt en boeken Klaverjassen Fietstocht Bingo Anbo Geluidsgrens scholen Tegen uitbreiding stal Particulier ziekenvervoer voor alle verzekeringen tele-taxi Taxi De Jonge Tel. 0166-612435 Poortvliet Cursus boetseren Kompas doet beroep op inwoners AJP Subsidie molen fr m DAG EN NACHT Tholen Op de T-splitsing van de Postweg met de Reimerswaalseweg is maan dagmorgen een 16-jarige bromfiet ser in botsing gekomen met een be stelauto. De jongen reed over het fietspad richting Tholen en ver zuimde op de wegsplitsing voorrang te verlenen aan de van links komen de auto, bestuurd door een 40-jarige inwoner. Daarbij raakte de brommer aan de voorkant zwaar beschadigd, terwijl de auto aan de rechterkant schade opliep. Toen hij vrijdag op de Randweg- Noord in Halsteren het rode stop licht negeerde, kwam automobilist Van de V. in botsing met een andere auto. Beide voertuigen waren der mate beschadigd, dat ze door een takelwagen afgevoerd moesten wor den. Van de V. wilde vanaf de weg aanvankelijk rechtsaf de Halsterse- weg oprijden, maar bedacht zich en ging alsnog rechtdoor. Daarbij ne geerde hij het stoplicht en botste te gen Van D. uit Bergen op Zoom, die juist links afsloeg. In de sorteringen: super en jumbo Mossel- en zeevishandel Contr' Escarpe 11 Tholen, Tel. 0166-602799. Openingstijden vanaf 4 september 2000: ma, di, do, vr: 8.30-18.00 uur wo: 8.30-12.30 uur za: 8.30-17.00 uur Advertentie I.M. Na de zomervakantie wordt het oe cumenisch avondgebed weer opge pakt, waarvoor in 1994 het initiatief is genomen. Om de veertien dagen op woensdagavond wordt er een half uurtje samen gebeden en ge zongen. De vieringen beginnen steeds om half acht en zijn dit jaar in de Ichthuskerk aan de Doelweg. G. Polderman Projectinrichting B.V. Tholen Tel. 0166-603589 Advertentie I.M. Jeugdsoos Thjos begint het seizoen zaterdag met een discoavond. De jeugd vanaf 10 jaar is welkom in jeugdhonk Onyx, waar dj Marco van zeven tot elf uur de muziek ver zorgt. Ook de kinderclub - voor kinderen van 4 t/m 12 jaar - pakt vanaf woensdag de draad weer op. Tussen twee en vier uur is men welkom om spellen te doen, te knutselen of te kleuren. Aan de Ten Ankerweg is woensdag middag een polstas gestolen. Deze lag in het kantoortje van een bedrijf. In het tasje zaten waardepapieren. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsiveg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Het water in de haven is van kleur verschoten - blauw in plaats van groen - maar met de stank is het nog erger geworden, zei mevr. Velthuis maandagavond tijdens de raadsver gadering. Haar collega Van den Donker noemde de situatie hope loos. „Rijkswaterstaat is met een onderzoek bezig, maar dat duurt drie jaar. Oplossingen zijn ver weg. Laten b. en w. aandrang uitoefenen om het onderzoek te bespoedigen." Wethouder Heijboer beloofde met rijkswaterstaat contact te zoeken over de situatie. Bij een recente brand in de haven van Antwerpen is wel de gemeente Reimerswaal gewaarschuwd voor eventuele schadelijke stoffen die zouden vrijkomen, maar niet de ge meente Tholen. „Welke gevaren moeten er wel niet zijn, willen wij gewaarschuwd worden?", vroeg R van Belzen maandagavond in de ge meenteraad. „Houden die schadelij ke stoffen halverwege de Oester- dam op?" Burgemeester Nuis kr^u zich indenken dat Reimerswaal als buurgemeente - de grondgebieden grenzen aan elkaar - ingelicht wordt. Hij had daarover onlangs een gesprek met zijn collega Verbree gehad. Ook had hij met de provincie het rampenplan besproken. Gezien de aanwezigheid van de grote Ant werpse havens en de kerncentrale bij Doel zegde Nuis toe de zaak te bespreken. „Nieuwe bezems vegen misschien schoon", sprak Van Bel zen hoopvol. Nader onderzoek moet uitwijzen of er op het perceel Molenstraat 79 sprake is van een ernstige bodem verontreiniging. Het bureau dat in opdracht van de provincie een oriënterend onderzoek uitvoerde, vermoedt dat de vervuiling niet ern stig zal zijn. In dat geval is niet de provincie, maar de gemeente ver antwoordelijk voor de verdere af wikkeling. Overigens zal eigenaar C.P. van Bavel het nadere onder zoek in principe moeten betalen. Op het terrein, waar vroeger Moer- land's groothandel was gevestigd, heeft ooit een benzinepomp ge staan. Op die plek is in de grond een matige verhoging aangetroffen van tolueen en minerale olie. Verder wordt de interventiewaarde over schreden voor ethylbenzeen en xy- lenen. Ook zit er nog een tank in de grond en daar is een licht verhoogd gehalte aan minerale olie, ethylben zeen, tolueen en xyleen aangetrof fen, terwijl de interventiewaarde voor benzeen wordt overschreden. In het grondwater zijn dezelfde stoffen aangetroffen, alsmede nafta- leen. De mate van verontreiniging van zowel de bodem als het grond water is nog niet duidelijk en moet daarom nader onderzocht worden. Dan zal ook moeten blijken of sane ring nodig is. Zo ja, dan zal de mate van risico bepalend zijn voor de ter mijn waarbinnen dat dient te gebeu ren. Het nadere onderzoek - en sa nering indien er sprake is van een ernstige verontreiniging - moet in ieder geval voor 2022 zijn uitge voerd. De animo is dermate groot dat de Foxpitdancers met een tweede groep beginnen voor country-line- dance. De afgelopen maanden ken de de nog jonge club zelfs een le denstop. Nu kan de tweede groep op maandagavond om 9 uur aan de bak, de eerste groep begint om 7 uur. Komende maandag worden de lessen hervat in De Vossenkuil. Met een opbrengst van ruim 1400 gulden is het pleinfeest van Die Heenetrechtschool vrijdag een suc ces geworden. Het thema van het bijzonder druk bezochte feest was Europa en daarop waren de spelle tjes afgestemd. Zo waren er een En gelse golfbaan, een Franse jeu-de- boulesbaan, het Duitse bierschui- ven, het Hollandse klompgooien en het Noorse vikingschip. Ook de tra ditionele spelletjes als rad van avon tuur, prikplank en grabbelton trok ken veel publiek. In de consumptie- kraam kon de inwendige mens ver sterkt worden rnet koffie, fris, pan nenkoeken of snacks. De kinderen die vorig schooljaar in groep 8 za ten, waren een avondje naar hun ou de school teruggekomen om te hel pen. Bij toerbeurt bemanden ze de kraampjes. Slnt-Annaland Het streekmuseum De Meestoof krijgt volgend jaar 50.886 gulden subsidie van de gemeente Tholen. Dat is ruim 4000 gulden minder dan waar het bestuur van hef museum om heeft gevraagd. Het college wil om 'budgettaire redenen' niet het gehele bedrag toekennen. Dat blijkt uit het voorstel aan de raad waar over de adviescommissie algemeen bestuur en welzijn zich dinsdag avond in het openbaar buigt. Het college gaat bij de toekenning uit van het bedrag dat in 2000 is toege kend, vermeerderd met 2,8 procent. Bij voldoende deelname begint de EHBO-vereniging in oktober een nieuwe cursus Eerste hulp bij onge lukken. Informatie en aanmelding bij Sylvia Menheere-Heijboer, tel. 652715. Bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State staan van middag de maatschap A.C. en I. Ge luk en de gemeente tegenover el kaar. In het geding is de geweigerde bouwvergunning voor een stal voor 4100 varkens aan de Annavosdijk- seweg. September vorig jaar stelde de rechtbank te Middelburg de ge meente in het gelijk. Stavenisse De landinrichtingscommissie houdt woensdagavond om half acht een voorlichtingsbijeenkomst in de Sto ve over de lijst geldelijke regelingen in het kader van het ruilverkave lingsplan. Zeven schatters hebben daarin met het doen van een tweede schatting een rol vervuld om de landinrichtingsrente die gedurende 26 jaar betaald moet worden, defini tief te bepalen. Het voorlopige be drag was 18 gulden per hectare. Gymvereniging Kwiek organiseert zaterdag 9 september een skeeler- tocht. Er wordt om twee uur 's mid dags gestart bij de gymzaal aan de Schoolstraat voor een tocht van on geveer vijf kilometer. Deelname is gratis. Omdat de onderhoudssubsidie voor de korenmolen minder is dan 200 gulden, betaalt de provincie deze - op grond van de subsidieverorde ning - niet uit. Vorig jaar bedroegen de onderhoudskosten 679 gulden. De provincie zou 20% bijdragen, in dit geval 136 gulden. Omdat dit be neden de 200 gulden ligt, wordt het subsidieverzoek afgewezen. Wél kan de gemeente rekenen op een bijdrage van monumentenzorg. Die vergoedt de helft van de ge maakte kosten, dus 340 gulden. Sint-Maartensdijk De Oosterscheldevissers hadden vrijdagavond een palingwedstrijd. De 29 deelnemers brachten 33 cm paling op de kant en R. van Poll ving nog een kreeft. Na afloop was er een gezellige barbecue. De uitslag van de wedstrijd: 1J. Noom 123 cm; 2. C. Dorst 64 cm; 3. mevr. B. Aarden 46 cm; 4. A. Dorst 44 cm; 5. W. van Oudenaarde 43 cm; 6. H. Hartog 42 cm; 7. D. Polderdijk 38 cm; 8. E. Learbuch 33 cm. Op 8 september is er een boot- palingwedstrijd. De Juliana van Stolbergschool orga niseert op 9 september de jaarlijkse fancyfair en rommelmarkt. Tussen half twee en vijf uur 's middags kan men op het terrein van de school te recht. Sjoelen, darts, cijferspel en enveloppen trekken zijn enkele van de activiteiten. Er is groente en fruit te koop, koffie en er worden pan nenkoeken gebakken. Van de op brengst wordt speelgoed gekocht voor de groepen 1 t/m 4. In de Eendrachtbode van 17 augus tus werd in het verslag van de com missie gemeentelijke ontwikkeling melding gemaakt van het plaatsen van hekken rond de niet afgebouw de woning Oostvest 41. Wethouder Van Kempen wekte in zijn beant woording van raadslid Hoek de sug gestie, dat de gemeente die hekken had geplaatst. De eigenaar van het pand, dhr. Van Haaften, laat echter weten, dat hij zelf voor die afraste ring heeft gezorgd. Scherpenisse De provincie zoekt naar een andere oplossing voor verbetering van de veiligheid op de gevaarlijke split sing Langeweg/Poortvlietsedijk. Wethouder Heijboer zei dat maan dagavond in de gemeenteraad op vragen van M. Dijke. „Ambtelijk zijn er volop besprekingen geweest, maar wij hebben niet ingestemd met de eerste plannen die de provincie Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag ♦Magere hamlappen 1 kg 11,- «Schnitzels 500 gram 7,50 jNasivlees 500 gram 4,50 ♦Verse kippenbouten 4 st. 5,- Malse riblappen 1 kg Verse worst 1 kg Kipschnitzels 4 st. ƒ15,- 8,- 6,- Gerookt ontbijtspek 100 gram 1,40 Varkensrollade 100 gram 1,95 Grill worst 200 gram 2,50 Jong belegen kaas 150 gram 1,95 Ei-bieslooksalade 150 gram 2,25 Voorstraat 48, Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. hiervoor heeft ingediend. Daarom wordt er verder gezocht naar een andere oplossing. „Spoedig zal dat niet lukken, dat moeten we eerlijk zeggen", zei de wethouder. Richard Poot heeft de beker van zijn broer Patrick overgenomen bij de huishoudelijke wedstrijd van schietvereniging Prinses Juliana. Hij had vier rozen in een serie van tien schoten, één meer dan zijn broer. Patrick Poot won met een serie van 48 punten van de 50 wél de perso nele wedstrijd. Op de 100-meter- baan bij Gorishoek werd zaterdag gewerkt met de beste serie van vijf schoten en een steunserie, ongeacht de klasse waarin men normaal schiet. Hoe vroeger op de dag men schoot, hoe minder wind er was. Rond zeven uur 's avonds waaide het flink en stond de wind recht op de schutters, zodat ze moeite had den om het geweer stil te houden. Dat is de charme van het buiten schieten. Tussen de eerste en de tweede serie zat soms wel tien pun ten verschil. Uitslag: 1. P. Poot 48-36; 2. R. Poot 47-43; 3. N. Uijl 46-41; 4. J. Bolier 45-31; 5. A. Potappel 44-44; 6. J. Verwijs 44-42; 7. T. Geuze 44-40; 8. L. Bijnagte 44-38; 9. A. Hulter- mans 43-41; 10. J. van Houdt 43- 39. Jeugd (12 meter): 1. Gertjan Rijstenbil 41-40; 2. Corné Lind- houd 37-32; 3. Pieter Poot 33-26. De Hervormde Gemeente organi seert zaterdag een rommelmarkt en verkoop van tweedehands boeken. Tussen tien en drie uur kunnen be langstellenden terecht in vereni gingsgebouw De Hoeksteen tegen over de kerk. „We kregen dit keer veel meer aanbod dan anders. Ken nelijk hebben velen grondig opge ruimd", zegt H. Franssen van het organiserend comité. De boeken worden gesorteerd aangeboden; er zijn vooral (streek)romans en theo logische werken. Wie nog spullen heeft, kan bellen met 662829. Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Klaveijasclub De Roemers is dins dag in de Gouden Leeuw begonnen met de nieuwe competitie. Vooraf werd de jaarvergadering gehouden en werden de prijzen uitgereikt van het afgelopen seizoen. W. van Haaf ten won zowel het kampioenschap als de marsenprijs, met 99.297 pun ten en 37 marsen. De verdere uitslag luidt: 2. L. Poot 97.362 p) (34 marsen); 3. D. Gijls- wijk 95.668 p (32); 4. W. Geluk 94.277 p (32); 5. L. Mayer 93.470 p (36); 6. T. Steenbergen 91.980 p (30); 7. D. Tichem 91.851 p (33); 8. J. Smits 90.536 p (34); 9. J. Opree 89.364 p (22); 10. J. van Alphen 89.217 p (30); 11. C. Opree 88.484 p (18); 12. R. van Putten 87.953 p (20); 13. J. Bijl 87.793 p (23); 14. R. van Bloppoel 83.495 p (22). Er wordt elke dinsdagavond om acht uur gekaart. De Dorpsgemeenschap organiseert zaterdag een fietstocht. Er is een route van ongeveer 40 kilometer uitgezet. Deelnemers kunnen tussen elf en één uur inschrijven bij cafeta ria De Heksenketel in de Kerkstraat en krijgen bij terugkeer een herin nering. Bij de plaatselijke rijwiel handelaren zijn eventueel fietsen of tandems te huur. Ook op snorfietsen is deelname toegestaan. De Anbo-soos organiseert woens dagmiddag een bingomiddag met verloting voor ouderen. Iedereen is welkom om drie uur in het Holland Huis, de koffie en een consumptie zijn gratis. In het kader van het nieuwbouw- plan voor de basisscholen heeft de gemeente bij de provincie een ver zoek ingediend om de grenswaarde (van het geluid van de provinciale weg) te verhogen. De aanvraag was echter niet compleet. Zo ontbrak de verwijzing naar het wetsartikel waarop het verzoek gebaseerd is, was de hoogte van de aangevraagde hogere grenswaarde niet eenduidig aangegeven en was het akoestisch onderzoek niet bijgevoegd. Als die gegevens verstrekt zijn, zal de pro vincie proberen het verzoek binnen tien weken af te handelen. Poortvliet Vanmorgen behandelt de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een bezwaar van C.P. de Rijke tegen de milieuvergunning die is verleend voor uitbreiding van de varkensstal van G. Jonkers aan de Zwarteweg. Op grond van de vergunning mag een sleufsilo aan- OOSTERSCHELDEREGIO Advertentie I.M. gelegd worden voor de opslag van (droge) bijproducten en grondstof fen voor brij voer. Het centrum voor de kunsten van ROC Zeeland begint op 21 septem ber in de School met de Bijbel met een nieuwe cursus 'Keramiek en boetseren'. Zowel beginners als ge vorderden leren in 24 avondlessen het maken en bewerken van potten, schalen en vazen. Een kennisma kingscursus boetseren van tien avonden begint dinsdag 26 septem ber. Opgave voor beide cursussen is mogelijk bij het ROC in Goes. D.V. maandag 4 september hoopt de zending weer oud papier op te halen vanaf 18.30 uur. Advertentie I.M. De basketbalvoorziening die door enkele ouders op het plein van ba sisschool Het Kompas in Anna Ja- cobapolder is geplaatst, was binnen veertien dagen vernield. In een brief die huis-aan-huis in het dorp is be zorgd, spreken de leerkrachten er hun teleurstelling over uit. Zoiets roept ergernis op en kost geld. Van elke vernieling - al dan niet met op zet gepleegd - wordt door de school aangifte gedaan bij de politie. Ou ders worden in de brief opgeroepen hun (oudere) kinderen 'op het hart te drukken dat dergelijke vernielin gen de leefbaarheid van ons dorp sterk aantasten'. Verder wordt de in woners gevraagd een oogje in het zeil te houden en contact op te ne men met school of politie als ze din gen zien gebeuren die niet door de beugel kunnen. 'We zijn samen verantwoordelijk voor een leefbaar Anna Jacobapolder en mogen el kaar daar dan ook op aanspreken', aldus de brief van Het Kompas. De provincie draagt 1500 gulden bij in de onderhoudskosten die de ge meente vorig jaar heeft gemaakt voor molen De Hoop. Dat is de maximale subsidie op grond van de verordening, zijnde 20% van de ge maakte kosten. De benzineprijs maakt het autorijden er de laatste tijd niet goedkoper op. En hoewel rekeningrijden en tolpoor ten in onze provincie niet aan de orde zijn, krijgt de Zeeuwse autobezitter volgend jaar tóch een hogere reke ning gepresenteerd door de provin cie. Die wil namelijk per 1 april de opcenten op de motorrijtuigenbelas ting verhogen van 62,2 naar 63,6. Op jaarbasis moet dat 900.000 gulden extra opleveren voor de provinciale schatkist. Overigens valt volgens ge deputeerde staten de aangekondigde verhoging nog mee. Die is namelijk, gebaseerd op de verlaagde afgeleide consumentenprijsindex, 2,25%. Zou de consumentenprijsindex alle huis houdens toegepast worden (3,25% in 2001, volgens het Centraal Planbu reau), zoals gebruikelijk, inclusief verrekening van de wérkelijke stij ging over voorgaande jaren, dan zou den de opcenten 5,45% verhoogd moeten worden (3,4 in plaats van 1,4 opcenten). Mede gelet op de signalen uit provinciale staten wil het dage lijks bestuur zover niet gaan. In het voorstel van de staten wordt nog aan gegeven dat Zeeland nog niet aan het maximum zit, want er mogen 76 op centen geheven worden. Vorig jaar stonden in onze provincie 147.495 personenauto's geregis treerd, dat is één per 2,5 inwoner. F I r' j; x xx\ I jatóf5§ip - Voor Jolanda van der Vlies was het heel hijzonder om haar zus Lian Bijnagte en zwager Peter Wagener in de echt te verhinden. Niet alleen voor Lian Bijnagte (33) en haar bruidegom Peter Wagener (36) was het vrijdag een bijzondere dag. Net zo bij zonder was het voor Jolanda van der Vlies-Bijnagte die haar zus in het huwelijk verbond. De Thoolse is sinds 1995 ambtenaar van de burgerlijke stand, maar sloot sindsdien slechts drie hu welijken. „Twee vriendinnen van me en de zus van een schoon zus", vertelt ze. Lian en Peter, die in Breda wonen, besloten speciaal in Sint-Maartensdijk te trouwen, om de plechtigheid door Jolanda te kunnen laten voltrekken. „Ze zijn in Breda in de kerk getrouwd, maar ik mag buiten de gemeente geen huwe lijken sluiten." Het paar en de gasten vertrokken vanuit het ou derlijk huis in Scherpenisse, waarin Jolanda nu woont. De bruid werkt als stewardess bij de KLM, de bruidegom is op maakredacteur bij BN/De Stem. Jolanda van der Vlies verwel komde het paar op de stoep van het gemeentehuis en leidde hen naar de trouwzaal. Ze vond het een geweldige ervaring om haar zus en zwager te trouwen. „Het was super", zegt de Thoolse ambtenaar van de burgerlijke stand. Predikbeurten Zondag 3 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) en 18.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Karreman, Rijswijk. GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Zanden, Middelburg. 17 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Zwan. 18.30 u. ds. Kok, Sliedrecht. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Pieper. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.45 u. dr. Cossee, Rotterdam. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Kok. 18.30 u. ds. v.d. Zwan. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. za 17.30 u. woord-, gebeds- en communiedienst. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers. 18 u. ds. Blom, Hoogblokland. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 14.30 u. ds. Rood- sant, Dirksland. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Steegman, Ridderkerk. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds. Molen dijk, Oosterland. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. do 7/9 19.30 u. ds. Sonneveld, Veenendaal. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Klein, Sint-Philipsland. 18 u. ds. Lohuis, Scherpenisse. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Lingen, Haamstede. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Verboom, Bleskensgraaf. 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. di 5/9 19.30 u. ds. Schot, Krimpen a/d IJssel. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 7/9 19.30 u. ds. v.d. Meer, Wer kendam. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Joosse, Middelburg. In Tholen begint 20 september een cursus voor geloofsopbouw, evange lisatie en gemeentewerk. De 'Grote Opdracht School' omvat 32 avonden en er worden onderwerpen behan deld op het gebied van het persoon lijk geestelijk leven, evangelisatie, gebed en gemeenteopbouw. Wat houdt het christelijk geloof in en hoe kun je dat aan anderen doorgeven. Er is de mogelijkheid het geleerde tij dens de cursus in praktijk te brengen. De cursus wordt georganiseerd door de interkerkelijke stichting Agapè en staat open voor christenen van alle leeftijden, opleidingsniveaus en ker kelijke achtergronden. In het ge bouw van de Christengemeente aan de Simon Lindhoutstraat wordt op 6 september een informatie-avond be legd over de 'Grote Opdracht School'. Er wordt een proefles gege ven, het lesmateriaal is in te zien en er is gelegenheid om vragen te stel len. Dit alles geheel vrijblijvend. De informatie-avond begint om acht uur. De gemeente Steenbergen trekt 310.000 gulden uit om een polder weg bij Kruisland op te knappen waaraan een varkensmesterij is ge vestigd. Dagelijkse transporten van en naar het bedrijf hebben schade aan de weg veroorzaakt, wat extra onderhoud nodig maakt. De bedoe ling is om op één deel een laag van 8 cm asfalt aan te brengen en een ander deel met 4 cm asfalt te verste vigen. Er is nog een andere polder weg in het geding, waaraan moge lijk drie varkensmesterijen ge bouwd worden. Maar het gemeente bestuur wil die bouw afwachten al vorens daar maatregelen te treffen. Inmiddels heeft de Raad van State, in navolging van eerdere uitspraken, het door de gemeente Tholen geëis te bodemonderzoek voor een var kensstal aan de Noormansweg bij Scherpenisse verworpen. V Weekenddiensten HUISARTSEN Zaterdag 2 en zondag 3 september Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. v.d.Weijer, Oud-Vossemeer, tel. 672400. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, St.-Maartensdijk, tel. 664126. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts v.d. Pas-Voskuilen, Bergen op Zoom, tel. 0164-211148. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): Grace Alfons, tel. 604969. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113-232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577 (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/mvr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ooster- schelderegio Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 603329, van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342, 572530 of 572686. Vrijwillige thuiszorg 0166- 605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 6288Q0. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 31 t/m vrijdag 8 sept. donderdag 31 5.37-17.57 vrijdag 1 6.27-18.37 zaterdag 2 7.07-19.17 zondag 3 7.47-19.57 maandag 4 8.27-20.37 dinsdag 5 9.07-21.17 woensdag 6 9.47-22.12 donderdag 7 10.42-23.27 vrijdag 8 12.02--.— di 5/9 18.29 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 2