Monumentale schuur Poortvliet ingestort Milj oenentransactie voor industriegrond Kinderen A JP treuren om schommel lilt I Q> 4^golIa'-j^- AL 55 JAAR DÉ THOOLSE COURANT Tholen snelste stijger met het aantal bedrijven Werkloosheid daalt niet hard meer in Tholen Duikster onwel bij Gorishoek Twee eigenaren zitten in hun maag met toekomst pand Zuidstraat Geldautomaat in Scherpenisse Bel 0900 - 20.20.990 voor de beste banen in Zeeland Open dag op rioolzuivering St.-Maartensdijk 900 scholieren ruimen afval op I Buitenschoolse opvang Tholen in peuterspeelzaal Burgemeester op pad in gemeente Donderdag 31 augustus 2000 56e jaargang no. 41 ^SEBJBUO^v Wat er met de ingestorte, monumentale schuur aan de Zuidstraat in Poortvliet moet gebeuren? De twee eigena ren weten het niet en wachten voorlopig maar af. Vorige week dinsdagavond rond kwart voor negen stortte het middenstuk in. De tien stieren die in het rechter stuk staan, kwamen met de schrik vrij. In het linker deel van J. Heijboer (Zuidstraat) stond vrijwel niets meer. Het rechter stuk van mevr. M. Heijboer-van Poortvliet (Lan gestraat) en haar broer dient naast het stallen van het vee nog voor de opslag van stro en hooi. Rieten dak Gaten ingevallen Gemeente koopt 11 ha van Belg bij Welgelegen De gemeente heeft voor de uitbreiding van het bedrij venterrein Welgelegen aan de Oud-Vossemeersedijk bij na 11 ha landbouwgrond gekocht van de Belgische fami lie Waucquez. Pachter J.M.F. Goorden van boerderij de Laatste Stuiver krijgt een vergoeding voor de ontbinding van de pachtovereenkomst. Het gaat om een miljoenen transactie. Wethouder K.A. Heijboer spreekt over ,een strategische aankoop.' Voorkeursrecht Beleid moet om 7 dagen per week tussen 9 en 21 uur Deze week Motorrijder op Broekseweg gewond vBEW. EX/^NJ Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advert@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Homepage: http://www.tip.nl/users/eendrachtbode Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 28,50 per halfjaar, 52,25 per jaar, per post 72,05 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 2,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,50 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 10,- contant. Aangesloten bij de Zeeland Combinatie. Hoofdredacteur W. Heijboer. Relatief gezien is Tholen de snelste groeier wat het aantal bedrijven be treft. De stijging van 4,7% in 1999 steekt duidelijk boven het provinci aal gemiddelde van 3,9% uit, con stateert de Kamer van Koophandel. Er kwamen vorig jaar 742 nieuwe vestigingen in Zeeland bij. De groei van 3,9% ligt iets beneden de 4% in 1998, maar hoger dan de 3,8% in 1997. Er kwamen 907 (in 1998 wa ren dat er 548) nieuwe arbeidsplaat sen bij door 2394 nieuwe banen en het verlies van 1887 arbeidsplaat sen. Met name in de zakelijke (290) en verzorgende (125) dienstverle ning en in de bouwsector (121) kwamen er veel bedrijven bij. Zeeuws-Vlaanderen trok de meeste bedrijven aan, gevolgd door Wal cheren en de Bevelanden, maar re latief gezien scoort Tholen het hoogst. Vorig jaar trokken 140 Zeeuwse ondernemingen de provin ciegrens over; daarentegen kwamen er 208 uit de rest van Nederland naar onze provincie. Van de laatste groep (voornamelijk zakelijkse dienstverlening) vestigde zich het grootste deel (28%) op de Bevelanden, gevolgd door Zeeuws- Vlaanderen en Walcheren (allebei 23%). Van de vertrekkende bedrij ven is het grootste deel afkomstig uit de Bevelanden (33%). De be langrijkste bestemming is West- Brabant met 29%, gevolgd door Rotterdam met 26%. 'Het Zeeuwse groeicijfer van 3,9% j ligt lager dan de 5% landelijk, wat een toename was gezien de 3,9% in j 1998. Ten opzichte van andere Zeeuwse gemeenten (vergelijkbaar qua inwo nertal) is de werkloosheid in Tholen het afgelopen jaar maar heel weinig gedaald. Momenteel staan er 445 werkloze mensen ingeschreven bij het arbeidsbureau in Sint-Maartens dijk. Een jaar geleden waren dat er nog 451, een daling van slechts 1,3 procent. Ter vergelijking, Borsele en Reimerswaal boekten een daling van respectievelijk 26,3 en 18,7 procent. Het totale aantal mensen zonder baan in heel Zeeland zakte met iets meer dan tien procent. On der de Thoolse werkzoekenden zijn 250 vrouwen die voor het overgrote deel een opleiding hebben gehad op basisschoolniveau of voorbereidend beroepsonderwijs. Dat geldt overi gens ook voor de mannen. Bij de dames is overigens meer dan de helft van de werklozen ouder dan 35 jaar. Bij de mannen ligt dat zwaartepunt een paar jaar later. Iets meer dan de helft van alle Thoolse werklozen is al langer dan een jaar ingeschreven bij het arbeidsbureau. En 14 procent is zelfs al twee jaar of langer op zoek naar een baan. Het gros van de mensen zoekt iets in de sector 'personeel algemene dienst', terwijl er verder handels-, kantoor- en sociaal en geneeskundig perso neel uitspringen. Van degenen die deze banen zoeken, is overigens het overgrote deel vrouw. De mannen zoeken weer meer werk in de bouw en metaal. In het Zeeuwse is het aantal werklo zen voor het eerst in tien jaar ge daald tot onder de 9000. In de regio Zeeland (waartoe ook Goeree- Overflakkee behoort) staan nu 8958 mensen zonder werk ingeschreven voor een baan. Kapelle, Noord-Be veland en Borsele zijn koplopers wat de daling van het aantal mensen zonder werk betreft over het afgelo pen jaar. Een 43-jarige Belgische vrouw is zaterdagmiddag afgevoerd naar zie kenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom omdat ze onwel was gewor den. De vrouw was omstreeks tien voor half drie aan de Gorishoekse- dijk onder leiding van een instruc teur aan het duiken. Onder water is ze onwel geworden en de instruc teur bracht haar weer naar boven. Toen de gealarmeerde ambulance arriveerde, werd de vrouw eerst nog ter plaatse behandeld, alvorens ze naar Lievensberg werd gebracht. Over de toedracht van het ongeval is nog niets bekend. De politie heeft de zuurstoftanks en de duikcompu- ters meegenomen voor nader onder zoek. De zaak is in handen van de politie te water. Het middenstuk van de monumentale schuur aan de Zuidstraat in Poortvliet is ingestort, maar wie het pand laat repareren, is nog niet duidelijk. Het gedeelte links van de regenpijp is van de familie Heijboer uit de Zuidstraat en het rechter gedeelte van de familie Heijboer uit de Langestraat. Dat het monument in slechte staat was, wisten de eigenaren wel. „Vori ge week zei ik nog tegen mijn broer, dat de schuur hard achteruit ging", vertelt mevr. Heijboer-van Poort vliet. „Hij ging dinsdagavond nog even terug en omdat alles zo kraak te, heeft hij de stroom maar afgezet. Toen we een kwartier later vanuit ons huis in de Langestraat op de schuur uitkeken, zagen we een stof wolk. De schuur rookte gewoon." De aan de Zuidstraat in de uit 1784 daterende woning naast de schuur wonende broer en zus J. Heijboer, hoorden pas woensdagmorgen van de instorting. „Dinsdagavond heb ben wij er niets van gemerkt. We zijn allebei moeilijk ter been en een nichtje lichtte ons woensdagmorgen in. Op de punt bij de kastanjeboom was de schuur al langer kapot. Het is gewoon allemaal versleten en ineens komt het dan", aldus mevr. He ijboer. Ze vindt het jammer, dat de beeld bepalende schuur nu gedeeltelijk is ingestort, maar volgens de eigena resse is een monument ook een fi nanciële blok aan je been. „Men wil alles wel in oude staat houden, maar dan zou er toch een grotere bijdrage van de overheid moeten komen. Een aantal jaren geleden hebben we het rieten dak aan de achterkant nog voor 15.000 gulden vernieuwd, maar nu doen we niets meer met de schuur. We zijn allebei in de zeventig en voor ons heeft op knappen geen zin meer. Eigenaar zijn van een monument is niet zo gemakkelijk. Het is formeel wel van jezelf, maar eigenlijk ook weer niet, want je mag er niets aan doen zonder toestemming van monu mentenzorg", aldus mevr. Heijboer van de Zuidstraat. Ze woont - in de wat hoger gelegen woning aan de Zuidstraat - er met haar broer al 67 jaar. „Vanaf 1933. Daarvoor heeft er een familie Hage gewoond. We hebben hier een mooi uitzicht en je bent het vrije leven hier gewend, maar je weet natuur lijk nooit hoe lang je hier nog kunt blijven. Zeker niet als je moeilijk ter been bent", aldus mevr. Heij boer. De andere mevr. Heijboer van de Langestraat zou de schuur nog wel graag vernieuwen, wanneer dat mo gelijk is. „Bij ons is die nog in ge bruik. En ik vond het altijd een mooie schuur. Tien jaar geleden hebben we het pand nog helemaal na laten zien, maar daar hebben we weinig aan gehad. De Monumen- tenwacht heeft de schuur ook nog wel een paar keer bekeken, maar je mag dan toch niet doen, wat je zou willen. Vorig jaar zijn er aan de achter- en de zijkant al een paar ga ten ingevallen. De onderkant heb ben we in de loop der jaren wel ver nieuwd, zowel de voor- als de achterkant, maar het dak was slecht en door de balken boven in de nok is de schuur nu ingestort", zegt mevr. Heijboer-van Poortvliet uit de Langestraat. Pagina 9: Gemeente houdt voor restauratie boerderijen geld over Het belangrijke voorstel was maan dagavond toegevoegd aan de raads- agenda. Op het bestaande industrie gebied Welgelegen is nog maar 2 ha. grond beschikbaar. In rap tempo bou wen nieuwe bedrijven de polder vol. „Maar we mogen van de provincie met Welgelegen niet voorbij de Slab- becoompolder - aan de overkant van de Oud-Vossemeersedijk - komen", zegt hoofd gemeentelijke ontwikke ling L.T. Steenpoorte. „Anders krijg je een heel langgerekt industrieter rein en dat vindt de provincie niet wenselijk." Vandaar dat de 11 ha. tegenover Van der Harst in beeld kwam. In januari werd bekend, dat woninginrichting Bouman-Potter, de Rabobank Tholen en Schipper accountants hun oog al op die punt hadden laten vallen voor een ambitieus project met een woon boulevard, kantoren en eventueel een autobedrijf. Inmiddels zoekt ook de gemeente naar een plaats waar het nieuwe gemeentehuis kan komen. Het perceel tegenover Van der Harst is daarbij ook door inwoners ge noemd. Steenpoorte verwacht echter niet, dat Welgelegen een optie is voor het gemeentehuis. Volgens wethouder Heijboer is de grond aangekocht voor het ontwikke len van een bestemmingsplan voor uitbreiding van het bedrijventerrein. Het betreft een groot perceel van 10.56.30 ha en een puntje van 17.40 aren. Pachter Goorden had de sleutel in handen omdat hij van zijn wette lijk voorkeursrecht gebruik kon ma ken, maar hij zag daarvan af, ook al betreft het zijn huiskavel, die het dichtst bij de boerderij de Laatste Stuiver ligt. „Er is over compensatie- grond gesproken, maar uiteindelijk is overeenstemming bereikt over ont binding van de pacht. Ik heb elders nog wat grond, maar de 11 ha. kan ik blijven beboeren totdat de gemeente het perceel - of een deel daarvan - no dig heeft voor industrie." B. en w. spreken over 'een verant woorde koopsom.' De raadscommis sie gemeentelijke ontwikkeling heeft 14 augustus een positief advies uitge bracht over de aankoop van de grond en de ontbinding van de pacht. De raad ging maandagavond una niem akkoord met de transactie, maar drs. A.L. Piet liet toch een waarschu wing horen, dat deze industriegrond niet voor een appel en een ei wegge geven moet worden. Hij uitte al eer der kritiek op grote hoeveelheid ge meenschapsgeld die b. en w. uitgeven door de grond beneden de kostprijs aan bedrijven te verkopen. „Een paar kilometer verder op, in Bergen op Zoom, wordt voor 150 gulden per m2 industriegrond verkocht en dan is de vraag nog zes keer overtekend. Het beleid op Tholen moet totaal om!" Het raadslid van de Christenunie waarschuwde voor 'verstening van ons eiland.' Volgens hem moet het tempo van bedrijfsvestigingen be perkt worden omdat het veel te hard gaat. „De werkgelegenheid is met ze ven procent gegroeid, het arbeidsbu reau gaat 's middags dicht. Het as pect van de stimulering van de werkgelegenheid speelt niet meer. We moeten veel meer de laatste werklozen opleiden voor de arbeids markt. Als de Auvergnepolder bij Bergen op Zoom er nog bij komt, is er helemaal geen personeel meer te krijgen." Op termijn is de kavel tegenover Van der Harst volgens Piet wel no dig, maar b. en w. moeten het niet te goedkoop wegdoen. Hij pleitte veel meer voor het aankopen en op knappen van oude industrieterrei nen. „In Sint-Maartensdijk is de si tuatie schrijnend." Om zuiniger met de grond om te gaan, zag het raadslid ook een oplossing in ge laagd bouwen. De overige raadsfracties luisterden toe. „Dit moeten we ons als hele col lege aantrekken", zei wethouder Heijboer in een korte reactie op de uitlatingen van Piet. Ook de laatste woonkern (uitge zonderd Anna Jacobapolder) die nog geen geldautomaat bezit - Scherpenisse - wordt daar in no vember van voorzien. De Rabo bank Tholen bouwt in de nieuwe schilderswinkel van Pia Elenbaas in de Kerkstraat een geldauto maat, die in een aparte ruimte, dag en nacht bereikbaar zal zijn. Dat is voor het eiland een primeur, want het wordt de eerste geldautomaat (gea) die niet in een bankgebouw staat. De Rabobank had - kosten en baten afwegend - eerder beslo ten om geen gea in het kantoor Scherpenisse te plaatsen omdat dit dorp vlakbij Sint-Maartensdijk ligt. „Dat besluit is enigszins her zien", zegt adjunct-directeur M.J. Hoek. „We kregen behoorlijk wat vragen van het publiek om ook in Scherpenisse een gea te plaatsen. Ook de middenstandsvereniging heeft daarvoor geijverd door ver schillende financiële instellingen te benaderen, alsmede de Kamer van Koophandel, die ons het ver zoek voorlegde. Wij hebben toen gezegd: als er een middenstander bereid zou zijn om de gea in zijn winkel te plaatsen, zouden we dat willen onderzoeken. En het resul taat is, dat de gea per 1 november bij Pia Elenbaas komt", aldus Hoek. Het kantoor in de Laban Deur- loostraat is sinds juni maar twee middagen meer open. De plaat sing van de gea kan tot gevolg hebben, dat het aantal klanten in het kantoor verder afneemt. In Stavenisse, waar de gea overigens in het bankkantoor aan de Post- straat zit, is van een soortgelijke situatie sprake, maar daar heeft de zomerdrukte met veel recreanten voor extra toeloop gezorgd. „Hoe het verder gaat met het kantoor Scherpenisse, is aan het bestuur", zegt Hoek. Advertentie LM. J Leerlingen van het Kompas op de verenwip die tijdens de zomervakantie het combitoestel heeft vervangen. Het enige openbare speelterreintje in Anna Jacobapolder telt twee wippen, een schommel en een bankje. Voor de leerlingen van de christelijke basisschool het Kompas in Anna Ja cobapolder was het na de zomervakantie schrikken. Hun favoriete speel toestel (een gecombineerde schommel, touwladder, bietennet) was vervan gen door een wip. En die stond er al een. Bovendien is dat speelwerktuig gevaarlijker, want er liep al een jongen een behoorlijke schaafplek op. Leerkrachten van de basisschool en verschillende ouders hebben naar de gemeente gebeld om te klagen en/of opheldering te vragen over de wijzi ging. Eén van de ouders, Ad Verhage, heeft inmiddels zelf een schommel aangeschaft en de rekening daarvan naar de gemeente gestuurd. „Ze staan in de rij voor die schom- Een kind moet zich motorisch ont- mel", zegt Digna Verhage. „Eerder zijn de zandbak en het speelhuisje al verdwenen en nu de schommel. En we krijgen er een oud ding voor terug. Een verenwip, terwijl er al iets soort gelijks stond! Wij vinden dat als ou ders erg vervelend." Leerkracht Pieteko de Koning van het Kompas onderschrijft dat. „De wip voegt niets toe, terwijl het combitoe stel juist prima was voor de kinderen. 'Y wikkelen. Dat is een wezenlijk onder deel en het weggehaalde toestel voor zag daarin: je kon er op klauteren, klimmen en schommelen. Dat gaat nu niet meer. De ontwikkeling van onze leerlingen wordt gehinderd. We heb ben nu alleen een glijbaantje en twee wippen en dit is het enige openbare speelterreintje in Anna Jacobapolder. Ook na schooltijd is dit bereikbaar. Als leerkrachten vinden wij het com- - bitoestel van wezenlijk belang voor de school." Wethouder I.C. Moerland zegt desge vraagd van het probleem op de hoog te te zijn. „Er komt wat anders op het speelterreintje, maar we weten nog niet wat." Naar aanleiding van klach ten van twee omwonenden ging Moerland in de vakantie zelf een kijk je nemen. „Een ambtenaar was er toen ook al geweest. Het speeltoestel was behoorlijk hoog en wanneer kin deren daarop klommen, konden ze bij omwonenden in de tuin kijken. Ik heb dat zelf uitgetest. Het is een kwestie van privacy. Bovendien gooiden de kinderen dingen in de tuin." Volgens de wethouder is er toen geke ken naar verplaatsing van het toestel, maar de mimte is daar maar beperkt en in verband met de veiligheid bleek dat niet mogelijk. Toen is het speel werktuig maar verdwenen en vervan gen door een wip. Moerland belooft dat er wat anders komt. „Maar het zelfde toestel komt niet meer terug", verzekert hij. Digna Verhage kent het motief van het oneigenlijk gebruik door grotere jongens, maar volgens haar staat het toestel er al langer dan de klagers er wonen. Er loopt ook prikkeldraad langs een schutting vlakbij het speel terreintje - wat best gevaarlijk is - maar dat moeten we volgens de ge meente zelf maar oplossen met de betrokkenen, terwijl het combitoestel na klachten gelijk wordt wegge haald." Volgens leerkracht Pieteko de Koning zijn de ouders er boos over. „Er is al zo weinig in Anna Jacoba polder en dit toestel was echt prima geschikt voor de ontwikkeling van kinderen." Iedereen die dat wil kan zaterdag een kijkje nemen bij de rioolwater zuiveringsinstallatie van het water schap in Sint-Maartensdijk. Deze ligt aan de Oudelandseweg ten noordwesten van het dorp. De in stallatie behandelt sinds begin dit jaar het afvalwater van het westelij ke deel van het eiland Tholen. Tus sen elf en vier uur leiden klaarmees- ters de bezoekers rond en laten zien wat eraan te pas moet komen om het rioolwater van huishoudens en bedrijven te zuiveren. Voor kinderen zijn er - bij voldoende belangstel ling - speciale rondleidingen. De loods op" het terrein is ingericht als ontvangstruimte. Daar staat de in formatiekraan! van het waterschap Zeeuwse Eilanden, zijn activiteiten voor kinderen, kan een videoband over het waterschap bekeken wor den en is er wat te drinken. Vooraf gaand, om tien uur, stelt gezworene A. Ruijtenberg het pas aangelegde helofytenfilter bij de zuivering offi cieel in gebruik. Zo'n 900 leerlingen van Thoolse ba sisscholen gaan vrijdagmiddag 29 september het zwerfvuil in hun woon omgeving te lijf. Negentien scholen hebben hun medewerking toegezegd. „Alleen de Eben-Haëzerschool uit Tholen moet nog bekijken of het in te passen valt in de jubileumactivitei ten", zegt P.J. Huysse van de stichting Mens, milieu en werk. De Thoolse basisschool viert in de laatste septem- berweek het 75-jarig bestaan. Het startsein voor de schoonmaakdag wordt waarschijnlijk gegeven door gedeputeerde Poppelaars. De stichting zorgt ook voor lesmateri aal, want de actie wordt in de lessen op school voorbereid. Evenals vorige keer zullen de kinderen opvallen in hun witte T-shirt en cap. Zowel ge meente als provincie verlenen mede werking aan de actie en daar is oud- Scherpenissenaar Huysse blij mee. Twee jaar geleden organiseerde hij een soortgelijke dag. Toen verzamel den de scholieren uit de bovenbouw zo'n 5000 kilo afval in straten, plei nen en plantsoenen. Burgemeester Nuis komende maanden op verkenning in de woonkernen Mark Breure uit Scherpenisse doet vakantiewerk aan de andere kant van de aardbol Vrij en Blij viert jubileum speeltuin met kamelen en spelletjes Organisatie braderie Tholen tevreden over maatregelen voor veiligheid Motorcrosser gewond bij evenementendag in Scherpenissepolder Groei aantal Thoolse donateurs tekent nieuw vertrouwen in Foster Parents Eerste 'buitenlandse' Tholenaren ontvangen certificaat inburgering Jaarlijks blijft er geld over voor restauratie van woonhuizen en boerderijen Freek Boudeling voor vijfde keer op rij Thools ploegkampioen Tholense Boys, WHS, Smerdiek en Vosmeer bekeren verder Trudy Vallipuram uit Sint- Philipsland genoot van de sterren bij omloop Flakkee TEVEEL VERTROUWEN IS DIKWIJLS EEN DOMHEID, TEVEEL WANTROUWEN ALTIJD EEN ONGELUK Dit nummer bestaat uit 20 pagina's De stichting Kinderopvang Tholen gaat maandag peuterspeelzaal de Fa- beltuin in de Oudelandsepoort be nutten voor de 40 kinderen die van de buitenschoolse opvang gebruik maken. In het eigen gebouw op de hoek van de Koningin Julianas- traat/Simon Lindhoutstraat is name lijk geen ruimte meer. De kinderen worden opgevangen in de perso neelsruimte en in de gangen. De groep kinderen die na schooltijd niet naar huis kan omdat de ouders alle bei nog werken, groeit. Ten opzichte van het vorig schooljaar is dat met de helft toegenomen, zegt directeur mevr. J. Verhage. B. en w. spreken over ,een onhoud bare situatie.'. Daarom hebben ze in overleg met het bestuur van de peu terspeelzaal het pand in de Oude landsepoort - dat gemeentelijk ei gendom is - voor 2700 gulden per jaar beschikbaar gesteld voor buiten schoolse opvang. De tijden van de peuters en de buitenschoolse opvang van leerlingen van de basisscholen sluiten prima op elkaar aan. Ook in de vakanties worden echter kinderen van werkende ouders opgevangen. Daar wordt voorlopig geen huur voor berekend. Per 1 januari 2002 wordt gekeken, hoeveel gebruik er van het gebouw is gemaakt in de va kanties. Zonodig past de gemeente de huur dan in 2002 nog aan. De hele buitenschoolse opvang wordt in de Fabeltuin geconcen treerd. Daarvoor gaan twee begeleid sters mee, die van maandag tot en met vrijdag tot zeven uur 's avonds aanwezig zijn. Behalve speelgoed moeten er ook nieuwe, in hoogte verstelbare tafels en stoelen worden aangeschaft, waarvan zowel peuters als kinderen van de basisschool ge bruik kunnen maken. De gemeente kost dat geen cent omdat het rijk al les subsidieert. Het vertrek van de buitenschoolse opvang uit het hoofdgebouw heeft gevolgen voor de exploitatie. Het stichtingsbestuur zal voor de finan ciële consequenties van de verhui zing een aangepaste begroting indie nen bij b. en w. Burgemeester W. Nuis zal in sep tember en oktober in de hele ge meente op straat en bij diverse in stanties te zien zijn. Deze maanden gaat hij namelijk alle kernen langs om zich te oriënteren. Zie verder pagina 7. Een 25-jarige motorrijder uit Sint- Annaland is gisterochtend zwaar gewond geraakt bij een botsing op de Broekseweg tussen Oud-Vosse- meer en Sint-Annaland. De man liep gecompliceerde botbreuken op. Zie verder pagina 7. T

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 1