Arie Draaijer: „Voor klassespelers zetje er graag een stapje extra bij 10 PSV 2 is maatje te groot voor jubilerend Tholense Boys: 1-6 Tassen van slager voor Smerdiek 3 Leon de Witte: 'Er is geen garantie op plek in de top' Kees Lozekoot: „Vroeger leek ik wel een spijker" Teamgeest ook komend seizoen wapen van Tholense Boys Emergo trekt de trainingen op naar 2 per week Smash lonkt met Woerden naar clubtrofee Donderdag 31 augustus 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 WHS moet het hebben van inzet en Patrick Ketting WHS-aanvoerder Leon de Wittte (30) zucht eens diep als hem gevraagd wordt naar de verwachtingen voor het ko mend seizoen. Het is volgens hem voorlopig vooral een kwestie van koffiedik kijken. De voorbereiding van de Sint-Annalanders verliep nogal rommelig, door vakantie van potentiële basispelers en enkele oefenwedstrijden die onverwachts werden afgelast. Bovendien speelt WHS het komend seizoen in een drastisch vernieuwde derde klasse. Het merendeel van de tegenstanders is on bekend. Halverwege het seizoen 1992-93 debuteerde Arie Draaijer onder de toenmalige trainer Ad Voermans in de hoofd macht van Tholense Boys. Het was het jaar, waarin de club voor het eerst in haar bestaan in de (toen nog niet gedevalu eerde) tweede klasse uitkwam. Ondertussen begint de nu 24-jarige Draaijer aan zijn achtste seizoen in het geel en zwart. Weer speelt Tholense Boys tweede klasse. Draaijer heeft het allemaal meegemaakt. Maar nog altijd is de ro buuste verdediger niet echt bekend bij het grote publiek. Afloop Voor Noad ligt nog heel wat moois in 't verschiet Als klein ventje en PSV-fan hing zijn jongenskamer vol met posters van Hans van Breukelen. Drie zomers achter elkaar ging hij als junior naar de keeperskampen van Frank Hoek op het KNVB-sportcentrum in Zeist. Een week lang zat hij, een bescheiden jongen uit Anna Jaco- bapolder toch, intern tussen allemaal Amsterdamse en andere randstedelijke bluf. Hij had het er graag voor over. Kees Lozekoot, de nog maar 19-jarige goalie van derdeklasser Noad, wist al vroeg wat hij wilde. Keepen, en wel zo goed mogelijk. Keeperstraditie Aftasten Concurrentie Invallen Coach Erwin Koeman bleek zaterdag bij de jubileum wedstrijd van Tholense Boys tegen PSV 2 de beroemdste Eindhovenaar. Ondanks het ontbreken van verder aan sprekende namen, bleken de reserves van de landskam pioen in alle opzichten een maatje te groot voor de zater dagtweedeklasser. Na een ruststand van 0-5 nam PSV in de tweede helft beduidend gas terug. Dankzij het lagere tempo en uitstekend keeperswerk van Alex Hoogendoom bleef de schade uiteindelijk beperkt tot 1-6. Volgens Leon de Witte is inzet het belangrijkste voor WHS in het komende seizoen. Arie Draaijer vindt het goed dat een verdediger niet in de aandacht staat. ,,Dat betekent dat hij zijn spits goed in bedwang heeft gehouden.' De zoon van de onlangs teruggetre- jongens van Nottingham Forest, Coventry en Aston Villa. Ik zag Van Hooijdonk wel eens langs flitsen, George Boateng, de Schotse inter national Gary McAllister. Stond je ineens naast zulke gozers een pilsje te bestellen." Inmiddels werkt Draaijer als marke- ting-deskundige bij een pas gestart softwarebedrijf in Veldhoven. De snelle wereld van trends, concurren tie en nieuwe producten die in de markt gezet moeten worden. Vorig seizoen eiste al die inspanning op sportief vlak zijn tol, ook al omdat hij toen het werken combineerde met de laatste fase van zijn afstude ren. Draaijer kwam soms handen en voeten tekort om zich te handhaven. Hij pakte meer gele kaarten dan ooit. „Het was toch wennen aan het niveau. De spitsen in de tweede klasse zijn beweeglijker dan ik ge wend was. Ik was zelf ook iets te zwaar. Nu ben ik een aantal kilo's lichter en moet het beter gaan." den Tholense Boys-voorzitter Her man Draaijer zit er niet echt mee. „Ik denk dat het met mijn positie in het elftal te maken heeft. Spitsen scoren en krijgen alle aandacht. Middenvelders komen ook veel aan de bal. Ik ga er vanuit dat het goed is dat je niets over een verdediger hoort. Het betekent dat hij zijn spits in bedwang heeft gehouden." In eigen kring wordt Draaijer in ho ge mate gewaardeerd. Ook voor het komend seizoen lijkt hij weinig concurrentie te duchten te hebben, zeker nu de talentvolle Roy Streng wegens studie een jaartje stopt. Ook Draaijer studeerde flink. Zijn oplei ding marketing aan de International Business School van de Hogeschool Brabant voerde hem zelfs een half jaar naar Engeland. Tijdens die sta geperiode, nu twee seizoenen gele den, verloor hij onder Paul van Buuren zijn basisplaats. Draaijer hield zich fit in een café-elftal in Nottingham. Het was zeker geen verloren periode. „Ik rook aan de sfeer van het Engelse voetbal. En bij het stappen kwam ik met het elf tal in dezelfde pubs als die grote Draaijer kijkt met gemengde gevoe lens terug op het vorig seizoen. De Voor Lozekoot bestaat er niets mooi ers dan het 'heiligdom' tussen de pa len. „Je kunt met een mooie redding punten pakken voor je club en je kunt afgerekend worden op één foutje. Dat spanningsveld, die uitersten, vind ik schitterend." Lozekoot begint aan zijn tweede sei zoen in de hoofdmacht van Noad. De maar liefst 1.97 meter lange keeper staat te boek als een talent. Zijn se lectie in het Thoolse elftal aan het eind van het vorig seizoen was een bevestiging van zijn aanleg. Kenners denken dat Noad niet zijn plafond is. Voorlopig blijft Lozekoot echter met twee benen op de grond. „Ik heb het hier reusachtig naar mijn zin. Ik ken iedereen en iedereen kent mij. Er zou iets heel fantastisch moeten komen, wil ik het overwegen. En dan nog zou ik er zeker een weekje over moeten slapen. Eerst wil ik proberen met No ad hogerop te komen. We hebben een jong team. Volgens mij ligt er voor ons nog heel wat moois in het ver schiet." Noad verraste vorig jaar al vriend en vijand met een sterke reeks, die bijna de derde periodetitel opleverde. De eindstand op de ranglijst was be scheiden. Deze jaargang begint Noad zonder routinier Leo Zuidweg, die het wat rustiger aan wil gaan doen. De van SPS gekomen Jan van Dijke en de weer begonnen Anthony Ver wijs zijn nieuwkomers in de selectie. Het terugtreden van Zuidweg lijkt voor de Fluplanders een gemis. Toch is Lozekoot niet pessimistisch over het komende seizoen. „Leo was voorin natuurlijk een sterke vent, die goed een balletje kon vasthouden. Erik Fonteijne en Corné de Frel zijn heel andere types. Ze moeten het meer van hun loopvermogen hebben. Ik denk dat die jongens net zo goed hun doelpuntjes meepakken." Noad is, samen met WHS, ingedeeld in de Brabants getinte derde klasse B. In de vorige competitie troffen de geel-groenen vaak tegenstanders uit de regio Dordrecht. Met zoveel nieu we ploegen is het volgens Lozekoot moeilijk om de kansen in te schatten. „Ik denk dat we pas halverwege het seizoen de balans kunnen opmaken. Kampioen zullen we niet worden, dat kan ik wel zeggen. Een periodetitel zou leuk zijn. En ik ben blij dat WHS er bij zit. Dat zijn toch altijd speciale wedstrijden." Lozekoot heeft er in ieder geval zin in. Samen met elftalleider en keepers trainer Wim van der Burg wil hij ver der werken aan zijn talent. Lozekoot weet dat hij in een mooie keeperstra ditie past bij Noad. Van roemruchte voorgangers als Rien Quist en Huib van Westen neemt hij graag de advie zen aan. „Ik heb de leeftijd om leer gierig te zijn. Natuurlijk is het voet ballen, en ook het keepen, veranderd. Toch haal ik de goede punten uit hun aanwijzingen en onthoud ze. Kleine dingetjes waar ik mijn voordeel mee kan doen. Ook van Wim steek ik veel op. Ik ben dankzij hem sterker en vooral ook leniger geworden. Vroeger leek ik wel op een spijker. Dat is nu niet meer zo. Mijn duiktechniek, vaak een probleem bij lange keepers, is verbeterd. Op de lijn zit het wel goed. Alleen mijn uittrappen moeten veel beter en ook het meevoetballen buiten de goal is nog niet perfect." Toch is Lozekoot het afgelopen sei zoen, in figuurlijke zin althans, ge groeid. „Ik durf tegenwoordig beter om de bal te vragen. In het begin was ik bang dat ze zouden terugspelen. Dan hoopte ik maar dat de verdedi gers zelf het spel zouden verleggen. Ik durf ook meer aanwijzingen te ge ven. Natuurlijk is Jaap van Oudenaar de bij ons de man die de verdediging leidt. Jaap heeft zoveel ervaring. Maar ik laat me ook meer gelden. Niet overdreven. Maar als het nodig is, roep ik. Zo zijn er meer jongens bij Noad die nog altijd beter worden. Daarom denk ik dat we een mooie toekomst voor ons hebben." Kees Lozekoot ziet een mooie toekomst voor Noad en zichzelf. „Vorig seizoen hebben we een heel mooi seizoen gehad", aldus De Witte. „We speelden lang bovenin mee. Maar voetbal is geen reken sommetje. Het is geen garantie dat we dat dit jaar weer doen." Tot de laatste competitiedag had WHS vorig seizoen uitzicht op een prijs. Door knullig verlies bij Slie- drecht werd op de valreep de bijna zekere deelname aan de nacompeti- tie eigenhandig om zeep geholpen. Die klap is inmiddels verwerkt in Sint-Annaland. Op papier lijkt de personele bezetting voor de komen de jaargang aan kwaliteit te hebben ingeboet. Routinier Johan van de Repe deed definitief een stap terug, doelman Jaap Verhoeff besloot ook om er een punt achter te zetten en de onvoorspelbare Rien den Engels man koos voor het tennissen. Bo vendien is de technisch vaardige Corné van Tilbeurgh tot aan de win terstop wegens een blessure waar schijnlijk niet inzetbaar. Tegenover die absenties staat de komst van Jan van 't Hof (SKNWK) en William Smits (Brouwershaven). Voor Leon de Witte is het strijdplan voor het komende seizoen duidelijk. „We zullen het meer dan ooit van inzet moeten hebben. En gelukkig hebben we voorin Patrick Ketting Voor Korfbalvereniging Emergo be gint zaterdag de veldcompetitie weer. Emergo neemt aan de compe titie deel met twee seniorenteams en ploegen van de A-, C-, D- en F- jeugd. Verder is er een welpenteam dat alleen nog maar traint. De seni- lopen. Een spits van die klasse is al tijd goed voor een flink aantal doel punten." De derde klasse B telt dit seizoen voor WHS, en ook voor NOAD, een flink aantal nieuwe gezichten. Bre da is de degradant uit de tweede klasse. Veel wordt ook verwacht van het afgelopen jaar in de vierde klasse ongeslagen kampioen gewor den The Gunners. FSV is de sterke kampioen uit de andere, meer Zeeuwse vierde klasse. Ook het jonge Klundert wordt algemeen ge zien als een kanshebber voor de bo venste posities. ZPR, JPS en Olym- pia zijn eveneens nieuw. Leon de Witte weet niet wat hij van de inde ling moet verwachten. „Het zal vooral aftasten zijn waar onze mo gelijkheden liggen. Het lijkt erop dat er sprake is van een heleboel ploegen die aan elkaar zijn ge waagd." Over zijn eigen functioneren bij WHS is Leon de Witte duidelijker. Als opvolger van zijn broer Dies de Witte is hij niet meer weg te denken uit het centrum van de groenwitte verdediging. Ook dit seizoen zal hij leiding geven aan de defensie. De Witte maakte destijds op zijn zeven tiende onder Theo Moerland zijn debuut in de hoofdmacht. Nog altijd is hij gretig. Van verzadiging is geen sprake. „Ik heb er alles nog voor over." oren en de A-jeugd van Emergo gaan voor het eerst in het bestaan van de vereniging twee keer per week trainen. Dat gebeurt op aan dringen van oefenmeester Frank Koppejan die meer prestaties van met name het eerste team van Emergo verlangt. Het programma voor zaterdag luidt: Emergo-Kapelle 14 u; Emergo A- Scheldevogels A 12 u; Emergo C- Juliana C 10.30 u; Emergo D-De Voltreffers D 9.30 u; Emergo F-Ju- liana F1 9.30 u. Tot aan de rust kwam Tholense Boys er niet aan te pas. De thuis club had geen enkel antwoord op de snelle balcirculatie en het positie spel van de Eindhovenaren, die zich -onlangs in een poule met eredivisio- nist RBC, SHO en Kloetinge een voudig plaatsten voor de tweede ronde van de Amstel-Cup. RBC verloor met 1-0 van het team van Koeman en ook de zaterdaghoofd klassers SHO en Kloetinge werden aan de zegekar gebonden. Kloetinge ging tegen de jeugdige talenten uit Eindhoven zelfs met 2-7 onderuit. Hoogendoom verrichte soms kleine wondertjes in het Thoolse doel, maar kon niet voorkomen dat PSV uitliep naar 0-5. Cicilia zocht de diepte en werd perfect aangespeeld, 0-2. Ma- joros maakte er met een fraai af standschot 0-3 van en Johan Pater nam een voorzet vanaf de linkerkant meteen op de slof, 0-4. Cicilia legde met zijn derde treffer de ruststand 0- 5 vast. Na de thee wisselden de beide trainers de nodige pionnen. Bij Tho lense Boys zorgde invaller Francel Kousemaker vanaf de aftrap voor 1- 5. Jan Groenewegen had een ideale kans op 2-5, maar miste. Ook Jeroen Nieuwkoop lukte het in de herkan sing niet om de bal achter doelman Vermeiren te werken. Het laatste halfuur was ronduit rommelig van beide kanten. Alleen de bij een hoek schop vrijgelaten Missing wist met het hoofd nog het net te vinden, 1-6. teleurstellende afloop van de na- competitie is nog niet vergeten in Tholen. Met een treffer in de laatste minuut maakte het later naar de eer ste klasse gepromoveerde Kapelle een einde aan alle geelzwarte illu sies. Nog één keer draait Draaijer de film terug. „We begonnen het sei zoen slecht. Twee nederlagen op rij. We werden meteen afgeschilderd als degradatiekandidaat. Na de win terstop begon het steeds beter te lo pen. We hadden het kampioenschap in eigen hand. Tot we in de laatste wedstrijden ineens geen punt meer pakten. Seolto werd kampioen, een ploeg die we twee keer ons wil had den opgelegd. In de nacompetitie hebben we het vooral uit bij Kapelle laten liggen. Daar hebben we vijf of zes opgelegde kansen laten lopen. Natuurlijk was het balen dat Kapel le promoveerde. Dat hadden wij ook kunnen zijn, denk je dan." Voor het komend seizoen lijkt de concurrentie op het middenveld en in de voorste lijn bij Tholense Boys groter dan ooit. Ad Gladdines kwam er bij, jeugdspelers als Si mon Jansen klopten tijdens de voorbereiding op de deur en ook de nog jonge Jaben Kortland liet zien voldoende voetballende capa citeiten te hebben. Draaijer is dan ook vol vertrouwen. „Ik ga niet roe pen dat we kampioen worden. Maar een periodetitel moet haalbaar zijn. Het is zaak dat we een balans vin den in het elftal. Met alleen elf sier- paarden kom je er niet. Ik verwacht Voetbal nrnnrnmma BEKER: Donderdag 31 augustus uur Dosko 2-WHS 2(Martens) 19.00 SPS 2-Halsteren 2(Akkerman) 19.00 WC 2-Thol.Boys 2(Brouwer) 19.00 Dinteloord 2-Noad 2(Lok) 19.00 Stavenisse 2-Smerdiek 2(Houdé) 19.00 BSC 2-Vosmeer 2(Mies) 19.00 COMPETITIE: Zaterdag 2 september uur K'vangers-Thol.Boys(vdReydt) 14.30 JPS-WHS(Kant) 14.30 Noad-Klundert(Nefs) 14.30 SKNWK-Stavenisse(dLoos) 14.30 Brouwershaven-SPS(vdKetterij) 14.30 Dosko-Smerdiek(Breker) 14.30 Slagerij Simon Quist, gevestigd in de Sligro groothandel in Bergen op Zoom, heeft Smerdiek 3 voorzien van nieuwe tassen. Het laagste se- ook dat de tegenstanders ons anders tegemoet zullen treden. Vorig sei zoen waren we nieuw op dit niveau en konden we vooral vanuit de counter spelen. Nu zullen de andere ploegen wat meer ontzag voor ons hebben en moeten we meer op de helft van de tegenstander gaan spe len. In de voorbereiding hebben we daar ook nadrukkelijk op geoefend. Meer de opbouw van achteruit en minder de lange bal. Dat is ook het voetbal dat onze trainer Leendert Geelhoed graag ziet. Het komend seizoen willen we verzorgder spe len. Al zullen we niet schromen on ze oude spelletje op_ te pakken, als de resultaten tegen zouden vallen." Tholense Boys lijkt het ook in het komend seizoen, alle verhalen over de talentvolle jeugd ten spijt, te moeten hebben van de geroutineer de as met Hassan el-Jilali, Piet den Boef en Johan Schot. Ook wordt weer gerekend op de invallen van de ook al op leeftijd zijnde Jan Groe newegen en mogelijk Ad Gladdines. Eigenlijk leunt Tholense Boys op een gevaarlijk oude kern. Voor Arie Draaijer is het geen probleem. „Jan en Johan zijn jongens die een wed strijd kunnen beslissen. En Ad heeft in de hoofdklasse ook bewezen dat hij een goede spits is. Dat ze minder terugverdedigen is niet erg. Voor zulke klassespelers zet je er graag een stapje extra bij. Teamgeest was het afgelopen seizoen ons wapen en dat zal het ook het kofnend jaar zijn." Thol.Boys 2-VVGZ 3(Pietjouw) 14.30 Seolto 3-Noad 2(Lambregts) 14.45 Wieldrecht 2-WHS 2(vdBeek) 14.30 Nieuwland 2-WHS 3(Tierie) 14.30 Klundert 3-SPS 2(vDorst) 14.00 Smerdiek 2-ZPR 2(Nuijtemans) 14.30 SSV 4-Thol.Boys 3(dVrieze) 12.45 Noad 3-Thol.Boys 4(vSchilt) 13.00 Stavenisse 2-K'vangers 3(Schot) 14.30 Thol.Boys 5-ZPR 3 14.30 WHS 4-Dosko 2 13.30 SPS 3-Vrederust 3 14.30 Chrislandia 3-Smerdiek 3 13.30 Noad 4-DVO 6 15.00 Smerdiek da.-Zeeland Sp.(Brouwer) 14.30 Vlotbrug-Noad da. 14.30 Zondag 3 september uur Ouwerkerk-Vosmeer(vAerde) 14.30 Vosmeer 2-NVS 4 12.00 Bergen 5-Vosmeer 3 10.00 Vosmeer 4-Moerstraten 2 10.00 niorenelftal van Smerdiek, dat in de vijfde klasse reserve acteert, is daarmee bijzonder in zijn nopjes. Simon Quist is afkomstig uit de Naar verwachting een honderdtal ta feltennissers komt zaterdag in actie in De Wellevaete te Sint-Annaland. Smash '76 organiseert er voor de veertiende keer een invitatietoernooi voor competitiespelers. Vanaf 9.15 uur wordt er op vijftien tafels ge speeld in meerkampen, door zowel senioren als jeugd. Er doen 24 ver enigingen mee: elf uit Zeeland, tien smalstad. Zijn slagerij is gespecia liseerd in vlees voor de horeca. Hij sponsorde niet alleen het derde team, maar schonk ook coachjas- uit Noord-Brabant, een uit Utrecht, uit Zuid-Holland en uit België. De finales zijn rond vijf uur gepland en de prijsuitreiking is om zes uur. In de hoogste herenklasse is Christian van 't Hof van de organiserende ver eniging favoriet voor de titel. Hij won die de voorgaande drie keren. Bij de jeugd zal in ieder geval een nieuwe winnaar uit de bus komen, want Smash'er Gabriël Gunter (die in 1998 en 1999 won) speelt nu bij de senioren. Ook de verenigingstro fee is in het geding. Woerden en Smash wonnen die ieder al vier keer, dus sleept een van beide clubs de prijs opnieuw in de wacht dan heb ben ze die definitief in bezit. Het invitatietoernooi is een laatste test voor de NTTB-competitie die op 9 september begint. sen voor de leiders en reserves van Smerdiek 2. Verder plaatste Quist een reclamebord langs het hoofd- veld (Advertentie I.M.). f Tholense Boys sloot met het duel door scheidsrechter Rien Vroegop tegen PSV een reeks activiteiten af die in het kader van het 40-jarig be staan en de opening van de nieuwe accommodatie werden georgani seerd. Ongeveer driehonderd beta lende bezoekers kwamen op de uit Stavenisse geleide wedstrijd af. Zij zagen de Thoolse verdediger Rik van de Velde al na enkele minu ten een slordigheidje begaan in de opbouw. De razendsnelle Kenneth Cicilia profiteerde, 0 Ondanks het feit dat er geen bekende cracks meespeelden in de PSV-selectie, kon Tholense Boys het tempo van de Eindhovenaren niet bijbenen. Slager Simon Quist rechts) heeft zijn zaak in Bergen op Zoom, maar draagt de voetbalclub in zijn geboortedorp een warm hart toe.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 15