College beraadt zich over subsidie bieb Eerste 'buitenlandse' Tholenaren ontvangen certificaat inburgering 'Het einde van de wereld' op het internet belicht Plan voor uitbreiden van De Muie met 75 plaatsen Geen fles wijn meer bij ambtenaar thuis geven Auto ouder dan drie jaar voor gehandicapten Nieuwkomers moeten binnen drie maanden op Nederlandse les Stavenisse staat centraal in twee sites Gemeente zet garantiestelling Elanahof stop Donderdag 31 augustus 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Kampeerterrein van 4 naar 12,4 ha in smal stad Camping De Muie in Sint-Maartensdijk gaat uitbreiden met 75 standplaatsen. Het terrein wordt voor een groot deel opnieuw ingericht. Voor beide ingrepen is meer ruimte nodig. Van de huidige 4 ha wordt het terrein ver drievoudigd naar 12,4 ha. De nieuwe toegangsweg komt aan de Kastelijnsweg en vormt tevens de entree voor de kinderboerderij en de heemtuin. B. en w. van Tholen steunen het plan, zoals blijkt uit het voorontwerp be stemmingsplan. Meer comfort 'We willen niet in een hoek geduwd worden Het college van b. en w. beraadt zich nog over het subsi dieverzoek van de openbare bibliotheek Tholen. Die vroeg voor volgend jaar 1.132.495 gulden subsidie aan. De gemeente wil niet verder gaan dan 1.050.000 gulden om het exploitatietekort te dekken en 40.000 voor auto matisering. Een verschil van ruim 42.000 gulden. Blauwdruk Koepelvorming peuterspeelzalen De eerste certificaten op grond van de wet inburgering nieuwkomers zijn vrijdag aan een aantal Tholenaren van buitenlandse herkomst uitgereikt door wethouder I.C. Moerland. Veertien inwoners hebben het traject met goed gevolg doorlopen. Naast lessen Nederlands kon ook maatschappelijke oriëntatie en beroepenoriëntatie deel uitmaken van het pakket. De lessen werden in Tho len gegeven door het ROC Zeeland. Taalstage Nog niet af Attachements Verschillende niveaus Kerstattenties alleen in gemeentehuis Ambtenaren en gemeentebestuurders mogen geen kerst attenties meer thuis in ontvangst nemen. Voortaan mag dat uitsluitend nog in het gemeentehuis gebeuren, zodat het goed controleerbaar is. De Thoolse gemeenteraad be sloot dat maandagavond bij de vaststelling van de nota 'Integriteit, een kwestie van evenwicht.' Vraagtekens bij betalen verwarming Meulvliet uit de post onvoorzien Wakeboard Event Speelmansplaten v de uitbreiding naar 270 standplaat sen is extra grond nodig, zo'n 300 vierkante meter per standplaats. Al leen al voor de standplaatsen is 8 ha nodig. Het aantal standplaatsen wordt volgens het plan weer op het oorspronkelijke niveau terugge bracht, 'ten behoeve van de vergro ting (en herstel) van het draagvlak van de exploitatie van de camping.' Volgens de toelichting bij het onder nemersplan van De Muie voldoet het terrein niet aan de huidige eisen en richtlijnen voor kampeerterrei nen. Er zijn nogal wat knelpunten in de inrichting en het beheer van het terrein. Alleen door een drastische aanpak kan de kwaliteit verbeterd worden, aldus het plan. De camping werd in 1966 aangelegd op een karreveld langs de zeedijk. Het terrein groeide tot 266 toeristi sche standplaatsen. In de jaren ze ventig werd een groot deel van deze plaatsen omgezet in vaste stand plaatsen: de toercaravan werd staca ravan. Dit had tot gevolg dat de plaatsen voor deze categorie te klein werden. Om de kwaliteit te verbeteren, is sindsdien het terrein geleidelijk uit gebreid en is het aantal standplaatsen teruggebracht van 266 naar 197: 170 vaste en 27 toeristische plaatsen. De knelpunten op De Muie doen zich voor op het gebied van gezond heid, milieuhygiëne, veiligheid en beheer. Zo zijn de sanitaire voorzie- ningingen onvoldoende. De straatjes zijn te smal. En uit oogpunt van brandveiligheid staan de caravans vaak te dicht op elkaar. Ook zijn de tussenruimtes te veel volgebouwd. De camping heeft ook nog een pro- paangastank op het terrein en een opslag voor butaangasflessen. Die verdwijnen van De Muie. Het ter rein zal worden aangesloten op het gasnet. Verder zijn de speelplaatsen voor de kinderen onvoldoende afge schermd, ontbreekt het aan voldoen de parkeerplaatsen bij de recpetie en ontbeert De Muie een plek voor campers. Ook de landschappelijke inpassing is niet overal even ge slaagd. De uitbreiding moet plaats vinden in oostelijke richting. Daarbij wordt het kampeerterrein betrokken bij de kinderboerderij en heemtuin die hier in 1998 en 1999 is aangelegd. Voor Behalve dat de eisen van de over heid aan kampeerterreinen zijn toe genomen, zijn ook de behoeften van de recreant veranderd. Hij wil meer comfort. De Muie wil met de forse uitbreiding van het terrein onder meer inspelen op de toename in het aantal vakanties en de vraag naar vaste standplaatsen. De hoofdontsluiting van de camping wordt verplaatst van de Muyeweg naar de Kastelijnsweg. Hierlangs komen centrale voorzieningen zoals receptie, beheerderswoning, restau rant en een elk-weer-voorziening (en in de verdere toekomst een zwembad). Langs de Kastelijnsweg komt ook een groter sport- en speel veld (voetbalveld, tennisbanen en een 'avontuurlijk' terrein). De vaste standplaatsen komen zo veel mogelijk ten noorden van het bestaande terrein. De toeristische standplaatsen, campers, trekkers en groepen komen rond het grote sport en speelveld. Volgens het streekplan Zeeland is uitbreiding en nieuwvestiging van 75 plaatsen mogelijk, maar het ge meentebestuur wil een verdere toe name niet toestaan. Op dinsdag 12 september wordt er om half acht 's avonds een voorlich tingsbijeenkomst over het plan ge houden in het gemeentehuis. Het voorontwerp ligt nog tot 13 septem ber ter inzage in de leesruimte van het gemeentehuis. Ambtelijk wordt er met de biblio theek gesproken over de toekomst van de voorziening, maar concrete resultaten zijn er nog niet. Als het tekort niet volledig wordt gedekt door de subsidie, dan moet de bibli otheek maatregelen gaan treffen. Dat kan variëren van sluiting van uitleenposten, het verhogen van de lezersbijdrage en het niet opvullen van (eventuele) vacatures tot het in krimpen van het personeelsbestand. Die maatregelen staan volgens het college echter haaks op de mogelij ke uitkomsten van het overleg. Daarom hebben b. en w. nog geen beslissing genomen, zo schrijven ze aan de adviescommissie algemeen bestuur en welzijn die er dinsdag avond over vergadert. Dan moet ook het standpunt van het college echter bekend zijn. Volgens directeur A. Niederer van de openbare bibliotheek zal de stichting maatregelen moeten tref fen wanneer niet het hele subsidie verzoek wordt ingewilligd. „Maar we zijn juist bezig samen met de ge meente te overleggen wat de biblio theek betekent voor de Thoolse sa menleving en wat daarvan de kosten zijn. Als wg nu met dat tekort opge zadeld worden, dan is er geen spra ke van overleg, vinden wij. We wil len graag meedenken, maar niet vooraf in een hoek geduwd wor den." Niederer licht toe dat het bij de be sprekingen tussen de gemeente en de bibliotheek gaat om het maken van een blauwdruk. Daarvoor moe ten het profijt en de kosten van de bibliotheek in kaart worden ge bracht. Ook de CAO-afspraken en de huurverhogingen dienen daarbij geteld te worden. „Dan wordt beke ken wat ons te doen staat." De di recteur spreekt van een moeizaam proces. „We weten niet hoe de bi bliotheek er over vijf jaar uit zal zien." Het ambtelijk overleg heeft overigens één keer plaatsgevonden. Meer dan de helft van de exploitatie bestaat uit personeelskosten en huisvestingslasten. Die lasten zullen volgens Niederer verhoogd worden als de bibliotheek in Sint-Philips- land wordt ondergebracht in de ver bouwde Wimpel. Ook is het budget voor inrichting en onderhoud van gebouwen volgens hem te laag. De 40.000 gulden voor de onkosten die de bibliotheek moest maken voor het aanpassen van het compu tersysteem is eenmalig. Zou dit be drag niet zijn uitgekeerd, dan zou het systeem niet meer door de leve rancier worden ondersteund, zo schrijft het college. Bij de vaststelling van de verorde ning voorzieningen gehandicapten wees raadslid M.A. den Haan op een vreemde voorwaarde bij auto's. Volgens het voorstel mag een aan te passen auto niet ouder zijn dan drie jaar en moet er een geldige apk- keuring voor zijn afgegeven. Den Haan wilde meer duidelijkheid of de apk-keuring nu wel of niet nodig is. „Een auto hoeft immers pas na driejaar gekeurd te worden. Niet ie dereen kan echter een auto jonger dan drie jaar kopen." Wethouder Moerland zei dat die kwestie ook al in het college besproken was, maar hij wilde het toch bij het voorstel houden. De burgemeester deed Den Haan de suggestie aan de hand om er dan maar een amendement van te maken, maar dat vond PvdA-frac- tievoorzitter M.A.J. van der Linde een stap te ver. „Bespreek het nog eens in het college en koppel het dan terug naar de commissie." Wet houder Moerland benadrukte dat aanvragen altijd individueel getoetst worden. „Maar hoe hard is het col lege?", wilde Van der Linde weten. „Wij kijken nog eens naar de bepa lingen over de auto, maar ik zeg niet dat het verandert", liet wethouder Moerland weten. Wethouder Moerland heeft nog geen concrete maatregelen op het oog voor het weghalen van financiële drempels voor bijstandsmoeders bij de peuter speelzalen. „Maar we zijn constant in gesprek", liet hij maandagavond in de gemeenteraad weten op vragen van P. van Belzen. „Zo'n oplossing vind je echter niet van de ene op de andere dag. Er wordt gekeken of het declaratiefonds mogelijkheden biedt, maar als dat voorstel uitgewerkt is, komen we daarmee naar de commis sie." De wethouder zei nog dat er ge studeerd wordt op de vorming van een koepel die peuterspeelzalen en andere organisaties gaat begeleiden en ondersteunen. Dit met het oog op problemen die dergelijke instellingen ondervinden met de continuïteit. Overigens stemde de raad unaniem in met de inhaalslag voor de peuter speelzalen, waarbij over 1999 en 2000 in totaal 88.657 gulden subsidie wordt verstrekt. „Omdat de gebrui kers zelf ook een behoorlijk aandeel leveren, gaan wij daarmee akkoord", zei M. Dijke. Wethouder Moerland bedankte met name de SGP-fractie voor de steun aan dit voorstel. De deelnemers aan de eerste Thoolse inburgeringscursus kregen hun certificaten overhandigd door wethouder I. C. Moerland derde van rechts). schappelijke en beroepenoriënta tie te volgen. Daarmee moeten ze beginnen als ze drie maanden in ons land zijn en binnen een jaar moeten ze een bepaald niveau be reikt hebben. In een eerder stadium sloot de ge meente met een aantal nieuwko- De wet inburgering nieuwkomers is 1 september 1998 van kracht geworden. Ze verplicht buitenlan ders die voor het eerst in ons land zijn en een verblijfsvergunning hebben (maar ook uit het buiten land hiernaartoe gekomen mensen met de Nederlandse nationaliteit) om een cursus Nederlands, maat- mers een inburgeringscontract af. Op grond daarvan gingen deze mensen vrijwillig aan de slag. Over een periode van twee jaar volgden ze gemiddeld 500 uren Nederlands, 50 uren maatschappe lijke en 50 uren beroepenoriënta tie. „Dat is heel wat", vond wet houder Moerland. Hij vond het een schouderklopje waard dat de meesten die hij een certificaat overhandigde, op vrijwillige basis de cursus volgden. „Jullie mogen best trots op jezelf zijn, want mo gelijk heeft het veel moeite ge kost." In zijn vorige beroep als onderwijzer had Moerland ooit twee Joegoslavische meisjes in de klas en hij herinnerde zich hoe hen in extra uren met behulp van plaatjes Nederlands was bijge bracht. De cursisten volgden les sen op verschillende niveaus. En kele deden dat op niveau 3 en 4 en zij kregen de lessen op het Zoom- vliet college in Bergen op Zoom. Een Koerdische vrouw uit Poort vliet volgt inmiddels een oplei ding voor tandartsassistente. De verplichte cursussen op grond van de nieuwe wet zijn intensief. „Twaalf uren per week verdeeld over vier dagdelen", vertelt Loes Maas, die samen met Marleen Walpot namens de gemeente als trajectbegeleidster optreedt. Zij voeren maandelijks gesprekken met de deelnemers. Iedere 'nieuw- Stavenisse wordt door sommi ge cynische buitenstaanders wel 'het einde van de wereld' genoemd. Of 'met kranten dichtgeplakt'. Dat mag dan wel zo zijn, maar dan zijn het inmiddels wel digitale kran ten. Er zijn namelijk minstens twee internetsites die vrijwel geheel aan dit dorp zijn ge wijd. En het zijn zeker geen slechte. De eerste is die van Ko van Oeveren. Zijn homepage is nog niet zo lang in de lucht (sinds april), maar is er wel eentje om te onthouden. Veel tierelantijnen zitten er niet aan. Dat is voor de fer vente surfer alleen maar ge makkelijk, want al die anima ted gifs, banners, pop-ups, audio, video en ingewikkelde javascripts, maken een site er bepaald niet sneller op. En hoe leuk een homepage ook mag zijn, als je er vijf minuten op moet wachten, is de lol er snel af. Van Oeverens site is vooral overzichtelijk opgezet met een rustgevende achter grond. Geinig zijn de buttons met blaadjes die van kleur veranderen als je erover gaat met je muiscursor. Samen met een scrollbalkje eigenlijk het enige scriptgeintje dat de Stavenissenaar erin heeft ge stopt. De site iaat zich eigen lijk met twee woorden type ren: verhalen en foto's. Van Oeveren biedt de bezoekers van zijn site een collectie per soonlijke verhaten over het le ven in het dorp in vroeger ja ren. Daarnaast heeft hij ook veel fotomateriaal bij elkaar gezocht. Beelden van de wa tersnoodramp in 1953 bijvoor beeld, maar ook van de wa teroverlast in september 1998. Leuk Is ook de sectie waarbij Van Oeveren oude prenten van het dorp zet naast recen te foto's die op dezelfde plaats zijn gemaakt. Ook de historie van het dorp en met name van de Nederlandse Hervormde Kerk zijn opgeno men in de homepage. De site is compleet met een gasten boek en zelfs een tweetalige inleiding (Engels en Neder lands). „Ik ben eigenlijk altijd ai met computers bezig geweest. Vanaf het moment dat het eerste programmeerbare re kenmachientje er was. Ik vond het een uitdaging om zelf een website te maken. Met het 400-jarig bestaan van Stavenisse heb ik samen met nog drie anderen de fo totentoonstelling geregeld, Omdat ik de beste appara tuur ervoor had, moest ik de foto's scannen, Die heb ik nog steeds. Toen dacht ik dat het wel leuk zou zijn om ze op internet te zetten", legt de 57-jarige Van Oeveren uit. „Zo ben ik aan mijn pagina's be gonnen. Ik ga geen html-co- de meer leren, dus werk ik met het programma Frontpa ge. Dat is het gemakkelijkste. Het leek me ook leuk om ver haaltjes toe te voegen over hoe het vroeger was. Nostal gische verhaaltjes. Dat heb ik toen gedaan. Ter gelegen heid van het 400-jarig be staan van Stavenisse heeft Nel Gaakeer uit Amersfoort (haar familie komt uit Stave nisse) een bundeltje gemaakt met verhalen over de tijd die ze hier doorbracht in haar jeugd. Eén van die verhalen mocht ik op internet zetten. Ze was er heel enthousiast over." Van Oeveren schreef zelf ook verhaten voor op zijn site. „Die zijn nog lang niet naar mijn zin. Maar ik ben geen echte schrijver. Die zou beginnen waar ik ben opge houden. Ik heb daar geen geduld voor. Maar ik wil ze nog wei wat uit gaan brei den." Vooral op zijn relaas hoe hij als tienjarige jongen de waters noodramp beleefde, heeft veei reacties opgeleverd. „Er hebben zelfs drie middelbare scholen gereageerd. Leerlin gen hebben me voor een werkstuk ook geïnterviewd via e-mall. En Ik hoorde dat ik ook opgenomen ben in een lan delijke zoekmachine voor ba sisschoolleerlingen (www.net- wljs.nl). Dat is natuurlijk hartstikke leuk." Van Oeveren heeft Inmiddels 635 bezoe kers op zijn site gekregen. „Dat vind ik ook wel belang rijk. Dat mensen het leuk vin den. Je vraagt je wel eens af, doe ik het allemaal voor niets?Bewust koos hij ervoor om de site sober te houden. „Ik wilde een informatieve pagina bieden, dus niet te veel toeters en bellen." Toen hij vla de digitale regio Tholen homepages over onder an dere kerken in Thoien en Poortvliet tegenkwam, wilde hij ook een deel van zijn site wijden aan de Nederlandse Hervormde Kerk. Dat mocht en nu is er ook informatie over deze gemeente te vinden op de pagina's van Van Oeve ren.Toch is hij nog niet hele maal tevreden. „Het is nog lang niet naar mijn zin. De lay out vind ik bijvoorbeeld niet goed genoeg. Maar ja, ik ben geen ontwerper. Toch ga ik nog wet verder met verbe teren en uitbreiden. Zeker van de sectie spelletjes", aldus de Stavenissenaar. Zijn site is te vinden op home.concepts.nl/ -oeveren. De tweede site over Stavenis se is gemaakt door de stich ting Actief Stavenisse (voort vloeiend uit het 400-jarig bestaan van het dorp, vorig jaar). Overigens meldt de stichting zich op de eerste pagina ook met 'foundation Active Stavenisse'. De site is dan ook in het Engeis te bekij ken. Historie maakt een flink deel uit van de homepage, maar ook een beschrijving van het huidige dorp en de activiteiten die daar plaats vinden. Er zijn ook hier vee! fo to's te bezien, voornamelijk recente opnamen van onder meer de festiviteiten rond het jubileum van Stavenisse. Na deeltje is dat de plaatjes niet erg snel downloaden. Ze me ten dan ook zo'n 300 kiloby tes. Dus even geduld a.u.b, De stichting wil met de site het dorp promoten, ook naar het buitenland toe. Het nogal ingewikkelde adres van stich ting Aqtief Stavenisse Is: ctub- nef.zeelandnet.ni/stav400/cu stom.html. Foto 's van toen en nu op de homepage van Ko van Oeveren. Reacties kunt u sturen naar: redactie@eendrachtbode.nl of Eendrachtbode, Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland. Over vroeger tijden gespro ken. de tijd dat e-mail hele maal zo gewoon nog niet was, licht nog niet zo ver achter ons. Dé wondermachine heet te toen nog 'fax', En Tante Pos deed haar best nog de brie ven en pakjes op tijd en onge schonden op de juiste be stemming te krijgen. Toch ontsnapt de PTT ook niet aan de greep van het internet. Dit bedrijf brengt (als alles gaat zoals gepland) volgend jaar internetzegels op de markt, Deze digitale zegels kunnen via internet worden gedown- load en geprint nadat online een frankeertegoed is ge kocht. De zegels hebben elk een eigen streepjescode die de geldigheid moet waarbor gen. De rest is simpel. Knip de zegel uit (of laat hem uit een speciale zegelprinter komen) en plak hem op. De rest van de route is hetzelfde. In Ameri ka bestaan de zegels al. intussen neemt de e-mail hand over hand toe. Steeds mensen bereiken de digitale snelweg en posten daar ook hun babbeltjes of zakelijke brieven. Dat gaat snel, kost geen zegel en ook geen pa pier en is zeker sneller dan de post, als er tenminste geen ser vers piat gaan of virussen de kop op steken. Er doet zich echter wel een vervelend pro bleem voor. En dat wordt ge vormd door de 'attache ments', Het raakt meer en meer in de mode om een lo- go'tje, plaatje of een docu mentje mee te sturen. Behalve dat het langer duurt om je e- mail op te halen en het ruimte vreet, is het vaak ook totaal overbodig. Veel mensen stu ren een doodgewoon tekstje als Wad- of WP-bestandje mee met de e-mall, terwijl je die paar letters net zo goed in de e-mall zelf kunt tikken. Dat gaat nog. eenvoudiger en sneller ook. Bovendien leveren attachements een risico op voor besmetting met compu tervirussen. Het is al weer even geleden, maar weet u nog van dat 'l-love-you-virus' dat voor miljarden guldens scha de aanrichtte? Dat zou zeker minder lastig zijn geweest als het verzenden (en openen) van attachements niet zo in geburgerd zou zijn. Dus voa uw en andermans gemak: hecht niet te veel aan de e- mail. komer' die zich in Tholen vestigt, krijgt een document voor aanmel ding of ontheffing (dit laatste als het niveau al toereikend is). Er volgen 'intake-gesprekken' samen met het arbeidsbureau, want er wordt tegelijkertijd gekeken naar de mogelijkheden voor werk. Op grond daarvan wordt gekeken of een beroepenoriëntatie al dan niet wenselijk is. En sommige cursis ten gaan in een bedrijf een taalsta ge volgen om zich de vaktaal eigen te maken. Voor vervolgcursussen - die alleen voor uitkeringsgerech tigden zijn bedoeld - trekt de ge meente dit jaar 50.000 gulden ex tra uit. Maas schat dat jaarlijks tussen de 20 en 30 inwoners een inburgeringscursus volgen. Maan dag zijn er ook weer tien begon nen. Het ROC kent groepen voor ver schillende niveaus, want de oplei ding en achtergrond van de cursis ten kan zeer divers zijn. Beginners en gevorderden zitten in afzonder lijke groepen. En dan is er nog een tussengroep die weer wordt ge splitst in laag en hoog niveau. In de lage groep wordt de cursus op niveau 1 gegeven. Mensen die dit volgen, kunnen uiteindelijk Ne derlands lezen, schrijven, spreken en verstaan, maar niet foutloos. Vijf is het hoogste niveau en van wie dat bereikt, wordt verwacht dat deze alles foutloos op papier kan zetten. Het is niet eenvoudig, vertelt Ad van der Jagt, het afgelo pen cursusjaar coördinator van het ROC in Tholen. „Veel mensen zijn hier onder minder plezierige omstandigheden naartoe geko men, gescheiden van hun familie. Ze komen in een totaal andere cul tuur. Dan heb je heel andere din gen aan je hoofd dan de gramma tica van het Nederlands." Van der Jagt noemde de samenwerking tussen onderwijs en gemeenten op dit terrein uniek. Epilepsievereniging. De Epilepsie- vereniging Nederland houdt op 19 september om half acht in het Oos- terscheldeziekenhuis te Goes een thema-avond over patiëntenrecht. B. en W. willen niet langer garant staan voor de aanvullende zorg en het mogelijke exploitatietekort van zorgcentrum Elenahof in Stavenis se. De meeste aanvullende zorg komt namelijk voor rekening van de alge mene wet bijzondere ziektekosten (AWBZ). Wat het zorgcentrum dan nog te kort komt, moet het bestuur zien te dekken uit de expolitatie, zo schrijft het college in een toelich ting aan de adviescommissie alge meen bestuur en welzijn die er dins dagavond over vergadert in het gemeentehuis. Vanaf 1992 staat de gemeente jaar lijks garant voor 45 mille voor aan vullende zorg en hoogstens 49.500 gulden voor een deel van het exploi tatietekort. Het bestuur van Elenahof zou pro beren om dat tekort zelf te gaan dekken, zo was volgens b. en w. af gesproken. Wat betreft de aanvul lende zorg voorziet de AWBZ daar voor een groot deel in nu de regel geving in de gezondheidszorg op dit punt is veranderd, aldus het college. Over een en ander zijn eind 1999 al afspraken gemaakt met het bestuur. Daarop diende het bestuur een ge wijzigde begroting in om de garant stelling te mogen omzetten in een aantal aanvullende activiteiten. Maar het college gaat daar niet mee akkoord. Ze verwijst naar andere zorgcentra die ook niet (meer) hoe ven te rekenen op geld van de ge meente. Het bestuur moet zelf maar zien hoe ze de broek ophoudt. Het college vindt zelfs dat de bijdragen van de gemeente aan Elanahof - af gezet tegen bijvoorbeeld de eenma lige bijdrage aan Maartenshof - 'aan de forse kant' zijn. Het is dan ook volgens het'college niet langer verantwoord om een uitzondering voor Elenahof te maken. Wel willen b. en w. bekijken wat er gedaan kan worden aan aanvullende zorg via het ouderenbeleid waar de gemeente een onderzoek naar heeft laten verrichten. Drs. A.L. Piet vond de titel niet he- we elkaar moeten kunnen aanspre- lemaal juist. Hij sprak liever over principe in plaats van evenwicht, maar burgemeester W. Nuis kon zich voorstellen dat het in balans houden van de situatie - dus een evenwicht - een goed uitgangspunt is. „We moeten elkaar niet bespie den, het moet geen heksenjacht worden." Piet noemde het jammer dat de no ta nodig is. De burgemeester vond dat ook, maar de praktijk in brede kring heeft volgens hem uitgewe zen dat er gewoon behoefte aan duidelijkheid is op het terrein van geschenken bij openingen, kerst attenties, etentjes en reisjes. „De overheid heeft terecht een voor beeldfunctie", zei M. Dijke. Het voor kerstattenties genoemde be drag van 100 gulden vond M.A. van Beek aan de lage kant. „Het bedrag is arbitrair, maar het is te verdedigen. De nota is gebaseerd op de grootste gemeenschappelijke deler", zei de burgemeester. Voor Piet was de nota niet in alle gevallen éénduidig en helder. Hij vroeg zich af, of medewerkers het stuk moeten ondertekenen. „Bij de aanstelling van ambtenaren moet gewezen worden op de gedragsre gels. Het is een houding, waarop ken." Ook mevr. M. Velthuis was benieuwd naar de invoering van de gedragsregels. „Hoe gaan we hier mee om?" De burgemeester zei dat er voor het personeel nog een apar te nota komt. „Mensen die hier nieuw komen, zullen we erop wij zen. Dan heb je geen problemen achteraf." Nuis zei intern ook al naar het omgaan met nevenfuncties gevraagd te hebben. P.K.M. Stou ten wees op de gedragsregels die in Amsterdam bestaan en waarmee volgens hem goede ervaringen zijn. Piet deed nog het voorstel om kerst attenties niet op huisadressen te la ten ontvangen. „Wanneer dat toch gebeurt, dienen de attenties terug gestuurd te worden en dient een bedrag gekort te worden op de eerstvolgende rekening van de le verancier", aldus het raadslid van de Christenunie. „Dat is een hele zinnige opmerking, anders ben je de controle kwijt", liet de burge meester weten. Volgens Nuis draait dit hele onderwerp om het open zijn. „We moeten elkaar op de ge dragsregels kunnen en durven wij zen, zodat we ons - college, raad, ambtenaren - hier allemaal aan houden." Moet je nu verbetering van de ver warming in Meulvliet uit de post onvoorzien betalen? De Christenu nie en D66 plaatsten daar grote vraagtekens bij. P. van Belzen sprak over een onjuiste argumenta tie, want de verwarming was in 1998 al aan verbetering toe, maar herstel stond nog niet in de begro ting 2000. „Dit komt wat krakke mikkig over." J. van den Donker was het met Van Belzen eens, maar volgens wethouder I.C. Moerland betrof het een éénmalige uitgave, waarvoor terecht op de post on voorzien een beroep kan worden gedaan. „Onvoorzien heeft dus een incuba tietijd van twee jaar", schertste het raadslid van de Christenunie. M.J. Klippel noemde de procedure niet fraai, omdat een begroting en offertes ontbraken, zoals hij ook al in de commissie had gezegd. M.A. van Beek informeerde naar de vervanging van de temperatuur regeling en de cv-ketel in de Welle- vaete te Sint-Annaland, want daar zijn dezelfde mankementen als in Tholen geconstateerd. „Daar is nog niets aan gedaan", zei Moerland. „Dan zal ik daar in de commissie op terugkomen, want de Wellevaete mag niet uit het gezichtsveld ver dwijnen", aldus het CDA-raadslid. Dagrecreatie De Speelmansplaten en het watersportbedrijf Aqua Fun organiseren zaterdag het 'Wake board Event 2000' op de Speel mansplaten aan de Oesterdam. Van tien tot zes uur worden er demon straties gegeven van onder meer Ki- tesurfen, waterscooteren, jetskiën, quadrijden en de bungy-run. Ter af sluiting van het zomerseizoen treedt zondagmiddag van twee tot zeven uur de band Nightbird op bij pavil joen De Speelmansplaten. Kamer zoekt ondernemer op. De Zeeuwse Kamer van Koophandel zoekt de ondernemers in de provin cie op. Woensdag 20 september wordt er voor de regio Tholen een avond in Scherpenisse gehouden waarin vragen als 'Valt er op Tholen nog een boterham te verdienen' aan de orde zullen komen. Ondernemers kunnen reserveren bij de Kamer van Koophandel tel. 0118-673530 of via e-mail: dirsecr@zeeland.kvk.nj aarom zon n met minder r,r«',.ï«.iyw»:si oKfitï «oetttflMpMrftiirik Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 13