Peuterleidster trouwt tankerkapitein Plaatselijk nieuws VISSER 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 24 augustus 2000 Hondenpoep Kuipersdreef Tholenaren wilt u ook iedere week de Eendrachtbode in uw brievenbus? (BIOL ffiOCLP Erfpacht Welgelegen Opening Nestaan Binnenkort verschijnt: 'Heidelbergse Catechismus' Boekhandel "OOSTDIJK" Skelteren en paling roken Rommelmarkt Concordia De Cok rijdt goed Nieuwe apparatuur Sloth Dauwzwemmen Auto naar Vleuten Aanrijding Grond Klaverveld Oudste woonhuis Verlichting tennisbaan Geld voor de Sint-Anthoniusschool Pleinfeest Heenetrecht Bezwaar sanering Auto in de sloot t Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Grond Vroonstede PLEUNE style Barbecue Smash Klein brandje Serre Buurtweg Handtas gestolen Euterpe naar de Zoo Scharenslijper bedrieger Duur pakje vlees Grond Muijepolder Industrieterrein groter Verbetering Oostvest IFF-terrein bouwrijp Uitbreiding telefoon Wat zegt de Bijbel? DAG EN NACHT Naar aanleiding van klachten van bewoners gaat de gemeente aan de Kuipers-, Touwslagers- en Gareel- makersdreef totaal drie afvalbakken plaatsen om de overlast van hon denpoep op de groenvoorzieningen achter de huizen te beperken. Het probleem is voornamelijk stank overlast, hondendrollen en steeds verder escalerende situaties met omwonenden. Aan het begin en het einde van de route zal een bord worden geplaatst met een tekst die aangeeft dat hondenpoep thuishoort in de afvalbakken. Een bord kost 350 gulden, een afvalbak 550 gul den, totaal gaat het om 2350 gulden. De gemeenteraad neemt hierover maandagavond een besluit. En u krijgt wekelijks volop streeknieuws Advertentie I.M. De Buuren onroerend goed b.v. heeft van de gemeente een stuk grond in erfpacht gekregen voor be drijfsactiviteiten van De Buuren coating. Diverse percelen op Welgelegen zijn door b. en w. verkocht: 2188 m2 aan de Energieweg aan Geri beheer b.v. voor vestiging van het bedrijf Combi Isolatie uit Stavenisse/Sint- Maartensdijk; 1787 m2 aan de heren E. en B.Ph. Bleiji voor een nu in Roosendaal gevestigde groothandel in duiksportartikelen Suunto; 5000 m2 aan J.K. Moerland holding b.v. voor de bouw van vleesgroothandel Zuneha uit Halsteren. W. Stoutjesdijk wil aan de Oude- landsedijk een garage/berging bou wen, wat in strijd is met bestem mingsplan buitengebied omdat de maximaal toegestane oppervlakte aan erfbebouwing wordt overschre den. Gelet op de nog vast te stellen nota bebouwingsmogelijkheden op woonpercelen is een maximum van 60 m- planologisch aanvaardbaar, zodat b. en w. maandagavond de ge meenteraad voorstellen om dit ver zoek toch in te willigen. Burgemeester W. Nuis verricht 8 september de officiële opening van Nestaan Holland aan de Slabbe- coornweg. Het in 1926 opgerichte familiebedrijf verhuisde in 1995 uit Ridderkerk naar het voormalige pand van Ritraco. In de afgelopen jaren is de productieruimte verdub beld en is het kantoor vernieuwd. Nestaan produceert polyurethaan hardschuim (o.a. voor de Amster dam arena) en twee-componenten systemen voor de Europese markt en het Midden- en Verre Oosten. Het bedrijf levert verder andere iso latieproducten zoals polystyreen, glaswol en steenwol. Ter gelegen heid van het openingsfeest wordt de stichting Morrie van geld voorzien om de ziekenhuisopname van zeer zieke kinderen te veraangenamen met o.a. beeldtelefoons en Clini- clowns. doords. E. Venema Intekenprijs 85,- (later 95,-) Kerkstraat 19, 4691 CD Tholen Tel. 0166-604901 (privé 603511) Advertentie I.M. De verkoop- en activiteitenmarkt ten bate van de kerkbouw van de Gereformeerde Gemeente op 9 sep tember krijgt steeds meer vorm. Niet myider dan tachtig kramen ko men er op het bedrijfsterrein van de fa. Van der Harst op het industrie terrein Welgelegen. Tussen tien en vier uur zijn er allerlei activiteiten, waaronder een skelterbaan, netten boeten, paling roken, een rommel markt, verkoop bij opbod, een cre- ativiteitenmarkt en een verkoop- markt met diverse standhouders. Er komt ook een legertent en -truck. Muziekvereniging Concordia orga niser! zaterdag 23 september weer een rommelmarkt in het repetitielo kaal aan de Oudelandsepoort. Tus sen twee uur en half vijf kan men tevens informatie krijgen over het bespelen van een instrument. Ook worden er oliebollen verkocht. Wüe nog Jspullen over heeft - bijvoc#- beeld zaterdag a.s. restanten van de kinderbraderie - die kan contact op nemen met Job van de Velde (602995) of Petra de Rijke (603890). N. de Cok was met 44 strafpunten in de A-klasse de beste rijder van de motor- en automobielclub MAC. De tocht ging o.a. langs de woon boulevard in Poortvliet. J. van Vos sen werd tweede met 72 strafpun ten, J. Hage jr. derde met 103, J. Goedegebuure vierde met 190 p en J. Hage vijfde met 218 p. In de B- klasse zegevierde F. Simons met 73 p.; 2. M.J. Neels 151 p.; 3. C. Neels 190 p.; 4. H. Jansen 220 p.; 5. E. Adriaanse 279 p. Wethouder Van Kempen stelt don derdagmorgen 31 augustus de nieu we studio-apparatuur van de lokale omroep aan de Voltstraat officieel in gebruik. Een computer met bedie- ningsapparatuur maakt het mogelijk om voortaan 700 uren muziek digi taal op te slaan. Volgens voorzitter A. Bahnerth komen non-stop-pro- gramma's dan glashelder door; ge kras van cassettes is voorbij. Stereo uitzendingen behoren dan tot de mogelijkheden. Sloth moet daar voor nog onderhandelen met kabel exploitant Zekatel. Dankzij de mo dernisering zijn programma's veel eenvoudiger tevoren te maken. Het wordt straks mogelijk om 24 uren per dag uit te zenden, zowel in de ether als op de kabel. Elk heel uur wordt dan nieuws uitgezonden, dat de Nos standaard maakt voor Radio 2. Bahnerth zegt daardoor meer tijd te kunnen besteden aan live pro gramma's. Het is vijftien jaar geleden dat de lokale omroep begon en volgens de voorzitter ging de weg via de stu dio's in ,de Regentessestraat, de Bo termarkt en de Voltstraat niet over rozen. Financieel kwam Sloth in een gunstige positie door de invoe ring van een lokale omroepbijdrage bovenop de gemeentelijke subsidie, maar de omroepbijdrage is inmid dels weer afgeschaft. Voor de appa ratuur werd een lening gesloten, waarvan de rente en aflossing door de gemeente is gegarandeerd. Zaterdagmiddag 2 september wordt aandacht besteed aan het derde lus trum met optredens van Anja Hage, de Smalltowndancers, Stickie Djoo, de Lamsóóren, het Smalstads man nenkoor, Wilma Janmaat en Jean- nette de Vos. 's Avonds treedt de formatie Tov op voor de studio aan de Voltstraat. Vroege vogels kunnen morgen (vrijdag) terecht in zwembad De Spetter voor het dauwzwemmen. Vanaf zes uur kan een verfrissende duik genomen worden, waarna het ontbijt gereed staat. De hoofdprijs in de loterij van Tho- lense Boys, een Renault Twingo, gaat aan de neus van de Thoolse supporters voorbij. De auto is ge wonnen door C. Visscher uit het Utrechtse Vleuten. Zaterdagavond vond de laatste trekking plaats. De overige winnaars: F. Knop een foto camera, mevr. Blaas-Lijten uit Ber gen op Zoom een horloge, fa. Na- rim een koffiezetter, C. de Lang een wijnpakket, J. v.d. Vlies een jaar abonnement op de Eendrachtbode, en waardebonnen gingen naar J. Langenberg uit Halsteren, R. Din- kelberg, R. Stobbelaar en P. Oos- dijk. Oud-Vossemeer In de Molenstraat zijn dinsdag twee auto's met elkaar in botsing geko men. Ter hoogte van de begraaf plaats hielden beide bestuurders on voldoende rechts. Er was alleen materiële schade. Op het bedrijventerrein Klaverveld hebben b. en w. diverse grondverko- pen verricht: 2274 m2 qan M. Bo- lier, 2000 m2 aan J. Burgers, 1440 m2 aan F.J. van der Zande en 1440 m2 aan A.I. van Paassen. De laatste twee - schoonzoon en vader - bou wen samen een klusbedrijf in een gezamenlijke loods. Van Paassen heeft al een vestiging met bedrijfs woning op het industrieterrein van Sint-Annaland. Loon- en grondverzetbedrijf Van de Klundert b.v. kocht eveneens grond aan het Klaverveld van de gemeen te, zo blijkt uit de raadsagenda voor maandagavond a.s. Er is nog 1 per ceel van 2500 m2 over, maar daar voor hebben b. en w. optie verleend aan een bedrijf dat nu nog ruimte huurt in Bergen op Zoom. Eén van de oudste woonhuizen in het dorp - de gevelsteen van het per ceel Molenstraat 94-96 geeft 1872 aan - wordt gesloopt. B. en w. heb ben de bouwvallige opstallen, totaal 359 m2 grond, voor woningbouw verkocht aan bouwbedrijf Uytde- willigen. Wanneer de aannemer zelf voor het afbreken zorgt, krijgt hij de grond voor 50.000 gulden. Het pand werd tot medio vorig jaar bewoond door dhr. Van der Bie. De gemeente, die destijds nog een onteigenings procedure voerde op grond van be stemmingsplan Kom, kreeg er«%e tijd geleden het perceel ter vrije be schikking. De verlichting op de tennisbanen van TOV is al volop in gebruik, maar de gemeenteraad beslist maandagavond nog over een wijzi ging van het bestemmingsplan. De maximaal toegestane bouwhoogte van vier meter die plan buitenge bied aangeeft, wordt met een wer kelijke hoogte van vijftien meter na melijk fors overschreden. Gezien de plaats van de tennisbanen en de ver lichting op het naastgelegen voet balveld vinden b. en w. een afwij king van het bestemmingsplan wel aanvaardbaar. Ook het vullen van het gat in de Raadhuisstraat met een bedrijfs ruimte voor C.W. Droogers moet maandagavond formeel geregeld worden omdat het bestemmingsplan woondoeleinden aangeeft. B. en w. vinden de invulling positief, zodat ook de planologische bezwaren weggenomen zullen worden. De Sint Anthoniusschool heeft over 1991-1995 nog 5566 gulden tegoed van de gemeente. Dit bedrag is ge baseerd op de zogenaamde over schrijdingsvergoeding openbaar ba sisonderwijs. In april vorig jaar was dat al becijferd, maar omdat de school toen onder een nieuw be stuur terecht was gekomen, bleken er vele moeilijkheden te zijn om die zaak administratief af te wikkelen. Via het ministerie van onderwijs zijn de benodigde papieren toch be schikbaar gekomen, zodat nu tot betaling kan worden overgegaan wanneer de gemeenteraad maan dagavond een positief besluit neemt. Die Heenetrechtschool houdt vrij dagavond vanaf half zeven het jaar lijkse pleinfeest, dat in het teken staat van diverse Europese landen. Zo kan men verschillende spelletjes doen, bijvoorbeeld bierschuiven uit Oostenrijk of jeux de boules uit Frankrijk. Bij het rad van avontuur kan men toegangskaartjes voor ver schillende attractieparken winnen. Koffie, thee, limonade, pannenkoe ken en hartige hapjes staan ook op het menu. Het pleinfeest duurt tot half negen. A. Zwegers heeft bij gedeputeerde staten bezwaar aangetekend tegen de beschikking dat de familie Her mans het perceel aan de Zilverstraat 3 snel mag (moet) saneren in ver band met ernstige verontreinigingen in de bodem (er heeft een garagebe drijf gestaan). Zwegers voert aan dat het urgentie-argument niet op gaat en is met name bang voor be schadiging van zijn eigendommen tijdens of door de werkzaamheden. Zijn bezwaren zijn echter verwor pen. De procedure is volgens de ad viescommissie bezwaarschriften (en g.s. hebben dat overgenomen) correct gevolgd. Eventuele schade kan worden verhaald op degene die het werk laat uitvoeren. De auto van een 44-jarige Thole- naar raakte dinsdagavond om vijf voor half acht in de sloot langs de Langeweg. Hij reed in de richting Poortvliet en haalde een voor hem rijdende 66-jarige automobilist in op het moment dat die linksaf de Oostweg wilde inslaan.. De Thole- naar week uit, maar kwam daarbij aan de rechter kant van de weg in de sloot terecht. Het voertuig raakte aan de rechter zijde flink bescha digd. Niemand raakte gewond. De andere auto had geen schade. Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag ♦Magere runderlappen 1 kg 17,- «Sucadelappen 1 kg 17,- JSoeppakket 6,75 Vlees met randje 1 kg Vet spek 1 kg Spekjes 200 gram Hamburgers 5 halen Achterham 100 gram 2,50 Snijworst 100 gram 1,50 Rundermelange 100 gram 1,50 Kip-zigeunersalade 100 gram f 1,95 Gehakt cordon blue's 4 stuks 6,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. B. en w. hebben met dhr. G.J. Duij- zer overeenstemming bereikt over de aankoop van 2387 m2 grond - tussen de Bierensstraat en de be graafplaats in - voor het nieuwe uit breidingsplan Vroonstede. De ge meenteraad neemt hierover maandag een beslissing. De com missie gemeentelijke ontwikkeling heeft 10 juli al een positief advies uitgebracht. Het college spreekt over een aanvaardbare schadeloos stelling. B. en w. hebben grond verkocht aan P.J. Pipping in de De Casembroot- straat (27 m2). Het college heeft aan de Bierensstraat nog grond verkocht aan C. van Dijke, aan de 's Graven- kreek aan I.A. Tazelaar en aan H.L.C.G. Jansens, en aan de Huy- gensstraat voor de bouw van een ga rage aan J. van Dijke. Een grote grondtransactie betreft de verkoop van drie percelen aan de Ceciliaweg die de gemeente eerst in erfpacht heeft uitgegeven. A.J. van Dijke van DB vastgoed Zeeland b.v. heeft die nu gekocht. Op deze grond staat de vestiging van Ardi keukens. In verband met het huwelijk van Leo Vroegop en Janine Pleune is onze winkel vrijdag 25 augustus om 17.00 uur gesloten. (Wij hebben dus géén koopavond!) Zaterdag 26 augustus is de winkel om 10.00 uur geopend. Y° u n i Voorstraat 5-7, St. Annalahd, tel. 0166-657084 Advertentie I.M. Tafeltennisvereniging Smash '76 heeft zaterdag het seizoen geopend met een barbecue. Voorgaande ja ren vormde dat de finale, maar we gens de vroege schoolvakanties en de viering van 525 jaar Sint-Anna land werd de barbecue opgescho ven. Vanaf vijf uur genoot de jeugd van vlees, patates frites en limonade. Dertig leden kregen een tafeltennisdiploma uitgereikt. Ju dith Gunter had bij de beginners de hoogste score. Marinus Prins was de beste bij het B-diploma. De senioren en introducees kwam rond half acht naar de baktafel. Met enkele rondjes bingo werd het extra gezellig. Peter Bazen ontving de percentagetrofee. Deze speler van heren II was de beste competi tiespeler uit de voorjaarscompeti tie. Hij mag de wisselbeker een half jaar in zijn bezit houden. Zaterdagmiddag van drie tot vijf uur bereiden de leden zich in de Wellevaete voor op het veertiende invitatietoernooi, dat 2 september in de sportzaal wordt gehouden. Smash is dan gastheer voor spelers uit Zeeland, Noord-Brabant, Utrecht, Zuid-Holland en België. Een week later begint de competi tie. Bij tuincentrum Eiland Tholen aan de Winkelzeeseweg is vrijdag een klein brandje uitgebroken. Dakdek kers waren bij het woonhuis van de familie Ligtendag bezig een plat dak te bekleden met branderrollen. Blijkbaar werd de omgeving wat te heet, want het beschot van het dak van de woning vatte vlam. Hoewel de brandweer nog uitrukte, was er nauwelijks actie nodig. Het vuurtje kon snel geblust worden en er trad weinig schade op. „Toch is het be langrijk dat je er snel bij bent, want als het vuur onder het dak slaat, kan het heel vervelend aflopen", zegt brandweercommandant J. de Feijter die nog even poolshoogte kwam ne men. Maandag 28 augustus wordt er voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Stavenisse H. Parleviet uit Den Haag wil aan de Buurtweg een serre bouwen op het bungalowpark Oud Kempen. Het bestemmingsplan geeft aan dat in de tuin niet gebouwd mag wor den. Maar het plan voldoet aan het beleid dat maximaal 4% van tot tuin bestemde grond mag worden be bouwd tot een maximum van 10 m2. De gemeenteraad neemt hierover maandagavond een besluit. Uit een auto die aan de Veerweg ge parkeerd stond, is donderdagmid dag tussen drie en vier uur een handtas gestolen. De eigenaar mist daardoor onder meer een paar hon derd gulden, een bril en sleutels. Sint-Maartensdijk Muziekvereniging Euterpe geeft 9 september een concert in de Zoo in Antwerpen. Twee keer eerder werd er al in de dierentuin gespeeld: eerst onder leiding van dirigent Gij zen, vervolgens met Van Os en dan binnenkort o.l.v. Peter de Rooij. Met twee bussen gaan de leden naar Antwerpen. Na het optreden is er gelegenheid om de tuin en de stad te bezoeken. Het uitstapje wordt bij terugkomst in Haestinge afgesloten met 'een bescheiden hapje', zegt voorzitter Theo Steke- tee. Zaterdag 7 oktober is het uitgestel de jaarconcert omdat het eerder te druk was met de 'Night of Smer- diek'. Zowel in de Zoo als tijdens de jaaruitvoering vormen concours- werken de rode draad, want Euter pe bereidt zich voor op het con cours in Nuenen op 18 november. Tussendoor zijn er ook nog diverse optredens: 16 september bij ope ning van de peuterspeelzaal, 11 no vember bij de lampionoptocht, 25 november twee intochten van Sin terklaas, begin december nog een surpriseconcert en 23 december de volkskerstzang in Haestinge. Een oudere inwoonster is maandag bedrogen door een man van tussen de 40 en 50 jaar die voor het slijpen van een mes en een schaar achteraf een paar honderd gulden vroeg. De vrouw kon dat niet precies passen en betaalde dus meer. Maar zij kreeg geen geld terug, evenmin als een bewijs van betaling. Ondanks toezeggingen hierover, kwam de man niet terug en reed hij in zijn auto weg. Het nummerbord werd niet opgenomen. De man had een normaal postuur en donker haar en sprak met een Vlaams accent. Een 71-jarige inwoonster nam za terdag in een supermarkt een pakje vlees mee zonder te betalen. De waarde van het artikel was 21 gul den. Maar haar daad kwam de vrouw duur te staan, want ze kreeg een bekeuring van 240 gulden. In de nieuwbouwwijk Muijepolder hebben b. en w. verschillende per celen grond verkocht. Een en ander vloeit voort uit de eerdere loting. Het plaatselijke bouwbedrijf Mul- ler-Franke b.v. heeft 1072 m2 toe bedeeld gekregen, Kleinbouw Techniek b.v. uit Sint-Philipsland 2093 m2 en P.J.J. Deurloo c.v. uit Tholen 1404 m2. Ook een aantal particulieren is voor de bouw van een vrijstaande woning grond ver kocht: I. Kwaak uit Ridderkerk, G. Luitwieler te Nieuw-Beijerland, J. Bout te Etten-Leur, P. Mijnster uit Bruinisse, N.M. de Viet te Uden en C. Koopman. Aan de Westpoort hebben b. en w. nog grond ver kocht aan M. van der Male. Het industrieterrein wordt 1.09.80 ha groter door de aankoop van een perceel landbouwgrond aan de Nij- verheidsweg dat eigendom is van het rijk. De levering vindt in ver pachte staat plaats. De commissie gemeentelijke ontwikkeling heeft 5 juni al een positief advies uitge bracht. Met de pachter, G.B. de Viet, hebben b. en w. een akkoord bereikt over de vervroegde beëin diging van de pacht per 1 novem ber a.s. De gemeenteraad beslist maandagavond over zowel de aan koop van de grond als de pachtaf- stand. De Oostvest wordt vanaf de Markt tot aan de Dokter Tazelaarstraat verbeterd. Aannemer C.A. Scher- penisse en zn. voert het karwei uit. Tot het bestek behoren ook trot toirs aan de Winston Churchill- straat, waarbij er aan de kant van Achter 't Bos een inritconstructie wordt gemaakt. Verder worden de achterpaden van de Viermeistraat verbeterd en zowel de trottoirs als de achterpaden van de Kon. Julia- nastraat. Aannemer Rasenberg uit Krabben- dijke, die ook met de twee roton des begonnen is, gaat het voormali ge IFF-terrein aan de Geulweg bouwrijp maken voor de vestiging van kleine bedrijven. Bij de aanbe steding was Rasenberg, met 198.600 gulden exclusief btw, de laagste. Er komt een insteekstraatje haaks op de Geulweg van klinkers, alsmede riolering. HBG uit Goes schreef in voor 209.000 gulden, Heijmans uit Roosendaal voor 213.000, Van Dijck-Petit uit Mid delburg voor 217.800, gebr. Moer land uit Sint-Annaland voor 219.600 en Van Gelder uit Zierik- zee voor 222.000 gulden. Leidster Jolinda Hage en haar bruidegom Kees Govers hebben plezier in de peuters van Puk en Muk. Jolinda Hage en Kees Govers uit Tholen werden op hun (rouwdag met gezang verwelkomd bij het kinderdagverblijf Puk en Muk. De 27-jarige bruid begon ruim twee jaar geleden als stagiaire in het dagverblijf en is er nu leidster van de peutergroep. De bruidegom (32) werkt als afloskapitein op een chemicaliëntanker. De peuters en hun ouders vormden donderdag middag een erehaag bij de ingang E:n het bruidspaar in een open to arriveerde. Met kleurige bo gen, rijst en gezang werd het een vrolijke ontvangst. In een versierd lokaal kreeg het paar diverse ca deautjes van de kinderen en de leidsters en werd opnieuw toege zongen. Daarna reden ze naar het stadhuis (»m elkaar het ja-woord te geven. In het middeleeuwse ge bouw werd van moderne commu nicatiemiddelen gebruik gemaakt om via internet contact te leggen met een vriend van het bruidspaar ie na een ongeluk in het VU-zie- enhuis te Amsterdam verblijft. Predikbeurten Zondag 27 augustus THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Ouden. 18.30 u. kand. Den Ouden, Neder- hemert. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Visser, Apeldoorn. GEREF. KERK 10 en 17 u. (H.A.) ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. v.d. Zwan. GEREF GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. R.K.-KERK za geen viering zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Hartogh, Werkendam. CHR. GEREF KERK 10 u. en 18.30 u. leesdienst. 14 u. kand. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 18.30 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. prof. dr. De Reuver, Delft. 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. wo 30/8 19.30 u. ds. Neele. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Born, Brakel. 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. di 29/8 19.30 u. ds. V. Prooyen, Rijssen. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Blankers, Montfoort. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. di 29/8 19.30 u. ds. Zweistra, Leer broek. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Kot, Borssele. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Boer, Nieuwe Tonge. 18 u. kand. De Wit, Arnemuiden. GEREF. KERK 10 u. da. Moerland, Zevenbergen. 14.30 u. da. Graafland, Rotterdam. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein. 17 u. kand. De Wildt, Dordrecht. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. ds. De Jongste, Tholen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. do 31/8 19.30 u. ds. Klok, Urk. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Boersma (H.A.). KPN uit Rotterdam wil het tele foongebouw aan de Provincialeweg uitbreiden. Het bouwplan is echter in strijd met het bestemmingsplan buitengebied omdat grond met de bestemming beschermde dijken be bouwd wordt. Stedebouwkundig en verkeerstechnisch zien b. en w. ech ter geen belemmeringen om toch toestemming te geven voor deze nieuwbouw. Hetzelfde geldt voor S. Koster die aan de Meliasweg een garage/ber ging wil bouwen, waarbij op land bouwgrond wordt gebouwd en te vens op minder dan tien meter uit de perceelsgrens. Het verzoek vol doet echter aan de provinciale richt lijnen inzake burgerwoningen in het buitengehied. De stichting Platform Leefbaar Platteland Tholen wil aan de Kaste- lijnsweg een multifunctioneel cen trum bouwen op landbouwgrond. De nieuwe bestemming wordt dag- recreatieve voorzieningen en daar hebben b. en w. geen problemen mee. De gemeenteraad neemt over al deze voorstellen maandagavond een beslissing. De Christengemeente uit Tholen begint donderdag 14 september in Haestinge met een reeks informatie avonden over de Bijbel. De toegang is gratis. Van acht uur tot half tien worden er verschillende onderwer pen behandeld, zoals: Is de Bijbel Gods woord; Hoe betrouwbaar is de Bijbel; Wie is God en hoe kan ik Hem leren kennen? Iedere belang stellende is welkom. Men kan direct donderdagavond 14 september naar Haestinge komen, of eventueel eerst nog informatie vragen via 692941 of 06-5159621. ZIE VERDER PAGINA 7 Extra subsidie VVV. De gemeente Tholen is bereid de VVV Zuid-Beve land en Tholen eenmalig 25.540 gul den te betalen als bijdrage in de ver goeding aan een personeelslid. De beheerder van het VVV-kantoor Goes kon niet in de nieuwe organisa tie ingepast worden, wat heeft geleid tot een ontslagprocedure bij de kan tonrechter. De toegekende schadever goeding kan de VVV niet ophoesten enMaarom betalen de gemeenten. Weekenddiensten HUISARTSEN Zaterdag 26 en zondag 27 augustus Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet, tel. 6124Q0. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse, tel. 692400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Vogels, Steenbergen, tel. 0167-563780. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): Grace Alfons, tel. 604969. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113-232924 of 0115-615595. Tot uw dienst PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. KAMER VAN KOOPHANDEL Maandag 28/8 gemeentehuis 9-12 u. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 24 aug. t/m vrijdag 1 sept. donderdag 24 10.52-23.22 vrijdag 25 12.12 zaterdag 26 0.42-13.27 zondag 27 2.07-14.47 maandag 28 3.17-15.47 dinsdag 29 4.07-16.32 woensdag 30 4.57-17.17 donderdag 31 5.37-17.57 vrijdag 1 6.27-18.37 di 29/8 12.21 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M. Pak even uw zakboekje THOLEN 25 aug. Dauwzwemmen, de Spetter 6 u. 25 aug. Wielerronde. 25 en 26 aug. Braderie. OUD-VOSSEMEER 7 sept, Inspraakavond plan Wel hoek, Vossenkuil 19.30 u. SINT-ANNALAND t/m okt Overzichtsexpositie Chris Lanooy; de aardappel, Meestoof, di t/m za 14-17 u. 26 aug. Reisje plattelandsvrouwen naar Boskoop. 1 sept. Uitstapje plattelandsvrou wen naar Van der Harst en ABS. 2 sept. 14e invitatietoernooi Smash '76, Wellevaete, 9 u. 2 sept. Natte-laarzentocht. SINT-MAARTENSDIJK 28 aug. Vergad. gemeenteraad, ge meentehuis 19.30 u. SCHERPENISSE 26 aug. Ploegwedstrijd. trekkertrek en motorcross, Westkerkseweg v.a. 9 u. 26 aug. Openstelling inzamelings depot Dorkas, Platteweg 9.30-12 u. BERGEN OP ZOOM t/m jan. Tentoonst. 150 jr. mode, Markiezenhof. 24 aug. Zomerfestival met Dill Bros, Wilhelminaveld 20.30 u. 25 t/m 27 aug. Jeu-de-boulestoer- nooi, Grote Markt. 31 aug. Zomerfestival met Previous Century Band, Wilhelminaveld 20.30 u. 12 sept. Ruilbeurs 'De Verzamelaar', paviljoen Rozenoord, 19-21.30 u. 22 sept. Opera 'La Traviata', De Maagd, 20.15 u. 23 sept. Musical-jubilee 15, De Maagd, 20.15 u. 26 sept. Theaterconcert Rob de Nijs, De Maagd, 20.15 u. +lilm+++film+++film+++film+ ROXY I: Hollow man - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14 en 21.30 u., zo 14 en 20 u., wo 14 u. The Patriot - za 18 u., zo 16.15 u., wo 20 u. ROXY II: Gone in 60 seconds- do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15 en 20 u. De Teigetjes film (ned. gespr.) - za en wo 14 u. CINEM'ACTUEEL 1-2-3: Romeo must die - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 14, 18.45 en 21.30 u. The Flintstones in Viva Rock Vegas (ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. Scary movie - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. De Teige tjes Film (ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. Me, myself Irene - vr en za 18.45 u., zo 16.15 en 18.45 u., wo 20 u. Mission Impossible 2 - vr t/m zo 21.30 u. Titan A.E. (ned. gespr.) - za en wo 14 u., zo 16.15 u. Verrassingsvoorpremière: d^20 u. The limey- ma en di 20.30 3'

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 2