'Meer communicatie clubs en gemeente' Goud voor secretaris en zilver voor jeugdsecretaris Thol. Boys Wielerronde Tholen met veertig coureurs Jeugd Tholense Boys wordt verwend met een groot, luxe, nieuw jeugdhonk onze zorg Tholense Boys start beker met twee overwinningen Smerdiek bouwt tribune f \J v Y Noad dames spelen tóch PSV 2 treft zaterdag jarig Tholense Boys Volop lof voor vernieuwd clubhuis jubilerende voetbalclub Donderdag 24 augustus 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Kritische kanttekeningen voorzitter Thol. Boys Bij de jubileumviering van voetbalvereniging Tholense Boys heeft scheidend voorzitter Herman Draaijer zijn te leurstelling uitgesproken over de afnemende steun van de gemeentelijke overheid. Door de privatisering van de sportaccommodaties dreigt in zijn ogen het gevaar dat de gemeente niet meer met de clubs meedenkt, omdat ze geen belang heeft. „Maar we hebben elkaar zo hard no dig en wij willen graag met de gemeente rond de tafel." Reünie Premiestelsel Leden gehuldigd Te vroeg Dinsdagavond Start en finish op de Ten Ankerweg Zijden draad Secretaris Piet van der Vlies en jeugdsecretaris Ben Schot van Tholense Boys zijn onderscheiden door de KNVB. Vice-voorzitter L.F. Haverman van het district Zuid I speldde hen vrijdag respectievelijk de gouden en de zilveren waarderingsspeld op tijdens de receptie van wege het 40-jarig bestaan van de club. Het bestuur be noemde deze avond negen mensen tot lid van verdienste. Voorzitter stopt Secretaris Piet van der Vlies (links) en jeugdsecretaris Ben Schot werden door de KNVB en hun club geëerd voor hun jarenlange inzet. Door de privatisering zijn taken af gekocht die de gemeente van ouds her uitvoerde. Op termijn wordt daardoor de financiële steun aan de clubs stopgezet. Financieel is er dan geen verband, dus geen belang, meer en staat de gemeente buiten spel. aldus Draaijer. De steun van de gemeente ten opzichte van ver enigingen had echter juist moeten groeien, meent hij. „Want een ver eniging heeft een bijzondere sociale functie. Wij leven nu in een tijd van individualisering. Oud en jong doen steeds meer aan individuele sporten en de aandacht voor teamsport neemt af. Maatschappelijk wordt dit als een voldongen feit ervaren, maar wij zijn er niet blij mee en zien er dagelijks de gevolgen van", aldus Draaijer. Hij haalde twee voorbeelden aan. In de eerste plaats de oplossing die de Thoolse voetbalclubs mét de ge meente hebben gevonden voor het beregenen van de velden in droge perioden. Weliswaar een technisch succesvolle oplossing, zei Draaijer, maar de kosten van de clubs voor het beregenen zijn onveranderd ge bleven. „Dus financieel is het totaal Voetbalvereniging Smerdiek gaat een tribune bouwen naar het voor beeld van WHS. Het geld is ervoor dankzij de erfenis van W.G. Robbe. De tribune komt tegenover de kanti ne, aan de andere kant van het eerste hoofdveld waar een stuk gras - in de vorm van een driehoek - beschik baar is voor de bouw. Overigens moet het gemeentebestuur nog om toestemming worden gevraagd, evenals de leden. In september zal een speciale ledenvergadering be- Bel voor een gratis oogmeting door vakbekwame specialisten Wiiarom zou u mei minder (lenoi'ijeii nemen i 1 V, i - v: Grote Kerkstraat 5-13 Steenbergen Telefoon 10167)583385 geen succes." Inmiddels is de situ atie zo dat clubs voor eventuele an dere financiële steun van de ge meente afhankelijk zijn van de ruimte die er daarvoor is. „Ik vind dat de communicatie en het begrip voor eikaars problemen weer geac tiveerd moeten worden." Want sinds het overleg over het sproeien, is er geen resultaat meer te melden uit overleg tussen gemeente en de clubs. Een ander voorbeeld is het feit dat de gemeente geld extra uittrekt om 'hangplaatsen' te scheppen voor jongeren. „Terwijl Tholense Boys al sinds jaar en dag als hangplaats voor deze jongeren fungeert. Over leg hierover tussen de verenigingen en de gemeente zou wellicht tot een integrale aanpak en oplossing kun nen leiden", zei Draaijer. Hij stelde dat het een algemene constatering betrof en géén schoppen naar de ge meente is. „Want wij hebben elkaar zo hard nodig." Wethouder Moerland van sportza ken ging in zijn toespraak niet al te zeer in op de kritiek. „Wanneer er iets is, dan trekt u maar bij de ge meente aan de bel", zei hij. legd worden. Financieel is er geen enkel probleem. WHS moest via sponsors en leden en heel veel zelf werkzaamheid de tribune verwezen lijken, bij Smerdiek ligt het geld al gereed op de bank. „Maar dat wil niet zeggen dat we niet zuinig met de centen moeten omgaan", zegt penningmeester Jan-Kees van den Hoek. „Als vereniging moetje altijd heel verstandig met geld omgaan." Het bestuur van Smerdiek heeft al een onderhoud gehad met WHS om haar ervaring met de tribunebouw te benutten. Er komt een commissie die de tribunebouw van Smerdiek gaat begeleiden. De jongste smurf die Tholense Boys rijk is, Bart Nieuwkoop, open de zaterdag het nieuwe jeugdhonk. De voormalige bestuurskamer van de vereniging is omgetoverd tot een plek waar de jongeren zich kunnen vermaken. Er is ook nog een extra stuk bijgetrokken. Voor de ope ningshandeling lieten alle E- en F- pupillen een gele of zwarte ballon op met een naamkaartje eraan. Daarna werd het jeugdhonk beke ken en alle aanwezige recreatiemid delen werden ook meteen gebruikt. Het was een drukte van belang. Een tafelvoetbalspel (het enige dat er al eerder was), twee biljarts, een darts- spel, een tv en video (natuurlijk om voetbal te kijken) en computers om spelletjes op te doen. Alles is aan wezig. En de jonge voetballers heb ben het duidelijk naar hun zin. Leo Troost vermaakte met zijn 'kinder- sjoo' de kleinsten en later ging de complete jeugdafdeling nog op de foto. „Het werd tijd dat er zoiets kwam", zegt jeugdsecretaris Ben Schot. „Nu heeft de jeugd een eigen plek. Daar kunnen ze na de trainingen en wed strijden, maar ook elke woensdag terecht voor een stukje sociaal con- staat momenteel uit Herman Draaij er, Piet van der Vlies, Henk Box hoorn, Sjaak Suijkerbuijk, Ben Schot en Jeanine Schot. Draaijer fungeerde vrijdag voor de laatste keer als voorzitter, hij beheert voor taan de technische zaken. Naast de voorzittersvacature ontbeert de voet balclub uit Tholen momenteel ook een penningmeester. Draaijer memoreerde dat Tholense Boys op 24 juni 1960 is opgericht. Verder liet hij de historie voor wat het was, onder verwijzing naar het vijf jaar geleden door de club uitge geven boek '75 jaar voetbal in Tho len'. „Maar wat wij de afgelopen vijf jaar hebben gepresteerd, is bui tengewoon." De eerste plannen voor de uitbreiding van de accommodatie stammen van drie jaar geleden. En nu staat er een complex waarmee Tholense Boys de toekomst in kan. De club heeft voor de zoveelste keer laten zien waartoe ze in staat is, al dus de scheidend voorzitter. Zonder Suijkerbuijk zou er op dit moment nog niets veranderd zijn geweest aan het complex, terwijl zonder hem de kosten beslist hoger zouden zijn uit gevallen, wilde Draaijer kwijt. Hij noemde een aantal andere zaken op die gerealiseerd zijn. Zoals het aan trekken van nieuwe beheerders voor de kantine, de realisatie van een financiële commissie en het vinden van een potentiële kandi daat voor het penningmeesterschap. Ook noemde hij het op een hoger ni veau brengen van de technische staf en het, door het jeugdbestuur, her- tact." Schot heeft inmiddels in de afgelopen weken al twintig nieuwe jeugdleden bij kunnen schrijven. De smurfenteams van Tholense Boys gaan voor het eerst meedoen aan een (wilde) competitie. De reünie was zaterdagmiddag een gezellig weerzien van vele beken den. „Er zijn zelfs nog een aantal mensen gekomen die zich niet te voren hadden aangemeld", zegt Frank Kousemaker van de reünie commissie. Dik 300 mensen kwa men er zodoende naar De Bent, waar het vooral gezelligheid was. „Onder hen was mevrouw Egberts uit Kollum, die vroeger als het 'si naasappelvrouwtje' bekend stond. Ze deelde in de rust van jeugdwed strijden altijd sinaasappels uit aan schrijven van het jeugdplan. Tot slot bedankte Draaijer de werkgroep die de festiviteiten rond de jubileumvie ring heeft voorbereid. Ceremoniemeester Leen Ottevanger gaf vervolgens het woord aan wet houder van sportzaken I.C. Moer land. Die ging op een aantal zaken in aan de hand van de door de club uitgegeven jubileumkrant. Zo stelde hij dat het duidelijk is dat Tholense Boys een visie heeft. En noemde het grote aantal vrijwilligers dat altijd op en rond de accommodatie aan het werk is. „Dat een vereniging zo bloeit, is uitzonderlijk." Secretaris Van der Vlies, die voor de tweede keer het voorzitterschap gaat waar nemen, schreef in de jubileumkrant dat Tholense Boys geen grof geld te bieden heeft. 'Wel hebben we een bescheiden premiestelsel voor de hele groep in het leven geroepen. In dividuele betalingen zijn bij ons ta boe'. „Dat laatste spreekt me erg aan", aldus Moerland. Hij memo reerde dat Merien Meerman en Jan de Laater mensen zijn geweest die erg veel voor de club hebben bete kend. „Het is jammer dat ze dit niet meer mogen meemaken." Over de wens van een derde veld zei hij dat bekeken zal moeten worden of die te realiseren is. Tenslotte noemde de wethouder het jeugdhonk een vrij unieke voorziening voor een voet balclub. Hij bood een wedstrijdbal aan, want een financiële attentie de spelers." Vanaf twee uur werden de reüniegangers op het sportpark verwelkomd. Daar werd verder een wedstrijd ge speeld tussen Tholense Boys 4 en een elftal met 'cracks van weleer' van diverse andere Thoolse clubs. Het was een eerbetoon aan Rinus Minheere, het enige lid van de geelzwarte club dat al veertig jaar actief is. Minheere kreeg diverse cadeaus aangeboden en zijn elftal won het duel ook nog eens met 5- 1. Namens de reünisten en diverse sponsors zal de jubilerende club een elektronisch scorebord worden aangeboden. Voorafgaand aan de feestavond vond de laatste trekking plaats van de jubileumloterij. De hoofdprijs, een Renault Twingo, verdween naar buiten Tholen; C. Visscher uit Vleuten was de geluk kige winnaar. kent de gemeente niet voor een ro bijnenjubileum. Namens de voetbalbond overhan digde Haverman een vlag aan de vereniging. Hij zei dat het vereni gingsleven bij Tholense Boys klinkt als een klok. Sportief gezien heeft het eerste elftal afgelopen seizoen de kans op promotie naar de eerste klasse door de vingers laten glippen, aldus de bondsbestuurder uit Halste ren die regelmatig wedstrijden van Tholense Boys bezoekt. Hij zette vervolgens twee mensen in het zon netje. Allereerst jeugdsecretaris Ben Schot, die vanaf 1980 als jeugdlei der en -trainer bij de club actief is en inmiddels twaalf jaar bestuurslid is. Haverman reikte Schot de zilveren speld en bijbehorende oorkonde uit. Vervolgens richtte hij zich tot secre taris Piet van der Vlies. Deze is van af 1961 lid van de club en trad in 1972 toe tot het bestuur, om enkele jaren later het secretariaat op zich te nemen. Dat vervult hij nog altijd. Verder is Van der Vlies sinds enkele jaren lid van de commissie clubon dersteuning van de KNVB. In dat verband adviseert hij de bond over zaken die met accommodaties of privatisering te maken hebben (naar aanleiding van vragen van vereni gingen). Voor zijn verdiensten kreeg de Tholenaar de gouden speld van waardering met een oorkonde. Namens de Thoolse zusterverenigin gen bracht voorzitter Hans van Nieuwenhuijzen van de Thoolse voetbalfederatie de gelukwensen over. „Veertig jaar is niet stokoud, maar een mijlpaal om met gepaste trots bij stil te staan." Volgens Van Nieuwenhuijzen heeft de club 'iets magnifieks' gepresteerd met de uit breiding van haar accommodatie. „Symbolisch neem ik er mijn pet voor af, u kunt alleen maar stil zijn en trots op wat is gerealiseerd." Een voetbalvereniging is tegenwoordig een bedrijf waarin ieder radertje moet passen en waarvoor een all round staf vereist is, aldus de federa tievoorzitter. Hij memoreerde verder nog de eigen homepage die Tholen se Boys sinds enkele jaren op inter net heeft. En tenslotte kon hij niet nalaten op te merken dat de reünie commissie minstens één oud-lid vergeten heeft uit te nodigen. De Poortvlietenaar speelde namelijk zelf in het seizoen 1962/1963 bij Tholense Boys. De diverse toespraken waren door het geroezemoes van de receptie- gangers niet altijd even goed te vol gen. Maar de aandacht nam toe toen Van der Vlies een aantal leden van de club ging huldigen. Hij maakte bekend dat negen mensen door het bestuur tot lid van verdienste zijn benoemd. Sjaak Suijkerbuijk, Rinus Minheere, Jan van der Vlies, Gilles Nieuwkoop, Ben Schot, Lenie Ti- chem, Gerrit Oosdijk, Leen Ottevan ger en Leen van As werden beurte lings naar voren geroepen. Zij kregen allemaal een delftsblauw bord en een boeket, terwijl Van der Vlies uitlegde waarom hen deze on derscheiding te beurt viel. Ook wer den elf leden in het zonnetje gezet wegens een langdurig lidmaatschap. Leen Tichem, Jaap Potappel, Rinus Minheere en Rinus Potappel zijn al vanaf de oprichting lid van de club, terwijl Ben van Olffen, Johan Schot, Gilles Nieuwkoop, John Nieuw koop, Piet de Boef, Aad Gunter en Ben Schot aan hun zilveren jubi leum bij Tholense Boys toe zijn. BEKER: Donderdag 24 augustus uur Smerdiek-Lepelstr.B .(Malipaard) 19.00 Zaterdag 26 augustus uur Divo-Stavenisse(Lisseveld) 14.30 WHS-Steenbergen(Simonse) 14.30 Bergen-Smerdiek(Wijnen) 14.30 SPS-Odio(Schipper) 14.30 DSE 2-WHS 2(Weeda) 15.00 WC 2-SPS 2(Nuijtemans) 12.00 Thol.Boys 2-Halsteren 2(vSchilt) 14.30 Stavenisse 2-Dinteloord 2(vSchilt) 14.30 Smerdiek 2-Noad 2(Uytdewilligen) 14.30 Smerdiek da.-NVS(Opree) 14.30 Zondag 27 augustus uur Noordhoek-Vosmeer 14.30 Devo 2-Vosmeer 2(vdBoom) 11.30 Dinsdag 29 augustus uur Thol.Boys-VVC(Spek) 19.00 Noad-Dosko(Bijkerk) 19.00 Stavenisse-Steenbergen(Wijnen) 19.00 Divo-WHS 19.00 Val Aan-Smerdiek 19.00 Rimboe-SPS 19.00 Vosmeer-Oudenbosch(Loos) 19.00 Woensdag 30 augustus uur Rimboe-Smerdiek da. 19.00 Donderdag 31 augustus uur Dosko 2-WHS 2(Martens) 19.00 SPS 2-Halsteren 2(Akkerman) 19.00 WC 2-Thol.Boys 2(Brouwer) 19.00 Dinteloord 2-Noad 2(Lok) 19.00 Stavenisse 2-Smerdiek 2(Houdé) 19.00 BSC 2-Vosmeer 2(Mies) 19.00 Beker: Noad-Thol.Boys 0-3, Stavenisse- WHS 2-5, Moc-SPS 5-0, Vosmeer-Chris- landia 0-5, Thol.Boys-Dosko 5-2, VVC- Noad 4-0. WHS 2-Chrislandia 2 14-0, Dinteloord 2-Smerdiek 2 2-4, Noad 2-Stavenisse 2 11-2, SPS 2-Thol.Boys 2 1-3, Vosmeer 2-Schutters 2 4-2, Maijola Girls-Smer- diek da. 0-2. Een selectie van PSV 2 zal zaterdag een wedstrijd spelen tegen Tholense Boys ter afsluiting van de activitei ten rondom het 40-jarig bestaan en de opening van de nieuwe accom modatie van de geel-zwarten. De hoofdmacht van PSV kan niet ko men, omdat de competitie in het be taalde voetbal al begonnen is. Daar om zal een tweede selectie komen met als trainer Erwin Koeman. Als spelers worden onder meer ver wacht; Patrick Lodewijks, Ivica Kralj, Ovidiu Stinga, Tomec Iwan, Dennis Rommedahl, Robert Fuchs, Bjurn van der Doelen, Jurgen Dirkx, Joonas Kolkka, John de Jong, Theo Lucius en Ernest Faber. Ook zullen er enkele talentvolle jeugdspelers van PSV acte de pre sence geven. Dat moet genoeg zijn om een flinke uitdaging te vormen voor Tholense Boys dat in de selec tie heeft: René v.d. Berge, Piet den Boef, Arie Draaijer, Arjan van Dij- ke, Ad Gladdines, Erik van Gorsel, Jan Groenewegen, Alex Hogen- doorn, Hassan el Jilali, Simon Jan sen, Michael de Jong, Jaben Kort land, Francel Kousemaker, Stephan Maas, Michael Marinus, Jeroen Nieuwkoop, Ali Oumhamed, Said Oumhamed, Johan Schot, Wim Schot en Jaap de Vos. De wedstrijd begint om half vijf op sportpark De Bent. Tholense Boys heeft na twee overwinningen goede vooruitzichten op het bereiken van de tweede bekerronde. De tweedeklasser won zowel van Noad (0-3), als van Dosko (5-2). WHS was de sterkste in het duel bij Stavenisse, 2-5. Noad is na nederlagen tegen achtereenvolgens Tho lense Boys en WC (4-0) uitgeschakeld. Ook voor SPS en Vosmeer lijkt er na dikke nederlagen weinig eer in het bekertoernooi weggelegd. SPS verloor eerder al met 5-0 bij MOC. Vosmeer ging thuis met dezelfde cijfers onderuit tegen Chrislandia. Tholense Boys had zaterdag bij Noad weinig moeite om de zege naar zich toe te trekken. De bezoekers domi neerden, maar de door Cenny van Sp- lunter geleide Fluplandse defensie gaf weinig kansen weg. Halverwege de eerste helft opende Jan Groenewegen op aangeven van de jonge Jaben Kort land de score, 0-1. Noad zonder pionnen als Jaap van Oudenaarde en Iwan Geense, merkte dat het na de zwakke tegenstanders in de oefenpe riode ditmaal een sterke opponent trof. De in de tweede helft bij Tholen se Boys ingevallen jeugdspeler Simon Jansen ging in de 60e minuut goed door en Francel Kousemaker hoefde de strakke voorzet enkel maar in te tikken: 0-2. Met een fraaie vrije trap besliste Kousemaker kort daarop het duel definitief: 0-3. Noad kwam niet verder meer dan een op dubieuze gronden afgekeurde treffer van Ron nie van de Ree. Het duel tussen Stavenisse en WHS (2-5) ging lange tijd gelijk op. De thuisclub deed niet onder voor het een klasse hoger spelende team uit Sint- Annaland en nam dankzij Martin Neele zelfs de leiding. Ook Adrie Smits en Kees van Putten kregen kan sen op een treffer. Ex-Stavenisse-spe- ler Johan Elenbaas bracht met de rust in zicht de 1-1 op het bord. Na de her vatting zette WHS de tegenstander meer onder druk en het was Michel Mosselman die met een van richting veranderde bal voor 1-2 zorgde. Kort daarop legde Jeroen Moerland het leer op het hoofd van de meegekomen Richard de Jonge die de 1-3 binnen kopte. Stavenisse was niet aangesla gen en Kees van Putten bracht de thuisclub dichterbij, 2-3. Adrie Smits kreeg een uitgelezen mogelijkheid op de gelijkmaker, maar de paal redde WHS. Nadat Smits en Bennard de Rijke bij de thuisclub geblesseerd naar de kant moesten, liep WHS in de slotfase dankzij twee treffers van Pa trick Ketting uit naar 2-5. Voor Vosmeer kwam zaterdag het duel tegen Chrislandia te vroeg. Van wege vakanties en werkzaamheden kon trainer Leo Havermans ternau wernood elf man bij elkaar-krijgen. Tot aan de rust wist Vosmeer de za terdagvierdeklasser bij te benen. Juist voor het rustsignaal werd het echter 0-1. Na de thee wreekte zich de tot dusver gebrekkige voorberei ding bij de thuisclub. Chrislandia bleek conditioneel verder dan het team van Havermans en liep eenvou dig uit naar 0-5. Vorige week zaterdag speelde SPS al bij MOC. De ploeg van de nieuwe oefenmeester Johan Sulkers kwam snel op achterstand: 1-0. Toch kon den de bezoekers het lange tijd goed bijbenen. Qua veldspel deed SPS tot aan de pauze niet onder voor de Bergse club. Het benutten van kan sen bleek bij de Thoolse combinatie echter nog steeds een probleem. Na een 2-0 ruststand voerde MOC in de tweede helft de score op naar 5-0. Dinsdagavond speelde Tholense Boys thuis tegen Dosko vooral een sterke tweede helft. De Bergenaren leken bij de thee in veilige haven (0- 2), maar het team van Leendert Geelhoed trok in de resterende vijf enveertig minuten de partij alsnog naar zich toe. Jan Groenewegen scoorde kort na rust (1-2) en René van den Berge tekende snel daarna voor de gelijkmaker: 2-2. Na een goede actie van invaller Simon Jan sen zorgde Johan Schot voor 3-2. Groenewegen maakte er 4-2 van en Van den Berge had het laatste woord: 5-2. Opvallend bij Tholense Boys was het goede spel van de jonge middenvelder Jaben Kortland, die te rugkeerde na avonturen bij RBC en Halsteren. Noad had dinsdag bij eersteklasser WC weinig in te brengen. Al na ruim een kwartier stond de thuisclub met 2-0 voor. Kort voor rust kregen de Fliplanders de genadeklap: 3-0. Het klassenverschil was duidelijk en alleen dankzij de nonchalance bij de Halsterse ploeg bleef de score be perkt tot 4-0. Na een jaar onderbreking wordt morgen op het vertrouwde parcours weer de Ronde van Tholen gehouden. Vanwege de reconstructie van de Molenvlietsestraat is de streep ditmaal op de Ten Ankerweg getrokken. Het startschot van de koers over 80 kilometer wordt gegeven om 18.30 uur. De wedstrijd staat open voor elite- en neo-amateurs en renners uit de sportklasse A. Een veertigtal coureurs hebben zich ingeschreven. Paul Timmermans van het organiserend comité is niet ontevreden over het aantal deelnemers. „Wat ik van renners en andere comité's hoor, is dat we niet mogen mopperen." Wilfried Bastiaanse, twee jaar gele den de sterkste in Tholen, staat voor lopig niet op de lijst met ingeschreven coureurs. Bij de afwezigheid van "Basso" lijkt Frangois Franse uit Kwadendamme de te kloppen man. Franse rijdt het hele seizoen al in de spits van de wedstrijd en greep dit weekeinde in Nispen nog juist naast de hoofdprijs. Concurrentie lijkt te komen van Mare Blok uit Heinkens- zand en de ook altijd sterk rijdende Ronald Krijnen uit Hank. Outsider is Michel Rommers uit Rilland die dit weekeinde zowel in Nispen als in Philippine tot in de finale meeging. Ook ervaren coureurs als John en Theo Akkermans en Peter Heeren worden geacht een woordje mee te spreken. De Thoolse renners Peter Metske, de gebroeders Van Haaften en Patrick de Grave staan aan het ver trek. Ruud Havermans uit Nieuw- Vossemeer staat garant voor het bete re sleurwerk in het peloton. Vergeleken met bijvoorbeeld de Ron de van Smerdiek staan er in Tholen aanmerkelijk minder renners aan de start. Timmermans heeft er wel een verklaring voor. „Onze premiepot is goed gevuld, maar we halen het niet bij het prijzenschema in Smerdiek. Daar hanteerde het comité bijna een profschema. Aan de andere kant: Smerdiek had wel renners, maar bijna geen toeschouwers. Qua ambiance neemt de Ronde van Tholen, door de combinatie met de braderie, altijd een bijzondere plaats in. Beide evene menten versterken elkaar. Een hoop sponsors zijn in ieder geval weer blij dat we terug zijn en ook de onderne mersvereniging is tevreden. Vorig jaar was het bezoek aan de braderie op vrijdagavond tenminste heel wat min der dan men gewend was." Toch hing enkele maanden geleden het doorgaan van de Thoolse wieler ronde nog aan een zijden draad. De gemeente Tholen wilde onmiddellijk na de bouwvakvakantie beginnen met de reconstructie van de Oudeland- sestraat. Op aandringen van de orga nisatie werd het karwei uitgesteld tot na de koers. Vorig jaar kon de ronde al geen doorgang vinden in verband met werkzaamheden op de Ten An kerweg. Ook andere problemen zijn door het comité uit de weg geruimd. Een lantaarnpaal op de hoek van de Molenvlietsestraat/Markt wordt inge pakt, om gevaar voor de coureurs te voorkomen. Door de aanleg van ver keersdrempels is de Molenvlietse straat niet langer geschikt als start en finish. De streep ligt nu op een lang en recht stuk van de Ten Ankerweg, aanmerkelijk verder weg van het bra- derieparcours. Timmermans is niet bang dat de verhuizing verkeerd uit pakt. „Ik denk zelfs dat het parcours nu aantrekkelijker is voor zowel ren ners als toeschouwers. Renners klaagden in het verleden nog wel eens over de hoge snelheid op de Ten An kerweg, met daarna de premiesprints in de Molenvlietsestraat. Die verleng de inspanning zit er nu niet meer in. Voor het publiek biedt de Ten Anker weg ook een beter overzicht. De toe schouwers zien de renners twee keer passeren. Behalve aan de streep zien ze de coureurs ook richting Zuid- Oudaan fietsen. Bijkomend voordeel is dat de geluidsinstallatie verlengd is. Het koersverloop is nu op het hele parcours te horen. Al met al verwacht ik weinig nadeel van het verleggen van de streep." Advertentie I.M. Het damesteam van Noad '67 lijkt ge red, nu de KNVB het alsnog voor de competitie heeft ingedeeld. Het ver zoek van de Sint-Philipslandse club om in de zeventallencompetititie in het district West 4 te mogen uitko men, is door de voetbalbond gehono reerd. Als elftal kon de groep niet ver der, omdat ze slechts 13 speelsters telde. Aanvankelijk was indeling in West 4 van de hand gewezen, maar nu komt Noad '67 daarin toch uit, even als FSV uit Fijnaart. Er is een compe titie gemaakt met 10 zeventallen. De overige tegenstanders zijn Dirksland, MVV '27 (Maasland), Piershil, Gou da, Vlotbrug (Hellevoetsluis), Nieuw Lekkerland, Hermandad (Rotterdam) en Perkouw (Berkenwoude). Noad begint de competitie op 2 september thuis tegen Dirksland. De jubileumreceptie werd gecombi neerd met de officiële opening van de vernieuwde en uitgebreide club accommodatie. De aanwezigen wa ren het erover eens dat Tholense Boys over een schitterend onderko men beschikt. Dergelijke accommo daties kom je in de regio nauwelijks tegen. Met het doorknippen van een lint dat voor de nieuwe bestuurska mer hing, verrichtten de leden van verdienste Jap van der Velde en Wim van der Vlies samen met voor zitter Herman Draaijer de openings handeling. Het kantinegedeelte is aanmerkelijk vergroot, er is een nieuwe, ruime bestuurskamer met uitzicht op het hoofdveld, daarach ter een aparte werkkamer voor de wedstrijdsecretaris. Ook de keuken is vergroot en van de oude bestuurs kamer is een jeugdhonk gemaakt. Als nieuwe beheerders van het clubhuis zijn Frans en Lydia Stok uit Ossendrecht aan de slag gegaan. Voor de vele vrijwilligers die aan de verbouwing hun steentje bijdroe gen, komt er nog een feestavond, zei Draaijer. Hij lichtte er één man in het bijzonder uit: bestuurslid Sjaak Suijkerbuijk. Hij was de mo tor achter deze bouw en wist onder andere door creatief denken de fi nanciële tegenvallers die zich voor deden op te vangen. Om het ge bouw van 3,5 ton te realiseren, is een lening afgesloten van 160.000 gulden. Haverman bood de vereni ging namens de KNVB een klok aan voor het clubhuis en gaf die aan Suijkerbuijk. Het KNVB-district Zuid I houdt in januari de nieuw jaarsreceptie in het onderkomen van Tholense Boys. Bij binnenkomst in de kantine ston den er in de hal vrijdag enkele vitri nes met daarin relieken uit het ver leden van de club. En rondom hingen aan de muur uitvergrote fo to's. De Tholencup stond opvallend apart te pronk; kennelijk hecht Tho lense Boys waarde aan deze ge meentelijke voetbalprijs, ondanks de vaak kritische benadering van het toernooi. Het bestuur nam de fe licitaties in ontvangst van de verte genwoordigers van de KNVB, zus terverenigingen, leden, sponsors en andere genodigden. Dat bestuur be- Jarenlang moest de jeugd van voetbalvereniging Tholense Boys het doen met een flipperkast in de kantine. Een eigen plek hadden de junio ren, pupillen en smurfen niet. Maar met de opening van de nieuwe ac commodatie van de geel-zwarten is daar verandering in gekomen. Za terdag werd het jeugdhonk officieel geopend, voorafgaand aan de huldigingswedstrijd voor Rinus Minheere, de reünie en de feestavond. Meteen uitproberen, was het motto van de Tholense-Boysjeugd bij de opening van hun nieuwe jeugdhonk. V

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 17