Terrassen varen wel bij warmte op de braderie in Sint-Annaland et onze worden j'liffiL' ]is! Lange Zandweg en Poortvlietsedijk alternatieven parkeren vrachtwagens Wandelpad van 5 km door het Rammegors Van Kempen wil nog geen termijn noemen kerkbouw Ger. Gem. Verburgh Bewoner Molendijk signaleert ook problemen in Stavenisse Donderdag 17 augustus 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Volle straten en drukbezet te terrassen zaterdag in Sint-Annaland. Het is zon nig en warm, maar dat weerhoudt de mensen er niet van om de braderie te bezoeken, 's Morgens is het meteen al erg druk en het blijft lopen. Tevreden gezichten dan ook bij veel standhouders én bij de or ganiserende middenstands vereniging Activa. Strandballen Rick de Blickveger en Mijke de Troepkijker slaan aan bij de jeugd 300 bezoekers alcoholbus Darts populair Meestoof nostalgie In Poortvliet zijn het afgesloten stuk van de Lange Zand weg en een doodlopend stuk van de Poortvlietsedijk bij de rotonde alternatieven voor het parkeren van vrachtwa gens. Dat zijn echter allebei waterschapswegen, dus de gemeente zou dan eerst overleg moeten plegen met Zeeuwse Eilanden. De Spuidamstraat in Scherpenisse vond de commissie gemeentelijke ontwikkeling maan- dagavond geen goede oplossing voor Poortvlietse chauffeurs. Het terrein staat al vol. Wethouder Heijboer 'dacht echter met belijning en ander parkeergedrag nog wel ruimte te kunnen scheppen. Edisonweg Bussen Inloopavonden Belevingswaarde natuurgebied wordt versterkt Vogelkij kscherm Eenden en ganzen Complimenten vlot trekken muurvast Stadszicht Midden 2001 Dichtgetimmerd b.v. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 specialisten in - Computersnetwerkensystemen op maat - Hi-end audio/speciale luisterruimte]. - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. „Ik denk dat we zo'n 50 tot 60 kin deren hebben gehad", vertelt één van de jongeren van Qui-Vive die 's middags met het zwerfafval bestrij- dingsteam in de Brugstraat staan. Ze zijn ingehuurd door de afval stoffenverwijdering Zeeland (Olaz) om kinderen bewust te maken van hoe ze met afval om moeten gaan. Eerst voeren Rick de Blickveger en Mijke de Troepkijker een stuk kin- dertheater op, daarna gaan de kin deren zelf aan de slag. In twee groepen verdeeld, nemen jongens en meisjes het tegen elkaar op. En kele volwassenen wordt gevraagd een (te) ruime broek aan te trekken, waarin de jongelui dan van een af standje ballen moeten gooien. De jongens winnen met één bal ver schil. Vervolgens wordt een groot luchtkussen opgeblazen en over de ze hindernisbaan moeten ballen ge transporteerd worden en in een af valbak gegooid. Want dat is de boodschap: afval hoort in de afval bak. De presentator haalt er nog wat passerende meisjes bij om het team op sterkte te brengen. Een ge slaagde middag, concluderen de jongelui van Qui-Vive die een week eerder Sint-Maartensdijk aandeden. Het zijn vakantiewerkers (studen ten van bijvoorbeeld sport- en so ciale opleidingen) die uit het hele land komen - zoals uit Breda en Sneek - en voor de organisatie in zuidwest-Nederland en België op pad gaan met attracties. 's Morgens zitten hier de nodige kinderen die allerhande spulletjes te koop aanbieden om te proberen op die manier een braderiecentje te verdienen. De kramen staan deze keer rond de Ring. Vlakbij het Schermerspad zit rijwielhandelaar Kees Matthijssen uit Poortvliet die volop accessoires heeft meege bracht. Het loopt goed, vertelt hij. „En dan ben ik eigenlijk de strand ballen nog vergeten mee te bren gen." Naast een hamburgertent staat achter dranghekken een stel lage opgesteld op een verhoging. Boven een trampoline hangen elastieken. Wie dat wil, kan zich erin laten hangen en dan al sprin gend allerhande kunsten vertonen. Een meisje dat dit acrobungee wil doen, moet nogal wat geduld heb ben omdat de elastieken eerst op de gewenste lengte gemaakt moe ten worden. Even verderop maakt dansschool Gladdines uit Steen- Het 'super troep opruim spektakel' van het openhaar lichaam afvalstoffenverwijdering Zeeland trok in de Brugstraat veel jeugd. bergen reclame voor de nieuwe cursussen. De Hervormde kerk is 's middags open voor het publiek. Bezoekers krijgen er iets te drinken en kun nen luisteren naar orgelspel van Lené de Graaf uit Sint-Maartens dijk. De belangstelling is wat min der dan vorig jaar. Maar het wordt drukker bij het optreden van het ensemble Ars Musica dat onder leiding van Paul Heijboer bekende klassieke werken laat horen. Er komen heel wat mensen van buiten Tholen naar de kerk, is de indruk. In een kraam bij de hoofdingang verkoopt de evangelisatiecommis sie cd's en kaarten. Dat loopt naar tevredenheid. Ook is er een raad- wedstrijd waarbij het aantal glas- in-loodruitjes van het kerkgebouw geraden moet worden. Het zijn er 3368 en Annemiek Hage komt daar het dichtste bij en wint een taart. Even verderop doet het platform leefbaar platteland Tholen goede zaken met de verkoop van tweede hands boeken. En ook de setjes fietsroutes gaan grif van de hand, vertelt secretaris Els Frigge. In de stand liggen bouwtekeningen van het multifunctioneel centrum dat gebouwd gaat worden bij kinder boerderij 't Lamsoortje in Sint- Maartensdijk en waarvoor de fondsenwerving volop aan de gang is. Katie van Winkelen van boek handel Heijboer is tevreden over de belangstelling. Naast haar stand heeft Van Haaften-den Engelsman sierbestrating een opvallend tuin beeld neergezet. Het koppel trek paarden voor een wagen is een heuse blikvanger. Een eindje ver der in de Ooststraat zijn er de ech te pony's en een paard waarop een ritje gemaakt kan worden. H. de Wit van 3VO (voorheen Veilig Verkeer) meldt dat de 100 formu lieren van de verkeerstest rond ze ven uur op waren. „Negen mensen hebben het foutloos ingevuld en van hen is de heer Wierikx uit Ber gen op Zoom als winnaar uitge loot." Volgens De Wit komen heel wat deelnemers tot de conclusie dat het noodzakelijk is dat ze hun kennis van de verkeersregels op frissen. „Als het maar niet bij woorden blijft." De ogentest trekt zestig deelnemers. Tussen zeven en elf uur 's avonds staat de alco holbus in de Spuistraat. Met dit project wil 3VÓ jongeren wijzen op een verantwoord alcoholge bruik. Met 300 bezoekers, waar van er 70 meedoen aan een enquê te en 57 een blaastest ondergaan, is men tevreden. In de Voorstraat is het af en toe dringen geblazen tussen de kra men die aan weerskanten opge steld staan. De terrassen zitten vol, want een koel drankje of een ijsje gaat er met dit weer natuurlijk best in. Ko Stoutjesdijk uit Sint-Maar tensdijk heeft sportartikelen te koop en sportschoenen voor de halve prijs. „Over de verkoop mag ik niet klagen. Het gaat met pieken en dalen. Maar het is lekker weer en erg gezellig." De Zonnebloem uit Oud-Vossemeer doet aardig za ken. Mensen kunnen een kokertje trekken en daarmee een prijsje winnen. Of meedoen aan de mar- mottenbaan, maar Ab Vriesma moet bij tijd en wijle flink zijn best doen om voldoende deelne mers te krijgen. Het prikbord en het glazenspel zijn vertrouwde at tracties van tafeltennisclub Smash '76, maar het dartspel is nieuw. Het slaat prima aan, vertelt voor zitter Kees Vroegop. „Alle publi citeit de laatste jaren rondom deze sport heeft darts echt populair ge maakt, merken we. Zowel het bord als de afstand om te gooien vol doet aan de officiële wedstrijdei- sen." Winnaar wordt Paul Maas met 131 punten, de tweede prijs is met 125 punten voor M. Hartogs uit Sint-Philipsland en derde ein digt Erik-Jan Wesdorp met 123 punten. Bij Vogel vreugd staan de mensen in de rij om eitjes te ko pen, de loterij waarmee de vogel vereniging al jarenlang succes oogst. „Het is gezellig, maar vooral veel lopers", meldt Petra Goedege- buure die het rustig heeft in de stand waar onder meer drop ge schept kan worden. Naast haar bakt slager Slager saté. Ook kan er meegedaan worden aan envelop pen trekken. Dat levert mevrouw Rijstenbil een 5-in-l combi-fun op, mevrouw Hage een raclette grill, Hennie en Hanna Theunisse een barbecue en Ellen Vroegop een kaasfonduestel. Aan de andere kant van de straat worden bij bak ker Van der Maas volop oliebollen gebakken en even verderop op het Havenplein gaan nieuwe haring en paling over de toonbank. Hier staan diverse kermisattracties op gesteld waarmee de jeugd zich kan vermaken. Dweilorkest De Lamsöö- ren uit Oud-Vossemeer zorgt met vrolijke deuntjes voor sfeer. Peter Uijtdewilligen, de grote trom voor zijn buik, probeert het publiek onder de parasols op de terrassen enthou siast te krijgen. Op een steenworp afstand van de braderie, aan de Bierensstraat, bruist het van de activiteiten bij streekmuseum De Meestoof. 's Morgens is het er een wel erg rusti ge boel. Uiteindelijk registreert men nog zo'n 350 bezoekers en dat valt niet tegen op een dag dat het eigenlijk geen museumweer is. Het zijn veel mensen van elders die een kijkje komen nemen, meldt secre taris Wim Heijbroek. Peter van der Sterren uit Poortvliet rookt paling op ambachtelijke wijze. „Het was een gok hoeveel paling ik mee moest nemen en vanmorgen heb ik niets verkocht", vertelt hij. „Maar naderhand ging het lopen en nu, aan het eind van de middag, ben ik alles kwijt. Ik had ook nog een paar bestellingen en die moet ik dan vanavond thuis maar roken." Op het voorterrein is kantklossen, quilten en kaarten knippen te zien. Bij Maaike Emmelot kan geraden worden naar het aantal schelpen in een glazen pot; het zijn er 174. In het museum zelf is de snoepwinkel geopend en er worden zelfgebak ken babbelaars verkocht. Achter het hoofdgebouw springt meteen een ouderwetse scharen- slijperskar in het oog. Twee smoe zelige mannen (ze zijn zo ge schminkt) in grauwe kieltjes staan erbij. Ze zijn vrijwilligers van het karrenmuseum Kiekenhoeve in het Belgische Essen, 's Morgens heb ben ze een rondje over de Ring ge daan om er slijpwerk te doen. Zo werden hen onder meer kapmessen en een 'schrepel' aangeboden. Het is een echt stukje nostalgie. In de schuur van het museum is oud- Smurdiekenaar Sjaak Jasperse uit Terneuzen druk aan het smeden. Hij maakt in het smidsvuur een handgreep voor een deur. 's Mor gens is ook smid Zuidweg uit Anna Jacobapolder hier present. De wa genmakerij is in werking te zien en Henk Boer veilt aardappels via de klok die ter gelegenheid van een expositie over dit belangrijke Thoolse akkerbouwgewas in de schuur staat. „Ik ben ze allemaal kwijt", meldt hij aan het eind van de middag. Chauffeur Rottier stelde de Lange Wethouder Heijboer hield de com- Zandweg en de Poortvlietsedijk tij dens het spreekrecht aan de orde en raadslid Koopman zei daar 8 maart al voor gepleit te hebben. Het is een tijdelijke zaak, totdat er een nieuw bedrijventerrein in Poortvliet klaar is. Achter de schermen is de ge meente al met de grondverwerving begonnen, nu het weiland van K.M. Deurloo tegenover carrosseriebe- drijf Elenbaas is afgevallen. Transportondernemer M. de Groen benadrukte het belang van de chauffeurs. „Zij zijn nodig om ie dereen van boodschappen te voor zien. Ze komen met hun vrachtwa gens in de dorpen om hun brood te verdienen en niet om overlast te veroorzaken. Kijk eens hoe in buur gemeenten de parkeerproblematiek wordt opgelost", zei De Groen. Raadslid Frigge informeerde of hij bezwaar zou hebben tegen een cen traal parkeerterrein voor de hele ge meente. „Nee, een klein stukje pen delen of fietsen is voor de chauffeurs geen enkel probleem." Volgens De Groen valt het met de parkeeroverlast ook reuze mee. „Onze chauffeurs hebben nooit een briefje ontvangen van bewoners dat de wagen in de weg stond." Waarom zou u met minder genoegen nemen Grote Kerkstraat5-13 Steenbergen Telefoon (01671563385 Advertentie I.M. missie echter voor, dat tijdens het laatste kernbezock aan Poortvliet, verschillende inwoners toch over de parkeeroverlast geklaagd heb ben. Voor J. van den Donker was ook duidelijk dat de vrachtwagens uit de kernen moeten. Koen Luters klaagde over proble men aan de Edisonweg, op het oude industrieterrein in Tholen. Zijn be drijfspand staat 99 cm van de weg en de toegang tot de twee meter brede deuren wordt soms belem merd door vrachtwagens. „Ik kan mijn bedrijf moeilijk in of uit", zei Luters. Hij pleitte voor een parkeer verbod aan de oneven kant van de Edisonweg. Rinus van Gorsel uit Sint-Maar tensdijk had met name klachten over de snelheid waarmee vracht wagens over de Hogeweg rijden. „Je kunt wel 10 km op de borden zetten, maar dan rijden ze nog 80! Zelfs de vuilniswagen rijdt soms onverstandig hard over de Hoge weg. Ik heb al scheuren in de mu ren gekregen." Wat de vuilniswa gen betreft, had raadslid Piet nog een klacht dat er in Sint-Philipsland regelmatig in de dijk geparkeerd wordt, hoewel daar al vaker op ge wezen is. „Dat moeten we intern oplossen", vond wethouder Heij boer. R. Douwenga signaleerde parkeer problemen met vrachtwagens in Stavenisse. Hij zei eerder al bij de politie geklaagd te hebben en re cent had hij een brief gestuurd aan b. en w. Hij vroeg zich maandag avond in de commissievergadering af, waarom het gemeentebestuur het parkeren van vrachtwagens overal aan banden wil leggen ge zien de nadelige effecten, behalve in Stavenisse en Anna Jacobapol der. „In Stavenisse neemt een vrachtauto soms tien parkeerplaat sen voor personenauto's in beslag", zei de bewoner van de Molendijk. B. en w. waren er in hun voorstel van uitgegaan dat er in Stavenisse slechts 1 tot 2 vrachtwagens gepar keerd staan aan de rand van de woonbebouwing (Schoolstraat en Molendijk). Omdat er geen klach ten bekend waren, wilde het college dit kleinschalige parkeren handha ven. Geparkeerde vrachtwagens in de bebouwde kom zoals hier in de Deestraat te Poortvliet) zijn het college van b. en w. een doorn in het oog. In Anna Jacobapolder zijn er geen problemen met vrachtwagens, ver zekerde raadslid en Anna Jacobiaan A.P. Kornaat. Daarentegen was raadslid Piet niet gelukkig dat er volgens het voorstel van b. en w. in zowel Stavenisse als Anna Jacoba polder wel door vrachtwagens ge parkeerd mag worden. Mevr. Frigge had in het voorstel van b. en w. Oud-Vossemeer ge mist, maar wethouder Heijboer zei dat daar het industrieterrein de aan gewezen parkeerzone voor vracht wagens is. Uit een woningmarktonderzoek bleek onlangs, dat 11 van de Tholenaren overlast van het ver keer ondervindt en mede in het ka der van het project Duurzaam vei lig en de invoering van 30 km wegen, is het regelen van het par keren van vrachtwagens noodzake lijk, vertelde wethouder Heijboer. Raadslid Bout wees erop dat vol gens de nieuwe parkeerregeling ook geen bussen bij dorpshuizen meer zouden mogen staan en daar voor wilde hij toch een uitzonde ring maken. Mevr. Frigge onder steunde dat gezien het belang van het toerisme. Kort parkeren dient volgens haar nog in de regeling op genomen te worden. De hele commissie was blij dat ten opzichte van een vorige keer de ha venplateaus van Sint-Annaland en Sint-Philipsland nu wel bij de par- keermogelijkheden getrokken zijn. „Maar Poortvliet blijft het voor naamste probleem en de Spuidam in Scherpenisse is daarvoor geen oplossing", zo bracht Van den Don ker de algemene opvatting van de commissie onder woorden. De wethouder erkende dat de situ atie in Poortvliet 'bijzonder moei lijk' is. Hij schreef de Spuidam in Scherpenisse echter niet zomaar af, ook al hadden verschillende raads leden dat terrein op weg naar de commissievergadering vol zien staan met vrachtwagens. „De tijd vraagt om een nadere oplossing in Poortvliet." Heijboer wilde het be nutten van waterschapswegen als de afgesloten delen van de Lange Zandweg en de Poortvlietsedijk eventueel wel bekijken, maar hij weigerde daarover toezeggingen te doen. Toen raadslid Piet hem voor stelde om ook eens met Budelpack en Bouman-Potter te gaan praten over het parkeren van vrachtwa gens tijdens het weekeinde op hun terrein, wees de wethouder dat re soluut van de hand. „Ik wil me daarin niet mengen. Dat kan van ondernemer tot ondernemer gebeu ren." De Groen informeerde of de Poort vlietse vrachtwagenchauffeurs dan naar Stavenisse of Anna Jacobapol der moeten uitwijken wanneer de Spuidam in Scherpenisse vol is. Wethouder Heijboer zei de water schapswegen als tijdelijke oplos sing wel te willen bekijken, maar als de provincie toestemming geeft voor uitbreiding van het be drijventerrein Poortvliet, kan er een definitieve parkeeroplossing komen. Bout merkte nog op dat er ook steeds meer klachten komen over busjes en bijna-vrachtwagens die je 'overal in straten in de gemeen te ziet staan'. Die veroorzaken volgens hem ook overlast en daar om pleitte hij voor een mentali teitsappèl. „U loopt voor de mu ziek uit", vond de wethouder. Hij kondigde aan dat er vier inloop avonden komen voor de parkeer problemen. Heijboer zegde toe, het parkeren van bussen nog nader te zullen uitwerken, inclusief de tijdslimiet. Voor 30 september word een 5 km lang wandelpad aangelegd in het na tuurgebied Rammegors tussen Oud-Vossemeer en Sint-Philipsland. Om de vegetatie in dit staatsnatuurmonument zoveel mogelijk te spa ren, zal de wandelroute grotendeels over de onderberm van het dijkli- chaam worden aangelegd. De bestaande vogelkijkhut wordt vervangen door een vogelkijkscherm. Over een nat gedeelte komt een hulpbrug en om de wandelaars te informeren, komen er drie infopanelen met gege vens over het Rammegors. Het karwei kost 55.000 gulden. De vergunning hiervoor is door het ministerie van landbouw, natuurbe heer en visserij op grond van de na tuurbeschermingswet verleend aan Staatsbosbeheer. Het gaat om de Oosterschelde-binnendijks. Gedepu teerde staten van Zeeland hebben ad vies ingewonnen bij b. en w. van Tho len, die geen bezwaren hadden tegen de aanleg van het wandelpad. De Zeeuwse Milieufederatie werd even eens om een reactie gevraagd, maar die reageerde niet. Met de dienst- kring Schelde-Rijn van rijkswaters taat vindt nog overleg plaats in ver band met een te verlenen pri vaat-rechtelijke vergunning, maar in principe heeft ook die instantie geen bezwaren. Overigens ligt dat in een staatsnatuurmonument altijd heel ge voelig, maar onder voorwaarden kan er toch een zekere inbreuk gemaakt worden op het natuurschoon of de na tuurwetenschappelijke betekenis van het Rammegors. De provincie Zee land is door middel van ambtelijk vooroverleg betrokken geweest bij het plan. De toegang tot het wandelpad loopt via de Zeedijk bij de manage van Wil na van Engelen. Op twee plaatsen komt een stenen trap. Voor de aanleg van de wandelroute over een lengte van 5000 meter wordt over circa 2 km ruigte en struweel geklepeld. Voor de rest kan van het dijktalud worden ge profiteerd. De bestaande vogelkijkhut moet gesloopt en afgevoerd worden omdat er een vogelkijkscherm wordt geplaatst. Verder komt er een houten vlonder en wordt het infopaneel aan gepast. Plaatsing van een veekerend raster (schapengaas) en het aanbren gen van klaphekken behoort eveneens tot het bestek, alsmede de plaatsing van routemarkeringspalen. Volgens het ministerie versterken de educatieve waarden en de daaraan ge koppelde belevingswaarde van de flo ra en fauna in het Rammegors, de be tekenis van dit natuurmonument. Het vogelkijkscherm kan de natuurweten schappelijke betekenis daarentegen aantasten, maar op de geplande plaats richt het scherm volgens het ministe rie geen onevenredige schade aan in het natuurmonument. Het publiek wordt in de gelegenheid gesteld om vogels in het Rammegors te observe ren, zonder dat dit noemenswaardige verontrusting met zich meebrengt. Afhankelijk van de periode waarin de werkzaamheden worden uitgevoerd, treedt verstoring op van de vogelfunc ties. Als broedseizoen wordt de perio de van 15 maart tot 1 juli voor het Rammegors aangemerkt. Vanaf de nazomer - vanaf 30 september - vor men grote aantallen eenden en ganzen een factor van belang. De minst schadelijke periode voor de uitvoe ring van de werkzaamheden valt tus sen 1 juli en 30 september. Voertuigen waarbij spoorvorming kan optreden, dienen zoveel mogelijk niet bij de aanleg ingezet te worden. Het vogel kijkscherm komt langs de kanaaldijk in het zuiden van het gebied, 10-15 meter van de dijk. Dit is gunstiger dan bij de bestaande situatie. Door het dichtgroeien van de kreek is er boven dien voor vogelaars minder te zien. Geld voor een nieuwe hut is er niet, zodat het bij een gluurscherm blijft. De vlonder komt in het noordweste lijk gedeelte van het Rammegors en overbrugt een waterpartij in de wan delroute. Zowel de palen als de klap hekken dienen van onbehandeld hout te zijn. Dat het op één lijn krijgen van alle betrokken partijen in plan Stads zicht een zeer moeilijke bevalling is geweest, bleek maandagavond in de commissie gemeentelijke ontwikkeling uit de complimenten voor b. en w. Desondanks liet wethouder W.C. van Kempen zich niet verleiden tot een uitspraak, wanneer de versnelde artikel 19 procedure voor de kerk bouw van de Gereformeerde Gemeente Tholen begint. Alles is erop gericht dat de gemeen- den 2001 de eerste gronduitgifte zou teraad maandag 28 augustus een be sluit neemt tot het sluiten van een overeenkomst met Stadszicht Tholen b.v. en met de Gereformeerde Ge meente. Maar de kerkenraad zelf moet formeel eerst nog akkoord gaan met de voorstellen en dat gebeurt vanavond, liet wethouder Van Kem pen weten. Overigens verwachtte hij daarbij geen problemen, maar de la tere goedkeuring van de kerk houdt wel in dat het voorstel voor de raads- agenda nagestuurd moet worden. Mevr. Frigge zei maandagavond in de commissie gemeentelijke ontwik keling heel blij te zijn met de voort gang van plan Stadszicht, waarin be halve de kerk ook 280 huizen, gebouwd kunnen worden. „Het zat muurvast en daarom is een compli ment op zijn plaats dat er een door braak is gekomen." Raadslid Hoek sprak over 'een zeer ingewikkeld verhaal dat vlot is ge trokken.' Ook hij uitte complimenten. Voor hem was de gang van zaken in Stadszicht een duidelijk teken dat de gemeente niet actief genoeg kan zijn met het kopen van grond in bestem mingsplannen. De gang van zaken met de verschillende projectontwik kelaars (Minnaard/Hommel en Deve lopment Coordination) was de SG- P'er niet goed bevallen. Hoek noemde bouw van de nieuwe kerk op korte termijn van belang. Hij wilde weten hoe groot de kavel grond voor de kerk precies is en hoe het staat met de eisen van de inrichting van het parkeerterrein, o.a. de aankle ding met groen. En op welke termijn de versnelde artikel 19 procedure be gint, zodat de Gereformeerde Ge meente bij voorrang kan bouwen. „Het kan ons ook niet snel genoeg gaan", zei J.P. Bout. M.A.J. van der Linde vroeg zich ech ter af, of andere bouwers op de afwer king van de normale bestemmings planprocedure moeten wachten. In de stukken had hij wel gelezen dat mid- kunnen plaatsvinden, maar aangezien procedures voor bestemmingsplan nen verschrikkelijk lang duren, zette het PvdA-raadslid daar vraagtekens bij. Wethouder Van Kempen antwoord de dat stedebouwkundig adviesbu reau RBOI 'al volop bezig is' met de uitwerking van het bestemmings plan. Ten eerste moet dat naar de provinciale planologische commis sie. Daarna komt de raadscommissie gemeentelijke ontwikkeling en uit eindelijk de gemeenteraad aan bod. „Als er geen bezwaren komen, dan kan het vlot gaan, maar burgers heb ben het recht om bezwaren in te die nen en dat kan een bestemmingsplan enorm vertragen", zei de wethou der, die toegaf dat de voorbereiding al een heel langdurige zaak is ge weest. Raadslid Piet viel het op dat in de overeenkomst met Stadszicht b.v. en de Gereformeerde Gemeente alles is dichtgetimmerd. Dit in tegenstelling tot het plan Waterfront voor de baai bij Van Duivendijk in Tholen, waarbij alles 'in zeer vage bewoordingen' was weergegeven. „Waarom deze om slag?", zo informeerde Piet. Volgens Van Kempen lag dat heel eenvoudig. „De gemeente is bij Stadszicht partij (eigenaar van de strook grond van Moeliker vanaf de Ten Ankerweg langs het sportveld naar het tennis veld) en bij het Waterfront niet." Hoek wilde in de volgende commis sievergadering toch graag een tijdpad horen voor de kerkbouw, maar de wethouder wilde dat niet toezeggen. „Zoiets vergt overleg." De juiste maatvoering voor de kerk was vol gens Van Kempen op een kaart weer gegeven en anders op te vragen bij de kadaster-ambtenaar in het gemeente huis. Ten aanzien van de inrichting van het parkeerterrein en de verdere aankleding van de nieuwe woonwijk, verwees de wethouder naar het beeld- kwaliteitsplan. «i Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 7