1 Koopkracht eigen inwoners is belangrijkste voor de braderie LnmJ Sint-Maartensdijk is dik tevreden over fraaie dag VISSER Actie parochies voor Letland Dik acht mille indicatieorgaan 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 10 augustus 2000 Fiets gevonden Nieuwe winkel Meulvliet op temperatuur Herstel monument Overdracht Eendracht Milieuvergunning werf Van Duivendijk Fietsvierdaagse Countrydansen beginners Droogers vult gat op Fotowedstrijd Woning bij kassen Milieuvergunning sloper c Berging voetbalclub Vergunning straalbedrijf Uitbreiding bouwcommissie Lange weg bouwrijp Portefeuille gestolen Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Poging autodiefstal Loods Kalfdamseweg Zomermarkt Sint-Philipsland Fietsenstalling AJP Vraag van tevoren om ide aal braderieweer, en je krijgt het niet. Wring je door een kwakkelende maand juli en op de eerste braderie in augustus is het perfect weer. Zaterdag had de braderie van Sint-Maar tensdijk dat grote geluk. Het was droog, niet te warm met een briesje en zie, het volk kwam toege stroomd. De organisatie en de standhouders waren dan ook tevreden. Educatief centrum Kerkbouw Niet groter DAG EN NACHT Pak even uw 4 Op het politiebureau staat een fiets, die tussen 31 juli en 7 augustus is gevonden. Wie een tweewieler kwijt is, kan op het bureau gaan kijken of dit de vermiste fiets is. Dinsdag wordt er op de hoek Hoog- straat/Visstraat een nieuwe winkel geopend: Celine dames- en kinder kleding. Lianne van Voorst-Verhage is de exploitante in samenwerking met kledingzaak Pineke uit Sint- Philipsland. Overigens is in het pand vroeger ook een winkel ge weest: groenteboer Quist. De vroe gere winkelfunctie wordt daarmee in ere hersteld. Mevr. van Voorst woont al acht jaar in het pand en heeft de afgelopen periode flink verbouwd om dinsdag de kleding zaak te kunnen openen. Ze gaat ook hoeden verkopen. Voor een betere temperatuurrege ling in Meulvliet willen b. en w. 60.000 gulden investeren. Zowel in de sporthal als in de verenigingsza len is de temperatuurregeling al ge- mime tijd gebrekkig. Onlangs begaf de apparatuur het, waarna alles handmatig bediend moest worden. Het gevolg was, dat het dan weer te warm was en dan weer te koud in de diverse ruimten. Die situatie was bovendien niet bevorderlijk voor een zuinig energieverbruik. Ver nieuwing staat eigenlijk pas in 2001 op het programma, maar de huidige situatie duldt volgens b. en w. geen uitstel. Voor het nieuwe stooksei- zoen moet alles in orde zijn. Vorig jaar heeft het college al offerte aan gevraagd en toen kwam de investe ring op bijna 54 mille. Rekening houdend met een prijsverhoging gaan b. en w. nu uit van 60.000 gul den. Het geld moet gevonden wor den in de pot onvoorziene uitgaven 2000. De commissie algemeen be stuur en welzijn wordt dinsdag avond om advies gevraagd. In opdracht van de familie M. Fran ken heeft architectenbureau J. Boel houwers een plan gemaakt voor res tauratie van het monumentenpand Brugstraat 1, dat in oude luister her steld zal worden. De gemeente sluit met Domeinen een overeenkomst voor de over dracht van een gedeelte van de oude loop van de rivier de Eendracht. Vo rig jaar maart heeft de gemeente raad al ingestemd met de overname van beheer en onderhoud van rijks waterstaat en nu moet het eigen domsrecht nog geregeld worden. In middels is daarvoor een Koninklijk Besluit beschikbaar, zodat de zaak afgewerkt kan worden. B. en w. wil len maandagavond echter eerst nog advies van de commissie gemeente lijke ontwikkeling van de gemeen teraad, voordat de notaris eraan te pas kan komen. Voor scheepswerf M. van Duiven- dijk willen b. en w. een milieuver gunning verlenen. Met het plan wa terfront in het verschiet, is dat extra belangrijk gezien de verwezenlij king van dit luxe project aan de baai bij Van Duivendijk. Het bedrijf heeft advocatenkantoor AKD Prin sen Van Wijmen uit Rotterdam in de arm genomen bij deze procedure. Verder heeft Cauberg-Huygen uit Rotterdam een akoestisch onder zoek ingesteld in opdracht van pro jectontwikkelaar Sterner, die het plan waterfront verwezenlijkt. Uit de stukken blijkt, dat de nieuw te bouwen huizen aan de baai allemaal buiten de geluidszone blijven. Deze woningen komen aan de noordoost en de zuidoostkant van de scheeps werf. In normale omstandigheden is uitgegaan van een geluidsbelasting van 50 dBa, de piekwaarde is 66 dBa. Ten aanzien van een ten zuid westen direct naast de werf gelegen bedrijfsgebonden woning - op 20 meter afstand - is 75 dBa geme ten,waarmee de norm van 70 dBa met 5 wordt overschreden. Als de normering echter met 5 wordt ver ruimd - wat volgens de Handreiking industrielawaai tot de mogelijkhe den behoort - wordt wel aan de ei sen voldaan. De buiten de piekbe- lasting gehanteerde norm van 50 dBa wordt nergens overschreden. Van Duivendijk repareert 170 sche pen per jaar waarbij de werktijden van maandag tot en met vrijdag van zeven uur 's morgens tot elf uur 's avonds in de milieuvergunning zijn vastgelegd. In de winter worden er 80 schepen opgeslagen. Naast de reparaties vindt er ook nieuwbouw plaats van zowel houten als stalen schepen. Die laatste categorie levert meer lawaai op, zodat de gemeente daarover nog aanvullende vragen heeft gesteld, maar ook dat leverde geen problemen op bij het verlenen van de vergunning, die nog tot en met 24 augustus ter inzage ligt in het gemeentehuis. Na het recordaantal van 170 deelne mers vorig jaar, rekent de huisvrou- wentrimgroep ook nu weer op een grote belangstelling voor de fiets vierdaagse. Die wordt dit keer ge- houden van 21 tot en met 24 augus tus. Tussen half zeven en half acht kan er gestart worden op de Markt bij café The Pub. Deelnemers wordt onderweg bij de controle een ver frissing aangeboden en wie drie avonden meefietst, krijgt een herin neringsmedaille. In het country-café The Saloon op de Markt (voorheen The Limit) wordt een beginnerscursus country dansen georganiseerd. De cursus bestaat tot Kerstmis uit 18 lessen en wordt daarna, bij voldoende belang- steling, vervolgd. De eerste les, op 17 augustus om half acht, is gratis. Belangstellenden kunnen zich aan melden in The Saloon, of telefo nisch 0164-630400. C.W. Droogers verspreidingen gaat schuin tegenover zijn woning aan de Raadhuisstraat op een braak liggend perceel grond een bedrijfsruimte bouwen van 30 m2 met een inhoud van 110 m3. Er heeft voorheen een huis gestaan, dat in de zomer van 1993 door brand werd getroffen. Na afbraak van het uitgebrande pand lag het perceel sindsdien braak. Droogers gaat het gat nu vullen. Het plan ligt tot en met 15 augustus nog ter inzage in het gemeentehuis. De komende drie weken nog kunnen er foto's ingestuurd worden voor de wedstrijd die Vosmeer 2000 organi seert. Het thema is Oud-Vossemeer, met twee categorieën: mens en dier, en algemeen. Per deelnemer kunnen vijf foto's ingestuurd worden, waar van het formaat moet liggen tussen 10x15 en 24x30 cm. Zowel kleur als zwartwit is toegestaan. De bedoe ling is om de foto's op 15 en 16 sep tember te exposeren in De Vossen- kuil. Vosmeer 2000 roept iedereen op om mee te doen, men hoeft be slist geen professional te zijn. Voor de jeugd tot 16 jaar is er een afzon derlijke categorie. Glastuinder M.J. Kaljouw mag aan de Oudelandseweg een bedrijfswo ning bouwen. Het huis met een op pervlakte van 194 m2 en een inhoud van 469 m3 wordt gebouwd door Se- lekthuis uit Tholen/Rijssen. Tot en met 29 augustus ligt het plan nog ter inzage in het gemeentehuis. Maandag 14 augustus haalt de kon. fanfare Accelerando oud pa pier op. Advertentie I.M. Slopersbedrijf Jeroense krijgt voor het nieuwe bedrijf aan de Brons- geestweg een milieuvergunning van b. en w. Het college heeft wel een aantal voorwaarden gesteld. Zo moet het buitenterrein te allen tijde in ordelijke staat worden gehouden. Niet meer bruikbare materialen zo als oude metalen, puin, hout e.d. mogen uitsluitend in daarvoor be stemde bakken of containers op het buitenterrein worden opgeslagen. De vergunning op grond van de wet milieubeheer ligt tot 31 augustus nog ter inzage in het gemeentehuis. Dinsdag 15 augustus wordt er voor de zending en Adullam oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Voetbalvereniging Smerdiek wil rechts aan de bestaande kleedloka len een berging bouwen van 32 m2 met een inhoud van 90 m3. Het wordt een stenen berging met kunst stof deuren, waarvan de kosten door zelfwerkzaamheid beperkt blijven tot duizend gulden, exclusief btw. Straalbedrijf Geuze krijgt een nieu we milieuvergunning van de ge meente. De in de loop der jaren flink gemoderniseerde onderneming aan de Nijverheidsweg heeft een be drijfsmilieuplan van de metaal- en elektrotechnische industrie als basis gebruikt. B. en w. hebben dat ook aanvaard bij het verlenen van de ver gunning, die nog tot 14 september ter inzage ligt in het gemeentehuis. De dames C.M.P. Breure-Kloet en T. Breure-de Wilde zijn toegevoegd aan de bouwcommissie van de Her vormde Gemeente Rehoboth. Met name de stoffering en kleurschake ringen van het interieur zullen zij bekijken voor het uitbreidingsplan van de kerk aan de Westvest. De bouwcommissie heeft met architect L. de Putter drie kerken in en bij Goes bekeken, zowel nieuwbouw als verbouwingen. Zowel de kwali teit van afwerking en vormgeving als de bruikbaarheid van de ruimten werd bekeken. Na de vakantie wordt een kerk van wat recentere datum in Barendrecht bezocht. Het terrein van de voormalige ge meentewerkplaats aan de Langeweg moet bouwrijp gemaakt worden met het oog op de bouw van twee nieu we basisscholen. B. en w. denken hiervoor 350.000 gulden nodig te hebben: 150.000 gulden voor grond werkzaamheden en vervolgens twee ton voor het bouwrijp maken, dus de aanleg van straten en riolering. Uit een aan de Lange Zandweg ge parkeerde auto is dinsdagavond tus sen negen uur en kwart over tien een portefeuille gestolen. De 36-ja- rige eigenaar uit Capelle aan den IJssel mist geld en waardepapieren. Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag ♦Malse Biefstuk 250 gram 7,- Jürumsticks vers of ♦gemarineerd, 1 kg 7,- ♦Pizza's p.st. 5,95, 2 voor 10,- ♦Nasi of bami 1 kg 7,50 Malse riblappen 1 kg Magere speklappen 1 kg Slavinken 5 halen ƒ15,- 7,- Heel de week: Boerenmetworst 100 gram 1,50 Boterhamworst 150 gram 1,95 Runderrollade 100 gram 2,50 El-bieslooksalade 150 gram 2,25 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 4 BETALEN J Advertentie I.M. Bovendien hebben de daders de lease-auto beschadigd. Op een doodlopend weggetje bij de zeedijk is maandag geprobeerd om uit een auto te stelen. Een 26-jarige Belg uit Turnhout had zijn auto ge parkeerd om te gaan duiken. Toen hij om tien uur 's avonds terug kwam bij het voertuig, zag hij dat het slot van de kofferbak was gefor ceerd. Er bleek echter niets wegge nomen te zijn. Aannemer Weggemans uit Sint- Maartensdijk gaat voor de maat schap Vroegop aan de Kalfdamse weg een aanbouw van een vervan gende loods verwezenlijken. Het van donkergroen damwandprofiel opgetrokken pand heeft een bruto oppervlak van 512 m2 en een in houd van 3462 m3. Het bouwplan ligt tot en met 15 augustus nog ter inzage in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk. Er zijn al vijftig aanmeldingen bin nen voor deelname aan de zomer markt op 19 augustus. Het organise rende Activiteitencomité Poortvliet meldt dat er voor de jeugd twee springkussens komen, dat de coun- try-linedance club demonstraties zal geven en dat een wedstrijd paling roken wordt gehouden. Nu de provincie geen 90% van een fietsenstalling bij de bushalte in An na Jacobapolder wil betalen, is de gemeente bereid om de helft van de 10.000 gulden voor haar rekening te nemen. Dat blijkt uit een medede ling van b.en w. aan de commissie gemeentelijke ontwikkeling, die maandagavond vergadert. Ter sti mulering van het openbaar vervoer worden via de landelijke De Boer- regeling heel wat subsidieguldens in extra voorzieningen gestoken, maar aangezien de pot wegens overbevra- ging leeg was, viel Anna Jacobapol der voor de 90% buiten de boot. De gemeente wist de provincie echter met succes te bewegen om dan maar uit een andere pot (reserves open baar vervoer) te subsidiëren en dat is gelukt, zij het maar voor 50 in plaats van 90%. Bestel-/Bedrijfsauto's Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Al meteen vanaf een uur of tien is er redelijk veel publiek op de been in de smalstad. Het parcours van de Markt, Kaaistraat en de Haven staat vol met de 120 plaatsen (100 kra men en enkele standplaatsen). De sfeer zit er al snel goed in, mede on dersteund door de vrolijke klanken van een draaiorgel in de Kaaistraat en een nieuwe activiteit van mu ziekvereniging Euterpe. Deze vaste gast op de braderie had vroeger een rommelmarkt, maar stapte er van wege de organisatorische romp slomp vanaf. Oliebollen (en de schiettent) zijn het handelsmerk van deze vereniging op de braderie. En die gaan grif van de hand. „We zijn nu aan het derde baksel bezig", zegt een tevreden secretaris M. Wesdorp.. „Die krijgen we wel op. We zouden nog wel door kunnen gaan, maar dan krijg je niet alles meer ver- kocht. We zijn wel eens in over moed aan een vierde ronde begon nen, maar dan raak je ze op het laatst aan de straatstenen niet meer kwijt. Het is zo wel goed. We heb ben alle emmers schoongemaakt en we zien wel waar het ophoudt. Voorlopig kunnen we nog wel even vooruit." Naast de stand van Euter pe zijn enkele leden van het leerlin genorkest bezig met een minicon- certje. Dat is een nieuw initiatief van de vereniging onder het motto 'een piek voor muziek'. In een trompetkoffer liggen al heel wat pieken, dus ook dat is een succes. Aan het begin van de route op de Markt, vlak bij de Westvest, staat de kraam van het platform leefbaar platteland Tholen. Enkele kopstuk ken uit de stichting staan achter de tafels om tweedehands boeken en fiets- en wandelroutes te verkopen ten bate van het educatief centrum dat gebouwd gaat worden bij kin derboerderij 't Lamsoortje bij Sint- Maartensdijk. „Het gaat prima", zegt mevr. C. van Dalen-Doeleman desgevraagd. „We verkopen best het één en ander. En we promoten zo onze activiteiten. Met name het educatief centrum en de nieuwe fietsroute waarmee we op dit mo ment bezig zijn. Het wordt een rou te die een groot deel van de ge meente bestrijkt en die ook over Sint-Philipsland voert. Maar je kunt de route in delen rijden." Mevr. E. Frigge-Hogesteeger wijst op de bouwtekeningen van het educatief centrum. Het is een vierkant ge bouw met een piramidevormig dak met daarop weer een klein soort to rentje in dezelfde vorm. „We hopen op 1 oktober de eerste spa de grond in te kunnen steken." De boeken die de stichting verkoopt, zijn geschon ken door de openbare bibliotheek. In de Oudestraat vermaken kinde ren zich met een ritje op de rug van één van de drie aanwezige pony's (variërend in hoogte). Glunderend laten de kinderen zich voortsjokken door het smalle straatje. Voor kinde ren is er sowieso genoeg te doen. Voor de kleinsten is er een 'ballen bak' en de wat oudere jeugd kan haar geluk beproeven met darten of het met een voetbal schieten op een plank met gaten erin. Ook is er een springkussen en een draaimolen. Een piek voor muziek is een nieuwe activiteit van Euterpe op de braderie in Sint-Maartensdijk. Voor het hele publiek is er een sjoelwedstrijd opgezet. Het evene mentencomité Smalstad stelde twee sjoelbakken op. Een mini van één meter en een maxi van 4 meter. Ger Dorst (die op de Markt een thuis wedstrijd speelt) wordt winnaar met 850 punten waarvan 440 op de gro te bak. In totaal wagen 88 deelne mers een poging om het record te breken. Een eindje verderop is de stand van Hervormde Gemeente Rehoboth in gericht. Normaal gesproken is het geen braderiedeelnemer, maar de dames staan dan ook met een doel in hun kraam. Rehoboth heeft na melijk te kampen met ruimtegebrek en is daarom van plan flink uit te breiden. De activiteitencommissie is dan ook druk bezig met fondsen werving. Omstreeks vier uur is kerkvoogd Jannie van Dijke (tevens voorzitter van de activiteitencom missie) al heel tevreden. „We heb ben nu al 1500 gulden opgehaald en we gaan nog wel even door." Ze legt uit dat er een stuk aan de zij- en achterkant van de kerk aan de West vest wordt gebouwd. „We hebben nu eigenlijk geen ruimtes voor de jeugd. En de kerkenraadsvergade ringen worden gehouden in een vrij kleine ruimte waar zondags de crèche zit. Zeker bij bijzondere diensten is het kerkgebouw gewoon te klein. Dan moeten er soms zelfs mensen op de trappen zitten. Dat is eigenlijk niet verantwoord." Onder deel van de verbouwing is ook dat de hoofdingang wordt verplaatst van de huidige plaats in het midden naar de linkerzijde. De houten deu ren van de tegenwoordige ingang 1 blijven wel bestaan, maar gaan op slot. Tevens wordt de preekstoel verhoogd om het zicht op de predi kant te verbeteren en wellicht moet het hele gestoelte ook een stuk ver plaatst worden. De start van de bouw laat echter nog op zich wach ten. „Er loopt een hoofdriool onder de geplande uitbreiding door. We moeten nu nog even afwachten of we daarop mogen bouwen, of dat het verlegd moet worden. Maar dat zou weer hoge kosten met zich meebrengen", zegt mevr. Van Dij ke. Maar intussen loopt de verkoop van babbelaars, kaarten, cd's en an dere zaken voorspoedig. Ook in de avonduren is er nog een spektakel te beleven. Café De Buur vrouw organiseert op het parkeer terrein op de Haven een wedstrijd vrachtwagentrekken. Vier teams hebben zich aangemeld. Daarmee verloopt het evenement iets beter dan vorig jaar toen het eerst werd afgelast wegens gebrek aan deelna me, maar op het laatste moment toch nog doorging. Twee teams van het organiserende café gaan deze keer met de eer (en 250 gulden aan prijzen) strijken. Derde worden De Vakantiegangers en als laatste ein digen de Super Stars. Van zorgverzekeraar tot beautysa lon en van koekenbakker tot noten kraker. Allerlei ambachten zijn ver tegenwoordigd. In één van de kramen staat een schoenenverkoper uit Kaatsheuvel. Hij komt inmiddels al voor de vierde keer en heeft het best naar zijn zin. „De verkopen gaan niet slecht. Het loopt geen storm, maar ik klaag niet. Dit zijn altijd best goede braderieën. Ik sta 1 hier liever dan in een grote stad", zegt de standhouder. „Het is hier ook beter dan in de grote toeristi sche centra. Ik moet het vooral van de plaatselijke bevolking hebben. Die kopen meer dan de toeristen." Dat de plaatselijke bevolking meer besteedt, beaamt ook Kees van Koe- veringe van de organiserende mid denstandsvereniging wel. „Je krijgt ook standhouders die een vast pu bliek vergaren. Maar de toeristen dragen toch ook heel wat bij. Je doet zoiets om de leefbaarheid in zo'n dorp te verhogen. En wat zou Sint-Maartensdijk zonder braderie zijn?", zegt Van Koeveringe. „Na tuurlijk doe je het ook voor de mid denstanders. Dat zijn immers je le den. Maar toch ben je heel blij als je van inwoners achteraf te horen krijgt dat het een echt gezellige bra derie is geweest. Niet dat ik naar complimentjes vis, maar het doet je toch wel goed." Van Koeveringe is dan ook buiten gewoon tevreden over de braderie. „Het weer kon niet beter, we had den 100 kramen en nog een heel aantal losse plaatsen. Dat vind ik echt wel een maximum. Je kunt wel proberen 150 kramen of meer te krijgen, maar voegt dat iets toe? Nu stond het lekker vol en iedereen is op komen dagen. Er was variatie genoeg wat standhouders betreft. Daar letten we ook echt op. En ie dereen heeft goed verkocht. Boven dien was er vanaf 's morgens een constante stroom publiek. Naar mijn idee was het bezoek beter dan de afgelopen jaren. De auto's ston den zelfs langs de Provincialeweg geparkeerd omdat er in de straten rondom de braderie geen plaats meer was. Het is geweldig ge weest." Zondag 13 augustus THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Bakker, Bodegraven. 18.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 en 17 u. past. Hondius, Bruinisse. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. kand. Den Butter, Vinkeveen. GEREF. GEM. 10 en 18.30u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. v.d. Wiel. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering, di 15/8 20 u. eucharistieviering Ma ria ten Hemelopneming. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. vr 18/8 14.30 u. ds. Snijder, huwe- lijksdienst. GEREF. KERK 11 u. dhr. Jansen en ds. Boersma. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. kand. Dpn Butter. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. di 15/8 18.30 u. woord-, gebeds- en communiedienst, Maria ten Hemel opneming. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Hoek. 18 u. ds. Kooien, IJsselstein. GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. stud. Verschuure. 14 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Kreuk, Stolwijk. 18 u. kand. Plug, Katwijk aan Zee. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Roodsant, Dirksland. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 17/8 19.30 u. dhr. Gerritsen, Hardinxveld-Giessendam. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Gunst, Benthui zen. 14 u.leesdienst. wo 16/8 19.30 u. kand. De Wit, Ben nekom. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Donken, Wilsum. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Vermeulen, Ber gen op Zoom. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. stud. Verschuure, Gouda di 15/8 19.30 u. (HD) ds. Mondria, Waardenburg. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein. 17 u. kand. Molenaar, Papendrecht. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Boersma. De Rooms-Katholieke parochies van Oud-Vossemeer en Tholen houden ook dit jaar weer een hulpactie voor kinderen in Riga. In de hoofdstad van Letland zijn zusters dominicanessen van Bethanië uit Venlo werkzaam. Zij kunnen spullen gebruiken voor diverse projecten, waaronder een te huis voor verstandelijk gehandicapte kinderen. Op zaterdag 19 augustus tussen 10 en 12 uur kunnen hulpgoe deren gebracht worden bij de kerken in beide plaatsen. Welkom is kleding voor zowel kinderen als volwasse nen, schoenen, stoffen, lakens e.d., schrijfmateriaal, speelgoed, groente en bloemzaden. Levensmiddelen lie ver niet, omdat die problemen geven bij het importeren. De spullen moe ten aangeleverd worden in stevige kartonnen dozen (textiel gewassen, gestreken en gevouwen). Wie ze niet zelf kan brengen, kan de zaken laten ophalen (bellen op woensdag tussen 9 en 11.30 uur, tel. 602305). Verder zijn ook financiële bijdragen wel kom, op bankrekening 34.02.25.718 van de actie Letland. Het regionaal indicatieorgaan Tholen (rio), dat aanvragen voor verzorgings- en verpleeghuizen en de thuiszorg be oordeelt, kan een bijdrage van 8809 gulden tegemoet zien van de provin cie. Net als drie andere Zeeuwse rio's heeft men productieverlies geleden door de invoering van een nieuw computerprogramma. De achterstand in het werk was één van de oorzaken dat wachtlijsten ontstonden. De pro vincie is bereid een bijdrage te geven om dit probleem op te lossen. Het rio Tholen heeft het productieverlies be rekend op ƒ9495,- terwijl de vervan ging van personeel wegens cursus deelname ƒ1076,- vergde. Totaal ƒ10.751,- waarvan een bedrag wordt afgetrokken voor 'overheadkosten'. HUISARTSEN Zaterdag 12 en zondag 13 augustus Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen, tel. 602350. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse, tel. 692400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Vega Sanchez, Bergen op Zoom, tel. 0164-250152. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): Ton Wennekers, tel. 604969. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113-232924 of 0115-615595. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 603329, van 12.30-13.30 u. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 10 t/m vrijdag 18 aug. donderdag 10 0.12-13.02 vrijdag 11 1.37-14.12 zaterdag 12 2.42-15.07 zondag 13 3.37-15.57 maandag 14 4.17-16.27 dinsdag 15 4.52-17.02 woensdag 16 5.27-17.37 donderdag 17 5.57-18.12 vrijdag 18 6.32-18.47 di 15/8 7.15 u.VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M. THOLEN 18 aug. Jubileumreceptie Tholense Boys 40 jaar, kantine 20 u. 18 aug. Bingo Bejaardensoos. 21 t/m 24 aug. Fietsvierdaagse, start Markt 18.30-19.30 u.. 25 aug. Wielerronde. 25 en 26 aug. Braderie. SINT-ANNALAND t/m okt Overzichtsexpositie Chris Lanooy; de aardappel, Meestoof, di t/m za 14-17 u. 12 aug. Braderie 10-21 u. 15 aug. Start seizoen Smash, Welle- vaete 18.45 u. 19 aug. Barbecue Smash. 19 aug. Natte-laarzentocht. SINT-MAARTENSDIJK 11 aug. Huifkartocht met gids VVV, vertrek Haven 14 u. 12 aug. Hollandse avond, Haes-tin- ge 20.30 u. 14 aug. Vergad. comm. gem. ont wikkeling, gemeentehuis 19.30 u. 15 aug. Vergad. comm. alg. bestuur en welzijn, gemeentehuis 19.30 u. 28 aug. Vergad. gemeenteraad, ge meentehuis 19.30 u. SCHERPENISSE 12 aug. Oosterschelde zwemtocht, start Gorishoek 12 u. POORTVLIET 19 aug. Zomermarkt. BERGEN OP ZOOM t/m 27 aug. Tentoonst. 150 jr. mode, Markiezenhof. 10 aug. Zomerfestival met Red Rooster, Wilhelminaveld 20.30 u. 17 aug. Zomerfestival met Dzidzo- lie, Wilhelminaveld 20.30 u. 19 en 20 aug. Havenfeesten in cen trum en op gedempte haven. 23 aug. Beiaardconcert Gertrudis- kerk, 20 u. 24 aug. Zomerfestival met Dill Bros, Wilhelminaveld 20.30 u. 25 t/m 27 aug. Jeu-de-boulestoer- nooi, Grote Markt. 31 aug. Zomerfestival met Previous Century Band, Wilhelminaveld 20.30 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: The Patriot - do en zo t/m wo 20 u„ vr en za 20.30 u. Teigetjes film (ned. gespr.) - do en wo 14 u„ vr en za 14 en 18.30 u., zo 14 en 16 u. ROXY II: Gone in 60 seconds- do en wo 14 en 20 u„ vr en za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.15 en 20 u., ma en di 20 u. CINEM 'ACTUEEL 1-2-3: Me, myself Irene - do, ma en wo 20 u„ vr t/m zo 18.45 en 21.30 u. Tei getjes Film (ned. gespr.) - do t/m za en ma t/m wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. Scary movie - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. Titan A.E. (ned. gespr.) - do en ma t/m wo 14 u., vr en za 14 en 18.45 u„ zo 14 en 16.15 u. Mission Impossible 2 - vr en za 21.30 u., zo 18.45 en 21.30 u„ ma t/m wo 20 u. The Flintstones in Viva Rock Vegas (ned. gespr.) - do t/m wo 14 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Buena vista social club - di 21 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 2