'Op Tholen houden we van tradities' Leven in teken van scheepvaart verwerkt in merklap uit Tholen VISSER Laban AUTOSCHADE Kapotte fiets? GRATIS Aardappelprijs daalt verder Gedicht in beeld Mevr. Jonker-de Korte klaart karwei in twee maanden 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 3 augustus 2000 Paaltjes vernield VERF NODIG? Jubileumloterij Bodemsanering HEUGA TEGELTAPIJT Div. partijen vanaf 12,- per m2 Restauratie gevel Springkussen speeltuin Bromfietser aangereden Geslaagd Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Botsing kost tien mille Fietsmeerdaagse Particulier ziekenvervoer voor alle verzekeringen tele-taxi Taxi De Jonge Tel. 0166-612435 Poortvliet Diefstal uit auto Botsing Philipsdam Geen poespas Minimaal 3000 gulden Geen boerderijen, oude geveltjes en molens op de merk lap van mevr. S. Jonker-de Korte uit Tholen. Nee, zij koos voor de zee als inspiratiebron en dat is niet voor niets. Mevr. Jonker is één van de Thoolse deelnemers aan het Zeeuwse project waaruit de grootste merklap ter wereld moet komen. De sluitingsdatum van het project nadert met rasse schreden en de meeste merklappen zijn dan ook al klaar. Neptunus aan boord Anderhalfjaar op zee DAG EN NACHT Het vernielen van enkele paaltjes die pas waren neergezet bij de Berg- sediepsluis, is twee mannen uit Os- sendrecht (beide 22 jaar oud) op een fikse boete komen te staan. Ze moesten ieder 150 gulden betalen. De vernielingen werden zaterdag morgen gepleegd. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. In de jubileumloterij van Tholense Boys is de negende trekking ver richt. J. van Gorsel wint de eerste prijs, een fiets; mevr. J.J. v.d. Linde een fotocamera; E.M. Bakker een horloge; L.J. Tichem een koffiezet ter; mevr. G. de Lang een wijnpak ket; mevr. H. de Hond een jaarabon nement op de Eendrachtbode; C.M. Speet sportartikelen; D. Imandt, A. Walpot en W. van der Vlies ieder een waardebon. De provincie heeft het bedrijf Iwaco in Den Bosch opdracht gegeven een nazorgplan te maken in verband met het saneren van verontreinigde grond op een terrein aan de Edison- weg. Het plan vergt 1750 gulden, exclusief btw. G. Polderman Projectinrichting B.V. Tholen Tel. 0166-603589 Advertentie I.M. Tegen het restauratieplan voor de voorgevel van café-bar The Pub aan de Markt heeft de provincie geen planologische bezwaren. Er is een verklaring afgegeven op grond van artikel 51 van de woningwet. Het pand ligt in een beschermd stadsge zicht. Speeltuinvereniging De Vossetuin organiseert donderdag 10 augustus een leuke dag voor de kinderen, te gen een geringe vergoeding. Vanaf elf uur staat in de speeltuin een groot springkussen opgesteld. Bo vendien kan er friet met een kroket of frikandel worden gegeten. Kin deren die van dit laatste geen ge bruik maken, kunnen pas vanaf half twee 's middags in de speeltuin te recht. Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij. Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf NIEMANTS VERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Een 17-jarige bromfietser reed dins dagmorgen over de Hiksedijk en verleende op de T-splitsing met de Hikseweg geen voorrang aan een 26-jarige inwoner. Deze kwam met zijn auto voor de brommer van rechts. Er ontstond een botsing waarbij alleen materiële schade was. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. Astrid van Rossum heeft haar studie Nederlands recht aan de Katholieke Universiteit Brabant met goed ge volg afgesloten. Haar afstudeerrich ting was privaatrecht. Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag ♦Magere hamlappen 1 kg ƒ11,- «Schnitzels 500 gram 7,50 jNasivlees 500 gram 4,50 Magere runderlappen 1 kg 15,- 6,50 Vet spek 1 kg Blinde vinken 5 halen Heel de week: Eigen gekookte ham 100 gram Varkensfricandeau 100 gram Cornedbeef 150 gram Kip-ananasschnitzel per stuk 2,50 2,50 2,25 1,75 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Sint-Maartensdijk De Stavenissenaar die op zaterdag 1 juli - 's morgens om vier uur - op de Provincialeweg met zijn auto tegen een afrastering reed, is door de pro vincie aansprakelijk gesteld voor de schade. Het hekwerk en de beplan ting die werden vernield, behoren namelijk bij het opslagterrein van de provincie. De man heeft een re kening gepresenteerd gekregen van 9771 gulden. Dinsdag begint de fietsmeerdaagse van het evenementencomité Smal- stad. Drie avonden achtereen kan er 15 of 25 kilometer gefietst worden door de polders rond het dorp. Iede re deelnemer ontvangt een herinne ring. Het vertrek is elke avond vanaf half zeven op de Haven, waar ook steeds het eindpunt van de rit is. Aan de tocht is een wedstrijd ver bonden met als thema 'Pak de prent'Onderweg passeren de deel nemers foto's van bekende en min der bekende personen, waarvan de namen ingevuld moeten worden. Uit de goede oplossingen wordt op de slotavond een winnaar getrokken en die krijgt een prijs. OOSTERSCHHDIRtOIO Advertentie I.M. In de Ds. de Bresstraat is in de nacht van donderdag op vrijdag een personenauto opengebroken. De da der nam een paraplu, cd's, jas en een koker met brillen mee. De waarde van de spullen is onbekend. Sint-Philipstand Een 33-jarige Tholenaar die met zijn auto over de Philipsdam rich ting de Grevelingendam reed, is maandagavond rond half zeven aan gereden. Een 69-jarige automobilist uit Sliedrecht die vanuit Bruinisse de afrit had gepakt, verzuimde de van links over de voorrangsweg na derende Tholenaar voorrang te ver lenen. Beide bestuurders bleven on gedeerd, maar de 34-jarige passa- giere van de Thoolse auto werd met verwondingen naar het ziekenhuis in Dirksland gebracht. De aanvoer van aardappelen steeg de afgelopen dagen op de veiling Sint-Annaland. Gisteren en dinsdag kwam ze weer ruim boven de 200 ton. De toch al dalende prijzen kwa men verder onder druk te staan. Ten opzichte van een week geleden werd gisteren voor de meeste rassen twee tot vier cent minder betaald. Met 34 cent bracht de Eigenheimer nog het meest op. Woensdag 2 augustus: Doré 21- 29, Gloria 22, Frieslander 21-24, Eigenheimer 34, Bildtstar 23-24, bonken 35-42, drielingen 11, kriel 176-204; aanvoer 291 ton. Dinsdag 1 augustus: Doré 24-26, Gloria 19-21, Frieslander 24-26, Ei genheimer 31-38, Bildtstar 20-24, bonken 45-46, drielingen 10-13, kriel 197-205; aanvoer 237 ton. Maandag 31 juli: Doré 24-26, Pre mière 15, Gloria 21-25, Frieslander 22-25, Bildtstar 21-23, bonken 44, drielingen 10-12, kriel 180-184; aanvoer 178 ton. Vrijdag 28 juli: Doré 25-31, Gloria 21-23, Frieslander 21-23, Eigenhei mer 32, Bildtstar 25, bonken 40-47, drielingen 18, kriel 175-208; aan voer 117 ton. VERVOLG VAN VOORPAGINA Verstraten wil kwaliteit en prijs hand in hand laten lopen. De kritiek dat uitvaartverzorgers onder één hoedje spelen met grafsteenhou wers ontkent hij. „We hebben af spraken over provisies. Maar mijn provisie gaat af van de winst van de steenhouwer. Daar ondervindt de opdrachtgever geen enkel nadeel van." Grafstenen worden steeds meer opgesierd met een foto van de overledene. Of met fraai beeld houwwerk in de vorm van een boek of engelen. Verstraten: „Ik heb al meegemaakt dat er een complete vi deofilm werd vertoond. Bezoekers van het graf hoefden maar op een knop te drukken of je zag beelden van de overledene. Hoe hij had ge leefd." Op Tholen is dat nog niet zover. „Hier hebben ze gelukkig al lemaal hun verstand nog", vindt hij er zelf van. Zelf heeft hij ook zijn grenzen. „Een begrafenis leiden in een korte broek bijvoorbeeld; daar aan zou ik geen medewerking verle nen." Toch is alle nieuwlichterij niet ver keerd, vindt mevr. Vonk. „Steeds meer mensen willen zelf bij het ge hele ritueel worden betrokken. Dat stimuleren wij ook. Nabestaanden moeten de mogelijkheid hebben mee te helpen met het afleggen van het lichaam van de overledene. Zelf de kist op hun tijd kunnen sluiten. Zelf mee de kist naar de groeve dra gen. Al die daden helpen bij het ver werken van het verdriet. Het gevoel dat je erbij betrokken bent." Ook zij kent wel de excessen uit' het buiten land. Het naar de maan schieten van een urn met as. Het invriezen van een gestorven lichaam of het in de tuin begraven van de dierbare. „Dat laatste kan in Nederland alleen in heel bijzondere gevallen en onder strenge voorwaarden." Ze verwijst naar een natuurbegraaf- plaats in de omgeving van Apel doorn. Daar kunnen overledenen op een plek worden begraven die ze zelf van tevoren hebben uitgezocht. „Onder de bomen, op een zonnige plaats. De keus is aan de mensen zelf." Iemand die geen dominee of pries ter aan zijn graf wil, kan speciale mensen kiezen die welgekozen woorden zeggen. Die gedichten voordragen die het leven van de overledene illustreren. Degenen die niet van orgelmuziek houden, kun nen een orkestje huren. Finesse Mu zikale Uitvaartbegeleiding uit Ou dewater schrijft en componeert persoonlijke liederen. Truus Oelers uit Nijmegen schildert levensdoe ken en stelt rouwbrieven op. Ellen Jansen uit Amsterdam beschildert kisten. Voor handgeweven gewaden gaan mensen naar De Weefster in Den Haag. Maar in Sint-Maartensdijk gaan de Hervormden vaak naar begrafenis ondernemer A.A. Aarnoudse. Hij is één van de drie uitvaartondernemers die de gemeente rijk is en verzorgt 70 tot 80 teraardebestellingen per jaar. „Ik ben lid van de Nederlandse Hervormde Kerk. Daarom kiezen mijn medegemeenteleden soms voor mij om hun uitvaart te verzor gen. Maar de mensen zijn natuurlijk volkomen vrij in hun keus." Sedert 1972 doet hij zijn werk op Tholen en heeft in de afgelopen ja ren weinig veranderingen gezien. „We houden op Tholen van tradi ties. Er is meestal een rouwdienst. We houden van eenvoud. Geen poespas. Weinig bloemen." Aar noudse zou overigens geen moeite hebben andere wensen uit te voeren. „De mensen moeten het zelf weten. Ik laat iedereen in zijn waarde. Zo lang dat binnen de wet past." In an- dëre regio's signaleert Aamoudse wel wat veranderingen. De jongere generatie hoort graag levende mu ziek van een bandje. Hij ervaart ook de ontkerkelijking. „Ik ben bang dat er in de toekomst minder gebruik zal worden gemaakt van de diensten van een predikant. De familie zal steeds meer zelf gaan spreken en vertellen hoe vader of moeder was."Aarnoudse vindt niet dat het op zijn weg ligt om zaken aan de or de te stellen die hem tijdens zijn werk zijn opgevallen. „Ik oordeel niet. Ik laat zo min mogelijk mijn eigen mening horen. Het gaat er om wat de overledene wilde of zijn na bestaanden vragen." Over de kosten van een begrafenis zijn zowel Aarnoudse als Verstraten duidelijk. De nabestaanden weten van tevoren precies waarvoor ze ko men te staan. Een begrafenis kost minimaal 3000 gulden schat Aar noudse. „Dat is afhankelijk in welke gemeente je begraven wilt worden. In Rotterdam betaal je minimaal 2500 gulden aan grafrechten, in Tholen is dat 440 gulden." De verdere kosten worden bepaald door de kwaliteit van de kist, aantal len auto's en de luxe van de cate ring. Wie genoeg heeft van de koffie en de cake kan hele maaltijden laten aanrukken. Compleet met een over vloed aan drank en zelfs artiesten. Ook de aankleding van de aula is een kostenpost. Zelf exploiteert Aarnoudse de aula in Sint-Maar tensdijk. Die is volgens hem met 150 zitplaatsen groot genoeg. Netwerkwoordvoerster Vonk twij felt overigens aan de doorzichtig heid van de rekeningen van de be grafenisondernemers. Ook de tijd die de meeste bedrijven zeggen te besteden aan de uitvaart, is volgens haar in het algemeen veel korter dan de verzorger wil doen geloven. „Vaak is het haastwerk", wijst ze op crematoria in de randstad. Zodra je het zaaltje van de plechtigheid hebt verlaten, kun je er niet meer in te rug. Er staat al een andere overlede ne. Met andere verdrietige nabe staanden. Klachten over de uitvaart- kwaliteit op Tholen heeft ze nooit gehad. Dat geldt eveneens voor het overkoepelend orgaan van de uit- vaartbedrijven NUVU. Wat de opvattingen zijn van begra fenisonderneming Oostrum-Van Haaften in Sint-Maartensdijk in de ze, is niet bekend. Een woordvoer ster van het bedrijf wilde geen com mentaar geven. Op het terrein van psychiatrisch zie kenhuis Vrederust te Halsteren staan kunstwerken die met elkaar de kunstroute 'Gedicht in beeld' vor men. Dit voorjaar is bijvoorbeeld het ruim twee meter hoge beeld 'Echtpaar' van Arie Kalisvaart ge plaatst, dat samen met het gedicht 'Ik werd ziek' van D. Wisse een on derdeel van de route is. De kunste naar maakte een aantal replica's in miniatuur van zijn beeld, die in de pottenbakkerij Den Aarden Kruik, in de Lievevrouwestraat te Bergen op Zoom, te koop zijn. Daarnaast gaf Vrederust de bundel 'Gedichten uit de GGZ' uit, met daarin een selectie van gedichten van patiënten en ex-patiënten. Het gaat om zeventien gedichten die waren ingestuurd voor de jubileum gedichtenwedstrijd bij het 90-jarig bestaan van de instelling. Vanwege de achtergrond van haar man en zichzelf was de keuze voor het thema scheepvaart voor de hand liggend voor mevrouw Jonker. Een merklap is een stuk stof waarop allerlei motieven, vaak symboli sche, zijn geborduurd. Deze oude handwerkmethode is weer opgepakt door onder meer de Zeeuwse muse umconsulent in een poging om het Guiness' book of records te halen met een enorme merklap van tien tallen meters lang. Uit alle delen van Zeeland zijn vrijwilligers opge trommeld om elk een exemplaar van een halve meter af te leveren. Mevr. Jonker was er niet bepaald vroeg bij. „Toen ik het las in de Eendrachtbode, zei ik 'Goh, dat is leuk'. En mijn man zei dat ik me dan maar op moest geven. Het was net de laatste dag en samen met een vriendin heb ik me toen aangemeld. Het kon nog net", aldus de Thoolse. Er waren al diverse deelnemers aan de slag gegaan, maar die achter stand maakte mevr. Jonker ruim schoots goed. „Het probleem was dat we dachten een uitgewerkt pa troon mee te krijgen. Maar we moesten zelf iets verzinnen. Er zijn er toen geweest die het teruggege ven hebben. Maar dat is mijn eer te na. Dan maar iets meer tijd erin ste ken. Dat is nou ook weer niet zo erg." Het zoeken naar patronen vergde volgens mevr. Jonker ook de meeste tijd. „Ik kan zelf geen plaatjes teke nen en overzetten naar een patroon. Dus ik moet het hebben van be staande patroontjes. En dan ga je zoeken bij de bibliotheek en in handwerkboeken van kennissen. Dan vind je weer iets dat te groot is en dan weer iets datje zelf eigenlijk niet mooi genoeg vindt. Maar uit eindelijk heb ik toch wel wat mooie dingetjes bij elkaar kunnen halen", aldus de Thoolse die voor de zee als hoofdonderwerp koos. „Dat zit er gewoon een beetje in. Ik kom zelf uit een schippersfamilie. Mijn broers varen nog steeds op de bin nenvaart. Mijn man heb ik leren kennen op de zeevaartschool. Hij heeft altijd bij de koopvaardij geze ten. Zo ben ik eigenlijk op de af beelding van Neptunus gekomen." Haar man legt dat wat nader uit. „Als je op de grote vaart voor het eerst de evenaar overgaat, komt Neptunus aan boord. Een paar be manningsleden verkleden zich dan als Neptunus en zijn helpers. Het is een traditioneel feestje", vertelt Jonker. Dus Neptunus en diens vrouw staan centraal op de merklap. Maar er is nog meer te zien. Een van tevoren opgesteld plan was er echter niet. „Ik ben gewoon begon nen en telkens heb ik er wat bij ge maakt. Schelpen, een oud VOC- schip dat voor anker ligt. Daar heb ik de spreuk 'Oost west, thuis best' bij gezet. Want zo is het tenslotte", zegt mevr. Jonker. Ook een vuurtoren is op de merklap te zien, evenals een vader die met twee kinderen naar boten staat te kijken. „Dat is mijn man. Hij is nu wel gepensioneerd, maar telkens als we in Vlissingen komen, moet hij toch even langs de boulevard om naar de schepen te kijken. En dat deed hij met de kinderen ook graag", vertelt de Thoolse die zelf ook - al fietsend - met de kinderen op de merklap staat. Net als haar tweede hobby, fotograferen. „Zo maar huis-tuin-en-keukenfotografie hoor. Maar ik vind het wel heel leuk om te doen. Borduren natuurlijk ook. Ik ben eigenlijk altijd wel met handwerken bezig geweest. Aan vankelijk breide ik veel. Maar ja, dat is uit de mode geraakt en de kin deren willen geen zelfgebreide trui en meer dragen. Dus ben ik nu veel aan het borduren." Mevr. Jonker hangt haar creaties echter niet alle maal aan de muur. „Oh nee, hele maal niet. Ik geef veel weg. Ik doe het graag en als een ander het mooi vindt, dan is dat heel leuk. Maar ik moet geen muren vol borduurwer ken hebben." Tuinieren is een andere hobby van het echtpaar en dus staan er ook wat planten op en een poes. „Dat is Mi- noes. Een ontzettend lief diertje, maar we hadden haar nog maar kort toen ze hier voor het huis werd doodgereden", legt mevr. Jonker uit. Ook van Tholen-stad bracht ze nog zaken in beeld. Zoals bijvoor beeld het bordes van het voormalige stadhuis (een patroontje dat ze van een kennis leende) en een bootje in de haven met daarachter de molen en de toren van de Nederlandse Hervormde kerk. Ganzen en eenden die met name in de Vest van Tholen in groten getale voorkomen, zijn ook in borduursel vereeuwigd. Tot slot staat er nog een schaatsenrij dend paartje op. „Dat deden we vroeger graag. Overrijden was toen 'in'." Die beginjaren van hun huwe lijk waren overigens niet zo ge woon. Jonker vertrok direct na hun trouwen voor anderhalf jaar naar zee op een tankschip van Shell. „De contracten waren toen gewoon zo lang. Nu is dat vier maanden en dan vlieg je terug naar Nederland. Maar toen niet. Altijd aan boord blijven als officier. Als je geluk had, kwam je een keer in Rotterdam om wat te laden. Dan had je twee dagen om elkaar te zien. Maar het gezin moest dan aan boord komen, als beman ning mocht je niet aan wal zolang je contract duurde", vertelt Jonker. „Maar ja, we hebben veel geschre ven en mijn vrouw stuurde foto's mee van de kinderen. Zo doe je dat dan maar. En ze mocht-ook wel meevaren, maar de kinderen niet. Later heeft ze dat ook wel eens ge daan." Zijn vrouw houdt het een voudigweg op: „Ik heb er gelukkig altijd goed mee kunnen leven. Maar ik verlang nu absoluut niet meer naar een schippersbestaan." Toch was het voor haar logisch om zoiets in een merklap te verwerken. En ze begon weliswaar laat, maar werkte heel snel. „Bijna elke avond heb ik eraan gewerkt. Na de feestdagen - in januari - ben ik ermee begonnen. Dat zijn toch van die saaie, donkere dagen waarop er relatief weinig te doen is. In twee maanden heb ik hem afgemaakt." Voor deze merk lap gebruikte mevr. Jonker de over bekende kruissteek (zoals de meeste borduursters) en een stukje stik- steek. Maar dat zijn beslist niet de enige waarmee je kunt borduren. „Oh, nee. Er zijn er zoveel. Plat steek, kastjessteek, plusje en hol- beinsteek", zegt de Thoolse terwijl ze de betreffende steken aanwijst op een papiertje. In haar kast prijken ook een aantal boeken over bordu ren. Een doorgewinterde borduur ster dus. Samen met de overige Thoolse deelneemsters aan het pro ject levert ze woensdag 16 augustus haar werk in op een bijeenkomst in streekmuseum De Meestoof te Sint- Annaland. De doeken gaan dan naar Middelburg waar er één grote merk lap van wordt gemaakt, samen met de lappen uit andere regio's en een aantal wapens van provincie en ge meenten. Zondag 6 augustus THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Den Ouden, ma 7/8 18.30 u. ds. Wüllschleger, (huw. bevest.) HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. ds. Wisse, 's-Heer Arendskerke. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 17 u. ds. De Goei, St.-Maartensdijk. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van der Ham, Meerkerk. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. evang. Pieper. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Van Oord, Oudewater. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. da. Huls, Wolphaartsdijk. CHR. GEREF. KERK 10 u leesdienst. 14.30 u. ds. v.d. Ham, Meerkerk. 18.30 u. ds. Korving. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. za 17.30 u. woord-, gebeds- en communiedienst. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u ds. Hoek. 18 u. ds. Groenenberg, Oud-Beijer- land. GEREF GEM. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste. wo 9/8 19.30 ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18uds. Meeuse, Wilnis. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en I8u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u ds. Muilwijk, Monster. 14.30 u. ds. Den Hartog, Kesteren (H.D.). HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. wo 9/8 19.30 u. ds. Klok. Urk. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Den Ouden, Nederhcmert. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. ds. Beens. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder, Oud-Vossemeer. 18 u. ds. Hoek, Sint-Annaland. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, Oud Gastel. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Prins, St.-Annaland. 17 u. ds. Van Wijk, Herkingen. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen. Pak even uw SINT-ANNALAND t/m okt Overzichtsexpositie Chris Lanooy; de aardappel, Meestoof, di t/m za 14-17 u. 5 aug. Natte-laarzentocht, vertrek Sluispolderweg. 5 aug. Open dag proefveld zaad- teeltstudieclub, Veilingweg 13.30 u. 12 aug. Braderie 10-21 u. SINT-MAARTENSDIJK 4 aug. Summerdisco m.m.v. Party- time, Haestinge 20.30 u. 5 aug. Braderie. 8 t/m 10 aug. Puzzelfietsmeerdaag- se, start Haven 18.30 u. 11 aug. Huifkartocht met gids VVV, vertrek Haven 14 u. 12 aug. Hollandse avond, Haesinge 20.30 u. 14 aug. Vergad. comm. gem. ont wikkeling, gemeentehuis 19.30 u. SCHERPENISSE 12 aug. Oosterschelde zwemtocht, start Gorishoek 12 u. BERGEN OP ZOOM t/m 27 aug. Tentoonst. 150 jr. mode, Markiezenhof. 3 aug. Zomerfestival met Mousta, Wilhelminaveld 20.30 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: The Patriot - do en ma t/m wo 20 u., vr 20.30 u. za 14 en 20.30 u., zo 14 en 20 u. ROXY II: Mission Impossible 2- do en zo t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u. De Teigetjes film - do eh ma t/m wo 14 u., vr en za 14 en 18.30 u., zo 14 en 16 u. CINEM'ACTUEEL 1-2-3: Me, myself Irene - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. Teigetjes Film (ned. gespr.) - do t/m za en ma t/m wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. Sca ry movie - do en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za en zo 14, 18.45 en 21.30 u., ma en wo 14 en 20 u. Mis sion Impossible 2 - do en di 14 u., vr t/m zo 18.45 en 21.30 u., ma en wo 20 u. Pokemon (ned. gespr.) - vr 14 u, zo 16.15 u. The Flintstones in Viva Rock Vegas (ned. gespr.) - do t/m wo 14 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. The cup - di 21 u. HUISARTSEN Zaterdag 5 en zondag 6 augustus. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen, tel. 602542. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk, tel. 664126. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, tel. 572500 en dr. De Groot, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Bruchmann, Steenbergen, tel. 0167-563780. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): mevr. P. Timmers, tel. 604969. Homecare (24 u. per dag) tel. 0113-232924 of 0115-615595 ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577 (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 11-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/mvr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ooster- schelderegio Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 603329, van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11 Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342, 572530 of 572686. Vrijwillige thuiszorg 0166- 605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. OU3-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 3 t/m vrijdag 11 aug. donderdag 3 6.47-19.07 vrijdag 4 7.32- 19.47 zaterdag 5 8.17-20.32 zondag 6 9.02-21.17 maandag 7 9.47-22.02 dinsdag 8 10.42-23.02 woensdag 9 11.42.-- donderdag 10 0.12-13.02 vrijdag 11 1.37-14.12 ma 7/8 3.03 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M. Bij het politiebureau aan de Simon Lindhoutstraat in Tholen is nadere informatie te verkrijgen over de vol gende tussen 24 en 30 juli gevon den voorwerpen: GSM-telefoon, geld, Europese identiteitskaart, rij bewijs, Nederlandse kentekenplaat, portefeuille, portemonnee, sleutel, speelgoedbeer en kinderrugzak.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 2