Bijna helft huizen in Tholen van na 1970 'Dit was de eerste en ook de laatste keer' 'Wij kopen alleen schilderijen die we zelf ook mooi vinden' Plaatselijk nieuws VISSER Vochtmeter uit bedrijf gestolen Thools echtpaar opent galerie in Bergse Lievevrouwestraat EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 27 juli 2000 Ruim 7 mille concert Vijf procent te snel Bermpaaltjes vernield Auto beschadigd Depot Dorkas open Minder animo spelweek Bestel-/Bedrijfsauto's Buren willen informatie bodemverontreiniging i 1 Verhuizen Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Tholenaren verdeeld over vierdaagse Rode Kruis Apeldoorn mooier Idyllische waterplassen met lelies. Een suggestie van se ringen in wit en paars. Hoogaarzen tegen de wal. Het is nog een mooi en onaangetast Nederland dat naar voren komt op de expositie 'De Zomers van 1850-1950', on langs in galerie Egnatius in de Lievevrouwestraat te Ber gen op Zoom. Het in Tholen woonachtige echtpaar Willy en Gerard Baardwijk zijn de gezichten achter Egnatius. Sinds 1 juli is de kunsthandel geopend. Hun specialiteit: impressionisten en romantici uit de 19e en begin 20e eeuw. Met overduidelijke liefde en passie voor de schil derkunst leidt Gerard Baardwijk rond. „In deze genres is in de wijde omtrek niets te vinden." Betaalbaarheid Navolger DAG EN NACHT V '2 Tholen Het concert dat de stichting Wereld Wijde Zending vorige maand orga niseerde in de Grote Kerk, heeft netto 7544 gulden opgebracht (in clusief collecte ƒ3254,-). Dat be drag komt ten goede aan de MAF- zendingsvliegers en de GZB. Aan het concert werkten het chr. Thools mannenkoor Rehoboth mee en het Urker visserskoor Crescendo. Het eerstvolgende WWZ-concert is op 16 december in Zierikzee. Bijna vijf procent van de voertuigen die donderdagmiddag tussen half twee en drie uur de Ten Ankerweg passeerden, reden te hard. Dat bleek bij een snelheidscontrole van de po litie. Er kwamen 210 voertuigen langs en daarvan reden er tien snel ler dan 50 km/u. De grootste snel heidsduivel reed op deze weg bin nen de bebouwde kom 73 km/u. Oud-Vossemeer 'Onbekenden hebben een aantal re flectorpaaltjes vernield in de ber- r' men van de Gankelweg, de Molen dijk en de Hiksedijk. De schade bedraagt enkele honderden guldens. Sint-Annaland Maandag 31 juli wordt er voor de zending oud papier opgehaald. advertentie I.M. Stavenisse Aan de Pilootweg is vorige week een personenauto beschadigd. Toen de eigenaar, een man uit het Belgi sche Diest, na twee uur afwezigheid teruggekeerde, zaten er krassen op de lak en was een ruitje vernield. Scherpenisse Het inzamelingsdepot van Dorkas is zaterdagmorgen 29 juli tussen half tien en twaalf uur weer open. In de Platteweg kunnen hulpgoederen af- gegeven worden zoals kleding, de kens, bedtextiel, schoenen, bestek, pannen, schoolartikelen, wol/katoen en gereedschappen. De goederen zijn bedoeld voor noodhulp in kwetsbare werelddelen. <fÊÊÊÊk Sint-Philipsland Dinsdag begint de jaarlijkse spel week, waarvoor dit keer met maar 31 kinderen weinig animo is. De or ganisatie wijt dit aan de combinatie van een vroege schoolvakantie en een late bouwvakvakantie. In de be ginjaren meldden zich wel zestig kinderen aan voor de spelweek. Na de opening dinsdagmorgen om half tien volgt voor de grotere kin deren een schorrenloop en de klein tjes gaan naar de speeltuin in Roosendaal. Woensdag staat een uitstapje naar pretpark Drievliet in Rijswijk op het programma. Don derdag wordt een speurtocht door het dorp gemaakt, zijn er spelen op het trapveld en voor de kleintjes een poppenkast. Een barbecue sluit de spelweek af. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 016(5-612680 Advertentie I.M. Zowel F.J. Goossen als W.B. Nicoll willen informatie over de op het perceel Langeweg 44 aangetroffen bodemverontreiniging. Beide buren hebben bij gedeputeerde staten een bezwaarschrift ingediend. Tot begin jaren negentig bevond er zich een landbouwbedrijf, met drie onder grondse brandstoftanks die vermoe delijk eind jaren tachtig buiten ge bruik zijn gesteld. In februari 1998 is een onderzoek ingesteld en in september van dat jaar een nader onderzoek. De bodem blijkt matig tot sterk verontreinigd te zijn met vluchtige aromaten en minerale olie. Het grondwater is«terk veront reinigd met minerale olie. Op basis van het onderzoek zijn volgens de provincie menselijke risico's niet te verwachten. Sanering wordt daarom niet urgent genoemd. Hoewel volgens de provincie uit aanvullend onderzoek blijkt dat de verontreiniging niet doorloopt tot op het naastgelegen perceel, zijn de buren niet gerust. Volgens Goossen duidt de af en toe olieachtige geur en kleur in de sloot op een veront reiniging. „Regenwater wordt via deze sloot naar het zuiden van het eiland afgevoerd. In hoeverre daar door (nog) verontreiniging elders plaatsvindt, kan ik uiteraard niet na gaan. Het is voor mij van belang, of via de overkluisde, maar in slechte staat verkerende rioolbuis/sloot ook verontreiniging in mijn perceel plaatsvindt of dat dit tot de moge lijkheden behoort", aldus Goossen. Nicoll bespeurt vaak een blauw paarse glans in de sloot, wat vol gens hem duidt op een voortduren de verontreiniging. VERVOLG VAN VOORPAGINA In Zeeland staan naar verhouding veel koopwoningen, namelijk 63% van het totale aantal huizen (in Noord-Brabant is dat 57% en in Zuid-Holland 44%). Van de 9030 Thoolse woningen is 64% koopwo ning, 33% valt in de sociale huur sector en 3% in de particuliere huursector. In het Zeeuwse heeft Tholen, na Schouwen-Duiveland, de kleinste sociale huursector. Er komen voornamelijk eengezinswo ningen voor. Ongeveer een kwart van de huizen in Tholen dateert van voor 1945, terwijl iets minder dan de helft na 1970 is gebouwd. Van de woningen is 17% potentieel ge schikt voor 65-plussers, waardoor aan de behoefte van 79% van die doelgroep voldaan zou kunnen worden. Gevraagd naar het woon- milieu, blijkt dat de Tholenaar dat waardeert als een woningmarkt met een dorpskarakter. De tevredenheid met de woning waarin men woont, is groot. In de Oosterschelderegio is 94% van de bewoners van een huis van voor 1945 zeer tevreden, voor een woning van tussen 1945 en 1971 is dat 90% en 93% voor een woning van na 1971. Bijna de helft van de inwoners is bijzonder tevreden over de woonomgeving en nog eens 40% is zeer tevreden. Hoewel 97% van de Tholenaren zich veilig voelt in huis, geeft elf procent aan overlast te ondervinden van het verkeer (dat is het hoogste percentage in het onderzoeksge bied) en 2% heeft last van de buren. Onderzocht is ook, hoe het met de aanwezige voorzieningen is ge steld. Op alle punten scoort Tholen boven het Zeeuwse gemiddelde, uitgezonderd de aanwezigheid van voldoende winkels. Toch vindt 78% dat aantal toereikend, 81% vindt dat er voldoende parkeergelegen heid is, 94% is tevreden over het aanbod aan basisonderwijs, 72% vindt dat er voldoende speelplek ken zijn en 86% vindt het aanwezi ge groen toereikend. Als gekeken wordt welke inko menscategorieën in wat voor hui zen wonen, blijkt dat van de hoge inkomens het merendeel een koop woning heeft. Maar ook het hoge aandeel van de groep lage inko- mens in de koopsector valt op. In Tholen heeft 76% van de hoge in komens een koopwoning, 60% van de middeninkomens en nog altijd 41% van de lage inkomens. Huren doet 24% van de hoge inkomens, 40% van de middeninkomens en 58% van de lage inkomens. Van de 3260 Thoolse gezinnen in een huurwoning wonen er 900, hun in komen in aanmerking genomen, te goedkoop en 130 te duur. Dat is respectievelijk 28% en 4%, waar de provinciale cijfers op 22% en 3% liggen. Van de 9030 Thoolse huishoudens is 21% 'verhuisgeneigd', wat bete kent dat men binnen twee jaar wil verhuizen. Dat aantal is het op één na laagste van de tien bij het onder zoek betrokken gemeenten, alleen in Noord-Beveland ligt het nog la ger. Van de verhuisgeneigden valt 62% in de leeftijdscategorie 35 tot 64 jaar, terwijl 39% behoort tot de groep laag inkomen en 43% tot de hoge inkomens. Van de Thoolse huishoudens in een koopwoning is nog niet eenvijfde van plan te ver huizen, iri de huursector varieert dat tussen de 18 en 28%. De reden dat men verhuist, heeft in iets meer dan 20% van de gevallen te maken met de huidige woning of de buurt waar in men woont. Meer dan 40% van de geënquêteerden geeft persoonlij ke omstandigheden op als reden. Ook studie en werk worden ge noemd. De zaken op een rij gezet, blijkt dat in Tholen 110 starters en 240 door stromers een woning zoeken, terwijl er een aanbod is van 70 verlaters en 240 doorstromers. Een tekort dus van 40. Het gaat om mensen die binnen twee jaar willen verhuizen, al een half jaar of langer zoeken en binnen één jaar een woning willen accepteren. In het onderzoek is ge keken naar het indicatief woningte kort en de prijsklasse. Dan blijkt dat er in Tholen een tekort is aan mid- deldure en dure koopwoningen, maar een overschot aan goedkope koophuizen. In de huursector is er aan goedkope en middeldure huizen een overschot noch een tekort, maar aan dure huizen een klein tekort. i Vrijdagavond of -nacht is er inge broken in een Thools bedrijf. De da ders hebben een vochtmeter meege nomen met een waarde van enkele duizenden guldens. Verder is een waterslang vernield. Een medewer ker heeft aangifte van diefstal ge daan. Waar het bedrijf is gevestigd, wil de politie niet zeggen. „Omdat het een klein dorpje is met maar één bedrijf", aldus een woordvoerder. Museum watersnood. Het provin ciaal bestuur heeft een eenmalige bijdrage van 100.000 gulden ver strekt voor de inrichting van het museum watersnood 1953, dat ge vestigd wordt in één van de caissons bij Ouwerkerk. Donderdag, vrijdag en zaterdag ^^Maandag, dinsdag en woensdag ♦Magere runder- of ♦sucadelappen 1 kg *Soeppakket JVerse kippeboutenl kg ♦Kalkoenfilet 500 gram Rundvlees met randje 1 kg 13,- ƒ17,- Saucijzen 500 gram 4,50 6,75 Spekblokjes 200 gram 1,25$ 3,75 Hamburgers 5 halen 4 BETALEN J 7,50 Leverkaas 150 gram f 1,95 Olé 100 gram f 1,95 Kipfilet 100 gram 2,25 Komkommersalade 150 gram 2,25 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Met een deelnemersaantal van 41.093 boekte de Nijmeegse vier daagse dit jaar een record. Overi gens ook met het aantal uitvallers, want er waren 4605 wandelaars die er gaandeweg de brui aan ga ven. Onder de deelnemers en de uitvallers waren zoals gebruike lijk ook weer diverse Tholenaren. De vijftig kilometer is de langste af stand die verplicht is voor mannen onder de vijftig jaar. Tenminste, als je je herinneringssymbooltje wilt hebben. Voor Hubert Gaakeer, Christa Hage en Mario Polderman uit Sint-Maartensdijk was het de eerste keer dat ze meededen aan de ze monstertocht. „En ook de laatste keer!", zegt Gaakeer. „De tocht was heel mooi, achteraf. Maar op het moment zelf doen je voeten zo'n zeer, dat je voor de omgeving geen oog hebt en alleen maar de eind streep probeert te halen." Toch was het drietal wel voorbereid door mid del van een aantal wandeltochten. Polderman had het de tweede dag het moeilijkst, Christa Hage de der de en de finaledag was voor Gaakeer een martelgang. „De muziek en de mensen langs de kant helpen echt niet zoveel hoor. We hadden meer aan de telefoontjes van vrienden en familie via de mobiele telefoon die we hadden rijeegenomen. Nee, voor mij hoeft het niet meer", zegt Gaa keer die door zijn twee zussen werd ingehaald. Adrie Manneke uit Sint-Maartens dijk en haar 19-jarige dochter Amanda hadden daarentegen geen enkel probleem met de vierdaagse. Zij deden respectievelijk voor de tiende (gouden kruis) en zevende keer mee. „Het was ideaal wandel weer en we hebben geen blessures gehad. Bij sommigen was dat wel anders", zegt mevr. Manneke. En dat klopt: van de ruim 4605 afvallers lieten er 1114 op de eerste en maar liefst 1925 op de tweede dag verstek gaan. De Mannekes haalden de eindstreep wel. Het afmelden gaat er nu heel anders aan toe dan tien jaar geleden. „Toen stonden er rijen mensen te wachten, want alles moest handmatig worden opge zocht. Nu heb je een kaart met een streepjescode en je bent zo klaar. En de foto's van de vierdaagse staan soms nog dezelfde dag op internet", zegt mevr. Manneke voor wie de in tocht iets geweldigs is. „Fantastisch. Maar al die bloemen die je krijgt, moet je nog wel vijf kilometer mee dragen. Toch is 't het mooiste als je met de grote massa binnenkomt." Herman Ridderhof is één van de re latief vele deelnemers uit Oud-Vos semeer (dankzij de daar actieve wandelsportclub). Ridderhof besloot dit jaar mee te doen met als doel sponsorgeld op te halen voor de af deling Tholen/Sint-Philipsland van het Rode Kruis. Hij had het de twee de dag moeilijk, maar zette door. „Mede vanwege de sponsoring na tuurlijk. Ik heb er zestien blaren aan overgehouden en dat zijn er een he leboel. Maar we hadden het geluk dat er voor de lopers van het Rode Kruis een apart verblijf was inge richt in het Kadinskycollege. Daar was massage en poliklinische hulp door experts. Die lappen je echt fan tastisch op. En bij de intocht loop je alsof alle blaren weg zijn, echt heel mooi", aldus Ridderhof die de vier daagse al twee keer eerder liep. Hij oefende in de sportschool en liep veel naar voornamelijk Sint-Anna land en de Oesterdam. De opbrengst van zijn actie overtrof zijn verwach tingen. „Alles bij elkaar kom ik op zo'n 1300 gulden, terwijl ik vooraf op 1000 gulden had gehoopt", aldus Ridderhof die volgend jaar wellicht weer mee wil doen. „Ik wil in totaal de tien keer halen." In september zal het sponsorbedrag officieel aan de afdeling worden overhandigd. Rid derhof koos voor de sponsoring om dat het Thoolse Rode Kruis - waar bij hij vrijwilliger is - nogal krap bij kas zit en materiaal te kort komt. De familie Geers uit Tholen onder vond geen enkel probleem op de 40 km in Nijmegen. René Geers liep voor de zesde keer mee en zijn vrouw Ria voor de achtste maal. „We hadden geen enkele blaar. Maar we lopen dan ook zo'n 1000 km per jaar. Elk weekeinde wel 25 km. Het is ook belangrijk om ter voorbereiding meerdaagsen te lo pen. Dat is toch anders dan op één dag een lange afstand afleggen", zegt Geers die hun plaatsje op de camping alvast weer heeft gereser veerd voor volgend jaar. Piet Slootmaker uit Poortvliet had evenmin problemen met de viermaal 40 km. „Ik begon om half zes en was tussen kwart over één en twee uur weer binnen. Het liep wel moei lijker vanwege de grote drukte. In Eist, waar alle lopers bij elkaar ko men, stonden we zelfs even gewoon stil", aldus de Poortvlietenaar die voor de zevende keer deelnam. Altijd is er een wandelgroep uit Oud-Vossemeer present. Behalve Herman Ridderhof, Leo Havermans, Dick Vroegop en Toos Etiënne (al len 40 km) liepen ook Cato Haver mans, Piet Hommel en Stien van Driel (30 km) mee. „Geen enkel probleem gehad", vertelt Cato Ha vermans. „Je moest wel zorgen dat je iets aan had. Sommigen waren in hun korte broek en als je dan te lang rust, koelen je spieren te veel af. Maar ik snap niet dat er zoveel bles sures waren." Es van der Vlies uit Sint-Philipsland liep voor de 17e keer mee in Nijme gen. Bijzonder is dat ze ook altijd de vierdaagse van Apeldoorn (een week eerder) en de Zevendorpentocht (daar weer voor) loopt. „Ik heb in veertien dagen tijd 300 km gelopen. Maar geen blaartje op mijn voeten", aldus de Sint-Philipslandse die de vierdaage van Apeldoorn eigenlijk veel mooier vindt dan die van Nij megen. „Je loop door bossen, zand verstuivingen en over de heide. Dat was dit jaar wel zwaar, want het was slecht weer en sommige stukken van de route stonden gewoon blank. Je kon nu minder genieten van de om geving. Maar het is onterecht dat alle aandacht naar Nijmegen gaat en vrij wel geen naar Apeldoorn. Bovendien vindt ik het in Nijmegen wel erg druk worden. Vooral in Eist. Toen we daar zo vast kwamen te zitten, dacht ik even: Als het zo moet, is dit de laatste keer geweest. Maar het was maar een stuk van zo'n 300 meter en de rest van de route heeft geen pro blemen gegeven. Ik was elke dag om twee uur binnen." De fanatieke loop ster doet aan veel wandeltochten mee, waaronder bijvoorbeeld ook de Airbornetocht en de Rode Kruis bloesemtocht op de Veluwe. De Sint- Philipslandse weet dat er onder haar plaatsgenoten die hebben deelgeno men aan de Nijmeegse vierdaagse ook twee uitvallers waren. Jaap van der Kleijn die voor de 27e keer meedeed, werd onderweg onwel en moest opgeven. Ook Henk den Haan moest het parcours verlaten. De galerie van Gerard Baardwijk en zijn vrouw is gespecialiseerd in impressionisten en romantici uit de 19e en begin 20e eeuw. Het echtpaar Baardwijk is sinds ja- van een klantenkring vergt tijd. Vol- ren een toegewijd verzamelaar van kunst. Mettertijd raakte hun eigen woning vol. De muren boden geen plaats meer voor al die kleine mees ters die ze om zich heen verzameld hadden. Zo ontstond het idee om een galerie te beginnen. Twee jaar geleden kregen ze het huidige pand, toen nog een bloemenwinkel, op het oog. Baardwijk ging er een boeketje halen en was meteen verkocht. Be gin dit jaar kreeg hij een telefoontje dat het monumentale pand te huur kwam. De aanvankelijke bedoeling was om in april met Egnatius te be ginnen. De oude huurder had echter vertraging bij het realiseren van de nieuwe winkel, zodat de galerie pas midden in de zomer open ging. „Ei genlijk radicaal de verkeerde tijd. Maar we wilden toch maar begin nen. Een kunsthandel is sowieso een zaak van lange adem. Het opbouwen gens ingewijden moetje er zelfs wel een jaar of vijf voor uittrekken." Het echtpaar hoeft overigens niet van de galerie te leven. Gerard Baardwijk (56) heeft nog altijd een fulltime functie bij SVZ in Etten- Leur, een onderdeel van de voorma lige Suiker Unie dat zich richt op fruitsappen en conserven. Tot twaalf jaar geleden runde de in Alblasser- dam geboren Baardwijk met een compagnon een zilveruienfabriek in Bergen op Zoom. De verkoop van het bedrijf aan SVZ bood Baardwijk meer vrije tijd. Van het een kwam het ander. „Vanaf die tijd ben ik me veel meer in kunst gaan verdiepen. In feite gaat het om een oude liefde. Als jongen van een jaar of vijf ging ik in de grote vakantie altijd naar fa milie in Gouda. Ze hadden een zwarte piano, met daarboven een zeegezicht. Sindsdien heb ik altijd e^ez de wens gehad om ook zo'n schilde rij te hebben, en een zwarte piano." Beide wensen zijn inmiddels ver vuld. De kunsthandel slokt bijna al le vrije tijd op. Baardwijk, in het verleden ook jarenlang penning meester van de Thoolse tennisclub Eegedima en betrokken bij water sportvereniging De Kogge, reist stad en land af om zijn collectie uit te breiden. Naast kwaliteit is betaal baarheid het belangrijkste criteri um, ook in de galerie. De prijzen in de winkel lopen uiteen van tweedui zend gulden tot ongeveer tien mille. Alleszins redelijk, vindt Baardwijk. „Maar het zijn natuurlijk geen pak jes boter." In de schaduw van de grote mannen van de Haagse School stijgen de laatste jaren ook de zogeheten klei ne meesters in prijs. Een kwestie van vraag en aanbod. „Werken van de grote meesters worden steeds minder vaak te koop aangeboden. Daardoor neemt de vraag naar de navolgers toe. Het is ook een econo misch goede tijd. Er komen steeds meer tweeverdieners. Het komt ook bijna niet meer voor dat schilderijen door eigenaren worden afgestoten uit geldgebrek, zoals dat vroeger nog wel eens voor kwam." Arie Zwart is zo'n voorbeeld van l een navolger die gewild is bij parti culiere verzamelaars en kunsthan delaren. In Egnatius hangt van hem een fraai piasgezicht dat in alles herinnert aan de grote Haagse schilders van rond de eeuwwisse ling. De vooral in Engeland popu laire Willem van Schaik zit even eens in de collectie. Vader en zoon Knikker met waterrijke landschap pen die de invloed van Willem Ma- ris verraden. Brabander Harry Maas, die later vooral bekend zou worden met zijn naakten, is in Ber gen op Zoom vertegenwoordigd met een zomers werk uit zijn aan geklede periode. Ook enkele Berg se schilders zijn in de collectie op genomen. Van Willem van Dort zijn sleperspaarden te zien en een zicht op de rede van Amsterdam. Van de late expressionist Jan Baartmans is er een Ossendrechts havengezicht. Baardwijk strooit met biografische details. Hij vertelt over de zwerflust van de schilders, hun soms tragi sche eindes en de kolonies die ze her en der in het land stichtten. Zijn liefde voor de werken en hun ma kers zoekt een uitweg. Die passie is geen toeval. „Wij kopen alleen schilderijen die we zelf mooi vin den." Galerie Egnatius, Lievevrouwe straat 36, Bergen op Zoom. Geo pend op vrijdagavond (18.30-20.30 uur), zaterdagmiddag (13.30-16.30 uur) en op elke tweede zondag van de maand (13.30-16.30 uur). Te vens op afspraak. 1 Zondag 30 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Ouden (H.D.). 18.30 u. ds. Koppelaar, Abben- broek. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. De Goei, St.-Maartensdijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 17 u. past. Hondius, Bruinisse. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van Benthem, Genemuiden. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Geertsema. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Voortman, 's-Hertogen- bosch. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. past. Hondius, Bruinisse. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Tanis. 14.30 u. ds. Van Benthem. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u ds. Quist, Opheusden. GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u ds. Batelaan, Voorschoten. 18 u ds. Van Veldhuizen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 2/8 19.30 u. ds. Van Prooyen, Rijssen. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Muilwijk, Monster. 14.30 u. ds. Den Ouden, Tholen. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. drs. A. Vroegindeweij, Amers foort. 19 u. ds. J. Vroegindeweij, Amers foort. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. ds. Beens. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Kapteijn, Nieuw- Lekkerland. GEREF. KERK 10 u. ds. Smouter, Rhoon. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Wijk, Herkingen. 17 u. ds. Harteman, Wezep. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. di 1/8 19.30 u. ds. Molendijk, Oos- terland. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. De Kok, Rotterdam. t* MtiAvi kbo$kj ii n n i 11 SINT-ANNALAND t/m okt Overzichtsexpositie Chris Lanooy; de aardappel, Meestoof, di t/mza 14-17 u. 28 jul. en 5 aug. Natte-laarzentocht, vertrek Sluispolderweg. 5 aug. Open dag proefveld zaadteelt- studieclub, Veilingweg 13.30 u. 12 aug. Braderie 10-21 u. SINT-MAARTENSDIJK 4 aug. Disco m.m.v. Partytime, Haes- tinge 20.30 u. 5 aug. Braderie. 8 t/m 10 aug. Puzzelfietsmeerdaagse, start Haven 18.30u. SCHERPENISSE 28 jul. Vrijmarkt, camping De Zee ster 11-16 u. 29 jul. Inzamelingsdepot Dorkas open, Platteweg 9.30-12 u. 12 aug. Oosterschelde zwemtocht, start Gorishoek 12 u. BERGENOPZOOM 27 jul. Zomerfestival met optreden Chicas d'Oro (Cuba), Wilhelmina- veld 20.30-23 u. +film+-H-fllm+++film+++film+ ROXY I: The Patriot - do 14 en 20 u., vr en za 14 en 20.30 u., zo t/m wo 14 en 20 u. ROXY II: Mission Impossible 2- do 20 u.,vr 18.45 en 21.30 u.,za 18.45 en 21.30 u„ zo 20 u., ma t/m wo 20 u. De Teigetjes film - do 14 u., vr en za 14 en 18.30 u., zo 14 en 16 u., ma t/m wo 14 u. CINEM'ACTUEEL 1-2-3: The Gladiator - vr t/m zo 18.45 u. Teige tjes Film (ned. gespr.) - do t/m za en ma t/m wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. Mission Impossible 2 - do, ma en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 16, 18.45 en 21.30 u., di 14 u. Tarzan (ned. gespr.) - za en ma 14 u. Poke- mon - vr en wo 14 u„ zo 16.15 u. Me, myself Irene - do 14, vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 14, 18.45 en 21.30 u„ ma t/m wo 20 u. The Flinstones in Vi va Rock Vegas - do t/m wo 14 u. Scary movie - do en ma t/m wo 20 u., vr t/m zo 21.30 u. Verrassingsvoorpremière do 20 u. André Hazes, zij gelooft in mij - di 21 u. i HUISARTSEN Zaterdag 29 en zondag 30 juli. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. v.d. Weijer, Oud-Vossemeer, tel. 672400. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse, tel. 692400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts De Visser, Bergen op Zoom, tel. 0164-250152. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster schelde, tel. 0113-249222. Verloskun dige (voor Tholen en Oud-Vosse meer): mevr. P. Timmers, tel. 604969. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. KRAAMCENTRUM Homecare, 24 per dag bereikbaar, tel. 0113-232924/0115-615595 CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577 (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 11-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/m vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ooster schelderegio Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 603329, van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342, 572530 of 572686. Vrijwillige thuiszorg 0166- 605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 27 jul. t/m vrijdag 4 aug. donderdag 27 23.57-12.42 vrijdag 28 1.07-13.52 zaterdag 29 2.17-14.57 zondag 30 3.22-15.52 maandag 31 4.17-16.47 dinsdag 1 5.07-17.37 woensdag 2 5.57-18.17 donderdag 3 6.47-19.07 vrijdag 4 7.32-19.47 ma 31/6 4.27 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771 Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M,

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 2