Verburgh De Zeester krijgt weer uitstraling en biedt zelfs hotelaccommodatie Act maakt het verschil op derde festival voor tien dweilorkesten Klimaatservice met 15 mensen verder Kees Rijnberg is de snelste uit Dax Provincie bezorgd om effect belastingwet op landbouwsector Nieuwe bedrijven Campagne GGD over teken Nieuwe eigenaren eetcafé-paviljoen bij Gorishoek vol plannen Kees de Graaf wint Peronne Donderdag 13 juli 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Uit de staten van Zeeland In de laatste vergadering vóór de zomervakan tie kwam de door de VVD ingediende (en door CDA, PvdA, SGP, ChristenUnie en PvZ onder steunde) motie over de problematiek van de (Zeeuwse) landbouw aan de orde. De behande ling was de vorige vergadering opgeschort in verband met nadere bestudering. Ambulance Afscheid griffier b.v. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 specialisten in - Computersnetwerken, systemen op maat. - Hi-end audio, speciale luisterruimte). - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. De plek bovenop de zeedijk bij Gorishoek, met een wijds uitzicht over de Oosterschelde, is misschien wel één van de mooiste van Zeeland. Anja Lammers en Ron Goeken zijn dan ook vastbesloten om er iets van te ma ken. Sinds 1 juni zijn ze de nieuwe uitbaters van De Zeester in Scherpenisse. Eetcafé-paviljoen noemen ze hun bedrijf. Dat dekt de lading beter. Nieuw is dat er ook kamers met ontbijt verhuurd worden. Kaart uitgebreid Bistro Stadse Blaozers zijn Zeeuws kampioen, Neutekraekers worden derde Leutprijs Calculaties drie werken te rooskleurig Tholen Scherpenisse Sint-Annaland Sint-Maartensdijk Sint-Philipsland De zakenbank van Tholen Dax Peronne welzijn) is op basis van de no- J. van de Merbel (CDA). Het gaat om de effecten van de Wet Inkomstenbelasting 2001 op de bedrijfsopvolging en/of verkoop van landbouw bedrijven. Die effecten zijn in grijpend en door deze veran dering van wetgeving wordt de overdracht van gronden en gebouwen van vader op zoon voor bedrijfsopvolging ernstig belemmerd. Unaniem is be sloten om uiting te geven aan deze zorg, door de problema tiek onder de aandacht te brengen van de Haagse poli tiek. Ook zegde gedeputeerde Bruinooge (PvdA, landbouw) toe een notitie te maken die binnenkort in de commissie economie aan de orde komt. Tijdens de hieraan vooraf gaande discussie stelde GL/ DA nog voor om de inhoud van deze motie te verbreden door duurzame landbouw er bij te betrekken en ook aan dacht te vragen voor de grondpolitiek. Dat vond geen weerklank bij de andere partij en. Er mag dan een zekere re latie bestaan tot dit onder werp, maar men vond dit toch een kous van een ander been. Los van het politieke debat is het ook voor de niet-ingewij- den wellicht interessant om te weten dat op landelijk niveau het politieke debat over de grondpolitiek na jaren relatie ve rust weer in alle hevigheid actueel is. Aangestoken door almaar stijgende grondprijzen, de op handen zijnde Vijfde No ta Ruimtelijke Ordening etc. betrekken de verschillende partijen hun stellingen. In dit (landelijk) debat worden voor al stijgende grondprijzen en de grondspeculatie gehekeld. Maar de grondmarkt kent een veel bredere reeks proble men. Dat is een discussie van alle tijden en is er steeds ge sleuteld aan wetten en rege lingen met betrekking tot de grondmarkt. De hamvraag is steeds of de grondwaardestij ging die optreedt, aan de oor spronkelijke eigenaar of de ge meenschap toebehoort. Ge bruikswaarde en verkeers- waarde zijn beladen begrip pen en synoniemen voor so cialisatie en rentmeester schap. Ideologische tegenstel lingen en niet zozeer de inhou delijke tegenstellingen bepaal den in het verleden de afloop van het politieke landelijke debat. Na grondig voorwerk (ook vanuit de statencommissie ta ambulancehulpverlenings plan Zeeland door de minister van volksgezondheid voor Zeeland een extra bedrag van 3,2 miljoen beschikbaar ge steld voor de financiering van de Zeeuwse ambulancezorg. Zeeland heeft dit resultaat 'be vochten' vanwege de specifie ke Zeeuwse situatie, o.a. van wege de eilandenstructuur. Door de CDA-fractie is nog aandacht gevraagd voor de zogenaamde zorgketenbena- dering en het knelpunt over de blijvende inzetbaarheid van de traumahelikopter, vanuit Brug ge, in Zeeuws-Vlaanderen. Dit aspect wordt meegenomen in het onderzoek dat mevr. Borst doet om landelijk alle knelpun ten in de regionale ambulan cevoorziening in kaart te bren gen, aldus verantwoordelijke gedeputeerde De Kok. Een Thools tintje aan de behande ling was dat een besluit is ge nomen over de dekking van de incidentele financiële bijdrage van één ton in de meerkosten van de ambulancezorg in Tho- len. Juridische geschillen en misverstanden over de aan sturing waren de aanleiding voor het provinciaal bestuur om tijdelijk de ambulance voorziening in Tholen veilig te stellen. Zoals bekend neemt Tholen voor de ambulancevoorzie ning deel aan de gemeen schappelijke regeling Weste lijk Noord-Brabant terwijl de provincie Noord-Brabant aan de ambulancedienst De Beve- landen met ingang van 1 april 2000 vergunning heeft ver leend voor het ambulancever voer in de gemeente Tholen. Dat vereist nog intensief be stuurlijk overleg om te zien hoe het ambulancevervoer in Tholen in de toekomst zo effi ciënt mogelijk kan gebeuren. Gedeputeerde De Kok maakte gewag van de collegeopvat ting dat het uit een oogpunt van bestuurlijke organisatie aanbeveling verdient om aan te sluiten bij De Bevelanden. Daarnaast moet het mogelijk zijn met Noord-Brabant goede afspraken te maken vanwege de nauwe banden met die re gio. Uitgangspunt is en blijft - aldus de gedeputeerde - dat er in de regio Tholen een stand plaats blijft. De gemeente zal daar een standpunt over for muleren en dat de provincie kenbaar maken. Tenslotte. Provinciale staten namen afscheid van hun hoogste ambtenaar in ver band met pensionering. Mr. J.A. Lander was 20 jaar grif fier en de commissaris stond stil bij zijn inzet en kwaliteiten. De staten benoemden per 1 september als opvolger mr. drs. L.J.M. Verduld (46) uit Hoogerheide. Hij is nu direc teur personeel en organisatie in Rotterdam. Ook zwaaiden provinciale sta ten nog één hunner leden uit, namelijk mevr. Brus-Rensen van het CDA. De Terneuzense verlaat de politiek om zich te vestigen in Zuid-Wales waar haar man al werkt. Mensen die in de zomermaanden in de natuur komen, lopen een verhoogd risico om door een teek gebeten te worden. Deze kleine (1 tot 3 mm), spinachtige diertjes zijn soms besmet met een bacterie die bij de mens de ziekte van Lyme kan veroorzaken. De GGD Zeeland is daarom een voor lichtingscampagne begonnen met als slogan 'Laat je niet beetnemen'. Op die manier wil men een breed publiek op de hoogte brengen van de risico's van tekenbeten en de maatregelen die men kan nemen. Huisartsen, apothe ken, gemeenten, kampeerbedrijven, jachthavens, VVV's, bungalowpar ken, bibliotheken, jeugdherbergen, scoutingverenigingen en natuuredu- catiecentra is een informatiepakket toegestuurd. Het advies is om het contact met struikgewas en hoog gras te vermij den door op paden te blijven en be dekkende kleding te dragen. Na een uitstapje in de natuur is het zaak om huid en kleding goed te controleren op teken. Bij verwijdering binnen 24 uur is de kans op besmetting vrijwel uitgesloten. De ziekte van Lyme is een infectie ziekte die met antibiotica goed te be handelen is. Ze kent drie stadia. Het eerste stadium (tot drie weken na de beet) openbaart zich door een rode, ringvormige huiduitslag rond de plaats van de beet en eventueel een grieperig gevoel. In het volgende sta dium (enkele maanden) openbaren zich allerhande klachten. In het derde stadium is sprake van een chronische kwaal, die tot jaren na de besmetting kan duren. H» Advertentie I.M. 9 Anja Lammers en Ron Goeken willen eetcafé De Zeester weer meer uitstraling geven. In hun vorige woonplaats Helle- voetsluis had Anja Lammers een ca teringbedrijf. Ron Goeken werkte er in zijn scheepstimmerbedrijf, dat hij overigens voor de wintermaan den aanhoudt. Het paar zocht een horecagelegenheid bij een jachtha ven, camping of aan het strand. Via internet stuitten ze op een makelaar die De Zeester aanbood. „Dit is een A-locatie", zegt Goeken. Hij en zijn vrouw zijn gericht op het water (Hellevoetsluis ligt niet voor niets aan het Haringvliet) en vinden het leuk dat ze werken en wonen aan de Oosterschelde kunnen combineren. De afgelopen weken zijn ze druk bezig geweest met het inrichten van de zaak, om die weer uitstraling te geven. Dat was hard nodig, zegt het tweetal. Het noodzakelijkste is ge daan om, met de vakantie voor de deur, te kunnen draaien. Veel zal in een later stadium nog uitgevoerd moeten worden. Het interieur van De Zeester is lich ter gemaakt en weerspiegelt de ma ritieme interesse van de nieuwe ei genaren. „We denken daarbij ook de klanten, want sportduikers vor men een belangrijke doelgroep." In het weekeinde zijn bij Gorishoek tientallen duikers te vinden die daar het onderwaterleven willen bekij ken. Het duikservicepunt bij De Zeester wordt dan ook opgeknapt, zegt Goeken. Aan de zijkant is een kleedruimte met een afzonderlijke ingang en ook zijn er douches. „We gaan met munten werken." Het eetcafé zal in de periode april tot november dagelijks geopend zijn vanaf half negen 's morgens. De kaart is flink uitgebreid. „We werken in de keuken in ieder geval met verse ingrediënten. En we bie den veel visgerechten, je zit hier tenslotte aan het water", aldus Goe ken. Zelfs een vegetarische schotel prijkt op de kaart en er zijn verschil lende kindermenu's. Ook kent De Zeester voortaan een dagmenu. En er is een kleine kaart (tot vijf uur 's middags) waarop uitsmijters, meer dan tien verschillende belegde broodjes of stokbroodjes, tosti's, sa lades, pannenkoeken, soepen en frietschotels vermeld staan. Op ie dere tafel staat een 'koffiemenu- kaart'. Want er is een espressoma chine aangeschaft waardoor een ge varieerd aanbod mogelijk is. „Ver der verkopen we zes bieren op tap. Dommelsch wordt het huismerk, daarnaast verkopen we Belgische bieren als Jupiler, Leffe en Palm", vertelt Goeken. Bij De Zeester hoort een ruim terras - dat uitzicht biedt op het water - en ook daarin zal in de toekomst geïnvesteerd worden. De nieuwe uitbaters zitten overigens dringend verlegen om serveersters, een probleem dat in de totale Zeeuwse horeca speelt. „We hebben uitzendbureau Start al ge beld, maar dat leverde niets op." Ook een toiletjuffrouw is welkom, want het gebruik van de toiletten door dagjesmensen die aan de zee dijk verpozen zouden de nieuwe uitbaters in betere banen willen lei den. Omdat Goeken, zijn vrouw en zoontje aan de woonruimte boven het eetcafé voldoende hebben, zijn drie kamers beschikbaar voor ande re doeleinden. Besloten is om er ho telkamers van te maken. „Bij de VVV sprongen ze een gat in de lucht, toen ze dat hoorden. Er is ge brek aan hotelaccommodatie op Tholen." Een twee- en een éénper soonskamer zijn inmiddels inge richt en daar komt nog een meerper- soonskamer bij. Het zijn eenvou dige, nette kamers met seniorenbed den. Badkamer en toilet zijn vlakbij op de gang. „Een prima gelegen heid voor mensen die voor de rust naar hier komen, om te overnach ten. Bijvoorbeeld als ze een fiets tocht door de streek maken", meent Goeken. Hij en zijn vrouw willen zich nadrukkelijk gaan bezighouden met wat de sector in de toekomst wil met het toerisme op Tholen. „We hebben daar best een mening over en willen die graag inbrengen. Bijvoorbeeld bij de VVV en Horeca Nederland." Behalve toeristen is er een andere doelgroep die De Zeester wil berei ken. Daarbij is de bovenzaal - die de vorige eigenaar had gesloten - van belang. „Die is uniek met aan drie kanten uitzicht op het water, er staat een bar in en zelfs een grill met af zuiging. En ze is voorzien van air conditioning." Voor groepen ideaal, dus bruiloften, recepties, vergade ringen of (bedrijfs)presentaties ho ren wat Goeken en Lammers betreft zeer zeker tot de mogelijkheden in De Zeester. Ook verenigingen zijn welkom. De zaal kan met name bui ten het zomerseizoen een rol spelen en wordt in de toekomst waar schijnlijk een bistro. Verder blijft Anja Lammers catering verzorgen. Voor allerlei gelegenheden, en van een eenvoudige snack tot een uitge breid warm of koud buffet. De nieu we exploitanten van De Zeester zit ten vol ideeën en willen aan de weg timmeren. Dat laatste bijvoorbeeld door donderdag 20 juli een avond te organiseren waar men kan reserve ren om onbeperkt mosselen te eten. „Met het oog op het nieuwe mossel seizoen." De Neutekraekers uit Oud-Vossemeer was een van de tien dweilorkesten die optraden aan de Ring. De act gaf bij het open Zeeuws kampioenschap voor dweilorkesten zater dag in Oud-Vossemeer de doorslag. Landelijk liggen de bands muzikaal dicht bij elkaar. De Stadse Blaozers uit Willemstad stalen aan de Ring de show met een jungle-act De Neutekraekers uit Vossemeer werden derde op het festival dat door dweilband De Lamsöören was georganiseerd. Aan het derde open Zeeuws kam pioenschap deden tien orkesten mee. De Lamsöören schreven wel 100 or kesten in den lande aan, maar de tweede zaterdag in juli blijkt voor ve len een lastige datum, zo legt J. van der Jagt van het Vossemeerse dwei lorkest uit. „Ze willen wel allemaal graag meedoen, maar er zijn dan te weinig leden. Het is gewoon een moeilijke tijd. De meesten zijn op va kantie. Maar de combinatie met de jaarmarkt en de Zevendorpentocht is goed. Je trekt op deze manier toch volk voor elkaar." Het pleintje was dit jaar in de visserij sfeer. Er hingen visnetten en De Ka meleon uit Tholen was present met een heuse zoutwaterbak vol wier. Kinderen konden vanuit de sloep vis sen op jerrycans, banden en fietswie len. Öok de Stellendamse haringkar stond in de buurt. Aan het begin van de optredens zag het weer er niet goed uit, maar in de loop van de mid dag werd het steeds beter en begon zelfs de zon te schijnen zodat het ter ras steeds beter bezet raakte. De orkesten kregen steeds een half uur om op te treden opjie wagen. Tussen de optredens werd een verlo ting gehouden. Een driekoppige jury met R. Ravensteijn, C. van Ierland en J. Delhez, beoordeelde de orkesten. De keuze voor de Stadse Blaozers was unaniem. Volgens de jury brach ten ze een perfecte show. Die speelde zich af in de jungle met Tarzan en Ja ne in de hoofdrol (en in de kookpot). De bandleden liepen met tropenhel men op en er waren zwartge- schminkte muzikanten in strooien rokjes. Het publiek, dat in groten ge tale was toegestroomd, genoot van het optreden. De Stadse Blaozers waren al Neder lands kampioen geworden in Bejn- mel, maar zijn sinds zaterdag ook Zeeuws kampioen. Ze kregen 97 pun ten, negen punten meer dan De Ha zelnoten uit Heerle. De Neutekrae kers legden beslag op de derde plaats met 74 punten. Voor het eerst werd ook de leutprijs uitgereikt. Die ging naar (Ge)Toeter Zat uit Berkel-En- schot. Deze band wist met muziek, zang en veel bier het publiek in feest stemming te krijgen. De prijs bestaat uit een oorkonde, een enveloppe met consumptiebonnen en een standaard met het opschrift leutprijs 2000. Tussen de optredens van de dweil bands traden de majorettes van OVM op en de Fox Pit Dancers, een groep line-dansers uit Oud-Vossemeer. De Lamsöören speelden na de prijsuitrei king nog een paar vrolijke noten. Volgens verwachting is dinsdag onder de naam K.S.Z. Tholen b.v. een doorstart gemaakt met 15 van de 22 medewerkers van het failliet ver klaarde installatiebedrijf Klimaatservice Zuid b.v. Curator mr. B. van Leeuwen heeft het onderhanden zijnde werk, de inventaris en voorraad na advisering door externe deskundigen uit de installatiebranche en met goedkeuring van de Middelburgse rechtbank aan K.S.Z. verkocht. Directeur-grootaandeelhouder van zal er dus voor de crediteuren wei zowel de oude als de nieuwe b.v. is nig overblijven, hoewel er geen pro- E. Streng. Die heeft, behalve met fi nanciers, ook met de leasemaat schappij die het wagenpark verhuur de en de verhuurder van het oude pand in de Voltstraat overeenstem ming bereikt om door te gaan. Voor zeven mensen is er bij de nieuwe onderneming geen werk. „Eén heeft er inmiddels al een andere baan, bij een tweede gaat dat binnenkort ver moedelijk ook lukken en de vijf an deren zullen naar verwachting ook vrij snel wat anders kunnen vin den", meent de curator. Behalve de opbrengst van die ver koop aan K.S.Z. heeft mr. Van Leeu wen alleen de opbrengst van de openstaande debiteuren nog voor de schuldeisers. Hij gaat nu aan de in vordering daarvan werken. „De administratie is keurig bijge houden. De boekhouding was tot aan het faillissement in orde en ook de jaarrekening 1999 was klaar. Dat maakt de afwerking gemakkelij ker", zegt de curator. Hij maakt dui delijk dat de schuld totaal 1,5 mil joen gulden bedraagt. „En de debiteuren zijn allemaal voor de bank, die ook een reële prijs voor de overname wilde." Naar verwachting cedures liepen van crediteuren tegen Klimaatservice. Mr. Van Leeuwen schrijft het faillis sement toe aan tenminste drie grote werken waarop verlies werd gele den. „Bij het calculeren is onvol doende rekening gehouden met te genvallers. Wellicht is het allemaal te rooskleurig ingeschat. De prijzen waren eigenlijk te scherp, maar hoofdaannemers proberen onderaan nemers als Klimaatservice ook in een periode dat er heel veel werk is, toch de laagste prijs te krijgen. Begin dit jaar is nog geprobeerd om de li quiditeit van het bedrijf te verbeteren via een herfinanciering bij de bank. Het onderhoudswerk bij de woning stichting Beter Wonen is toen ook af gestoten omdat er te weinig marge op zat. Maar dat bleek niet voldoen de. Een paar grote klappers zijn be hoorlijk hard aangekomen." Een paar personeelsleden van Kli maatservice kregen na het faillisse ment toestemming van de curator om het werk op twee projecten af te maken. Sinds dinsdag werkt het nieuwe Thoolse installatiebedrijf K.S.Z. in afgeslankte vorm op offi ciële basis. Inschrijvingen van nieuwe bedrij ven in het Handelsregister in de maand juni. Wija holding b.v., Slabbecoornweg 9. houdstermaatschappij, 1 perso neelslid. Celine, Hoogstraat 21, kleinhandel in dames- en kinderhoeden, dames- en kinderkleding en accessoires, 1 personeelslid. Sportvisserij Hoogerwerf, Touwsla- gersdreef 85, sportvissersbedrijf, 2 personeelsleden. Sissie's cafetaria, Gorishoeksedijk 25, snackbar, 1 personeelslid. InGeMi holding b.v., Gorishoekse dijk 6, houdstermaatschappij, 1 per soneelslid. RC. Zwikker holding b.v., houdster maatschappij, 1 personeelslid. Eetcafé de Zeester, Gorishoeksedijk 35, eetcafé, partycatering, receptie- zaalverhuur, kamerverhuur, 3 per soneelsleden. W.J. Mosselman holding b.v., Vei- lingweg 11, houdstermaatschappij, 1 personeelslid. J.C. Rijnberg holding b.v., Ring 14, houdstermaatschappij, één perso neelslid. W.W.I. services, Vroonland 14, sto ringsdienst, het adviseren en repare ren bij storingen aan aandrijfsyste men (schepen en industriële toepas singen), 1 personeelslid. Transportbedrijf L. van 't Hof, Ha venplein 14, internationaal trans portbedrijf, 1 personeelslid. Transportbedrijf J.H. van 't Hof, Veilingweg 1, transportbedrijf, 1 personeelslid. Tholen Web b.v., Korte Vest 11, houdstermaatschappij, 1 perso neelslid. Sebsoft, Gladiolenstraat 31webde sign, webhosting, software-ontwer- pen, hardware custombuilding, re clamebureau, drukwerkmakelaar, informatiekundecursussen, 1 perso neelslid. p ABN-AMRO Ztebank Tholen, tel. 601122 St. Maartensdijk, tel. 662150 Advertentie I.M. Duivensport Oud-Vossemeerder Kees Rijnberg heeft de 'bergetappe' van de wed vluchten gewonnen vanuit het Zuid-Franse Dax, aan de rand van de Pyreneeën. Terwijl de coureurs in de ronde van Frankrijk in de buurt waren, werden de duiven zaterdagmorgen vertraagd gelost omdat het vrijdag te slecht weer was. Rijnberg had de snelste tijd met 1183,102 m/min, voor de combinatie Bolijn met 1126,71 m/min. De jonge duiven vlogen vanuit Peronne en hier bleek C. de Graaf uit Scherpenisse over de beste kwaliteit te beschikken met 1396,99 m/min, voor A. Havermans uit Oud-Vossemeer met 1391,362 m. -.v.--;.,:'.-.. ven van 16 deelnemers; eerste duif 9.41.06 u. is 1391,362 m/min, laatste duif 9.53.06 u. is 1286,235 m/min. A. Havermans 1,13, 24, 27, 28, 29, 30, 52, 63, 64, 68; J. Capelle 2, 3, 4, 9, 18, 23, 26, 31, 32, 37, 53, 57, 60, 76; M. de Graaff 5, 35, 40,46, 59; A. Capelle 6, 7, 21, 36, 43, 55, 56; R. Hendrikse 8, 25, 49; L. Hoek 10, 75; A. Vis 11, 12, 14, 19, 45, 48, 50, 66, 67, 69; D.A. Vaders 15, 22, 42, 74; P. Hommel 16, 17, 34, 38, 44, 54, 72; C. Hommel 20; H. Ren- sink 33; I. Berkey 41, 58, 73; A. van Daalen 51, 65; J. v.d. Repe 61; C. Rijn berg 62, 70,71. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 11 deelnemers, eerste duif 9.38.59 u. is 1372,96 m/min, laatste duif 10.12.56 u. is 1112,91 m/min. H.T. van Hemert 1, 2, 4, 9, 11, 27, 41; W.H. Openeer 3, 5, 6, 7, 21, 23; D. de Wilde jr. 8, 10, 14, 20, 24,25, 33, 37; D. de Wilde sr. 12, 13, 16, 22, 26, 29, 42; M. Walpot 15, 30, 32, 36; L. v.d. Berge 17, 18, 19, 38; W. Beurkens 28, 34, 35, 39,40; J. Heijboer 31 179 duiven, afstand 954-956 km, los zaterdag 11 u. (vrijdag uitgesteld i.v.m. slecht weer), westenwind. De Trouwe Duif Tholen, 26 duiven van 5 deelnemers; eerste duif 9.16.40 u. is 1012,579 m/min, laatste duif 11.49.50 u. is 869,132 m/min. K. v.d. Berge 1,5,6; J. van Dijke 2,3,7; C. Moeliker en Zn. 4. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, eerste duif 7.47.36 u. is 1126,71 m/min, laat ste duif 12.28.14 u. is 838,98 m/min. Comb. Bolijn 1, 4, 20, 23, 25; J. Scher penisse 2, 14; P. Bevelander 3; M.Walpot 5, 15, 18, 19, 27; PJ. Wolse 6, 12, 26; I. Quist 7, 16, 17; comb. v.d. Zanden 8. A.Gebraad 9, 13; J. Benningshof 10; D. Bentschap Knook 11,21; comb, de Rijke 22,28,29; L. v.d. Berge 24; A.Bijl 30. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 37 dui ven van 10 deelnemers, eerste duif 7.03.08 u. is 1183,102 ni/min, laatste duif 11.51.20 u. is 872,539 m/min. C. Rijnberg 1, 2, 7, 8; J. Capelle 3, 6; P. Hommel 4.; A. Vis 5; J. Egberts 9 I l 1158 jonge duiven, afstand 198-203 km, los 7.15 uur, w.z.w.-wind. De Reisduif Scherpenisse, 252 duiven van 18 deelnemers; eerste duif 9.37.24 u. is 1396,99 m/min, laatste duif 9.59.42 u. is 1201,45 m/min. C. de Graaf 1, 2, 3, 22, 27, 28, 30, 39, 57, 81; DJ. Menheere 4, 9, 12, 13, 16, 18, 21, 25, 32, 35; M. de Viet 5, 23, 41, 44, 46, 50, 53 71; A. Moerland 6, 7, 49, 51, 73, 79; Comb. Bolier 8, 11, 17, 31, 40,42,43,45, 62, 84; L. de Kwak Kool- aard 10,47,55, 56,70, 76, 78; mevr. M. Ponse 14, 19, 48, 52, 63, 72; J o.d. Brouw 15, 20, 33, 37, 68; L. Potter 24, 26, 29, 54, 58, 60, 74; P. Potappel 34, 83; P. Stoutjesdijk 36, 38,61,66, 69,75, 80; M. Potappel 59; H.v.d. Weerden 64, 82; L. Hage 65, 67; J. Suurland 77. De Vredesduif Sint-Philipsland, 215 duiven van 14 deelnemers; eerste duif 9.46.23 u. is 1364 m/min, laatste duif 10.08.04 u. is 1171 m/min. Comb. Reijngoudt en Zn. 1, 4, 9, 19, 40, 47; R. Reijngoudt 2,7, 18,54; gebr. Reijn goudt 3, 10, 11, 12, 16, 17, 24, 25, 26, 37, 43; J.D. Quist 5, 48, 50; A. Verwijs 6, 27, 29, 35, 39,49, 52; L. Reijngoudt 8, 45; K. van Dommelen 13, 15, 22, 31, 38; A. van Dommelen 14; comb. Hoek 20, 21,23,28, 30, 33, 41; M. Meijer en Zn. 32, 34; J. Zuidweg Jzn. 36; J. Suurlant 42, 44, 46, 53; J. Quist 51. De Trouwe Duif Tholen, 224 duiven van 14 deelnemers; eerste duif 9.39.38 u. is 1380,448 m/min, laatste duif 9.52.02 u. is 1275,27 m/min. M.J. Laban en Zn. 1,7,44; T. Winkels 2, 3, 6, 9, 16, 17, 29, 41, 48; P. Laban 4, 5, 30, 34, 37, 39, 46, 47; D. Noom 8, 10, 11, 14; C. Laban 12, 13, 18, 19, 20, 27, 42, 53, 56; J. Kegge 15, 35, 40, 49, 50; C. Moeliker en Zn. 21, 22, 23, 24, 36, 45, 55; L. v.d. Kleijn 25, 26, 28, 31, 38, 43, 54; K. v.d. Berge 32, 33; J. Baaij 51; P. van Driel 52. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 305 dui-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 5