Speciale bijeenkomst Vomi over plaquette Nader onderzoek nodig naar haar en geestesgesteldheid O. Overlast van vliegen door varkensstallen Jaarmarkt in Oud-Vossemeer komt pas 's middags op gang Gaslekken Schoolstraat baren SGP-fractie zorgen Lievensberg flink vernieuwd voor 65,2 miljoen gulden Ruimte vraagt om een facelift Weer was niet bestconcurrentie vooral van feest Sint-Annaland UITSLAG MEGA-LOTERIJ Donderdag 13 juli 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 De Thoolse SGP-fractie vindt dat de bewoners van de Schoolstraat in Sint-Philipsland risico's hebben gelopen toen er zich binnen twee weken tijd twee keer een gaslek in de straat voordeed. Dat zei J.C. Koopman maandag avond in de commissie gemeentelijke ontwikkeling. Maar het college wijst elke verantwoordelijkheid voor de zaak af. 'Gedenkteken is verrijking 4 mei-monument' De afdeling Zeeland van de Vereniging Oud Militairen Indiëgangers (VOMI) belegt een speciale bijeenkomst voor de leden én nabestaanden van de negen Thoolse mannen die in het voormalig Nederlands-Indië om het leven kwamen. De Vomi wil weten hoe er gedacht wordt over de weigering van het Thoolse gemeentebestuur om een plaquette te plaatsen bij het monument voor de ge vallenen in Tholen. Rechtszaak moord Job Zwagemaker ruim twee maanden aangehouden Er moet meer onderzoek worden gedaan naar de moord op Job Zwagemaker. De rechtbank in Middelburg willig de donderdag een verzoek in van de officier van justitie om de zaak aan te houden. De Marokkaanse 40-jarige hoofdverdachte E.O. is bereid mee te werken aan het on derzoek, zo liet hij de rechter via zijn tolk weten. Uit de zitting van de meervoudige kamer bleek dat de man nog weinig los heeft gelaten over de dramatische nacht van 3 op 4 februari toen de 52-jarige Zwagemaker in zijn wo ning aan de Wilhelminastraat in Sint-Maartensdijk om het leven werd gebracht. Toerekeningsvatbaar Stok of stoelpoot De gemeente kan weinig doen tegen de overlast van vlie gen in de buurt van varkensstallen. Dat antwoordde wet houder K.A. Heijboer van openbare werken maandag avond in de commissie gemeentelijke ontwikkeling op een vraag van A.P. Kornaat (PvdA). 'Flipse komt afspraken niet na in Molenhoek' Op de jaarmarkt in Oud-Vossemeer was het 's morgens slapjes. Het regende zo nu en dan, waardoor het publiek wegbleef. Maar de middag maakte veel goed. De deelne mers hadden concurrentie van het feest in Sint-Annaland en van de tv vanwege het huwelijk van prins Bernhard, zo luidde menige verklaring voor de matige belangstel ling. Toch was de balans positief. Badkleding in regen Wandelsokken Banieren verdwenen Betonrot Veertig schepen bij admiraalzeilen 525 iaar Sint- ■Annaland Ie pr. lotnr. 2784 2e pr. lotnr. 989 3e pr. lotnr. 3550 4e pr. lotnr. 5724 5e pr. lotnr. 3816 6e pr. lotnr. 5742 7e pr. lotnr. 2417 8e pr. lotnr. 482 9e pr. lotnr. 1923 10e pr.lotnr. 8398 Correspondentie via André van Ast, Hoenderweg 104, 4697 BM Sint-Annaland We bedanken alle kopers en verkopers voor hun steun! Koopman die al eerder vragen had gesteld naar aanleiding van het eer ste lek, wilde weten of er na het tweede lek al contact was gezocht met de aannemer. „Delta is ook aansprakelijk. Het had zeker niet voor de tweede maal mogen gebeu ren. De risico's voor de bewoners zijn hoog. We moeten hier uiterma te zorgvuldig mee omgaan." Volgens wethouder K.A. Heijboer van openbare werken was bij het eerste gaslek de aannemer aanspra kelijk die bezig was met het ver nieuwen van de riolering. Maar na vraag had hem geleerd dat de aannemer de leidingen al met 25 centimeter zand had afgedekt en dat de leidingen bloot gegraven waren door spelende kinderen. Over het tweede gaslek beschikte de wethou der niet over voldoende informatie. Volgens chef W.A. Blaas van open bare werken betrof het ongeveer de zelfde situatie, maar lag de schuld nu bij Delta nutsbedrijven die het eerste lek niet goed had gedicht. E. Frigge-Hogesteeger (VVD) ver baasde zich erover dat kinderen er makkelijk bij konden en Koopman wilde weten of er eisen aan afzet ting van het werk worden gesteld. Volgens drs. A.L. Piet (CU), die in de buurt woont, is het ondoenlijk om de hele straat af te zetten. Heijboer lichtte toe dat de aanne mer en de uitvoerder volkomen ver antwoordelijk zijn voor het werk, 'ook voor de veilige afzetting'. „Pas als aan de afspraken niet wordt voldaan, kunnen we optre den." De vereniging heeft in alle Zeeuwse gemeenten een plaquette geplaatst met de namen van de gesneuvelden, behalve in Tholen. De aanvraag werd het laatst behandeld in de commissie algemeen bestuur en welzijn op 20 ju ni. Toen schaarde de commissie zich unaniem achter het collegestandpunt om de herdenkingsplaat niet bij het bestaande 4 mei-monument aan te brengen. Voor een andere plek voor het aanbrengen van een gedenkplaat voelt de VOMI niets, al werd die mo gelijkheid wel geboden (algemene begraafplaats in Stavenisse). In een toelichting schrijft het bestuur dat de tekst op het 4 mei-monument 'Gedenk allen die voor onze vrijheid vielen' betrekking heeft op alle oor logsgetroffenen. 'Wij vinden dat deze tekst te summier is, en de mogelijk heid biedt aan diegenen die zich in de oorlogsjaren in den vreemde krijgs dienst hebben ingezet, zich daaronder te rangschikken.' Dat het bestaande monument door de plaatsing van de plaquette om 'esthe tische redenen' niet kan, met andere woorden ontsierend zou zijn, wil er bij de VOMI niet in. 'We zijn het daar absoluut niet mee eens. Integendeel. Toevoeging van andere gedenktekens zien wij als een verrijking van de her denkingsplaats'. De Vomi vindt dat de in Nederlands- Indië gesneuvelde militairen 'er recht op hebben dat het gedenkteken ge plaatst wordt daar waar het behoort, namelijk op de plaats waar op 4 mei jaarlijks de officiële nationale doden- herdening wordt gehouden'. De bijeenkomst voor de nabestaanden en Vomi-leden vindt plaats op dins dag 25 juli in het recreatiecentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk. Aan vang 13.30 uur. Het pand aan de Wilhelminastraat in Sint-Maartensdijk waar de recherche op vrijdag 4 februari uitgebreid onderzoek verrichtte. Officier van justitie H.I. den Hartog vroeg de rechter de zaak aan te houden omdat nader onderzoek no dig is naar hoofd- en schaamhaar van verdachte, de huisgenoot van Zwagemaker. Op de vraag of hij bereid was om haar af te staan, liet verdachte weten dat er al bloed is afgenomen. Dat is echter niet vol doende zei de officier op een vraag van de advocaat van de verdachte mr. P. Maes uit Middelharnis. „Er is onderzoek gedaan naar haar met haarwortel. Dat geeft informatie over DNA, maar niet over het haar." Bij de aanvang van de zitting over handigde de officier aan rechter W.P.M. ter Berg en de advocaat een vordering van de benadeelde partij voor het schoonmaken van de wo ning in de Wilhelminastraat. Den Hartog deelde mee dat de advocaat om aanhouding had gevraagd na een telefonisch onderhoud een dag voor de zitting. Er moet nog een aantal vertalingen van telefoonta pes worden gemaakt, van het Ma rokkaans in het Nederlands. En het rapport van het forensisch instituut met DNA-uitslagen van de ver dachte was pas de dag voor de zit ting binnengekomen. En het psy chologisch rapport over O. was wel gefaxt naar de advocaat, maar zij had het nog niet in kunnen zien. Uit een psychologisch onderzoek blijkt dat de deskundigen adviseren O. door te sturen naar het Pieter Baan Centrum in Leiden voor ver der onderzoek. De kans is dan gro ter dat er een juistere diagnose van de geestesgesteldheid van O. wordt vastgesteld, maar de officier zei geen reden te zien om O. door het Pieter Baan Centrum te laten on derzoeken. „Dan denk je mogelijk aan tbs (ter beschikking stelling van de regering - red.) en dan zal hij na het uitzitten van zijn straf uit gezet moeten worden omdat hij hier illegaal is." Volgens de officier heeft tbs geen zin. Zij verzocht dan ook om verdachte niet te verwijzen naar het Pieter Baan Centrum. De advocaat was het daarmee eens. De rechter vroeg zich echter af of het materiaal dat nu voorhanden is, voldoende zal zijn voor een volgen de zitting. Waarop de officier zei te hopen dat verdachte 'wat meer van zichzelf zou laten zien dan tot nu toe het geval was geweest'. De verdachte die in het Noord-Ma rokkaanse Beni Bouayach is gebo ren en zo'n drie jaar bij Zwagema- kaer inwoonde, zei via zijn tolk 'alles over te willen laten aan zijn advocaat'. Zij zei een nader psy chiatrisch onderzoek niet nodig te vinden, maar wilde wel weten waarom er nog haar van de ver dachte wordt gevraagd. Volgens de officier heeft dat te maken met het sporenonderzoek. Haar met haar wortel bevat wél informatie over het DNA, haar zonder wortel niet. Nu is haar zonder wortel nodig. De rechter schorste daarop de zit ting. Na ongeveer vijftien minuten werd ze hervat en meldde de rech ter dat de zaak wordt aangehouden omdat de telefoontapes nog ver taald dienen te worden en er meer onderzoek nodig is naar de geestes gesteldheid van O. Op dit punt week de rechter dus af van de op vatting van de officier van justitie. „Een van de vragen in deze zaak kan zijn of verdachte toerekenings vatbaar is. In het psychologisch rapport zijn aanwijzingen te vinden dat er bij verdachte een ernstige problematiek aanwezig is die zorg wekkend wordt genoemd. We wil len nog meer informatie van ver dachte. Dat vinden we niet in het rapport. Tot nu toe is er echter wei nig medewerking van zijn kant ge weest. Wellicht moeten er andere onderzoeksmethodes worden ge hanteerd. We willen dan ook ver wijzen naar de rechter-commissaris met het verzoek een onderzoek door het Pieter Baan Centrum uit te lokken." (De rechter-commissaris verricht in dergelijke strafzaken vooronderzoek). Verder vond Ter Berg, in tegenstel ling tot de officier van justitie, dat de rechtbank zich 'moeilijk kan la ten leiden door het feit dat verdach te illegaal in Nederland is'. „We be perken ons tot wat er gebeurd is. We kunnen moeilijk vooruitlopen op de gevolgen van de tenuitvoerlegging van de straf." Op donderdag 28 sep tember komt de zaak om tien uur opnieuw voor. Uit de dagvaarding blijkt dat O. er van verdacht wordt Zwagemaker met een hard voorwerp te hebben geslagen. Hij zou Zwagemaker op zettelijk en met voorbedachte rade van het leven hebben beroofd door eenmaal of meerdere malen met een stok of stoelpoot op het lichaam en het hoofd van het slachtoffer te slaan. Het geweld dat daarbij ge bruikt werd, was zodanig dat het slachtoffer één of meer ribben brak en bloed verloor. Ten gevolge van dit zeer ernstige letsel is Zwagema ker overleden. Bekend was dat O. huur- en gok schulden had en problemen met het verkrijgen van een verblijfsvergun ning. De relatie tussen de twee mannen stond regelmatig onder spanning. Geld zou daarin steeds een rol hebben gespeeld. O. ver dween in de nacht van de moord spoorloos, maar werd dinsdagavond 28 maart opgepakt op Schiphol bij de paspoortcontrole, toen hij vanuit het buitenland Nederland probeerde in te komen. O. zit vast in de gevan genis Torentijd in Middelburg. Het raadslid zei dat er veel overlast is van ongedierte bij de varkensstal len in de gemeente. Hij sprak over wolken met vliegen die de mensen soms naar binnen drijft als ze bui ten zitten. Hij wilde weten of de stallen met horren of speciale appa raten tegen de vliegen kunnen wor den uitgerust. „Het is een ellende." Maar volgens Heijboer is daar wei nig tegen te.doen. „Voor stankover last zijn richtlijnen, maar aan over last van vliegen zijn geen nadere eisen te stellen. We hebben hier met groen-labelstallen te maken. Er zijn alleen stankrichtlijnen en die zijn in de concentratiegebieden zelfs ver ruimd." Volgens A.L. Piet (CU) verplicht de gemeente Borsele de mestvaalten af te dekken. Kornaat vroeg zich af of de mesttanks wel afgeschermd worden. „Ik zie nooit iemand van de gemeente er een ladder tegen zetten om het te controleren. Zijn ze wel dicht?" Heijboer zegde toe dit laatste te bekijken. „Maar de be drijven worden redelijk goed ge controleerd." Kornaat zei geschrokken te zijn van de reactie van de provincie op het ontwerp bestemmingsplan buiten gebied, de 5e en 10e herziening. De gemeente wil geen ruimte bieden aan zogenaamde knelgevallen, be drijven die verplaatst moeten wor den uit gebieden waar bijvoorbeeld stadsuitbreiding plaats moet vin den. De provincie vindt dat de ge meente die bedrijven wél moet toe laten. Kornaat maande het college haast te maken met de studie naar bloem- dijken zodat er toch beperkingen opgelegd kunnen worden bij de vestiging van varkensmesterijen op Tholen. Wethouder W.C. van Kem pen meldde dat er geen aanvraag bij de gemeente was van een 'knelge- val' en dat de opdracht voor een on derzoek naar zuurgevoelige gebie den is verstrekt. Projectontwikkelaar Flipse voldoet niet aan de afspraken die met de ge meente zijn gemaakt over de afwer king in de wijk Molenhoek in Tho len. Dat zei wethouder W.C. van Kempen van ruimtelijke ordening maandagavond in de commissie ge meentelijke ontwikkeling op een opmerking van J.P. Bout (CDA). Volgens Bout zijn de bewoners van de wijk teleurgesteld. Teleurgesteld in de gemeente omdat er na het kernbezoek van het college niets is gedaan met hun opmerkingen. „Ik vraag het college om stekken te gaan steken en Flipse achter de broek te zitten om de contractuele afspraken tussen de gemeente en de projectontwikkelaar na te komen. Zet er sancties op." Van Kempen bevestigde dat er pro blemen zijn tussen de gemeente en de projectontwikkelaar. „Wij wach ten tot hij zijn werk heeft afge maakt. Maar hij is van mening dat alles al af is. Ons inziens voldoet hij niet aan de afspraken die wij met hem gemaakt hebben." Ziekenhuis Lievensberg in Ber gen op Zoom gaat de zesbedska- mers vervangen door 1-, 2- en 3- bedskamers met eigen sanitaire voorzieningen. Verder wordt er een stuk bijgebouwd en worden de technische installaties ver nieuwd. De totale kosten van dit driejarige bouwproject bedragen 65,2 miljoen gulden. Algemeen directeur mr. T. van den Akker zegt zeer verheugd te zijn met de toestemming van de minister van volksgezondheid. De vergun ning voor uitvoering van het zoge naamde masterplan kwam dinsdag af. Voor het einde van dit jaar wordt met de verbouwing begonnen. Het karwei zal drie jaar vergen. Zeven jaar geleden al diende Lievensberg het masterplan in bij het ministerie. „Door deze renovatie zullen de voorzieningen voor zowel patiënten als medewerkers op een eigentijds niveau worden gebracht", aldus di recteur Van den Akker. Ziekenhuis Lievensberg is eind ja ren zestig gebouwd. Door de nu ge plande uitbreiding van het bedden huis onstaat er op de 6e tot en met de 8e verdieping een L-vormige verpleegafdeling met 40 bedden per verdieping. Dit zal, vooral in avon duren, personele winst opleveren. t In de Voorstraat konden bezoekers aan de Ringjaarmarkt onder meer terecht bij de speelgoedkraam van 't Rondje. Zo was het eitje wippen bij dartclub Flyzone Tholen aan de Ring (hoek Voorstraat) een groot succes. Bezoe kers konden op een plankje slaan om een ei te lanceren dat gericht stond op een schuimrubber mat met kuiltjes. Elk kuiltje had een getal. Wie het hoogste getal scoorde, kreeg een prijs. De 200 eieren die de zes spelers van de dartclub hadden meegenomen voor het spel waren binnen een paar uur op. Er werden nog eens 100 ei eren bijgehaald en tegen half zes wa ren er nog zo'n twintig over. „Het loopt als een speer," zegt Lydia de Wit van de dartclub enthousiast. „Het is een lekker smerig spelletje. Een en al lol. Alles zit eronder want de mees te mensen slaan te hard." De eieren vallen kapot op straat of spatten soms 4 zelfs in de lucht al uiteen. „Mensen zien anderen bezig en willen het ook proberen." Voor het pijltjes gooien is duidelijk minder belangstelling. „Maar het is voor ons de eerste keer. Darten is in opkomst na het succes van Raymond van Barneveld. We presenteren ons hier. Het is vandaag erg interessant geweest. We gaan nu ook op andere braderieën staan, alleen zoeken we naar een sponsor die onze stand kan betalen." De Anbo staat gewoontegetrouw met drie sjoelbakken aan de Ring, niet ver van het plein bij de Vossenkuil. Ook de leden van deze club hebben niet te klagen. Volgens Nel Menheere van de Anbo is er 'leuke belangstelling'. „Het blijft constant lopen. Als de mensen gegooid hebben, komen ze later nog eens langs om te kijken hoe het staat met de score. We zitten hier ook op een goed punt langs de rou te." Bij de notenkraam van de Plusmarkt ruikt het naar gebrande pinda's. „Eten doet het altijd goed op een bra derie. Vanmiddag is het druk, maar vanochtend is het slap geweest," zegt Hans Roggeband van de supermarkt die elk jaar present is op de jaarmarkt waar nu zo'n 35 kramen staan. „Toch wordt het elk jaar wel moeilijker. Je ziet overal de braderieën wel teruglo pen." De dames van de hengelsportvereni ging 't Scharretje verkopen in hun kraam aan de Raadhuisstraat enve loppen. Voor de kinderen was er touwtje trekken. Ook hier was de be langstelling voor het middaguur slecht. „Vanmiddag loopt het lekker. Op Sint-Annaland is veel te doen, het is slecht weer en het huwelijk van Bernhard is op de televisie," zegt Clarinda Rijnberg om aan te geven dat er veel concurrentie is voor de Oud-Vossemeerse jaarmarkt. De opbrengst van de enveloppenver- koop is voor deelname van het natio nale damesteam kusthengelen aan het W.K. 2000 dat van 2 tot 10 sep tember in Italië wordt gehouden in de buurt van Livorno. Het wordt vanwe ge het millennium een gezamenlijk toernooi voor alle categorieën: da mes, heren en jeugd, voor zoutwater en voor zoetwatervissers. Tegenover 't Scharretje doet fa. Pleu- ne Young Style uit Sint-Annaland goede zaken. Verkoopster Jopie Pot- appel komt zelf uit Oud-Vossemeer en spreekt veel voorbijgangers aan die ze kent. Ook de wandelaars van de Zevendorpentocht passeren de kraam met rekken zomerkleding voor dames, heren en kinderen. Daar naast is er badkleding. „Vanochtend was het rustig. Het regende, maar er waren toch mensen die om badkle ding kwamen. Vanmiddag hebben we goed verkocht. Vooral de grote zak doeken blijken het goed te doen." Voor het feest in Sint-Annaland had Pleune speciaal rode en blauwe zak doeken besteld. „Die hebben we ook mee naar hier genomen, want in Oud-Vossemeer wordt carnaval ge vierd. Ze verkopen heel goed," zegt Jopie terwijl ze haar zoon Piet groet die voor het eerst meeloopt in de Ze vendorpentocht. In de caravan van 3VO (voorheen Veilig Verkeer Nederland) kunnen bezoekers hun ogen laten testen, een fotoquiz invullen en onder meer in formatie krijgen over de nieuwe ro tonde voor de Bram Groenewege- weg/Engelaarsdijk/Zwarteweg. Ook is een videofilm te zien van het prak tisch verkeersexamen voor scholie ren. „De belangstelling is goed," zegt A. Gelok, wijzend op de stapel inge vulde formulieren van de quiz. Het zijn er in totaal 57. Aan het apparaat om de ogen de testen schuiven 33 be zoekers aan. Aan de Ring zitten Dennis en Daph ne van Hoorn achter hun tafeltje met spullen voor de verkoop. Dennis heeft houten speelgoed gemaakt: au to's en vliegtuigen, maar ook een kapstok. De 15-jarige Dennis heeft ze op school De Kwadrant in Bergen op Zoom gemaakt en verkoopt ze voor drie gulden per stuk. Hard gaat het niet, maar hij heeft al wel het een en ander verkocht. Zijn 12-jarige zus je Daphne probeert ook van haar ei gengemaakt schelpendoosje en but tons af te komen, maar ook bij haar loopt het geen storm. Bij de Stellendamse haringhandel gaan de nieuwe haringen en de broodjes paling evenwel grif van de hand. De haringkar staat aan de Ring waar het dweilbandfestival wordt ge houden. Dit jaar is het thema visserij aan het evenement verbonden. Beter kan niet. „Het weer is wel geschikt. Niet te warm en niet te koud. We hebben niets te klagen," zegt de ver koopster die voor de tweede maal in Oud-Vossemeer staat. Bij Marga Aarts elastische kousen uit Halsteren zijn de 'running socks' in trek. De wandelsokken worden voor al door de deelnemers aan de wan deltocht gekocht. „Vanochtend was het slap. Het weer zat niet mee, in Sint-Annaland is vanalles te doen en er wordt naar het huwelijk van Bern hard gekeken op de tv. Maar het is toch een goede braderie. We staan hier nou voor het derde jaar en de mensen gaan er op rekenen. We heb ben het assortiment erop aangepast. We hebben de betere sokken. Specia le sokken zonder naad bijvoorbeeld. Of voor enkelblessures. Daar is veel belangstelling voor. De omzetsnel- heid is wel minder, maar de kwaliteit is goed." Astrid de Ronde van de cadeau- en speelgoedzaak 't Rondje noemt de jaarmarkt perfect. „We hebben heel goed gedraaid. Van 11 tot 12 was het slapjes maar 's middags is het lekker druk geworden." Als attractie voor de kleintjes zijn er op het pleintje onder het Smidsklokje een paar ballenbak ken neergezet. De kinderen mogen er gratis in en doen dat ook in groten getale. Op het eind van de middag komt zelfs de zon door en wordt het aangenaam weer. Heeft u ook zo genoten van het feest in Sint-Annaland? Wij ook! Maar de kater kwam later, toen zon dagmorgen bleek dat er twee banie ren waren weggehaald in de Anna van Bourgondiëstraat. We kregen ze te leen uit Bergen op Zoom. Ons is geleerd dat wat je leent, je terug moet brengen. En wat niet van jou is, daar blijf je af! De banieren (vaandels) zijn groen/rood met de opdruk Bourgon dische Krabbenfoor Bergen op Zoom. Wil degene die weet waar ze zijn, ze a.u.b. terugbrengen. Al is het maar anoniem. Zet ze dan voor de deur van Anna van Bourgondië straat 28. Bij voorbaat dank. Bewoners van de Anna van Bourgondiëstraat in Sint-Annaland. VERVOLG VAN VOORPAGINA Volgens Van Kempen moet de ge meente samen met 'marktpartij en', zoals Beter Wonen, projecten aanpakken. Aan de problemen in de smalstad wordt al gewerkt, zo zei hij. „Het gaat te ver om daar ook een nota over te maken." Vol gens ambtenaar G.D. Roeland wordt er op provinciaal niveau, samen met de inspectie volkshuis vesting, een beleid ontwikkeld! voor probleemwijken. Dat zou; volgens hem ook te gebruiken zijn voor Sint-Maartensdijk. Aan een structuurplan voor Tholen wordt na de vakantie gewerkt. En in Sint-Maartensdijk zijn er behalve de Bloemenlaan volgens de wet houder ook andere wijken waar wat aan moet gebeuren. „Maar datzelfde geldt ook voor Oud-Vos semeer." A.P. Kornaat (PvdA) wilde weten of ook een groep particulieren die huizen bewoont met betonrot, voor zo'n aanpak (met de bijbeho rende subsidie) in aanmerking komt. Frigge en Piet vonden dat een goede suggestie. Van Kempen deed echter geen toezegging. Omdat de marktpartijen zoveel mogelijk de woningen en wijken moeten opknappen wil het college vooral investeren in de openbare ruimte, zo zei Van Kempen. „De markt is ruim voorzien van finan ciële middelen. De openbare ruimte op Tholen vraagt om een facelift." J.P. Bout (CDA) sloot zich aan bij de fracties die meer aandacht wil len voor woningen voor ouderen. Volgens Bout is het van wezenlijk belang dat er zogenaamde levens- loopbestendige woningen worden gebouwd. J. van den Donker (D66) is met vakantie maar hij reageerde schriftelijk. Hij vroeg aandacht voor het bouwen van woningen op kleinere kavels, kleiner dan 500 m2. Ze zijn bestemd voor mensen die een vrijstaande woning willen, maar geen behoefte hebben aan een grote tuin. Van den Donker wijst daarbij op ouderen, tweever dieners en alleenstaanden. Veertig schepen van de vereniging van platbodems Zuid-West Neder land en Vlaanderen hebben zater dagmiddag deelgenomen aan het admiraalzeilen ter gelegenheid van het 525-jarig bestaan van Sint-An naland. De in 1914 gebouwde Zeeuwse poon de Ouderhoek uit Antwerpen fungeerde als admiraal schip. Aan boord waren o.a. de Zeeuwse commissaris van de konin gin drs. W.T. van Gelder, burge meester en mevrouw Nuis, CZAV- directeur J. de Boer, alsmede voorzitter A.P.M. van Gurp en se cretaris C. Nuyten van watersport vereniging Sint-Annaland. Onder de deelnemers waren drie schepen uit Stavenisse en twee uit Sint-An naland. Bij de jurering werd geke ken naar het gelijk strijken van de fok en of de stuurlieden op één lijn zaten. Eskader de Tobber uit Wolp- haartsdijk werd tot winnaar uitge roepen. Burgemeester Nuis reikte de prijzen uit. In het CZAV-gebouw was er na afloop nog een barbecue. De commissaris was toen al lang vertrokken wegens andere verplich tingen die zaterdagmiddag. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 3