Vijf koetsen voor bruidspaar en gasten m M VISSER mosselen! Rode Kruis collecteert met bus en girokaart Europees en Zeeuws geld 't Lamsoortje Burgemeester zoekt een huis Doré stijgt met 20 cent! rx 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 13 juli 2000 Garnalenstraat in beeld Vanaf heden verkrijgbaar: verse Zeeuwse Tevens hangcultuur mosselen Voor alles wat met vis te maken heeft: afatgeciaUn Rotonde Ten Ankerweg Water in Mossellaan Buitenboordmotor weg Auto bekrast Paaltjes vernieuwd Hiaat in Voorstraat Uitbreiding Buutengaets Vlaggen meegenomen Groen licht school Woning Oostvest Bestel -/Bedrijfsauto's Opening 't Hummeltje Auto gestolen Initiatief bij kerk Geref. Kerk op internet Struweel Engelaarsdijk Informatiebord bruin Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Begraafplaats moeilijk bereikbaar Sanering Doorgereden Verkeersborden en platanen vernield DAG EN NACHT De Garnalenstraat is bij het college weer in beeld. J.P. Bout (CDA) stel de de verpaupering van de garages in deze straat aan de kaak in de commissie gemeentelijke ontwikke ling. B. en w. beloofden naar de si tuatie te zullen kijken en plaatsten de straat op hun actielijstje. Daar was het de vorige vergadering van verdwenen, maar maandag ontdekte Bout dat het weer was opgenomen op de lijst. alle sorteringen C ^ÖnbetwisTm~^? -uit' vis- en mosselspecialist! Eendrachtsweg 15, 4691 EK Tholen, tel. 0166-605074 Advertentie I.M. Er worden geen maatregelen geno men bij de rotonde op de Ten An kerweg om de veiligheid voor rol stoelgebruikers te verbeteren. Vol gens drs. A.L. Piet (CU) is het moeilijk om met invalidenwagens over te steken omdat er over schui ne randen gereden moet worden. Maar volgens wethouder K.A. Heij- boer van openbare werken voldoet de rotonde aan alle eisen, zo zei hij maandagavond in de commissie ge meentelijke ontwikkeling tegen Piet. „Er zijn borden geplaatst op de zuil. Het ligt aan de behendigheid van de rolstoelgebruiker. Die moet er even aan wennen. Als het een keer mis gaat, moet u de verant woordelijkheid niet bij de gemeente leggen." Het overtollige regenwater in de Mossellaan kan onvoldoende weg stromen in het riool. Volgens J.P. Bout (CDA) komt dat door het hoge onkruid dat op de straat en in de go ten groeit. Het onkruid wordt sinds kort door de gemeente op een ande re manier bestreden omdat een be paald middel niet langer gebruikt mag worden, maar Bout 'zag het onkruid niet doodgaan'. „Het staat er zo hoog dat het water er niet weg kan." Volgens wethouder K.A. Heijboer van openbare werken zal het in de Mossellaan verdwijnen omdat daar ook al is gespoten. Toen Bout op merkte dat het onkruid in de goten op zoden groeit, zei Heijboer dat de bewoners daar ook iets aan zouden kunnen doen. „Als de veegauto komt en er staan auto's geparkeerd, dat kan de wagen er niet bij." Bout haalde de straatveger weer van stal als aamvulling op de veegwa- gen, maar de wethouder ging daar niet op in. Van een recreatieterrein is de bui tenboordmotor gestolen van een vissersboot. Volgens de eigenaar, een vijftigjarige inwoner van Ber gen op Zoom, is diefstal gepleegd tussen vrijdagmiddag één uur en za terdagmiddag twaalf uur. Een auto die aan de Eendrachtsweg geparkeerd stond, is vorige week aan beide zijkanten bekrast. Ook een siervelg werd beschadigd. De paaltjes van de verkeersremmers in de Dorpsweg worden gerepa reerd. Dat deelde chef W.A. Blaas van openbare werken maandag avond mee in de commissie ge meentelijke ontwikkeling op een vraag van E. Frigge-Hogesteeger (VVD). Zij wilde weten of het col lege al naar de verkeersremmers had gekeken. Blaas bevestigde dat. Hij zei dat er materiaal was besteld. Zo gauw dat binnen is, worden de kromme palen vernieuwd. De verkeersmaatregelen die in de Voorstraat op zaterdagavond van kracht zijn geworden, vertonen een hiaat. Dat merkte J.P. Bout (CDA) maandagavond op in de commissie gemeentelijke ontwikkeling. „De 1 Voorstraat is gesloten voor motor voertuigen, maar bromfietsen mo gen er wel heen en weer scheuren, terwijl de straat tussen de Ring en het Havenplein in beide richtingen voor bestuurders gesloten is. Dat is half werk." Wethouder K.A. Heijboer van open bare werken bevestigde dat de re gels nu bromfietsers toelaten, maar hij was al op de hoogte van het manco in het verbod. „We gaan kij ken wat we er aan kunnen doen." De watersportvereniging wil dit na jaar het clubgebouw de Buutengaets uitbreiden. Volgens een enquête on der de leden heeft de huidige ac commodatie teveel het karakter van een restaurant en te weinig van ma ritiem café. Er is een commissie schuimkraag gevormd om plannen te maken voor het frequenter bezoe ken van de Buutengaets. De huidige ruimte van de technische commis sie, inclusief de opslagruimte van horecavoorzieningen met kantoor tje, het invalidentoilet en de slaap- ruimte van Bert en Gina Coelers wordt toegevoegd aan het clubhuis. Dat leidt tot een nieuwe baropstel- ling, een verlaagd plafond, een hou ten vloer, een wijziging van de toe gang, het aanbrengen van gordijnen en ander meubilair. De vervangende ruimte is geprojecteerd aan de oost kant van het terras. Daar komt een permanente voorziening voor de op slag van horecabenodigdheden, e.d., evenals een milieuvoorziening - ter vervanging van de milieucon tainer - met wasserette en tenslotte een nieuwe distributieruimte voor elektriciteit en een invalidentoilet. Het gebruik van de wasserette op de nabij gelegen camping is sinds vo rig jaar niet meer mogelijk. De uit breiding zal 260.000 gulden, exclu sief btw, gaan vergen. Met de aanboring van een aantal fondsen en een liggeldverhoging van 2 gul den per m2 bootoppervlakte moet het karwei uitgevoerd kunnen wor den. Bij een ledenpeiling bleek de grote meerderheid enthousiast. Een tiental van de 75 stemgerechtigden had overwegende bezwaren. De commissie schuimkraag werkt de plannen nu verder uit. De w.s.v. wil verder een boodschap- pensteiger en milieuvoorziening voor zwart en grijs afvalwater aan leggen voor 45 mille, waarvan mo gelijk 35.000 gulden in de vorm van subsidies binnenkomt. Het bestuur heeft een aantal -zilve ren jubilarissen voorzien van de verenigingsspeld omdat ze al 25 jaar lid zijn: Reinhard Bock, Hans Muller uit Sint-Maartensdijk, Rien Luijks uit Ossendrecht, Rien Knap pers uit Roosendaal, oud-Setallan- der Adrie Hage, Jan Aarden uit Nieuw-Vossemeer en Theo van Ber- chem. Twee mannen hebben zondagmor gen rond kwart voor vijf vlaggen weggehaald uit enkele voortuinen in het dorp. Een 17-jarige inwoner is aangehouden en heeft een bekeu ring gekregen van 150 gulden. De tweede persoon is nog niet aange houden. Toen het tweetal door de politie betrapt werd, gooiden ze de spullen weg. Ook zijn van zaterdag op zondag in de Anna van Bourgondiëstraat twee banieren - geleend in Bergen op Zoom voor het 525-jarig bestaan - van een lantaarnpaal afgebroken en meegenomen. Gedeputeerde staten hebben geen planologische bezwaren tegen uit breiding van de Rehobothschool aan de Pilootweg. Het college heeft een verklaring van geen bezwaar af gegeven. De SGP vindt dat het gemeentebe stuur wat moet doen aan het onafge- bouwde pand aan de Oostvest. P.J.W. Hoek sprak maandagavond in de commissie gemeentelijke ont wikkeling van een 'ernstige proble matiek'. Hij wil dat het college han delend optreedt en vroeg zich af of er al actie was ondernomen. Wet houder W.C. van Kempen van ruim telijke ordening wilde niet in het openbaar ingaan op de zaak en ver wees de kwestie naar het besloten deel van de vergadering. Nieuw en gebruikt alle merken. )<ik voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVER DRI ET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Peuterspeelzaal 't Hummeltje zal zaterdag 16 september de nieuwe huisvesting officieel in gebruik ne men. „Met ingang van het nieuwe schooljaar kunnen de peuters genie ten van een schitterend gebouwtje", aldus bestuurslid Pauline van den Hoek-Kievith. „Dankzij de ge meente, de sponsors, de donateurs en niet te vergeten de ouders en vrijwilligers hebben we dit kunnen verwezenlijken." Een blauwe Opel Ascona (met ken teken TL-30-YV) is tussen vrijdag middag half vijf en zondagavond tien uur gestolen aan de Wal. De ge dupeerde eigenaar is een 51-jarige inwoner. Het zoeken naar een geschikte plek voor de bouw van een kerk voor de Vrije Hervormde Gemeente ligt in handen van dit kerkgenootschap. Dat zei wethouder W.C. van Kem pen van ruimtelijke ordening maan dagavond in de commissie gemeen telijke ontwikkeling op een vraag van P.W.J. Hoek (SGP). Die infor meerde naar de stand van zaken omdat de wethouder tijdens de vori ge vergadering beloofd had om weer rond de tafel te gaan met de Vrije Hervormde Gemeente. Van Kempen zei dat er overleg is geweest en dat beie partijen met 'huiswerk' uit elkaar zijn gegaan, maar dat het initiatief voor het zoe ken naar een bouwterrein bij de kerk ligt. De Gereformeerde Ontmoetings- kerk heeft sinds kort een eigen ho mepage. Op de site is zowel actueel nieuws over de Gereformeerde Kerk te vinden als algemene infor matie. Een groot deel van de site is gewijd aan het kerkinterieur, het or gel en de symbooltekens in het ge bouw. Foto's en tekeningen verhel deren een en ander. De geschiedenis en een lijst van predikanten ont breekt evenmjn. Bezoekers hebben de mogelijkheid om het gastenboek in te vullen of per e-mail te reageren (ontmoetingskerk@crosswinds.net). De homepage is te vinden op http://ontmoetingskerk.cjb.net. Elke derde maandag van de maand, dus nu 17 juli, haalt de voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Voor het rooien van bomen op de Engelaarsdijk was geen kap vergun ning nodig. Dat zei wethouder K.A. Heijboer van openbare werken maandagavond in de commissie ge meentelijke ontwikkeling op een vraag van drs. A.L. Piet (CU). Die betreurde het dat de houtopstand is verdwenen en vroeg of er nieuwe bomen worden geplant. De bomen op de Engelaarsdijk wa ren er spontaan gaan groeien en niet als zodanig aangemerkt omdat het om een struweel ging, aldus de wet houder. Of er nieuwe komen, is een zaak van het waterschap. Sint-Phllipsland De plattegrond van het dorp op het informatiebord van de gemeente aan de Stationsstraat is nauwelijks meer te lezen, merkte J.C. Koop man (SGP) maandag op in de com missie gemeentelijke ontwikkeling. Ze is door de zon bruin geworden. Wethouder K.A. Heijboer van open- Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag ♦Malse bieflappen 500 gram/9,95 jKippebouten in braadzak ♦4 stuks ƒ6,- ♦Kalkoenschnitzels 500 gram ƒ8,- ♦Tartaar 5 halen 4 BETALEN Malse riblappen 1 kg 14,- Schouderkarbonade 1 kg 7,- Slavinken 5 halen 4 BETALEN CasslerriblOOgram f 1,90 Bacon 100 gram f 1,90 Schouderham 150 gram f 1,90 Jonge gesneden kaas 150 gram f 1,90 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. bare werken zegde toe er naar te zullen kijken. Vanwege de herbestrating van een deel van de Langeweg in Anna Ja- cobapolder waren er vorige week problemen met de bereikbaarheid van de begraafplaats. Dat zei J.C. Koopman (SGP) maandag in de commissie gemeentelijke ontwikke ling. Hij vroeg zich af of er voor schriften zijn die bepalen dat de be graafplaats goed bereikbaar moet blijven. Volgens A.P. Kornaat (PvdA) was er niemand op de hoogte gesteld van de werkzaamheden. „De mensen voor de begrafenis moesten hele maal via de Noordweg of de Lage- weg." Volgens wethouder K.A. Heijboer van openbare werken is het de ge woonte dat de bewoners van tevoren op de hoogte wórden gebracht van de uit te voeren werken. „Als dat niet zo is, dan nemen we contact op met de aannemer, maar hier ligt ook een taak van de begrafenisonderne mer. Die weet enkele dagen van te voren dat er een begrafenis is. Die kan ook contact met ons opnemen." De gemeente heeft problemen met de manier waarop de bodemsane ring wordt aangepakt op het perceel Kwekerijweg 6a. Die bezwaren zijn door gedeputeerde staten deels ge honoreerd en de betreffende be schikking is aangepast. Zo zal voor het ophogen van het terrein geen grond gebruikt mogen worden die vuiler is dan het terrein zelf. Ook zullen maatregelen getroffen moe ten worden om te voorkomen dat re genwater van het gesaneerde per ceel afstroomt naar aangrenzende percelen. De gemeente had graag gezien dat de ophoging van het ter rein zou variëren al naar gelang het gebruik dat ervan wordt gemaakt. Maar de provincie houdt vast aan een dikte van één meter. Overigens zal ijl de toekomst een ander ge bruik of bestemming van het per ceel bij de provincie gemeld moeten worden. Op het terrein zou schildersbedrijf Geluk nieuw gaan bouwen, maar die koopt nu het vrijkomende pand van buurman bakker Van der Est. Een auto die in de Schoolstraat ge parkeerd stond, is vorige week aan gereden door een ander motorvoer tuig. De dader is onbekend. Aan de auto onstond voor enkele honder den guldens schade: de rechtervoor- kant raakte gedeukt en bekrast, de buitenspiegel werd eraf gereden en ook werd de bumper beschadigd. In de week van 3 tot en met 9 juli zijn een verlichtingsbalk van een auto en een rugzakje gevonden. Na dere informatie is te krijgen op het politiebureau in de Simon Lind- houtstraat in Tholen, telefoon 0166- 601700. De afdeling Tholen/Sint-Philips- land van het Rode Kruis heeft voor het eerst een proef uitgevoerd met twee verschillende manieren van collecteren. In vijf woonkernen met de collectebus zoals dat altijd ge beurde, maar in drie plaatsen door middel van huis-aan-huis verspreide acceptgirokaarten. Dat laatste is ge beurd in Poortvliet, Sint-Maartens dijk en Oud-Vossemeer. Nadat de opbrengsten uit deze dorpen bekend zijn, zal het bestuur de zaak evalu eren. Op basis daarvan zal het be leid op het gebied van fondsenwer ving nader ingevuld worden. In vijf andere plaatsen werd in de week van 26 tot en met 30 juni met de bus gecollecteerd. De opbrengst is lager dan vorig jaar: ƒ9162,25 té genover ƒ9334,95 in 1999. De uit gesplitste bedragen met tussen haakjes die van vorig jaar zijn: Tholen ƒ3986,40 (ƒ3625,95), Scher- penisse ƒ840,60 (ƒ1041,65), Stave- nisse ƒ1025,25 (ƒ1019,80), Sint-An naland ƒ1710,- (ƒ1947,55), Sint- Philipsland ƒ1600,- (ƒ1700,-). Al leen in Tholen en Stavenisse waren de resultaten dus beter; in de drie an dere dorpen waar met een bus gecol lecteerd werd, bleven de opbreng sten beneden die van vorig jaar. Het multifunctioneel gebouw dat moet verrijzen op kinderboerderij 't Lamsoortje in Sint-Maartensdijk, komt volgens de provincie in aan merking voor een Europese subsidie. Het scoort hoog als er gekeken wordt naar de criteria van het uitvoerings programma vitaal platteland. De kosten voor het gebouw worden op vier ton geraamd. Daarvan zou 134 mille uit de Europese pot (kaderver ordening plattelandsontwikkeling) moeten komen, terwijl de provincie 80 mille wil bijdragen. De bijdrage uit Bmssel zal pas uit de begroting van volgend jaar gehaald kunnen worden, want het Europese begro tingsjaar wordt half oktober afgeslo ten en dan zou het project dus gereed moeten zijn. (Het consortium vitaal platteland adviseerde 26.250 gulden Europese subsidie - evenals de DLV - en een bijdrage van 105 mille van de overheid). De gemeenteraad stel de in mei eenmalig 25.000 gulden beschikbaar en het ministerie van LNV zegde eerder al 163.544 gulden toe. Het platform leefbaar platteland Tho len wil het gebouw gebruiken bij het koppelen van recreatief medegebruik van natuurgebieden aan informatie, educatie en bewustwording van de Thoolse bevolking én bezoekers. Het centrum wordt onder meer een dag opvang voor verstandelijk gehandi capten, expositiemimte voor agrari sche doeleinden en dependance van het Zeeuws biologisch museum. Met een voorkeur voor Tholen-stad zijn burgemeester en mevrouw Nuis driftig op zoek naar een woning, maar dat valt nog niet zo mee. De huizenmarkt is redelijk gespannen. Als zich daarom in een andere woonkern van de gemeente een prachtig aanbod aandient, sluit Nuis dat niet uit. „We hopen gelijk in één keer de goede woning te pakken te hebben, zodat we niet twee keer hoeven te verhuizen." Van gemeen tezijde wordt actief meegezocht naar mogelijkheden, terwijl er ook zoekopdrachten bij verschillende makelaars lopen. „We hopen op re delijk korte termijn een acceptabele oplossing te vinden", zegt de burge meester van Tholen. Dinsdag heeft het college van b. en w. de taken officieel verdeeld. Daar bij is dezelfde portefeuilleverdeling gehandhaafd die ook in het vorige college bestond. Nuis heeft alle ta ken van zijn voorganger Van der Munnik overgenomen. Naast de specifieke burgemeesterstaken als openbare orde en veiligheid zijn dat verder voorlichting, personeel, or ganisatie en interne zaken. Op de veiling Sint-Annaland heeft de aardappelprijs een scherpe stij ging gemaakt. Ten opzichte van een week geleden kwam er maar liefst 20 cent per kilo bij! Het slechte weer heeft de rooimogelijkheden beperkt, waardoor de aanvoer maar net boven de tweehonderd ton komt, tegenover vorige week nog ruim boven de driehonderd ton. De prijsstijging loopt vooral bij het ras Doré in het oog: 54 cent tegenover 35 cent een week geleden. Ook de Frieslanders komen echter boven de veertig cent uit. De stijgende lijn begon donderdag, toen er 48 cent voor een kilo Doré's werd betaald tegenover 39 cent op woensdag. Vrijdag was er sprake van een da ling tot 41 cent, maar maandag kwam daar toch weer een dubbeltje bij: 51. Gisteren was het 54. Hier mee profiteren de telers van een op leving na een stroef begin met te la ge aardappelprijzen. Overigens zal de regen de groei en daarmee de op brengst wel bevorderen, zodat er toch weer grote aanvoeren in het verschiet liggen. Woensdag 12 juli: Doré 48-54, Première 37-43, Gloria 36-37, Frieslander 40-41, Eigenheimer 50- 55, Bildtstar 51-60, Bimonda 46, bonken 55-60, drielingen 22-32, kriel 2,10-2,45; aanvoer 226 ton. Dinsdag 11 juli: Doré 50-53, Pre mière 39, Gloria 34-39, Frieslander 36-42, Eigenheimer 42-51, Bildtstar 50-60, Bimonda 52, bonken 55-65, drilingen 23-32, kriel 2,30-2,55; aanvoer 255 ton. Van zondag op maandag zijn er vanaf Sint-Annaland tot Sint-Philipsland verschillende verkeersborden en bo men vernield. Een medewerker van de provincie ontdekte de eerste ver nieling bij de Veilingweg. Tot aan de afslag Krabbenkreekweg en vervol gens de weg naar Sint-Philipsland waren er vijf bermpaaltjes uit de grond getrokken. Een schrikhek was omgebogen, evenals diverse ver keersborden en onderborden. In som mige gevallen waren die borden om gedraaid. Verder waren er vier jonge platanen afgebroken. De schade be draagt enkele duizenden guldens. Veerse Meer. Waterschap Zeeuwse Eilanden krijgt dit jaar een bijdrage van 130.440 gulden van de provin cie Zeeland voor het beheren van de recreatievoorzieningen bij het Veer se Meer. i mm Het bruidspaar Zwets-Gaakeer en hun bruiloftsgasten kwamen met behulp van paardenkracht naar het stadhuis in Tholen. Alsof oude tijden herleefden. Vrijdag zag men in Tholen maar liefst vijf koetsen en paarden trams door de binnenstad rijden. Die waren er echter niet om no tabelen te vervoeren, maar een bruidspaar met gasten. Janny Gaakeer uit Tholen en Barend Zwets uit Dordrecht traden in het huwelijk. Ondanks het wat frisse weer, bleef het droog en het publiek kon ook genieten van de koetsen en van de fraai uitgedos te bruid en bruidegom. Na de hu welijksvoltrekking in het voor malige stadhuis van Tholen, stapten bruidspaar en gasten in de gereedstaande koetsen die va rieerden van een tweezitter voor het kersverse echtpaar tot een paardentram waarin vele gasten plaatsnamen. Velen zullen de 33- jarige Jannie Gaakeer kennen van haar werk. Zij is namelijk kraamverzorgster bij het kraam- centrum rondom de Oosterschel- de. Zwets is scheepsbouwkundig ingenieur bij een scheepsontwer per in Schiedam. Hun huwelijks bootje zal echter voorlopig niet ver weg varen, want ze gaan in Tholen wonen. Zondag 16 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Kaars, Papendrecht. 18.30 u. ds. Van Gorsel, Bergam bacht. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. Mevr. Roggeband. GEREF. KERK 10 u ds. De Goei, St.-Maartensdijk. 17 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. evang. Pieper. 19 u. geen avonddienst. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. Mevr. Balder, Willemstad. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. za 17.30 u. woord-, gebeds- en communiedienst. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Binnendijk, Vinke- veen. 18 u. ds. Buitelaar, Ridderkerk. GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 13/7 19.30 u. ds. Kort, Rijssen. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDUK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Kleiberg, Veen- endaal. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. De Goei. 19 u. ds. Sinke, Oost-Souburg. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. do 20/7 19.30 u. ds. Sillfhout, Hendrik-Ido- Ambacht. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.D.) en 18 u. ds. Roodsant, Dirksland. GEREF. KERK 10 u. ds. Monshouwer, Bergen op Zoom. 14.30 u. nog niet bekend. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Verkuil, Bleiswijk. 17 u. ds. Cammeraat, Krabbendijke. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Meulen, Berg en Dal. THOLEN 18 jul. Eindseizoenbingo Anbo, Schuttershof 14 u. 21 jul. Bingo Bejaardensoos. SINT-ANNALAND t/m okt Overzichtsexpositie Chris Lanooy; de aardappel, Meestoof, di t/m za 14-17 u. 15 en 28 jul. Natte-laarzentocht, vertrek Sluispolderweg, 9.45 u. STAVENISSE 15 jul. Haven- en kadefeesten met braderie, 10-20 u. SINT-MAARTENSDIJK 15 jul. Wielerronde, start Molendijk 14.30 u. 19 t/m 22 jul. Kermis. SCHERPENISSE 28 jul. Vrijmarkt, camping De Zeester 11-16 u. BERGEN OP ZOOM 11 jul. Avondruilbeurs De Verza melaar, paviljoen Rozenoord, 19 u. 27 t/m 29 jul. Bourgondische Krab- benfoor. t/m 27 aug. Tentoonst. 150 jr. mode, Markiezenhof. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Mission Impossible 2- do 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.30 en 20 u„ ma 14 en 20 u„ di 14 en 20 u„ wo 20 u. ROXY II: De Teigetjes film - do, vr 14 u„ za 14 en 16.30 u„ zo t/m wo 14 u. Wrongfully Accused - do 14 en 20 u„ vr 14, 18.45 en 21.30 u., za 16, 18.45 en 21.30 u., zo 16 en 20 u. ma en di 20 u„ wo 14 en 20 u. CINEM'ACTUEEL 1-2-3: The Gladiator - vr t/m zo 21 u„ ma en di 20 u. Three to tango - vr t/m zo 18.45, wo 20 u. Shanghai Noon - do 20 u„ vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 16.15, 18.45 en 21.30 u., ma en wo 20 u. Teigetjes Film (ned. gespr.) - do t/m za 14 u„ zo 14 en 16.15 u„ ma t/m wo 14 u. Mission Impossi ble 2 - do 14 en 20 u„ vr t/m zo 14, 18.45 en 21.30 u„ ma t/m wo 14 en 20 u. Tarzan (ned. gespr.) - do t/m wo 14 u„ Pokemon - zo. 16.30 u. Verrassings-voorpremière: do 20 u. Cinema Paradiso: Festen - di 21 u HUISARTSEN Zaterdag 15 en zondag 16 juli. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet, tel. 612400. SL-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Van de Berge, St.-Annaland, tel. 652400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Teixeira, Hoogerheide, tel. 0164-614034. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): T. Wennekers, tel. 604969. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577 (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 11-14 u.ThoIen, ingang Regentessestr. ma t/m vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ooster- schelderegio Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZUN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 603329, van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11 Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- 'en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342, 572530 of 572686. Vrijwillige thuiszorg 0166- 605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 13 t/m vrijdag 21 juli donderdag 13 2.07-14.42 vrijdag 14 3.07-15.32 zaterdag 15 3.57-16.17 zondag 16 4.37-16.52 maandag 17 5.17-17.27 dinsdag 18 5.47-17.57 woensdag 19 6.22-18.32 donderdag 20 6.57-19.02 vrijdag 21 7.32-19.37 zo 16/7 15.57 u.VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M. Amateurdansen. De stichting Scoop ontvangt 5500 gulden subsidie van de provincie voor opening van het amateurdansseizoen 2000-2001

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 2