Waterschap koestert groen Op de fiets naar het strand Antwoord nu! giro 70703 ICs wereld aan Babyarti kelen greep uit onze speciale vakantieaanbiedingen 1495,- BABYNETTE zich mooi rdelig wil kleden... een Open dag rwzi Sint Maartensdijk Moet beslist komen kijken en profiteren "W-. m Stomerij Lemmens 16 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 13 juli 2000 Gezonde bomen Groen landschap Op zeeweringen in principe geen bomen Keur Waterkeringszorg Kanaaldijk Walcheren Hoofdkantoor *1® De stand van zaken in waterschap Zeeuwse Eilanden .pi BABYKAMER TESSA BABYKLEDING MAXI-COSI EASYBOB HANDIGE BUGGY DRIEWIELBUGGY'S JOGGER AUTOSTOEL SHUTTLE Bedrijventerrein :Korenweide" Standerdmolen 14 Oud-Gastel Telefoon 0165 - 51 28 56 Telefoon 0165-535359 Uw kleding is onze aandacht meer dan waard! Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft zijn visie op de Zeeuwse beplanting vastge legd In een Groenstructuurplan. In dit plan geeft het waterschap aan waar het de komende twintig jaar met de beplan ting langs de polderwegen en dijken heen wil. Eind vorig jaar is de uitvoering van start gegaan. In het werkgebied van Zeeuwse Eilanden pakt het schap ieder jaar een aantal gebieden aan. Her en der zal er wat aan het landschap veranderen. Zo worden op Walcheren behoorlijk wat oude of zieke populieren en wilgen gekapt. Die maken plaats voor gezonde bomen die weer jaren blijven staan. Een vervelend gevolg van kappen is dat er kale plekken in het landschap ont staan. Zieke en oude bomen kunnen we echter niet laten staan. Vooral bij storm zijn die bomen een groot gevaar voor de weggebruikers. Heiaas is het waterschap dan ook genoodzaakt langs sommige wegen bomen en struiken te rooien. Dit gebeurt alleen als het strikt noodzakelijk is. Behalve hakken en zagen doen we nog veel meer. Want op de kale plekken plan ten we nieuwe bomen en struiken. En natuurlijk proberen we vitale beplanting zoveel mogelijk te behouden. Dit voorjaar heeft het waterschap bijvoorbeeld zo'n honderd jonge eiken geplant langs de Goisteinseweg nabij Middelburg en op de Oude Dijk tussen Kortgene en Kats sieren jonge bomen sinds een aantal maanden de dijk. Op Schouwen-Duiveland is de Gaigeweg voorzien van nieuw bosplant soen en iangs de Stoipweg plantte het schap nieuwe bomen. Op die manier ont staat er een groen landschap waar ieder een plezier aan beleeft. Ook het komende plantseizoen gaan er weer heel wat bomen en struiken de grond in. Een mooi voorbeeld van eeri omvangrijk project is het beplanten van de Schouwse Dijk, een binnendijk zonder waterstaatkundige func tie. Het is de bedoeling om langs deze dijk zo'n 400 walnotenbomen te pianten. Er zijn in ons gebied ook een paar plekken waar beter helemaal geen hoge bomen kunnen staan. Dat is met name op de zee weringen. Het risico dat tijdens extreem noodweer bomen ontwortelen waardoor er gaten komen in de dijk, is onaanvaard baar. Ook kunnen er beschadigingen aan de grasmat ontstaan. Die grasmat dient als bescherming van het dijkllchaam waarvan de kern meestal uit zand bestaat. Wanneer de aanstormende golven het zand berei ken, verzwakt de dijk en komt er in het ergste gevat een doorbraak. Vandaar dat het in principe verboden is opgaande beplanting op zeeweringen aan te bren gen. Niet alleen de zeeweringen langs de Noordzee, de Westerscheide en de Oosterschelde beschermen het achterland tegen het water. Ook de regionale dijken hebben die functie. Zij dienen als reserve voor het geval de zeewering faalt en kun nen in die functie de schade beperken. Ais dijkbeheerder mag het waterschap regels stellen wat er wel en wat er niet mag op- of rondom dijken. Die regels staan in de Keur Waterkeringszorg. die de algemene vergadering in juni heeft vast gesteld. in een aantal gevallen Is het mogelijk een vergunning te krijgen voor ontheffing van een verbod. De mogelijk heden staan in de ontwerp-nota Ontheffingenbeleid waterkeringen. De nota heeft ter inzage gelegen. Momenteel is het waterschap bezig de binnengeko men reacties te verwerken en te onder zoeken of aanpassingen aan de ontwerp- nota mogelijk zijn. De nota wordt pas offi cieel ais de algemene vergadering in okto ber haar goedkeuring hecht aan de eind versie. Of het mogelijk is een ontheffing voor het hebben van bomen op dijken te verkrij gen, is afhankelijk van wat wij noemen het beoordelingsprofiel van de dijk. In geval len waar de kruin van de dijk slechts 2 meter is en het talud aan beide zijden tamelijk steil (1:2) Is, zijn bomen niet toe gestaan. Zo staat het in de ontwerp-nota Ontheffingenbeleid waterkeringen. Een voorbeeld van een dergelijke situatie zijn de dijken langs het Kanaal door Walcheren. Als regionale waterkering moeten ook zij aan de hoogste veilig heidseisen voldoen. Om die veiligheidsga rantie te kunnen geven, moet op termijn een deel van de bomen daar verdwijnen. Over de nota is echter het laatste woord nog niet gezegd. Behalve het veiligheids aspect zijn er ook maatschappelijke belan gen die meegewogen zulien worden en waarover wij met de Provincie Zeeland en andere instanties en belanghebbenden gaan praten voor we de eindversie aan ons bestuur voorleggen. Waterstand is de informatierubriek van waterschap Zeeuwse Eilanden. Elke maand kunt u deze rubriek in dit blad vinden. Voor vragen over de beschreven onderwerpen kunt u terecht bij afdeling Communicatie: Mariette van Gorkum (eindred.) (0113-241209) of Sandra Minneboo (0113-241422). Waterschap Zeeuwse Eilanden Postbus 114, 4460 AC Goes Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes telefoon (0113)241000 telefax (0113)227528 MMiji - aterstand Zeeuwse Eilanden streeft niet alleen naar het verbeteren van de fietsvoorzieningen op de eindbestemming. Ook het verbete ren van de kwaliteit van de fietsrit zelf is een van de doelstellingen. In de zomer van 2000 voert het bureau SOAB voor het waterschap een onderzoek uit naar de problemen rond het parkeren van fietsen langs de kust. De uitkomsten van dit onderzoek moeten er toe leiden dat het probleem wordt opgelost. Het onderzoek bestaat onder andere uit het enquêteren van strandbezoekers. Voor meer informa tie over het onderzoek kunt u contact opnemen met Kees Slabbekoorn van het waterschap, (0113)241215. Thoienaren en andere belangstellenden opgelet! Zaterdag 2 september houdt het waterschap 'open huis' op de vernieuwde rioolwaterzuiveringsinstallatie in Sint Maartensdijk. De dag is bestemd voor jong en oud. Waterschapsmedewerkers verzorgen rondleidingen over het terrein en iaten u zien op welke manier de instal latie het afvalwater van huishoudens en bedrijven weer schoon krijgt, in de ont vangstruimte draait een videofilm over het werk van het waterschap. De film is speciaal bestemd voor de jeugd. Foldermateriaal over de rioolwaterzuive ringsinstallatie en de andere waterschaps- taken liggen voor u klaar. De kleintjes kun nen zich vermaken met een kleurplaat of met het waterspel. Natuurlijk ontvangen ■Wi --- - ilSM ••xi: Het waterschap wil de voorzieningen voor het parkeren van fietsen langs de Zeeuwse kust verbeteren. Steeds meer mensen komen met de auto naar het strand waardoor het drukker wordt op de polderwegen en parkeerplaatsen. Het .fietsen naar het strand moet aantrekkelij ker worden, alleen dan zullen meer men sen ervoor kiezen de auto te laten staan. Walcherse kust (tussen Vlissingen en Vrouwenpolder) een probleem is. Bovendien geeft het Startprogramma Duurzaam Veilig aan dat doorgaand ver keer in 60 kilometergebieden geweerd moet worden en dat er meer voorzienin gen voor fietsers moeten komen. Tenslotte kan het illegaal parkeren van fietsen leiden tot aantasting van de dui- -• Zowel het waterschap als de provincie wil het autoverkeer meer gaan sturen. Ook de fietsersbond heeft aangegeven dat het parkeren van fietsen langs de nen en het landschap. Voor het water schap voldoende argumenten om in kaart te brengen hoe de voorzieningen voor fietsers verbeterd kunnen worden. wij u met een kopje koffie of iets fris. De zuivering ligt aan de Oudeiandseweg 3 in Sint Maartensdijk. U kunt er op 2 septem ber terecht tussen 10.00 en 16.00 uur. J -J ■ML n$' r-1 NOODHULP ETHIOPIË O Ethiopië verhongert. De honger en oorlogsdreiging kennen geen grenzen. Door droogte, ondervoeding en ziekten kunnen ze geen kant op. Massale sterfte dreigt, tekort aan alles, 'n Drama dat zich wederom in Afrika afspeelt. Daarom is uw steun voor voedselpak ketten en transport, medi sche zorg en structurele hulp noodzaak om Ethiopië weer hoop op leven te geven. Samen met ICS, Dorkas en World Vision. Maak voor hoop op leven uw steun over op Giro 70703 Hilversum ÏV»Dl o.v.v. Nood- hulp Ethiopië. V00R ?KAS lULP I NEDERLAND 0228-592824 JCKHAWMAl 035-6284984 World Vision 033-4643444 'Look-a-like' elzenhout Commode en ledikant 849,- Wandrekje 99,- Kast 649,- Complete set van 1965,- voor Mini Mexx, Baby Mexx, Feetje, Pompidom. VANAF VANAF voor de vakantie. Makkelijk mee te nemen aan de fiets. voor 0-18 KG Tot ziens in Sint Annaland Den Engelsman Van Driel: Combineren met persoonlijke accenten Voorstraat 15, 4697 £H Sint-Annaland Tc'. (0166) 65 24 90, Fax (0166) 65 24 90 woensdagmiddag gestoten Depothouders waar wij twee keer per week komen: THOLEN: Boetiek Inema Botermarkt 16, tel. 602924 OUD-VOSSEMEER: Danielle Mode Molenstraat 29, tel. 672028 POORTVLIET: Mavico Markt 11, tel. 617040 SINT-ANNALAND: Boetiek Mary-Ann Ring 14, tel. 652115 SINT-MAARTENSDIJK: Morelli »Haven 18, tel. 662640 SCHERPENISSE: Pommé-van Houte Kaaistraat 1, tel. 662442 SINT-PHILIPSLAND: Pieneke Voorstraat 24, tel. 573308 NIEUW-VOSSEMEER: Drog. Luba Voorstraat 62, tel. 502325 Want nu is veel dames- en herenkleding voor de helft van de prijs en ook op onze afdeling hoeden hebben we hoge kortingen. Zoekt u stijlvol klassiek of juist onze jonge sportieve lijn? Den Engelsman Van Driel heeft 't hangen, beide onder één dak.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 16