Provincie Zeeland Restauratie beschermde monumenten FAXNUMMER EENDRACHTBODE 0166-657008 0800-1966 De overwaarde Milieufonds en milieuprijs Vluchtelingen HET RECHTER GLAS GEHEEL GRATIS 1.676,- 526,- www.kapitaalvisie.nl lOfficiële Mededelingen Donderdag 13 juli 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 28/2000 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Milieutijdingen In het Provinciaal Restauratie Uitvoeringsprogramma geven Gedeputeerde Staten aan welke beschermde monumenten in niet-budgethoudende gemeenten naar hun oordeel in aanmerking komen voor subsidie. Nieuwsbrief Archeologie Zeelandbrug In beroep Bel gratis en vrijblijvend KAPITAALVmE Visie sinds 1966... reizen altijd last minute www.ZOAweb.org Van 1 juli t/m 29 juli krijgt u bij aankoop van een complete bril (ook bij alle merken multifocusglazen) dat kan u al snel vele honderden guldens besparen. Diversen Bekendmaking GS-besluiten inzake mandaat tetere hijh op s c k e r p zien Roosendaal Nieuwe Markt 42 Tel (0165) 53 55 00 Bergen op Zoom Stationstraat 12 Tel (0164) 23 61 21 Kapitaalvisie introduceert De hypotheek met de laagste maandlast volledig afgestemd op het nieuwe belastingstelsel. Abdij Het Milieufonds is een stimule ringsfonds dat door de provincie i$ ingesteld om het milieubewust zijn en de betrokkenheid bij het niiiiieubeleid van consumenten en producenten te verhogen. Het uit eindelijke doel is de kwaliteit van onze leefomgeving blijvend te vbrbeteren. Dit kan op een aantal manieren, variërend van de toe passing van duurzame en ver nieuwende technieken tot het ver zorgen van informatie over milieu- bewust(er) handelen. Een voor waarde is dat subsidieverzoeken moeten passen binnen het provin ciale milieubeleid. Er worden geen subsidies verleend als ze behoren tot de 'normale' bedrijfs voering. Wordt een subsidie toe gekend dan moet een initiatiefne mer de resultaten van het project ook kenbaar maken aan degenen die daar baat bij kunnen hebben. De tweede ronde Het Milieufonds van de provincie wordt voor de tweede keer dit jaar opengesteld. Dit betekent dat er een tweede ronde komt waarbij de provincie subsidies kan verlenen aan initiatiefnemers van innovatieve projecten om de kwaliteit van het milieu te verbe teren. Bedrijven, organisaties, overheden, maar ook particulie ren kunnen vóór 1 september 2000 een subsidieverzoek indie nen bij Gedeputeerde Staten. Het is de bedoeling dat Gedeputeer de Staten vóór 1 november sub sidies toekennen. Indien het bud get voor deze tweede ronde van hjet Milieufonds niet voldoende is, worden in aanmerking komende aanvragen opnieuw beoordeeld in de eerste ronde van het Milieu fonds in 2001. Deze ronde sluit op 15 januari 2001. De provincie nodigt het bedrijfsleven nadrukke lijk uit subsidieverzoeken in te dienen. Het deelnameformulier zit als bijlage in de brochure Milieu- fonds/Milieuprijs. Zeeuwse Milieuprijs Verder reikt de provincie jaarlijks ook de Zeeuwse Milieuprijs uit aan initiatiefnemers van projecten die een positieve bijdrage hebben geleverd aan de kwaliteit van de leefomgeving. Dit kunnen grote en kleine projecten zijn. Het pro ject moet wel in 2000 zijn afge rond. De Milieuprijs bestaat uit een uniek kunstwerk en een geld prijs van f 4.000.-. Nominaties voor de Zeeuwse Milieuprijs kun nen vóór 15 november worden ingezonden aan de Provincie Zeeland. Beoordeling In de Provinciale Milieuverorde ning is vastgelegd waarop de inzendingen worden beoordeeld. Een project moet een vernieu wend karakter hebben. Dit kan door bijvoorbeeld een combinatie van bestaande technieken en methoden. Een ander criterium is dat deelnemers aan een project en anderen die er bij betrokken zijn zich bewust worden van de gevolgen voor het milieu. De bedoeling is dan dat zij hun ge drag ten opzicht van het milieu verbeteren. Het project moet dan uiteraard wel uitvoerbaar zijn. Samenwerking van meerdere organisaties en particulieren bij de uitvoering is een belangrijk gegeven. Het is niet noodzakelijk dat een project voldoet aan alle criteria om mee te dingen naar de Milieuprijs. Naarmate er aan meer criteria wordt voldaan is de kans op een prijs groter. Het deelnameformulier zit als bijlage in de brochure Milieufonds/ Milieuprijs. Informatie Informatie over het Milieufonds en de Milieuprijs: de heer S. Bleyerveld, directie Ruimte, Milieu en Water, telefoon 0118- 631739. De brochure Milieufonds/Milieu- prijs kan worden aangevraagd bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Het nieuwe nummer van Milieu tijdingen (62) begint met een arti kel over de inventarisatie van de natuurdoeltypen in Zeeland. Met het uitbrengen van de inventarisa tie Natuurdoelen voor de Zeeuwse Ecologische Hoofd structuur geeft de provincie ant woord op de vraag wat voor natuur er in Zeeland gewenst is en hoeveel van een bepaalde soort. Natuurdoeltypen zijn bij voorbeeld zilt grasland, bloemrijk grasland, brakke ruigte, park-stin- zenbos. Door de inventarisatie is bijvoorbeeld duidelijk geworden hoeveel bos er binnen en buiten de natuurgebieden aanwezig is in de provincie. Het rapport dient als bouwsteen voor het Gebieds- plan Zeeland, Het is de bedoeling dat dit plan volgend jaar door Gedeputeerde Staten wordt vast gesteld. Verder staan in nieuwe uitgave onder meer artikelen over de nieuwe manier van bodemsane ring door Dow Benelux in Terneu- zen, de rol van de provincie op milieugebied bij de sluiting van de cokesfabriek in Sluiskil, de buiten dijkse compensatie voor natuur waarden Westerschelde en de keus van Gedeputeerde Staten voor vestiging van kassen bij Nieuwdorp. Milieutijdingen nr. 62 is verkrijg baar bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland. Nieuws De restauratie van monumenten is een kostbare zaak. Zonder subsidie is het haast onmogelijk de monumentale panden te laten restaureren en zo te behouden voor volgende generaties. De Rijkssubsidieregeling Restauratie Monumenten 1997 (BRRM-1997) is er op gericht de subsidiegel den daar in te zetten waar de restauratiebehoefte het grootst is. In de regeling is onderscheid gemaakt in budgethoudende en niet-budgethoudende gemeenten. Budgethoudende gemeenten heb ben meer dan honderd rijksmonu menten binnen hun grenzen. Deze gemeenten stellen elk jaar een eigen programma op, wat dient als basis voor de aanvraag van rijkssubsidie. In Zeeland zijn dat de gemeenten Goes, Middel burg, Schouwen-Duiveland, Sluis- Aardenburg, Tholen, Veere en Vlissingen. Voor de andere gemeenten is be paald dat, om versnippering te voorkomen, de budgetten voor restauratie aan de provincie wor den uitgekeerd Budgetten De te restaureren monumenten zijn ingedeeld in drie categorieën: woningen/boerderijen, kerkelijke gebouwen en overige monumen ten. Elke categorie heeft haar eigen budget. Dit houdt in dat het toegekende bedrag voor kerkelij ke gebouwen niet mag worden gebruikt voor woningen/boerde rijen. De bedragen voor de ko mende jaren staan nog niet vast. Er zijn extra budgetten in het vooruitzicht gesteld maar de bedragen zijn nog niet definitief. Globaal is er jaarlijks 1.400.000,-beschikbaar Staatssecretaris Van der Ploeg heeft voorgesteld om de strikte scheiding tussen kerkelijke ge mumtc bouwen en overige monumenten te verwijderen. Ook wil hij de mogelijkheid creëren om een deel van de subsidie voor woon huizen/boerderijen over te boe ken naar de anderen objecten. Uitvoeringsprogramma Na de inventarisatie wordt de volgorde vastgesteld. Deze wordt voor 'kerkelijke gebouwen' en 'overige monumenten' gebaseerd op de technische urgentie welke moet blijken uit bijvoorbeeld een bouwkundig rapport. Verder is er rekening gehouden met de door de gemeenten aangegeven volg orde. Als het programma een maal is vastgesteld, is het bijna onmogelijk nog veranderingen door te voeren. Als er eenmaal begonnen wordt met schuiven, kan geen enkele gemeente de zekerheid geboden worden in welke jaren subsidie voor de aan gemelde objecten beschikbaar komt. Grootschalige restauratie Voor de categorie 'kerkelijke gebouwen'en 'overige monumen ten is er te weinig geld beschik baar om in de totale behoefte te voorzien. Er kan per groep slechts één object voor rijkssub sidie in aanmerking komen. De bedragen zijn in veel gevallen niet voldoende. Om daar wat aan te doen heeft staatssecretaris Van der Ploeg voorgesteld een spe ciale regeling voor grootschalige restauratie in het leven te roe pen. Als deze regeling wordt vastgesteld zal er meer ruimte komen in de budgetten. De res tauratie van de Nederlands Hervomde kerken in Kapelle en Biervliet zijn door de provincie aangemerkt als grootschalig. Dat geldt ook voor de poorten van Hulst. De kosten van dit project worden op bijna vier miljoen gul den geraamd. Evaluatie Bi) de evaluatie van 1999 is ge bleken dat in de categorie 'woon huizen en boerderijen' niet volle dig gebruik is gemaakt van de beschikbare budgetten. Om de eigenaren van objecten in deze categorie te bewegen tot restau ratie, zullen de gemeenten hen rechtstreeks benaderen. Het overschot van 'woonhuizen en boerderijen' mag niet worden aangewend voor restauraties in de andere categorieën. Het over schot is nu doorgeschoven naar 2001. Plankostenregeling Eigenaren van rijksmonumenten kunnen een globale kostenraming laten maken. Via de Plankosten regeling worden de kosten daar van vergoed. Voor het door een architect laten maken van een globaal restauratieplan wordt maximaal 2.500,- uitgekeerd. Uiteraard moet wel aan enkele voorwaarden worden voldaan: het moet gaan om volledige restaura tie van een rijksmonument; er moet sprake zijn van technische urgentie en de restauratie mag nog niet gestart zijn. De verwachting van Gedeputeer de Staten is, dat ondanks extra aandacht en inzet van de ge meenten, het moeilijk zal blijven de budgetten voor 'woonhuizen en boerderijen' volledig te benut ten. Daarom wil GS overleg voe ren met de gemeenten over de wenselijkheid en mogelijkheden van het overhevelen van over schotten van niet-budget- naar budgethoudende gemeenten. Informatie Het Provinciaal Restauratie Uitvoeringsprogramma 2000- 2005, met daarin als bijlagen opgenomen prioriteitenlijsten, is verkrijgbaar bij het Informatiecen trum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zee- land.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De elfde nieuwsbrief archeologie is inmiddels uitgekomen. In dit nummer staat een overzicht van het actuele beleid van provincie en gemeenten op het gebied van de archeologie. Van de recente onderzoeken, waarnemingen en vondsten in de provincie wordt uitvoerig verslag gedaan. Verder wordt in een artikel ingegaan op de rol van amateur-archeologen. Het is mogelijk een gratis abon nement te nemen op de Nieuws brief Archeologie. Voor een exemplaar van de Nieuwsbrief en opgave van een abonnement kan contact worden opgenomen met het Informatiecentrum. Voor fietsers en bromfietsers is de Zeelandbrug in verband met de reconstructie afgesloten. Het fietsverkeer is sinds 1 april aan gewezen op een speciale fiets- bus en het reguliere openbaar vervoer. Na 1 november kunnen zij pas weer op eigen kracht over de brug. Tijdens de werkzaamhe den aan de brug geldt voor auto mobilisten een snelheidsbeper king van 50 kilometer per uur en er is een inhaalverbod. Er zullen regelmatig snelheidscontroles worden gehouden. Deze maatre gelen zijn noodzakelijk in verband met de veiligheid van de werkers aan de weg, maar ook voor de verkeersdeelnemers. De hoorcommissie bestemmings plannen, dat is een commissie die Gedeputeerde Staten advi seert over beslissingen naar aan leiding van de bezwaren/beden kingen die zijn ingediend tegen bestemmingsplannen, komt woensdag 19 juli 2000 bijeen in een openbare zitting. De aanvang van de zitting is 09.15 uur en wordt gehouden in het gebouw van de provinciale directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. De gemeente Kapelle heeft aan GS goedkeuring gevraagd voor het bestemmingsplan 'Willem- Annapolder'. Dit plan is in hoofd zaak gericht op de ontwikkeling van een glastuinbouwlocatie en een windturbinepark. De subcom missie voor de gemeentelijke bestemmingsplannen heeft GS geadviseerd aan het plan gedeel telijk goedkeuring te onthouden. Tegen het bestemmingsplan zijn diverse bedenkingen ingebracht. Voordat GS tot een besluit over gaat worden de indieners van de bedenkingen en de gemeente Kapelle uitgenodigd hun bezwa ren toe te lichten. De overwaarde-hypotheek van Kapitaalvisie kunt u ook nog eens inclusief het unieke Hypotheek-Zekerheidsplan sluiten. Hiermee bent u verzekerd tegen de gevolgen van arbeidsongeschiktheid en onvrijwillige werkeloosheid. En via ons unieke Reimara Recht Rendement Abonnement lichten onze juridisch en fiscaal adviseurs u voor omtrent alle juridische en fiscale haken en ogen binnen onze samenleving, inclusief de verzorging van uw jaarlijkse belastingaangifte. Kapitaalvisie rekent gratis en vrijblijvend exact voor u uit wat in uw geval de gun stigste leenvorm is, iedere situatie is immers uniek en vereist maatwerk, en houdt daarbij rekening met alle fiscale gevolgen onder het nieuwe belastingstelsel. Uw huidige hypotheek Uw huidige lening Geld nodig 300.000,- bruto p/mnd bij 3,9% 1.231 ,- 50.000,- bruto p/mnd 1.000,- 20.000,- uw maandlast 400,- Totaal ƒ2.631,- Uw nieuwe overwaarde-hypotheek wordt ƒ420.000,- (overwaarde wordt aangewend ter verlaging van uw maand last**) Uw nieuwe bruto maandlast wordt bij 3,9% 955,- Uw directe bruto voordeel per maand Uw nieuwe netto* maandlast wordt hypotheek 320.000,- bruto 552,- netto* 182,- hypotheek 520.000,- bruto 1.356,- netto* 643,- Netto bij 60% I.B Rente en andere wijzigingen en acceptatie voorbehouden. Individueel maatwerk. De overwaarde wordt gebruikt voor belegging middels een gewone beleggersrekening bij grote Nederlandse financiële instellingen allen ingeschreven als effecteninstelling bij de Stichting Toezicht Effectenverkeer te Amsterdam. Voorbeelden bi| een rendement van 10% op de beleggersrekening. Let op: de waarde van uw belegging kan fluctueren. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Ook voor nieuwe hypotheken bij aankoop woning en voor fiscaal betrouwbaar en voordelig lenen. Financt éle f» i r* s «ifc n HENGELO - S HERTOGENBOSCH - ALKMAAR GEOPEND NA I/N EA VAN 800 - 2) 00 UUR WEEBERGWEG 20. POSTBUS 1287.7SS0 BG HENGE10 (OVGEV0ENAEHTIG0 INTERMEDIAIR TOETSING EN REGISTRATIE BKR TIET KAPITAAL VISIE FINANCIËLE DIENSTEN BV ft INGESCHREVEN ALS CLIENTE NRT NISIER Bij DE STICHTING TOEZICHT ETFECTENVERKEER IE AMSTERDAM EN IS EEN DOCHTERONDERNEMING VAN KAPITAALUNIE HOLLAND NV Bovendien biedt Van der Ham u - een keuze uit een omvangrijke collectie merkmonturen - gratis oogmetingen - een persoonlijke service, waarbij we uw wensen scherp in de gaten houden Gedeputeerde Staten van Zee land maken bekend dat zij in hun Vergadering van 20 juni 2000 ebben vastgesteld: Ie geactualiseerde mandaatre- isters; de aangepaste man- aatbesluiten Extern beleid CdK n GS; het besluit tijdelijk man- aat namens GS; het besluit tijdelijk mandaat vakantieperiode GS voor het jaar 2000. Deze besluiten treden in werking op 14 juli 2000. De besluiten liggen van 14 juli t/m 11 augustus 2000 ter inza ge bij: - het informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, Middelburg. Tel. 0118-631400, geopend op werkdagen van 9.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 16.00 uur; - de Stafafdeling Kabinet Juridi sche zaken en Bestuursonder- steuning van de provincie Zeeland, Abdij 6, Middelburg. ledereen kan tegen betaling van de verschuldigde leges een afschrift van de stukken krijgen. Uitreiking Zeeuwse milieuprijs. hypotheek Als innovatieve financiële dienstverlener introduceert Kapitaalvisie de overwaarde hypotheek. De huizenprijzen zijn de laatste jaren enorm gestegen. U heeft hier door waarschijnlijk een behoorlijke overwaarde in uw woning opgebouwd. Deze overwaarde kunt u nu gebruiken om uw maandlasten aanzienlijk te verlagen en daarbij uw hypotheek optimaal af te stemmen op het nieuwe belastingstelsel. Daarbij kunt u ook nog eens geld in handen krijgen voor een verbouwing, een nieuwe keuken, badkamer, of voor andere bestedingen zoals het inlossen van uw (te) dure leningen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 15