P. o.d. Brouw wint kleiduiven schieten 1 Winderig en fris bij de twaalfde dorpentocht met 1331 wandelaars Regen spelbreker veertiende Eendrachttoernooi Eegedima 0\>" onze zorg Wielercomité tevreden over animo 35e koers smalstad Thools koppel Dick Noteboom/Noud Hogendoorn wint finale heren Donderdag 13 juli 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Rotondeplan maakt toekomst ronde onzeker Secretaris Nap Hage van het wielercomité Sint-Maar tensdijk is meer dan tevreden over de lijst van deelne mers aan de 35e ronde in de smalstad. Zaterdag om kwart voor vier staan in de gecombineerde klasse van de elite/espoirs/sportklasse A zo'n tachtig coureurs aan het vertrek. Alle regionale kleppers zijn aanwezig. De nieu welingen worden op de Molendijk weggeschoten om half drie. Na de magere opkomst bij de vorige editie is Sint Maartensdijk ditmaal wel in trek bij de renners. Ha- ge: „Dit aantal is fantastisch. Bijna uniek." Hobbel verwijderd Nieuwelingen Record aantal deelnemers vrije wedstrijd Peter op den Brouw uit Sint-Maartensdijk is de nieuwe kampioen kleiduiven schieten geworden van KNJV en WBE Tholen/Sint-Philipsland. Hij miste tijdens de le denwedstrijd maar één keer en nam daardoor de wissel beker over van Rien Kooijman die derde werd. De open wedstrijd die de vereniging organiseerde, trok 75 schut ters en zo'n grote belangstelling was er in dertien jaar niet geweest. Hier bleef A. Mulders uit Bergen op Zoom, P. Scherpenisse uit Sint-Annaland de baas. Beter geschoten Verjaal heeft de ideeën in huis! Mooi licht is wonen! Minder Belgen lopen mee en Oud-Vossemeerder opgenomen in ziekenhuis Winderig, fris en af en toe een spatje regen. Dat ken merkte zaterdag de twaalfde Zevendorpentocht waar 1331 wandelaars aan meededen. Dat zijn er 216 minder dan vorig jaar, toen er een recordaantal van 1547 wande laars had ingeschreven. Nieuw was de afstand van 40 ki lometer. Daar waren 156 deelnemers voor. Het bestuur van wandelsportclub (wsc) Vosmeer kijkt tevreden terug op de tocht al schrok het even op toen een van de deelne mers uit Oud-Vossemeer rond twaalf uur opgenomen moest worden in het ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom. Erg geschrokken Licht van gewicht Geoefende lopers Uitslagen De Bidon rijdt Dammenroute Koersballen Joram Dees zesde in Belgisch Geel Bel voor een gratis oogmeting door vakbekwame specialisten Vorig jaar moest het comité nood gedwongen de cyclosportieven sa menvoegen met de amateurs om toch een representatief deelnemers veld aan de start te krijgen. Ditmaal verliep de inschrijving vlotter, ook al omdat de organisatie vanwege de 35e editie een hoger prijzenschema hanteert dan de vorige keren. Op de achtergrond speelt voor het comité ook de onzekere toekomst van de ronde mee. Hage ziet de recon structie van de Molendijk en de Nijverheidsweg met angst en beven tegemoet. Ter plekke moet een ro tonde komen. „Hopelijk pakt het goed uit en worden we niet opge scheept met een onmogelijke bocht. We hebben nog niet nagedacht over een mogelijk alternatief. Maar ik denk dat het uitermate moeilijk wordt om een ander rondje in het centrum te vinden." Zaterdag levert het parcours in ie der geval nog geen problemen op. Een flinke hobbel in de Molenstraat is op verzoek van het comité door de gemeente weggehaald. Volgens Hage krijgen de coureurs een selec tief parcours voor de wielen. De elite's rijden 63 ronden, oftewel 85 kilometer. De nieuwelingen leggen 30 ronden af, wat overeenkomt met 40 kilometer. Hage: „Er blijven al tijd maar weinig renners over. Ze ker bij westenwind is de licht om hoog lopende Sportlaan een zwaar stuk." Bij de elite's is de normaliter in de sportklasse A uitkomende Johan Pemen, de winnaar van vorig jaar, één van de te kloppen coureurs. Ditmaal heeft de snelle finisher uit Rijsbergen wel af te rekenen met meer concurrentie. Alle ogen zullen gericht zijn op Wilfried Bastiaanse uit Hoogerheide, die deze week in Heerle al zijn negende zege van het seizoen behaalde. Ook John Leijs, dit voorjaar de sterkste in Oud-Vos semeer, staat aan het vertrek. Van topamateur Wally Buurstede uit Sint-Willebrord wordt eveneens veel verwacht. Andere kanshebbers zijn de ook in Oud-Vossemeer ex cellerende Perry Bothof en routi niers als Twan den Braber, Eric De Crom, Francois Franse, Peter Hee- ren, Rob Koole en Rob Sienders. Roosendaler Ruud Zijlmans toonde de laatste weken aan ook over goe de benen te beschikken. De streek- renners Marco en Arjan van Haaf- ten, Peter Metske en Ruud Haver- mans hopen eveneens tot in de fina le mee te gaan. Havermans is een gevaarlijke outsider, meent Hage. „Ruud is dit voorjaar helemaal uit vorm geweest, maar is nu op de weg terug." Bij de nieuwelingen zijn geen cou reurs uit de eigen gemeente actief. Corné van Ast uit Rilland is iemand die op zijn trainingsrondjes nog wel eens het eiland aandoet en op Tho- len allicht wil vlammen. Grootste kanshebbers lijken John Bongaards uit De Lier en de uit Ewijk afkom stige Joost van Leijen. De laatste toonde eerder deze week in de ron de van Nieuwendijk nog aan, te kunnen winnen. Het wielercomité Sint Maartensdijk koos al in een vroegtijdig stadium voor een nieu- welingenkoers. Achteraf was start gelegenheid voor junioren, met de goed op dreef zijnde Joram Dees uit Tholen, misschien een aantrek kelijker alternatief geweest. Hage: „Op zich is het jammer. Maar toen we de keus moesten maken was Dees helemaal nog niet in beeld." Voor de ledenwedstrijd meldden zich 31 deelnemers, die onder goe de weersomstandigheden schoten in Sint-Annaland. Het eenvoudige jachtparcours was moeilijker dan het leek. Vooral de dwarse duiven waren voor velen een struikelblok en het lukte dan ook niemand een foutloos parcours af te leggen. Uit eindelijk werd Peter op den Brouw met 29 punten afdelingskampioen, op twee punten gevolgd door zijn dorpsgenoot Bram van der Male. De bovenste helft van de ranglijst vormt de A-klasse, de onderste helft de B-klasse. Tijdens de wed strijd zorgde het Eerste Zeeuwse Jachthoornkorps voor de muzikale omlijsting. De uitslag: 1. P. o.d. Brouw 29 p; 2. A. v.d. Male 27 p; 3. M. Kooijman St.-Annaland, 26 p; 4. H. Fonteijne St.-Philipsland, 26 p); 5. P. Verwijs St.-Philipsland, 25 p; 6. L. Bijnagte Scherpenisse, 24 p; 7. A. van Dijke St.-Annaland, 24 p; 8. G. Polder man Tholen, 24 p; 9. J. Bolier Scherpenisse, 24 p; 10. A. Elenbaas Stavenisse, 24 p; 11P. Scherpenis se St.-Annaland, 24 p; 12. M. Quist St.-Philipsland, 23 p; 13. A. Geluk St.-Annaland, 23 p; 14. M. Punt Oud-Vossemeer, 22 p; 15. R. Mul der Steenbergen, 22 p. De B-klasse wordt aangevoerd door H. van Vos sen uit Sint-Annaland met 21 p. Op de vrije baan konden 250 pun ten behaald worden. Hier won L. Bijnagte met 235 p, gevolgd door M. Punt 220 p; 3. E. Nelisse St.- Maartensdijk 205 p; 4. A. v.d. Male 195 p en 5. P. o.d. Brouw 195 p. De erkende schietbaan Trapke Op in Huijbergen was het decor voor de vrije wedstrijd. Na een forse re genbui duurde het drie kwartier voor er begonnen kon worden, dus dat was geen beste start. Het aantal deelnemers maakte dat alleszins goed, want er meldden zich 75 schutters en dat aantal was sinds 1987 niet meer gehaald. Ook hier gold dat de helft in de A- en de an dere helft in de B-klasse zat. Maxi maal konden 295 punten geschoten worden, wat alleen winnaar A. Mulders uit Bergen op Zoom lukte. De B-klasse begon bij 220 punten en een barrage tussen vijf schutters was nodig om de juiste rangschik king te krijgen. M.J. Zuidweg uit Kortgene was hier de gelukkige. Vorig jaar begon de B-klasse bij 200 punten, zodat er dit keer over het geheel genomen beter gescho ten is. Na Mulders eindigde P. Scherpe nisse uit Sint-Annaland op de twee de plaats met 285 p; 3. M. Oost hoek Zuidland, 280 p; 4. M. Heeren St.-Willebrord, 280 p; 5. L. Bijnag te 280 p. Overige Tholenaren: 9. J. Reijngoudt St.-Philipsland 270 p; 10. P. o.d. Brouw 265 p; 16. M.J. Kooijman St.-Annaland 265 p; 17. E. Nelisse St.-Maartensdijk 255 p; 23. W. Geluk Scherpenisse 245 p; 27. R. Fonteijne St.-Philipsland 235 p; 28. H. Fonteijne St.-Philips land 235 p; 29. J. Bolier Scherpe nisse 235 p; 35. M. Kooijman jr. 225 p. Ook hier was een vrije baan, waar doubletten geschoten konden wor den. Drie doubletten op een kaart en dit vijf keer, dan mocht de schut ter meedoen in de barrage. Een recht van de schutter vandaan gaand doublet is op zich heel een voudig, maar tóch waren er maar drie deelnemers met vijf volle kaar ten. A. Burggraaf uit Leerbroek werd winnaar, L. van Dijk uit Lex- mond was tweede en M. Poot uit Scherpenisse derde. ELECTRO WORLD. DE WERELDZAAK DIE JE KENT Advertentie I.M. Lauran en Niek de Winter uit Oud-Vossemeer hebben via de mobiele telefoon contact met thuis bij café Tolrust in Poortvliet. Met het aantal van ruim 1300 is het bestuur zeer content. Voorzitter Koos Bosters van wsc Vosmeer: „Over een wandeltocht in deze re gio met 1300 mensen zijn we heel tevreden. Dit is ongeveer het maxi mum wat we als organisatie met 120 vrijwilligers kunnen hebben. Vorig jaar was het met ruim 1500 wandelaars gewoon extreem druk. Dat was een topjaar. Daar kun je de ze tocht niet mee vergelijken. We gingen de afgelopen jaren van het ene naar het andere record. Met ruim 500 wandelaar op de 50 kilo meter zitten we heel goed." Tevreden is het bestuur ook met de nieuwe afstand van 40 kilometer. „Voor de vrijwilligers die met ver snaperingen onderweg staan, en de kasteleins, komen de deelnemers nu meer gespreid. Anders kwamen bij na alle wandelaars op de 30 en 50 kilometer tegelijk en dan was er soms geen plek in de lokalen om te zitten." De afstand van 40 kilometer is er ook op verzoek van een aantal wan delaars gekomen. „Dertig, veertig en vijftig kilometer zijn ook de af standen die in Nijmegen gelopen worden." Voor de nieuwe afstand heeft de wsc geen aparte route tree ven te bedenken. „Je gaar uit vwt de 50 kilometerroute. Daar zij» wat stukjes afgesneden. De 40 liep ook zoveel mogelijk samen met de 30 kilometer. Er is maar een stukje van ongeveer drie kilometer apart voor opgenomen." Bij de rustplaats in de kantine van recreatieterrein De Pluimpot in Scherpenisse is het rond half twee rustig. De grootste drukte is hier tussen half twaalf en half een. De vrijwilligers van het Rode Kruis hebben bijna niets te doen gehad. Op het scorebord van het biljart wordt de stand bijgehouden van het blaren prikken: 5. Willy Stoutjes- dijk: „De mensen hebben geen last van blaren. Het weer is goed om te wandelen. Niet heet zoals vorig jaar en niet nat, want met natte voeten krijg je ook blaren." Collega Willy Priem: „Er kwamen ook mensen met spierpijn en verkramping, maar daar kunnen wij niks aan doen. Dat zal ook wel aan het weer liggen. Het is koud en als je dan in een kor te broek loopt, krijg je gauw last." Bij café Tolrust in Poortvliet is het rond twee uur druk. Hier krijgen de wandelaars een stukje bolus. De broers Lauran (14) en Niek (11) de Winter uit Oud-Vossemeer doen voor het eerst mee aan de 30 kilo meter. Eerder liepen ze de tien en de vijftien kilometer. Lauran is net ge beld door zijn moeder via de mobie le telefoon. Om te horen waar ze waren en of alles goed gaat. Ze zijn om half negen vertrokken, liepen een tijdje met een groep mee, maar zijn nu met zijn tweeën. Niek: „Het is een uitdaging. Deze afstand hebben we nog nooit gelo pen. Het is nog tien kilometer onge veer. Ik denk dat we het wel zullen halen." Onderweg hebben ze even moeten schuilen voor de regen. Maar met hun regenpakken aan zijn ze niet nat geworden. Op de Mallandseweg hebben ze gerust. Ze hebben kadet jes mee en pakjes drinken. Bij de Bobbeweelweg in Scherpenisse za gen ze een grote groep wandelaars bij elkaar staan. Op die plaats in de route werd een Oud-Vossemeerder onwel. Hij moest met een ambulan ce naar het ziekenhuis worden ver voerd. Lauran: „We dachten dat ze allemaal bij elkaar hoorden. Toen zagen we dat er iemand op de grond lag. We zijn allebei erg geschrok ken." De familie Van Bloppoel uit Sint- Maartensdijk (vader, moeder en dochter Marieke) loopt ook dertig kilometer. Voor het eerst samen. Mevrouw van Bloppoel deed al eer der mee, maar heeft haar man en dochter enthousiast gemaakt. Ze hebben nu 22 kilometer gelopen. Het grootste deel zit er op. Ook zij vertrokken om half negen. Om tien over elf kwamen ze in Sint-Maar tensdijk aan en liepen ze na de con trolepost in café Smerdiek naar huis om te eten, om om twaalf uur de tocht voort te zetten. Mevrouw Van Bloppoel: „Bij dit weer is het heel goed te doen. We hebben onderweg een paar spikkels regen gehad. Het was niet de moei te." Wat er zo leuk aan is? „Het mooie is dat je op andere plaatsen gaat lo pen die je niet kent. Dit deel van het eiland kennen we wel, maar er zijn stukken bij Oud-Vossemeer waar je niet zomaar komt," zegt moeder Van Bloppoel. Ze lopen alledrie op bergschoenen. Hij (lachend): „Daar is het allemaal om begonnen. We moesten ze inlopen." Ook hier is het op de Rode Kruis post rustig. Han Kurvers en Nan van Nieuwenhuijzen hebben weinig te doen, maar maken wel een praat je met de deelnemers. Kurvers: „Ja, er kwam wel een mevrouw uit Mid delburg met pijn aan haar voet. Die had last van het hielgewricht. Daar kunnen wij ook niets aan doen. Stel datje het intapet en het wordt alleen maar erger. Ze besloot zelf om te stoppen. Ze nam geen risico en is in de bezemwagen gestapt." Boven op de Vrouwendijk bij Tho len staat de straffe westenwind pal op de controlepost. Michael Jan maat staat er samen met twee help sters water in te schenken en zoute 'nopjes' uit te delen. „De eerste snelwandelaar kwam hier om vijf voor half twaalf al aan. De eerste wandelaar een half uur later. De grootste groep passeert hier om half twee. We schenken hier altijd water. Dit is ook het punt waar mensen weten: riu gaat het wel lukken, maar ook het punt waar de wandelaars meestal hun problemen al hebben gehad." Een groep vrienden en kennissen uit Oud-Vossemeer staat weer op het punt verder te gaan. Ze zijn met zijn tienen vertrokken, één heeft opge geven vanwege blaren. Ze zijn nu met zijn zessen, de anderen lopen een ander tempo. De een doet voor de tweede maal mee, de ander voor de eerste keer. Voor Rini Plompen is het de eerste keer. Of hij geoefend heeft? „Ik had geen tijd om te trai nen, maar voor mij is het niet zo moeilijk. Ik ben licht van gewicht, niet zwaar. Ik hoef niet veel mee te sjouwen. Het gaat goed. Ik haal het wel." Op het rustpunt in de boomgaard van Van Dijk aan de Langeweg bij Oud-Vossemeer kunnen de wande laars zich te goed doen aan een ap pel of banaan. W. van de Polder uit Sommelsdijk loopt de lange afstand nu al voor de vierde maal. „Als trai ning voor de vierdaagse in Nijme gen. Het weer is goed. Af en toe hebben we een buitje gehad. Het is niet te warm en de verzorging hier is prima. Daar staat de tocht om be kend. Dat kun je ook wel zien aan het aantal deelnemers. Dat is elk jaar meer geworden." Van de Polder arriveerde al om ze ven uur in het dorp. „Ik werd keurig naar een voetbalveld gedirigeerd om mijn auto te parkeren. Het is goed geregeld allemaal." Hij loopt met mensen die hij op andere toch ten heeft leren kennen en maakt zich op voor de laatste kilometers naar de Vossenkuil. Bij de schuur staat dit jaar Mariët Reitis-Hage namens de ZLTO-Tho- len. Ze deelt folders uit over de landbouw op Tholen, waarin uitge legd wordt dat er 11.000 ha cultuur grond in gebruik is bij 388 bedrij ven. En dat de Thoolse boer een agrarische ondernemer is die met 'moderne productiemethoden een inkomen probeert te verwerven'. Maar naast de folder staan er ook vier emmers met Thoolse produc ten: cichorei, aardappel, tarwe en een suikerbiet. Hage: „Er zijn men sen bij die zeer geïnteresseerd zijn. Velen willen iets meer weten over de cichorei. Ze zien wel dat het iets witlofachtigs heeft, maar weten dan niet wat het is. De meesten vinden het mooi, maar ik spreek niet ieder een aan hoor. Ik kijk eerst even of ze er niet te moe uitzien voordat ik een folder geef." Vooral van deelnemers uit Zeeuws- Vlaanderen kreeg ze positieve reac ties. „Ze vonden het een leuke tip voor hun afdeling van de ZLTO om bij wandeltochten de medewerking te vragen van de boeren en tuinders. Hier hebben ze gezien dat de tocht door dreefjes en een boomgaard gaat. Dat de land- en tuinbouw er spontaan aan meewerkt." Ook hier is het bij het Rode Kruis rustig. Jan Potappel, Herman Rid derhof en Vincent Nooren hoeven niet te prikken. Potappel: „Voor de wandelaars is het niet echt koud en ook niet warm. De meesten lopen hier door. Het zijn veel geoefende lopers."' Op de 50 kilometer (die alle zeven dorpen aandoet) startten 519 deel- nemersi op de 40 kilometer 156 (een aantal liep vorig jaar 30 of 50 kilometer), op de 30 kilometer 404, op de 15 km 155, op de 10 km 72 en op de 5 km 25. Uit de gemeente Tholen deden 159 wandelaars mee (vorig jaar 234). De meesten kwamen uit Oud-Vos- semeer: 82, gevolgd door Tholen 27, Sint-Maartensdijk 17, Poortvliet 11, Sint- Philipsland 11, Scherpe nisse 6, Stavenisse 3 en Sint-Anna land 2. Uit overig Zeeland kwamen 140 deelnemers. Het aantal Belgen was dit jaar be duidend minder. Vorig jaar waren het er 142, nu 94. Uit Duitsland wa ren evenals vorig jaar weer twee deelnemers. De Wandelende Krabben brachten als groep de meeste mensen op de been: 53, gevolgd door Wiego uit Breda met 28 deelnemers. De voet balvereniging Vosmeer 25 leden en de wandelsportclub 21. Verder lie pen ook de afdeling Scherpenisse van de Zonnebloem mee, de natio nale reserve (Natres) en 14 militai ren van de luchtmachtbasis Woens- drecht die vorig jaar tijdens de wan deltocht hun 49-jarige collega G.P. Vereist uit Kruiningen in de buurt van camping De Pluimpot verloren. Ook zijn echtgenote en andere naas te familieleden van de overleden be roepsmilitair liepen zaterdag mee. Op het tennispark van Eegedima in Tholen werd zaterdag onder gunstige weersomstandigheden een deel van het toernooi afgewerkt. Het veertiende Eendrachttoernooi van tennisvereniging Eegedima uit Tholen had dit jaar te lijden onder de slechte weersomstandigheden. De prestaties waren er echter niet minder om. En het gipsen zonnetje dat de 250 deelnemers mee naar huis kregen, bleef lachen. In de catego rie heren dubbel Cl zorgden Dick Noteboom en Noud Hogendoorn uit Tholen voor een verrassing. Niet alleen wisten ze zich te plaatsen voor de finale tegen het Thoolse koppel Frank Knop en Gerard Polderman, ze wonnen de spannende eindstrijd in een tiebreak: 9-8. De Cl-categorie is de hoogste klas se waarin op het toernooi werd ge speeld. Bij de dames dubbel in deze klasse ging de overwinning naar Marjet Bakx en Debbie van Winger den uit Tholen. Ze wonnen hun pou le. Bij het gemengd dubbel waren Jean Paul Fleurbaay uit Sint-Philips- land en Els Hulsman met 8-4 Patrick Willegers en Anja Iriks uit Steenber gen-de baas. Dave van Haaften en Adriaan Schot uit Tholen zorgden bij de heren dubbel D1 voor een ver rassing door de als eerste geplaatste Kees en Jan Heshof uit Steenbergen met 12-4 te verslaan. Daarmee be reikten ze de halve finale. Het zomertoernooi dat op maandag begon, verregende op dinsdag avond. Woensdagavond en zondag middag moest uitgeweken worden naar de hal van de Knotwilg in Steenbergen. De speelschema's wer den vanwege het weer aangepast voor de wedstrijden die vijftig mi nuten duurden. Dertig koppels be traden de banen om er hun partijtje te spelen. Oude en nieuwe vrienden ontmoetten elkaar. En zoals elk jaar kwamen de verliezers zaterdag - de dag voor de finales - terug voor een verliezerstoernooi in de categorieën Dl, D2 en C2. Op die manier biedt het evenement van Eegedima de deelnemers de kans om twee keer te spelen. Het wordt door de deelne mers zeer op prijs gesteld. Na de verliezersronde is er een feestavond met live-muziek in de kantine. Gewoonlijk zijn er zo'n 300 spelers op het toernooi. Dit jaar waren het er 50 minder. Volgens de organisa tie is dat onder meer te wijten aan de activiteiten in Sint-Annaland en de vroege schoolvakantie in deze regio. Behalve Eegedima, waren er ook spelers van de Thoolse zusterver enigingen Jacoba van Beieren uit Sint-Maartensdijk en Ruucstoppe- len uit Sint-Philipsland. Uit West- Brabant kwamen de spelers uit Ber gen op Zoom, Nieuw-Vossemeer, Lepelstraat, Roosendaal, Kruisland. Ook waren er spelers uit Rosmalen (die vroeger in Halsteren woonden) en trouwe gasten uit Dokkum: Jaap en Gini Kleine die al vele jaren aan het toernooi deelnemen en in de omgeving op een camping verblij ven. Het echtpaar bedankte de orga nisatie persoonlijk tijdens het toer nooi voor de goede verzorging en de gezellige sfeer. Ze kreeg een at tentie in de vorm van een Fries drankje. Heren dubbel D2: J. van der Putte (Nieuw-Vossemeer) en L. Haver mans (Oud-Vossemeer) tegen A. En gels (Nw. Vossemeer) en K. Laane (Halsteren): 8-4. Dames dubbel D2: A. Konings ca N. van Kaam (Lepelstraat) tegen K. van Heumen en J. Schuurbiers (Ber gen op Zoom): 8-2. Gemengd dubbel D2: J. en G. Klei ne (Dokkum) tegen L. van Loon en A. Huygens (Halsteren): 8-3. Heren dubbel Dl: J. Nieuwkoop (Tholen) en L. Havermans (Oud- Vossemeer) tegen W. Schoonen (Halsteren) en P. Schrassert (Rosma len): 8-5. Dames dubbel Dl: G. Schoonen (Halsteren) en J. Schrassert (Rosma len) tegen J. Ernest (Fijnaart) en S. Buuron (Steenbergen): 9-8. Gemengd dubbel Dl: A. Helmons en J. Theuns (Steenbergen) tegen D. van Haaften en H. Braai (Tholen): 9-8. Heren dubbel C2: S. van Agtmaal en P. van Wesel (Steenbergen) tegen J. Broeren en A.Theuns (Steenber gen): 8-6. Dames dubbel C2: N. Breker en G. Verkouteren (Tholen) tegen L. van Treyen en P. Nagelkerke (Lepel straat) 6-3. Gemengd dubbel C2: K. Raats (Tholen) en W. de Ron (Steenber gen) tegen B. Doornen (B. op Z.) en B. vd Heide (Halsteren): 8-3. De inbreng van Thoolse toerfietsers voor de Dammentocht van Tandje Bij was minimaal. Zeven eigen le den, een gast uit Bergen op Zoom en vier West-Brabantse fietsvrien den van clublid Kosta Sfrintzeris uit Oud-Vossemeer begonnen zater dagmorgen rond de klok van negen uur in Sint-Maartensdijk aan de 150 kilometer lange tocht. In de vooraf gaande week hadden diverse leden afgezegd, de volgwagenchauffeur was plotseling verhinderd en de weersvoorspellingen waren slecht. Er werd zelfs nog even aan uitstel len gedacht, maar de hoop op een goede afloop bleek achteraf terecht. Het bleef zelfs droog, want de re genwolken verdwenen dankzij de opzettende wind. Via de Oesterdam reed het twaalftal naar Zuid-Beveland, waar via de noordkant de Zandkreekdam werd bereikt en zo Noord-Beveland op gereden. Over de stormvloedkering fietste men naar Schouwen-Duive- land. Daar stond in Haamstede de koffie met appelpunt op het pro gramma. Tot hiertoe was de aan wakkerende wind steeds een nadeel. Door het wisselen aan kop werd dit gezamenlijk opgelost, waardoor ook tegen wind het tempo gehand haafd kon worden. Over de Greve- lingendam en de Philipsdam koerste de groep via de Krabben kreek weg weer naar Tholen. De laatste twintig kilometer was de wind opnieuw hinderlijk, maar het leverde geen problemen op en na ruim 150 kilo meter arriveerde de groep tegen drie uur in het clublokaal aan de Markt te Sint-Maartensdijk. De gemiddel de snelheid lag rond de 29,8 km/uur en niemand, ook de 70-jarige Ar- jaan den Braber niet, had daar moeite mee. Het materiaal hield zich uitstekend, dus ook dat viel al les mee. De organisatie had tevoren zeker zorgen, maar na afloop bleek dat niet nodig te zijn geweest en dus was iedereen in alle opzichten te vreden. De rit telde mee voor het seizoen klassement van Tandje Bij. Dat ziet er als volgt uit: 1Atjaan den Braber en Mas Andriesse 1812 km; 3. Kees v.d. Berge 1351 km; 4. Jan v.d. Reest 1278 km; 5. Witte Andriesse 1233 km. Mini-pipe. Voor de skatende jeugd plaatst de gemeente Steenbergen een mini-pipe in Kruisland, bit ge beurt in de groenstrook achter'het parkeerterrein bij het sportpark. De Sptale kosten zijn 19.653 gulden. Uitslagen van de wedstrijden van: Tholen stad: 1. mevr. R. Nagtegaal en mevr. F. Schellinger 22 p; 2. N. Moerkerken en D. Schellinger 20 p; 3. mevr. R. Burrows en J. Geuze 16 p; 4. mevr. D. Pigmans en L. Soo- mers 15 p; 5. mevr. C. Wilsing en J. Bal 12 p; 6. mevr. R. van Driel en mevr. Y. Verkamman 8 p. Joram Dees uit Tholen is dinsdag zesde geworden bij een junioren- koers in het Belgische Geel. De Tholenaar maakte deel uit van een groep van elf man die halverwege de wedstrijd de achtervolging inzet te op de twee koplopers. Drie sprongen daaruit weg en uiteinde lijk kwam Dees een halve minuut achter de winnaar over de meet. Het was slecht weer, maar dat kwam hem goed uit. „Het parcours lag me niet zo. Maar door de regen werd het zwaarder en dat was in mijn voordeel", aldus de Tholenaar. Het afgelopen weekeinde deed hij in Drente mee aan de Rabodrie- daagse. Dees reed alle wedstrijden goed uit, verzamelde nmog wat punten voor het N.K. tijdrijden en werd 38e in het eindklassement. Juniorenploeg WWV. Wielerver eniging WWV begint in oktober met een juniorenploeg. Ambitieuze renners van 16 t/m 18 jaar zijn wel kom. Ploegleider wordt Flip -Sege- ren, trainer Jan Gommers. De eerste training is op 28 oktober. j£" "li Waarom zou u met minder genoegen nemen Grote KerkstraTtt 5-13 Steenbergen Telefoon (0167) S6338S Advertenjie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 13