Ernst en humor bij afscheid van snelle Henkie in Haestinge Met menuborden laatste zet gedaan in strijd voor veiliger Sint-Annaland 'Jammer dat hij vertrekt' Betty van Vossen wint de wedstrijd voor een slogan 'n Beurte vo d'aeven Donderdag 6 juli 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Een koninklijke onderscheiding, veel lovende woorden van sprekers, humoristische sketches van ambtenaren en zang van het Smalstads mannenkoor. Dat viel burgemees ter H.A. van der Munnik vrijdagmiddag ten deel tijdens de officiële afscheidsreceptie in een afgeladen Haestinge in Sint-Maartensdijk, het gebouw waar hij veertien jaar geleden werd geïnstalleerd. De driehonderd stoelen wa ren allemaal bezet. Gezond wantrouwen H.A. van der Munnik benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau Geduld op Beetje bang Toch een gemis Vlóöientrappers Poldermodel is Thools Onder de ruim tweehonderd mensen die burgemeester en mevrouw Van der Munnik vrijdagavond in Haestinge de hand drukten, waren ook twee elfjarige meisjes uit Sint- Maartensdijk. Debora Kross en Lidy Kouwenhoven - de een kwam zo van de Sportlaan op skeelers de sportzaal binnen - wilden wel eens zien wat er te doen was, want er gingen zoveel mensen Haestinge binnen. Eenmaal in de zaal, sloten ze aan in de lange rij om het vertrekkende burgemeesterspaar een hand te geven. Met de onthulling van een menubord op de hoek van de Voorstraat, de Molendijk en het Havenplein in Sint-An- naland is donderdag het sluitstuk geleverd van de plan nenmakerij om het 'toaverkot' in de weekeinden wat or delijker te krijgen. Hoewel, sluitstuk? De maatregelen zijn nog maar kort van kracht en over een jaartje wordt er geëvalueerd. Pas dan zal blijken of alle inspanningen ook het gewenste resultaat hebben gehad. Gezellig houden Faillissement bedrijf Poortvliet Verjaal multimedia specialist in de regio Nieuwsgierig en opgewekt begint Van der Munnik samen met zijn vrouw Riet aan een nieuwe fase in zijn leven, zo zei hij aan het einde van de middag. Ook zijn kinderen Elly en Henk Jan woonden de re ceptie bij. Op de valreep riep hij de ambtenaren op eerder naar het col lege te stappen als hen iets dwars zit. „Ambtenaren zijn uiterst loyaal en deskundig, maar geef het niet te gauw op in de discussie. Het gaat om een kritisch product." Toen Van der Munnik de commissa ris van de koningin drs Van Gelder zag binnenkomen, wist hij dat er een onderscheiding aan zat te ko men. Gewoonlijk stuurt de provin cie bij het vertrek van een burge meester een ambtenaar, nu kwam Van Gelder om Van der Munnik de versierselen om te hangen die horen bij de onderscheiding van ridder in de orde van Oranje Nassau. Het werd een onderhoudende mid dag, in twaalf etappes. Aan elkaar gepraat door voorlichter Perry Bakx en ambtenaar Lenie de Graaf in een nieuwe opzet: ernst afgewisseld met luim. Bakx zette de toon in deze duopresentatie door majoor Kees (van cabaretier Paul van Vliet) te spelen, een militair van het oude stempel. Met legerpet op en basse stem kondigde de majoor het einde aan van de 'softe periode' van Van der Munnik. Voortaan zou er een militaire wind gaan waaien door het gemeentehuis met Nuis aan het be wind. Discipline was daarbij het to verwoord. Men was gewaarschuwd. En wie langer dan vijf minuten zou spreken, zou door een luik in de vloer van het podium vallen. Van Gelder was de eerste in de rij. Hij had net nog twee afscheidsre cepties gehad en het was hem opge vallen dat bestuurders in zijn pro vincie langdurig hun functie vervullen. „Dat zegt iets over Zee land. Zo ook bij burgemeester Van der Munnik. Meer dan 20 jaar is hij burgemeester geweest. Eerst in Gro ningen, maar veertien jaar in Zee land. En met burgemeesters uit Gro ningen hebben we hier nogal goede ervaringen gehad." Volgens Van Gelder heeft Van der Munnik zijn functie op Tholen ge durende zijn ambtsperiode 'op uit stekende wijze' vervuld. „Hij heeft Tholen - als onderdeel van Zeeland - actief bij de provincie betrokken. Als een gebied met een eigen karak ter, zonder Sint-Philipsland en later met Sint-Philipsland. En duidelijk gemaakt dat Tholen zonder twijfel deel is van Zeeland met zijn speci fieke rol in het geheel." Maar het gaat bij het onderscheiden van een burgemeester om meer, zo legde de commissaris uit. Het be kleden van andere f uncties naast het burgemeesterschap wordt gewaar deerd. Zo maakte de burgemeester zich verdienstelijk op maatschappe lijk terrein in de zorg voor gehandi capten en zieken. En dat was de re den waarom Van der Munnik benoemd werd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. De burgemeester is bestuurslid van de Recreatiestichting Gereformeer de kerken in Nederland (De blije Wereld in Lunteren), voorzitter van de interkerkelijke stichting diaco naal vakantiewerk en lid van de raad van toezicht van het psycho therapeutisch centrum De Vier sprong. De burgemeester reageerde meteen op de benoeming. „Ik dacht dat het niet meer voor burgemeesters was weggelegd. Het wordt gegrond op maatschappelijke verdiensten, niet zozeer op de bestuursfunctie. Ik heb zelf tientallen onderscheidin gen mogen uitdelen. Ik ben bijzon der vereerd dat het mij ook ten deel is gevallen." Loco-burgemeester I.C. Moerland feliciteerde de ridder en overhan digde hem een speelgoedschild met plastic zwaard. Moerland herinner de eraan dat de burgemeester in staat is geweest als coördinator op te treden als er in het college me ningsverschillen waren. Van der Munnik praatte dan net zo lang tot het college eruit was. „Je was ook wel eens strak in de leer, maar het is goed dat je de lijn recht houdt. Je nam veel initiatieven, was sturend, maar ook wel eens belerend. Ook vond je dat een gezond wantrouwen goed is voor de politiek." Van der Munnik wist te zwijgen als het graf toen hij solliciteerde naar een andere burgemeestersfunctie. „Daar ben ik nooit achtergekomen. Je was een geslaagd burgemeester en toch besloot je om weg te gaan. We zijn dankbaar voor al je diensten en ik hoop dat je nog lang mag blij ven wonen op Tholen." Als aandenken kreeg Van der Mun nik de zilveren replica van de Vier Vrijheden mee en een plaquette met het wapen van Tholen erin ver werkt. Van het ambtenarenkorps kreeg de burgervader een modern bureau met toebehoren. M. Dijke (SGP), de nestor van de gemeenteraad, feliciteerde Van der Munnik met zijn onderscheiding. Dijke zei dat Van der Munnik veer tien jaar geleden in een rijdende trein was gestapt. En dat door het samengaan van Tholen en Sint-Phi lipsland er een wagon was bijgeko men wat meer inspanning vereiste van de machinist. „Nu stapt u uit en bent u straks ambteloos burger." Burgemeester H.A. van der Munnik werd tijdens zijn afscheid in Haestinge op de proef gesteld door zijn ambtenaren. Hij moest vragen beantwoorden en opdrachten uitvoeren. Zijn vrouw, dochter en zoon vormden de jury. Dijke wees erop dat Van der Mun nik onze enige oud-burgemeester is die nog in leven is.' Dat wekte bij het publiek op de lachspieren, maar Dijke zei dat serieus te bedoelen. Volgens Dijke wist de raad al snel welke mening Van der Munnik had. „En als de raadsvergaderingen te langdradig werden, wist u het snel te beëindigen. Het kan ook zijn dat uw geduld dan op was." De nestor memoreerde ook aan het feit dat Van der Munnik de eerste burgemeester was met vier wethou ders en ook de eerste die internatio nale contacten legde, namelijk met het Poolse Itawa. Hij wenste Van der Munnik en diens vrouw 'Gods onmisbare zegen' toe. De tweede luchtige noot kwam van A. van de Sande die gemeentesecre taris Nieuwkoop verving (vanwege gezondheidsklachten verhinderd). Hij presenteerde een afrekening en een eindrapport met zes vakken over de vervolgopleiding Tholen (na de gemeenten in Groningen) voor 'snelle Henkie'. Volgens Van de Sande had de burge meester er met 14 jaar, veel te lang over gedaan. In taal was hij 'niet stil te krijgen.' Het gedrag was een 'ge voelig onderwerp.' „Hij verbouwde zijn werkruimte. Verzet zat al jong in je bloed. Je streed voor een status aparte in het Zeeuwse." In zijn 'sociale gedrag' vergat de burgemeester nooit om op kraamvi site te gaan bij de ambtenaren. Aan vankelijk leek dat beperkt tot twee keer per jaar, maar het gemiddelde steeg naar zeven. En zijn werktem po was hoog, 'om niet te zeggen moordend.' Van de Sande concludeerde dat Van der Munnik een kei van een burge meester is geweest. Die kei gaf de waarnemend-secretaris terug aan Riet, de vrouw van de burgemees ter. En Van der Munnik mocht nu 'achter de geraniums' gaan zitten. Het Smalstads mannenkoor bracht twee nummers: Tel me why (een barbershoplied met een vraag en antwoordspel) en een opgewekt Dansliedje. Burgemeester A. Zilinsky van Itawa kwam twee jaar nadat hij burge meester was geworden in contact met Van der Munnik. Zilinsky was een van de eerste van de 32 burge meesters in Polen. Hij herinnerde de kennismaking met Van der Mun nik die 'charmant glimlachte maar ook iets ondoorgrondelijks had in zijn ogen'. „Ik was er een beetje bang van. Hij stelde me veel vragen zoals een leraar vragen stelt aan een leerling." Volgens Zilinksy is de burgemeester een grote steun geweest voor de Poolse gemeente. Maar ook dankzij Van der Munnik werd hij drie maal herkozen, zo zei hij. „Hij opende voor ons het venster naar het Wes ten. Ik neem afscheid van hem als publiek bestuurder, maar verwel kom hem als privéburger in Itawa." Als blijk van waardering ontving Van der Munnik een set glazen met het gemeentewapen van de Poolse zustergemeente. Het personeel van de sector ge meentelijke ontwikkeling (ruimte lijke ordening, volkshuisvesting en openbare werken) liet aan de hand van dia's zien waar de burgemeester zich zoal mee bezig had gehouden; ,Ja, het is uit uw ambtstijd gegre pen...' Elke woonkern passeerde de revue (zoals de perikelen rond de haven van Sint-Philipsland en het parkeren van auto's in Poortvliet). Ook oud-gemeentesecretaris A. Ize- boud verscheen ten tonele. Hij werkte tien jaar samen met Van der Munnik en vond het tijd om (op hu moristische wijze) uit de school te klappen. Hij probeerde erachter te komen waarom de vrouw van Van der Munnik voor Henk had geko zen. „Wij weten het niet, hij ook niet." Hij lichtte een tipje van de sluier op, maar onthulde ook de ant woorden die de burgemeester had gegeven in een enquête over het burgemeesterschap. Zó had de bur gemeester geaarzeld op een vraag of hij een burgemeesterspost elders zou ambiëren. En op de vraag of hij een andere functie zou willen, had hij gezegd dat hij 'slechts voor bur gemeester geschikt was.' Wel zou hij graag meer portefeuilles hebben gewild. En over de omvang van het college met vier wethouders zou Van der Munnik hebben geant woord dat het 'veel kleiner kon, ge zien mijn capaciteiten.' Ook Van der Munniks eigenaardig heden en typische uitspraken pas seerden de revue. „Zo kon hij zeg gen: Ik heb er geen verstand van, maar ik vind het een prima plan. En: ik ben burgemeester Van der Munnik, om het zomaar eens te zeg gen." Ook voorzitter A. van der Lee van de personeelsvereniging deed een duit in het zakje. De burgemeester ontving de koningin en de vrouw van president De Klerk van Zuid- Afrika, maar op de dia's die de voorzitter toonde was een tevreden Van der Munnik te zien met de gro ten der aarde, zoals Clinton en Jelt- sin, Thatcher en Gorbatsjov. Het mannenkoor zong vervolgens Ein Freund en een lied met eigen tekst over Tholen in de zonneschijn en een burgemeester die van het le ven geniet omdat er geen raad, geen b. en w.-vergaderingen meer zijn om voor te zitten, 'geen varkens, geen ergernis, geen werk, en toch een gemis.' Het muzikale intermezzo werd overgenomen door de groep rond de populaire violist André Rieu, ge speeld door Bakx, met het gemeen telijk salonorkest Henk Adieu be staande uit ambtenaren van de sector middelen (financiën en inter ne -zaken). De muzikanten kwamen uit de foyer de zaal binnen met hun instrumenten en liepen in histori sche kledij ('de oude gordijnen van de trouwzaal') het podium op. Van de eerste beroepscommandant J. de Feijter ontving Van der Mun nik de nieuwe brandweerauto in mi niatuur voor Sint-Philipsland omdat de echte nog niet 'geleverd was. Vol gens De Feijter heeft de burgemees ter zich altijd de ambassadeur van de brandweer gevoeld. „Wij hebben dat zo ervaren. U was de opperbe velhebber, maar daarnaast de am bassadeur. En dat is niet vanzelf sprekend want u was het 24 uur per dag." Hij bedankte Van der Munnik voor de steun aan slachtoffers bij bran den en ongevallen, maar ook de steun die hij aan de brandweerlie den verleende in moeilijke situaties. Naast een blusvoertuig kreeg de burgemeester ook een ambassa deursauto. Is de aanrijtijd voor de brandweer 15 minuten, de burge meester kreeg een tas met het op schrift ,Nog zes uur om de spullen te pakken." De afdeling algemeen bestuur en welzijn tenslotte onderwierp Van der Munnik aan een vragenspel waarbij zijn vrouw en kinderen voor jury moest spelen. Een van de vragen luidde: wat valt er nog te openen, een bank of een blik dop erwten? Hij moest ook opdrachten vervullen zoals een overhemd strij ken en een tent opzetten om in aan merking te komen voor het diploma P van pensionering. Hij slaagde daar uiteindelijk in eh kreeg ook nog eens zo'n twintig on derscheidingen omgehangen, zoals de orde van het gulden varken, be schermheer Vlóöientrappers, kam pioen lintenknippen, het beste paard van stal-bewijs, de Frigge/Van den Donker award en U kunt wel gaan trofee. Van der Munnik moest er even van bijkomen toen hij weer op zijn stoel plaats nam. Daarna kreeg hij het laatste woord. „Wat nog te zeggen? Ik zeg ja en amen op wat werkelijk waar is, maar wat te hoog is aangezet, daar moet wat van af." Van der Munnik had met verbazing kennis genomen van het optreden van zijn ambtena ren. „Het was verrassend en ontroe rend. Het is nu tijd voor een ma nager culturele zaken om deze mensen verder te begeleiden naar een professionele cabaretcarrière." Met de onderscheiding van de ko ningin was hij zeer in zijn nopjes. „Maar het straalt uit op alle mensen waar ik mee te maken heb. Hier en daar vallen er onderscheidingen. Dat hadden er meer mogen zijn." Tegen Moerland zei hij dat hij wat belerend overkwam als hij wat strenger werd, maar dat een onder wijzer (zoals Moerland was voordat hij wethouder werd) er niet goed te gen kan omdat hij zelf leerlingen op die manier zo toespreekt. „Maar het bleef altijd in het goede. Ik heb ook steeds in het oog gehouden dat de raad het hoofd van de gemeente is en er nooit een farce van gemaakt. De raadsvoorstellen die werden aangenomen zijn altijd uitgevoerd, al geef je je niet gauw gewonnen." Na 30 jaar 'omzwervingen' door Nederland kijkt Van der Munnik samen met zijn vrouw opgewekt de toekomst in, zo zei hij. Het speet hem dat zijn kinderen Elly en Henk Jan wat langer over de school moesten doen omdat ze regelmatig verhuisden, maar dat had hen niet gedeerd, zo viel uit hun reactie af te lezen. Ook bedankte hij zijn vrouw die 'waardevolle adviezen' gaf. Tegen Dijke zei hij dat ze het 're delijk goed met elkaar konden vin den'. En dat de consensus de bo ventoon voerde in de Thoolse bestuurscultuur. „Het poldermodel is hier op Tholen ontwikkeld. Een model zonder achterkamertjes." Ook bedankte hij het mannenkoor en burgemeester Zilinsky. Hij zei te hopen dat Tholen de stedenband levendig houdt, en dat hij Itawa als privé-burger kan bezoeken. Oud secretaris Izeboud was altijd zijn vertrouwenspersoon geweest, maar had er nu 'gruwelijk misbruik' van gemaakt. „Afscheid nemen we met nieuws gierigheid en opgewektheid die ons eigen is. Het is fantastisch om te zien hoeveel mensen er zijn geko men. Bedankt." „We wilden even zeggen dat we sen kwamen gedag zeggen, het jammer vinden dat hij weg gaat", vertelden Debora en Lidy. Ze kregen nog limonade en vlogen tpen weer naar buiten, een recep tie-ervaring rijker. Velen moesten een half uur tot drie kwartier wachten voordat ze aan de beurt waren om afscheid te nemen van burgemeester en mevrouw Van der Munnik. Bestuurders van ver enigingen, inwoners die in de afge lopen veertien jaar een koninklijke onderscheiding hadden gekregen, predikanten, notarissen, vertegen woordigers van het basis- en voort gezet onderwijs, de Brabantse col lega's Van Wijk (Steenbergen) en Klitsie (Woensdrecht), buren, oud ambtenaren, kortom heel wat men- Voor de receptie hadden burge meester en mevrouw Van der Mun nik een muzikale hulde in ont vangst genomen van de gezamen lijke muziekverenigingen. En de vrijwillige brandweer bracht een zanghulde o.l.v. Han Ridderhof. In Haestinge was er tijdens de recep tie ook steeds muziek van verschil lende leerlingenorkesten, die zich Hink lieten horen. Toen tegen kwart voor negen het koperkwartet van Accelerando optrad, was de rij met receptiegangers verdwenen. Het podium achter het burgemees terspaar was gevuld met stapels ca deaus. Secretaresse Lien van Sprun- del-den Engelsman had het er druk mee. Deborah Kross (met skeelersen Lidy Kouwenhoven kwamen zo van de Sportlaan even Haestinge binnen om het burgemeesterspaar een hand te geven. Betty van Vossen en burgemeester H.A. van der Munnik geven het startsein voor St. -Annaland veilig door een zogenaamd 'menubord' te onthullen. hetzelfde neer, maar die van u was anders. Ik heb hem wat ingekort, want een slogan moet kort zijn. Maar ik heb wel de ingrediënten die u aan reikte gebruikt. Daarom mag ik u deze cadeaubon overhandigen", al dus Van der Munnik die de daad bij het woord voegde. Voor de onthulling van het bord was welgeteld een kwartier beschikbaar. Aanvankelijk plande men de hande ling om kwart over twaalf, maar de gemeente stelde de zaak uit tot half zes. Aangezien om zes uur de voet balwedstrijd Italië-Nederland in de Burgemeester H.A. van der Munnik zal dat niet meer meemaken. Tenmin ste, niet als burgemeester. Het onthul len van het zogenaamde 'menubord' was namelijk zijn op één na laatste officiële daad. Vrijdag nam Van der Munnik afscheid als eerste burger van Tholen. Hij wordt opgevolgd door de uit Ede afkomstige W. Nuis. Voor het menubord werd een wed strijd uitgeschreven om een pakken de slogan te vinden. „We kregen een heel lijstje met inzendingen te zien, maar die van u viel op doordat hij zo lang was", zei burgemeester Van der Munnik tegen Betty van Vossen die de wedstrijd heeft gewonnen. „De andere motto's kwamen eigenlijk op halve finale van het EK begon, wil de burgemeester Van der Munnik het niet te lang maken. „We hebben een kwartier. Het andere kwartier hebben we nodig om weer op tijd thuis te komen." Zo lang duurde het echter allemaal niet. Onder toeziend oog van onder meer enkele horeca- vertegenwoordigers en politie-agent A.M.L. Weijler (voor de gelegen heid op de fiets) trokken de burge meester en mevr. Van Vossen een met lood verzwaard doek (vanwege de wind) van het bord. Op het recht hoekige, blauwe borden staat bo venaan het logo van de gemeente. Daaronder de slogan 'Welkom. Sint-Annaland veilig en gezellig. In Sint-Annaland kan veel, maar niet alles...' en de boetes die er op diver se overtredingen staan, zoals met al cohol over straat lopen dat op 150 gulden komt te staan. Wildplassen en herrie schoppen kosten 100 gul den. „We gaan er nu aan werken om de maatregelen die afgesproken zijn (en die per 1 juli pas echt helemaal inge voerd zijn en gehandhaafd worden) tot een succes te maken. Ik hoop dat Sint-Annaland er beter van wordt. We willen het hier gezellig houden, niet vanalles afsluiten", aldus Van der Munnik die wees op de al geno men maatregelen. „Er is meer ver lichting gekomen in de Voorstraat die ook op bepaalde tijden afgeslo ten is voor gemotoriseerd verkeer. Verder zijn er afvalbakken geplaatst die vandalismebestendig zouden moeten zijn. Dat is nog niet hele maal het geval, heb ik begrepen, maar daar wordt iets aan gedaan." Met een handdruk voor de horeca- vertegenwoordigers en een kwink slag voor enkele in ouderwetse kle dij gestoken meisjes, ging Van der Munnik weer richting huis om net als velen naar een voor Nederland teleurstellende wedstrijd te kijken. Terwijl het groepje belangstellen den zich verspreidde, merkte één van de omstanders nog schamper op: 'hadden ze geen geld voor gro tere letters?' Daarmee doelde ze op het kleine formaat van het bord en de inderdaad niet al te grote letters erop. Wat is 't a móói weer hewist ee in maaje. Vee veuhels overa, in koeien in de waaje. Oalles broeiden uutbundeg hroen. Zoiets gróóts, wie kan dat nae doeri In die sturm, 't ei raek hewist ee'! Bie d'n dokter kwam d'r 'n takke nae benee. De wegt wier afhezet vor oal 't verkêêr, want misschien viele d'r nog wé mêêr. Fleweke oa m 'n zonkracht vuuve. Je wou vaneihus binnen bluuve. Wat was 't wèrm ee, ménsen nog an toe. Md 't is a jil wat luchter noe. Tehenwoordeg bin m 'n oak 'n heldautomaat riek, m'n oeve d'r nie mêê vd nae Smurdiek. In onze aeven ei 'n beurte had: jist uuthebahherd in noe is oak de hloöiing hlad. Tussen de nieuwe basaltstêênen cement. D 'r bin hêên paeltjes mêê, dat bin me nie hewend. De brandweer ei z'n kunde vertöónd op de koaje Onder andere mee 'n autowrak in 'n panne in de loaje. De burrehemêêster ei 't blussen oak heperbêêrd in oardeg vlammen hewêêrd. Medêên oudt 'n d'r mee op om burgervoader te wezen, 'k Wènse 'm 't beste, in de hroeten bie dezen. De scholen ebbe vekansie, de bouwvakkers vrie. In a hae je noe op reize of nie: rust ma lekker uut, 't is zo wêêr verbie. Betty Priem Bos 31 Stavenisse. Fabo cleaning uit Poortvliet is door de rechtbank in Middelburg failliet ver klaard. De firmanten F.J. Bomet (29) en mevr. M.J.J. Bril (28) hebben het verzoek daarvoor zelf ingediend. Zij zagen geen andere weg meer, nadat de schuldenlast tot 175.000 gulden was gestegen. Alles valt in de boedel, inclusief het huis, waarop een bank eerste hypotheek heeft. De woning zal nu verkocht moeten worden. Op de auto is beslag gelegd door één van de schuldeisers. De bezittingen be staan verder alleen uit stofzuigers en schoonmaakmiddelen. Volgens curator mr. E.R. Knoester uit Tholen is het bedrijf in een neerwaart se spiraal gekomen. „Het is een vrij jonge onderneming, dié geen groot eigen vermogen heeft opgebouwd. Het eerste jaar ging het goed, maar het tweede jaar viel ontzettend tegen. Het bedrijf kreeg opdrachten van aan nemers, maar omdat die debiteuren slecht betaalden, werd Fabo cleaning vrij kwetsbaar. De omzet daalde dra matisch en nu is het over en uit." De curator bekijkt nog of de wet schuldsanering natuurlijke personen hierop nog van toepassing kan wor den verklaard, want dat is gunstiger voor de betrokken firmanten. „We be kijken wat daar nog mogelijk is", zegt mr. Knoester. De specialist voor de particuliere en klein zakelijke markt Computers, netwerken, printers, faxen. Zaktelefoons, telefoon centrales. Beeld en geluid. ELECTRO WORLD. DE WERELDZAAK DIE JE KEIMT Advertentie I.M. 1

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 6