Ballonnenwedstrijd op trouwdag k nieuws VISSER 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT t Donderdag 29 juni 2000 Gesprek met horeca Diefstal in bedrijf Ongeval op Oesterdam Toernooi Libre 3-banden Ruim zestig bekeuringen Weinig vis bij Pieterman Jeugd Batho op kamp Rommelmarkt Nieuwe bestuursleden vrouwenbond Schoolkamp in Hoeven Veilig uitgaan Natte laarzentocht Op de fiets naar kamp Schoolreis Land van Ooit Slotavond met barbecue plattelandsvrouwen Bestel-/Bedrijfsauto's Bosspel tafeltennissers j Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Telefoonmast Pilootweg Dronken achter stuur Duitse vaarder met wegenkaart loopt vast Bomen Onder de Linden Geld kinderboerderij Slang aaien op schoolreis 't Hummeltje krijgt steun van Jantje Beton School stopt met ophalen van oud papier Gereformeerde Gemeente beroept kandidaat Botsing Poortvlietsedijk Schoolreis naar kasteel Afscheid juf Van Houdt van de zondagsschool Vernieling van auto Achtste lustrum voor Plattelandsvrouwen DAG EN NACHT - Tholen Deze week vindt het tweede gesprek plaats van gemeente, horeca en be woners van de stadskern in verband met overlast, waaronder vernielin gen, van uitgaand publiek. Burge meester Van der Munnik zei maan dagmiddag in de gemeenteraad op vragen van mevr. Frigge dat het con structieve gesprekken zijn. „We ver wachten nu ideëen van de horeca en de bewoners, waarna b. en w. beslui ten kunnen nemen. Overigens vindt er politietoezicht plaats voor zover dat kan, want het is niet altijd moge lijk", aldus de burgemeester. Bij een bedrijf aan de Energieweg is in het weekend uit een container ge reedschap ontvreemd. De eigenaar heeft bij de politie ondermeer aangif te gedaan van diefstal van een boor machine, een slijpmachine, een las apparaat en een cirkelzaag. Een 34-jarige automobilist uit Ber gen op Zoom botste donderdagmor gen rond acht uur op de Oesterdam tegen de vangrail aan. De bestuurder verloor de macht over zijn stuur, toen hij in de rechterberm belandde. De Bergenaar kwam zelf met de schrik vrij, maar liep wel schade op aan zijn auto. Peter van de Muijsenberg en Marcel van Tienen zijn winnaars geworden van het toernooi libre en driebanden van biljartvereniging Kaay '84. Tij dens de ledenvergadering kregen de winnaars dinsdagavond een wisselbe ker, terwijl de eerste drie spelers in het libre een beker ontvingen. De uit slagen waren alsvolgt: Libre: 1 Peter van de Muijsenberg, 2 Marco Brandwijk, 3 Willem Staub, 4 Cees Bovee, 5 Arno van Loon, 6 Sa- rien Noordijke, 7 Henk Snepvangers, 8 Kees Quist, 9 Jan Jansen, 10 Marcel van Tienen, 11 Kees Bazen, 12 Hans Kok, 13 Martien de Bruijn, 14 Cees Burgers. Driebanden: 1 Marcel vanTienen, 2 Sarien Noordijke, 3 Kees Bazen, 4 Cees Bovee, 5 Arno van Loon, 6 Pe ter van de Muijsenberg, 7 Henk Snep vangers, 8 Hans Kok, 9 Willem Staub. Bij een verkeerscontrole aan de Post weg zijn dinsdag 61 personen be keurd. Voor het niet dragen van een autogordel werden 51 boetes gege ven. Voor het niet verlenen van voor rang bij de afslag richting Halsteren en Oud-Vossemeer, het niet zichtbaar zijn van de kentekenplaat en het niet bezitten van een geldig rijbewijs kre gen daarnaast nog eens 10 personen een bekeuring. Bij de vierde competitiewedstrijd van visvereniging de Pieterman wisten slechts veertien van de 27 deelne mers iets te vangen. Het warme weer van de afgelopen periode en de harde noordwesten wind speelden de visser parten. Zondagmorgen werd er eerst ten hoogte van Wemeldinge gevist. De vissers hadden veel hinder van losgeslagen wier, wat het vissen haast onmogelijk maakte. Schipper H. Kikkert probeerde een betere lo catie te vinden en wierp zijn anker uit in het Lodijkse Gat. De omstandighe den bleven voor de vissers echter las tig. De dames Berrevoets en Van de Berge hadden het rustig met het con troleren van de gevangen vis. Wim van Elsakker ving met een schol van 37 centimeter de grootste vis. Mevr. M. Berrevoets won de blinde lotto. De uitslag van de bootwedstrijd is: I E. van Rijssen 62 punten; 2. H. Kik kert 59 p; 3. mevr. C. Schot 39 p; 4. P. van Tatenhove en W. van Elsakker 37 p; 6. C. Schot 33 p; 7. A. Broeren en A. Leydekkers 32 p; 9. L. Verkerke 30 p; 10. mevr. M. Verkerke 27 p; 11. mevr. L. Spapen 23 p; 12. J. van Els akker 20 p.; 13. H. Hachmer 19 p; 14. B. van Elsakker 17 punten. Het eerste zomerkamp dat badmin tonvereniging Batho voor haar jeugd leden heeft georganiseerd, verliep met 26 deelnemers succesvol. De le den verbleven onder leiding van een tiental senioren twee dagen op cam ping Den Inkel te Kruiningen. Een grote legertent bood onderdak aan de badmintonners, die in leeftijd va rieerden van 8 tot 16 jaar. In het nabij gelegen bos en op het speelveld wer den tal van activiteiten georgani seerd. Op vrijdagavond werd er een play backshow gehouden, terwijl de jongeren op een meegebrachte t.v. ook de verrichtingen van het Neder lands voetbalteam konden volgen, 's Avonds laat ging men het bos in voor een spooktocht, waarbij de op allerlei wijze uitgedoste begeleiders de deel nemers lieten schrikken. De volgen de dag werd onder een stralende zon een spelletjesparcours afgewerkt. Als afsluiting van het kamp stond er een speurtocht in het bos op het program ma. De vermoeide deelnemers wer den aan het eind van de dag weer thuis gebracht. Oud-Vossemeer De hervormde gemeente organise^ zaterdag vanaf negen uur weer de jaarlijkse rommelmarkt. De verko ping vindt plaats op het terrein aan de Veerstraat 22. Ook is er een oliebol lenverkoop en worden er bijzondere voorwerpen per opbod verkocht. De opbrengst is bestemd voor de plaatse lijke hervormde kerk. De algemene vrouwenbond heeft het seizoen in de Vossenkuil afgesloten met een etentje. Tussen het steengril len en gourmetten door werd een lo terij gehouden met verschillende prij zen. Op deze afsluitende bijeenkomst nam Betsy Vaders afscheid als pen ningmeester. Het leek moeilijk te worden om een opvolgster voor haar te vinden, maar uiteindelijk toonde Thea van der Zande zich bereid om deze taak op zich te nemen. Zij vroeg wel assistentie van Jannie van Dienst, wat de instemming kreeg van de le den. Beide dames werden met een applaus als nieuwe bestuursleden ontvangen. Op de jaarvergadering, die in september zal worden gehou den, zal de vrouwenbond nog offi cieel afscheid nemen van oud-pen ningmeester Betsy Vaders. De kinderen van groep 7 en 8 van Die Heenetrechtschool zijn op schoolkamp geweest naar kampeer boerderij, De Koekenshoeve in Hoe ven. De 36 kinderen en zes begelei ders arriveerden na een fietstocht van drie uur op hun bestemming. Op het speelveld rondom de boerderij kon den de leerlingen zich uitstekend ver maken met een schommel en twee wippen en een veld voor voetbal, hockey en korfbal. Na de eerste geza menlijke maaltijd werd er een partij slagbal georganiseerd, 's Middags vertrokken de leerlingen naar het na tuurhistorisch museum in Ouden bosch, waar een speurtocht werd ge daan. Bij terugkomst kregen de deelnemers friet, 's Avonds werd er levend stratego gespeeld in het bos. Rond kwart voor 11 gingen de leer lingen naar de slaapvertrekken. De volgende dag werd een bezoek ge bracht aan een sterrenwacht. Hier kreeg men eerst een film te zien, waarna er met behulp van computers een speurtocht werd gedaan, 's Mid dags gingen de kinderen zwemmen in recreatiepark Bosbad Hoeven. Ook kon men hier waterfietsen, roei en, trampoline springen en op skel ters rijden. Met alle meesters en juf fen van de school werd er 's avonds gebarbequed, waarna de bonte avond werd gehouden met veel toneelstuk jes en muziek. Na een korte nachtrust werden de kinderen de volgende morgen om kwart over zes wakker gemaakt door juffrouw Van der Maas. Zij riep dat iedereen vlug de kampeerboerderij moest verlaten, maar het bleek een grap te zijn. In py- ama moest iedereen namelijk deelne men aan een speurtocht. Om half één 's middags gingen de leerlingen met de fiets weer naar huis. Rond vier uur arriveerden de kampeerders weer te rug bij het schoolgebouw. Burgemeester Van der Munnik ont hult vanmiddag om kwart over twaalf op de hoek Voorstraat/Molendijk sa men met Betty van Vossen het eerste menubord in het kader van het pro ject veilig uitgaan. Mevr. Van Vossen heeft een bijdrage geleverd aan de tekst op het menubord. De Voorstraat is voorzien van nieuwe verlichting en er zijn afvalbakken geplaatst om de situatie op vrijdag- en met name za terdagavond te verbeteren. Vanaf za terdag aanstaande wordt de Voor straat zaterdagavond afgesloten voor autoverkeer om het op en neer rijden tegen te gaan en daarmee de rust te bevorderen. Zaterdag is er weer een mogelijkheid om onder leiding van gidsen van Staatsbosbeheer de slikken en schor ren rondom het dorp te verkennen. De tocht start 's morgens om 9.45 uur aan het einde van de Sluispolder- weg aan de Sluispolderdijk en duurt ongeveer 2,5 uur. De tocht wordt met afwijkende aanvangstijden ook geor ganiseerd op: 12, 15 en 28 juli, 5 en 19 augustus en 2 en 30 september. De tocht gaat door bij een minimale deelname van 10 personen. Deelne mers dienen zich uiterlijk een dag van te voren aan te melden bij het VVV kantoor te St.Maartensdijk, tel. 663771. De groepen 7 en 8 van de Casem- brootschool zijn weer op schoolkamp geweest in Hoeven. Maandagmorgen vertrok een groep van 34 leerlingen met de fiets richting het kampeerver- blijf. De deelnemers werden begeleid door de meesters Van den Broek en Bril, stagiaire Wieteke Boulogne en de ouders Ina van Schetsen, René Ligthart en Marco den Engelsman. Bij de voetgangersbrug in Oud-Gas tel werd er een rustpauze gehouden. Rond half één arriveerden de leerlin gen bij de kampeerboerderij, waar Marcel Bos inmiddels met een vrachtauto de spullen had afgeleverd. Na het inrichten van de slaapvertrek ken werd een bezoek gebracht aan het Bosbad. Bij terugkomst werden de kinderen verrast met friet en een snack, 's Avonds werd er op de speel weide een zeskamp gehouden, die was opgezet door Ina van Schetsen en Wieteke Boulogne. De volgeijfdc dag werd er een bezoek gebracht aan de sterrenwacht, waarna men ging zwemmen in het Bosbad. 's Avonds was er een barbeque met disco. Woensdagmorgen werd om twaalf uur de kampeerboerderij weer verla ten. Op de terugweg stopte men in Oudenbosch. Vervolgens werd er in Nieuw Vossemeer friet met een snack gegeten. Samen met de leerlingen van de groepen 5 en 6, die op mini- kamp waren geweest, werden de laat ste meters richting school afgelegd. De kinderen van groep 5 en 6 verble ven twee dagen in het gebouw van de scouting te Tholen. Bij aankomst gin gen de leerlingen hier eerst t-shirts en vlaggen verven, 's Middags stond het hijsen van de vlag op het programma en werd er een heksenjacht gehouden door het stadje Tholen. 's Avonds was er een barbeque en werd de bon te avond gehouden. Bij een kamp vuur werd de dag afgesloten met een heksenverhaal. De volgende dag nut tigde men het ontbijt in de buiten lucht, waarna er spelletjes met water werden gedaan. Ondertussen gingen enkele moeders pannenkoeken bak ken. 's Middags bracht men een be zoek aan de molen De Hoop. Bij te rugkomst op het kampeerterrein werd iedereen geschminkt voor de voetbalwedstrijd tussen Nederland en Frankrijk. Op de terugreis werd in Poortvliet nog een cafetaria bezocht, wat weer energie opleverde voor de laatste te fietsen kilometers. De kinderen van groep 3 en 4 van de Casembrootschool gingen met schoolreis naar het Land van Ooit. Na het aanleren van de Ooit-groet mochten de kinderen het park in. On der prima weersomstandigheden ge noten de kinderen optimaal van de vele bezienswaardigheden. Onder meer werd er een bezoek gebracht aan het riddertoernooi en het mane getheater. 's Middags konden de leerlingen zich uitleven in speeltuin de Vrouwenhof te Roosendaal. De kleuters bleven dichter bij huis, maar genoten niet minder. Bij ouders in de buurt van de school waren spel letjes uitgezet, die de kinderen moes ten opzoeken. Met de huifkar of de reuzetractor werd vervolgens een be zoek gebracht aan camping de Krab- bekreek, waar ook werd gegeten. Een kleurplaat en een filmpje vormde de afsluiting van deze activiteit. De plattelandsvrouwen hebben het seizoen afgesloten met een barbeque in St.-Philipsland. De 32 aanwezigen kregen in verband met het 40-jarig bestaan van de bond de eerste vier drankjes bij het etentje gratis aange boden. Na een welkomstdrankje en soep liet men zich de diverse soorten vlees met salades goed smaken. De gezellige bijeenkomst werd afgeslo ten met ijs en koffie. Op 12 augustus staan de plattelandsvrouwen op de braderie. Met ondermeer een verlo ting en een raadspel hoopt men dan de clubkas weer te spekken. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Tafeltennisvereniging Smash '76 sloot het seizoen voor de jeugdspe lers af met een spel in de bossen bij Bergen op Zoom. Met 44 deelnemers was er vrijdagavond veel belangstel ling voor deze slotactiviteit. In het bos moesten groepen proberen el- kaars vlag te veroveren. Na het spel werd de jeugd getracteerd op limona de en chips. De organisatoren Adrie Aarnoudse en Piet van Dijke konden terugzien op een geslaagde activiteit. Bij het laatste trainingsuur in de Wel- levaete bleven dinsdag de batjes en Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag ♦Malse Biefstuk 250 gram 7,00 ♦Drumsticks vers of •gemarineerd 1 kg. 7,00 ♦Varkensfilet 500 gram 7,45 Magere speklappen 1 kg Saucijzen 500 gram Kipschnitzels 5 halen Gebraden gehakt 150 gram 1,80 Boterhamworst 150 gram 1,80 Mosterdrollade 100 gram 1,80 Gebraden gehaktballen per stuk 1,20 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. de balletjes bij de leden in de sport tas. Met andere sporten deed men nu eikaars krachten meten. In verband met het EK-voetbal en de feestelijk heden vanwege 525 jaar St.-Anna- land vervalt de jaarlijkse afsluitende avond met de leden. De barbeque zal nu worden gehouden voor aan vang van het nieuwe seizoen. Dan zullen ook de diploma's worden uit gereikt aan de jeugdleden. Stavenisse Aan het begin van de Pilootweg komt een mast van bijna 24 meter voor het mobiele telefoonnet van Libertel. De oppervlakte is 25 m2 en de kosten worden geraamd op 65.000 gulden. Het plan ligt nog ter inzage in het ge meentehuis te Sint-Maartensdijk. Een 23-jarige automobilist had zater dagmorgen rond 9.30 uur bijna de gehele Provincialeweg nodig om met zijn auto op de weg te blijven. De be stuurder negeerde een stopteken van de politie en vermeerderde zelfs zijn snelheid. De politie zette de achter volging in en reed de dronken be stuurder klem. Bij zijn aanhouding bleek de bestuurder drie keer te veel alcohol te hebben gedronken en ook niet in het bezit te zijn van een rijbe wijs. De man, die geen vaste woon- of verblijfplaats heeft, kreeg een rij verbod van 9 uur en een dagvaarding. De sleepboot Mistral van bergingsbe drijf Van den Berge moest vrijdag in actie komen om een vastgelopen Duits motoijacht naar de haven te slepen. De eigenaar van het jacht was in het havenkanaal in prohlemen geraakt, doordat de motor alleen nog maar achteruit draaide. Toen de sleepboot arriveerde, meende de Duitser dat hij in Brouwershaven was en vertelde hij dat hij vanuit Duits land aan de hand van een wegenkaart zijn route had bepaald. Een dag eerder werd de sleepboot Zephyrus van bergingsbedrijf Van den Berge ingeschakeld om twee werkschepen in de haven vlot te trek ken. Beide schepen van aannemer Paans uit Werkendam waren in de glooiing van de haven gewaaid. De werkschepen met een lengte van zes tig meter waren bezig met het uitvoe ren van werkzaamheden aan de glooiing van de haven. Zestien kleinbladige linden moeten Onder de Linden sneuvelen voor de aanleg van een rotonde door de pro vincie. B. en w. hebben hiervoor 20 juni een kapvergunning verleend. Het besluit ligt nog ter inzage tot 2 augus tus in het gemeentehuis. Veertien moeders hebben gisteren middag op het terrein van kinderboer derij 't Lamsoortje 600 gulden over handigd aan het stichtingsbestuur. Het was de opbrengst van de verkoop tij dens koninginnedag, toen op de Markt een stand was ingericht voor de verkoop van koffie, thee, limona de, broodjes, cake, pannekoeken, e.d. Toen de zeskamp 's middags niet doorging, verplaatste men de verkoop naar het sportveld, waar een voetbal wedstrijd aan de gang was. Daar wer den nog twintig pakken met panne- koekenmix verwerkt. De opbrengst was zo royaal omdat de artikelen door de supermarkt werden geschonken. Organisator Suzanne Geuze vond het heel erg leuk om te doen. „Ik doe dit ook altijd op de Rieburch en werd ge vraagd om op koninginnedag een ver koopstand in te richten. Samen met mijn vriendin Christina Stokman, die op de Juliana van Stolbergschool al tijd de koffie e.d. verzorgt, hebben we totaal veertien moeders bij elkaar ge kregen. En dat is heel goed bevallen' aldus Suzanne Geuze. Aan het einde van het schooljaar zijn de kinderen van groep 1 t/m 6 van de Juliana van Stolbergschool weer op schoolreis geweest. De kleuters ver trokken woensdagmiddag met de bus naar Hollands Hoeve in Goes. Na een bezoek aan de kinderboerderij be zochten de kinderen de speeltuin. Voordat men weer terug in de bus ging kregen de kleuters als tractatie een ijsje. Twee dagen later vertrok ken 's morgens om zeven uur de kin deren van groep 3 t/m 6 richting de bloemenveiling in Naaldwijk. Hier kreeg men een rondleiding door de veiling, waarbij men ondermeer de koelcellen, de enorme hoeveelheden bloemen die elke dag geveild worden en de veilingklok zag. Ook werd er een bezoek gebracht aan het reptie lenzoo Serpo in Delft. De kinderen maakten een puzzeltocht langs hage dissen, slangen, spinnen en krokodil-, len. Aan het einde van de puzzeltocht vertelde een medewerker iets over slangen, waarbij ook enkele kinderen de slangen mochten vasthouden en aaien. Nadat er verschillende souve nirs voor thuis waren aangeschaft vertrok de bus naar speeltuin Vrou wenhof in Roosendaal. Hier ver maakten de kinderen zich optimaal met allerlei speeltoestellen. Met het eten van friet met een snack werd de ze schoolreis afgesloten. Rond zes uur arriveerde de bus weer bij de school. Het nationale jeugdfonds Jantje Be ton stelt een bijdrage van 2500 gulden beschikbaar voor de inrichting van het nieuwe gebouw van peuterspeel zaal 't Hummeltje. Na de zomerva kantie zullen de peuters de nieuwe lo- katie in gebruik nemen. Op zaterdag 16 september kunnen inwoners de peuterspeelzaal tijdens de open dag komen bekijken. De Juliana van Stolbergschool heeft in verband met organisatorische rede nen besloten om met ingang van juli te stoppen met het inzamelen van oud papier. Het bestuur van de school be raadt zich op mogelijkheden om in de toekomst deze activiteit toch nog voort te kunnen zetten. De Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op kandidaat D. de Wit uit Bennekom. Bij een botsing op de Poortvlietsedijk zijn gistermorgen twee auto's be schadigd geraakt. Een 39-jarige auto mobilist reed over de Poortvlietsedijk richting Poortvliet. Voor hem reed een 36-jarige bestuurster die moest stoppen omdat een auto voor haar af wilde slaan, maar moest wachten voor tegemoetkomend verkeer. De 39-jarige bestuurder kon echter niet meer op tijd remmen en reed achter op de auto van de vrouw. De bestuur ders bleven ongedeerd. De kinderen van groep 1 en 2 van de Groen van Prinstererschool brachten een bezoek aan kinderboerderij 't Lamsoortje in Sint-Maartensdijk. Bij terugkomst werden de kleuters ge tracteerd op friet, 's Middags werd er een bezoek gebracht aan de speeltuin in Sint Annaland. Enkele dagen later gingen de leerlingen van groep 3 t/m 8 op schoolreis. Met de bus werd een bezoek gebracht aan de oude stad Gent in België. De kinderen kregen een rondleiding door schildknapen en een ridder in kasteel 't Graven steen. Een spannend verhaal deed de Middeleeuwen en de sfeer van het kasteel weer herleven. De leerlingen zagen ondermeer de martel- en fol- terwerktuigen. Aan het einde van de rondleiding werden de scholieren ge slagen tot ridder en wist men de ver borgen schat te ontdekken. Deze be stond uit gouden dukaten, die men kon opeten. In het plaatsje Heusden werd vervolgens een bezoek gebracht aan een speeltuin, waarbij men een ritje kon maken op een olifant, ka meel of pony. Ook genoten de leer lingen van de kunstjes die papegaai en lieten zien en had men veel lol bij de lachspiegels. Op de terugweg werd er bij de Speelmansplaten ge stopt. Hier werden de leerlingen op friet getracteerd en kon men nog spe len. Rond half acht arriveerde de bus weer bij de school, waar de ouders de kinderen al stonden op te wachten. De kinderen van de zondagsschool Samuël van de Gereformeerde Ge meente hebben donderdag afscheid genomen van juffrouw Mariëlle van Houdt. In het huis van juffrouw Jan- neke Prosman kwamen de jongste kinderen bij elkaar voor het afscheid. De kinderen bekeken hier dia's van Israël en kregen van juffrouw Van Houdt allemaal een verrassing. Juf Van Houdt werd toegezongen 'Dat 's Heeren zegen op u daal', waarna meester Duvekot haar een Bijbels dagboek overhandigde. De kinderen kregen aan het eind van deze mid dag nog een ijsje. Mariëlle van Houdt is drie jaar juffrouw geweest bij de zondagsschool. Op de laatste bijeenkomst voor de zomervakantie werd officieel door de kerkenraad en de leiding van de zondagsschool van haar afscheid genomen. Na de va kantie zullen juf Janneke Prosman en juf Linda van Vossen de leiding voortzetten voor de jongste groep kinderen. Terwijl zijn kersverse bruid Tamara Buys de touwtjes in handen houdt, knipt Rogier Heuvelman ze door. Een ballonnenwedstrijd op je trouwdag. Dat overkwam vrij dagmiddag het bruidspaar Heu- velman-Buys. Na de huwelijks plechtigheid in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk, kreeg de bruid een tros ballonnen in han den die de bruidegom los moest knippen. Tegelijk met het omhoog gaan van die kleurige bollen, lie ten ook alle gasten hun ballonnen op. Het is de bedoeling dat de kaartjes die eraan hingen, door dg vinders geretourneerd worden a*n het bruidspaar. Op de kaart jes staat natuurlijk dat de twee geliefden in het huwelijk zijn ge treden, maar ook het verzoek om het kaartje terug te sturen mét daarop de vindplaats. De hele wedstrijd was het idee van de col lega's van de bruid, Tamara Buys uit Oud-\'ossemeer. Zij werkt na melijk als receptioniste in het ge meentehuis. Daardoor hoefden haar collega's niet ver weg om de huwelijksvoltrekking bij te wo nen. De ambtenaar (werkzaam op de afdeling burgerzaken) trouwde unet Rogier Heuvelman uit Helle- poetsluis. Heuvelman is keuken- verkoper. Zondag 2 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Van de Beukei, Kapelle. 17 u. ds. Wilschut, Barendrecht. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Beek, Eemdijk. 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Paridans. 19 u. geen avonddienst. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.45 u. drs. Roos, Leiden. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kooien, IJsselstein. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere, Tholen. CHR. GEREF. KERK vr 30/6 14 u. ds. Van der Zwan, huw. bev.) 10 en 14.30 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Melis, Genemuiden. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u ds. Kommers (H.A.). 18 u ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Reinders, Maar tensdijk. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Verweij, Middelburg. 19 u. ds. Van der Veer, Gouda. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 4/7 19.30 u. ds. Kort, Rijssen. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Kaptein, Nieuw Lekkerland. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u.leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u ds. Beider, Nieuwe-Tonge. 18 u. ds. Peene, Driesum. GEREF. KERK 10 u. ds. dhr. Jansen, Oud Gastel. 14.30 u. ds. Petter, Dongen. GEREF. GEM. 10 u. ds. Melis, Genemuiden. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 19.30 u. ds. Van Aalst, Ridder kerk. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein (H.A.). 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. stud. Brugge. do 6/7 19.30 stud. Hoogerland, Nunspeet. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen.. Poortvliet In de nacht van woensdag op donder dag liep een auto door onbekende oorzaak schade op. De eigenaar ont dekte 's morgens een deuk op de mo torkap van zijn wagen en deed aan gifte bij de politie. Maandag 3 juli hoopt de zending weer oud papier op te halen vanaf 18.30 uur. Advertentie I.M. De plattelandsvrouwen vierden donderdag het 40-jarige bestaan van de afdeling. Met 24 dames werd er op de fiets een bezoek ge bracht aan de tuin van Mevr. Nuchelmans in Lepelstraat, waar de vele soorten bloemen werden be wonderd. Op de terugweg moesten de dames een regenbui trotseren, zodat het koud en warm buffet bij mevr. Kaptein aan de Hogeweg ex tra goed in de smaak viel. Tijdens het eten vertelde mevr. Winnifred van Killegem uit het Belgische Gent over de verschillende kruiden, die goed zijn voor lichaam en geest, waarbij zij voor de man basilicum en voor de vrouw het lieve vrouw bedstro aanraadde. Voorzitter mevr. M. Lindhout bedankte de gastspre ker en gastvrouw Kaptein met een bos bloemen. De afdeling werd op 22 januari 1960 opgericht en begon met 18 le den. Mevr. M. de Jonge-Anthonisse en W. Speijer-Slager zijn vanaf het eerste uur bij de afdeling betrokken. Zij ontvingen van het bestuur een zilveren korenaar van de bond en een bos bloemen. Inmiddels bestaat de afdeling uit het record aantal le de:^ van 62 dames. ZIE VERDER PAGINA 3 Weekenddiem HUISARTSEN Zaterdag 1 en zondag 2 juli Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen, tel. 602350. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Van de Berge, St.-Annaland, tel. 652400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts R. Schaffer, Bergen op Zoom, tel. 0164-234329. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): T. Werinekers, tel. 604969. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577 (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 11-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/mvr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Oosterschel- deregio Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 603329, van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11 Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342, 572530 of 572686. Vrijwillige thuiszorg 0166- 605166 of 0166-6645 85. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 29 juni t/m vrijdag 7 juli donderdag 29 1.47-14.17 vrijdag 30 2.42-15.17 zaterdag 1 3.37-16.07 zondag 2 4.32-16.57 maandag 3 5.22-17.47 dinsdag 4 6.12-18.37 woensdag 5 7.02-19.22 donderdag 6 7.52-20.12 vrijdag 7 8.42-21.03 za 1/7 21.22 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771 Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M. Vogelobservatie. Het nieuw aange legde vogeleiland nabij de uitkijkto ren op de Philipsdam, werkt-prima. Visdieven, kluten, lepelaars, Leoorde futen en buidelmezen zijn er gezien.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 2