Paar moet bukken voor bogen VISSER Gevonden en verloren Aardappelprijs daalt sterk door grote aanvoer EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 15 juni 2000 Extra lokalen Eben Haëzerschool r Open huis Ichthuskerk J. Contant uit brandweer Grote avond Ter Tolne Toneel bij Passage Andere dienst Naar Bobbejaanland Parkeerverbod blijft Bodemverontreiniging Lichtstoet 525 jaar Commissie bedankt Naar de kinderboerderij Aanmelden voor jeugdactiviteiten Braderie en feesten Bestel-/Bedrijfsauto's Auto opengebroken Zeven meter vis Gymnasten op kamp Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Bodemsanering Eerste steen Wimpel Woord en Daad Epilepsiefonds Vrij en Blij ziet af van strandjutter r Gemeente blijft het bestuur van openbaar onderwijs r DAG EN NACHT f I Het gemeentebestuur wil uitbrei ding van de Eben-Haëzerschool toestaan voor twee (de twaalfde en dertiende) groepen. Op 1 oktober vorig jaar telde de basisschool op gereformeerde grondslag 303 leer lingen. Dat geeft recht op dertien lokalen. Nu telt de school er negen, bovendien gebruikt men twee loka len van de openbare basisschool Ter Tolne. Op grond van de prognoses is een permanente uitbreiding met 199 vierkante meter gerechtvaar digd. Het gemeentebestuur raamt de kosten op 487.550 gulden. Dinsdag praat de commissie algemeen be stuur en welzijn erover. O De Gereformeerde Ichthuskerk houdt zaterdag een open huis in ver band met de herinrichting van de kerkzaal aan de Doelweg. Vanaf twee uur is iedereen welkom om een kijkje te komen nemen. Tussen drie uur en kwart voor vier is de of ficiële ingebruikname, waarbij ont werper Wido Quist elk onderdeel zal toelichten. Het antependium (sierkleed voor de avondmaalstafel) is ontworpen en gemaakt door Mar- greet Scholten, die ook met ander werk exposeert. Het orgel wordt de ze middag bespeeld door de eigen organisten. Na 25 jaar de vrijwillige brandweer gediend te hebben, is Jos Contant in verband met drukke werkzaamhe den gestopt. De vacature is nog niet vervuld. De groep is wel versterkt met William Riedijk uit Stavenisse, die naar Tholen is verhuisd, maar die was al aangewezen om de ko mende vacature Leen Deurloo te 4. vervullen. De groepen 7 en 8 van basisschool Ter Tolne hadden vrijdag hun jaar lijkse 'grote avond', waarvoor we ken flink was geoefend. Groep 7 voerde de musical 'De nieuwe kle ren van de keizer' op. Met veel dans en zang was het een vrolijk geheel. Daarna kwam groep 8 aan bod met de musical 'Confetti'. Het publiek genoot met volle teugen van beide uitvoeringen en maakte in de pauze ook de verloting tot een succes. Het jaarfeest van vrouwenvereni ging de Passage is in de Vossenkuil 'J te Oud-Vossemeer gehouden. Daar waren veel leden, en voor deze ge legenheid ook introducés, aanwezig om de plattelandskomedie 'Boeren kool met worst' te bekijken. Deze werd opgevoerd door Rederijkers kamer Eendracht. De sfeer was ge zellig en aan de reacties te horen, gingen de aanwezigen in het leuke verhaal op. Dat was dan ook tot het laatst toe spannend en de ontkno ping verrassend. In de pauze was er nog een verloting voor het jubi- - leumfonds van de vereniging. Presi dente mevr. Van Heemskerk besloot met een dankwoord aan alle toneel spelers en andere medewerkers. Zondagmiddag om vijf uur wordt er in de Gereformeerde kerk aan de Doelweg een 'Andere dienst' ge houden. In deze dienst laten jonge ren zien hoe zij eens in de zes we ken op een zondag in een eigen bijeenkomst bezig zijn met kerk, geloof en samenleving. De jongeren cj tekenen zelf voor de hele organisa tie van de viering. Het belooft een bijzonder verrassende dienst te wor den waarvan in elk geval iedereen iets mee naar huis zal nemen. Niet alleen jongeren, maar juist ook vol wassenen zijn welkom in deze vie ring die begint met een kopje koffie of thee. Oud-Vossi De leerlingen van de Sint Anthoni- usschool zijn woensdag op school reis geweest. Ze bezochten in Bel gië het pretpark Bobbejaanland, waarvoor de bus al om kwart voor negen vertrok. Na aankomst werd eerst wat gedronken, waarna de jeugd zich in groepjes over het park verspreidde. Voor elke leeftijd viel er wat te beleven: voor de kleintjes een speciaal kinderland en voor de grotere jeugd allerlei spannende dingen. Bij veel attrac ties was de kans groot dat je nat werd, maar dat was gezien het goe de weer niet erg. Wel stond er veel wind, waardoor één van de bege leiders 'aangevallen' werd door een parasol zodat hij met drie hechtingen in de rechterwang te rugkeerde. Verder verliep de dag zonder incidenten. Rond zes uur arriveerde het gezelschap met een tevreden gevoel terug thuis. Ondernemers, verenigingen en overige belangstellenden die deel willen nemen aan de jaarlijkse evenementendag, op zaterdag 8 juli, kunnen zich tot en met 5 juli laten inschrijven bij mej. Knap pers, tel. 0166-609200 of 0166- 672355. Advertentie I.M. School met de Bijbel 'De Ark' orga niseert dinsdagavond een zomer- markt. Tussen half zeven en negen uur staan tal van activiteiten op het programma, zoals paardrijden, trampolinespringen, spijkerslaan, vissen in een aquariumbak en diver se andere spelletjes. Ook is er van- alles te koop, bijvoorbeeld zelfge bakken cake en koekjes, twee dehands kleding en speelgoed, le vensmiddelen en diepvriesproduc ten, en versnaperingen. Op het ter ras kan koffie of thee met iets lekkers genuttigd worden. De gele streep is na de reconstructie verdwenen, maar het parkeerverbod in eert deel van de F.D. Roosevelt- straat blijft onverminderd van kracht. Het gaat om het stuk tussen de Raadhuisstraat en de Zilver straat, waar dit verbod nu met ver keersborden is aangegeven. De 'brandgang' langs een aan Cu- reestraat 13 grenzend perceel wordt afgegraven in het kader van een bo demsanering. Er wordt daar een huis gebouwd, maar de grond is licht verontreinigd met polycycli sche aromaten en op plekken ook met zink en lood. In het grondwater en de ondergrond is geen vervuiling aangetroffen. Op het perceel hebben loodsen gestaan voor stalling van een auto en reparatie van fietsen. In verband met het bouwplan hebben gedeputeerde staten de sanering pro forma als 'zeer urgent' aangemerkt en er moet binnen vier jaar mee worden begonnen. Maandag 19 juni a.s. haalt de ko ninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Zaterdagavond 8 juli zal een feeste lijke lichtstoet de viering van 525 jaar Sint-Annaland besluiten. Deze optocht vervangt het geplande vuur werk, waarvan is afgezien in ver band met de ramp in Enschede. Om kwart over elf vertrekt de stoet - verlicht door fakkels gedragen door WIK-leden - van de feesttent aan de haven naar streekmuseum de Meestoof. Daar zal de mascotte van het comité, de heks Maatje, worden overgedragen aan voorzitter Wester- veld van het streekmuseum. Met het zingen van de Setallandse hymne wordt kort voor middernacht het feest afgesloten. De landinrichtingscommissie voor het blok Sint-Annaland is door ge deputeerde staten bedankt voor haar werkzaamheden. De verkaveling is afgerond. De commissie werd in november 1988 geïnstalleerd. Ze bestaat momenteel uit G.L.D. Gaakeer (voorzitter), J.H.M. Akker mans, J.L. Goedegebuure en de ad viserende leden drs. A.G.M. Sauter (natuurvereniging) en C. van Dijke (waterschap). De kleuters van groep 2 van de De Casembrootschool zijn vrijdag naar kinderboerderij de Hollandsche Hoeve in Goes geweest. Ze gingen met de bus en dat was best span nend. Bij de kinderboerderij kregen de begeleidende moeders een lijst met vragen en opdrachten die de kinderen uitvoerden terwijl ze rond keken. Daarna werd er gespeeld in de 'superleuke' speeltuin. Natuur lijk kregen de kinderen een ijsje. En ze vonden het spannend om door de tunnel te lopen. Moe en slaperig ar riveerden ze terug thuis. Dezelfde avond werd bij de school een drukbezochte fancyfair gehou den. De rommelmarkt, boeken- en kledingbeurs trokken erg veel be langstelling. Ook de door de kinde ren georganiseerde spellen waren in trek. De ouderraad zal de opbrengst bestemmen voor diverse evenemen ten voor de leerlingen, zoals Sinter klaas, afscheid van groep 8 en af- sluitfeestje onderbouw, paasactivi- teiten, tekorten schoolkampen en schoolreis e.d. Terwijl de aanmelding voor de seni orenmiddag op donderdag 6 juli goed verloopt, gaat het bij de jeugd stroef. Het comité 525 jaar Sint-An naland heeft voor vrijdag 7 juli voor diverse leeftijdsgroepen een pro gramma georganiseerd, waarvoor men zich tevoren dient op te geven. De organisatoren kunnen dan een indeling maken van het aantal deel nemers per leeftijdscategorie. Zater dag a.s. sluit de opgave. Zaterdag 15 juli staat het dorp bol van de activiteiten. De stichting Ac tief Stavenisse, SC Stavenisse en camping Stavenisse organiseren dan haven- en kadefeesten met braderie. Er zullen tal van attracties zijn, zo als bungee jumping, helikopter- vluchten, springkussen en rondvaar- ten, er zijn platbodems en oude sleepboten te zien, oude motoren en oude scheepsmotoren. Dinsdag 20 juni wordt voor de zending en Adullam oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Aan de Gorishoeksedijk is dins dagavond een auto opengebroken. De dader ging er met twee pols- tassen vandoor met daarin per soonlijke papieren van de eige naar. Aan de auto werd voor een paar honderd gulden schade aan gericht. In de zomerwedstrijd van De Zee baars sloegen de 32 deelnemers zaterdag samen 7,08 meter vis aan de haak. Er werd gevist aan de Annavosdijk bij Sint-Annaland en het was, voor de verandering, een koppelwedstrijd. De uitslag is als volgt: 1. J. Bijl en mevr. H. Lam- merse 132 cm; 2. D. Westdorp en A. Arts 122 cm; 3. J. v.d. Broek en H. Hoebeke 71 cm; 4. mevr. Van der Werff en G. Ponse 67 cm; 5. A. Munter en A. Beurkens 55 cm; 6. C. de Graaf en D. Opree 50 cm; 7. I. Hengstmengel en I. Westdorp 35 cm; 8. G. Boogaard en mevr. T. Deurloo 34 cm; 9. D. Bijl en J. Poot 33 cm; 10. H. van Popering en D. Bolier 30 cm. Kinderen van gymnastiekvereni ging Excelsior hebben vrijdag en zaterdag meegedaan aan een 24- uurs kamp in Veere. Het was geor ganiseerd door de werkgroep re creatie Zuidwest-Nederland van de KNGB en er waren ruim hon derd kinderen present. Het begon 's avonds met een le vend ganzenbord en dierengelui den herkennen in het bos. Ook ar riveerde een 'invader' die de kinderen vertelde dat hij van een andere planeet kwam. Inmiddels was het elf uur geworden, zodat een kop soep en een broodje worst best smaakten, 's Nachts regende en onweerde het, maar zaterdag was het droog en aangenaam weer. Na het ontbijt stond een spelcircuit op het programma, 's Middags werden allerhande spel letjes gedaan die met water te ma ken hadden (niet voor niets ver bleef men aan het Veerse Meer). Ondertussen was een tweede 'in vader' gearriveerd en aan het eind van de middag - vlak voordat de jongelui naar huis zouden gaan - kwam de derde, met de ontkno ping van het verhaal: ze wilden graag hier op aarde blijven en dat mocht van de kinderen. Elke derde maandag van de maand, dus nu 19 juni, haalt de voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Donderdag, vrijdag en zaterdag UMaandagdinsdag en woensdag ♦Haaskarbonade 1 kg ƒ11,50 «Ribkarbonade 1 kg ƒ10,50 jMalse bieflappen 500 gr. 9,95 ♦Shoarmavlees 500 gr. 5 broodjes, ♦bakje knoflooksaus t 7,75 Schouderkarbonade 1 kg Riblappen 1 kg Slavinken 5 halen Boterhamworst 150 gram 1,95 Corned beef 150 gram 1,95 Varkensrollade 100 gram 1,95 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Binnen vier jaar moet worden be gonnen met het saneren van de vervuilde bodem op het perceel Kwekerijweg 6a (industrieterrein), waar sprake is van een ernstige bo demverontreiniging. Dat hebben gedeputeerde staten bepaald. Veer tig jaar lang is het terrein gebruikt voor opslag van agrarische pro ducten, maar nu ligt het alweer 20 jaar braak. De bovengrond blijkt licht tot sterk verontreinigd met polycyclische aromaten, waar schijnlijk veroorzaakt door de vele kooldeeltjes. Het grondwater is licht verontreinigd met zink en arseen. Pro forma hebben g.s. sa nering als 'zeer urgent' aange merkt omdat het terrein op korte termijn heringericht wordt door schildersbedrijf Geluk. Inmiddels is een saneringsplan gemaakt dal erin voorziet om het terrein een meter op te hogen met schone grond. Ook op het perceel Langeweg 44 te Anna Jacobapolder, een voor malig landbouwbedrijf, is volgens g.s. sprake is van een ernstige bo demverontreiniging. Onderzoek heeft uitgewezen dat er drie niet meer gebruikte brandstoftanks in de grond zitten. Op die plek zijn bodem en grondwater sterk veront reinigd met minerale olie en vluchtige aromaten. De verontrei niging loopt niet door naar het aangrenzende perceel. Omdat er geen risico is voor planten en die ren en naar verwachting ook niet voor mensen, en verspreiding evenmin aan de orde is, oordelen g.s. dat sanering niet urgent is. De renovatie en uitbreiding van dorpshuis De Wimpel is in volle gang. De stichting Dorpsbelangen wil er een officieel tintje aan geven en daarom vindt vrijdagmorgen 23 juni de eerste-steenlegging plaats. Als het gebouw gereed is, trekken de peuterspeelzaal en de biblio theek erin. Daardoor komt de voormalige kleuterschool aan de Wilhelminastraat vrij. Deze zal ge sloopt worden en de vrijkomende grond wordt gebruikt voor uitbrei ding - in 2001 -van de Kon. Julia- naschool. Dat schrijven b. en w. in een voorstel aan de commissie al gemeen bestuur en welzijn. Van 5 tot en met 11 juni zijn de volgende voorwerpen gevonden: buitenboordmotor, fiets, sleutel. In dezelfde periode zijn de vol gende goederen verloren: bank pas, mobiele telefoon, paspoort, rijbewijs, toeristenkaart, beugel, sleutel, tas en drie portemonnees. Nadere informatie is te verkrijgen bij het politiebureau in Tholen. De collecte die het comité van Woord en Daad heeft gehouden voor het onderwijsproject van de or ganisatie in Gambella (Ethiopië) heet 9362,05 gulden opgebracht. Per plaats was de opbrengst als volgt: Tholen ƒ2947,-, Poortvliet ƒ738,40, Scherpenisse ƒ655,10, Sint-Maartensdijk ƒ1292,-, Stave nisse ƒ977,50, Sint-Annaland ƒ1321,15, Oud-Vossemeer ƒ605,90 en Sint-Philipsland ƒ825,-. Gevers en collectanten wordt dank gezegd voor hun bijdragen. Voor de epilepsiebestrijding is in Sint-Philipsland en Anna Jacoba polder ƒ1492,15 gecollecteerd en dat is ongeveer honderd gulden meer dan vorig jaar. Ook in Stave nisse werd flink meer (160 gulden) ingezameld dan vorig jaar en was de opbrengst ƒ843,75. In Sint-An naland werd ƒ1435,75 gecollec teerd voor het nationaal epilepsie fonds. Er was al 3000 van de benodigde 4000 gulden aan subsidie ontvan gen, er was een demonstratie ge houden en nu ziet speeltuinvereni ging Vrij en Blij in Sint-Annaland plotseling af van de aanschaf van een strandjutter, waarmee gehandi capten in de speeltuin zouden kun nen komen. „De meerderheid van het bestuur is er bij nader inzien te gen", zegt voorzitter H.M. van 't Hof. „Het is jammer dat het niet doorgaat, maar leden en ouders met gehandicapte kinderen hebben ge waarschuwd voor de risico's. Want het blijft niet alleen bij zo'n strand jutter, er moet ook begeleiding zijn en een aangepaste w.c. en die heb ben we niet." De speeltuin in de Schoolstraat is aangelegd als één grote zandbak. Kinderen, ouders en grootouders die slecht ter been zijn, kunnen er nu moeilijk komen. Verharding zou de sfeer teveel aantasten en ook veel te duur zijn. Een strandrolstoel van het type jutter zou een oplossing bieden. De provincie gaf er 2000 gulden subsidie voor uit de pot sti muleringsregeling gehandicapten, maar gedeputeerde staten hebben op verzoek van Vrij en Blij dat be sluit nu weer ingetrokken. Daar naast kwam er nog een bijdrage van duizend gulden uit een ander fonds. Scoop, het Zeeuws instituut voor zorg, welzijn en cultuur dat half fe bruari de demonstratie van de strandjutter organiseerde, noemde destijds de verwezenlijking van in tegrale toegankelijkheid van de speeltuin een prachtige mijlpaal in het jaar dat Vrij en Blij het veertig jarig bestaan viert. Onderzoek dorpshuizen. Voor een onderzoek naar de toekomst van vijf dorpshuizen en twee gemeen schapscentra is 43 mille nodig. Pak even zakboekje THOLEN 15 jun Informatiebijeenkomst La Lêche League over borstvoeding, Stoofstraat 8, 20 u. 16 jun Bingo bejaardensoos. 17 jun Pleinfeest buurtver. De Joli ge Mossel. 17 jun Open huis Ichthuskerk, Doelweg 14 u. 19 t/m 23 jun Avondwandelvier daagse, Meulvliet 18.30 u. 20 juni Bowlen Hoogerheide platte landsvrouwen. 20 jun Kaarten Anbo, Schuttershof 14 u. 24 jun Urker en Thools Mannen koor, N.H. kerk, 18.30 u. 30 jun Optreden De Dijk (met voor programma Stikkie Djoo), Meul vliet 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 20 jun Gourmetten/steengrillen AVB, Vossenkuil. 20 jun Zomermarkt De Ark, 18.30- 21 u. 21 jun Fietsen Anbo, vertrek Vos senkuil 13.30u. 21 en 28 jun Koersbal Anbo, Vos senkuil 14 u. SINT-ANNALAND t/m okt Overzichtsexpositie Chris Lanooy; de aardappel; foto's Sint- Annalanders, Meestoof, di t/m za 14-17 u. 17 jun Vlaamse kinderkennis, Olle- ke Bolleke 13-16 u. 20 jun dipl.-avond, Smash'76, Wel- levaete 19 u. 23 juni bos-spel Bergen op Zoom, Smash'76, 18.15 u. 23 jun gezinsbarbecue plattelands vrouwen, Veerhuis Anna Jacobapol der, 19 u. 24 jun Actiedag hervormde jeugd clubs, Ring 10-16 u; afsluiting in N.H. kerk 16.30 u. STAVENISSE 21 jun Reisje bejaarden naar Kin derdijk, vertrek bushalte v.d. Lek de Clercqplein 13 u. SINT-MAARTENSDIJK 19 jun Vergad. comm. gem. ontwik keling, gemeentehuis 19.30 u. 19 t/m 22 jun Smalstads wandel tochten, Haven 18.30 u. 20 jun Vergad. comm. alg. bestuur en welzijn, gemeentehuis 19.30 u. 26 jun Vergad. gemeenteraad, ge meentehuis 14 u. 30 jun Afscheidsreceptie burge meester Van der Munnik, Haestinge 19 u. POORTVLIET 24 jun Rommelmarkt De Eevliet, 14-16 u. SINT-PHILIPSLAND 24 jun Braderie. 26 t/m 29 jun Avondwandelvier daagse. BERGEN OP ZOOM t/m 27 aug Tentoonst. 150 jr. mode, Markiezenhof. 16 t/m 18 jun Philip Morris Jazz- weekend. 24 jun Taptoe, Grote Markt, 20 u. 25 jun Maria Ommegang, 15 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: The whole nine yards - do 20 u., vr. 21.30 u., za 18.45 en 21.30 u. zo t/m wo 20 u. Stuart Lit tle (Ned. gespr.) - vr 18.45 u., za 14 en 16 u., zo en wo 14 u. ROXY II: Air bud 2 (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. Final Destination - do 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u. zo 16 en 20 u. ma t/m wo 20 u. Pokemon (Ned. gespr.) - za en zo 16 u. CINEM'ACTUEEL 1-2-3: Stu- art Little (Ned. gespr.) - za 14 u., zo 14 en 16.15 u., wo 14 u. The Gla diator - do 20 u. vr en za 18.45 en 21 u., zo 14, 18.45 en 21 u.,ma, di en wo 20 u. Deuce bigalow - vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u., wo 20 u. Poke mon - za, zo en wo 14 u. Three to tango - do 20 u., vr 18.45 en 21.45 u., za en zo 14, 18.45 en 21.45 u., ma en di 20 u., wo 14 en 20 u. Verrassings-voorpremière: do 20 u. Cinema Paradiso: Angela's ashes - ma en di 20.30 u. Juf Karianne Jopse uit Poortvliet wordt samen met haar man Jacco van Belzen opgewacht door de kinderen uit groep 1 en 2. 'Hoog de bogen opgestoken, daar mag u nu onder lopen', zongen de 38 kinderen uit groep 1 en 2 van de Joos van Larenschool in Arne- muiden. Vrijdagmiddag verwel komden ze hun juf Karianne Jop se (23) uit Poortvliet en Jacco van Belzen (23) uit Arnemuiden nadat het stel in de echt was verbonden in het gemeentehuis te Sint-Maar tensdijk. Het echtpaar moest flink bukken om onder de bogen door te kunnen, hoe hoog ze ook opge stoken waren door de kleintjes. Juf Karianne en haar man waren verrast door het eerbetoon van de kinderen die er helemaal voor uit Walcheren waren gekomen. De kleuters hadden eer van hun werk na lang wachten in de warmte: alle gasten die voor het bruidspaar naar buiten kwamen gingen ook onder de bogen door, die met 'groenblijvende' klimop waren versierd. Na de huwelijks voltrekking ging het echtpaar naar het gebouw van de Gerefor meerde Gemeente in Poortvliet voor de kerkelijke bevestiging. De kinderen mochten ook mee. Juf Karianne werkt al drie jaar op de Van Larenschool en blijft dat ook doen. Het echtpaar gaat in Arnemuiden wonen. Van Bel zen werkt bij een uienbedrijf in zijn woonplaats. Zondag 18 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Kommers, Stavenisse. 18.30 u. ds. Breure, Barneveld. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Sjoer, Steenbergen. GEREF. KERK lOu. ds. Krol. 17 u. Thema dienst 'Andere dienst'. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Zwan. 18.30 ds. Peet, Spijkenisse. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van de Wiel. 19 u. dhr. Wisse. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.D.) en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. De Goede, Werkendam. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Van der Zwan. wo 13.45 u. ds. Van der Zwan, (huw.bevest.). GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 19.30 u. ds. Mallan (H.D., openb. bel. en bevest. Ambtsdr.). R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u ds. Ruigrok, Monster. 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u ds. Van Lingen, Oude Tonge. 18 u ds. Smelt, Stellendam. GEREF. GEM. 930, 14.30 en 18.30 leesdienst. di 19.30 ds. Silfhout. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Toom, Sommels- dijk. 14.30 u. ds. Molenaar, Dordrecht. HERV. GEM. REHOBOTH 10 (H.D.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. vr 19.30 ds. Molendijk, Oosterland. di 19.30 u. ds. Van der Meer, Wer kendam. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u.leesdienst. wo 19.30 u. ds. Kareis, Middelhar- nis (H.D.). VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Kot, Borssele. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Ten Hove, Ooltgens- plaat. 17 u. kand. Prins, Sint-Annaland. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15. u. stud. Tuinier. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 22/7 19.30 u. ds. Kort. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. mevr. Van Bragt-Spoelstra, Putten. De aardappelprijs is ten opzichte van de eerste veiling, vorige week dinsdag, meer dan gehalveerd. Gis teren werd er maximaal 56 cent voor een kilo Doré's betaald ten op zichte van ƒ1,31 vorige week. De aanvoer is ook enorm. Dinsdag 197 ton en gisteren maar liefst 309 ton. „De handel is niet op zulke hoeveel heden ingesteld. Dit kan de markt niet verdragen", zegt directeur D.L. Hage van de veiling Sint-Annaland. Vorig seizoen werd er van 9-11 juni 72 cent tot ƒ1,31 per kilo Doré's be taald en in de periode 14 juni tot 9 juli 26 tot 89 cent, zodat de situatie nu slecht is met lage prijzen. Maar de kilo-opbrengsten zijn goed. Woensdag 14 juni: Doré 36-56, Première 40-54, Frieslander 45-55, bonken 70, drielingen 22-26, kriel 1,61-1,76; aanvoer 309 ton. Dinsdag 13 juni: Doré 46-71, Pre mière 53-62, Frieslander 45-64, drielingen 23-30, kriel 1,58-1,62; aanvoer 197 ton. Donderdag 8 juni: Doré 70-91, Première 40-62, Frieslander 65-73, drielingen 36-50, kriel 1,62-1,79; aanvoer 166 ton. Het gemeentebestuur is tot de con clusie gekomen dat het - samen met de gemeenteraad - het bevoegd ge zag moet blijven van het Thools openbaar onderwijs. Wél wil men gaan besturen op afstand, door een aantal bestuurlijke taken te manda teren aan de schoolleiding. Via de gemeenschappelijke medezeggen schapsraad is de invloed van de ou ders op het bestuur gegarandeerd. Weekend» HUISARTSEN Zaterdag 17 en zondag 18 juni Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Mellema, Tholen, tel. 602377. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Van de Berge, Sint-Annaland, tel. 652400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Van der Pas-Vossekuilen, Bergen op Zoom, tel. 0164-211148. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): T. Wennekers, 604969. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577 (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 11-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/m vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ooster- schelderegio Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 603329, van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342, 572530 of 572686. Vrijwillige thuiszorg 0166- 605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLUF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk, tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 15 t/m vrijdag 23 juni donderdag 15 3.32-15.57 vrijdag 16 4.12-16.37 zaterdag 17 4.57-17.12 zondag 18 5.32-17.42 maandag 19 6.07-18.17 dinsdag 20 6.37-18.47 woensdag 21 7.12-19.22 donderdag 22 7.47-19.52 vrijdag 23 8.27-20.32 za 17/6 0.28 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M. Het overlegorgaan nationaal park Oosterschelde vergadert op 27 juni in Sint-Maartensdijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 2