Wim van Vossen erelid WHS voor bijna veertig jaar inzet Smash vraagt bond om promotie heren en 1ste meisjesteam Clubgebouw tennisvereniging met grotere kantine in smalstad Derde en vierde klassen flink anders 300 scholieren sportief actief bij olympiade op Thools sportpark Man met principes die hecht aan fatsoenswaarden Tholense Boys versterkt jeugd Koersballen Alleen Verkouteren haalt tweede ronde bij Zeeuws jeugdtennis Donderdag 15 juni 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Elf teams in nieuwe tafeltenniscompetitie Nieuw bestuur Jacoba van Beieren wil meer senioren op het gravel Tennisvereniging Jacoba van Beieren in Sint-Maartens dijk opent in september tijdens het open tennistoernooi het vernieuwde clubgebouw. Leden van de vereniging zijn deze weken bezig met het afwerken van het nieuwe onderkomen dat tegen het bestaande gebouwtje is ge plaatst. Het is het voormalige clubgebouw van een duik- vereniging uit Roosendaal. De kantineruimte wordt met het nieuwe gebouw meer dan verdubbeld. Met de aan koop, het vervoer, plaatsen en afwerken van het gebouw tje is ruim 60.000 gulden gemoeid. Het bestuur is ver nieuwd en wil meer senioren warm maken voor een partijtje op de gravel. Vertraagd Johan v.d. Repe T Indeling voetbalcompetitie 2000-2001 Het was donderdag een prachtige dag weer voor de schoolsportolympiade. Een 300 kinderen uit de groepen 7 en 8 van Thoolse basisscholen vermaakten zich de hele dag op sportpark De Bent en zwembad De Spetter in Tholen. De dag was opgezet door vier tweedejaars stu denten van het Cios te Goes. Eevliet afgemeld De Thoolse elftallen in de derde en de vierde klasse van het zaterdag voetbal krijgen in de nieuwe competitie vol op nieuwe tegenstanders; in klasse 3B zijn zeven andere ploegen ingedeeld en in klasse 4B zes. Tholense Boys ontmoet in klasse 2E vier nieuwkomers. In het zondag voetbal speelt Vosmeer voor het eerst sinds een aantal seizoenen een 'kleine' competitie met twaalf teams. Smash '76 heeft de NTTB gevraagd het eerste team te laten promoveren naar de eerste klasse. Het team liep afgelopen seizoen maar net de titel mis en wordt voor de najaarscompetitie aanmerkelijk verjongd met twee spelers van het jongensteam dat landelijk heeft gespeeld. De Thoolse ta feltennisclub heeft voor de nieuwe competitie elf teams ingeschreven. Anné van Dijke en Gabriël Gunter len, terwijl Johan Snoep reserve komen van de junioren over en gaan het eerste herenteam verster ken (ze vielen de afgelopen compe titie diverse keren in). Ze speelden bij de jeugd op het hoogste lande lijk niveau. Bij Smash 1 gaat Marco Saarloos minder wedstrijden spe- blijft en reserve Ad Verhage inval ler wordt bij het tweede team. Van Dijke en Gunter krijgen, naast Christian van 't Hof, een vaste ba- sisplaats. Reden voor het bestuur van Smash om de bond te vragen het team alsnog te laten promove ren (Smash degradeerde in de vori ge najaarscompetitie uit de eerste klasse). Ook junior Matthijs Bruijnzeel stapt over naar de senioren, maar hij speelt bij voorkeur in het tweede team. Hier kan hij een belangrijke steunpilaar worden, want Peter Ba zen zal wegens drukke werkzaam heden niet wekelijks van de partij zijn. Smash 2 pakte de titel en komt uit in de vierde klasse. Het derde herenteam gaat in ongewijzigde sa menstelling verder in de zevende klasse. De overstap van drie junioren bete kent dat Smash in de nieuwe com petitie geen team heeft in de lande lijke jeugdcompetitie. Het nieuwe eerste jongensteam gaat in de eerste klasse spelen, slechts één stap ver wijderd van de landelijke C-klasse. De spelers zijn Merijn v.d. Kloos ter, Harm Westdorp en Hubert Bruijnzeel. Laatstgenoemde debu teert op dit niveau, hij neemt de plaats in van Rudi Hage. Ook voor het eerste meisjesteam heeft het Smash-bestuur promotie aangevraagd. Jantien en Anky Vroegop, Leontien van Keulen en Diana Heijboer zijn eigenlijk te sterk voor de tweede klasse waarin ze het afgelopen seizoen als tweede eindigden. Nieuw is een tweede meisjesteam, dat eveneens in de tweede klasse gaat uitkomen. Het bestaat uit Judith Gunter, Esther Bruijnzeel, Ellen Hage en de debu tanten Cindy v.d. Klooster en Bep- pie Moerland. Met drie senioren- en acht jeugd- teams heeft Smash in de najaars competitie één team meer dan in de voorjaarscompetitie. Bij de jeugd zijn er diverse debutanten. Martijn Neele en Anton Wessels beginnen in de vierde klasse aspiranten en bij de beginners treden Mark Polder man, Thijmen den Engelsman, Ri- ny Potappel, Cees-Jan Koopman, Willem Bazen en Lennard Uyl aan. Een voor een worden de onderdelen met een kraan over het hek en het tennisveld van Jacoba van Beieren gehesen. Het bestaande onderkomen met kantine is voor de vereniging te klein, zegt voorzitter M. Bentvel- sen. „Als kleine vereniging met 147 leden ben je voor een groot deel afhankelijk van de inkomsten uit de kantine. De horecawetge- ving vereist dat je voor bezoekers 35 vjerkante meter ruimte vóór de bar hebt, wil je licht alcoholische drank schenken. In de oude kanti ne komen we aan 27 vierkante meter. Ook voor het ontvangen van gasten bij toernooien is deze ruimte veel te klein." Het bestaande gebouwtje langs de speelvelden is nu 35 vierkante meter groot, met de aanbouw wordt de oppervlakte meer dan verdubbeld naar 90 m2. Daarvan wordt ongeveer 60 vierkante me ter kantine. De overige ruimte wordt in beslag genomen door keuken, bar en toiletten. „We konden dit gebouwtje voor een zacht prijsje overnemen. Het stond bij het zwembad in Roosen daal en was van een duikvereni- ging. Omdat Roosendaal een nieuw overdekt bad bouwde, werd dit overbodig." Het lokaal werd al in januari naar de smalstad getransporteerd. Om dat het gebouwtje in Roosendaal niet meer gebruikt werd, was er ingebroken, waarop het bestuur besloot om het clubgebouw eerder te halen dan gepland. Met een kraan werden de units op een vrachtwagen gehesen. De delen werden opgeslagen in de hal van de voorrhalige zilveruien- fabriek van Polderman op het in dustrieterrein. „We hebben alle zes units op kisten gezet zodat we goed bij de vloeren konden om ze op te knappen." Het gebouw was compleet met centrale verwarming, elektrici- teitskast, verlichting en een bar met koelelementen. De ramen be staan uit lexaanplaat en die kun nen tegen een stootje. Het gebouwtje werd in onderdelen óp een wagen met tractor van het industrieterrein naar Haestinge ge-- reden, waar het met een kraan over de hoge omheining werd getakeld en op zijn plaats gezet. De hele operatie duurde zes uren. Voor het plaatsen van de uitbrei ding werden alle officiële proce dures doorlopen. De vereniging moest een bouwvergunning aan vragen en een verklaring dat de grond niet verontreinigd is. Omdat de bouw in het buitengebied plaatsvindt, moest er een aparte procedure gevolgd worden (van wege de herziening van het be stemmingsplan) en werd het plan ter inzage gelegd. Dat heeft het plaatsen van het clubgebouw aan zienlijk vertraagd. „Er is iets in de communicatie misgelopen. We hadden al goedkeuring van wel stand. We wisten niet dat dit er ook nog aan vast zat." Tegen de kopgevel van het ge bouw wordt nog een muur gemet seld. De oefenkooi is komen te vervallen. Daarvoor in de plaats komt een mini veldje voor de jeugd. Het bestuur van Jacoba van Bei eren is vernieuwd. Door (tussen tijds) aftreden van onder meer de voorzitter en de penningmeester had het bestuur dringend nieuw bloed nodig. Bentvelsen, die al 18 jaar lid is van de vereniging, werd voorzitter, Wim Pipping secretaris en vice-voorzitter, Remco Flik- weert penningmeester, Theo de Hond bestuurslid (voorzitter van de wedstrijdcommissie) en Marjo Schot voorzitter jeugdzaken. Behalve het opknappen van het clubgebouw richt de vereniging haar pijlen op het stimuleren van tennis onder senioren. Samen met de gemeente en de Zeeuwse sport raad wordt momenteel bekeken wat de Thoolse verenigingen zou den kunnen doen om het senioren- tennis te bevorderen. „De andere verenigingen krijgen daar een uit nodiging voor. In welke vorm we dat gieten, is nog niet bekend." De jeugdafdeling van Tholense Boys ziet drie spelers vertrekken naar elders. Sander Nagtegaal (keeper E-pupillen) heeft overschrijving gekregen naar de D-pupillen van Nac, de A-junioren Den nis Brouwers en Jeroen van Eegeraat vertrekken naar respectievelijk Moe en Vrederust. Versterking komt er ook voor de Thoolse jeugd. Zo komen de B-junio ren Wesley Koop en Theepan Raveen- dran (keeper) van Vosmeer en Jasper Deurloo van Meto. De E-pupillen Nick Stokhof (keeper) van Vosmeer en Danny de Graaf van SPS spelen volgend sei zoen eveneens in de geel-zwarte kleu ren. De eindstanden van de jeugdtoernooien van Tholense Boys, gespeeld in het pinksterweekeinde, zijn als volgt. B-junioren: 1. Monster 16 p; 2. RHS 13 p; 3. DVV Delft 12 p; 4. Tholense Boys 10 p; 5. Schelle Sport 6 p; 6. Vesta 3 p; 7. Nieuwenhoorn 0 p. C-junioren: 1. Tura Hennef 18 p; 2. RHS 11 p; 3. DVV Delft 10 p; 4. Kra nenburg 8 p; 5. Wildert 7 p; 6. Tholense Boys 3 p; 7. Vesta 1 p. Dl-pupillen: 1. Excelsior 15 p; 2. RHS 14 p; 3. DWO 10 p (+6); 4. AVW '66 10 p (+5); 5. Goes 6 p; 6. WZ Sneek 3 p; 7. Tholense Boys 1 p. D2-pupillen: 1. Nieuwenhoorn 14 p (+12); 2. Groen Wit '62 14 p (+7); 3. PEC Den Haag 12 p; 4. AVW '66 10 p; 5. RVVH 6 p; 6. Jonge Kracht 3 p; 7. Tholense Boys 1 p. Toernooi Vrederust. Tholense Boys 2 is met 8 punten tweede geworden op het pinkstertoernooi van Vrede rust; de tweede keus van WHS werd met één punt vijfde en laatste. Win naar was FC Bergen met 10 p, derde Nieuw Borgvliet met 6 p (tevens winnaar sportiviteitsprijs) en vierde de organiserende vereniging met 3 p. De vrijwilligersavond van WHS kreeg een verrassende wending met de benoeming van Wim van Vossen Azn. tot erelid. ,Je enorme staat van dienst - bijna 40 jaar belangeloos trainer/leider - heeft het bestuur doen besluiten om je de hoogste onderscheiding toe te kennen die onze voet balvereniging kent", zei voorzitter Sander Westdorp Mzn. De Sint-Annalandse club trakteert de zeventig kwam daar het succesvolle zestig vrijwilligers elk seizoen op een avondje in de kantine, waarbij de mannen en vrouwen worden bedankt voor hun inzet voor de vereniging. De voorzitter wilde dit keer iemand speciaal in het zonnetje zetten die zichzelf altijd op de achtergrond plaatst, maar die voor de vereniging enorm veel betekent: Wim van Vos sen, de huidige trainer van de smur- fen/F-pupillen, deed begin jaren zes tig zijn intrede als assistent van de toenmalige trainer Nico de Frel. Zelf was hij ook actief voetballer, maar hij verleende daarnaast steeds meer hand- en spandiensten. In 1964 be gon Van Vossen met de opleiding van de jeugd en in die tijd waren jeugd trainers nog dun gezaaid. In 1969 volgde zijn diplomering als jeugd- sportbegeleider en in die tijd stond hij drie tot vier avonden per week op het sportveld om diverse jeugdelftallen te trainen. Op zaterdag was Wim van Vossen ook present als leider van één van die teams. Ook aan de training van de senioren (derde, vierde en vijfde elftal) deed de WHS-man in hart en nieren het nodige. In de jaren dameselftal nog bij. In 1986 ontving Wim van Vossen de bronzen speld van de KNVB voor al zijn verdiensten voor de Sint-Anna landse voetbalvereniging. Hij stopte wel een paar keer, maar dat duurde nooit langer dan een paar maanden. „Deed het bestuur een beroep op je, dan stond je weer klaar, met name voor de jeugd", zei de voorzitter. Hij maakte duidelijk dat bijna ieder lid van WHS wel een keer met Wim van Vossen te maken heeft gehad. „Zelf heb ik je ook een groot aantal jaren als leider/trainer gehad. Met name de prachtige periode bij de A-jeugd kan ik me nog goed herinneren. Mede dankzij jou boekten we vele sportieve successen." Zomer en winter, week in, week uit, bij regen en zonneschijn, Wim van Vossen was er altijd en dat al een kleine veertig jaar. De voorzitter noemde Wim van Vossen 'een man met principes, die hecht aan fatsoens waarden'. „Je probeerde die altijd over te brengen op de jeugd, waar mee je altijd positief bezig was. Het kan niet anders, dan dat je clubliefde enorm is. Zelfs toen je in Tholen ging wonen, bleef je WHS trouw en kwam je iedere keer naar de Waaje om een training te geven of om zelf te voet ballen met het vijfde elftal. De uren die je pro deo in de vereniging hebt gestoken, zijn dan ook niet meer te tellen. Het erelidmaatschap van WHS is je dan ook niet alleen gegund, het is ook dik en dik verdiend", aldus de voorzitter. Het erelidmaatschap kwam tot uiting in het aanbieden van een plaquette en bloemen. Een andere spil van de Sint-Anna landse voetbalvereniging, Johan v.d. Repe, is met diverse toespraken en cadeaus uitgezwaaid bij het eerste elftal, dat hij twintig jaar diende. Door een erehaag van jeugdspelers - hij is tenslotte ook jeugdleider - kwam hij het veld op in de afscheids- wedstrijd tegen oud-WHS 1En de routiniers wonnen nog ook van het huidige vlaggenschip van de vereni ging. Sander Westdorp Hzn. was in de spits uitstekend op dreef met vier treffers, waarmee de 0-1 achterstand van 'Hans Leune royaal ongedaan werd gemaakt. Nico Hage en Rien Fase namen elk één doelpunt voor hun rekening en Leune scoorde nog voor het huidige eerste elftal. De sterk gemotiveerde oudjes wonnen daardoor met 6-2. Vijf minuten voor het einde verliet Johan v.d. Repe on der erebogen het veld, en na het voet ballen volgden er vele toespraken en geschenken. Voorzitter Sander West dorp bracht de waardering van het bestuur over met een dinerbon, een fotocollage en bloemen. Ook jeugd- bestuurslid André van Ast sprak het trouwe lid toe. Ab Westdorp reikte de supportersprijs uit aan Johan v.d. Re pe omdat hij zo hard was als een bik kel. Thijs Fase namens het vierde elf tal, Leon de Witte namens WHS 1 en Wim Snoep spraken de vertrekkende routinier ook toe. En helemaal uit Zeist was Jan Burgers gekomen om 'namens de KNVB' de trouwste spe ler en beste plakker na de wedstrijd te huldigen. Na drie kwartier toespra ken vulde de tafel zich met diverse cadeaus. De bronzen voetballer die hij namens de jeugd ontving van zijn zoon Ronald maakten bij Johan v.d. Repe de meeste emoties los. Bij WHS is Bram Rijnberg gestopt als jeugdcoördinator. André van Ast neemt die taak over. Rijnberg blijft wel als consul aan de vereniging ver bonden. Sjacco Bliek is tussentijds gestopt als bestuurslid. Hij kan dat niet meer combineren met zijn werk. Bliek blijft wel grensrechter en leider van het eerste elftal. Wim van Vossen kreeg een maquette en bloemen die het erelidmaatschap van WHS onderstreepten. mers zijn. Verder het gedegradeerde Breda en liefst vier gepromoveerde vierdeklassers: FSV (Fijnaart), ZPR '84 (Bergen op Zoom), Klundert en The Gunners (Breda). Gebleven zijn Baronie, DVO '60 en Zwaluwe. Smerdiek, Stavenisse en SPS teke nen in de vierde klasse voor zes Thoolse derby's. Naast DSE (Etten- Leur) uit de Brabantse poule komen vooral Schouwse ploegen naar 4B: Brouwershaven en SKNWK (Nieu- werkerk) als degradanten, Mevo (Zierikzee), Duiveland (Oosterland) en ZSC '62 (Scharendijke) uit klasse 4A. De overige tegenstanders zijn Dosko, Halsteren en Vrederust. Klasse 6B van het zondagvoetbal telt geen veertien, maar slechts twaalf ploegen. Vosmeer treft in Ou- werkerk (uit 6C) en WW '67 (gede gradeerd) oude bekenden. Naast de promovendi DSE en SVC zijn twee teams van vorig seizoen naar een an dere poule overgeheveld (Kruisland en Schijf). Alle resterende tegenstan ders komen uit de regio: Moerstra ten, Lepelstraatse Boys, Nieuw- Borgvliet, NVS, Oudemolen, Rim boe, Welberg, Val Aan en Vivoo. Meulvliet: 1. A. Leemreijze en mevr. T. Goode én mevr. L. van Ba- Ie en mevr. T. Soomers 34 p; 3. mevr. J. Bos en mevr. R. Vroegop 30 p; 4. W. Bijl en W. Schot 27 p; 5. mevr. B. Schot en J. Vroegop 20 p. Tholen stad: 1. J. Geuze en L. Soomers 30 p; 2. mevr. D. Pigmans en D. Schellinger 29 p; 3. mevr. F. Schellinger en N. Moerkerkeri>24 p; 4. mevr. Y. Verkamman en mevr. J. Moerkerken 20 p; 5. mevr. R. Bur rows en M. v.d. Houten 16 p; 6. mevr. C. Praat en J. Bal 11 p. Skilopen was één van de spelonderdelen van de schoolsportolympiade. Het was zeker niet gemakkelijk om allemaal tegelijk te stappen. spelletjes die vrijblijvend gedaan konden worden. Maar voor de on derdelen op het veld kregen de kin deren punten. In totaal 36 teams be staande uit zes tot negen kinderen werkten het circuit af. Voor Marriët van der Graaft' (uit Tholen), Angela Vlasblom, Ingrid van Pelt en Onno Quik - die sport ontwikkeling als hoofdkeuzevak hebben - betrof het een stageop dracht. Ze werden begeleid door de gemeente en de Zeeuwse Sportraad. Het viertal had drie onderdelen op gezet: sport, spel en het zwembad. Op de velden van Tholense Boys waren veldjes uitgezet voor zes spor ten: voetbal, hockey, trefbal, zoek- bal, korfbal en tienbal. Ook zes spe len: krattenrace, kledingestafette, zeepbaan, wisselestafette, skilopen en bedieningsestafette. Het zwem bad was een soort instuif met diverse De dag verliep wat de studenten be-, treft vlekkeloos. „Alleen De Eevliet uit Poortvliet meldde af omdat ze een tekort hadden aan begeleiders", ver telt Angela Vlasblom. Zij en haar col lega's moesten zelf vrijwilligers zoe ken om bij de spelletjes te staan en dat was niet eenvoudig. De scholen zorgden voor begeleiders bij de groe pen kinderen. Na afloop kreeg iedere deelnemer een aandenken, de scho len werd gevraagd een evaluatiefor mulier in te vullen. En er waren drie prijzen te verdelen. Eerste werd Ter Tolne, tweede De Regenboog 5 (bei de uit Tholen) en derde Het Kompas uit Anna Jacobapolder. De schoolsportolympiade is enkele jaren geleden in de plaats gekomen van de sportdag met de vaardigheids- proeven die jarenlang traditie was. „Vanuit de scholen kwam het ver zoek om eens wat anders te doen", vertelt ambtenaar sportzaken Piet van der Vlies. Er werd een sportstimule- ringsproject opgezet met de vereni gingen, bedoeld om scholieren ken nis te laten maken met diverse takken van sport. Drie jaar gebeurde dat en elk jaar was de deelname iets minder dan de voorgaande keer. Toen rees het idee voor een olympiade, waarbij ook aandacht moest zijn voor meer dere sporten. Cios-stagiaires bij de gemeente werkten dat vervolgens uit. Dit jaar heeft Van der Vlies geen sta giaire van de sportopleiding. „Maar ik heb ze gevraagd wél mensen be schikbaar te stellen voor het opzetten van de olympiade. Dat gebeurt nu in de vorm van een stageopdracht." Tholense Boys is in september, wanneer de competitie begint, op nieuw de hoogst spelende Thoolse vereniging. Drie van de vier nieuw komers in 2E zijn gedegradeerd uit de eerste klasse: Arnemuiden, Veere en SSC '55 (Sprang-Capelle) moe ten in staat worden geacht zich te la ten gelden. Kampioen van 3A Ril- landia completeert het kwartet. Verder ontmoeten de Tholenaren opnieuw Bruse Boys, Dauwendaele, 's-Heer Arendskerke, Kogelvangers, SSV '65, Terneuzense Boys en Yer- sfcke. In de derde klasse staan in ieder ge val weer de derby's tussen Noad '67 en WHS op het programma. De Dordtse ploegen zijn naar een ande re poule overgeheveld, terwijl uit de Brabantse poule JPS (Tilburg) en Olympia '60 (Dongen) nieuwko- De Tholenaren bleken tijdens de Zeeuwse jeugdtenniskampioenschap- pen in Zierikzee een maatje te klein te zijn. Alleen Joris Verkouteren lukte het om een tweede wedstrijd te spe len, maar ook hij moest zijn meerdere erkennen in de als tweede geplaatste Sjoerd Huis in 't Veld: 6-7 en 4-6. Overigens speelde Joris Verkouteren prima en vooral de eerste set was heel spannend. Zijn eerste wedstrijd won hij met 6-3, 7-5 van Martijn Miede- ma. De vier andere leden van Eegedi- ma uit Tholen speelden maar één wedstrijd en verloren die, waardoor ze al gauw konden toekijken. Hans Westerweel ontmoette de als eerste geplaatste Kenny de Rooy en verloor met 1-6, 1-6. Ook Bram Westerweel had weinig in te brengen tegën Mart Flikweert: 0-6, 0-6. Jeroen Bakx wist de eerste set tegen Martijn van Gruns- ven nog te winnen met 6-3, maar daarna trok zijn tegenstander met 0-6 en 2-6 de overwinning naar zich toe. Ingrid Geilings vergaarde bij de meis jes tot en met 12 jaar nog punten te gen Mirte de Bakker, maar ook zij verloor: 2-6, 3-6. Leonie Rouwendal uit Sint-Annalaiid verloor haar wed strijd met 0-6, 0-6 van Rianne Ver- donck. Ad Pipping uit Sint-Maartens dijk belde af wegens een blessure. De Zeeuwse tennistop bleek veel sterker dan de Thoolse. Bakx en Geilings waren rechtstreeks toegelaten door de commissie geselecteerd jeugdtennis Zeeland.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 13