Vuile aardappelen schrikken de handel af, prijs daalt een derde Raad verbaasd over jaarrekening Olaz Veel tevreden gezichten ondanks regen op braderie in Scherpenisse Enquête vestigingsplaats van nieuw gemeentehuis Nieuwe enquête Zeker niet voor 2008 Drijvende secretarie ideaal in onze waterrijke gemeente Vier Thoolse tuinen open voor gehandicapten Dinsdag f 1,32 voor kilo Doré's betaald, woensdag f 1,23 Te snel op de Oesterdam en in de Broekseweg I Al vroeg druk op eerste Thoolse jaarmarkt van het seizoen If Zoektocht Winkels derden in het nieuwe gemeentehuis Donderdag 8 juni 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Sint-Maartensdijk, Tholen, midden op het eiland Volgens een enquête na herindeling van 1971 naar de vestiging van de bestuurszetel van de gemeente Tholen is Tholen als vestigingsplaats voor het gemeentehuis fa voriet bij de inwoners van Tholen, Oud-Vossemeer en Sint-Annaland. De inwoners van de overige woonkernen geven de voorkeur aan Sint-Maartensdijk. Bij het onder zoek was Sint-Philipsland nog niet betrokken. Voorkeuren Tholen St.-Maartensdijk Midden Het is na 27 jaar tijd voor een nieuwe enquête met ook Sint-Philipsland erbij. U kunt reageren op de volgende vragen: 1. Moet er een nieuw gemeentehuis komen? 2. Vindt u 26 miljoen gulden een verantwoord bedrag voor de nieuwbouw? 3. Waar moet het nieuwe gemeentehuis komen? 4. Op welk perceel, aan welke straat of weg? MB >v x Met een hoogste prijs van f 1,315 voor een kilo Doré's is dinsdag de eerste aardappelveiling in Sint-Annaland ge houden. De voorafgaande regen beperkte de aanvoer tot 97 ton en tekende de partijen met grond. Maar over de ste vige prijs voor de Doré heerste tevredenheid. Van het ras Première daarentegen was de aanvoer op deze eerste vei ling te groot en dat beperkte de prijs tot f 0,951 per kilo. Koude grond 90 cent Afval storten goedkoper dan verbranden De gemeente moet er bij het Olaz op aandringen om zo veel mogelijk afval te verbranden. Vorig jaar is er meer gestort dan verbrand. Verbranden is duurder maar het is beter voor het milieu dan storten. Dat betoogde drs. A.L. Piet (RPF/GPV) maandagavond in de commissie ge meentelijke ontwikkeling toen de jaarrekening van het openbaar lichaam afvalstoffenverwijdering Zeeland werd besproken. Oud papier »-.JS 'f/V' f De braderie in Scherpenisse hield het zaterdag niet droog. Halverwege de middag al vielen de eerste drup pels en tegen vijven diende een regenbui zich aan. On danks dat zijn er bij de deelnemers positieve geluiden te beluisteren. „Het merendeel was best tevreden", zegt A. Wedzinga van de Dorpsgemeenschap, die de braderie or ganiseerde. Toen tegen acht uur een onweersbui losbarst te, betekende dat een abrupt einde hoewel velen al inge pakt hadden. Konijntjes trekpleister Rommelmarkt Verhuur en Verkoop van: Grootbeeld T. V. Vi deo Projectoren t.b.v.: Horeca/Sport/Re creatie/Kantines/Vereni gingen/ Senioren Centra enz. VEMfiflL De enquête dateert uit 1973, toen mr. inmiddels is de mobiliteit enorm toe- J.B.J.M. ten Berge bij zijn onderzoek naar de gevolgen van de gemeentelij ke herindeling voor het eiland Tholen, ook een aantal vragen meenam over de bestuurszetel. Bij de herindeling van 1 juli 1971 was besloten, dat de gemeentesecretarie voorlopig zou worden gevestigd in Sint-Maartens dijk in afwachting van de aanwijzing van een definitieve vestigingsplaats. Aan de inwoners werd gevraagd, wat men dacht van de vestiging van het gemeentehuis in de eigen woonplaats, de theoretische mogelijkheid van een vestigingsplaats midden op het ei land, Tholen en Sint-Maartensdijk. Er waren telkens vier antwoorden mogelijk: graag, eventueel als het niet anders kan, beslist niet, geen mening. We beperken ons in deze tabel ge makshalve tot de opties Tholen, Sint- Maartensdijk en midden op het ei land, waarbij de antwoorden graag' en eventueel als het niet anders kan' zijn opgeteld. Uit het onderzoek bleek, dat Tholen meer in trek was bij inwoners die veelal met de bus reizen, terwijl automobilisten verhoudings gewijs sterker vertegenwoordigd wa ren bij de voorkeur Sint-Maartens dijk. De enquête dateert van 1973 en genomen; de bussen zijn leger gewor den en het aantal auto's is drastisch toegenomen. Met het oog op de komende discussie over de vestigingsplaats van het nieu we gemeentehuis, hieronder de per centages met voorkeur voor Tholen, Sint-Maartensdijk en midden op het eiland. Tholen en Oud-Vossemeer en Sint-Annaland in lichte mate hebben een voorkeur voor Tholen. De overige kernen kiezen Sint-Maartensdijk. Op merkelijk is het standpunt van Poort vliet. De jongeren kozen voor de smalstad, de groep boven de 45 en vooral 55 jaar was het meest positief over Tholen. Destijds was er ook nog de historische buslijn Sint-Annaland, Oud-Vossemeer, Tholen (Van de Klundert) en Stavenisse, Sint-Maar tensdijk, Scherpenisse, Poortvliet, Tholen (Krijger). Nu rijden de bussen het hele eiland rond en is men langer onderweg dan in 1973. Poortvliet, Scherpenisse, Stavenisse en Sint-An naland gaven hun tweede voorkeur aan een gemeentehuis midden op het eiland. Uitkomsten (in percentages) van de enquête uit 1973 naar de voorkeuren voor de vestigingsplaats van de bestuurszeten van de nieuwe gemeente Tholen. Sint-Philipsland is hierin dus nog niet meegenomen. Tholen 82,9 46,9 32,9 Poortvliet 40,4 63,4 52 Scherpenisse 50,4 74,3 55,9 Sint-Maartensdijk 37 89 34,6 Stavenisse 39,4 68,3 42,3 Sint-Annaland 51,6 36,3 41,9 Oud-Vossemeer 66,4 42,7 41,8 «N A f SIS- |M| Stuur uw e-mail voor vrijdag 23 juni aan redactie@eendrachtbode.nl of fax naar 0166-657008 of schrijf aan Eendrachtbode de Thoolse Courant, Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland. De enquête is vanaf vanmiddag ook op onze website te vinden en daar online in te vulien. 77' en drijvend gemeentehuis zou lij in de waterrijke gemeente Tholen ideaal zijn. Het grootste deel van de woonkernen wordt dan bereikt, zodat het gemeentebestuur echt naar de burgers toekomt. Het probleem van het zoeken naar een vestigingsplaats is dan tegelijk op gelost. De bootsecretarie ligt bij voorbeeld eerst een maand in de haven van Tholen, de grootste kern met zo'n 6600 mensen. Men kan dan de paspoorten vernieuwen en uittreksels uit de burgerlijke stand vragen. Door het Schelde-Rijnka naal vaart de boot langs Oud-Vos semeer, waar bij Botshoofd een tij delijk aanlegsteiger zou kunnen komen. Zaterdag, wanneer de amb tenaren toch vrij zijn, vaart de boot via de Krammersluizen naar Anna Jacobapolder, waar nog een oud werkhaventje is. De ambtenaar gaat in de 21ste eeuw immers ook naar de bewoners van de Sluis toe. De haven van Sint-Philipsland krijgt vervolgens weer eens een schip te zien. Jaap de Kok en Leen Vermeij kunnen te voet naar hun werk. Bij hoog water vaart de boot tijdens de middagpauze door de Krabbenkreek naar Sint-Annaland. Een prachtige tocht die de werk- vreugde verhoogt. Hier krijgt de af deling gemeentelijke ontwikkeling vanzelf inspiratie om het plan wa terfront en het bungalowpark in de kleine Suzannapolder van nieuwe impulsen te voorzien. Het havenka naal in Stavenisse is vermoedelijk te klein voor de secretarieboot, waar toch 100 ambtenaren in moe ten kunnen werken. Gelukkig is er op de plaats van het oude veerstei- ger nog een steiger gemaakt voor gehandicapte vissers, waar de boot kan aanmeren. Aangezien het hier behoorlijk kan spoken in de herfst en de winter, wordt Stavenisse al leen in het voorjaar en de zomer aangedaan. In de andere jaargetij den vaart het gemeenteschip door de Witte Tonnen Vlije direct door naar Gorishoek. De fietsveerpont doet toch maar beperkt dienst in de zomervakantie en op die pier kun nen de ambtenaren nog eens lekker uitwaaien wanneer ze weer zo'n droge nota klaar hebben. De in woners van Sint-Maartensdijk en Scherpenisse kunnen er ondertus sen hun stenen en dakpannen laten keuren op de juiste kleur. Het ha ventje van Strijenham bij Poortvliet ligt wat meer beschut. Het is een verademing om hier even bij te ko men, ver van het industriële gewoel aan de Paasdijkweg. Daarna is Tholen weer aan de beurt en geluk kig wordt er al gesproken over ver breding van de Bergsediepsluis, an ders zou dat wel eens een probleem kunnen vormen. De werf van de fa. Van Duivendijk komt goed van pas voor de nodige onderhoudsbeurten en zo wordt ook dit oude ambacht gediend. De opbrengst van de lig gelden gaat dankzij de gemeente boot met sprongen omhoog, zodat de hondenbelasting toch nog afge schaft kan worden. Bovendien ko men de bestedingen van de ambte naren voor lunch, tussendoortjes en cadeautjes zo ten goede aan alle middenstanders in de gemeente. Kortom, in alle opzichten is zo'n bootsecretarie een buitengewoon flexibele oplossing voor alle ge meentelijke problemen. De kennis van de ambtenaren over alle hoe ken en gaten in de gemeente stijgt met stip. Er is maar één moeilijk heid: de keuringsarts heeft bij de aanstelling van de huidige ambte naren niet gekeken of ze ook zeebe nen hebben. Dat zou wel eens een ontbindende voorwaarde kunnen zijn voor dit overigens briljante idee van het ingenieursbureau Van Kogge en Van Gurp. Vrijdag 22 en zaterdag 23 juni zijn er vier tuinen op het eiland Tholen open voor de bloemen- en planten liefhebbers. Bij J. Balk aan het Zuidplantsoen en bij mevr. C.A. van der Zwan aan de Schelphoekseweg in Poortvliet, aan het Stenenpad in Sint-Maartensdijk bij mevr. H.G, H van Gurp en in de Langeweg te Scherpenisse bij L.D. Kok. Vrijdag 22 juni kan men er van 's middags één uur tot 's avonds negen uur te recht en zaterdag van tien tot vijf uur. Iedereen is van harte welkom. De toegang is gratis. Enkele tuinen zijn open ten bate van een goed doel. Bij de ingang vindt u hierover documentatie. Er wordt een bijdrage gevraagd voor Sfinafo, stichting na tionaal fonds het gehandicapte kind. Ook is er een beschrijving van de tuinen beschikbaar. J.B. Moerland middendie op de eerste veiling de hoogste prijs kreeg, in gesprek met collegateler K. den Boer. Gisteren was er bij een aanvoer van 127 ton echter een derde van de prijs af. De vuile aardappelen schrikken de handelaren af. Omdat dit vers product niet velvast is, valt wassen niet mee. Maar de consument is ken nelijk bang van een beetje grond aan de aardappelen, terwijl dat de vers heid juist aangeeft wanneer er in een periode na regenval wordt gerooid. Als het droog blijft, verbetert die si tuatie. Mogelijk neemt vandaag al - en anders morgen - de vraag toe. Menigeen zal immers met Pinkste ren nieuwe aardappelen willen eten, met zoute vis en peetjes. Dinsdag 6 juni, twee dagen eerder dan vorig jaar, begon de Sint-Anna- landse veiling aan het nieuwe sei zoen. In de volle mijnzaal luisterden kopers, telers, bestuursleden en be langstellenden eerst naar het ope ningswoord van directeur D.L. Ha- ge. Hij herinnerde aan de spanning rond de millenniumwisseling, maar vijf maanden op weg in 2000 is er eigenlijk niet zoveel veranderd. „Vroeger wisselden goede en slech te jaren elkaar af en dat is tot op de dag van vandaag nog zo. Toen er in 1998 in verband met de waterover last vele hectares niet geoogst kon den worden, betekende dat een goe de prijsvorming. In 1999 waren de kilo-opbrengsten hodg, maar de prij zen zeer laag. Wat wel is veranderd, dat is de consument. Een goede kwaliteit blijft een eerste vereiste, maar men wil meer. Men wil weten hoe onze rassen worden geteeld. Voedselveiligheid en milieubelas ting zijn een tweetal punten die in zichtelijk dienen te worden. Het re gistratiesysteem, zoals onze veiling dat met ingang van dit seizoen heeft ingevoerd, zal een helder antwoord kunnen geven op die vragen." Directeur Hage noemde verder de schaalvergroting van de bedrijven opvallend. „Dit speelt zowel aan de afnemers- als aan de telerszijde. We moeten hier ook weer niet te drama tisch over doen, want wie - op welke manier dan ook - een stuk toege voegde waarde kan behalen binnen de keten, heeft recht van bestaan. Ik hoop en verwacht dat het nieuwe seizoen een ieder weer een positie ver beeld zal geven voor de toe komst", aldus Hage. De Doré-telers keken dinsdag na de eerste veiling inderdaad optimistisch met prijzen van f 1,25 tot 1,32 per ki lo. De maatschap Moerland uit Sint- Annaland kreeg voor 372 kisten Doré de hoogste prijs van deze eerste vei lingdag: f 1,1315. Kruythoff uit Strij- en was de koper. De allereerste partij die de veilingklok passeerde, waren 114 kisten Doré's van de gebr. Gunter uit Sint-Annaland. Aardappelhandel Bijl uit Poortvliet drukte als eerste voor f 1,255. Gingen de Doré's vlot weg, bij de Premières was de situatie een stuk minder gunstig. De eerste 151 kisten van de maatschap Lind- hout uit Poortvliet werden voor f 9,03 per kilo gekocht door Kruythoff. De hoogste prijs haalde verrassend ge noeg de enige aanvoerder van de kou de grond, de fa. A.W. Quaak-den En gelsman uit Scherpenisse. Bijl drukte voor 313 kisten af bij f 9,51. Bram Quaak, de enige teler die niet van onder het plastic aardappelen aan voerde, was daarmee heel tevreden. Daarentegen hield veilingmeester Ha ge een vuile partij van 294 kisten Pre mière in toen er bij 61 cent nog niet door de handelaren afgedrukt was. De eerste veilingdag trok 17 telers en 8 kopers. „Je moetje niet blind staren op de prijs van zo'n eerste veiling", relativeert Hage. „Je moet kijken wat je van een hectare kunt maken en als dat 10.000 gulden is, dan moet je niet wachten." De grote rooimachines werden dan ook al van stal gehaald, maar gezien de gisteren zo gedaalde prijs, zou de aanvoer beter nog wat beperkt kun nen blijven. Er liggen ook nog ton nen oude aardappelen bij de boeren, maar die brengen nauwelijks nog wat op. Nu de nieuwe er zijn, zal de con sument daar snel voor kiezen. „De prijs speelt geen rol in deze wel- vaartstijd", zegt de Poortvlietse aard appelhandelaar Bijl, voor wie de eer ste veilingdag aan de verwachtingen voldeed. Bij de kopers op de Sint- Annalandse veiling was ook aardap pelhandel Joop Heller uit Eindhoven, die dinsdag met een vrachtwagen vol nieuwe aardappelen naar de Licht stad reed. Woensdag 7 juni: Doré 0,80-1,23; Première 45-65, Frieslander 70-71, drielingen 50-57 en kriel 1,54-1,70; aanvoer 127 ton. (Ter vergelijking vorig jaar bracht de Doré op de twee de veilingdag f 1.10-1,30 op bij een aanvoer van 110 ton). Dinsdag 6 juni: Dorél,253-1,315; Première 65-95, Doré drielingen 61- 81, Première drielingen 0.641-0,649. Doré kriel 1,406-1,507; Première kriel 1,54-1,558; aanvoer 97 ton. (Vo rig jaar werden er op de eerste vei lingdag maar 60 ton aardappelen aangevoerd; voor de Doré werd toen f 1,26 tot 1,40 per kilo betaald). Ook J.P. Bout (CDA) was het ver schil opgevallen. Hij stelde vast dat er een verschuiving plaatsvindt van verbranden naar storten en vroeg zich af waar dat aan ligt. Die vraag had ook E. Frigge-Hogesteeger (VVD). Dat scheelde Olaz volgens Piet 6,5 miljoen gulden. Piet vond niet dat er op die manier winst gemaakt moet worden en vroeg aan wethouder W.C. van Kempen (die wethouder K.A. Hcijbocr verving) om daar in de eerstkomende vergadering van de Olaz aandacht voor te vragen. „We moeten niet kiezen voor het snelle geld. Storten is eindig." Van Kempen kon geen verklaring geven voor het verschil. „Het kan best zijn dat er dit jaar weer meer wordt verbrand. Dan krijg je weer andere opbrengsten. Het zijn jaarcij fers." Maar volgens hoofd gemeentelijke ontwikkeling L.T. Steenpoorte blijkt de verbrandingscapaciteit kleiner dan verwacht en is er meer ruimte om afval naar de stortplaats te bren gen. „De afvalberg zou afnemen, maar uit de praktijk blijkt dat het niet afneemt maar juist toeneemt. Boven dien wordt afvalverwijdering steeds meer een zaak van particuliere be drijven. Het wordt steeds meer han del." De Olaz wil in 2001 meer aan voor lichting gaan doen. Dat kost 14.000 gulden. De raadsfracties gingen daarmee akkoord maar waren kri tisch over de manier waarop er voor lichting wordt gegeven, namelijk via Postbus 51-spotjes. J. van den Donker (D66) zag er een verplaatsing van de voorlichting in. Op de Oesterdam zijn dinsdagmiddag tussen half twee en half vijf tien be stuurders bekeurd wegens overschrij ding van de toegestane maximum snelheid van 100 km of voor het inha len over een doorgetrokken streep. In de Broekseweg tussen Oud-Vosse- méer ën Sint-Annaland werd vrijdag middag gecontroleerd van half drie tot kwart voor vier. Van de 220 voer tuigen die toen passeerden, reden er 4 meer dan de daar toegestane 80 km. De hoogst gemeten snelheid was 99 km. flsste wISèM 8SSK8T*" 5 SBB - l S De schiettent van De Zeebaars is ieder jaar weer een trekpleister voor de jeugd van Scherpenisse. Al voor de middag was het druk, meldt mevrouw Pleune uit Sint-An naland die op de Hoge Markt staat. De verkoop van zomer- en badkle ding loopt naar tevredenheid, zegt ze. De dag is ook prima begonnen, met zonnig en warm weer. Zelfs tussen de buien door koelt het maar weinig af. Het kurkenspel van vis club De Zeebaars trekt met regel maat deelnemers. Ernaast brengt P. v.d. Sterren uit Poortvliet hengels en ander visgerei, aan de man. maakt vast reclame voor het paling- roken, op 19 augustus in zijn woon plaats. Even verderop worden poffertjes gebakken en dat ruikt pri ma. Voor de Gouden Leeuw liggen de attributen voor het sumoworste- len ongebruikt. Later op de middag neemt de animo toe, nadat enkele leden van de Dorpsgemeenschap het voorbeeld hebben gegeven. „Maar af en toe moest er gestopt worden omdat de matten glad wer den door de regen", alejys Wedzin- ga. Een clown houdt de aandacht van wat jongelui vast als hij figuren maakt van lange, smalle ballonnen. In de Spuidamstraat heeft gymver eniging SHF niet over belangstel ling te klagen. In de kraam kan met dartpijlen op lotjes gegooid worden, wat kans geeft op een prijs. „Jam mer van de bui rond half vijf, want die dreigde al langer en ik denk dat mensen daardoor eens naar de lucht keken en besloten thuis te blijven", zegt rijwielhandelaar G. Larooy. Hij verkocht een behoorlijk aantal fiet sen, zowel nieuwe als gebruikte, en is dan ook tevreden. In de Kerkstraat onderbreekt een leeg gedeelte de rij braderiestands en dat doet sommigen besluiten halverwege de straat om te keren. De Plattelandsvrouwen maken ter plekke bloemstukjes en brengetcdie aan de man. „We hebben druk moe ten werken, maar buitengewoon goed gedraaid. Tegen half acht wa ren we er doorheen", zegt me vrouw Bijnagte. In de stand kon ook geraden worden naar het aantal schelpen in een glazen pot. Het wa ren er 122, wat precies werd gera den door Van Ast uit Sint-Anna land. Deze won er een mand met wijn, noten e.d. mee. Ernaast had de kleindierfokvereniging Animo veel bekijks. „Ik had drie nesten van acht kleine konijntjes met hun moeders bij me en dat trekt natuur lijk altijd", vertelt mevrouw De Wilde. Er kon geraden worden naar het gewicht van een aantal zilver voskonijnen en mevr. M. Poot zat daar met 13 kilo en 25 gram slechts vijf gram onder. De tweede prijs was voor mevr. L. de Graaf en de dërde voor C. Goedegebuure uit Poortvliet. Mevrouw De Wilde is tevreden; „Alleen jammer dat het 's avonds zo abrupt eindigde op een moment dat het net weer drukker werd." Veilig Verkeer is natuurlijk ook van de partij met de vertrouw de caravan. Daaraan hangen teke ningen van de twee rotondes die het waterschap gaat leggen in de Bram Groenewegeweg bij Poortvliet. Op het terras van de Heksenketel laten braderiebezockers zich een verfris sing goed smaken. Het springkussen staat zoals altijd op de Lage Markt. Het is er een drukte van belang, want voor de kleinste jeugd blijft dit een trek pleister. Vlakbij staat een fotograaf die braderiebezoekers op de gevoe lige plaat vastlegt. Hij komt al twintig jaar in Scherpenisse, vertelt hij. Zijn bedrijf, waar ooit zeven mensen werkten, heeft hij niet meer. Maar als bijverdienste gaat hij nog regelmatig op pad. „In plaatsjes als dit loont het nog, maar in de steden niet meer", aldus de Bredanaar. In de Langeweg is de schiettent van de Zeebaars in trek bij de jongelui en ook de saté van de barbecue vindt zijn weg naar de hongerige magen van het publiek. Verderop in de straat houdt Phi ladelphia de jaarlijkse rommel markt. Het aanbod is weer overwel digend. En er is ook veel verkocht, maar toch verwacht secretaris G. Quaak een wat lagere opbrengst dan vorig jaar. „Als het regent, heb je vanzelf minder mensen. Maar de eerste twee uren is het altijd op zijn drukst en toen was het droog. Er is dan ook weer heel veel weg", meldt hij. De opbrengst is bedoeld om materiaal aan te schaffen voor de wekelijkse avonden van de stichting ontspanning gehandicap ten. Van de spullen die zaterdag overbleven, is een deel ook weer naar goede doelen gegaan. Na af loop mochten Dorkas en organisa ties die actief zijn in Roemenië en Polen uitzoeken. Waar ligt Scherpenisse? Een ondernemer uit Sliedrecht kon het Thoolse dorp zaterdag maar niet vinden. Eerst reed hij naar Roosendaal en vervol gens naar Haamstede op Schouwen. Telefonisch liet hij de organisatie van de braderie weten dat hij onderweg was. Hij deed uiteindelijk drie uren over de reis, aldus A. Wedzin ga van de Dorpsgemeenschap: Een andere deelnemer .wilde kennelijk het zekere voor het onzekere nemen, want die arri veerde al om half acht 's mor gens. „We hadden net drie kra men opgezet." De braderie begon om elf uur. T" Bij Frigge lag het 'zwaar op de maag', zo zei ze. „Op Tholen zijn een heleboel mensen die geen tele visie hebben. Die bereik je dan niet." Ze zag het geld liever gebruikt om blauwe afvalcontainers voor oud pa pier in te voeren, zoals in Amers foort. Daar was gebleken dat er 'meer dan het dubbele' werd ingeza meld dan voorheen. Maar daar kwam Bout tegenop. Hij vond dat de inzameling door verenigingen en kerken de voorkeur verdient. Voor lichting via folders vond hij niet ge past. Dat zou de afvalberg alleen maar vergroten. Voorlichting voor jongeren op scholen vond hij be langrijker. Piet stelde dat er niet alleen tv-spot- jes moeten komen. Van Kempen vond dat er ook in de geschreven media voorlichting moet komen. Hij liep niet warm voor het idee om blauwe containers in te voeren. „In elk dorp kan het papier naar een container gebracht worden of wordt het opgehaald. Ook op de milieu straat staat een papiercontainer." Hij zegde evenwel toe de boodschap over te brengen aan Heijboer. "Het nieuwe gebouw is bere kend op een bezetting van mi nimaal 85 medewerkers; nu zijn er circa 75. Uitbreiding is pas nodig als er 100 medewer kers zijn. Verwacht wordt, dat dit zeker de eerstkomende der tig jaar niet aan de orde zal ko men." Dat zei de toenmalige burge meester van Tholen op 8 maart 1978 bij de eerste steenlegging voor de uitbreiding van het ge meentehuis in Sint-Maartens dijk. Dertig jaar, dat zou dus pas in 2008 zijn, maar in 1989 werd al een aanbouw gereali seerd en sinds 1993 wordt er over uitbreiding van het be staande gemeentehuis gespro ken. In 1998 was het ruimtege brek zo nijpend geworden, dat er semi-permanente gebouwen werden geplaatst om het groei ende ambtenarenleger onder dak te bieden. Er zijn nu 117 werkplekken voor 113 mede werkers. VERVOLG VAN VOORPAGINA Het nieuwe gemeentehuis kan 4-6 balies krijgen en eventueel winkels van derden - genoemd wordt de VVV - die bredere openingstijden dan de gemeente hanteren. Daar voor moet dan wel een tweede, ei gen toegang van buitenaf komen. Wellicht geldt dit ook voor het pu- bliekskoffiehuis/personeelskantine/ terras. Vlakbij de balies zijn de spreekkamers gepland en de lees- ruimte. De entree naar het bestuurs- deel en het kantoordeel wordt be waakt. Van den Bos denkt aan een raadzaal met verplaatsbaar meubilair die voor vele gelegenheden geschikt is of met een vaste opstelling, alleen geschikt voor raads- en commissie vergaderingen en hoorzittingen. Het gemeentekantoor moet vol doende parkeerruimte en (bewaak te?) fietsenstalling krijgen, om- kleed-/douche-/fitness-ruimtes, ruimte voor kinderopvang. Naast vaste werkplekken denken de advi seurs ook aan wisselplekken bij duobanen, tijdelijke werkkrachten, enz. Voor trainingen en presentaties dienen ruimten met rust en privacy te zijn, buiten de afdelingen waar het dagelijks werk plaatsvindt. De gemeente Tholen staat voor een grote omslag en de commissie mid delen gaat daarover dinsdagavond als eerste in het openbaar discussië ren. Tijdens E.K. Voetbal, Ronde van Frankrijk en Olympische Spelen!! Molendijk 3-4, 4695 BB St. Maartensdijk, tel. 0166-662315 ELECTROWORLD. DE WERELDZAAK DIE JE KENT Advertentie LM.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 7