Motoren begeleiden bruidspaar VISSER Laban Kapotte fiets? GRATIS 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT l Donderdag 8 juni 2000 Finale zitting Vijf mille Grote Kerk HEUGA TEGELTAPIJT Spapen meeste vis Veel uitgaanders Inbraak woning Jongen mishandeld Plan Slachtveld Pinksteroratorium Expositie hartstichting Oud-Vossi Obstakels Dorpsweg VERF NODIG? Onderhoud R.K.-kerk Mondjesmaat vis Bushalte Vroonstede Fancyfair Schutse Zeeuwse streken Particulier ziekenvervoer voor alle verzekeringen tele-taxi Taxi De Jonge Tel. 0166-612435 Poortvliet Naar Avifauna en Areheon Fancyfair Casembroot Subsidie 525 jaar AUTOSCHADE Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Vlaamse kinderkennis Naar Blijdorp Kerkklok van slag Leegstand Bloemenlaan Jaarconcert afgeblazen Molendijk/Sportlaan Frontale botsing Hekwerk begraafplaats Open tennisdag Plek voor kerk Zonnebloem Aanhanger weg SPS-jeugd actief Wandelvierdaagse DAG EN NACHT De partijen die betrokken zijn bij de ontwikkeling van Stadszicht waar de bouw van een nieuwe kerk van de Gereformeerde Gemeente moet plaatsvinden, gaan deze maand rond de tafel om over de ontwerp-over- eenkomst te praten. Dat zei wethou der W.C. van Kempen maandag avond in de commissie gemeen telijke ontwikkeling op een vraag van P.WJ. Hoek (SGP). Van Kempen ontving maandag een fax waarin de bijeenkomst werd aangekondigd, zo zei hij. „Deze maand vindt de finale zitting plaats tussen de marktpartijen. Wij wach ten als gemeente op de bevestiging van de overeenkomst." De kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente krijgt van de provincie 5000 gulden subsidie in de onder houdskosten over 1999 van de Gro te Kerk. Dat is het maximale bedrag op grond van de geldende provin ciale verordening. G. Polderman Projectinrichting B.V. Tholen Tel. 0166-603589 Div. partijen vanaf 12,- per m2 Advertentie I.M. Met een voorsprong van 99 punten won A. Spapen zondag de derde competitiewedstrijd van visclub De Pieterman. Er waren 27 deelnemers, die hun hengels vanaf de Salaman der I uitwierpen ter hoogte van de Zilverput. W. van Elzakker sloeg de grootste vis aan de haak, een paling van 65 cm. L. Verkerke won de blin de lotto. De uitslag: 1. A. Spapen 323 p; 2. H. Kikkert 224 p; 3. A. Leydekkers 198 p; 4. W. van Elzakker 164 p; 5. P. Stokkers 133 p; 6. L. Verkerke 130 p; P. van Tatenhove 101 p; 8. mevr. M. Verkerke 93 p; 9. B. van Elzakker 91 p; 10. T. Broeren 90 p. In de nacht van vrijdag op zaterdag was het in het centrum druk met uit gaanspubliek, wat onder meer te maken had met het voetbaltoernooi voor A-junioren van Tholense Boys. De controlerende politie bekeurde een foutparkeerder in de Hoogstraat en hield na een achtervolging een twintigjarige inwoner staande die met hoge snelheid door de Bebouw- dendam reed. De man werd bekeurd omdat hij in de Brugstraat het een richtingsverkeer negeerde. Boven dien had hij teveel gedronken en kreeg daarom een dagvaarding om voor de rechter te verschijnen én een rijverbod van twee uren. Zondagmorgen tegen vijven werd op de Nieuwe Postweg een 32-jari- ge automobilist uit Roosendaal ge stopt die teveel alcohol had genut tigd. Ook hij mocht twee uren niet rijden. Er is ingebroken in een huis aan de Touwslagersdreef. Tussen maan dagavond half acht en 's nachts half twee drongen onbekenden de wo ning binnen. Ze namen persoonlijke bezittingen mee van de bewoners, alsmede een geldbedrag van enkele honderden guldens en genotmidde len. Een twaalfjarige jongen heeft bij de politie aangifte gedaan van mishan deling. De jongen was donderdag avond in de Zoekweg aan het vech ten met een ander kind, toen er een oudere man aankwam. Deze begon de jongen te slaan en te schoppen. Projectontwikkelaar Kondor Wes- sels, die het plan voor de bouw van twee supermarkten aan het Slacht veld uitwerkt, bekijkt momenteel het omleggen van de Ten Ankerweg. Met de gemeente is een exploitatie overeenkomst gesloten, waarin pre cies staat wie wat doet. Het stukje Ten Ankerweg vanaf de rotonde, langs de brandweerkazerne naar bo ven, wordt afgesloten. Een woning kan de wand weer dicht krijgen. Bovenaan de Kruittoren komt er dan een plein. Vanaf de rotonde komt er dan over het Slachtveld langs de supermarkten een nieuwe doorgaande route langs vishandel Deurloo aan de Eendrachtsweg richting de Botermarkt. In de Rooms-Katholieke kerk aan de Markt wordt op Tweede Pink sterdag het pinksteroratorium 'Aan wezig' uitgevoerd. Het stuk bestaat uit drie gedeelten. Het eerste deel grijpt terug naar Pasen en gaat ver der bij Hemelvaart en de daaropvol gende dagen. Deel twee bevat het bijbelse verhaal van Pinksteren. In het derde deel wordt beschreven en bezongen wat de Geest van God tot op heden doet; het eindigt met een loflied op de Geest. Het oratorium wordt uitgevoerd in het karjjer van het eeuwfeest van het i kerkgebouw van de parochie Onze Lieve Vrouw Hemelvaart. Mede werkenden zijn het Ojekoor onder leiding van Angeliek Sauter-Steijns, Louis Sauter op keyboard en He- leen Bout op dwarsfluit. De uitvoe ring is gratis toegankelijk en begint om acht uur. De openbare bibliotheek aan de Da- lemsestraat wijdt tot 15 juni een ex positie aan de Nederlandse hart stichting. Deze organisatie richt zich op het voorkomen en bestrij den van hart- en vaatziekten, en ont wikkelt daartoe voorlichtingsmate riaal en preventie-activiteiten. De expositie wil mensen aan het den ken zetten over een gezonde leefstijl (gezonde en gevarieerde voeding, voldoende bewegen, niet roken, goed omgaan met spanningen en stress). Ze is te zien tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek. Het wielercomité Oud-Vossemeer moet er voor zorgen dat de ver plaatsbare verkeersobstakels in de Dorpsweg na een wielerronde weer op de juiste manier worden terugge plaatst. Dat kreeg E. Frigge-Hoge- steeger (VVD) maandagavond te horen van wethouder W.C. van Kempen in de commissie gemeen telijke ontwikkeling. Frigge was het opgevallen dat de verkeersremmers er sinds de ronde in maart schots en scheef bijliggen. En dat sommige paaltjes krom staan. Zij wilde weten wie de obstakels recht moet zetten. Volgens de wethouder is dat een taak van het wielercomité. Mevr. Frigge nam genoegen met het ant woord, maar vroeg het college toch zelf eens ter plekke een kijkje te ne men. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. De provincie betaalt 3577 gulden in de onderhoudskosten over 1999 van de Rooms-Katholieke Willibrordus- kerk. De subsidiabele kosten zijn vastgesteld op 17.886 gulden, ter wijl het kerkbestuur een rekening had ingediend van dik twintig mil le. Maar volgens Middelburg ko men de aangeschafte materialen voor een muurtje langs het kerk plein en het onderhoud aan van het luid- en uurwerk in de toren niet voor een subsidie in aanmerking. Slechts het onderhouds- en schil derwerk aan hoofdaltaar en ramen én de kosten van de Monumenten- wacht worden vergoed (een bijdra ge van 20%). De 27 deelnemers aan de vierde clubwedstrijd van 't Scharretje vin gen slechts 29 vissen. Veertien hen gelaars sloegen helemaal niets aan de haak en sommigen raakten nog spullen kwijt door de golfslag die een passerend schip veroorzaakte. Er werd gevist in de Westerschelde bij Waarde. Winnaar werd Jan Ver hees met 75 cm. De verdere uitslag; 2. F. v.d. Zande 63 cm; 3. J. Zuidhof 60 cm; 4.1. van Vossen 51 cm (eerste dame); 5. P. Vis en T. van Broeck 49 cm; 7. M. Minheere en R. Plompen 34 cm; 9. W. Lievens 30 cm; 10. J. Harthoorn 29 cm; 11M. de Jager 25 cm (eer ste jeugd); 12. R. Geuze 24 cm; 13. E. Ripson 15 cm. Sint-Annaland De voorbereiding voor de aanleg van de bushalte in de toekomstige nieuwbouwwijk Vroonstede tegen over het sportveld in de Dorpsweg, wordt in augustus/september afge rond. De provincie heeft al een ver klaring van geen bezwaar verleend, vooruitlopend op het bestemmings plan, via een zogenaamde artikel 19 procedure. Het busstation wordt in het najaar aangelegd. De provincie geeft er 240.000 gulden subsidie voor. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. In zorgcentrum De Schutse wordt woensdag een fancyfair georgani seerd. Er is een rommelmarkt en ook worden onder meer oliebollen en advocaat verkocht. Diverse mi® denstanders zijn met een stand aan wezig. Iedereen is welkom tussen tien uur en half vier. Het comité 525 jaar Sint-Annaland komt zaterdagmorgen tussen negen en tien uur aan het woord in het pro gramma Zeeuwse streken van Bert van Leerdam bij omroep Zeeland. Tijdens het radioprogramma zijn er gesprekken met voorzitter S. West dorp, secretaris J. Westdorp en J. v.d. Houten die verschillende film opnamen van het dorp heeft ge maakt. Intussen is de aanmelding voor de seniorenmiddag op donder dag en de jeugdactiviteiten op vrij dag opengesteld tot en met 19 juni. Voor alle evenementen, behalve de Bourgondische maaltijd op zater dagavond die helemaal uitverkocht is, is er nog plaats op de tribune of in de tent die in de eerste week van juli op het havenplateau komt. OOSTERSCHELDSREGIO Advertentie I.M. De groepen 3 tot en met 8 van de School met de Bijbel zijn op schoolreis geweest naar Alphen aan den Rijn. Groep 3 en 4 kreeg een rondleiding door het vogelpark Avi fauna, de andere groepen bezochten het Areheon. Daar gingen ze een flinke stap terug in de tijd en kre gen, als Romein of Germaan, aller lei activiteiten te doen. 's Middags was er ontspanning in de Vrouwen hof te Roosendaal en in Bosbad Hoeven. Woensdag 21 juni bezoeken groep 1 en 2 de kinderboerderij en speel tuin Hollandsche Hoeve te Goes. Op het plein van de De Casem- brootschool wordt morgenavond tussen zes en acht uur de jaarlijkse fancyfair gehouden. Er is een grote rommelmarkt en tal van kinderspe len kunnen worden gespeeld. Bij slecht weer wordt er uitgeweken naar vrijdag 16 juni. De gemeenteraad heeft ingestemd met een 'garantiesubsidie' van 16.500 gulden voor het comité 525 jaar Sint-Annaland. Alleen de SGP was, om principiële redenen, tegen. Het comité vroeg vorig jaar een ga rantstelling en heeft inmiddels uit betaling verzocht in verband met vooruitbetaling van gemaakte kos ten. De garantstelling is weliswaar omgezet in een maximaal subsidie bedrag, maar aan de hand van een overzicht van de werkelijke uitga ven zal de definitieve subsidie be paald worden. In de toekomst wil het gemeentebe stuur nog slechts vieringen subsi diëren die een 50-jarig bestaan be treffen of een veelvoud daarvan. Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij. Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Donderdag, vrijdag en zaterdag f 17,- 6,75 2,-- ♦I ♦Runder- of sucadelappen 1 kg ♦Soeppakket ♦Rundersteaks 100 gram Dinsdag en woensdag Rundvlees met randje 1 kg 13, Vet spek 1 kg Spekblokjes 200 gram Hamburgers 5 halen 6,50 1,25 i Grillham 100 gram f 2,50 Runderrollade 100 gram f 2,50 Coburger rauwe ham 100 gram f 2,50 Frikandellen 10 st. f 4,50 Rundvleesslaatjes 5 halen 4 BETALEN Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 4 BETALEN Advertentie I.M. Daaruit concludeerde M.A. van Beek (CDA) in de gemeenteraad, dat het comité over een x-aantal ja ren opnieuw een beroep kan doen op subsidie. Peuterspeelzaal Olleke Bolleke or ganiseert op 17 juni een Vlaamse kinderkennis. Tussen een en vier uur kunnen allerlei spelletjes ge daan worden, er is een knutselhoek, een enveloppenactie en er wordt tweedehands speelgoed verkocht. De groepen 3 tot en met 8 van ba sisschool De Schalm hebben een uitstapje gemaakt naar diergaarde Blijdorp in Rotterdam. De kinde ren vermaakten zich prima bij het kijken naar leeuwen, tijgers, gi raffes en olifanten. Zelfs de vogel spin ontbrak niet. Rond een uur of vier werden de kinderen en bege leiders getrakteerd op frites met mayonaise en een drankje. De speeltuin werd ook druk bezocht door de leerlingen. Terug in Stave- nisse stapten ze in de Kon. Haa- konstraat uit de bus, waarna deze de Schoolstraat in reed. De niets vermoedende ouders wachtten op het opengaan van de dichtgescho ven gordijntjes en waren erg ver baasd toen de kinderen plots de hoek om kwamen rennen. De wijzers van de kerktoren staan weer stil. Raadslid J.C. Koopman (SGP) was het opgevallen en hij vroeg maandagavond in de com missie gemeentelijke ontwikkeling of het euvel verholpen kan wor den. Eerder had hij al aandacht ge vraagd voor de klok die op half acht was blijven steken. Het uur werk werd weer op gang gebracht, maar nu staat het weer stil. Koop man complimenteerde het college voor het feit dat er naar gekeken was, en constateerde dat het wel iets geholpen had maar nog niet voldoende. „We zijn een aantal uren verder, van half acht naar half een." Wethouder W.C. van" Kem pen (die K.A. Heij-boer verving) zegde toe de 'klokkenmaker' weer langs te sturen. In oktober zal de werkgroep die de leegstand van de Bloemenlaan aanpakt, met een eindrapportage komen. Oorspronkelijk was dat in april al de bedoeling, maar ambte naren van de gemeente moesten voorrang geven aan het investe ringsbudget stedelijke vernieu wing, dat voor 1 juli bij de provin cie binnen moet zijn. Daarnaast speelt de problematiek en de wen sen van de betrokken burgers in de Bloemenlaan een zodanige rol, dat er nog veel overleg nodig is. Muziekvereniging Euterpe heeft het jaarconcert afgeblazen dat voor 17 juni was gepland. Het volgt nu later dit jaar, wellicht in september. Bestuur en dirigent be sloten dinsdag tot uitstel omdat bleek dat de voorbereidingen voor het concert onvoldoende waren. Dit onder meer als gevolg van het uitvallen van repetities in mei. Het maken van eenrichtingsver keer vanaf de Molendijk richting Provinciale weg wordt tegelijk met de aanleg van een rotonde op de kruising Provincialeweg/Nijver- heidsweg door de provincie uitge voerd. De commissie gemeentelij ke ontwikkeling behandelt het plan deze maand nog. In verband met het eenrichtingsverkeer op de Mo lendijk worden er in de loop van dit jaar verkeersmaatregelen geno men in de Sportlaan. Er komt een voetpad, er worden fietsstroken aangelegd en verkeersremmers, zodat de snelheid van het autover keer wordt teruggebracht. Twee auto's kwamen maandag middag rond half vier frontaal met elkaar in botsing op de Molendijk. Er was alleen materiële schade. Het ongeluk gebeurde doordat een 25-jarige automobiliste enkele fietsers inhaalde op het moment dat haar een 28-jarige automobilis te tegemoet kwam. Beide auto's moesten weggetakeld worden. Het is nog niet bekend wanneer het hekwerk geplaatst wordt aan de achteruitgang van de openbare begraafplaats, aan de Hogeweg. Raadslid J.C. Koopman (SGP) vroeg er maandagavond naar in de commissie gemeentelijke ontwik keling. Wethouder W.C. van Kem pen kon daar nog geen antwoord op geven, maar hoofd gemeentelij ke ontwikkeling L.T. Steenpoorte lichtte toe dat het van de levertijd afhangt, wanneer het hek geplaatst wordt. „Dat zal geen maanden in beslag nemen." Iedereen die dat wil, kan zaterdag op de banen van Jacoba van Bei eren kennismaken met de tennis sport. De jeugd tot 16 jaar is 's morgens tussen tien uur en half een welkom aan de Sportlaan, ter wijl tussen half twee en half zes iedereen van 16 jaar en ouder een balletje kan slaan. Rackets worden door de vereniging beschikbaar gesteld. Nog deze week maakt het college van burgemeester en wethouders een af spraak met vertegenwoordigers van de Vrije Hervormde Gemeente voor een gesprek over de bouw van een nieuwe kerk in het dorp. Dat zei wet houder W.C. van Kempen maandag avond in de commissie gemeentelijke ontwikkeling op een vraag van P.W.J. Hoek (SGP). Hoek informeerde naar de stand van zaken, maar vroeg zich ook af of er wel voldoende gekeken wordt naar een bouwplek voor de kerk. Volgens Hoek moet er serieus naar andere ter reinen worden gezocht nu er op het perceel van de gemeentewerkplaats scholen worden gebouwd. Van Kempen zei dat het college daar eerst zelf eens naar zou moeten kij ken. De Zonnebloemafdeling doet mee aan de 31e nationale loterij van deze organisatie. De Zonnebloem organi seert activiteiten voor zieken, gehan dicapten en alleenstaande ouderen, bijvoorbeeld vakanties, dagvaartoch ten en ontspanningsmiddagen. Om dit werk te steunen wordt de loterij ge houden, waarvoor de vrijwilligsters de komende weken langs de deur ko men (ook in Sint-Maartensdijk, Sta- venisse en Poortvliet; en in juli in Sint-Philipsland en Anna Jacobapol- der). Een aanhangwagen die in de Stoof- straat stond, is door onbekenden mee genomen. De wagen verdween tussen zondagavond middernacht en maan dagavond acht uur. D-, E- en F-pupillen van SPS zijn vrijdag met hun leiders naar het voet balstadion van PSV in Eindhoven ge weest. De groep kreeg een uitgebrei de rondleiding langs de behaalde kampioensprijzen, de VIP-ruimtes, de perszaal en de tribunes. Vanaf grote hoogte konden ze het immense com plex bekijken. In de souvenirwinkel bleek vervolgens dat ieder zijn eigen favoriete club trouw was gebleven en dat niemand naar de PSV-aanhang was overgestapt. De bus reed vervol gens naar het zwembad de Tongel- reep, waar groot en klein zich naar hartelust in het water kon vermaken. Het weer was prima, dus werd ook van het buitenbad gebruik gemaakt. Onderweg naar huis keken de jonge lui in de bus naar een tekenfilm. In de kantine aangekomen stond de friet al te wachten en dat viel in de smaak. Twee dagen eerder togen de F3- en F4-pupillen naar de speeltuin in Sint- Annaland. Ze maakten de trip met de huifkar van fam. Van der Werf. Het weer was goed en de kinderen ver maakten zich uitstekend. Natuurlijk was er iets te drinken en een zakje chips, terwijl de voetballertjes voor de terugreis nog op een ijsje getrakteerd werden. Temg in de voetbalkantine stonden friet, snacks en drinken ge reed voor de jongelui De jeugdafdeling van SPS stelt zater dagmorgenjongens en meisjes van de groepen 1 tot en met 6 van de basis scholen in het dorp en in Scherpenis- se in de gelegenheid om kennis te ma ken met de voetbalsport. Om half tien begint een (voetbal)spelletjespro- gramma. Ook de E- en F-pupillen van de club zijn daar welkom. Nadere in formatie verstrekt Rien Voshol, tel. 612888. Jeroen van Hemert en Esther den Engelsman worden naar het gemeentehuis begeleid door hun motorvrienden. De aankomst van Jeroen van He mert en Esther den Engelsman woensdagmiddag bij het gemeen tehuis in Sint-Maartensdijk ging met de nodige decibels gepaard. In de Kaaistraat brulden de mo toren van hun vrienden die het stel vanuit Sint-Annaland bege leidden. Op tien motoren reden 12 vrienden voor en achter de bruidsauto naar de smalstad. De 25-jarige Van Hemert, zelf een fanatieke motorliefhebber, zag af van een tochtje op zijn eigen Su zuki vanwege de lichte lange jurk die zijn bruid droeg. De 22-jarige verpleegster is het overigens wel gewend om achterop te zitten bij haar vriend waarmee ze in de echt werd verbonden. De vriendenclub van ongeveer 15 motorliefhebbers, waarvan de meesten uit Stavenisse komen, gaat bij mooi weer en hoogtijda gen vaak samen op stap voor een toer van 200 tot 300 kilometer. Hoofdzakelijk door Nederland. De TT in Assen wordt nooit over geslagen, maar de club bezoekt ook elk jaar een race in Engeland, in Donnington bij Nottingham. Van Hemert werkt als onder houdsmonteur bij Interpak in Tholen en rijdt dagelijks met zijn machine van huis naar zijn werk. Jaarlijks rijdt hij ongeveer 35.000 kilometer en daarmee maakt hij de meeste kilometers van het clubje. De bruid werkt in zieken huis Lievensberg in Bergen op Zoom. Na de plechtigheid ging de stoet naar Sint-Annaland waar het feest bij Esther thuis op het loyibed ri jf werd gehouden. Zondag 11 en maandag 12 juni (Pinksteren). THOLEN HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Den Ouden. 18.30 u. ds. Lohuis, Scherpenisse. ma 9.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL zo 10 u. ds. Jellema, Bergen op Zoom. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Broere, optreden D'Ac cord. 17 u. Past. Hondius. GHR. GEREF. KERK zo 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Van der Zwan. ma 9.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. zo 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. ma 10 u. ds. De Jongste. CHRISTENGEMEENTE zo 10 u. evang. Pieper (in de Stoele- mat, Bergen op Zoom). 19 u. geen dienst. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. zo 10.45 u. ds. Peters. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com munieviering, ma geen viering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE zo 9.45 en 18.30 u. ds. Snijder, ma 10 u. ds. Smit, Katwijk a/d Rijn. GEREF. KERK zo 10 u. kand. Schumacher, Rotter dam. CHR. GEREF. KERK zolO en 14.30 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. ds. Korving. GEREF. GEM. IN NED. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 10 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u ds. Hoek. 18 u. ds. Den Ouden, Tholen. ma 10 u. ds. Kieskamp, Leerdam. GEREF. GEM. do 19.30 u. ds. Den Boer, Dirks- land. zo 9.30, 14.30 en 18 u. leesdienst. ma 9.30 u. ds. Schipper. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. lees dienst. ma 9.45 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u ds. Kommers. 18 u ds. Smit, Putten. ma 10 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. zo 9.30,14 en 18 u. leesdienst. ma 9.30 u. ds. Molendijk, Ooster- land. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. kand. Kaptein, Nieuw- Lekkerland. 14.30 u. ds. Lohuis, Scherpenisse. ma 9.30 kand. De Groot, Bleskens- graaf. HERV. GEM. REHOBOTH zo 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. ma 9.30 u. leesdienst. vr 16/6 19.30 u. ds. Molendijk, Oosterland. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 ds Lohuis. 14.30 u. ds. Den Ouden, Tholen. ma 9.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18.30 u.leesdienst. ma 9 u. ds. Hofman, Waarde. VRIJE HERVORMDE GEM. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. ma 9.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. kand. Muilwijk, Hardinx- veld-Giessendam. 18 u. ds. Van Kooten, Montfoort. ma 10 ds. Hoek, Sint-Annaland. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. vr 13.45 u. ds. De Jongste (huw.bev.) zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 10 u. ds. Moens, Goes. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Klein. 17 u. kand. Snoek, Putten, ma 9.30 u. ds. Klein. GEREF. GEM. zo 9.30 leesdienst. 15 u. ds. De Jongste, Tholen. ma 9.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. ma 9.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK zo 10 u. ds. Boersma. Sint-Philipsland De jaarlijkse avondwandelvierdaag se wordt dit keer gehouden van 26 tot en met 29 juni. Deelnemers kun nen zich maandag 26 juni vanaf zes uur laten inschrijven in café De Druiventros en daarbij kiezen tus sen twee afstanden: 5 of 10 kilome ter. Om zeven uur is de start in de Voorstraat. Op de slotavond, don derdag, vertrekken de deelnemers aan de 10 kilometer al om half ze ven. Dan is het verzamelpunt het parkeerterrein bij het voetbalveld aan de Zijpestraat. -ZIE VERDER PAGINA 3 HUISARTSEN Zaterdag 10, zondag 11 (le Pink sterdag) en maandag 12 juni (2e Pinksterdag). Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Van de Weijer, Oud-Vossemeer. tel. 672400. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse, tel. 692400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Vos, Tholen, tel. 602699. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): mevr. P. Timmers, tel. 604969. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577 (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 11-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/mvr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ooster- schelderegio Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 603329, van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342, 572530 of 572686. Vrijwillige thuiszorg 0166- 605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 8 t/m vrijdag 16 juni donderdag 8 8.57-21.22 vrijdag 9 9.57-22.22 zaterdag 10 10.57-23.32 zondag 11 12.12 maandag 12 0.42-13.27 dinsdag 13 1.47-14.22 woensdag 14 2.42-15.12 donderdag 15 3.32-15.57 vrijdag 16 4.12-16.37 vr 9/6 5.31 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M. Gevonden en verloren. Bij de Thoolse politie zijn de afgelopen da gen een vest en een damesportemon nee opgegeven als verloren voorwer pen. Tegelijkertijd is een hoeveelheid isolatiemateriaal gevonden. i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 2