RBC naar eredivisie met als doelman Van Nieuwenhuijzen Denk en Zet in halve finale om de beker Doelsaldo bezorgt Tholense Boys de cup ten koste van Stavenisse Tholen in finale Bon Giornocup geklopt 60-jarige G. Nieuwkoop stopt met voetballen Zeven Tholenaren naar regiotitel jeugdtennis Rustig met overschrijvingen Joram Dees geblesseerd Emergo haalt fors uit in de laatste wedstrijd Feijenoord te sterk voor selectie op voetbalpromotiedag Brons op NK Joost de Wilde is voor WIK afscheidscadeau Kevin v.d. Hoek 2e en 6e in een zwaardere klasse Donderdag 8 juni 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Tholenaar volgend seizoen in Arena en Kuip Door met 2-4 te winnen bij Excelsior dwong RBC zater dagavond promotie naar de eredivisie af. Onder de lat stond Jörg van Nieuwenhuijzen, het 21-jarige keepersta lent uit Tholen. Na de promotie volgde een waar volks feest, eerst in Rotterdam en op zondagmiddag op de Markt in Roosendaal. Van Nieuwenhuijzen genoot met volle teugen. „Ik heb natuurlijk geen mooi seizoen ge had. Ik heb me niet kunnen laten zien zoals ik wilde. Ik heb geen echte kans gehad. Maar dit maakt alles een heel stuk goed." Roes Geld kopen voor een bolus, fruit en soep in Oud-Vossemeer Het doelsaldo gaf zaterdag de doorslag in het toernooi om de Tholencup. Tholense Boys veroverde daardoor de voetbalbeker ten koste van SC Stavenisse. Beide teams eindigden in punten gelijk en dat was verrassend. Net als de 0-1 winst van Stavenisse op de uiteindelijke toernooi- winnaar. De voetbalpromotiedag in Oud-Vossemeer ver liep naar wens met een sportief verloop en een goede pu blieke belangstelling. Het duel tussen een Thoolse selectie en de amateurs van Feijenoord - 1-8 winst voor de Rotterdammers - was koud afgelopen toen een on weersbui losbarstte. Onweersbui Feijenoord De Treffers heeft, evenals vorig jaar, het A-juniorentoer- nooi om de Bon Giornocup gewonnen. In de finale ver sloeg het team uit Groesbeek - dat in zeven wedstrijden geen enkel tegendoelpunt incasseerde - het organiseren de Tholense Boys met 0-2. Met een wedstrijd tussen een familie-elftal en oude cracks van Tholense Boys neemt Gillis Nieuwkoop zater dagavond afscheid van de actieve, voetbalsport. Een on willige knie noopt Nieuwkoop (60) om een punt te zetten achter een carrière die in totaal 48 jaar heeft geduurd. Aanvaller Alex van der Reest verlaat Smerdiek Hans en Bram Westerweel, Joris Verkouteren, Ad Pip ping en Leonie Rouwendal doen zaterdag in Zierikzee mee aan de Zeeuwse jeugdkampioenschappen tennis. Zij plaatsten zich vrijdag in Tholen, waar op de banen van Eegedima onder prachtige weersomstandigheden de re giokampioenschappen voor Tholen en Sint-Philipsland plaatsvonden. De commissie geselecteerd jeugdtennis Zeeland heeft Ingrid Geilings (meisjes t/m 12 jaar) en Jeroen Bakx (jongens t/m 14 jaar), beiden uit Tholen, al rechtstreeks toegelaten, zodat er totaal zeven Tholenaren meedoen in Zierikzee. Het had het jaar van de grote door braak van Van Nieuwenhuijzen moeten worden. De voormalige jeugdkeeper van Tholense Boys re kende, net als in het voorgaande seizoen, op een basisplaats. Het liep anders. De nieuw aangetreden trainer Robert Maaskant gaf de voorkeur aan de aangekochte en meer ervaren Jurgen Belpaire (ex- Club Brugge). Van Nieuwenhuij zen werd veroordeeld tot bankzit ter, een rol die ook was weggelegd voor de eveneens van Tholense Boys afkomstige Copain Kortland. Maaskant ziet in Kortland (22) vooral een rechtermiddenvelder, een positie die door de Roosen- daalse trainer vergeven werd aan de op zijn gezag aangetrokken Remco Heerkens. Tijdens RBC-NAC brak Belpaire zijn beide benen en kwam Van Nieuwenhuijzen als invaller weer in het veld. De Tholenaar speelde ook nog tegen Heracles, voor de oranjehemden een belangrijke pot die gewonnen moest worden. Dat lukte. Voor de tweede competitie helft trok RBC echter de in het En gelse en Schotse voetbal gelouterde Sieb Dijkstra aan. Een grote teleur stelling voor Van Nieuwenhuijzen. „Ik had er geen vrede mee. Wel ben ik altijd positief blijven denken. Het bestuur en ook Maaskant heb ben laten weten dat ze voor de toe komst vertrouwen in me hebben." In het voorlaatste duel van de na- competitie tegen FC Zwolle liep Dijkstra tegen een tweede gele kaart en een schorsing op. Op dat moment wist Van Nieuwenhuijzen dat hij aan de bak moest in het voor RBC zo cruciale duel tegen Excel sior. Hij bleef er rustig onder. „Ik heb geen extra druk gevoeld. Na- tjuirlijk heb je wel een gezonde scanning. Dat moet ook. Het was de- belangrijkste wedstrijd die RBC OQit gespeeld heeft." Van Nieuwenhuijzen heeft de recht streeks op televisie uitgezonden fkrtij tegen Excelsior naar eigen Zoggen in een roes beleefd. „Van hei hele randgebeuren heb ik zo goed als niets meegekregen. Je bent zp. geconcentreerd en enkel met die wedstrijd bezig. Pas toen we met 1 - 4 voorstonden, ben ik wat meer op hei publiek gaan letten. Na afloop dipng het ook nauwelijks tot me door dat we gepromoveerd waren, ook al waren er allemaal camera's bij ons in de kleedkamer. Ik was vooral bezig met het analyseren van de twee goals die we tegen hebben gekregen. Pas op zondag kwam het besef wat we bereikt hadden. En op maandag, als je de kranten leest. Dan weet je dat het echt gebeurd is." Na de wedstrijd maakte de spelers bus eerst nog een ommetje langs de Kuip, het stadion waar RBC ko mend seizoen tegen Feyenoord zal spelen. Op zondag werd het feest in Roosendaal voortgezet. „Met een paardentram en koetsen zijn we van ons stadion naar de Markt gereden. Onderweg was het al aardig druk. Eenmaal in het stadhuis schrok ik. De hele Markt stond vol. Duizenden mensen. Eén voor één werden we op het bordes geroepen. Het lawaai was onvoorstelbaar. Echt een hoog tepunt in mijn carrière." Nog vóór de onverwachte ontkno ping van de nacompetitie was Van Nieuwenhuijzen mondeling ak koord met het RBC-bestuur over zijn contractverlenging. „Er moeten nog wat puntjes geregeld worden, voordat alles op papier komt. Maar in principe teken ik voor een jaar bij. Door de promotie worden alle salarissen waarschijnlijk een flink stuk opgetrokken. Dat moet ik nog met mijn zaakwaarnemer bespre ken. Eigenlijk ben ik daar helemaal niet mee bezig. Geld is voor mij nu niet belangrijk. Dat komt later wel. Ik wil spelen." Van Nieuwenhuijzen heeft alle ver trouwen in zijn sportieve toekomst. „Ik ben nog jong en heb nog de tijd om te rijpen. Zeker omdat ik keeper ben. Die komen doorgaans toch wat later. Daarnaast verwacht ik dat er wat spelers bijkomen. Het niveau zal daardoor omhoog gaan, ook op de trainingen. Daar kan ik enkel be ter van worden. Ik ga er in ieder ge val alles voor doen om in het eerste te komen. Ik ben er ook van over tuigd dat ik volgend jaar debuteer in de eredivisie. Misschien niet als ba sisspeler. Maar in de loop van een seizoen gebeurt er altijd wat, bles sures of schorsingen. En ik heb de verzekering van het bestuur gekre gen dat er geen derde doelman bij komt. Ze beschouwen me bij RBC als een volwaardige keeper." Hèt wandelsportcomité in Oud-Vos- seïneer maakt zich op voor de ze- Vendorpentocht op zaterdag 8 juli. Vqor de 50 km, waarbij alle zeven plaatsen op het eiland Tholen wor den bereikt, zijn er tien verzorgings- ptjnten waar koffie, soep, limonade, tien bolus en fruit te krijgen zijn. Hèt Rode Kruis is ook paraat voor de.verzorging. Wie de 50 km teveel vindt, kan de 40 km lopen, waarbij vijf dorpen worden bereikt. Onder weg zijn er dan acht verzorgings- punten. De deelnemers aan de 30 km passeren vier dorpen en zes ver- zorgingspunten. Men kan ook nog rond Oud-Vossemeer blijven op de 15, 10 en 5 km, maar ook dan zijn er nog enkele verzorgingspunten. Vorig jaar waren er maar liefst 1547 wandelaars. Bij aankomst treft men in Oud-Vossemeer de ringjaarmarkt aan. Verder wordt die zaterdag het open Zeeuws kampioenschap voor dweilbands gehouden. Mët een 14-0 overwinning tegen Oranje Wit 7 heeft Emergo 1 zater dag de veldcompetitie afgesloten. Hét betrof nog een inhaalwedstrijd van een eerder afgelaste ontmoe ting. De ploeg uit Sint-Maartensdijk begon net als vorige week uitste kend. De tegenstander kreeg nau welijks kansen. De aanvallen liepen prima, wat resulteerde in een be hoorlijk aantal doelpunten. De rust stand was al 9-0 voor Emergo. In de tweede helft gingen de rood-zwar- ten op een lager pitje door. Uitein delijk werd het maar liefst 14-0. Kristian van Heemskerk en Maria Martin scoorden elk drie keer, in valster Nicole Dam en Jaco van Dis elk twee keer. Gerrie Anthonisse, invalster Liesbeth Dam, Marco v.d. Hoek en Patricia Pelgrim maakten met elk 1 treffer de veertien vol. Marcel de Frel en Jaco van Heems kerk vielen verdienstelijk in voor Gerrie Anthonisse en Marco v.d. Hoek. Denk en Zet heeft in de strijd om de Zeeuwse schaakbeker de halve fi nale bereikt. Hoofdklasser Landau uit Axel werd in Scherpenisse met 2,5-1,5 verslagen. Volgende tegenstander is de West Zeeuws Vlaamse Schaakvereniging (WZVS) uit Oostburg, die de nationaal kampioen tot 16 jaar in haar gelederen heeft. In de eerste bekerronde tegen Landau speelde Theo Blonet op het derde bord een redelijk goede partij. Hij kwam echter onder druk te staan en ging met een pion min der het eindspel in. Maar dit na deel verdween doordat Blonets te genstander zich misrekende bij de afwikkeling. Daardoor verkreeg de Tholenaar een vrijpion en kon ongestoord oprukken naar een da me, waarna het punt binnen was. De beslissing viel op het tweede bord, waar Sebastiaan Koedoot een prima partij speelde. Hij had zijn opponent voortdurend in de greep en maakte het met een knap stukoffer af. Denk en Zet kwam zodoende op voordeel, want de re gel is dat het resultaat van het vierde bord vervalt indien de eind stand 2-2 is. Jan de Graaf had het - mede door gebrek aan wedstrijd ritme - moeilijk op dat vierde bord en moest zich uiteindelijk gewon nen geven. Aangezien Denk en Zet toch al een ronde verder was, speelde Dig de Graaf op het eerste bord remise. Hij kwam aanvanke lijk iets gedrongen te staan, maar wist zich aan de druk te ontwor stelen. Toen blunderde De Graaf echter; hij dreigde een stuk en twee pionnen weg te geven. Aan gezien zijn tegenstander ook een slechte zet deed, bleef de Thole naar een kwaliteit voor staan. Niettemin stelde hij zich kort daarna tevreden met een punten- deling. Voor het tweede opeenvolgende jaar bereikt de schaakvereniging uit Scherpenisse de halve finale van de bekercompetitie. Vorig jaar drong men door tot de finale en verloor die. „We hebben prachtige sport en prestaties gezien. Het was een mooie dag", zei voorzitter J.A. van Nieuwenhuijzen van de Thoolse voetbalfederatie bij de prijsuitrei king. Voor de derde keer was het ge meentelijke toernooi gegoten in de vorm van een promotiedag voor de voetbalsport. Daarom was de voor zitter ermee ingenomen dat voor het eerst in zeven jaar weer alle Thoolse voetbalclubs vertegenwoordigd wa ren (Tholense Boys ontbrak sinds 1994). Meedoen noemt hij in het programmaboekje belangrijker dan winnen. Van Nieuwenhuijzen reikte de wisselbeker uit aan Erik van Gorsel (die al van shirt had gewis seld voor het selectieteam). Hij roemde de 'prachtige prestatie' van Stavenisse, wat met gejuich door de spelers werd ontvangen. Het toernooi begon om half twaalf met het treffen tussen WHS en Smerdiek. Het was drukkend warm, wat heel wat van de voetballers vergde. Organisator Vosmeer had sportpark de Vossenberg de voor gaande weken flink opgeknapt en voor de gelegenheid een feesttent neergezet. Die kwam later op de dag bij de regenbuien goed van pas. Vier scheidsrechters leidden de du els: Allali, Slabbekoorn, Hage en Roodenburg. Laatstgenoemde was als toeschouwer aanwezig, maar - ondanks zijn 75 jaren - bereid in te vallen omdat de organisatie geen vervanging had weten te vinden voor een arbiter die zich had afge meld. De wedstrijden verliepen sportief. Stavenisse speelde sterk, want het deelde de punten met Noad '67 (2- 2) en klopte vervolgens SPS (1-2) en Tholense Boys (0-1). Bekerhou der Noad speelde vier wedstrijden gelijk en verspeelde daarmee pro longatie van de cup. Overigens wordt bij de Tholencup een speciale puntentelling gehanteerd: een ge lijkspel levert twee punten op, maar slechts één wanneer het doelpunt loos is. Tegen half vijf diende zich een onweersbui aan, waarop twee wedstrijden werden gestaakt en de stand van dat moment tot eindstand werd verklaard: Vosmeer-Stavenisse 0-1 en Smerdiek-SPS 0-0. Zodoen de leidde Stavenisse toen met 12 punten, gevolgd door WHS met 11 en Tholense Boys met 9 punten. De laatste wedstrijd ging tussen Tho lense Boys en WHS. Bij een gelijk spel hadden de groenwitten nog uit zicht op de toernooizege, terwijl de geelzwarten perse moesten winnen. De score liep naar 1-1 en uiteinde lijk schoot René van de Berge voor de Tholenaren de winnende treffer binnen. Daarmee was de Thoolse voetbalbeker voor de tweedeklasser. De eindstand van het 35e Tholen- cuptoernooi is als volgt: 1Tholense Boys 12 p (doelsaldo 9-3), 2. Stave nisse 12 p (6-4), 3. WHS 11 p (7-6), 4. Noad 8 p (4-3), 5. SPS 7 p (3-4), 6. Smerdiek 6 p (2-5) en 7. Vosmeer 4 p (1-7). De uitslagen: WHS-Smerdiek 3-1, SPS-Vosmeer 0-0, Stavenisse-Noad 2-2, Smerdiek-Thol.Boys 0-2, Vo smeer-WHS 0-1, Noad-SPS 0-0, Thol.Boys-Vosmeer 4-0, WHS-Noad 0-2, SPS-Stavenisse 1-2, Vösmeer- Smerdiek 0-1, Noad-Thol.Boys 0-0, Stavenisse-WHS 0-1, Smerdiek-No- ad 0-0, Thol.Boys-Stavenisse 0-1, WHS-SPS 1-1, Noad-Vosmeer 0-1, Stavenisse-Smerdiek 0-0, SPS- Thol.Boys 1-1, Vosmeer-Stavenisse 0-1, Smerdiek-SPS 0-0, Thol.Boys- WHS 2-1. Na de senioren was het de beurt aan de jeugd van de Thoolse clubs, voor de penaltybokaal. Iedere vereniging had een C-junior en een D-pupil af gevaardigd om drie strafschoppen te nemen op de Poortvlietse keeper René Uijl van Halsteren. C-junior Jeroen Boer van SPS benutte ze al ledrie en won daarmee de beker. Bij de D-pupillen was het spannender. Vier spelertjes benutten ieder één penalty, zodat extra strafschoppen nodig waren om een winnaar aan te wijzen. Uiteindelijk bleek Jos van der Jagt van Stavenisse over de sterkste zenuwen te beschikken. Ook voor hem was er een beker en voor de andere deelnemers een me daille. Overigens waren er van Tho lense Boys geen jeugdspelers aan wezig, de reden daarvoor was bij de organisatie niet bekend. Inmiddels was het amateurteam van Feijenoord (na een nacompetitie ge degradeerd uit de hoofdklasse) ge arriveerd om het op te nemen tegen een Thoolse selectie. Trainer Jan Verreijen uit Oud-Vossemeer had hiervoor van elke club een aantal spelers uitgekozen. Tholen begon goed, want na tien minuten opende Donald van Dam (Vosmeer) de sco re. Maar daar zou het bij blijven. De Tholenaren hadden allemaal al zes wedstrijdjes in de benen en de te genstanders waren allemaal net een fractie sneller. Het werd halverwege de eerste helft 1-1 en vijf minuten voor de rust kende arbiter Koopman (die het duel leidde samen met de grensrechters Van Haaften en Bruinooge) de Rotterdammers een strafschop toe. Deze werd benut door Patrick Altena, die nog van zich zou doen spreken. Na vijf mi nuten in de tweede helft werd het 1- 3. Het Thoolse team had zijn kruit verschoten, maar Feyenoord aller minst. Vijf keer op rij trof de al ge noemde Altena doel, daarmee de eindstand op 1-8 bepalend. In de rij voor de bal, tijdens de wedstrijd van Tholense Boys A tegen SSG Langen uit Frankfurt. Door de prijsuitreiking te versnellen kon die zaterdagmiddag nog net droog afgewerkt worden. Jeugdse- cretaris Ben Schot is tevreden over het verloop van de drie dagen én over de prestatie van de eigen ploeg. „Ze hebben het boven verwachting goed gedaan, want er waren sterke elftallen bij. SDVB en ASWH bij voorbeeld, spelen in de hoofdklas se." Op de derde plaats eindigde Jezio- rak uit het Poolse Itawa door ASWH (Hendrik-Ido-Ambacht) met 0-2 te kloppen. Vijfde werd Witten dat Langen (Frankfurt) met 4-0 versloeg. In de strijd om de ze vende plaats moesten strafschoppen - na 1-1 - de beslissing brengen; SDVB (Barneveld) bleef de baas over Ado '20 (Heemskerk). De Thoolse selectie verloor met 1-3 van Teylingen (Sassenheim) en werd zodoende tiende. De 1-4 winst tegen WW '34 (Hengevelde) le verde VV '94 (Den Burg) de elfde prijs op. Tholense Boys was in pou le A als- tweede geëindigd, de Thoolse selectie (die nogal van sa menstelling wisselde doordat spe lers zaterdag mee moesten doen aan de Tholencup) in poule B als vijfde. Het toernooi begon op hemelvaarts dag met het hijsen van de Neder landse, Duitse en Poolse vlag en het spelen van de volksliederen. Elke ploeg kreeg een vaste begeleider toegewezen waar men met vragen en problemen terecht kon. „Buiten het kantinepersoneel zijn deze da gen 25 tot 30 vrijwilligers actief ge weest", vertelt Ben Schot. Tussen het voetballen door waren nog an dere activiteiten georganiseerd, zo als een disco op donderdagavond en een zeskamp op zaterdagavond. De ze werd op het terrein van de Spet ter gehouden (omdat het trainings veld al gesloten is) en gewonnen door SDVB. De linksbuiten van Je- ziorak werd uitgeroepen tot beste speler van het toernooi, de doelman van de Treffers tot beste keeper en de fair-playcup ging naar VV '94. In het pinksterweekeinde sluit Tho lense Boys de toernooireeks af. Za terdag komen de B- en de C-junio- ren aan bod, maandag de D-pu pillen.De B-junioren beginnen om half tien, met deelnemers uit Mon ster, Melick, Hoogvliet, Niel (Bel gië), Hellevoetsluis en Delft. Tege lijkertijd vangt ook het programma van de C-junioren aan. Hier komen de tegenstanders uit Delft, Hennef (Duitsland), Hoogvliet, Essen (Bel gië), Melick en Den Haag. De prijs uitreiking is om vijf uur. Op tweede pinksterdag zijn de tijdstippen het zelfde. Dan treden ploegen aan uit Westervoort, Rotterdam, Hoogvliet, Sneek, Goes, Zoetermeer, Apel doorn, Huissen, Hellevoetsluis en Ridderkerk. De routinier deed een tijdlang aan tijd uit voor RBC en het toen sterke korfbal en voetbalde 11 jaar in Wil lemstad bij Kogelvangers. Na een verhuizing meldde hij zich aan bij Tholense Boys, de club waar hij bij elkaar 29 jaar speelde. Nieuwkoop maakte lang deel uit van het eerste elftal. Dit seizoen kwam de verdedi ger uit voor het vierde team. Ook zette Nieuwkoop zich regelmatig op een andere manier in voor Tholense Boys. Hij trainde lagere elftallen en begeleidde dit seizoen het tweede team. De naam Nieuwkoop is ook in de tweede generatie met Tholense Boys verbonden. Zowel Siebe, John als Erik Nieuwkoop bleken aanleg voor de voetbalsport te hebben en haalden het eerste elftal. Doelman Siebe Nieuwkoop kwam ook lange Dosko. Dochter Gea speelde in het damesteam van Tholense Boys. „En de kleinzonen komen eraan", aldus Nieuwkoop senior. De familie Nieuwkoop, aangevuld met vrienden en bekenden, speelt zaterdagavond vanaf zeven uur op sportpark De Bent tegen een team dat is samengesteld uit spelers die een belangrijke rol vervulden in de voetballoopbaan van Nieuwkoop. Vermeldenswaardig is verder dat Nieuwkoop in zijn hele carrière geen enkele boeking opliep. „Ter wijl ik toch iemand was die er wel in durfde te kleunen. Maar ik heb altijd geweten tot hoever ik kon gaan. Ook als het ging om praten in het veld wist ik waar de grenzen la gen." Tholense Boys krijgt naast Ad Gladdines ook Jaben Kortland van Halsteren als versterking, alsmede Alex Opree van Vrederust. En Adri- aan Bout, die in verband met mili taire dienst al een tijd niet meer speelde, vertrekt van de tweedeklas ser naar Raalte. Naast de overschrij vingen die we eerder al meldden (Johnny van Dijke van SPS naar Noad, Leen Lemson van Brouwers haven naar Stavenisse), zijn er nau welijks bijgekomen. Het blijft dit seizoen betrekkelijk rustig. Derde klasser WHS krijgt niet alleen Wil liam Vroegop terug van FC Bergen, maar ook William Smits van Brou wershaven komt naar Sint-Anna- land. Smerdiek ziet Alex v.d. Reest vertrekken naar zondagclub Gastel. Met een podiumplaats Bij de toe stelfinale van de Nederlandse kam pioenschappen in Zuidwolde heeft Joost de Wilde het seizoen mooi af gesloten. Tegelijk betekende het echter zijn laatste wedstrijd voor WIK uit Sint-Annaland. Na de NK-meerkamp in Varsseveld op 14 mei kon Joost maar op 1 toe stel door naar de toestelfinale. Een direct gevolg van zijn enkelblessure die hij toen bij de sprong opliep. In Zuidwolde deed Joost mee op de brug en omdat er een turner niet kwam opdagen, mocht hij ook nog in de ringen zijn oefening meedraai en. Op de brug haalde hij met 7,65 punten een derde plaats, in de rin gen was hij zesde met 6,95 punten. Volgend seizoen komt Joost de Wil de uit voor SDS Rotterdam, waar hij al vier keer per week traint. „Het is jammer dat ik de club waar ik begon - WIK - moet verlaten, maar wanneer ik meer wil bereiken, is de overstap nodig. Ook trainer Jeroen Moerland vindt dat een juis te keuze." Joost blijft overigens op zaterdag in de Wellevaete trainen, zodat hij dingen die hij in Rotter dam leert, samen met Jeroen kan overdragen op de jongens van WIK. tie-break van de derde set stak Joris hier een stokje voor. Hij won met 7- 5 en daarmee besliste hij ook de wedstrijd. Het jongens enkelspel t/m 16 jaar kon wegens ziekte van Michiel van der Est niet doorgaan. Daardoor gaat Ad Pipping uit Sint-Maartens dijk automatisch naar de eindstrijd in Zierikzee. Er waren maar twee meisjes, beiden uit Sint-Annaland, onder de deelne mers. In een aantrekkelijke wed strijd won Leonie van Rouwendal van Meriete Horst in de categorie meisjes enkel t/m 14 jaar met 7-6 en 6-2. Namens de wedstrijdleiding be dankte Marjet Bakx de vrijwilligers Peter Farinaux, Paul Uiting, Nan Volwerk en Jeroen Bakx voor hun bijdrage aan deze geslaagde dag. Ze hoopte dat de zeven Tholenaren in Zierikzee van zich doen spreken. De ere-voorzitter van de KNLTB, Kees Zuidweg, reikte vrijdagmid dag in Tholen de prijzen uit. In de categorie jongens enkel 10 jaar won Hans Westerweel uit Tholen na een prachtige partij van Frank den En gelsman uit Sint-Philipsland: 6-3 en 6-2. Bij de jongens in de categorie t/m 12 jaar won Bram Westerweel uit Tholen met 6-4, 2-6 en 6-2 van Stephan van de Peet uit Sint-Phi lipsland. Ook deze driesetter was een titanenstrijd. Ongemeend spannend verliep de wedstrijd tussen Joris Verkouteren uit Tholen en Jeroen Borst uit Sint- Annaland. De laatste speelde de he le dag al prima en leek op de over winning af te stevenen. In de De Thoolse juniorwielrenner Joram Dees moet het een paar dagen rustig aan doen. Zaterdag raakte hij ge blesseerd tijdens de Omloop van de Maasvallei in Limburg. Hij over spande de spieren in zijn bovenbe nen en kon het hellende parcours na vijftig: kilometer niet meer aan. „Ik voelde heel de week al wat. Don derdag reed ik nog in een criterium in Wemeldinge. Toen voelde ik al wel wat. Het is niet zo ernstig, maar ik heb van de sportarts een paar da gen rust voorgeschreven gekregen en ik moest bloed laten prikken. Maar ik wil deze week nog weer gaan trainen, want maandag is het districtskampioenschap in Lage Zwaluwe en daar wil ik bij zijn", aldus Dees. In het criterium in We meldinge eindigde de Tholenaar als vierde. In deze wedstrijd over zestig kilometer kon hij niet voor de eerste plaats gaan, omdat een ploegmaat wegsprong, samen met een andere coureur. Dees bleef in het peloton om dit wat af te remmen. Toen er twee ronden voor het einde nog een renner achter het leidende duo aan ging, kon Dees zelf gaan strijden voor de vierde plaats die hij ook wist te bemachtigen. Geen MON-wedstrijd in de 125 cc zondag voor de Sint-Maartensdijkse motorcrosser Kevin van den Hoek. De Thoolse sportman van het jaar reed echter in Maurik (waar hij lid is van de motorcrossclub) een wedstrijd met onder meer 250 cc motoren. Er verschenen 19 crossers achter het starthek voor twintig minuten en één ronde op een baan vol rtiodder. Tijdens de eerste manche viel Kevin maar liefst vijf keer. Waarschijnlijk was Tij niet genoeg geconcentreerd nu hij in een andere klasse mee moest rijden. Van den Hoek werd als zesde afgevlagd. Bij de start van de tweede manche zat de Smurdiekse crosser er behoorlijk goed bij. Al bij de tweede doorkomst bezette hij de vijfde plaats. Na tien minuten was hij tweede, weliswaar met een flinke achterstand op de kop loper, maar die werd steeds kleiner. Van den Hoek kon echter de leiding niet overnemen en finishte als twee de. Daarmee was de crosser heel te vreden, gezien het deelnemersveld met zwaardere 250 cc motoren.Op tweede Pinksterdag treedt hij aan in Berghem voor een MON-wedstrijd. Beachsport wandeltweedaagse. Wandel sportvereniging WIK uit Vlissingen orga niseert op 25 en 26 juli de beach sport wandeltweedaagse over het strand. De start van de 5 of 10 kilometer lange route is om 18 uur bij het restaurant van het Zeeuws biologisch museum te Dombuig. s. Aanvoerder Eric van Gorsel van Tholense Boys (al in tenue voorde wedstrijd van de Thoolse selectie tegen Feijenoord) krijgt de Tholencup uit handen van voorzitter J.A. van Nieuwenhuijzen van de Thoolse voetbalfederatie.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 17