Twee eerste prijzen Esther Feleus in ponydressuur op Speelmansplaten Sint-Annalandse tweeling wint nationale titel rolstoelhockey Jantien van Gorsel 3e op NK dammen 'Als ze me gaan duwen, stop ik ermee, want dan ben ik een ander tot last' Wachtlijst voor deelname concours hippique van Eendrachtruiters Patrick en Mark van Dijke muzikaal onthaald door Accelerando Basketbalclub -Tholen gaat Öoor ondanks geringe animo Koersballen De 69-jarige Piet Weijers van toerclub Bidon rijdt 50.000 kilometer Donderdag 8 juni 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Zes van de zestien Thoolse deelnemers aan het concours hippique van de Eendrachtruiters reden zaterdag op de Speelmansplaten in de prijzen. Vier keer betrof dat een eerste prijs. Het evenement verliep geslaagd en trok 450 combinaties bij de dressuur en 170 bij het springen. De animo was zelfs nog groter. „Er is een wachtlijst, want we zitten gewoon vol", zegt voorzitter D. Vermaas. Winstpunten De dertienjarige tweeling Patrick en Mark van Dijke uit Sint-Annaland is sinds zaterdag Nederlands kampioen. De jongens veroverden met hun team van Biso '65 in Aalsmeer de nationale titel rolstoelhockey in hun leef tijdscategorie. Daarom wachtte fanfare Accelerando het tweetal zaterdagavond op in de Spuistraat. In hun rol stoelen reden de jongens, achter de muziek, door het dorp naar hun huis in de Tienhoven. Topscorers Thools damtalent stelt vakantie boven WK Jantien van Gorsel uit Tholen is op een verrassende derde plaats geëindigd tijdens het nationaal kampioenschap dammen voor junioren. De 16-jarige speelster van dam club De Eendracht mag door deze prestatie deelnemen aan het wereldkampioenschap dat eind volgende maand in Hijkken bij Assen wordt gehouden. Waarschijnlijk ziet Van Gorsel af van deelname. Ze heeft precies in die week een vakantie geboekt. „Samen met een vriendin. Daar door kan ik het eigenlijk niet maken om te annuleren." Feestje Ontspannen Hoger niveau 4 Piet Weijers van De Bidon uit Sint-Maartensdijk is zon dagmiddag in Haestinge gehuldigd vanwege het feit dat hij als eerste van de toerclub 50.000 kilometer heeft af gelegd. Weijers werd bij het vertrek voor de dammen- tocht over 150 kilometer verrast door een groot bord bij de ingang van het recreatiecentrum waarop hij werd ge feliciteerd met deze mijlpaal bij de toerclub. Bij terug keer kreeg hij bloemen en een shirt met tekst. Secretaris l Helemaal achterop het terrrein zijn Paardensport Het concours van de Thoolse rijver- eniging trekt deelnemers uit West- Brabant, Zeeland en Zuid-Holland. De boorden van het Zoommeer zijn in trek en het is ook een prachtige stek voor zo'n evenement. Een hele rij paardentrailers staat langs de weg die over het terrein slingert. twaalf ringen uitgezet voor de dres suur. De bodem is zacht na de regen eerder in de week, maar doordat het de laatste dagen droog bleef kan er zonder problemen gereden worden. Dichter bij de ingang is het parcours gebouwd voor de springruiters. Dit onderdeel is spectaculairder dan de dressuur, maar trekt aanmerkelijk minder deelnemers, 's Morgens is het al warm op de Speelmansplaten en dat blijft zo tot er halverwege de middag een bui valt. De B-dressuur is dan net klaar en de ruiters hebben er dan ook niet veel last van. Het blijft verder droog, zodat de organi satie tegen zessen tevreden kan af sluiten. „Eindelijk heb ik eens lekker gere den", zegt Helma van der Slikke uit Poortvliet als ze met haar paard Lucky de tweede proef in de Ml- dressuur heeft afgerond. De combi natie werkt 26 vaste figuren af, van af de zijkant geeft Helma's moeder de volgorde aan. Arbeidsgalop, middendraf, het zijn termen die je bij elke ring hoort roepen. De eerste proef van de Poortvlietse gaat pri ma, het jurybriefje laat een heleboel zevens zien. Uiteindelijk zal Helma met 163 punten de tweede prijs pak ken. Haar tweede proef, meteen aansluitend met dezelfde figuren in een andere volgorde en met een an dere jury, levert haar vier punten minder op. Het resultaat is ook nog voldoende voor twee winstpunten. Er zijn meer Thoolse ruiters die winstpunten behalen (nodig om te promoveren naar een hogere klas se). Esther Feleus bijvoorbeeld, pakt er drie in de M2-klasse bij de pony's. „Ze heeft een wat mindere periode gehad, maar nu haalt ze twee eerste prijzen", zegt een tevre den wedstrijdsecretaris mevr. W. Reinerman van de Eendrachtruiters. „En Hanna de Wit die voor het eerst met Jazar op een concours reed, was ook heel blij met haar eerste en tweede prijs." Hanna behaalt twee winstpunten. Eentje meer pakt Ma- riska Vermaas er bij de paarden. Haar tweede proef in de B-dressuur Patrick en Mark van Dijke worden bij thuiskomst in Sint-Annaland gefeliciteerd door wethouder I.C. Moerland linksachteren ambtenaar k van der Vlies van sportzaken. Kees Tump en Paul Uijting zijn vast Jvan plan om hun idee voor een bas ketbalclub in de gemeente Tholen iioor te zetten. Een door beide initia tiefnemers belegde informatiebijeen komst in Meulvliet trok votjge week jnaar enkele belangstellenden. Op bads van eerdere toezeggingen den ken beide Tholenaren echter een Rental spelers bij elkaar te kunnen krijgen. „En dat is voldoende om te starten", aldus Tump. Het merendeel van de spelers is ou der dan dertig jaar. Toch hebben ook twee tieners zich aangemeld. Tegen de tijd dat de competitie begint, kun nen zij echter met dispensatie ook Voor het seniorenteam uitkomen. Bijna alle leden zijn afkomstig uit de kern Tholen. Ook is er belangstelling Vanuit Sint-Philipsland. Het zijn alle maal mannen, op één na. Die vrouw kan gewoon meetrainen, maar als het lot competitie komt, is er een pro bleem. „Er zijn nog twee dames die }n principe wel mee willen doen, maar die nu nog zwanger zijn en dus niét zo hard kunnen lopen. Maar we proberen er gewoon nog wat dames bij te krijgen, zodat we ook voor hen een team kunnen beginnen", zegt Tamp. De basketbalclub heeft voor lopig nog geen naam. „We zijn nog 'druk aan het verzinnen. Misschien jschrijven we wel een prijsvraag uit onder de leden." Het ligt in de bedoeling van de bas ketballers om vanaf 1 september op .woensdagavond te gaan trainen in de joude gymzaal aan de Zoekweg. De contacten daarover met de gemeente zijn ondertussen gelegd. Ook wil de plub zich aanmelden bij de nationale basketbalbond (NBB). In september Jvolgend jaar zou er dan aan de com- g:titie kunnen worden deelgenomen, e sportieve doelstelling is voorlo pig bescheiden. „We willen in eerste instantie vooral recreatief bezig zijn. Gewoon lekker ballen", legt Tump pit. 4n afwachting van verdere ontwikke lingen willen de spelers alvast gaan pefénen. Op de informatieavond kwam één van de aanwezigen met pet idee om te gaan spelen op een jveldje bij de Albert Heijn-super- iriarkt in de wijk Dalempolder. Daar pijn twee baskets aanwezig. „Op •woensdagavond willen we daar met gbed weer bij elkaar komen. Drie-te- Jgen-drie spelen kan al leuk zijn. Het is' ook een beetje promotie op die jtfanier. Want natuurlijk staan we nog altijd open voor nieuwe aanmeldin gen" *1 IJond zeven uur Stuurt vader Jos klein meisje plots de straat over- van Dijke de (gesponsorde) rol stoelbus Sint-Annaland in. Daar staat Accelerando opgesteld en be gint te spelen. Enkele tientallen in woners zijn uitgelopen om de kampioenen te zien. Als Van Dijke zjjn zoons uit de met slingers ver- sjjerde bus rijdt, stapt wethouder Moerland van sportzaken met de ambtenaren Van der Vlies en Cor- itelisse op hen af om ze namens de gemeente te feliciteren en bloemen aan te bieden. Ook anderen reiken boeketten aan en drukken het tweetal de hand. Ze weten niet wat Ijen overkomt, maar vinden het prachtig. „Toen we aan kwamen rijden, zagen ze de muziek staan, maar hadden nog niks in de gaten. Pas toen ik vaart minderde, begre pen ze dat het voor hen was", ver telt Van Dijke. Het feestelijke mo pent wordt ruw verstoord als een steekt en wordt geraakt door een naderende auto. Ze komt er met een buil op het hoofd en een ge schaafde arm af, maar is - net als de omstanders - geweldig ge schrokken. Achter Accelerando rijden de jon gens - de kampioensbeker bij zich - door Sint-Annaland naar hun huis. Daar staan nog veel meer mensen te wachten en opnieuw krijgen ze bloemen en attenties. De wethouder gaat mee naar bin nen om nog een praatje te maken met de jongens. De familie Van Dijke stelt die belangstelling van het gemeentebestuur bijzonder op prijs. Patrick en Mark - die aan een progressieve spierziekte lijden - zijn met het El-team van hun ver eniging op de tweede plaats geëin digd in de derde klasse, in het eer ste jaar dat ze competitie spelen. De beste teams van Nederland na men het zaterdag in Aalsmeer te gen elkaar op. Biso '65 won drie van de vier wedstrijden en speelde één keer gelijk. Eerste tegenstan der was Evergreen, waarvan in de competitie twee keer werd verlo ren. Nu werd het 3-1, waarbij Mark alledrie de treffers voor zijn rekening nam. Jetstars uit Overijs sel werd vervolgens eenvoudig met 4-0 geklopt. De broers scoor den ieder twee keer. Meyra/Sticks uit Drente bleek hierna een sterke tegenstander. Biso kwam 3-1 ach ter, maar wist in een spannende wedstrijd tot 3-3 (Mark 2x, Patrick 1 x) terug te komen, waardoor bei de teams de koppositie deelden. „De jongens waren helemaal op, maar hadden het geluk dat ze de volgende ronde vrij waren. Dat heeft zeker geholpen", zegt Van Dijke. Eén team kwam niet opda gen en verloor alle wedstrijden re glementair met 5-0. Biso had een extra lange pauze voor het laatste duel, tegen Zaansticks uit Noord- Holland. Een gelijkspel was vol doende, want concurrent Meyra had een steek laten vallen. Biso wordt met 174 punten beloond en dat betekent twee winstpunten tege lijk, terwijl de eerste proef er ook al één heeft opgeleverd. In dezelfde klasse is er een winstpunt voor Lin da Don van 't Slot en voor Laura Geluk. Twee gaan er naar Vera Blom in de M2 en Suzanne Reiner man in de ML Tenslotte vergaren ook Leo Dorst (L), Carola v.d. Slik ke (M2) en Carmen v.d. Hoek (Ml) een winstpunt. Bij het springen is de Thoolse in breng minimaal. Slechts vader en zoon Jaap en Joey Moerland - die rijden bij Prins Auvergne Halsteren - verschijnen op dit onderdeel aan de start in de L-klasse. Beiden val len buiten de prijzen. Jaap Moer land gooit er, op Moerland Jumbo, een balk af en overschrijdt boven dien de toegestane tijd. Joey finisht op Moerland's Illusion binnen de tijd, maar een weigering komt hem op vier strafpunten te staan. Resultaten van de Thoolse deelne mers per categorie: DRESSUUR PAARDEN. Klasse B: Laura Geluk, Nora, 159 en 147 p; Linda Don van 't Slot, Shiva El Gezirah, 157 en 148 p; Mariska Vermaas, Nozem, 164 en 174 p (tweede prijs); Mariska Quist, RTM's Gonnelien, 146 en 142 p. Klasse L: Leo Dorst, Westlife, 147 en 164 p (vijfde prijs). Klasse M2: Carola v.d. Slikke, Goofy, 157 en 154 p; Marjolein Ak kermans, Misty, 150 en 147 p; Vera Blom, La Lu, 157 en 163 p (eerste prijs). Klasse Ml: Helma v.d. Slikke, Lucky, 163 (tweede prijs) en 159 p; Carmen v.d. Hoek, Undercover, 154 en 156 p; Suzanne Reinerman, Ma gie D, 157 en 156 p. Klasse Z2: Margo Bosch-Bril, La- vandou B, 168 en 172 p. DRESSUUR PONY'S. Klasse B, categorie D/E: Hanna de Wit, Ja zar, 166 (tweede prijs) en 160 p (eerste prijs). Klasse M2: Esther Feleus, Ap pearance Bongo, 170 en 163 p (twee eerste prijzen). SPRINGEN PAARDEN. Klasse L: Jaap Moerland, Moerland Jumbo, 3,75 strafpunten; Joey Moerland, Moerland's Illusion, 4 strafpunten. veld af reizen. Na bijna drie uur rijden moest zc vrijwel onmiddel lijk achter het bord. Prompt verloor zc de eerste partij. ..Ik trapte onno- HHj dig in twee op zich simpele zetjes." Eenmaal hersteld van de vermoei- NNflV<~* enisscn. verbeterden de resultaten. I vrijdagavond nam ze zelfs een HL x -r flf M I tweede plaats in dc tussenstand in. Onder andere Cora Koopman, vorig jaar nog nationaal kampioene, werd door Van Gorsel verslagen. „Maar die was het hele toernooi niet in goeden doen." Uiteindelijk moest er op zaterdag voor Van Gorsel een barrage aan te pas komen om zich te verzekeren van de derde plaats. In twee beslis sende partijen over elk tien minuten wist ze haar gelijk geëindigde con currente te verslaan. De druk om te winnen was groot. „Je wordt mid den in de zaal weggezet en iedereen komt er omheen staan. Dan moet je proberen om niet zehuwachtig te worden en rustig te blijven naden ken. Dat is wel goed gelukt." Jantien van Gorsel. De vakantieboeking geeft aan dat Van Gorsel op het driedaagse toer nooi in het nabij Zutphen gelegen Warnsveld eigenlijk nergens op re kende. „Ik ben eerstejaars bij de ju nioren. Ik moest spelen tegen meis jes die veel ouder waren dan ik en ook veel meer ervaring hadden, ook in internationale wedstrijden." De voorbereiding op de titelstrijd was evenmin ideaal. Aan de ,oo.' avond vierde Van Gorsel nog een bruiloftfeestje om donderdagmor gen in alle vroegte richting Warns- Uitslagen van de wedstrijden van: Meulvliet: 1J. Vroegop 39 p; 2. mevr. R. Vroegop 29 p; 3. W. Bijl 23 p; 4. W. Schot 19 p; 5. A. Leemreijze 14 p; 6. mevr. J. Bos en mevr. B. Schot 13 p; 8. mevr. T. Soomers 5 p. Tholen stad: 1mevr. C. Wilsing en D. Schellinger 25 p; 2. mevr. R. Nagtegaal en M. v.d. Houten 17 p; 3. mevr. R. Burrows en J. Bal 15 p; 4. mevr. Y. Verkamman en L. Soom ers 13 p; 5. mevr. C. Praat en mevr. F. Schellinger 9 p. Sint-Maartensdijk: 1. mevr. T. Goode en A. Leemreijze 30 p; 2. mevr. L. Verschoor en C. van Gorsel 27 p; 3. mevr. W. Lutt en W. Bijl 25 p; 4. mevr. C. Free en mevr. L. v.d. Klooster 19 p; 5. mevr. M. Bijl en mevr. M. Dane 13 p; 6. mevr. S. Wolse en A. van Splunter 12 p; 7. mevr. C. van Mierlo en mevr. C. van Splunter 9 p. Ouwerkerktocht. Zaterdag wordt in Ouwerkerk de sv Ouwerkerk tocht gehouden. De start van de tochten van 5, 8 of 15 km is om zes uur in sportcomplex 't Eultje Behalve recht op deelname aan het WK hield Van Gorsel een fraaie be ker en een CD-bon over aan de ti telstrijd. Het Thoolse damtalent, net klaar met het mavo-examen aan het Calvijn-college, benadert haar sport ontspannen. Ze doet niet mee aan de competitie voor De Een dracht, maar volstaat met onderlin ge potjes tegen oudere spelers en soms een toernooi. Vorig jaar be haalde Van Gorsel de Zeeuwse titel bij de aspiranten. Komend seizoen richt ze zich vooral op haar studie modehandel aan het Zoomvlietcol- lege in Bergen op Zoom. „Maar misschien ga ik ook wel wat meer trainen." Van Gorsel treurt niet over het feit dat ze tijdens het WK waarschijn lijk vakantie viert in de Ardennen. „Het is jammer. Maar volgend jaar probeer ik gewoon weer kwalifica tie af te dwingen." won met 3-1 en uitblinker Mark nam alledrie de doelpunten voor zijn rekening. De wedstrijden rol stoelhockey duren twee keer tien minuten. Er wordt met viertallen gespeeld: een keeper en drie veld- spelers. Maar het Biso-team telt negen spelers, want er wordt veel vuldig gewisseld omdat het spel erg vermoeiend is. Helma van der Slikke uit Poortvliet op Lucky, bezig met haar proef in de MI -dressuur. Biso promoveert naar de tweede klasse. Het team traint elke zater dag in Ulvenhout. Mark en Patrick - die de topscorers zijn van hun team - gaan zelfs op een hoger ni veau meetrainen, de superleague. „Om zich verder te intwikkelen", legt hun vader uit. De tweeling is bezeten van sport. Onlangs waren ze te gast in de Amsterdam Arena en dat was een hele belevenis. De vereniging spierziekten Nederland had in het kader van de actie Spie ren voor Spieren veertig kinderen uitgenodigd bij de oefeninterland Nederland-Roemenië. Tien van de kinderen, waaronder beide Sint- Annalanders, mochten in de ko ninklijke loge plaatsnemen. Ze werden er prima verzorgd en krij gen nog een shirt met handteke ning van de broers De Boer. Piet Weijers werd verrast door het bord bij de ingang van Haestinge in Sint-Maartensdijk. Weijers is sinds 1981 lid van De Bi don die in 1976 werd opgericht. Dinsdagavond en zondagochtend is hij altijd van de partij voor een tocht, maar Weijers zat ook jarenlang in het bestuur van de club. Zijn sportieve prestatie mag er wezen, maar Weij ers had er helemaal niet bij stilge staan. „Ik houd het aantal kilometers zelf niet meer bij voor De Bidon. Ik wist niet wat ik zag toen ik hier van morgen aankwam en dat bord zag staan met de vlaggen erop." Weijers fietst niet alleen op de dagen dat de toerclub op pad gaat. Ook op andere doordeweekse dagen stapt hij op zijn tweewieler om in zijn eentje of met een andere toerrijder een tocht te maken. „Er waren jaren bij dat ik 10.000 kilometer reed, maar dat ben ik aan het afbouwen. Vorig jaar zat ik op zo'n 6300 kilometer." Per rit houdt hij wel bij hoeveel kilo meters hij heeft gereden. De dam- mentocht (Oesterdam-stormvloedke- ring-Philipsdam-Krabbenkreekdam) was precies 153 kilometer en 35 me ter lang geweest. De gemiddelde snelheid bedroeg 27.7 kilometer per uur, zo laat Weijers zien op zijn stuurcomputertje. „Op dinsdagavon den ligt het tempo hoger hoor. Dan zijn de ritten korter, zo'n 45 kilome ter. Op zondagmorgen rijden we ge middeld 60 tot 65 kilometer. Meestal in West-Brabant maar ook in Zee land. En elk jaar hebben we drie gro te tochten zoals de dammentocht vandaag. We gaan ook naar de Velu- we en Limburg." Voor Weijers maakt het niet veel uit waar hij fietst. Hij vindt het overal even mooi. „De bossen op de Velu- we, maar net zo goed de polders hier en het water." Weijers hecht ook aan het toerrijden in groepsverband. „De groep maakt het gezellig. Het is samen uit, samen thuis. Zeker op deze grote tochten. Voor de jonge jongens is het ook nog een beetje competitie. Die demarre ren onderweg, maar ze wachten later op de anderen." Reed Piet vroeger ook nog al eens op kop, die taak laat hij aan de jongeren over. „Nee, kop- rijden kan ik niet meer. Dat is echt over." Om Weijers te verrassen, hield het bestuur het bereiken van de mijlpaal stil. Voorzitter A. Bijl timmerde za terdagavond het bord bij de ingang en pas zondagochtend werden de an dere leden die niet meefietsten en de echtgenoten van de toerrijders uitge nodigd om Weijers bij terugkeer op te wachten. Ook daar had Piet niet opgerekend. Bij aankomst van de ploeg met 16 toerrijders en de be zemwagen, stonden er zo'n twintig belangstellenden te wachten. De fiet sers waren een half uurtje later dan was verwacht, maar door een lekke band en een kwartier oponthoud voor de brug bij Wilhelminadorp, duurde de tocht wat langer. Weijers kreeg bloemen van zijn vrouw en werd door de anderen gelukgewenst. De toerrijder was ook actief in het bestuur. Ongeveer 14 jaar was hij met tussenpozen bestuurslid, waar van enige jaren secretaris. De toer club telt momenteel 33 leden, waar van er 27 fietsen. Bijl houdt van alle leden een klasse ment bij. Daaruit bleek dat Weijers de meeste kilometers heeft efietst. Weijers is het oudste lid, maar niet het langst lid van De Bidon. Bijl: „Maar zeker sinds Piet vanaf 1986 in de vut zit, is hij meer gaan fietsen. En in 1982 was hij ook al kampioen van De Bidon," zegt Bijl om aan te geven dat Weijers een fanatiek toer rijder is. Op zijn blauwe shirt dat hij van de voorzitter mocht aantrekken in de foyer van Haestinge staat: Na mens T.C. de Bidon gefietst: 50.000 km. Volgende week wordt Weijers zeven tig jaar, maar zolang zijn gezondheid het toelaat, blijft hij fietsen. „Ik doe het met veel plezier, maar zodra ze een hand op mijn schouder gaan leg gen om me te duwen, dan stop ik er mee. Dan ben ik een last voor een ander." Uit het algemeen kilometerklasse ment blijkt dat Weijers vorig jaar in clubverband 3242 kilometer heeft gefietst, 13 kilometer minder dan Corrie van Zetten, Merien Goedege- buure, Jaap Geuze en Jos Guiljam. In 1981 begon Piet met 355 kilome ter, maar het jaar daarop reed hij 2732 kilometer. In 1990 passeerde hij voor het eerst de 3000 kilometer- grens: 3244. In het klassement (stand 1999) wordt Weijers gevolgd door Koos van den Hoek met 47.133 kilo meter en Arie Bijl 40.537 kilometer Volgend jaar bestaat de club 25 jaar. Het klassement over deze periode telt 139 personen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 15