'Niemand van Stavenisse, dat kon niet' Mei gedeeltelijk mooi, maar ook wisselvallig Leerlingen Calvijncollege Tholen geven tabernakel permanente plaats in school Pinksteren imabo adviseert Vriens-De Schelde als uw badkamerspegialist Mevrouw J. Hage-Andriesse borduurde merklap uit het hoofd Esta's scouting op rallykamp Donderdag 8 juni 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Dat mevrouw J. Hage-An- driesse uit Stavenisse graag borduurt is overdui delijk. Overal in haar wo ning hangen staaltjes van haar kunnen. Geen wonder dus, dat ze meedoet aan het Zeeuwse project om de grootste merklap te ma ken. „Toen ik hoorde dat er niemand van Stavenisse was, besloot ik me op te geven. Want dat kon toch eigenlijk niet in het jaar dat het dorp 400 jaar be stond", vertelt ze. Gestolen ma 4 Warmer en veel natter dan gemiddeld De maand mei heeft ons heel wat variatie gebracht. De gevreesde IJsheiligen zijn ook dit jaar probleemloos ver lopen, melden onze weermannen J. Stouten uit Sint-Phi- lipsland en L. van Driel uit Sint-Maartensdijk. De fruit en aardappeltelers hadden van de vorst niets te vrezen. Verder bracht de bloeimaand een serie mooie zomerse dagen. Het maandgemiddelde van de temperatuur lag dan ook met 15,3 graden aanmerkelijk hoger dan het ge middelde van 13,2. In de tweede helft van mei was het echter aanzienlijk minder fraai weer. Normaal gesproken is de neerslag 44 mm in de hele maand, maar deze keer werd er 113,8 mm afgetapt en dat is ruim 2,5 keer zo veel. De zon heeft het in totaal met 187,4 wat kalmer aan gedaan tegenover de 211 uur normaliter. Behalve in het laatste stormachtige weekeinde hield de wind zich rus tig. De gemiddelde snelheid kwam uit op 4 meter per se conde, terwijl dat normaal 4,3 meter is. Zomers Verandering Onbestendig Mei Xf* De merklap van mevrouw Hage is al lang en breed klaar. „Vlak voor de kerst kreeg ik mijn spullen en ik ben meteen begonnen." Haar dochter Ella uit Sint-Maartensdijk kreeg daardoor ook zin om mee te doen. Samen gingen ze naar een bijeenkomst in Tholen en daar schrok mevr. Hage: „Ik was al veel verder dan de rest. Maar ik vond het toch zonde om alles weer uit te halen." Natuurlijk borduurde ze het wapen van haar woonplaats op de merk lap, en de tekst 'Stavenisse 400 jaar'. Het gemeentehuis, de molen en de kerk kwamen er ook op. Mevr. Hage deed het allemaal uit het hoofd; ze maakte tekeningen op ruitjespapier als basis. „Toen ik langs de kerk kwam, telde ik de ra pten en merkte dat ik er één verge ten was", zegt ze. Persoonlijke dingen staan er heel wat op de merklap. Om te beginnen het boer derijtje aan de Scheldseweg waar ze jarenlang woonde en waar nu een zoon op zit. Een paard en een tractor illustreren de ontwikkelin gen in de agrarische sector door de jaren heen. Kippen zijn te zien. En wasgoed hangend aan een draad tussen twee bomen. „Zo deed ik Mevr. Hage maakte haar merklap voor het Zeeuwse project in sneltempo af. dat vroeger." De kinderen - drie zoons en twee dochters - zijn ook allemaal op de merklap te zien. Een naaimachine, bollen wol en een naald maken duidelijk wat de hobby's zijn van mevr. Hage. Ze vond het een mooi werk om te doen, zegt ze over het borduren van de merklap. Voorheen werkte ze uitsluitend met telpatronen. In gelijst hangen de resultaten daar van aan de muur: onder meer een poes, een papegaai en een boerde rij met dieren en een hooimijt. Maar de Stavenissense heeft meer liefhebberijen om haar vrije tijd door te komen. „Ik doe vaak har- danger, dat heb ik in Tholen ge leerd. En kaarten maken." Haar twee dochters zijn ook fervente handwerksters, aldus mevr. Hage. Ze heeft zich bij de organisatie van het merklappenproject ook gemeld om eventueel één van de zeventien gemeentewapens te gaan borduren, maar daarover nog niets gehoord. Dat ze meewerkt aan een record poging om de grootste merklap te maken, doet mevr. Hage niet veel. Maar dat er ook een lap van Stave nisse bij zou zijn, daarom was het haar te doen. Gewapend met een uitnodiging Voor deelname aan de rally Parijs - Dakar, arriveerden de Esta's, de jongste groep van de scouting Hee- netrecht Tholen, donderdagmor gen in Huijbergen. Hun jaarlijkse Hemelvaartskamp had dan ook het thema: 'Parijs-Dakar'. Voor de poort (waar een spandoek hing met 'Parijs' erop) moesten de jongens en meisjes al afscheid nemen van hun familie, want eenmaal door de poort, mochten ze niet meer terug. De Esta's werden ingedeeld in vier Ciceteams: Daihatsu, Kiporsch, Jagu ar en Skoda. De vlaggen van de teams hingen hoog in top. Drie dagen lang zou de rally richting Dakar gaan du ren. È>e eerste middag was gereserveerd voor een fikse conditietraining voor de aanvang van de rally. Hiermee ver dienden de Esta's punten, waarbij de uitslag bepalend was voor de start volgorde in de speurtocht op vrijdag. Na de maaltijd met Franse friet ver dienden de teams met verschillende balspelen hun teamkleding. Voor ie der team was er een pet en een shirt van zijn sponsor. Na een dag vol be weging en avontuur, waren de jonge scouts nog niet moe genoeg om lek ker te gaan slapen. Na het bedritueel van tanden poetsen, wassen en plas- sen en na het voorlezen van een span nend verhaal door Charlotte Geluk, gingen de lichten op de slaapzolder van boerderij de Linderhoeve uit, maar waren de oogjes nog niet me teen dicht. Na een stevig ontbijt, de scouts eten met z'n dertigen zo'n acht broden per dag, stond de eerste etappe van de rally op het progamma. Die bestond uit een speurtocht met kompas. Tij dens die tocht vonden de deelnemers de onderdelen van hun rally-auto: zeepkisten die Kees Aarnoudse en Marco Joosen samen met enkele ou ders hadden gemaakt. De middag werd gevuld met een waterspel en een rallyquiz, waarbij ook onderde len verloren konden worden. De een malige vrijdagse douchebeurt kon deze keer, dankzij het warme weer, afgewerkt worden in het spelbad. De deelnemers konden zo fris voor hun overtocht naar Algerije nog een Frans diner verorberen. Dit werd hen voor geschoteld door de kookstaf onder THOLEN 15 jun Informatiebijeenkomst La Lêche League over borstvoeding, Stoofstraat 8, 20 u. 16 jun Bingo bejaardensoos. 17 jun Pleinfeest buurtver. De Jolige Mossel. 19 t/m 23 jun Avondwandelvier daagse, Meulvliet 18.30 u. 20 juni Bowlen Hoogerheide platte landsvrouwen. 20 jun Kaarten Anbo, Schuttershof 14 u. 24 jun Urker en Thools Mannen koor, N.H. kerk, 18.30 u. 30 jun Optreden De Dijk (met voor programma Stikkie Djoo), Meul vliet 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 9 en 10 jun Kermis. 14, 21 en 28 jun Koersbal Anbo, Vossenkuil 14 u. 13 jun Bingo met diner Anbo, Vos senkuil 14.30 u. 20 jun Gourmetten/steengrillen AVB, Vossenkuil. 21 jun Fietsen Anbo, vertrek Vos senkuil 13.30 u. bruidsmode Nieuwe japonnen Knippakketten Enorme collectie bruidsstoffen 2411 AE Bodegraven 0172-613751 Zuiddijk 16 3244 AZ Nieuwe Tonge 0187-652134 Om u zo goed mogelijk te kunnen helpen werken wij alleen op afspraak Advertentie I.M. SINT-ANNALAND t/m okt' Overzichtsexpositie Chris Lanooy; de aardappel, Meestoof, di t/m za 14-17 u. 17 jun Vlaamse kinderkennis, Olle- ke Bolleke 13-16 u. 23 jun gezinsbarbecue plattelands vrouwen, Veerhuis Anna Jacobapol- der, 19 u. STAVENISSE 21 jun Reisje bejaarden naar Kin derdijk, vertrek bushalte v.d. Lek de Clercqplcin 13 u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 9 jun Zwemvierdaagse, zwem bad Haestinge. 13 jun Vergad. comm. middelen, ge meentehuis 19.30 u. 19 jun Vergad. comm. gem. ontwik keling, gemeentehuis 19.30 u. 19 t/m 22 jun Smalstads wandel tochten, Haven 18.30u. 20 jun Vergad. comm. alg. bestuur en welzijn, gemeentehuis 19.30 u. 26 jun Vergad. gemeenteraad, ge meentehuis 14 u. SCHERPENISSE 10 jun Demonstratie boogschieten, Pluimpotterrein 14 u. SINT-PHILIPSLAND 24 jun Braderie. 26 t/m 29 jun Avondwandelvier daagse. BERGEN OP ZOOM t/m 27 aug. Tentoonst. 150 jr. mode. Markiezenhof. 11 en 12 jun Concours hippique, ter rein Kijk in de Pot, 9.30 u. 16 t/m 18 jun Philip Morris Jazz-- weekend. 24 jun Taptoe, Grote Markt, 20 u. 25 jun Maria Ommegang, 15 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: The whole nine yards - do 20 u., vr. 21.30 u„ za 18.45 en 21.30 u. zo 18.30 en 20.30 u., ma t/m wo 20 u. Stuart Little (Ned. gespr.) - vr 18.45 u„ za en zo 14 en 16 u„ ma en wo 14 u. ROXY II: Air bud 2 (Ned. gespr.) - vr 18.45 u„ zaen zo 14 en 18.45 u„ ma 14 en 16 u„ wo 14 u. Battlefield earth - do 20 u„ vr en za 21.30 u. zo 20.30 u. ma t/m wo 20 u. Pokemon (Ned. gespr.) - za t/m ma 16 u. CINEM'ACTUEEL 1-2-3: Stu art Little (Ned. gespr.) - za 14 u„ zo en ma 14 en 16.15 u„ wo 14 u. Scre am 3 - vr t/m ma 18.45 u. The Gla diator - do 20 u. vr en za 18.45 en 21 u„ zoen ma 14, 18.45 en 21 u„ di en wo 20 u. Deuce bigalow - vr 18.45 en 21.45 u„ za 14, 18.45 en 21.45 u„ zo 16.15, 18.45 en 21.45 u., ma 16.15 en 18.45 u. di 20 u., wo 14 en 20 u. Pokemon - za t/m ma 14 u, wo 14 u. Voorpremière: Three to tango - do 20 u„ vr t/m ma 21.30 u„ wo 20 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Cinema Paradiso: American Beauty - ma en di 20.30 u. leiding van Maatje Aarnoudse. Maar tijdens het diner werden de onderde len van de rallyauto's, die de leiding zomaar buiten had laten liggen, ge stolen. De zoektocht die volgde, ging door het bos. Pas om half twaalf kwa men de Esta's moe, maar mét onder delen, terug op de boerderij. De slaap werd snel gevat. Voor zaterdagmiddag stond de echte race met de zeepkisten in het bos ge pland. Het team van Daihatsu ging inmiddels ruim aan kop. 's Ochtends moesten eerst de zeepkisten rijklaar worden gemaakt en werden er op het speelveld behendigheidsspelletjes gedaan, 's Middags vond bij Afri kaanse temperaturen de echte rally plaats. De coureurs en hun duwers moesten niet alleen berg op, berg af, maar de kisten moesten ook gedra gen worden door het mulle zand. Bo vendien moest men nog een geheim schrift kraken en met kist en al over een ravijn. Koploper Daihatsu leed veel verlies door fikse schade op te lopen. Ook de teams van Skoda en Kiporsch leden materiële schade. Ja guar won deze 3e etappe, 's Avonds bij het kampvuur bleek bij het be kendmaken van de uitslag, dat alle teams na aftrek van strafpunten gelijk waren geëindigd. De laatste dag van het kamp werd ge bruikt om, door middel van een spel, terug te rijden naar Parijs. Daar wachtte de deelnemers nog een pick nick. De ouders konden bij aankomst gelijk aan het werk. Zij hadden name lijk corvee voor de schoonmaak, het afbreken van de vlaggenmasten en het inladen van alle kampspullen. Tenslotte werden alle teams gehul digd en iedereen ontving een 'gou den' medaille. Er waren heel veel mensen bijeengekomen op pinkstermorgen in de stad Jeruzalem, ze kwamen overal vandaan zo werd vernomen, ook pelgrims bevonden zich onder hen. De discipelen waren, nu zonder Jezus, maar eensgezind, eveneens opgetrokken naar het jaarlijks pinksterfeest. Plotseling werden zij overvallen door een geweldige wind of zou het misschien Gods adem zijn geweest? Er vertoonden zich tongen als van vuur, die zich vlammend over de discipelen verdeelden. Er gebeurden grote wonderen op dat vroege uur, niemand begreep wat dit moest verbeelden. Ze werden allen vervuld met de Heiligen Geest en begonnen te spreken met vreemde tongentaai. Dit verwonderde de omstanders nog het meest, want iedereen verstond hen in hun eigen landstaal. Sommigen zeiden spottend, ze zijn vol zoeten wijn nee, zegt Petrus, ze zijn vol van de Heiligen Geest, zij spreken van Gods grote daden omdat zij zijn profeten zijn, gelooft in de opgestane Heer en weest niet bevreesd. Petrus riep de Joden op om zich te bekeren en zich te laten dopen in Christus naam. Velen kwamen die dag tot het geloof des Heren, werden gedoopt en vormden één gemeente saam. De Here Jezus is ten hemel opgevaren, maar Zijn werk op aarde gaat onverminderd door, ook dit mogen we als een groot wonder ervaren, want Hij gebruikt daar mensen, heel gewone mensen, voor. D.L. Koppenhol Sint-Annaland. "V :f V' - Volgens velen is mei de mooiste dag werd een fraaie warme dag met maand van het jaar. Alle bomen en struiken lopen uit in diverse kleuren groen en ook de bloesems in allerlei kleuren mogen er zijn. Ondanks deze positieve punten, begon mei wat aar zelend. Traditioneel voor deze tijd van het jaar was het hogedrukgebied ten westen van Schotland. Beter weer was echter niet ver weg. In Duitsland was warmte genoeg, maar het kon ons land niet bereiken. Met een noor delijke stroming werd veel bewol king van de Noordzee aangevoerd. Al eerder merkten we op dat deze druk- verdeling vaak voorkomt in de lente. De zon had dé grootste moeitfe door het wolkendek te breken. Als dat luk te, steeg de temperatuur naar ruim 18 graden. Dinsdag 2 en woensdag 3 mei en een flink gedeelte van de don derdag waren uitgesproken somber met soms wat motregen. Het was met 12 graden koud, omdat de zon totaal verstek liet gaan. Geleidelijk schoof het hogedrukgebied richting Noor wegen. Lagedruk lag boven en rond Spanje. Dat bracht een oost- tot zuid oostenwind. Donderdag tegen de avond brak de zon door als inleiding op beter weer. En daar was dan ein delijk de koperen ploert. Zaterdag morgen 6 mei begon ze al vroeg te schijnen. Later in de middag volgden wat stapelwolken, maar voor de rest was het 'zon, zon, zon'. De tempera tuur bereikte dan ook de 25,4 graden en dat is een zomerse waarde. We gingen een mooi weekeinde tege moet met zomerse temperaturen van rond de 28 graden. Zaterdag 6 mei werd het tegen de avond bewolkt vanwege opkomende onweersbuien, maar die bereikten ons niet. Ook zon dag de zevende was een mooie, zon nige dag. Wederom kwam er later op de dag meer bewolking met in de avond een flinke regenbui van 10,2 mm en onweer. De wind varieerde van zwak tot matig uit zuidoostelijke richting. Naast de natuurlijke schoonheid van mei, kan het ook zomers weer zijn. Het was met temperaturen van 27 a 28 graden wel vroeg in het jaar, maar daar zal niemand mee gezeten heb ben. Na een prachtig weekeinde zag de nieuwe week er dan ook veelbelo vend uit met nog steeds hogedruk bo ven Noorwegen en lagedruk boven zuid-Europa. Veel zon, maar elke dag wel kans op een onweersbui. Maan- Leerlingen van het Calvijncollege uit Tholen laten de tabernakel zien die o.l.v. godsdienstleraar Meeuwissen is vervaardigd. Leerlingen van de tweede brug klas van het Calvijncollege in Tho len hebben o.l.v. godsdienstleraar F.Ph.A. Meeuwissen uit Sint- Maartensdijk een tabernakel ge maakt, de verplaatsbare tempel die de Israëlieten tijdens hun tocht door de woestijn meenamen. In de school krijgt deze tabernakel ech ter een permanente plaats, zodat die ook voor de toekomstige leer lingen bewaard blijft. Er komt nog een bord bij met een toelichtende tekst. De zuiver theoretische godsdienst lessen kregen op deze manier een praktische kant, waarvoor de han den uit de-mouwen gestoken moes ten worden. Tegelijk was er sprake van een integratie van een aantal vakken: godsdienst, techniek en beeldende vorming. De mavo-leer lingen, die na de zomervakantie doorstromen naar havo en vwo in Goes, moesten voor deze opdracht metaal, hout, fimoklei en stof be werken. Vanaf de kerstvakantie tot en met de paasvakantie is er 1 uur per week aan gewerkt. In Exodus 36 wordt de houw van de tent der samenkomst beschre ven en in hoofdstuk 37 het maken van de ark, de tafel der toonbro den, de kandelaar en het reukal taar. In Exodus 38 staat de be schrijving van het brandoffer altaar, het koperen wasvat en de voorhof. Op de eerste dag van de maand moest Mozes de tabernakel oprichten. De leerlingen van het Calvijncolle ge hebben aan de hand van ver schillende beschrijvingen hun werkstuk gemaakt. De voorhof, het heilige en achter het voorhang sel het heilige der heilige. Daarin staat de ark met twee stenen tafels, waarin de tien geboden zijn gegra veerd. De twee altaren zijn te zien, de hogepriester, de van amandel hout gemaakte staf van Aaron en het kruikje met manna, het brood dat uit de hemel kwam toen de Jo den van honger dreigden om te ko men. Over de tabernakel is een dek van runderleer gemaakt en eromheen een witte linnen muur. Rondom staan er tentjes, waarin de Israëlieten verbleven tijdens de doortocht door de woestijn. een maximumtemperatuur van 27 graden. Tegen de avond volgde meer bewolking met onweer op afstand. Het bleef overigens droog. Dinsdag was een stralende dag met meer dan 28 graden. Pas in de avond liet een enkele stapelwolk zich zien, maar weer bleef het droog. Woensdag 10 mei was het lang zonnig. In de loop van de middag ontstonden zware on weersbuien die hier en daar nood weer veroorzaakten. Het zwaarste onweer passeerde westelijk van ons, maar droog hielden we het niet. Don derdag verliep overwegend bewolkt. De zon kon er niet doorheen komen en de temperatuur bleef met ruim 21 graden achter bij de dagen ervoor. Vrijdag de twaalfde was er weer veel zon en hogere temperaturen van bo ven de 26 graden. Zaterdag kregen we veel sluierbewolking en dat tem perde het aantal uren zon behoorlijk. Daarentegen was de zondag weer zonovergoten waarbij het kwik tot 26,5 graden steeg. Maandag 15 mei was nog een zomerse dag met alweer veel zon. De dinsdag was warm en zonnig, maar het was voorlopig de laatste zomerse dag die we te zien kregen. Er was duidelijk ander weer op komst. Het fraaie zomerse weer raak ten we kwijt. Het hogedrukgebied dat voor dit weer zorgde, trok weg in zuidoostelijke richting. Oceaande pressies kregen vrij spel om op te rukken naar west-Europa. Dinsdag 16 mei kwam er tegen de avond meer bewolking binnendrijven vanuit het zuidwesten. Rond zes uur begon het te regenen, vergezeld van onweer. De temperatuur liep snel terug van 26 naar 16 graden. Later klaarde het weer op, maar de volgende buien wa ren voor de nacht al in aantocht. Woensdag verliep heel anders dan de voorgaande dagen. Het mooie warme weer was verleden tijd. De dag begon bewolkt met een krachtige zuidwes ten wind. Later op de dag brak de be wolking zodat de zon regelmatig te zien was. Met 17 graden was de maximumtemperatuur bereikt, een verschil van 10 graden met de dag er voor. Donderdag de 18e had een soortgelijk verloop met vroeg in de morgen enkele lichte buien. De rest van de dag verliep droog met zonnige perioden afgewisseld door wolken velden. Vrijdag was het bewolkt met af en toe wat zon en regelmatig bui en. Met het weekeinde in het vooruit zicht veranderde er niet veel. Zater dag was een redelijke en tamelijk zonnige dag. De temperatuur bleef echter op 16 graden steken. Voor zondag de 21e zag het er minder fraai uit. Al vroeg in de ochtend drong een regengebied onze regio binnen. De hele dag bleef het bewolkt en regen achtig en met 12 graden was het veel te koud voor mei. Met de nieuwe week kwam er echter ook wat verbe tering onder invloed van een hoge drukgebied dat zich van Engeland in oostelijke richting verplaatste. De temperatuur ging merkbaar omhoog, maar van een krachtig herstel wa? geen sprake. Maandag was het echter wel zonniger en het bleef droog. We zaten nog steeds in een flinke len- tedip waardoor het mooie zomerweer ver weg bleef. De atmosfeer was wis selvallig met af en toe wat regen. Dinsdag 23 mei was het overwegend bewolkt met weinig zon. Het werd nog wel 19 graden en dat is niet slecht voor de tijd van het jaar. Een koufront van een depressie was on derweg naar onze omgeving en dat leverde ons in de loop van de avond en nacht 10 mm regen op. Woensdag was de neerslag voorbij, maar in de avonri nacht viel er opnieuw veel ..gen. Donderdag de 25e was er 's morgens nog regen, maar daarna klaarde het op en kwam de zon af en toe tevoorschijn. De wind nam flink toe uit westelijke richting. De verdere vooruitzichten waren op dat moment niet gunstig. De atmosfeer was bui tengewoon instabiel. Vrijdag begon met een schamel zonnetje. De bewol king begon later op de dag toe te ne men, gevolgd door regen. Er stond een onstuimig, herfstachtig weekein de voor de deur. Een depressie trok langs onze kust in noordoostelijke richting weg. In de nacht van vrijdag op zaterdag draaide de wind achter dit lagedrukgebied van zuidoost naar zuidwest en nam toe tot stormachtig. Overdag hadden we dan ook te ma ken met veel wind, zonnige perioden, maar ook buien met soms hagel en onweer. Zondag de 28e was nog veel onstuimiger dan de dag ervoor. De luchtdruk daalde snel en kwam voor het eerst deze maand onder de 1000 hectopascal, want er was weer een depressie in aantocht die dezelfde richting volgde als zijn voorganger. Wederom was er storm uit het zuid westen met windstoten van meer da.. 100 km per uur en veel regen. Hel is opvallend dat dit stormachtige weer eind mei voorkomt. Normaal is dat meer voor de herfst weggelegd. Voor de laatste dagen van mei zat er een verbetering in, maar het ging slechts langzaam. De temperatuur bleef met 16 graden iets onder de maat. St.-Philipsland St.-Maartensdijk Temperatuur Gemiddelde temperatuur 15,3 14,8 Gemiddelde maximum temperatuur 20,3 19,6 Gemiddelde minimum temperatuur 11,1 11,4 Hoogste maximum temperatuur 29,2(15,16) 28,6(16) Laagste maximum temperatuur 12,4 (3) 11,8 (3) Hoogste minimum temperatuur 15,3 (16) 15,5 (16) Laagste minimum temperatuur 7,3 (31) 7,5 (31) Zomerse dagen v.a. 25 °C 11 8 Warme dagen v.a. 20 °C 12 12 Aantal uren v.a. 18 °C 176 153,5 Aantal uren zonneschijn 187,4 256 Neerslag Aantal dagen met neerslag 17 18 Aantal dagen met neerslag v.a. 10 mm 6 2 Aantal dagen met hagel 4 1(19) Hoogste etmaalsom 19,4(29) 15,3(19) Totaalsom 113,8 91,4 Atmosfeer Gemiddelde luchtdruk 1014 1016 Hoogste luchtdruk 1024 (2) 1026 (2) Laagste luchtdruk 992(28) 994 (28) Laagste luchtvochtigheid 35 (6) - Aantal dagen met onweer 9 9 Aantal dagen met mist 1(8) 1(8) Gemiddelde windsnelheid 4 m/sec 3 m/sec Hoogste windsnelheid 28,6 (28) 26 (28) De getallen tussen haakjes zijn de data. s NX--- '.s jajtf - X. - 3 ,-o fcf 7 vj< v s*y. -X- en als êén van de grootste inkoop organisaties kan imabo het weten. Een showroom- bezoek bij Vriens-De Schelde is gegarandeerd - s Ax - een succes. B Bergen op zoom Zeelandhaveq 7 Telefoon: (0164) 271500 Fax: (0164) 245370 AdvertentieJLM.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 13