Johan v.d. Repe wilde er altijd inknallen, maar nooit gemeen Trainer Piet de Rijke, Ad Gladdines en Walter Bevelander verlaten Halsteren Goede uitgangspositie voor Tholense Boys Een echte WHS-er neemt afscheid van de hoofdmacht Brabantse degradant kwam kwaliteit en mentaliteit tekort Twee nationale titels voor Renate Geuze Joram Dees 9e bij klassieker in de Ardennen „We moeten vol aan de bak" Noad winnaar G.H. toernooi Donderdag 18 mei 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Van voetballers is wel eens gezegd dat ze twee keer sterven. Die gevleu gelde woorden van dich ter en tv-maker Henk Spaan krijgen op zaterdag 27 mei voor Johan van de Repe van WHS extra be tekenis. Van de Repe (39) neemt afscheid van het eerste elftal met een voor hem georganiseerde ere- wedstrijd tussen het hui dige WHS en groen-witte cracks uit een nabij of al verder weg gelegen verle den. Het 'feestvarken' zelf heeft het er moeilijk mee. De mondhoeken tril len. „Ik zie d'r vrêêd te genop. Ik ben bang dat ik op het moment zelf emo tioneel ga worden. Het is in principe toch het af scheid van WHS." Tijdperk Zelfkritiek William Vroegop terug naar WHS Joost de Wilde ziet ereplaats NK in rook opgaan De Thoolse inbreng bij de voormalige hoofdklasser Hal steren wordt het volgend seizoen een stuk minder. Alleen doelman René Uijl en verdediger Arie de Jong blijven over. Ad Gladdines leverde deze week zijn overschrij vingspapieren in bij Tholense Boys. Walter Bevelander, die ook werd benaderd door de tweedeklasser uit Tho- len, gaat volgend jaar bij de reserves van Halsteren spe len. Trainer Piet de Rijke uit Sint-Annaland stapt na de degradatie eveneens op bij de Brabantse club. Een op zienbarende stap van De Rijke die in principe een optie in zijn contract had voor nog een jaar. De vertrokken oe- fenmeester, na afloop van het allerlaatste verloren duel tegen OJC Rosmalen nog uiterst openhartig, wil er in de pers niets meer over kwijt. „Het ligt allemaal veel te ge voelig." Ellende Kwaliteit Onderhandelingen Geel-zwarten boeken gelijkspel in Kapelle Na afloop van het duel in en tegen Kapelle overheerste bij Tholense Boys het besef dat er meer in had gezeten dan de behaalde 1-1. Niettemin biedt het gelijkspel het team van Leendert Geelhoed voldoende perspectief op het bereiken van de finale, die de winnaar een ticket naar de eerste klasse oplevert. De geelzwarten hadden zater dag na rust al een stap in de goede richting kunnen zet ten, indien de gecreëerde kansen waren benut. De paal en Kapelle-doelman Alex Lakké voorkwamen echter dat de return een formaliteit werd. Geelhoed ziet de terug wedstrijd van aanstaande zaterdag met vertrouwen tege moet: „We hebben zeker niet goed gespeeld. Wel effec tief en functioneel. Desondanks weten we dan nog wat kansen te creëeren. Dat ze niet benut werden, is jammer. Maar het feit dat we die mogelijkheden krijgen, geeft vertrouwen." Eigen doelpunt Paal Linksachter Thol. Boys Erik van Gorsel: Erik van Gorsel, de 24-jarige linksachter van Tholense Boys, is niet het type dat van de daken schreeuwt dat zijn ploeg dit seizoen wel eventjes de eerste klasse gaat halen. De Thoolse verdediger is dan ook niet gerust op een goe de afloop van het thuisduel tegen Kapelle. „We hebben zaterdag gezien dat ze sterk zijn. In feite is het een ploeg zoals Tholense Boys, met een paar geweldig goede en ge routineerde voetballers en daaromheen jongeren die er helemaal voor willen gaan. Eén ding is dan ook zeker: het wordt een heel beladen wedstrijd met veel spanning. Ty pisch zo'n wedstrijd die alle kanten kan opgaan." Halve finales jeugd zaterdag in Tholen De manier waarop Johan van de Repe de naam van zijn club uit spreekt zegt alles. Er klinkt liefde in door, in dat platte Setallands van hem, opoffering ook en toe wijding; WHS. Twintig seizoenen lang kwam Van de Repe uit voor de hoofdmacht. Hij zag trainers komen en gaan. Medespelers haakten af, om wat voor reden dan ook. Op Van de Repe leek de tijd echter geen vat te hebben. On- voorwaardehjk bleef hij voorop gaan in de strijd. Inzet was zijn handelsmerk. Ook de huidige WHS-trainer André Maas deed nog vaak een beroep op hem. Toch kwam er de laatste twee seizoenen wat sleet op het lichaam. Zelfs bij Johan van de Repe begon het te kraken en te piepen. De knieën met name lieten hem soms in de steek. ,,De geest wil nog wel. Maar de spieren en gewrichten steeds minder. Met mijn manier van voetballen is dat funest. Ik hou me tenslotte nooit in. Ik wil er altijd inknallen. Als ik me een wedstrijd volledig geef, moet ik tegenwoordig twee weken bijko men. Dan wordt het tijd om er een punt achter te zetten." Helemaal verloren voor de voet balsport is Van de Repe niet. Hij gaat in het tweede spelen. En als Met zijn 39 jaren kan Van de Repe nog prima overweg met de halal worden de spieren en gewrichten wel wat minder soepel. dat niet lukt desnoods nog een trapje of wat lager. Ook blijft hij als jeugdleider betrokken bij de E- pupillen. Zelf werd hij op zijn ne gende lid van WHS. Samen met tweelingbroer Iman doorliep hij de jeugdcategorieën om uiteinde lijk in het seizoen 1979-1980 on der trainer Cees van Oers defini tief zijn plekje in het eerste in te nemen. Eerst als linksachter, later op zowat alle posities in de verde diging en op het middenveld. De laatste jaren speelde hij vooral, zoals dat in het jargon heet, in de punt naar achteren. De man die juist voor de verdediging alle rot tige karweitjes opknapt. Het was een rol die Van de Repe op het lijf was geschreven. „Ik hield nu een maal van veel lopen en schoffelen. Hard spel, agressie, dat hoorde er bij wel bij. Toch geloof ik niet dat er iemand is die mij een gemene voetballer vind. In de wedstrijd maakte ik vaak ruzie, maar na af loop was ik met iedereen weer goede vrienden." Het afscheid van Johan van de Re pe mag met recht het eind van een tijdperk genoemd worden. Met hem verdwijnt de laatste voetbal ler in de coulissen die de gouden generatie van WHS nog heeft mee gemaakt. Theo Moerland, Theo Fase, Nico Hage, Piet de Rijke, als jong ventje keek Van de Repe er huizenhoog tegenop. „Ik was zo 'hröös as een bezem' dat ik mee mocht doen. Dat respect mis ik wel eens bij de jonge spelers van nu. Iman en ik kwamen vrij laat bij het eerste. Dat kwam omdat we voor onze leeftijd lang 'êêle fiene vintjes' waren gebleven." Onder Jan Englebert speelde Van de Repe met WHS in de top van de tweede klasse. De beleving van de tweeling vormde de motor van de groen-witte machine. Beleving, tot op de dag van vandaag is dat het wapen van Van de Repe. „Ook op trainingen doe ik er alles aan. Zelfs als ik een simpel partijtje verlies, heb ik het slecht naar mijn zin. Dat is tóch iets van de wat ou dere spelers. Die jongeren hebben die ambitie niet zo. Jammer, want prestaties komen nu eenmaal niet aangewaaid. Twee keer trainen, niet te gauw afmelden, voor mij hoort dat er allemaal bij. Dat ben je verplicht aan je vereniging. Ik wil niet als een oude vent klinken, maar de jeugd is natuurlijk wel verwend. We hebben nu een zand- veld om te trainen, een veld dat in alle seizoenen te bespelen is. Ze hoeven geen winter lang meer door de modder te baggeren. Het komt niet meer aan de ribben." Van de Repe liet door de jaren heen vooral zijn voeten spreken. Buiten het veld roerde hij zijn mondje niet of nauwelijks, terwijl hij dat met zijn staat van dienst gerust had mogen doen. „Binnen de lijnen heb ik drukte genoeg. Daarbuiten veel minder. Dat heb je nu eenmaal, of je hebt het niet. Anderen hebben er wel eens op aangedrongen dat ik mijn stand punten meer kenbaar zou maken. Toen met die onenigheid bijvoor beeld tussen Theo Moerland en de spelers Rien den Engelsman en Leon van den Ouden, enkele jaren geleden. Voor Theo was het mis schien gemakkelijker geweest als ik mijn mond toen eerder en har der had opengedaan. Dat heb ik me naderhand wel verweten." Tot het echte dieptepunt van zijn carrière rekent Van de Repe het gebroken been dat hij ooit opliep tegen Terneuzense Boys. Die bles sure hield hem maanden van de velden. Voor zo'n voetbaldier een groot gemis. Gelukkig waren er meer hoogtepunten. De wedstrij den om de Eendrachtcup waren potjes die Van de Repe, zachtjes uitgedrukt, wel aanspraken. Tegen Tholense Bojs en Noad kon hij al tijd nét dat stapje extra zetten. „Van mij mogen de vonken er af spatten." Het was die instelling die Van de Repe geliefd maakte bij de sup porters. Het leverde hem ook de bijnaam 'De Vrêêker' op; goed Sutallands voor iemand die nooit opgeeft en er altijd wel een voet tussen krijgt. Van de Repe werd langs de lijn op handen gedragen. „Supporters zeiden nooit een kwaad woord over me. Terwijl ik toch ook heel wat slechte wed strijden heb gespeeld. Het leek wel eens dat ik, uit een soort be wondering voor mijn spel, boven alle kritiek verheven was. Dat streelde me wel. Gelukkig bleef fk altijd wel kritisch op mezelf." William Vroegop uit Sint-Annaland keert terug bij zijn oude club WHS. „Het kampioenschap bij FC Bergen is een mooie afsluiting", zegt de glastuinder, die in verband met zijn werk liever dichterbij huis traint en speelt. „In augustus gaan we er een kas bijbouwen, dus dan krijg ik het extra druk. Verder stoppen ook de trainer en verschillende andere spe lers bij FC Bergen. Alles bij elkaar redenen om na twee jaar terug te gaan naar WHS. Ik ben ook door WC benaderd om daar te komen voetballen, maar daar ga ik niet op in", zegt William Vroegop, die ook nog een paar jaar bij SPS heeft ge speeld. FC Bergen is kampioen ge worden in de vijfde klas van het zondagvoetbal. Ook Vincent de Jonge van WHS is door WC benaderd. „Twee seizoe nen geleden, toen Leon v.d. Ouden overging, heb ik wel eens aangege ven dat ze konden bellen wanneer ze iemand nodig hadden. Nu is dat voorbij. Het bevalt me prima bij WHS en André Maas is een heel goede trainer. Ik heb wel een ge sprek gehad, want bij WC gaan er nogal wat mensen weg, maar mijn vertrek bij WHS is niet aan de orde. Ik ben ook al 28", aldus Vincent de Jonge. Ad Gladdines gaat zoals eerder ge meld van Halsteren naar Tholense Boys. „Ongetwijfeld wordt hij een stukje meerwaarde voor onze club", zegt bestuurslid Piet v.d. Vlies. „Erwin de Nijs en Piet de Graaff komen niet, maar van ons eerste elftal zal er ook niemand ver trekken. Van de jeugdspelers is nog niets bekend, maar verrassingen zijn nooit uitgesloten, want tenslotte sluit de overschrijvingstermijn pas over veertien dagen." Leen Lemson komt van het gede gradeerde Brouwershaven terug bij zijn oude club Stavenisse. En bij SPS 2 gaat Johnny van Dijke over naar Noad omdat hij naar Sint-Phi- lipsland is verhuisd. Bij SPS en Smerdiek zijn er geen overschrij vingen. „Er is niks beter dan rust", zegt SPS-voorzitter Wessels en daarmee is zijn WHS-collega San- der Westdorp het roerend eens. Zwemmen Schoonspringster Renate Geuze heeft in Amersfoort twee eerste prij zen behaald op het Nederlands kampioenschap schoonspringen. De Oud-Vössemeerse won op het on derdeel toren en samen met Aman da van Gennip ook bij het synch- roonspringen. Beide onderdelen leverden haar een nieuw persoonlijk record op qua puntental. Van de negen sprongen van de toren deed Renate Geuze er zeven vanaf tien meter, en twee nieuwe van een mindere hoogte. Het leverde haar 369 punten op. Al twee seizoenen springt ze op haar favoriete onder deel de toplimiet (347 punten) en mag daardoor met de nationale se lectie meedoen aan internationale Grand-Prixwedstrijden (zo reist ze nu af naar Athene). Haar streven is om volgend seizoen alle sprongen vanaf de tien-metertoren onder de knie te krijgen, want dan mag ze aan Europacupwedstrijden mee doen. Het synchroonspringen verliep even eens prima voor de Vossemeerse, want met haar partner sprong ze 230 punten bij elkaar en dat is er tien boven de toplimiet. Genoeg voor de eerste plaats en deze week krijgt Renate te horen aan wélke in ternationale wedstrijd voor dit on derdeel ze mee mag doen. Gymnastiek Op de landelijke turnfinale in de klasse 4B te Varsseveld verscheen zondag ook de Sint-Annalandse Joost de Wilde op de vloer. Hij had zich er stevig op voorbereid en werkte ernaartoe om op dit evene ment te gaan vlammen. Dat pakte echter ander uit. Al bij het eerste toestel (sprong) ging het mis. Bij de landing ging De Wilde door zijn en kel en hij wist bijna zeker dat een podiumplaats nu verkeken was. Toch turnde hij op karakter de wed strijd uit. Maar de pech hield niet op bij de blessure. Bij de voltige werd zijn oefening laag gewaardeerd. Protesten van de trainers hielpen niets en hij moest met een zes ge noegen nemen. Het laagste cijfer be haalde De Wilde op de rekstok met 5,3 punten. Daarna volgde voltige met een zes, vloer met 7,15, ringen en sprong met beide 7,2 en De Wil des oefening op de brug werd het hoogste gewaardeerd met 7,55 pun ten. Joost de Wilde heeft één troost. Hij mag in elk geval wel naar de toe stelfinale in Zuidwolde op 4 juni. De beste zes turners per toestel mochten daarnaartoe. Op het onderdeel brug hoorde De Wilde daarbij. Wielrennen De Thoolse wielrenner Joram Dees is zaterdag als negende geëindigd in de 8e trofee der Vlaamse Ardennen. In een groep van 163 renners werkte Dees bij het plaatsje Wortichem een parcours van acht ronden af over in totaal 125 km. In elke ronde zaten drie klimmen en ook de finish was bergopwaarts. Na twee ronden vorm de zich al een kopgroep van vijftien man die een voorsprong opbouwde van twee minuten. Drie minuten voor het einde zetten een veertig man ster ke groep uit het peloton de achtervol ging in. Drie van hen, waaronder Dees, haalden de inmiddels ver spreidde kopgroep in. De Thoolse renner eindigde als 9e in 3.02.12 uur, twaalf seconden achter de winnaar. Bij insiders was het al langer bekend dat De Rijke - afgelopen winter tus sentijds bij Halsteren aangetreden als opvolger van de vertrokken Adrie van den Heuvel - het op De Beek niet echt naar zijn zin had. Re gelmatig hekelde de immer bezeten De Rijke het gebrek aan instelling bij zijn spelers, tijdens de wedstrij den, maar ook doordeweeks op trai ningsavonden. De Rijke trof bij zijn aantreden een spelersgroep aan die zich onder diens voorganger allerlei privileges had toegeëigend. De op komst op de trainingen was een hoofdklasser onwaardig en ook aan de intensiteit van de oefeningen schortte teveel, liet De Rijke zich meerdere malen ontvallen als de aantekeningboekjes van de journa listen waren opgeborgen. Ook de trainer uit Sint-Annaland kreeg de zaak niet op de rails. Hij voelde zich door een flink deel van de groep in de steek gelaten en trok als hoofd verantwoordelijke zijn conclusies. Walter Bevelander vindt echter dat De Rijke oog moet hebben voor de hedendaagse realiteit. „Piet komt nog uit een ander tijdperk. Vandaag de dag verwachten werkgevers flexi biliteit, ook van hun voetballende werknemers. Dat zijn verschuivin gen in de maatschappij waar je als trainer mee te maken hebt. Spelers zeggen eerder af voor een training dan vroeger. Met name de jonge spelers in de groep hadden weinig respect voor het standpunt van Piet. Ook onder Van den Heuvel waren het al de jongeren die minder ontzag hadden voor de trainer. De ouderen hadden geen problemen met de trai ners. Uiteindelijk is het een mentali teitskwestie. Als je bovenaan staat, zie je iedereen op de training, zelfs de geblesseerden." Bij Halsteren was het een seizoen vol ellende. Al aan het begin van de competitie gooide keeper Jeroen van Empel na een schorsing zijn kont te gen de krib, omdat de van SPS ge komen René Uijl de voorkeur kreeg. Van Empel stapte op, om pas tegen het eind van het seizoen weer op De Beek te verschijnen. Ook de Thole- naren Piet de Graaff en Erwin de Nijs haakten in een vroegtijdig sta- dium van het seizoen af. De Graaff stopte helemaal en De Nijs ging in België voetballen. Later hielden ook de belangrijke pion Michel Jaspers en aanvaller Marco de Jong (ex- VVC) het op De Beek voor gezien. Ad Gladdines: „Doordat de selectie gaandeweg het seizoen uitdunde, bleef er te weinig kwaliteit over. Daardoor zijn we gedegradeerd. Er was gewoon te weinig kwaliteit. Dat neem ik die opgestapte jongens kwalijk. Ik vind dat je verantwoor ding hebt af te leggen aan de vereni ging waar je speelt. En dat hebben die jongens verzaakt." Walter Bevelander, die elf seizoenen voor de Halsterse hoofdklasser uit kwam, onderschrijft het verhaal van Gladdines. „Pakweg zes, zeven jaar geleden kwamen jongens bij ons voetballen die bij RBC, Dordrecht en Vlissingen in het betaalde voetbal hadden gespeeld. Ik kan niet in de kas van Halsteren kijken, maar blijkbaar was er toen meer mogelijk dan nu. Of Halsteren voorzichtiger is geworden na die FIOD-affaire rond onderhandse betalingen aan spelers? Het is natuurlijk wel een feit dat de club daar een flinke opta- ter van heeft gehad. Niet alleen fi nancieel, maar ook in publicitaire zin is er daardoor veel negatiefs over Halsteren naar buiten gekomen. Misschien heeft dat bepaalde spelers afgeschrikt om naar Halsteren te ko men. Ik stel in ieder geval vast dat we toentertijd een kwalitatief veel betere ploeg hadden dan nu. We zijn dan ook niet gedegradeerd omdat onze mentaliteit tekort schoot, zoals Piet de Rijke stelt. Natuurlijk moet je ook in de hoofdklasse beleving en agressiviteit hebben, maar uiteinde lijk worden wedstrijden op dat ni veau op kwaliteit beslist." Zowel Gladdines als Bevelander brachten dit seizoen niet wat van hen verwacht werd. Ze etaleerden hun kwaliteit te weinig. Bevelander, anders elk jaar goed voor tenminste een twaalftal treffers, scoorde in competitieverband slechts één keer. Ook Gladdines drukte zijn stempel maar zelden op de wedstrijd. Uijl, buiten zijn schuld verantwoordelijk voor de eerste rel van héf jaar op De Beek, kijkt anders op de competitie terug. „De dragende spelers hebben niet goed gedraaid. Daarnaast was het ontbreken van voldoende werk lust één van de mankementen. In die zin ben ik het wel met Piet de Rijke eens. Er waren wedstrijden bij dat het echt schandalig was. Voor me zelf was het ondanks alles toch een droomseizoen. En dat terwijl het mijn derde degradatie op rij was. Eerst twee keer met SPS, nu met Halsteren. Maar ik heb bijna alle wedstrijden gespeeld, terwijl ik toch maar van een derdeklassertje op het eiland kom. Dat had ik van tevoren nooit verwacht. Door een rugbles sure heb ik de laatste drie competi tiewedstrijden gemist. Voor de rest alles meegemaakt. Vriendschappe lijk tegen Feijenoord, voor de beker tegen Dordrecht. Ik heb het niet slecht gedaan. Op dit niveau wordt elke fout van een keeper afgestraft, maar ik geloof niet dat ik verant woordelijk ben voor ook maar één doelpunt. Wel wil ik een meerwaar de hebben voor een elftal. Dat heb ik dit seizoen nog niet gehad. Ik ga er hard aan werken om die meerwaar de volgend seizoen wel te hebben." Uijl blijft het komend seizoen dan ook hoogstwaarschijnlijk op De Beek actief. „De onderhandelingen lopen nog. Maar ik blijf hoe >dan ook op zondag voetballen. Daf be valt me prima. Ik heb op die manier mijn handen vrij voor het jeugdelf- tal van SPS dat ik begeleid en ik kan 's middags mijn vrienden zien spelen. In dat jaar dat ik bij WC speelde, miste ik dat enorm. Omdat ik toen zelf ook op zaterdag speel de, was ik volstrekt niet meer op de hoogte." Gladdines maakte al eerder bekend zijn carrière bij Tholense Boys te willen afsluiten. „Ik moet nog zien hoe ik het met mijn zaken regel. Ik wil hoe dan ook tegen een balletje blijven trappen. Doe ik dat niet, dan ga ik binnen veertien dagen door muren heen." Bevelander, 29 toch nog maar, doet een stapje terug. Volgend seizoen ontbreekt hem de tijd om de trainen, omdat hij een voor zijn werk belangrijke cursus met goed gevolg wil afsluiten. „Ik heb in principe een fantastische tijd gehad bij Halsteren. Alle successen meegemaakt. Elk jaar hebben we wel meegedaan voor een prijs. Wel is het jammer dat mijn loopbaan op deze manier wordt afgesloten. Dat geeft er wel een schaduwrandje aan. We hebben met z'n allen gefaald. Natuurlijk is een trainerswissel tij dens een seizoen bijna nooit bevor derlijk. Het heeft weinig of niks ge holpen. Teveel spelers hebben dit seizoen te weinig in de spiegel ge keken en de schuld bij zichzelf ge zocht. Ze waren te zeer in beslag genomen door allerlei randver schijnselen." Voor rust zag het er zeker niet naar- uit dat Tholense Boys zich een goe de uitgangspositie ging verschaffen. De thuisclub drong sterk aan en het Thoolse middenveld had aanvanke lijk geen enkele greep op de in schuivende spelers van de tegen stander. Ook aan de linkerkant van de verdediging moesten de bezoe kers regelmatig alle zeilen bijzetten om de fel doorstotende Bevelandse pionnen te stoppen. Aanvallend kon Tholense Boys in de openingsfase helemaal niets brengen, eenvoudig weg omdat Piet den Boef en Johan Schot geen enkele keer aan de bal kwamen. Uiteindelijk liet spelma ker Schot zich al in het eerste kwar tier naar de laatste linie terugzakken om van daaruit enige lijn in het spel te brengen. Bij de eerste de beste aanval van Tholen in de 17e minuut was het raar genoeg wel meteen raak. Jan Groenewegen rukte op, dreigde met een schot en passte ver volgens op de aan de rechterkant verrassend meegekomen René van den Berge. Van buiten het zestien metergebied schoot deze fraai en diagonaal in: 0-1. Geelhoed: „Een meevaller. We speelden nerveus en er mankeerde veel aan ons spel. Ik snapte een tijdlang niets van wat er allemaal gebeurde." Kapelle was even uit het lood gesla gen na die tegenslag en bijna profi teerde de in de voorste linie opge doken verdediger Roy Streng. Pas na een halfuur kreeg de toen alweer fel op de aanval spelende thuisclub zijn beste kans van de wedstrijd. Edwin van Damme werd in de diep te aangespeeld, maar de goed uit zijn goal komende Alex Hoogen- doorn onderschepte de stiftbal. Uit de tegenaanval was het bijna weer raak. Van den Berge gaf een met ef fect geladen voorzet die Johan Schot uiteindelijk met rechtervoet moest nemen. Alleen daardoor kon doelman Lakké er nog een handje achter krijgen en bleef Kapelle in de race. De thuisclub moest het, on danks het offensief, vooral hebben van vrije trappen en hoekschoppen. De weer herstelde Hassan el Jilali liep op tijd de gaatjes dicht die Streng en Erik van Gorsel een enke le keer lieten vallen. Bij een vrije schop van John Kivits moest Hoogendoorn gestrekt naar de bo venhoek om de gelijkmaker te voor komen. Toch kwam nog voor rust de 1-1 op het bord. In de extra tijd kreeg Van Gorsel een scherp in draaiende hoekschop ongelukkig op de voet, waardoor Hoogendoorn meteen kansloos was. Geelhoed was niet echt ongerust geweest tij dens het offensief dat zijn ploeg ogenschijnlijk aan het wankelen bracht. „We wisten dat Kapelle fel zou beginnen. Er zat misschien ook wel dreiging in hun spel, maar ze hebben nauwelijks een echte kans gehad." Na de thee had Tholense Boys zijn zaakjes beter voor elkaar. Met name de telkens inschuivende rechterver- dediger van Kapelle werd in een eerder stadium opgevangen, zodat de bezoekers eindelijk greep op het middenveld kregen. Ook leek de thuisclub, die in de eerste vijfen veertig minuten verschrikkelijk veel gegeven had, door zijn langste adem heen. Toch duurde het tot de 65e minuut, voordat er iets noe menswaardigs gebeurde. Groene wegen startte aan de rechterzijlijn, de bal stuiterde lekker en van af stand pegelde de Thoolse momen tenvoetballer op de paal. Van den Berge kreeg nog twee kop- kansen. Met name bij de tweede mogelijkheid veerden de talrijke meegereisde Thoolse supporters al op. Van den Berge kopte volgens het boekje in, maar Lakké keerde de in zet met een magistrale reflex. In de slotfase hadden de tropische tempe raturen beide ploegen gesloopt en leken zowel Kapelle als Tholense Boys genoegen te nemen met het gelijke spel. De eerste confrontatie met Kapelle verliep volgens Van Gorsel zoals trai ner Geelhoed had voorspeld. „We wisten dat ze ons vanaf de aftrap zou den opsluiten. Toch creëren we dan nog genoeg kansen. Als we ze benut hadden, zouden we nu op rozen zit ten. Dat is niet gebeurd. Nu weten we zeker dat we overmorgen vol aan de bak moeten." Van Gorsel heeft genoeg redenen om zaterdag alles tegen Kapelle te geven. Hij schoot afgelopen weekeinde on gelukkig in eigen doel en, nog een be tere reden, vorig seizoen liep hij het promotiefeest van zijn club mis. Van Gorsel werkte op dat moment in een kibboets in Noord-Israël, als visser op het Meer van Tiberias. „En zo'n feestje zou ik toch wel eens graag meemaken. Daarom zou ik eigenlijk met veel poeha moeten zeggen dat we de komende twee wedstrijden wel even winnen. De eerste klasse zou na tuurlijk prachtig zijn en een enorme impuls betekenen voor de vereniging en eigenlijk het hele eilandelijke voet bal. Je speelt dan tegen mooie clubs, voor nog meer publiek en met nog meer ambiance. Terwijl de sfeer langs de lijn nu al fantastisch is. Iedereen leeft geweldig mee, thuis maar ook uit. Daaraan kun je zien dat Tholen een echte vereniging is", zegt de ver dediger. „Aan de andere kant moet je wel realistisch blijven en je afvragen of we gereed zijn voor die stap. Maar stel dat we het redden: na de finale is de overschrijvingstermijn nog niet af gelopen. Voor sommige spelers zou het misschien een stimulans zijn om bij ons te komen voetballen. Er ge beuren tenslotte genoeg rare dingen in die laatste week van mei." Voorlopig blijft Van Gorsel met twee benen op de grond. „De sfeer in de groep is geweldig. We genieten van elke wedstrijd die we nu spelen. Er is zoveel beleving tijdens zo'n nacom- petitie, ook. rond het veld. Dit zijn de wedstrijden waar je het allemaal voor doet." De veteranen van Noad'67 uit Sint- Philipsland hebben zaterdag het Ga briel Heijboer toernooi van WHS gewonnen. De ploeg van o.a. Bram Filius en Jaap van Oudenaarde bleef de Eindhovense landskampioen PSV voor, die met een ploeg oud medespelers van Piet Fase Wzn. naar Sint-Annaland was gekomen. WHS had hetzelfde puntenaantal als PSV, maar een minder gunstig doelsaldo. Oorspronkelijk zouden er acht ploegen meedoen, maar WIK uit Kerkwerve belde af, waar na organisator Eddie van Ast de in deling moest omgooien. Stavenisse bracht een elftal op de been met verschillende spelers die niet meer actief zijn in de competitie, zoals Flip de Rijke en trainer Rien Smits. Ze vonden het reuze gezellig, want na de wedstrijden kon men op het zonovergoten terras napraten met oude bekenden. Kleinzoon Pieter Heijboer van de naamgever van dit toernooi, die 's «porgens tijdens zijn eerste wed strijd bij de smurfen twee doelpun ten had gemaakt, reikte de wissel trofee uit aan Bram Filius. Verder waren er geldprijzen en menige spe ler of supporter had ook prijs, want André van Ast liet het rad van avon tuur diverse rondjes draaien, voor dat de prijsuitreiking plaatsvond. 1 Noad 14 punten doelsaldo 12 p 2. PSV 12 p +8 d 3. WHS IV 12 p +5 d 4. Stavenisse 6 p 5. Smerdiek 4 p - 2 d 6. WHS V 4 p -5 d 7. SKNWK 4 p -9 d. Tholense Boys organiseert zaterdag van 10.30 tot 15.15 uur de halve fi nales van de districtsbeker voor A- junioren en D-pupillen. De win naars uit de regio's 1, 2 en 3 van district Zuid I zijn present. Bij de A- junioren zijn dat FC Dauwendaele uit Middelburg, FC Bergen uit Ber gen op Zoom en Nivo Sparta uit Zaltbommel. Van de D-pupillen ko men Jong Ambon uit Middelburg, RBC uit Roosendaal en GJS uit Da- lem-Gorinchem. De ploegen spelen f in een halve competitie tegen el- kaar. m Oud-SPS-doelman René Uijl is samen met verdediger Arie de Jong nog de enige Tholenaar in de hoofdmacht van Halsteren.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 17