Dienstauto voor de brandweerofficieren De laatste dagen van de hondenbelasting 'Herhaal de verhalen over de oorlog en alle malen zal ik wenen' Huizen voor Vijfhoek en bij Ten Ankerflat Jonge dodenherdenking in Tholen Vetburgh Van Kempen haalt uit naar SGP over dorpshuis Snuffelmarkt in Meulvliet Publiek komt massaal op bij herdenking in Sint-Philipsland Donderdag 11 mei 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Verschil Thoolse en Bergse dealer 144 gulden De officieren van dienst van de Thoolse brandweer kun nen over niet al te lange tijd met een dienstauto naar een brand of ongeval. Maandagavond ging de commissie al gemeen bestuur en welzijn akkoord met de aanschaf van een Opel Zafira voor 37.000 gulden bij een autodealer in Bergen op Zoom. Dat leverde meteen een punt van dis cussie op. De Thoolse Opeldealer was maar 144 gulden duurder. Voor PvdA en VVD reden om te proberen het college te bewegen voor de Thoolse leverancier te kie zen. SGP, CDA en RPF/GPV waren daar tegen. Zakelijk bekijken Tholen naast Goes uitzondering in Zeeland E. en w. van Tholen willen modern lijken. Niet alleen de lberale wethouder van financiën R. Ravensteijn, maar ook de SGP-wethouder van openbare werken K.A. Heij- toer is voor afschaffing van de hondenbelasting. En het inanieme motief van beiden en hun collega's is, dat hon denbelasting uit de tijd is. Alleen kunnen ze de inkom- sen niet missen, dus ook de niet-hondenbezitters moeten ectra betalen, want die 150.000 gulden moet er wel ko nen. Vanavond brengt de commissie middelen van de Thoolse gemeenteraad advies uit aan b. en w. In de algemene pot Half miljoen Sint-Annaland herdenkt doden in kerk, bij museum en op begraafplaats 'Kom vanavond met verhalen hoe de oorlog is verdwe nen, en herhaal ze honderd malen: alle malen zal ik we nen.' Met dat gedicht van Leo Vroman opende Irma Ha- ge donderdagavond in de Nederlandse Hervormde kerk de dodenherdenking in Sint-Annaland. Evenals vijf jaar geleden werden de gevallenen in de Tweede Wereldoor log herdacht met een bijeenkomst in de kerk, vervolgens een samenkomst bij het streekmuseum en tenslotte een kranslegging bij de drie Engelse graven op de oude be graafplaats. Engelse vlag Maatregelen tegen geluidsoverlast Wethouder W.C. van Kempen is teleurgesteld in het standpunt van de SGP om de dorpshuizen in Tholen, Sint-Annaland en Sint-Maartensdijk niet akoestisch aan te passen. Met de maatregelen moet geluidsoverlast be perkt worden. Van Kempen ergerde zich dinsdagavond in de commissie algemeen bestuur en welzijn aan de op stelling van de staatkundig gereformeerden. „Het gaat om vrijetijdsbesteding van jongeren en ouderen. Ik denk niet dat de SGP haar standpunt nog overeind kan hou den. Bekijk dat nog maar eens in eigen kring," zo beet hij J.C. Koopman toe (die M.J. Klippel verving). Zondagslawaai Afstoten Lastig De woningstichting Beter Wonen is op de plaats van de Vijfhoek aan de Jan van Bloisstraat in Tholen bezig met het uitwerken van een plan voor huizen voor ou deren, inclusief een ge zondheidscentrum. Ook vervangende nieuwbouw voor de Ten Ankerflat wordt bekeken met eventu ele uitbreidingsmogelijk heden, zoals op de plaats van de Oesterschelp, waar in onder meer de Christen gemeente is gehuisvest. Beter Wonen filosofeert over bouwplannen Brainstormfase Flat te klein Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zeem tel. 0164 - 237940 Fax 245360 specialisten in - Computersnetwerken, systemen op maat - Hi-end audio, speciale luisterruimte - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis - Eigen technische dienst en service afdeling Volgens het college is zo'n dienst wagen nodig. Een officier van dienst moet binnen 15 minuten op de plaats van de brand of ongeval zijn. Dat kan ook in een privé-auto, zoals nu de praktijk is, maar 'de ontwikkelingen in het verkeer en de controle door politie' zijn volgens het college aanleiding om het ge bruik van privé-auto's te beperken tot zaken die geen spoed vereisen. Verkeersregels zouden het niet meer toelaten dat een officier van dienst in zijn eigen wagen naar de brand ;nelt. Belangrijk in deze is ook de \RBO-wet. Met die wet in hand kan de rechter afrekenen met derge lijke praktijken wanneer er schade toe gebracht wordt aan derden. De auto moet ook uitgerust worden met speciale apparatuur, op en in de wagen: flitslampen, luidspreker, versterker, schakelblok en overige rammunicatie-apparatuur. De wa gen krijgt ook veiligheidsstrepen op let koetswerk. Kosten 9000 gulden. M den Haan (PvdA) zei dat zijn frictie akkoord ging met de aan koop, maar hij vond het verschil tussen de Bergse en Thoolse leve- raicier wel erg gering: 144 gulden. E.Frigge-Hogesteeger (VVD) noem de het prijsverschil minimaal en vneg zich af waarom het college dai niet voor de Thoolse onderne- rrcr had gekozen. Oik P. van Belzen (RPV/GPV) was het eens met de aanschaf van de dènstauto. „Als je bij meerdere le veranciers prijs opvraagt, dan is het logisch dat je bij de laagste uitkomt. Bj de installatie van de brandweer- cemmandant (J. de Feijter) werd vaiuit de brandweerkorpsen ge zegd: Geef Koos de ruimte. Nu zeg ik Laat Koos maar rijden." Hït CDA liet bij monde van M.A. vai Beek weten dat het niet meer vm deze tijd is dat een officier van dènst met een privé-auto naar een cdamiteit rijdt. Hij zei niet te kun- mn begrijpen waarom PvdA en WD niet voor de laagste inschrij- vtr kiezen. Ook burgemeester H.A. van der Munnik begreep de opstelling van Den Haan en Frigge niet. „We heb ben met u afgesproken bij meerder bedrijven offerte te vragen. Dan kan het verschil klein zijn, soms maar 50 of 100 gulden. Maar als je daar dan van wilt afwijken, dan betekent het dat je ook onderhands offerte had kunnen vragen bij een plaatse lijke leverancier." Den Haan bracht daar tegenin dat er ook een Thools belang mee is ge diend. „Het gaat maar om 144 gul den. Als er straks reparaties aan de auto verricht moeten worden, moet je wel eerst naar Bergen op Zoom." Frigge betreurde het dat er geen voorrang is gegeven aan het Thool se bedrijf, 'juist omdat het aankoop bedrag zo weinig verschilt. De SGP kon zich wel vinden in de keuze van het college voor de Berg se auto. J.C. Koopman zei dat het zakelijk bekeken moet worden. J. van den Donker (D66) had liever gezien dat er naar meerdere merken was gekeken dan alleen naar Opel. „Van bijna merken zijn er goede au to's. Daarmee zou je ook hier aan een reeks van garages kansen heb ben kunnen bieden." Het college kwam bij Opel uit om dat de regionale brandweer sinds vorig jaar ook over dit type beschikt dat als zeer positief wordt ervaren. Op de vraag van Frigge of zo'n auto niet geleasd kan worden, zei De Fe ijter dat het financieel niet interes sant is. „Je zit met de restwaarde. Die is bijna altijd nihil. Ze zijn bijna onverkoopbaar. De afschrijving is veel hoger dan bij een normale au to." Behalve de auto worden er porto foons vervangen (6520 gulden), meetapparatuur (3750 gulden), red- apparatuur (20.177 gulden), en een motorspuitaanhanger voor het korps Sint-Philipsland (45.800 gulden) aangeschaft. Voor 2000 was 138.000 gulden begroot, nodig is 122.247 gulden. li voorgenomen afschaffing van de werpselen in de goot. Maar de te- hindenbelasting is een verrassing. Hit gaat om een politieke keuze, wtnt volgens de gemeentewet is hondenbelasting helemaal niet uit dt tijd. In de zeventiger jaren werd bij de herziening van de gemeente- w;t in de Tweede Kamer wel ver schillend gedacht over hondenbe lasting, maar het bleef nipt in de wet staan als inkomstenbron voor gemeenten. En behalve de gemeen te Goes, heffen alle zeventien Zeeuwse gemeenten hondenbelas ting. In de Bevelandse gemeente ontstond destijds nogal wat commo tie toen de afschaffing aan de orde kwam, maar het ging door. Wanneer de gemeenteraad van Tholen een zelfde besluit neemt, worden er 200 ambte.ijke uren uitgespaard. Er hoeven geen rekeningen meer ver zonden te worden en ook van het bijhouden van de betalingen en het sturen van eventuele herinneringen blijft de afdeling financiën ver schoond. Om een waterdicht sys teem tt hebben, zou er om de twee jaar ccntrole nodig zijn, zodat het aantal liet bekende - zwarte - hon den toteen minimum beperkt blijft. Maar de controle kost ook weer de nodigetijd. Hondeibelasting was een algemeen dekkin'smiddel, waarmee de ge meente allerlei voorzieningen be taalde, maar sommigen zagen de honderbelasting ook als een rem op de oveiast van met name honden poep. Bi de hinder van hondenpoep op trotbirs, op straat en in plantsoe nen is én van de meest voorkomen de klaihten van inwoners, onder wie meiewerkers van de gemeente lijke [iantsoenendienst. De ge meente ilaatste jaren geleden tegels met eer gele hond erop in de trot toirs on de hondenbezitters te wij zen op het deponeren van de uit- gels zijn verbleekt en niemand heeft een oplossing voor het hondènpoep- probleem gevonden, behalve dan de verantwoordelijkheid van de eige naren. Ten aanzien van het wegvallen van de inkomsten uit de hondenbelas ting, denkt het college aan een extra verhoging van de onroerende zaak belasting, maar dat is wethouder Heijboer tegen het zere been. De SGP heeft altijd voor een beperkte lastenstijging gepleit en dat voorbe houd ook gemaakt bij de vorming van het huidige college van b. en w. met vier wethouders. Nu is er nog wat licht aan de hori zon. Een extra uitkering van het rijk levert over vijf jaar een half miljoen gulden op. Dat douceurtje komt in vijf jaar los, te beginnen in 2001 met een ton en zo ieder jaar 20% er bij. De gemeente had al rekening gehouden met een extra uitkering van bijna zeventig mille, zodat de werkelijke meevaller 30.000 gulden is. En de zogenaamde mei-circulai re van het kabinet, die overigens pas begin juni zal verschijnen, kan ook nog verandering brengen in de fi nanciële positie van de gemeente Tholen. In de nu bekend zijnde op zet, gaan b. en w. uit van een inkom stengroei van vier ton. Van de komende hertaxatie van het onroerend goed verwacht de ge meente weinig wonderen. Integen deel, het zou wel eens negatief kun nen uitpakken omdat gemeenten met veel bedrijven van de hertaxatie kunnen profiteren. De waardestij ging van bedrijven is 22% en van woningen 67%. Bij de vaststelling van de onroerende zaakbelasting werkt dat juist omgekeerd en Tho len heeft veel huizen en weinig be drijven in vergelijking met andere gemeenten. Op zatffdag 20 mei wordt in Meul vliet inTholen weer een snuffel- en rommemarkt gehouden. Tussen tien en vier uur tonen en verkopen de stadhouders hun waren aan het publiek. Voor het merendeel zijn dat particulieren die zolders, garages en kelders opgeruimd hebben. Daar naast zijn er standhouders die regel matig op rommelmarkten staan en waren aan te bieden hebben als an tiek, schilderijen, kleding, elpees en singles e.d. De snuffelmarkt wordt georganiseerd door de stichting Thoolse evenementen promoties. In een goed bezette N.H. kerk sprak ds. P.C. Hoek een herden kingswoord aan de hand van Jo- zua 4:29. Er was samenzang (Psalm 124, Gezang 302 en Ge zang 303) en twee koren werkten mee. Mannenkoor Door Een dracht Verbonden o.l.v. Rinus van Gorsel zong 'Gedenk aan mij', een nummer dat het toenmalige gelegenheidskoor als eerste instu deerde en dat voor deze gelegen heid goed van pas kwam. Het be kende Domini, salvam fac Reginam nostram (Heer behoed onze koningin) was voor het man nenkoor een nieuw stuk, maar werd met verve uitgevoerd. De tweede declamatie van Irma Hage was het bekende gedicht van Jan Campert 'De achttien doden' waarin o.a. de regels voorkomen: ...'wij waren achttien in getal, geen zal de avond zien.' Vervolgens trad VZOS op, het ge mengd zangkoor o.l.v. Rinus van Gorsel, waarbij drie nummers wer den uitgevoerd: Love divine, all lo ves excelling (Gods liefde overtreft alles), Ecce quomodo moridus (Zie hoe de rechtvaardige sterft) en Blijf bij mij Heer. Het laatste lied gedeeltelijk samen met de belang stellenden. Voorzitter J.W. van Popering van de Dorpsgemeenschap Sint-Anna land sloot de bijeenkomst af met een dankwoord, waarna twee cou pletten van het Wilhelmus werden gezongen met orgelbeleiding van Leen Heijboer. Bij streekmuseum de Meestoof hadden intussen acht leden van de Nationale Reserve o.l.v. sergeant Robert Mulder uit Kinderdijk de erewacht betrokken. Zowel de Ne derlandse als de Engelse vlag hin gen halfstok. De koninklijke fanfa re Accelerando o.l.v. Pierre van Broekhoven speelde koraalmuziek totdat het klokgelui verstomde. Daarna gaf de dirigent met een trompetsignaal het sein voor de twee minuten stilte. Vervolgens werden de nationale driekleur en het Britse dundoek door twee leden van de Nationale Reserve gehesen, waarna Accelerando het Wilhelmus speelde. De dodenherdenking verplaatste zich tenslotte naar de vlakbij gele gen oude begraafplaats. Voorafge gaan door de leden van de Nationale Reserve volgden de belangstellen den. Namens de Dorpsgemeenschap Sint-Annaland legden voorzitter J.W. van Popering en bestuurslid J. Vroegop een krans bij de graven van de drie Engelse militairen, die in april 1945 aan de zeedijk bij Sint-Annaland om het leven kwa men bij een aanval van per boot vanaf Schouwen-Duiveland over gestoken Duitse bezetters. Achter de gedenksteen die bij de drie En gelse graven staat, had de Nationa le Reserve de wacht betrokken. Ve le inwoners maakten gebruik van de gelegenheid om hun eer te be tuigen. Ook de koninklijke fanfare Accelerando liep met stille trom langs de oorlogsgraven. Een trom petsignaal van Pierre van Broekho ven besloot de dodenherdenking in Sint-Annaland. De SGP heeft bij het bespreken van het nieuwe accommodatiebe- leid er van meet af aan voor ge pleit het geluid bij de bron aan te pakken. In die optiek zijn maatre gelen niet nodig. „Vermindering van geluid hoeft toch geen afbreuk te doen aan een feest?", zei Koop man als reactie op Van Kempens uitval. Maar volgens de wethouder gaat het niet alleen om feesten en partijen, maar ook om muziekver enigingen die er uitvoeringen ge ven. „Er zijn er vijf en die zijn mij allemaal even lief. Juist voor die verenigingen moet wat gedaan worden." VVD en D66 steunden Van Kempen. Koopman stelde dat het voor de bezoeker voldoende is als hij de muziek hoort, maar dat buren daar geen last van hoeven te ondervin den. Nu mengde wethouder I.C. Moerland zich in de discussie. Hij stelde dat er op zondagen ook wel eens geluid 'uit bepaalde gebou wen' te horen is en dat daar geen punt van wordt gemaakt: „Dat is ook verdraagzaamheid." Maar volgens Koopman gelden voor de kerken dezelfde regels als voor dorpshuizen. Daarop reageer den Moerland en burgemeester H.A. van der Munnik hoofdschud dend en werd de discussie afgeslo ten. In grote lijnen gingen de fracties akkoord met de (deels) herziene nota over het accommodatiebeleid over de toekomst van de dorpshui zen, jeugdhonken, muziekoefenlo- kalen, bibliotheken, peuterspeelza len, basisscholen, kinderopvang ruimten, brandweerkazernes en andere welzij ns- en culturele on derkomens, zoals de Gasthuiska pel en het streekmuseum. Zo gaat het college onder meer de dorpshuizen in Poortvliet, Scher- penisse, Stavenisse, Oud-Vosse- meer en Anna Jacobapolder door lichten. Gekeken zal worden naar het gebruik, de functie, de prijs, de exploitatie en het beheer. De voor stellen die daaruit voortvloeien, zullen ook betrokken worden op de dorpshuizen in Sint-Maartens dijk en Sint-Philipsland die door stichtingen worden geëxploiteerd. Ook zaken als privatisering en mo gelijk verkoop worden bekeken. Het idee van afstoten is nog niet van de baan, zo liet Moerland weten. Maar P. van Belzen (RPF/GPV) vindt dat als een dorpshuis wordt geprivatiseerd, verenigingen voor rang moeten krijgen boven com merciële huurders om de ruimte te gebruiken Verder wil het college op aanraden van de meerderheid van de com missie de jeugdhonken bestemmen voor jongeren tot 16 jaar. B. en w. houden er rekening mee dat er in Sint-Maartensdijk en Sint-Anna land ruimtes voor jongeren ge bouwd moeten worden omdat die nog geen (of niet meer) onderdak hebben. Ook wordt bekeken of er behoefte is aan ontmoetingsplaat sen voor jongeren. Wat de bibliotheek betreft is het zaak overeenstemming te bereiken over de toekomstige bekostiging van deze grotendeels gesubsidieer de instelling. Volgens M.A.E. Velt huis (PvdA) moet de gemeente sa men met het bibliotheekbestuur het beleid bepalen. Voor haar staat de inhoud en de kwaliteit voorop, dan pas komt de financiering, zo zei ze. Van Belzen was het met haar eens. Volgens wethouder W.C. van Kempen wordt er op landelijke en provinciale schaal gekeken naar de toekomst van de bibliotheek. Ze ker in het licht van de nieuwe me dia. „Een lastige materie." De SGP is tegen het akoestisch aanpassen van de dorpshuizen, te gen bekostigen van peuterspeelza len en kinderopvang, jeugdhonken en onderzoek naar jongerenont moetingsplaatsen. Van Belzen zei dat zijn fractie ook tegen kinder opvang is. Ook in Sint-Philipsland wordt elk jaar de dodenherdenking gehouden, zij het op een wat minder uitgebrei de manier. Muziekvereniging Con cordia brengt vanaf de muziekkiosk aan de Kerkring diverse nummers ten gehore. Dit jaar zaten daar on der andere drie koraalbewerkingen bij: 'Great is thy faithfulness', 'Ach wie fluchtig, ach wie nichtig' en 'An Irish hymn tune', een aantal hymnes voor brassbands en vertol kingen van liederen als 'Wilt heden nu treden', 'Er ruist langs de wol ken' en 'Veilig in Jezus armen'. Het concert begon om zeven uur en duurde drie kwartier. Van kwart voor acht tot even voor achten luid den de klokken van de Nederlandse Hervormde kerk. Voorafgegaan door The Last Post, geblazen door de trompettisten Leontien Moerland en Richard Feleus, hield het mas saal opgekomen publiek om acht uur twee minuten stilte. Vrijwel de hele Kerkring was gevuld met be langstellenden, tot zelfs in een ge deelte van de Schoolstraat toe. Op vallend was ook hier dat er veel jeugd aanwezig was. Na de stilte speelde Concordia zonder dirigent het Wilhelmus. Walter Siol dirigeert namelijk ook in Steenbergen en daar moest hij om acht uur begin nen. Vóór The Last Post haastte hij zich dus in de auto naar het Bra bantse. „We worden regelmatig benaderd door buren, o.a. de woningstich- ting", zegt W. Radings van de Christengemeente. „Ons gebouw is ook te klein omdat we op feestda gen tussen de 400 en 600 mensen hebben en dan moeten we uitwij ken naar de Stoelemat in Bergen op Zoom. Maar we blijven in de Oes terschelp zitten." Er gaan verhalen dat de Christenge meente het oog zou hebben laten vallen op het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Hoogaarsstraat, omdat er aan de Postweg in plan Stadszicht een Oud, maar zeker ook jong, was vertegenwoordigd bij de dodenherdenking in 't Bosje te Tholen. De dodenherdenking. Jaarlijks op 4 mei worden met officiële plechtigheden de gesneuvelden uit de Tweede Wereldoorlog her dacht. Er is ook telkens weer die vraag: 'Is dit nou nog nodig. 55 jaar na dato?' Blijkbaar wel. Want in elk geval wat Tholen be treft, is de belangstelling groot. En zeker niet alleen van ouderen die de oorlog bewust hebben meegemaakt. Donderdagavond verzamelden zich honderden be langstellenden bij het monument bij de Vossemeersepoort in Tho len. Een grote, Nederlandse vlag hing halfstok en de wacht van de Nationale Reserve had de stellin gen al ingenomen en keek strak naar de overkant. Onder het pu bliek waren opvallend veel jonge re mensen aanwezig. En dat kwam niet alleen omdat de basis scholen uitgenodigd waren. Leer lingen legden ook bloemen na mens de scholieren. Maar ook oudere jeugd en zogenaamde 'jong volwassenen' waren er in ruime mate aanwezig. Om kwart voor acht zette Concordia - onder leiding van dirigent Paul Heij boer - koraalmuziek in. Na de traditionele twee minuten stilte, waarin alleen het koeren van een duif te horen was, legden burge meester H.A. van der Munnik en zijn vrouw als eerste een bloe menkrans bij het monument (op wethouder K.A. Heijboer na, was het volledige college van b. en w. aanwezig). Daarna volgden diverse andere vertegenwoordi gers van allerlei verenigingen en organisaties. En ook enkele par ticulieren legden bloemen bij het monument. Nadat twee reservis ten de vlag weer in top hadden gehesen en het Wilhelmus was gezongen, bracht een deel van het Gereformeerd gemengd koor Canticum nog enkele liederen ten gehore. nieuwe kerk wordt gebouwd voor de Ger. Gem. Voor Radings is dat echter geen optie. „De kerk van de Ger. Gem. aan de Hoogaarsstraat is niet functioneel voor ons. Wij heb ben vijf ruimten nodig voor onder meer de zondagsschool e.d. en daarvoor zou je veel moeten gaan verbouwen." Voor ds. C. de Jongste van de Gere formeerde Gemeente is het verhaal over de verkoop van zijn kerk aan de Christengemeente 'uit' de lucht gegrepen.' „Er is nog geen enkel gesprek over geweest. Eerst moet de nieuwe kerk gebouw worden en daarvoor komt de exploitatie-over eenkomst 26 juni in de gemeente raad. Vervolgens kan de artikel 19 procedure beginnen, vooruitlopend op bestemmingsplan Stadszicht." Intussen loopt de financiële actie voor de kerkbouw prima. „Er is al 38.000 van de 100.000 gulden bin nen. De jeugd doet haar best en er komt ook een boek uit, waarvan de opbrengst voor de kerkbouw is be stemd. Daarnaast zorgen de ge meenteleden, zustergemeenten en de bank voor de benodigde gel den", aldus ds. De Jongste. Ten aanzien van de Vijfhoek is de woningstichting druk bezig met het maken van plannen, bevestigt di recteur J. Kloet. „Daarvoor hebben we een verzoek van wethouder Van Kempen ontvangen en op basis van no cure, no pay (Beter Wonen hoeft niets te betalen, als het plan niet doorgaat) is een architect met de uitwerking bezig. Het gaat om le- vensloopbestendige woningen, maar behalve huizen voor ouderen kan het project breder opgezet worden. We zitten nog in de brainstormfase, zodat ik er verder geen uitspraken over kan doen, maar de tam tam gaat in Tholen soms heel snel." Daarmee doelt Kloet op het verhaal dat er een gezondheidscentrum bij de Vijfhoek komt met o.a. ruimte voor een huisarts. „We zijn wel met de SVRZ (exploitant van Ten An ker) in gesprek omdat er ook sprake is van zorgaanbod voor de senio renwoningen." Volgens chef ruimtelijke ordening F. Buermans van de gemeente past een ruimte voor medische zorg zeer goed bij een complex voor oude renhuisvesting. „Er wordt over meerdere voorzieningen gesproken, want dit punt op de hoek van de Jan van Bloisstraat/Molenvlietsedijk/Ten Ankerweg is een centrale plaats in Tholen. Het project moet ook ,een smoel' hebben, dus de gemeente stelt zeker eisen aan de beeldkwali teit." Daarnaast speelt nog vervangende nieuwbouw voor de Ten Ankerflat. Al eerder was dat in discussie, maar door ruimtegebrek is dat plan in de ijskast verdwenen. De wo ningstichting heeft dat nu weer op gepakt. „De huidige bewoners heb ben er wel vrede mee, maar de woonruimte in de Ten Ankerflat voldoet toch niet meer aan de hui dige wensen", zegt Kloet. „De wo ningen zijn te klein. Om daar wat aan te verbeteren, is er grond nodig. En dat ligt zeer gevoelig, want je hebt met drie verschillende eigena ren te maken. Aanpassing van de Ten Ankerflat is dus een hele lasti ge kwestie in Tholen", aldus de di recteur van de woningstichting. De drie eigenaren waar hij op doelt, zijn de Christengemeente, project ontwikkelaar Haentjes Dekker die kantoren verhuurt in de voormalige huishoudschool en de stichting Kinderopvang Tholen. Advertentie I.M. Voorzitter Van Tope ring (links) en bestuurslid Vroegop van de Dorpsgemeenschap na de kranslegging bij de drie Engelse oorlogsgraven.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 5