Drie jonge poesjes in een boom Plaatselijk nieuws s VISSER Laban 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 11 mei 2000 Eeweg sluiproute Particulier ziekenvervoer voor alle verzekeringen tele-taxi Taxi De Jonge Tel. 0166-612435 Poortvliet Wielerronde in gevaar Concert kamerkoor VERF NODIG? Telefoon uit auto Motor botst op auto IJsverkoop Oesterdam Poffertjes in speeltuin Gorissen beste visser Geraniums Dronken achter stuur Country-linedans Actie voor uitzending Maria van 't Hof WIK ontmoet kroonprins Bushalte Bierensstraat J. Moerland nieuw bestuurslid school v Geslacht in eigen slagerij Wegens verbouwing zijn wij gesloten van 5 mei t/m 25 mei Voor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorleesproject ouders Sporen op ijsbaan Wandelvierdaagse Twee vakantiereizen Auto gewonnen Fietsdriedaagse Rommelmarkt Learbuch beste visser Computers weg Waarom geloven Aanhanger gestolen Auto in sloot Voorlichting natuur AUTOSCHADE H. Dijke meeste vis Brandweeroefening Winkelruit vernield Bezwaar ZMF Reisje naar Rotterdam DAG EN NACHT Voor de SGP-fractie duurt het ver keersveiliger maken van de Eeweg allemaal te lang. In november had J.C. Koopman het college al ge vraagd om iets aan de gevaarlijke situatie te doen. Volgens Koopman ondervinden fietsers en bromfietsers in het donker hinder van de lichten van de auto's op de Postweg. Koop man vond het erg lang duren, zo zei hij maandagavond in de commissie gemeentelijke ontwikkeling. Wethouder K.A. Heijboer van open bare werken lichtte toe dat de weg- beheerder, het waterschap Zeeuwse Eilanden, een onderzoek wil instel len naar de mogelijke verkeerson- veilige situatie. PvdA'er M.A.J. van der Linde mengde zich ook in de discussie. Hij wees erop dat de Eeweg als sluip route gebruikt wordt en dat het soms gevaarlijke situaties oplevert voor fietsers. (Het waterschap heeft on langs op een aantal plekken beton nen punten langs de weg geplaatst om te voorkomen dat auto's de berm gebruiken bij het passeren, maar voor bromfietsers en fietsers wordt het nu moeilijker om voor au to's uit te wijken). Volgens Heijboer zal ook de Eeweg uiteindelijk wel ingericht worden als een duurzaam veilige verkeers weg, maar dat kon volgens Koop man wel erg lang gaan duren. Heijboer schatte in dat het een half jaar zal duren voor het zover is, maar beloofde wel bij het water schap op enige spoed aan te drin gen. OOSTIRSCHELDERÏGIO Advertentie I.M. De wielerronde eind augustus komt in gevaar als er geen maatregelen worden genomen om het parkoers veiliger te maken. Zo staat er op de Markt een lantaarnpaal lelijk in de weg. Volgens E. Frigge-Hogestee- ger (VVD) zijn er meer knelpunten, zo zei ze maandagavond in de com missie gemeentelijke ontwikkeling. Zoals de putten in de Oudelandse- straat die te hoog en ongelijk zou den liggen. Ook de drempel in de Molensingel is zo hoog dat de route via het Hertenkamp moet lopen. Dat houdt volgens haar in dat de af slag naar de wijk Buitenzorg wordt geblokkeerd. „De verkeersrecon- structie van de binnenstad betekent voor het wielercomité veel extra hoofdbrekens, kosten en man kracht." Het verwijderen van de lantaarnpaal op de Markt zou 700 gulden kosten en Frigge vroeg zich af of de ge meente dat wil doen om het comité tegemoet te komen. Volgens wethouder K.A. Heijboer zijn de problemen van het comité bij het college niet bekend. „De Ou- delandsestraat is aan herbestrating toe. We moeten dan ook kijken naar de riolering. Als die ook meegeno men wordt, dan is deze straat niet geschikt voor de wielerronde." Frigge drong aan op overleg tussen <je gemeente en het comité. Heij boer zei op zijn beurt dat het comité naar het college had kunnen komen om de problemen te bespreken en dat het niet op deze manier had ge hoeven. Maar Frigge vond dat het comité ook raadsleden mag benade ren om iets aan te kaarten bij het college. Het chr. kamerkoor Chantez a Dieu verzorgt zaterdag 20 mei een con cert in de koorkerk van de Grote Kerk. Aan de uitvoering werkt ook het kamerorkest mee van de Roo- sendaalse muziekschool. Het optre den begint om kwart voor acht. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Bij een inbraak in een auto die in de Oesterstraat geparkeerd stond, is een mobiele telefoon verdwenen. De auto werd zondag tussen mid dernacht en half acht 's ochtends opengebroken. Een 36-jarige motorrijder die vanuit de Bosstraat over de Kaaij reed, is gevallen doordat hij schrok van een tegemoetkomende auto. Dat ge beurde zaterdagmiddag rond kwart over vijf. De vallende motor kwam tegen de auto aan, die werd be stuurd door een 23-jarige inwoon ster. Er was alleen materiële schade. Het IJsmanneke uit Kasterlee krijgt van de provincie geen ontheffing voor het verkopten van schepijs op de parallelweg van de Oesterdam in de gemeente Reimerswaal. De pro vincie wil de rijbaan vrij houden voor doorgaand verkeer (waaronder brede landbouwvoertuigen). Langs de parallelweg wordt nu veel gepar keerd door surfers. Omdat ook de natuurwaarden in het geding zijn en Middelburg geen uitbreiding wil van activiteiten met een commer cieel karakter, wordt de Belgische ondernemer de ontheffing gewei gerd. Meer dan veertig kinderen genoten op bevrijdingsdag in speeltuin De Vossetuin van een poffertjesmiddag. Ze werkten meer dan 800 stuks van deze lekkernij naar binnen. Het be stuur van de speeltuin is meer dan tevreden over het bezoekersaantal in de afgelopen meivakantie. Jan Gorissen heeft de tweede club wedstrijd gewonnen van 't Scharret je. Hij sloeg bij Kapelle acht vissen aan de haak. De 26 deelnemers brachten samen 73 vissen op de kant, vier van hen vingen niets. De uitslag: 1. J. Gorissen 168 cm; 2. A. Rijnberg 142 cm; 3. M. Rijnberg 119 cm; 4. J. Verhees 118 cm; 5. E. van Paassen 115 cm (eerste dame); 6. B. Beurskens 109 cm (eerste jeugd); 7. P. Vis 100 cm; 8. R. Plompen 83 cm; 9. J. Harthoorn 77 cm; 10. mevr. T. Rijnberg 57 cm; 11. C. Plompen 51 cm; 12. R. Geu ze 37 cm. Leden van de Neutekraekers bezor gen vrijdag en zaterdag de gerani ums die inwoners bij het dweilor kest hebben besteld. Al enkele jaren voert men deze actie ter ondersteu ning van de clubkas. Het aantal be stelde planten, weer meer dan vorig jaar, stemt het bestuur tot tevreden heid. In de John F. Kennedystraat is door de politie een 41-jarige inwoner be trapt die onder invloed van alcohol achter het stuur van zijn auto zat. De man werd zaterdagnacht tegen tweeën staande gehouden en bleek anderhalf keer meer te hebben ge dronken dan is toegestaan. Hij kreeg een rijverbod van vier uren en een dagvaarding om voor de rechter te verschijnen. Opnieuw zijn in het dorp de velgen gestolen van een auto. De daders, van wie elk spoor ontbreekt, pleeg den hun daad donderdagavond of - nacht. Een kleine honderd belangstellen den bezocht zaterdag in de Vossen- kuil de dansavond die country-line- dance-club The Foxpit Dancers organiseerde. Uit heel de gemeente waren ze gekomen, want deze uit de V.S. overgewaaide dansvorm is mo menteel een ware hype. In Stavenis- se en Sint-Maartensdijk zijn ook groepen actief. De belangstelling was mede zo groot omdat countryzanger Frank Jansen optrad. Diskjockey Maurice de Jong kreeg door zijn muziekkeu ze de mensen voortdurend op de vloer, ook al doordat hij steeds ver telde welke dansen er mogelijk wa ren op de muziek die hij draaide. De parketvloer in de Vossenkuil is bij uitstek geschikt voor country- line dansen, omdat juist een houten vloer het zo goed laat horen als er bij een dans speciale stamppassen of hakbewegingen gemaakt moeten worden. Daarom wil het bestuur van The Foxpit Dancers het dorps huis graag als oefenruimte houden. Probleem voor de toekomst is, waar een eventuele tweede groep zal moeten oefenen, maar daarvoor hoopt men een oplossing te vinden. De Hervormde Gemeente houdt za terdag een inzamelingsactie voor de uitzending van Ria van 't Hof Md. naar Kirgizië in Centraal-Azië. In dienst van de Gereformeerde Zen- dingsbond (GZB) gaat ze in dat voormalige deel van de Sovjetunie werken in een kindertehuis, een psychiatrisch kinderziekenhuis en bij de lokale radio-omroep OK in de hoofdstad Biskek. De plaatselijke kerk moet daarvoor financieel ga rant staan voor een bedrag van 20.000 gulden gedurende zeven jaar. Zaterdag worden de hervorm den in het dorp benaderd voor gif ten en toezeggingen. Verder is 24 juni een grote actiedag gepland aan de Ring met allerlei activiteiten als autowassen, verkopingen, een rond rit met een huifkar, e.d. De jeugd clubs zijn daarvoor al begonnen met een talentenjacht, waarvoor elk lid 10 gulden startkapitaal heeft ont vangen. De jeugd maakt eind mei het kerkgebouw schoon tijdens de 'Nacht van de schoonmaak'. Dins dagavond werden vijftig belangstel lenden in het Trefpunt ingelicht over de plannen. Kandidaat-zende linge Maria - zoals Ria van 't Hof wordt genoemd - lichtte haar moti vatie toe en ds. Teeuwissen, secreta ris buitenland van de GZB, gaf met dia's een beeld van Kirgizië, waar Maria samen met een Amerikaans echtpaar en een Noorse zendelinge gaat werken. Dankzij een bloembol lenactie van de jeugdclubs, die ƒ2000,- opbracht, kan ze in juni be ginnen met een cursus Russisch. Er is een thuisfrontcommissie gevormd o.l.v. ouderling P.M. van 't Hof, die de geldstromen gaat stimuleren. Verder hebben hierin zitting: de dia kenen H. de Ruiter en E. Overbee- ke, de echtgenote van ds. Hoek, Jo ke van 't Hof, Carolien van Oudenaarde en Peter Pipping. Zestien leden van gymnastiekver eniging WIK gaan zaterdag naar Amsterdam om de opening van het vernieuwde Olympisch stadion op te luisteren. Prins Willem Alexander verricht 's middags om vier uur de officiële opening, 's Morgens is de generale repetitie. WIK heeft al een paar keer in Amsterdam geoefend. Er gaan negen turners in de leeftijd van 12 tot 16 jaar mee en zeven twintigers van de aerobicgroep. WIK viel de uitnodiging te beurt dankzij het eerdere optreden in de Zweedse plaats Göteborg. De Ne derlandse gymnastiekbond is zater dag met duizend leden in Amster dam present voor een half uur durende demonstratie. Het uit 1928 daterende Olympisch stadion is in de oude stijl hersteld en gaat dienen als atletiekbaan en kantorencen trum. Gedeputeerde staten hebben een verklaring van geen bezwaar ver strekt voor de aanleg van een bus station in de toekomstige nieuwe woonwijk Vroonstede aan de Bie rensstraat. Vooruitlopend op de ver dere ontwikkeling van het bestem mingsplan is via een artikel-19 procedure het plan voor de enige bushalte in het dorp gemaakt, omdat hiervoor anders een forse subsidie van de provincie in gevaar komt. Met 15 van de 23 stemmen is J. Moerland Jzn. maandagavond tij dens de ledenvergadering van de School met de Bijbel gekozen als bestuurslid. Hij vervult daarmee de plaats van secretaris H. de Ruiter, die na twaalf jaar is gestopt. P. Lig- tendag kreeg 7 stemmen, één was er blanco. Voorzitter M.C. den Engels man bedankte de vertrekkende se cretaris, de computerexpert van de vereniging, met een beeldje van een jongen die een duif oplaat, en het vierdelige boekwerk Leren en le ven. Hiervan pasten volgens de voorzitter drie delen binnen het budget, het vierde deel werd door een goede bekende van De Ruiter bekostigd. De Ruiter werd in 1989 bestuurslid, in 1991 tweede voorzit ter en in 1992 secretaris. „Je hebt bergen werk verzet en we hebben heel fijn samengewerkt", zo prees de voorzitter De Ruiter. Bestuurslid P. Pipping is de nieuwe secretaris geworden. De periodiek aftredende tweede voorzitter E. van Vossen werd met 21 stemmen herkozen; twee waren er voor M. v.d. Kloos ter. In de kascommissie maakte W. Heijboer plaats voor L. Hofland. Penningmeester G.D. Roeland meld de dat de school goed geboerd had en dat er nog een redelijke reserve is. De vereniging had in 1999 een voordelig saldo van 4573 gulden, de schoolexploitatie noteerde een batig saldo van 14.671 gulden. De pen ningmeester zei dat gestreefd wordt naar een meerjarenplanning. De vereniging telt 239 leden, 54 dona teurs, 8 onderschrijvers en een ere- onze excusus voor het ongemak Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. lid. Het bestuur heeft besloten om leerkrachten die kinderen hebben voortaan als begunstiger toe te laten tot de ledenvergaderingen. Statutair kunnen zij geen lid zijn van de ver eniging, maar als begunstiger kun nen ze meepraten, zonder dat ze overigens stemrecht hebben. Alle begunstigers - dat kunnen ook vrou wen zijn, waarvoor het lidmaat schap niet mogelijk is - zullen voor taan voor de ledenvergadering uitgenodigd worden. In het nieuwe schooljaar wil de School met de Bijbel een voorlees project voor ouders organiseren met financiële steun via het gemeente lijk onderwijsachterstandenbeleid. „Als er goed wordt voorgelezen door ouders, wordt de vraag naar letters door kinderen groter", zei di recteur M.D. Baaij maandagavond in zijn sociaal jaarverslag tijdens de ledenvergadering. Het gaat om ou ders van kinderen in de voor- en vroegschoolse periode, dus peuters van 2 en 3 jaar. Ten aanzien van de toekomst van de school zei de di recteur, dat er over vijf tot zes jaar gevaar dreigt voor de achtste leer kracht omdat er twee grote groepen de school verlaten, terwijl de in stroom stabiel is. Een leerlingenda ling zou op termijn kunnen beteke nen dat er een leerkracht moet afvloeien. Op de traditionele telda tum l oktober waren er 201 leerlin gen. Tijdens de rondvraag kwam de op vallende ontwikkeling aan de orde, dat er veel leerlingen van groep 8 naar de scholengemeenschap Prins Maurits in Middelharnis gaan in plaats van naar het Calvijncollege in Tholen, de eilandelijke school waar tot nu toe altijd de meeste kinderen voortgezet onderwijs volgden. Voorzitter M.C. den Engelsman zei dat de ouders beslissen; de school heeft daarop geen invloed. Als re den voerde hij aan, dat er veel schoolverlaters vwo gaan volgen en dan moet je na twee jaar toch het Calvijncollege in Tholen verlaten. „Men vindt dat een moeilijke over stap", aldus de voorzitter. Directeur Baaij had geen eerlijk antwoord van de betrokken ouders kunnen krij gen, zo vertelde hij, „Maar zodra er één schaap over de Philipsdam is, volgen er kennelijk meer." Door het aanleggen van bezinkrio- len op de ijsbaan, is er schade aan het terrein ontstaan. Het plaatsen van de riolen heeft volgens A. den Haan (PvdA) behoorlijk wat sporen achtergelaten. Hij vroeg maandag avond in de commissie gemeentelij ke ontwikkeling aan het college of daarover overleg wordt gevoerd met het bestuur van de ijsclub. Den Haan stelde voor om de ijsclub fi nancieel tegemoet te komen. Maar wethouder K.A. Heijboer kon daar nog niets over zeggen omdat er eerst een gesprek moet komen met het bestuur van de ijsclub. In de week van 22 tot 25 mei orga niseert WHS voor de veertiende keer de avondwandelvierdaagse. Deelnemers kunnen ook nu weer kiezen uit routes van 5 of 10 km. Voor de oudste en de jongste deel nemer zijn bekers beschikbaar. Tus sen kwart over zes en zeven uur wordt er gestart vanaf het sportveld. Deelnemers kunnen vanaf maandag (tot 19 mei) inschrijven bij de Ra bobank, tijdens kantooruren. Vandaag begint de verkoop van de loten ten bate van 525 jaar Sint-An- naland. Leden van verschillende verenigingen die voorheen met de plaatselijke clubactie meededen, re gelen de verkoop. Op die manier kan het laatste gat van de begroting worden gedicht, naast de royale steun van sponsors en vrienden van Sint-Annaland. Oorspronkelijk was het de bedoeling om de verloting samen met middenstandsvereniging Activa te organiseren om met een forse hoofdprijs te kunnen uitpak ken: een auto. Dat bleek echter te hoog gegrepen. Nu kan men een va kantiereis winnen ter waarde van 12.500 gulden of een bedrag in con tanten van tien mille. Ook de twee de prijs is nog een vakantiereis ter waarde van 3500 gulden of contant 2500 gulden. Verder zijn er waarde bonnen van 1000, 750, 500 en 250 gulden. M.W. Fase heeft in de postcodelote rij een auto gewonnen: een BMW 316. Al in het bezit yan een automo biel van een ander gerenommeerd merk, besloot hij de prijs van de hand te doen. Gymnastiekvereniging Kwiek orga niseert woensdag t/m vrijdag weer de traditionele fietsdriedaagse. Tus sen half zeven en zeven uur kan er in de Voorstraat gestart worden voor routes van zo'n 20 kilometer. Op de slotavond worden de deelnemers muzikaal onthaald. De zendingscommissie van de Her vormde Gemeente organiseert za terdag 20 mei een rommelmarkt in de Schuilplaats. Ook worden twee dehands boeken verkocht, kunnen kinderen enveloppen 'trekken en grabbelen, en is er koffie of limona de te koop. De verkoping duurt van half tien tot vier uur. De opbrengst gaat naar de Gereformeerde Zen- dingsbond, voor uitzending van Chr. Nieuwenhuizen naar Papoea- Nieuw-Guinea. Sint-Maartensdijk E. Learbuch heeft de vierde club wedstrijd gewonnen van de Ooster- scheldevissers. Danny Lindhout was eerste bij de junioren. Er deden zaterdag 45 vissers mee, waaronder vijf jeugdleden. De uitslag: IE. Learbuch 620 p; 2. J. van Hemert 550 p; 3. J. van Gorsel 400 p; 4. R. Vermaas 360 p; 5. S. Quist 350 p; 6. Andriesse 295 p; 7. J. Dierkx 190 p; 8. mej. I. van Poll 155 p; 9. R. Neele 100 p; 10. Ph. Bout 50 p. Uit een bedrijfspand op het indus trieterrein zijn dinsdagnacht twee computers gestolen. In de Rehobothkerk wordt zondag avond een evangelisatiedienst ge houden. Het thema is 'Waarom zou ik geloven?'. Het Bergse koor Re joice en dichteres Jolanda Slager- Hoogstrate verlenen hun medewer king. De bijeenkomst begint om zeven uur. In de Kluutlaan is tussen donder dagavond en zaterdagmorgen een aanhangwagen (tandemasser merk Saris, type F2513) gestolen. Ook namen de daders twee kruiwagens en gereedschap mee. De eigenaar is voor enkele duizenden guldens ge dupeerd. Op de Smaalzijweg ten noorden van het dorp is zondagmorgen een auto in de sloot beland. De 19-jarige be stuurder uit Ulvenhout, die richting Sint-Annaland reed, bleef onge deerd. Hij raakte door nog onbeken de reden van de weg. Maandagavond 22 mei wordt er om half acht in het Holland Huis een in formatiebijeenkomst belegd over het natuurstreefbeeld in de Scherpe- nissepolder. Dit is opgesteld door de provincie Zeeland en wordt uit gewerkt door de landinrichtings commissie in het ruilverkavelings- blok Poortvliet. Binnen de ruilverkaveling bestaat de mogelijk heid om in de gebieden waar de ag rarische functie wel blijft, extra bie tenquotum te krijgen op overbe- deelde grond. Iedereen die meer dan één hectare overbedeling heeft, komt hiervoor in aanmerking. Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij. Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. De vijfde viswedstrijd van de Zee baars is gewonnen door H. Dijke. Hij haalde zaterdag van de 43 deelnemers de meeste vis op de kant. Samen werd 5,1 kilo gevangen. De uitslag: 1. H. Dijke 1165 p; 2. G. Ponse 1155 p; 3. B. Westdorp 756 p. (jeugd); 4. L. de Graaf 595 p; 5. I. Westdorp 590 p (jeugd); 6. D. Bolier 555 p; 7. H. van Tiggele 475 p; 8. N. Rijstenbil 421 p (jeugd); 9. J. Rijstenbil 150 p; 10. me vr. T. Deurloo 150 p; 11. I. Hengst- mengel 150 p; 12. A. Faber 150 p. Poortvliet De brandweer houdt maandagavond een pelotonsoefening in het kader van grootschalige brandbestrijding. Bij Woonboulevard Poortvliet zullen vijf blusvoertuigen, een ladderwagen en een verbindingscommandowagen in gezet worden. Het bedrijf pakt de ge legenheid aan om de eigen bedrijfs- Coen en Teun van Nieuwenhuijzen vinden de kleine katjes prachtig. Coen van Nieuwenhuijzen ver maakt zich prima in de veertien daagse meivakantie. De tienjarige leerling van De Luyster in Sint- Philipsland gaat regelmatig ten nissen. Hij helpt zijn vader op de boerderij, of hij scharrelt er zom aar wat rond. Dan wil hij nogal eens in de grote oude knotwilg klimmen, die in de wei staat van het Belgische trekpaard Anna en haar dochter Fanny. Het was al een poosje geleden dat Coen in de knotwilg was geklom men. Maar een wilde kat die uit de knotwilg kwam, bracht hem op het idee om daar weer eens een kijkje te gaan nemen. Eenmaal tussen de takken gekomen, zag hij tot zijn grote verbazing drie kleine zwarte katjes in het holletje van de boom, ze waren ruim een week oud. De moederpoes vond het ken nelijk een veilig nest voor haar jongen. Coen en zijn broertje Teun klimmen nu weer elke dag in de oude knotwilg om even die klei ne zwarte poesjes te aaien. Zondag 14 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Smelt, Stellendam. 18.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 en 17 u. (jeugdd. koor) ds. Hoff man. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van de Wiel. 19 u. dhr. Radings. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.45 u. ds. Peters. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Droogers, Werkendam. 18.30 u. ds. v.d. Pol, Zierikzee, GEREF. KERK 10 u. da. Biemond, Zegge. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Korving. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. za 17.30 u. woord-, gebeds- en communiedienst. zo 9.30 u. eucharistieviering (E.H. communie). SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u ds. Voets, Arnemuiden. 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u ds. Hoek, Hendrik-Ido-Am- bacht. 18 u ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Gorsel, Bergambacht. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Verweij, Middelburg. 19 u. ds. De Goei (evang. dienst). OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Den Ouden, Nederhemert. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u.leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Meuleman, Oud dorp. GEREF. KERK 10 u. ds. Monshouwer, Bergen op Zoom. 14.30 u. ds. Lolkema, Roosendaal. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. drs. Teeuw, Ridderkerk. 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Meulen, Berg en Dal. hulpverleningsorganisatie te laten oe fenen. Er zullen zestig personen wor den ingezet als 'winkelend publiek'. Elke derde maandag van de maand, das nu 15 mei, haalt de voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. In de Langestraat is vrijdagavond even na elf uur de ruit vernield van een winkeldeur. Later die avond hield de politie een 32-jarige inwoner aan, die de vernieling bekende. Het uitbaggeren van de haven zal pas in september beginnen, mits rijkswa terstaat een 'verkorte procedure' toe past om het bezwaar van de Zeeuwse milieufederatie te behandelen. Dat zei wethouder K.A. Heijboer maandag avond in de commissie gemeentelijke ontwikkeling op een vraag van J.C. Koopman (SGP). Koopman wilde weten wanneer de haven uitgediept wordt. Volgens Heijboer is er een ver gunning aangevraagd, maar heeft de Zeeuwse milieufederatie bezwaar aangetekend. Daardoor wordt de uit voering vertraagd. Koopman: „Het is toch onbegrijpelijk dat de milieufede ratie tegen het opmimen van veront reinigde grond is?" De commissie ouderenbeleid organi seert op 31 mei een reisje naar de Rotterdamse havens. Na een rond vaart gaat men via Europoort naar Ouddorp, waar het diner gereed staat. Het vertrek is om 12.45 uur bij Ons Dorpshuis en een kwartier later bij De Wimpel, terwijl men rond acht uur weer thuis denkt te zijn. Ouderen die mee willen, kunnen zich tot 20 mei opgeven bij mevr. Verwijs-Faasse HUISARTSEN Zaterdag 13 en zondag 14 mei. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen, tel. 602350. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Van de Berge, St.-Annaland, tel. 652400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts J. van Dort, Sint-Maartens dijk, tel. 663963. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u„ Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): mevr. P. Timmers, tel. 604969. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577 (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 11-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/m vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ooster- schelderegio Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 603329, van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11 Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342, 572530 of 572686. Vrijwillige thuiszorg 0166- 605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 11 t/m vrijdag 19 mei donderdag 11 10.12-22.37 vrijdag 12 11.27- zaterdag 13 0.02-12.42 zondag 14 1.22-13.57 maandag 15 2.22-14.52 dinsdag 16 3.12-15.37 woensdag 17 3.57-16.17 donderdag 18 4.37-16.57 vrijdag 19 5.12-17.37 do 18/5 9.35 u.VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M. (572345) of mevr. Quist (572390). Geen lamsoor snijden J. Bosters uit Steenbergen heeft bij de provincie bezwaar gemaakt tegen het weigeren van een ontheffing voor het snijden van zeegroenten op de schor ren bij Anna Jacobapolder. G.s. heb ben zijn bezwaarschrift doorgestuurd naar het ministerie van landbouw.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 2