Sint-Annalandse tweeling haalt met Biso NK elektrische-rolstoelhockey Een duik nemen in de grabbelton Tholencup voor pupillen op De Bent Dames St.-Annaland boeken verlies in gevreesde wedstrijd Laban en Reijngoudt snelste duiven uit Arras en Sourdon Amateurronde Olympia's tour over Tholen Tholense Boys tegen Kapelle Nieuw bij installatiebedrijf Lindhout-Potter b.v.: het Nefit warmte garantie plan Ondanks ongeneeslijke spierziekte toch sportief bezig zijn Koersballen Donderdag 11 mei 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Wielrennen Tweede klasse Motorsport Van den Hoek vijfde Paardensport Pony's in de prijzen Tennis TOV succesvol in de jeugdcompetitie Twee leuke jongens zijn het, de 13-jarige tweeling Pa trick en Mark van Dijke uit Sint-Annaland. Goed ge mutst en positief ingesteld. Ze doen zelf de deur open, maar toch zijn ze ziek. Ze hebben een spierziekte die hun bewegingsvrijheid sterk beperkt. En toch hebben juist deze jongens, samen met hun team van het Bredase Biso '65, een plaats in het Nederlands kampioenschap rol- stoelhockey behaald. Slippende banden Blauwe plekken Champagne Tennis Tennis Plek 4e klasse in gevaar voor Ruucstoppelen 3 Dames winnen bij Zwaluw St.-Maartensdijk Arras Sourdun Olympia's ronde van Nederland doet dinsdagmiddag 23 mei Tholen aan. Het peloton rijdt vanuit Steen bergen over de provinciale weg naar Nieuw-Vossemeer en zal om 16.58 uur de brug bij Oud-Vosse- meer passeren. Via de Kreekweg, Hiksedijk, Mareweg, Molendijk, Molenweg, Duivekeetseweg en Hogeweg rijdt men over de Kadijk bij Poortvliet naar de Postweg. De renners gaan richting Tholen, maar slaan voor het stadje rechtsaf de Reimerswaalseweg op om zo de gemeente te verlaten. Ze ravitaille ren om 17.14 uur bij de Bergse- diepsluis. De derde etappe, over 162,5 km, begint in Rockanje en eindigt om half zeven in Ossen- drecht. Inwoners dienen rekening te houden met ongemak in de vorm van vertraging, een tijdelijk par keerverbod of geluids- en verkeers overlast. De 49e Olympia's tour is een ne- gendaagse wielerwedstrijd (20 t/m 28 mei) over ongeveer 1400 kilo meter. De opzet is een ronde voor amateurs, maar de laatste jaren staat de deur ook open voor (halve) professionals. Opleiden van jeugdi ge wielrenners is het doel van de organisatie. Er doen zestien teams mee, waarvan negen uit Nederland. Verder komen de deelnemers uit Italië, Rusland, Duitsland, Zwitser land, België, Finland en Engeland. De stichting bevordering wieler sport Ossendrecht grijpt deze gele genheid aan om een boek te presen teren over 100 jaar wielersport in de Zuidwesthoek van Brabant, geti teld 'De Wielerkampioen'. De eer ste exemplaren zijn voor de wieier- coryfeeën Jan Jansen, Gerrie Knetemann, Harm Ottenbros, Adrie van der Poel en Wim van Est. Tholense Boys laat zaterdag een extra supportersbus rijden naar de wedstrijd, in de nacompetitie, van het eerste elftal in en tegen Kapel le. Dat duel begint om vijf uur (de bus vertrekt om half vier, opgave vanavond in de kantine). Kapelle won de derde periode in de tweede klasse E en ontmoette de Tholena- ren al twee keer. In Tholen wonnen de geel-zwarten met 3-0, de uit wedstrijd verloren ze met 3-2 van de Bevelanders. De thuiswedstrijd in de nacompetitie op zaterdag 20 mei begint pas om half vier. Die zelfde dag worden op de Bent de halve finales om de districtsbeker gespeeld voor A-junioren en D-pu- pillen. De winnaar van deze tweekamp speelt tenslotte op 27 mei op neu traal terrein de finale beslissing voor promotie. Tegenstander is dan de winnaar van de tweekamp tus sen Oranje Wit uit Dordrecht en SSC '55 uit Sprang-Capelle. Op sportpark De Bent in Tholen strijden zaterdag de pupillen van de zeven Thoolse voetbalclubs om de Tholencup. De F-pupillen komen tussen half negen en tien over elf in actie, waarbij er aparte poules zijn voor Fl-, F2- en F3-pupillen (totaal 16 teams). Om twaalf uur is het de beurt aan de E-pupillen. Hier zijn twee poules, waarbij in de E2 ook de meisjesteams van Smerdiek, Vosmeer en WHS uitkomen (elf teams). Om vijf over twee is dit toernooi afgelopen. Bij de E en de F wordt er met zeventallen op een half veld gespeeld. Om kwart voor drie treden de D-pupillen aan, eveneens verdeeld over twee poules (tien teams) en zij zijn om zes uur klaar. Motorcrosser Kevin v.d. Hoek uit Sint- Maartensdijk is zondag vijfde geworden in Oploo. In de seniorenklasse 125 cc stonden 25 crossers aan het vertrek voor eenwedstrijd van twee manches over achttien minuten en één ronde. Na de start werd de Tholenaar al gauw ingeslo ten en toen hij voor het eerst langs de ju ry kwam, lag hij in 19e positie. Maar hij gaf zich niet gewonnen. Het circuit loopt helemaal door het bos, zodat de crossers steeds uit het zicht waren. Het was elke ronde afwachten op welke plaats ze doorkwamen. Van den Hoek reed zich steeds verder naar voren en werd als zes de afgevlagd. Bij de start van de tweede manche gingde Tholenaar op dezelfde plaats achter het starthek staan en werd opnieuw ingesloten. Nu kwam hij als dertiende uit het bos. Ondanks de hitte vocht Van den Hoek zich ook nu weer steeds verder naar voren en hield zijn verstand erbij. De 18-jarige werd als vierde afgevlagd. In het dagklassement betekende dat de vijfde plaats én een be ker. Zondag start Kevin v.d. Hoek in Beesel (tussen Venlo en Roermond). Op een pony concours in Wouw heeft Mark Bevelander uit Oud-Vossemeer met Macho een tweede en vijfde plaats behaald in de B-dressuur. De combinatie werd met 161 punten beloond. Nicole Bevelander had met Cyrano aan 156 punten genoeg voor de eerste plaats in de M-dressuur. Deze combinatie kwam ook in actie op het onderdeel springen, klasse M. In het klassiek parcours werd ze tweede en in het progressief parcours eerste. Twee leden van de Eendrachtruiters re den een wedstrijd in Renesse. In de M- dressuur reed Maijolein Akkermans met Misty twee proeven. Ze behaalde 139 en 146 punten, wat onvoldoende was voor een winstpunt. Laura Geluk startte met Nora in de B-dressuur. Haar proeven wer den met 146 en 154 punten beoordeeld en ook dat leverde geen winstpunt op. In de Thoolse jeugdcompetitie kreeg TOV uit Oud-Vossemeer St.-Annaland op bezoek. In de het dubbelspel bezorg den Gino de Wilde en Bas Verbrugge St.-Annaland de enige punten in deze wedstrijd door met 3-4 te winnen. Stan Abma en Alex Havermans van TOV boekten een ruime 9-0 overwinning op John Dusink en Willem Boogaart. Stan Abma won in het enkelspel ook van John Dusink met 5-2. Francis van Dijke klopte Gino de Wilde nipt met 5-4 en Melissa Schot versloeg Bas Verbrugge met 7-1. Alex Havermans behaalde de grootste overwinning en won met 11-0 van Willem Boogaart. Het eerste team van Eegedima speelde thuis tegen TOV. Judith Geuze en Lotte Mulders gingen in hun dubbelpartij te gen Niek de Winter en Bart Beurkens van TOV nipt tenonder met 5-7. Levy van Oost en Leonard van Dis van Eege dima hielden het op een gelijkspel tegen Talitha van Treijen en Jarco Havermans: 5-5. De eindstand werd daarmee 3-9 voor TOV. In Sint-Philipsland werd een clubderby afgewerkt tussen Ruucstoppelen 1 en 2. Nicky Walpot ging met 2-4 tenonder te gen Anouska v.d. Berg. Frank den En gelsman won met 6-0 van Coen Ever- aers en Marloes v.d. Est pakte met dezelfde cijfers de winst op Bianca de Jonge. Coen van Nieuwenhuijzen ver loor met 6-3 van Jeroen van Starken- burg. In het dubbelspel wonnen Jeroen van Starkenburg en Ellen Visser van Ruucstoppelen 1 met 6-1 van Coen Everaers en Bianca de Jonge. Ook Ni cky Walpot en Jeroen Verwijs behaalden de winst voor het eerste team van de Ruucstoppelen. 21e versloegen Coen van Nieuwenhuijzen en Anouska v.d. Berg met 5-3. Daardoor won het eerste team met 10-2. Installatiebedrijf Lindhout-Potter b.v. in Sint-Maartens dijk garandeert vanaf nu tien jaar probleemloos warmte- en warmwatercomfort. Wie een hoog rendement-ketel van het merk Nefit aanschaft, kan tegen een geringe ver goeding per jaar een Nefit warmte garantie plan afslui ten dat recht geeft op tien jaar all-in service. De gunstige voorwaarden van het Nefit warmte garantie plan zijn on der meer mogelijk door de betrouwbare kwaliteit van Nefit HR-ketels. Deze ketels zijn niet voor niets al meer dan twintig jaar de meest verkochte van Nederland. Service- en onderhoudscontracten zijn er in vele soorten en maten. De meeste installateurs bieden hun klanten wel een all-in servicecontract aan, maar hoewel dit all- in' heet, vallen de kosten van onderdelen er vaak buiten. Het Nefit warmte garantie plan van installatiebedrijf Lindhout-Potter b.v. omvat alles: periodiek onderhoud en snelle service bij storingen (bij koudeproblemen bin nen 24 uur). En alles is gedekt: voorrijkosten, arbeids loon en onderdelen. De slogan bjj het Nefit warmte ga rantie plan luidt dan ook: Tien jaar warmte zonder zorgen. Voor de consument is dat natuurlijk een prettig idee: in ruil voor een vast bedrag per jaar is hij tien jaar lang verzekerd van warmte- en warmwatercomfort in huis, zonder financiële verrassingen. Ook prettig is, dat de vaste vergoeding per jaar relatief laag is. Dat het Nefit warmte garantie plan alles omvat en toch niet duur is, komt doordat het uitsluitend geldt voor Nefit toestellen. De consument kan bij installatiebedrijf Lindhout-Potter b.v. een Nefit warmte garantie plan afsluiten voor elke nieuwe Nefit EcomLine Excellent of Classic HR-ketel of HR combiketel inclusief een Nefit ModuLine kamerther mostaat en eventueel een Nefit boiler. Zo kan de consu ment tien jaar lang tegen een aantrekkelijke prijs zorge loos genieten van compleet warmtecomfort. Wilt u meer informatie over het Nefit warmte garantie plan, dan kunt u contact opnemen met de heer H. van Dijke van installatiebedrijf Lindhout-Potter b.v., Nijver- heidsweg 13, Sint-Maartensdijk, telefoon 0166 - 662335. (Advertentie I.M.) Patrick (links) en Mark van Dijke zijn de topscorers van Biso '65 El. Patrick en Mark hebben 'myto- chondriële encephalomyopathie'. In het kort gezegd komt deze ziekte er op neer dat de cellen van de spieren slechts een beperkte hoeveelheid energie kunnen opnemen. Bij de twee Van Dijkes komt dat neer op ongeveer 30 procent van de normale hoeveelheid energie. Dit tekort kan ook niet worden aangevuld door ex tra of meer energierijk voedsel, want de cellen nemen gewoon niet meer energie op. Bovendien is het een progressieve ziekte waartegen nog geen medicijn is gevonden. Ze tast alle spieren in het lichaam aan. Het gevolg is dat Patrick en Mark wel kunnen lopen, maar slechts heel even. Elke lichamelijke inspanning vergt het uiterste van de twee jonge heren. Konden ze vorig jaar nog van hun huis aan de Tienhoven tot aan de Kerkring lopen, nu is dat voor hen onmogelijk. Sporten - een grote passie van de twee broers - is van zelfsprekend een groot probleem. Het liefst wilden Patrick en Mark voetballen, maar dat is onmogelijk. Ze zijn fervent Ajax-fan, in het bij zonder van de spelers Arveladze (Mark) en Grpnkjaer (Patrick). Nog wat jaren jonger, staan ze op de foto met doelman Edwin van der Sar. Toch wilden de Van Dijkes gaan sporten. Via de Mytylschool in Roosendaal, waar de jongens op school zitten, werden ze opmerk zaam gemaakt op Biso '65, een rol- stoclhockeyclub uit Breda. En sinds anderhalf jaar spelen Patrick en Mark in het El-team van Biso. Zij zitten in de afdeling elektrische-rol stoelhockey. Zij kunnen zelf hun rolstoel vanzelfsprekend niet voort duwen. De kunststof hockeystick hanteren, gaat echter goed. Voor hun vervoer vertrouwen Pa trick en Mark op twee elektrische rolstoelen. „Ze zijn opgevoerd. Ik kan met slippende banden wegrij den", zegt Mark en zijn broer be aamt dat. De twee kunnen dan ook heel goed uit de voeten met de twee stoelen die behalve de kleur (rood en blauw) identiek zijn. „Ons rol stoelhockeyteam bestaat uit acht spelers, maar er mogen er maar vier in het veld staan, met de keeper meegerekend", legt Patrick uit. „De wedstrijden duren twee keer tien mi nuten en we hebben vijf minuten rust." Omdat er niet veel rolstoel hockeyclubs zijn (in Goes is er ook één), zijn de reisafstanden voor de wedstrijden groot. Er worden dan ook per dag drie wedstrijden afge werkt. Tussen de partijen zitten na tuurlijk enkele uren rust. Die hebben de jongens nodig om weer op krach ten te komen. Het gaat heel goed met Biso El. De ploeg eindigde als tweede in de der de klasse met vijftig doelpunten voor en 20 tegen. Patrick en Mark zijn de topscorers van het team. Dat scoren is niet zo eenvoudig. Het speelveld is maar klein (er passen er drie in een gymzaal) en de doeltjes zijn twee meter breed en dertig cen timeter hoog. Daar staat ook nog eens een keeper in een rolstoel voor. „En je mag de bal ook niet hoog slaan. Hij mag maar twintig centi meter boven de grond komen. En je mag niet in de doelcirkel komen", zegt Mark die net als zijn broer nog al wat blauwe plekken heeft. „Je mag niet achteruit rijden, want dan kun je te snel tegen iemand opbot- sen. Maar dat gebeurt toch wel eens". De rolstoelen hebben name lijk een plexiglas blad waarop de stuurknuppel is gemonteerd. In het heetst van de strijd gebeurt het nog al eens dat een speler met zijn arm tussen het blad van een tegenstander en zichzelf geklemd raakt. Maar de broers doen daar niet zo moeilijk over. Ze vinden het een leuk spelle tje en vooral lekker snel draaien en de bal hard in het doel slaan. Die instelling bracht hen, samen met hun ploeggenoten tot het NK dat op 3 juni wordt gehouden in Aalsmeer. De beste ploegen uit de derde klasse van heel Nederland komen dan te gen elkaar uit. Ze trainen er hard voor, Patrick en Mark. Elke zater dagmorgen vertrekken ze in een rol stoelbus om kwart voor negen naar de sporthal in Ulvenhout waar ze worden gecoacht door twee trainers die zelf ook in een rolstoel zitten. Om kwart over twaalf zijn ze dan weer thuis. Het vervoer van en naar de trainingen en wedstrijden vergt - zeker ook financieel - veel van de ouders van Patrick en Mark. Een wedstrijddag in Venray kost zomaar 900 gulden. En lang niet alles wordt door de WVG (wet vervoer gehandi capten) gedekt. „Maar we hebben het ervoor over. Het is hun lust en hun leven", zegt vader Van Dijke. „En wie weet hoe lang ze dit nog kunnen doen. Patrick moet binnen kort een grote operatie ondergaan. Hij heeft een vergroeiing aan zijn wervelkolom. Die wordt met stalen pennen vastgezet. We hebben die' operatie uitgesteld, zodat hij in elk geval het NK nog kon meemaken. Maar hoe het daarna zal gaan? Geen idee." De moeder van de tweeling zegt dat de ziekte die Patrick en Mark heb ben, niet altijd goed wordt opgepikt door de buitenwacht. „Juist omdat ze zelf nog wel kunnen lopen, snap pen veel mensen niet waarom ze een rolstoel hebben. Het is een heel zeldzame ziekte die maar bij minder dan 1 op een miljoen mensen voor komt. Daarom is het wel belangrijk dat de mensen er iets meer van we ten. En ik moet zeggen dat het - ze ker hier in de buurt - nu best heel goed gaat. Ze zijn ook altijd heel vrolijk en willen alles wat ze kun nen, ook nog ten volle doen." Vader Van Dijke beaamt dat. „Je ziet bij voorbeeld dat ze na een paar passen gewoon lopen, gaan rennen. De arts noemde dat een natuurlijke drang om datgene wat ze nog kunnen, zo lang mogelijk en zo goed mogelijk te blijven doen. Want ze weten wel dat ze op een gegeven moment ook dat niet meer kunnen." Maar vooralsnog kijken Marc en Pa trick erg uit naar het Nederlands kampioenschap. En ze zijn er best trots op dat ze zover zijn gekomen. En als ze winnen, dan wacht er nog een Europees kampioenschap. Het lijkt niet erg waarschijnlijk, maar je weet het nooit. En wat dan? „Dan staat ma met de champagne ge reed", zeggen de jongens. En vader heeft dan nog wel een verrassing in petto'. „Maar het zou al een hele prestatie zijn als jullie derde wor den." En mochten ze niet in de prij zen vallen, dan ligt er toch nog een leuk uitje in het verschiet. Want op 5 augustus neemt vader Van Dijke zijn twee zoons mee naar de Arena in Amsterdam waar ze de wedstrijden Ajax-Arsenal en Barcelona-Lazio Roma zullen volgen. En daar ver heugen ze zich nu al op. De grabbelton van Turn Turn was eigenlijk meer een 'grabbelbad' waarin de jeugd graag eens groef naar een prijsje. De fancyfair van peuterspeelzaal Tum Tüm uit Sint-Philipsland is zaterdag een groot succes gewor den. Met tussen de 200 en 300 bezoekers en een netto op brengst van 1600 gulden, is het bestuur dik tevreden. „Vooraf waren we een beetje bang dat veel mensen door het mooie weer weg zouden blijven, maar het is heel druk geweest. Het is 100 procent meegevallen", zegt voor zitter Will van Iwaarden. Bij en in het gebouw van Turn Tum kon men spijkerslaan, vissen, ballen gooien en er liep een clown die ballonnen uitdeelde. Grote trek pleisters waren het enveloppe- trekken en de 'grabbelton' die zo groot was dat de kinderen er let terlijk in moesten duiken. De grote verloting kende ais hoofd prijzen een half varken en een diner voor twee. „We zijn heel goed gesponsord door de mid denstand. Vrijwel alle prijzen hebben we gekregen", zegt mevr. Van Iwaarden. De opbrengst zal worden besteed aan de inrich ting van het nieuwe onderkomen van Turn Tum dat aan het ver nieuwde dorpshuis de Wimpel vast komt te zitten. „Vooral kastruimte is een probleem. De kasten die we nu hebben, zijn namelijk vast. Die kunnen we niet meenemen", aldus de voor zitter van de peuterspeelzaal. Tum Tüm herbergt momenteel 45 kinderen en de wachtlijst is minimaal. Voor de inrichting van het nieuwe gebouw, wil het bestuur dit jaar ook nog een col lecte (wordt ieder jaar gehou den) en een verkoping van koe ken houden. „De gemeente helpt ons ook goed en daarnaast kun nen we nog een beroep doen op fondsen zoals het Koningin Ju liana Welzij nsfonds. We komen er altijd wel uit", zegt mevr. Van Iwaarden. De dames van St.-Annaland leden zoals verwacht een 0-4 nederlaag in de ge vreesde wedstrijd tegen Domburg. Willy de Rijke en Corrie Bazen begonnen goed en kwamen in de eerste set met 3-0 voor te staan. Toch werd deze in een spannen de strijd verloren met 5-7. De tweede £et verliep precies andersom, maar ook deze ging met 5-7 naar Domburg. Hanna Moerland en Marrie Quist hadden wei nig kans. Vooral bij het net ging er te veel mis: 2-6 en 3-6. De derde partij - van Hanna Moerland en Corrie Bazen - was spannend met kansen voor St.-Annaland dat echter toch aan het korste eind trok: 4-6 en 5-7. Door een tactische omzetting van captain Willy de Rijke speelde zij sa men met Marrie Quist de vierde partij, om zo nog een punt te kunnen pakken. Dat liep echter anders. De slecht spelen de Marrie Quist kon het ook samen met de Rijke niet bolwerken: 2-6 en 3-6. De dames van St.-Annaland hadden gere kend op de 0-4 nederlaag, maar hoopten voor de wedstrijd toch nog op een puntje. Volgende week volgt de laatste wedstrijd tegen Kminingen. Voor de zekerheid zou St.-Annaland hier twee punten moeten pakken om een plaats in de hoofdklasse te kunnen behouden. De Ruucstoppelen deed het heel wat be ter in de wedstrijd tegen Animo uit Ter- neuzen. Leni Verwijs en Lijdie Kot pak ten de eerste set met 6-1. In de tweede set zwakte hun spel echter af en ze verlo ren met 4-6, maar in de beslissende set won het duo weer met 6-3. Betsie Huijs- mans en Elly van Dijke speelden twee moeizame sets die ze echter beide met 6- 4 wonnen. Na een kopje soep moesten Lijdie Kot en Betsie Huijsmans weer aan de bak. Ze wonnen met 6-4 en 6-2. Leni Verwijs en Elly van Dijke maakten er in de laatste partij een driesetter van, maar haalden de winst uiteindelijk ook binnen met 2-6, 6-2 en 6-3. Met deze 4-0 over winning hebben de dames wellicht nog kans op een plaatsje in de eerste klasse. Het tweede team van de Ruucstoppelen boekte thuis eveneens een 4-0 overwin ning op TOV uit Oud-Vossemeer. Maddy Filius en Rian Baauw versloegen het Vossemeerse duo Stina van Driel en Lo- ny Hommel in een vlotte partij met 6-4 en 6-2. Rietje Verwijs en Anja Koldijk van de Ruucstoppelen gingen de strijd aan met Abra van Vossen en Els Frigge. Die laatste twee trokken uiteindelijk aan het kortste eind: 6-2 en 6-3. Liesbeth van Dijke en Riet Sondermeijer hadden meer moeite met hun Vossemeerse tegenstan ders Lony Hommel en Abra van Vossen. Ze wisten echter toch te winnen met 6-3 en 6-4. De laatste partij tegen Stina van Driel en Els Frigge werd snel beslist in het voordeel van Anja Koldijk en Rian Baauw: twee sets van 6-0. Onder een stralende zon in het Zuid-Be- velandse land moest heren 3 van de Ruucstoppelen zaterdagmorgen aantre den tegen het eerste team van Hoedeke- kenskerke. Vorige week leed de Ruuc stoppelen tegen Kloetinge een zwaar verlies door afwezigheid en blessures van enkele belangrijke geroutineerde krachten. Nu moesten alle zeilen bijge zet worden om het verblijf in de vierde klasse veilig te stellen, mede gezien de resultaten van de tegenstander tot dus ver. Na de koffie gingen de dubbels van start op de banen die van verschillende - en voor de Fluplanders moeilijke - on dergronden waren voorzien zoals kunst gras en beton. Neele en Van der Kuijl maakten hun punten en pakten met 4-6 en 3-6 de winst. Van Dijke en Everaers konden geen druk uitoefenen op hun tegenstanders en mede door de goed serverende oud-Tholenaar Brevet moesten zij de winst met duidelijke cijfers aan Hoedekenskerke laten (6-2 en 6-1). De enkelpartijen verliepen vlot. Van Dijke ver-loor na een span nende eerste set toch met 6-4 en 6-1. Van Der Kuijl trok de stand weer recht door zijn opponent uit zijn spel te ha len en won door degelijk spel met 6-7 en 2-6. Routinier Everaers had niet al leen met de opslag wat last van de zon en werd dan ook door zijn tegenstan der gedecideerd aan de kant gezet met 6-2 en 6-0. Alle hoop was daarna ge vestigd op de jeugdige Neele. Dit aan komend talet moest trachten de stand weer in evenwicht te trekken. Door technisch verzorgd spel pakte hij de winst met 2-6 en 5-7. Het is echter maar zeer de vraag of dit gelijke spel voor de Ruucstoppelen voldoende zal zijn om zich te handhaven in de vierde klasse. Duivensport Twee vluchten waren er afgelopen zaterdag voor de Thoolse duiven- liefhebbers. Vanuit het Noord- Franse Arras klokte René Reijn goudt van de Vredesduif de snelste duif met 1231 meter per minuut. En vanuit Sourdun was M.J. Laban en Zn. van de Trouwe Duif de eerste Tholenaar met 1369,8 meter per minuut. In Sour dun werden de vogels 's morgens om 7.20 uur gelost voor de vlucht over circa 340 km, in Arras gingen ze om kwart over acht de lucht in voor zo'n 170 km. Het weer was zonnig en er stond een oosten wind. Bij de Zwaluw Sint-Maar tensdijk waren de dames deze keer de heren te slim af: zowel mevr. Van Hemert als mevr. Quist schreven een vlucht op hun naam. De Vredesduif Sint-Philipsland, 391 duiven van 26 deelnemers; eerste duif 10.36.22 u. is 1210 m/min, laatste duif 11.17.39 u. is 960 m/min. R. Reijngoudt 1, 11, 24, 36, 71, 86; R. v.d. Reest 2, 7, 13, 53, 65, 83; P. Wage- maker 3, 17, 18, 19, 29, 30, 33, 38, 43, 47, 74, 78; A. Goudzwaard 4, 8, 25, 70; J. Quist 5, 23, 54, 85; J. Reijngoudt 6, 14, 42, 95; J.D. Quist 9, 10, 12, 16, 22, 31, 45, 51; comb. Reijngoudt Zn. 15, 26, 32, 37, 39, 40, 46, 49, 55, 60, 62, 75, 76, 77, 81, 98; comb. Hoek 20, 66, 91, 92; comb. Reijngoudt 21, 84; J. van Bel le 27, 28, 34, 67; K. van Dommelen 35, 56; J. Zuidweg 41, 44, 52, 57, 61, 79; A. Vermaas 48, 64, 73, 80, 96, 97; K. de Frel 50, 69; gebr. Reijngoudt 58; M. Me ijer Zn. 59, 68, 82, 90; J. Zuidweg 63, 72, 87; C. Verwijs 88; S .A.M. Vermaas Zn. 89,93; A. van Dommelen 94. De Reisduif Scherpenisse, 193 duiven van 18 deelnemers; eerste duif 10.31.39 u. is 1231,01 m/min, laatste duif 10.58.01 u. is 1031,9 m/min. C. de Graaf 1,38,65; A. Moerland 2, 31, 39,52, 53; comb. Bolier 3,4, 6, 7,9, 23, 26,41,64; J. Moerland 5, 11, 12, 21,22, 24, 28, 34, 42, 51, 62; J. o.d. Brouw 8, 18,27, 29; P. Potappel 10, 16, 17, 35,36, 40, 44, 54; L. de Kwak Koolaard 13, 25, 63; M. de Viet 14, 48, 49, 58, 59; L. Ha- ge 15, 19, 20,46; mevr. M. Ponse 30, 37, 45, 61; comb. Wols 32, 47; A. Hage 33, 55,60; M. Potappel 43; C.D. Uijl 50,56; DJ. Menheere 57. De Trouwe Duif Tholen, 99 duiven van 10 deelnemers; eerste duif 10.37.52 u. is 1191,473 m/min, laatste duif 10.47.44 u. is 1115,064 m/min. C. Moeliker en Zn. 1, 2, 21, 24; P Laban 3, 5, 11, 17, 18, 19, 23; L. Hage 4, 20; M.J. Laban en Zn. 6, 10, 22; C.J. Deur- loo 7; K. v.d. Berge 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16; J. Kegge 25. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 160 dui ven van 17 deelnemers; eerste duif 10.41.29 u. is 1178,802 m/min, laatste duif 10.59.33 u. is 1049,454 m/min. R. Muskee 1, 31; A. Capelle 2, 8, 9, 14, 28; A. Havermans 3, 10, 25, 35, 36; M. de Graaff 4,27,29, 33; D.A. Vaders 5,6, 7, 20, 22, 23, 32; J. Capelle 11, 17, 18, 21, 24; C. Rijnberg 12, 39; P. Hommel 13, 15, 16, 19, 30; R. Hendrikse 26; H. Rensink 34; I. Berkey 37, 40; L. Hoek 38. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, eerste duif 10.30.40 u. is 1225,51 m/min, laatste duif 11.09.25 u. is 957,17 m/min. Mevr. H.T. van Hemert 1, 3, 11, 17, 39, 55, 61, 86; mevr. I. Quist 2, 4, 7, 8, 14, 20, 2126, 28, 29, 32, 33, 49, 54, 56, 73; D. de Wilde jr. 5,9, 12, 13, 15, 18, 25; J. Benningshof 6, 30, 40, 43, 47, 52, 74, 82; D. de Wilde sr. 10, 23, 68, 75; J. Scherpenisse 16, 24, 36, 44, 64, 69, 70; comb. Van de Zanden 19, 34, 35, 50, 67, 72, 83, 88; M. Walpot 22, 27, 42, 63, 77, 78; J. Stoutjesdijk 31, 58, 71; A. Bijl 37, 45, 46, 59, 60, 62; J. Walpot en Zn. 38, 51, 65, 66, 76, 79, 80, 87; L. v.d. Berge 41, 57, 81, 85; comb. De Rijke 53; A.W.A.P. Bolijn 84 De Vredesduif Sint-Philipsland, 247 duiven van 22 deelnemers; eerste duif 11.52.28 u. is 1283 m/min, laatste duif 12.17.45 u. is 1165 m/min. A. Goudzwaard 1, 7, 35, 58, 59; J.D. Quist 2, 13, 27; R. v.d. Reest 3, 10, 11, 31, 34; S.A.M. Vermaas Zn. 4, 9, 22, 25, 41,48, 55; gebr. Reijngoudt 5, 8, 32, 36, 46, 51; R. Reijngoudt 6; comb. Rei jngoudt Zn. 12, 14, 16, 17, 26, 45; K. van Dommelen 15, 19, 28, 29, 47, 54; J. Suurlant 18; comb. Hoek 20; J. van Bel le 21, 24, 39; K. de Frel 23, 43; A. Ver maas 30, 37, 50, 56; A. van Dommelen 33, 61; C. Verwijs 38; L. Reijngoudt 40, 42, 44, 49, 52; W. van Dommelen 53, 62; J.C. Verwijs 57; J. Reijngoudt 60. De Reisduif Scherpenisse, 171 duiven van 17 deelnemers; eerste duif 11.36.44 u. is 1332,35 m/min, laatste duif 12.01.14 u. is 1205,42 m/min. J. Moerland 1, 6, 9, 21, 25, 26, 33, 44; A. Hage 2, 16; P. Potappel 3, 22, 32,47; P. Stoutjesdijk 4, 8, 36, 37, 56; J. o.d. Brouw 5, 7, 18, 20, 24, 28, 49, 50; DJ. Menheere 10, 41, 54; L. Hage 11, 19, 45; C. de Graaf 12,29,35,43,52; comb. Wols 13, 15, 39,57; A. Moerland 14,38; L. de Kwak Koolaard 17, 27; comb. Bo lier 23, 31; mevr. M. Ponse 30, 34, 40, 51, 53, 55; M. Potappel 42, 48; L. Potter 46. De Trouwe Duif Tholen, 103 duiven van 10 deelnemers; eerste duif 11.27.05 u. is 1369,831 m/min, laatste duif 11.50.59 u. is 1250,642 m/min. M.J. Laban en Zn. 1, 7, 13; C. Moeliker en Zn. 2, 5, 9, 19, 21, 25; K. v.d. Berge 3,12, 24; comb. Van der Kleijn 4,6; CJ. Deurloo 8, 20,26; T. Winkels 10,15,18, 23; L. v.d. Kleijn 11, 14, 16, 22; C. La ban 17. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 209 dui ven van 17 deelnemers; eerste duif 11.36.36 u. is 1334,611 m/min, laatste duif 12.05.48 u. is 1206,696 m/min. D.A. Vaders 1, 11, 21, 32<50; A. Haver mans 2, 4, 7, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 28,41,48; I. Berkey 3,31,45; J. Capelle 5, 42, 49; J. Buitenhuis 6, 8, 30; J. v.d. Repe 9, 24, 29, 52; R. Hendrikse 10, 39; D.H. Vaders 15, 34, 44, 46; A. Capelle 16, 38, 43, 47; P. Hommel 22, 33, 35, 37,51; C. Rijnberg 23,26,27,40; M. de Graaff 25; C. Hommel 36. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, eerste duif 11.38.54 u. is 1340,76 m/min, laatste duif 12.06.25 u. is 1196,64 m/min. Mevr. I. Quist 1, 2, 3, 5, 14, 24, 26, 29, 36, 37, 38; J. Benningshof 4, 22; A. Ge braad 6, 8, 10, 16, 17, 21, 30, 31, 40; A.W.A.P. Bolijn 7, 13, 25, 39; D. Bent- schap Knook 9, 12, 28, 35; mevr. H.T. van Hemert 11, 15, 20, 23, 27, 32; A.D. v.d. Ree 18, 33, 34; comb. De Rijke 19, 41. Uitslagen van de wedstrijden van: Oud-Vossemeer: 1mevr. C. van Mier- lo 24 p; 2. mevr. L. van Poortvliet 23 p; 3. W. Lindhout 20 p; 4. mevr. D. van Dijke en mevr. C. Free 18 p; 6. mevr. C. Lindhout 12 p; 7. mevr. A. Bosters 8 p; 8. A. van Dijk 5 p; 9. mevr. M. v.d. Zan- de 1 p. Tholen-stad: 1. mevr. R. Burrows en J. Geuze 23 p; 2. L. Soomers en N. Moer kerken 20 p; "3. mevr. D. Pigmans en mevr. R. Nagtegaal 17 p; 4. mevr. Y. Ver kamman en mevr. C. Wilsing 15 p; 5. mevr. C. Praat en D. Schellinger, én mevr. F. Schellinger en mevr. J. Moer kerken 14 p; 7. J. Bal en M. v.d. Houten lip. Sint-Maartensdijk: 1. C. van Gorsel 39 p; 2. mevr. M. Bijl 33 p; 3. mevr. M. Da ne 24 p; 4. W. Bijl en mevr. C. Free 20 p; 6. mevr. S. Wolse 12 p; 7. mevr. L. Ver schoor 11 p.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 17