Telefoontje van Maxima in de Stove merken, altijd heel veel keus Gangmakers blijven graag na afloop nog een poosje plakken Versierde fietsen hoogtepunt, maar geen animo voor spelen in smalstad 'Als die verhoging doorgaat, kun je het draadje wel doorknippen' Nieuwe Thoolse bedrijven Straatspeeldag woensdag 24 mei op vijf plaatsen Donderdag 4 mei 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Inschrijvingen in het Han delsregister van nieuwe be drijven op Tholen en Sint- Philipsland in april. Tholen Sint-Annaland Stavenisse Scherpenisse Poortvliet Sint-Philipsland De zakenbank van Tholen ABN-AMRO De bank Lasten dragen Goedkoper Jaantje en Truus Hommel 40 jaar lid van vrouwenbond Oud-Vossemeer Ze kennen elkaar 45 jaar, wonen 41 jaar naast elkaar en zijn al 40 jaar lid van de vrouwenbond in Oud-Vos semeer. Eerst van de ka tholieke, later van de al gemene, de AVB. Het bestuur van de AVB liet het jubileum niet zomaar voorbijgaan. Jaantje Hom mel-Smout (62) en Truus Hommel-Kooien (63) wer den met een huifkar thuis opgehaald voor een rondrit en een etentje. Zijn ze in de regel de gangmakers tijdens de uitstapjes van de bond, nu werden zij op sleeptouw genomen. De vrouwenbond kende vele hoogtepunten, maar ook enkele dieptepun ten. Jaantje en Truus maak ten het allemaal mee en wil len lid blijven 'tot het bittere eind'. Op sleeptouw Fut eruit Even stil Voor het eerst wordt er op vijf plaatsen in de gemeente Tholen meegedaan aan de landelijke straatspeeldag, die op woensdag middag 24 mei gepland is. In Tho len, Poortvliet, Sint-Maartensdijk, Stavenisse en Sint-Annaland zijn er tussen 13.30 en 16.30 uur ver schillende activiteiten. De stich ting jeugd- en jongerenwerk Tho len is hiervan de initiatiefnemer met financiële steun van de twee Rabobanken. Vier jaar geleden gebeurde iets der gelijks in de Kotterstraat in Tholen en twee jaar geleden in de Bloemen- laan en op de Molendijk in Sint- Maartensdijk. Maar daar bleef het bij, behalve in Stavenisse, waar peu terspeelzaal 't Stavertje in de Voor straat al een aantal jaren activiteiten organiseerde. Dat gebeurt ook op 24 mei weer. In Sint-Annaland is de Schoolstraat het centrum van de straatspeeldag met o.a. een lucht kussen en ponyrijden m.m.v. de kin derclub van de ijsbaan en the Young Voices. Ook in Sint-Maartensdijk zijn er nog wat extra activiteiten, maar nog niet bekend is, wat dat gaat worden. Hier organiseren buurtbewoners van de Rozestraat de straatspeeldag in de Rozestraat. Gymnastiekvereniging Excelsior te kent voor de organisatie in Poort vliet, waar de kinderen in de Burg. van Doornstraat en op het Jan v.d. Slikkeplein verwacht worden. In Tho len zijn er aan de Gareelmakersdreef Oud-Hollandse spelletjes m.m.v. Th- jos. Alle genoemde straten zullen 24 mei afgesloten worden. De stichting 'Kinderen voorrang' verstrekt petjes en ballonnen. De stichting jeugd- en jongerenwerk had maar liefst 121 verenigingen en instellingen in de gemeente Tholen aangeschreven om mee te werken aan de straatspeeldag. „Slechts een handjevol heeft daarop gereageerd, maar die mensen zijn ook heel gemo tiveerd en enthousiast", zegt jeugd werkcoördinator Wil Berkelaar. „In Sint-Philipsland, Oud-Vossemeer en Scherpenisse was men niet bij mach te om iets op poten te zetten, maar volgend jaar zijn die er hopelijk ook bij." Met versierde fietsen en skelters trok de jeugd van Stavenisse in een optocht door het dorp. In het volle dorpshuis de Stove in Stavenisse verscheen zaterdag avond onverwacht prins Bern- hard. Spontaan werd uit volle borst het Wilhelmus ingezet. Toen Ouke Hoedemaker van de stichting Actief Stavenisse een poging deed om de prins te inter viewen, werd zij onderbroken door een telefoontje. Maxima aan de lijn! Daarop werd de nieuwste hit over de vriendin van kroon prins Willem Alexander ingezet. Onder groot applaus vertrok de prins, waarna er gezellig werd gedanst op muziek van Leo Over- beeke uit Sint-Maartensdijk. De koninginnedag begon in Sta venisse anders dan gepland om dat de regen de op het Van der Lek-de Clercqplein geplande ac tiviteiten naar de Schalm en de gymzaal deed verplaatsen. De fancyfair werd als vanouds druk bezocht. Onder het genot van een hapje en een drankje kon men genieten van de kinderspelletjes en demonstraties van gymnas tiekvereniging Kwiek, 's Mid dags was er een optocht met als thema Oranje in de 21ste eeuw. De koninklijke harmonie Con cordia uit Tholen liep voorop, zo dat er een keer muziek was in Stavenisse op koninginnedag. Ten opzichte van de zonnige, gro te optocht ter gelegenheid van 400 jaar Stavenisse bleef het aan tal deelnemers nu beperkt tot versierde fietsen, skelters en een ambulance. Kwiek beeldde spor ten uit in de 21ste eeuw. Jaimy v.d. Reest werd winnaar in de ca tegorie fietsen, Melissa Hage bij de lopers, Johnny van Poortvliet bij de karren en wagens en de gymnastiekvereniging werd als winnaar uitgeroepen in de vrije categorie. Het ringsteken in de Voorstraat leverde - alleen of met zijn tweeën - soms halsbrekende toe ren op. Marco Klippel won bij de kinderen, Lyon Walhout en Koen Hagenaars bij de volwassenen. Het klapstuk was 's avonds de playbackshow in de Stove, die ook vorig jaar bij 400 jaar Stave nisse zoveel belangstelling trok. Ellen van Haaften, Marije Moer land en Jan de Jong beoordeel den 20 liedjes. In de categorie tot en met 12 jaar ging de eerste prijs naar Daisy Smits als Shania Twain. De tweede prijs was voor Debbie Smits, Jessica van Haaf ten, Mariska Nagelkerke, Nicky v.d. Zande, Jeffrey Moerland, Henri de Rijke en Marco Oost- dijk als Sclub 7. De derde prijs ging naar Daisy Smits, Leonie Potappel en Annet Vroegop als TLC. Ellen Jansen als Anouk won in de groep 13 t/m 16 jaar de enige prijs. Bij de volwassenen ging de eer naar Arjon en Koen Hagenaars als de levensechte Blues Brothers. Lianna Moer land, Anja Smits, Elles Steendijk en Astrid van Rossum als de Weath'ergirls ontvingen de twee de prijs. Anja Smits, Jolanda en Martin Moerland en Peter Neele kregen brons als Guns roses. Wie na twee uur zaterdagmiddag de Markt in Sint-Maartensdijk op reed, zag nog wel wat feestelijke versiering, maar verder een totaal verlaten plein. Jan Oudesluijs van het evenementencomité Smalstad laadt er juist wat stoelen op een aanhanger. De familiespelen die gepland stonden, zijn afgelast we gens gebrek aan belangstelling. Slechts twee teams hebben zich aangemeld en dat is te weinig om een competitie te maken. .Jammer voor de mensen die tijd in de voor bereiding hebben gestoken. Maar het publiek liet het afweten en toen 's morgens bleek dat het niet lukte om meer teams te vormen, moes ten we om twaalf uur de beslissing nemen om de zaak af te blazen", aldus een teleurgestelde Tonnie Breure. Het stoort haar bovendien dat de jeugd niet van de versiering aan de hekken en lantaarns op het plein af kon blijven, zodat die voor tijdig door het comité moest wor den weggehaald. Toch is er ook positief nieuws te melden over de viering van koning innedag in het dorp van de Oran jes. Want de optocht met versierde fietsen trok zo'n 130 deelnemende kinderen. „Zo'n optocht was lang geleden, want normaal organiseren de scholen activiteiten voor hun leerlingen en dan is daar geen ruimte voor", meldt Goozina Ste- ketee. Nu het comité in verband met de schoolvakantie de organisa tie had, was de mogelijkheid er. Niet alleen fietsen, maar ook skel ters, kinderwagens e.d. waren ver sierd. „Er was veel werk van ge maakt." Bij de kinderen tot 4 jaar won Tamara Ponse en bij de groep 8 t/m 12 jaar Maarten Pot. Voor de 5- t/m 7-jarigen waren er drie prij zen: 1. Bas Polderman, 2. Rea Koopman, 3. Kevin Verwijmeren. Terwijl Euterpe met deze stoet door de smalstad trok, vermaakten andere kinderen zich op de Markt met darten. Een dertigtal jongelui deed mee aan deze competitie, die in groep 7/8 werd gewonnen door Sandro Duric, terwijl in groep 5/6 Michael de Jonge en Stefan Lind- hout de prijzen behaalden. Dit zwaantje met daarop de 2-jarige Tamara Ponse was één van de winnaars van de versierde-fietsenoptocht. In een kraampje worden koffie, thee en broodjes verkocht en in een ander pannenkoeken gebak ken. Het afgelasten van de familie spelen gooit daarvoor roet in het eten, want van de opbrengst zou kinderboerderij 't Lamsoortje profiteren. Daarom wordt voet balclub Smerdiek gevraagd of de lekkernijen aan de man gebracht mogen worden tijdens de nacom- petitiewedstrijd van het eerste elf tal. Vijf dames bakken op het sportpark pannenkoeken dat het een lieve lust is. De koeken vinden gretig aftrek. „Ze komen op de geur af, we hebben vanillesuiker door het beslag gedaan", lacht één van de dames. Tot half negen wordt er gebakken en dan zijn er twintig pakken pannenkoekmeel verwerkt. Het Oranjebal dat Euterpe 's avonds in Haestinge verzorgde, viel bij de bezoekers in de smaak. Ook het aansluitende Oranjebal was geanimeerd. De dag begon met het hijsen van de vlag en de aubade, die werd afgenomen door de burgemeester. Op de wijze van 'In een blauwgeruite kiel' werd Van der Munnik - die eind juni zijn functie neerlegt - een speciaal afscheidslied toegezongen. Quist schoenen en podologie ves tiging 's Gravenpolder, Kon. Julia- nastraat 7, kleinhandel in schoe nen en lederwaren, alsmede podologie (behandeling voetpro blemen en maken van podozool- tjes), dienstverlening op adminis tratief gebied, 3 personeelsleden. Klusbedrijf P. Roovers, Gilden straat 12, klussenbedrijf, 1 perso neelslid. Ndogo art, Touwslagersdreef 13, decorbou w-klussenbedrijf, 1 per soneelslid. Goedegebuure holding b.v., Tien- specifiek Nederlandse, Belgische en internationale producten, 2 per soneelsleden. hoven 108, houdstermaatschappij, 1 personeelslid. Willie Aarnoudse, Burgemeester Smithstraat 21, aanmeten en leve ren van therapeutische kousen, I personeelslid. Van Vossen vastgoed, Van den Bosstraat 39, bemiddeling bij de aan- en verkoop van onroerend goed, 1 personeelslid. Ship relief van Eenennaam, Prin ses Beatrixstraat 24, het zich ter beschikking stellen als kapitein/stuurman ten behoeve van de zeevaart en binnenvaart, 1 personeelslid. Hoveniersbedrijf De Weerd, Post- straat 9, hoveniersbedrijf, 1 perso neelslid. Stammineke, Gorishoeksedijk 32a, exploitatie campingkantine, 1 personeelslid. Erik Maljaars tuinen, Burg. Bou- wensestraat 43, hoveniersbedrijf, 1 personeelslid. Peppie's klusbedrijf, Langestraat 20, klusbedrijf, 1 personeelslid (verplaatsing van bedrijf). Peuterspeelboerderij Teuntje, Stoofstraat 21, peuteropvang, 1 personeelslid. AABAA international, Langeweg 39, internetshop, kleinhandel in Tholen, tel. 601122 St. Maartensdijk, tel. 662150 Advertentie I.M. De afdeling Flakkee/Schouwen/Tholen van Helpende Handen gehandicapten zorg van de Gereformeerde Gemeente houdt zaterdag 13 mei om twee uur een contactbijeenkomst in gebouw Reho- both aan de Geldersdijk te Dirksland. VERVOLG VAN VOORPAGINA Wanneer besloten wordt dat de kerk de kosten zelf voor zijn rekening neemt, is dat een aardige streep door de rekening van de penningmeester. Wielaard: "We kunnen de centjes goed gebruiken in verband met onze uitbreiding." Een mogelijke oplossing is het laten herleven van de lokale omroep. "We hebben destijds de uit zendingen zelf verzorgd. Dat is ver waterd, want het is een hele klus. Maar misschien dat de nieuwe prijzen voor de telefoon ons weer dwingen tot het opnieuw proberen de diensten op de radio te brengen." M. Goedegebuure, verantwoordelijk voor het gebruik van de kerktelefoon van de Gereformeerde Gemeente Ne derland in St.-Annaland, verwacht niet dat de gebmikers worden opge zadeld met de hogere rekening. De kerk telt negen aansluitingen en intern moet de kerkenraad zich nog over het probleem buigen. Goedegebuure vindt de nota, die per jaar uitkomt op 3888 gulden (12 maal 9 maal 36), vanwege het kleine aantal niet zo'n probleem. "Onze kerkgemeenschap kan dat betalen. Dat doet dan de dia conie. We moeten eens praten hoe we dat aanpakken. Draagt elkanders las ten, vinden wij. We moeten er samen wat aan doen." Bij J. van Dijke ligt dat iets anders. Van Dijke is verantwoordelijk voor de aansluitingen van de Hervormde Ge meente in St.-Annaland. Daar zijn el ke zondag 85 mensen via de telefoon verbonden met de eredienst in het kerkgebouw aan de Ring. Hij is per jaar 36.720 gulden kwijt. Een stevig bedrag voor een kerk die het, gelet op de jaarlijkse steunaanvraag aan ge meenteleden, niet zo breed heeft. "We vergaderen er over met diaconie, maar we zijn er nog niet.uit." Daar mee bedoelt hij dat nog niet bekend is of de hogere kosten aan de gebruikers worden doorberekend. Van Dijke hoopt ook op een politieke oplossing. "We gaan praten met provinciale sta ten en wachten af wat de staatssecre taris bereikt." Daarnaast werkt de Hervormde Gemeente met het zoge noemde telefoonbusje. Vrijwilligers gaan met dat busje rond, speciaal om de kosten van het abonnement te drukken. Van Dijke hoopt dat dege nen die het wat beter hebben, meer in het busje doen dan noodzakelijk, zo dat de voorziening ook voor anderen betaalbaar blijft. Bij de Gereformeerde Gemeente in Tholen luisteren 60 mensen mee via de kerktelefoon, telt J. Geluk. Of de kerk de kosten gaat doorberekenen aan de luisteraars, is nog niet bekend. Op 10 mei vergadert de kerkenraad over de materie. Geluk: "Ik denk toch dat we de verhoging moeten doorbe rekenen. Maar misschien niet het ge hele bedrag. Dat komt omdat sommi ge gemeenteleden meer betaalden dan nodig was." Geluk verwacht dat het merendeel van de aangeslotenen op Tholen het maandelijks bedrag van 36 gulden niet kan opbrengen. "Voor alleenstaanden die moeten le ven van een aow'tje zal het niet mee vallen. Daaronder zit een aantal dat vanwege de gezondheidstoestand met geen mogelijkheid meer naar de kerk kan." Zijn gemeente heeft nog tien le den in verzorgingshuis Ten Anker. Daar is een aansluiting waarvan ze al lemaal gebruikmaken. Het voorstel om via de lokale omroep de dienst op de radio uit te zenden, spreekt hem niet aan. "Ik denk niet dat we daarvan gebruik zullen maken", zegt hij. Een duidelijke reden geeft hij daarvoor niet. Wel oppert Geluk een andere en veel goedkopere oplossing. "Misschien kunnen de mensen met hun eigen te lefoon via een centrale zelf inbellen. Dan betalen ze zelf de gesprekskos ten. Maar als de dienst een uur duurt is dat zestig maal twee cent. Dan kost je dat 1,20 per dienst." Bij de Gereformeerde Kerk (Ichthus- kerk) in Tholen zwaait Gerda van der Graaf de scepter over 15 telefoonaan sluitingen. Zij is uiteraard tegen de verhoging. "Die is voor de meeste mensen niet te betalen." Haar kerk gaat actie ondernemen. "Er komt een brief aan de gemeenteleden of ze be reid zijn iets meer te betalen. Daarvan betalen we de verhoging. Is dat be drag onvoldoende, dan proberen we bij de gemeente Tholen een subsidie te krijgen. Misschien zijn er voor de mensen die aangesloten zijn, moge lijkheden via de sociale dienst." Voor- Cross Stones Brandt Peter Holland trans Molenaar Stones Milestone Start- of Art Bogatri Bosch Gardeur Roberto Sarto Casual: Mexx Cottonfield T.R.P Coilumn Eddy's Jackets Dobber Dockers Gaastra Viapublka Bad Boys News cn nog veel meer! 0 dl wool 1 i 1 t I Kaaistraat 4, Steenbergen, (0167) 563430 meer dan 900rn! modepiezier Advertentie I.M. lopig kan de kerk de hogere rekenin gen nog wel voorschieten. Toch moet er enige haast worden gemaakt en zal de affaire binnenkort binnen de diaco nie worden besproken. "We hebben wel een potje, maar als het te lang duurt, is dat leeg." De Hervormde Gemeente in Poort vliet moet 22 aansluitingen betalen, zegt woordvoerder M.C. van der Graaf. Over het doorberekenen van de KPN-factuur moet de kerkenraad zich nog uitlaten. Zijn kerk probeert hier en daar subsidies los te krijgen. Begin april haalde hij de bijdragen voor de kerktelefoon op. "Toen wa ren er al geluiden van mensen die zei den dat wanneer de verhoging door ging, we het draadje wel kunnen doorknippen. Niet omdat ze het niet konden betalen, maar omdat ze het gewoon veel te veel geld vonden." J.F. Kaashoek van de Gereformeerde Gemeente uit St.-Annaland verzorgt de aansluiting van 25 kerktelefoons. Of de hogere kosten worden doorbe rekend, weet hij nog niet. De kerken raad, de leden van de diaconie, ze moeten er nog over praten. Het stand punt van Kaashoek zelf is duidelijk. "Als er een mens door de kerktele foon tot God wordt bekeerd, brengt dat veel meer op dan die 36 gulden. Hoe we het financieren weten we nog niet. Misschien past de diaconie bij. Misschien gaat het anders. Maar wij willen de kerktelefoon handhaven. Via de telefoon zijn de mensen ver bonden met de kerk en kunnen ze het Levende Woord horen." In Scherpenisse, bij de Gereformeer de Gemeente, is een speciaal nood fonds voor mensen die in financiële problemen zijn geraakt. "Daarvan maken minder dan vijf mensen ge bruik", telt woordvoerder J.W. Duve- kot. Twintig mensen zijn er op de kerktelefoon aangesloten en komen deze echt in de problemen, dan is er de mogelijkheid dat noodfonds aan te spreken. Duvekot verwacht dat in an dere gevallen de hogere kosten bij de gebruiker in rekening worden ge bracht. Hij heeft de indruk dat er maar heel weinig mensen zullen zijn die vanwege de prijsverhoging de kerkte lefoon zullen opzeggen. Al met al blijft het afwachten voor de Thoolse gebmikers van de kerktelefoon. Vindt de politiek een oplossing, of wordt het 'betalen of afgesneden worden'. Kerk op internet. De Gereformeerde Kerken (vrijgemaakt) in Groningen, Hoogkerk en Haren zetten vanaf juni wekelijks hun diensten op internet. Een uur na afloop zijn de diensten op het web in beeld en geluid te volgen. „We zijn eigenlijk lid geworden op een jaarvergadering van de katholie ke arbeidersbond waar de mannen lid van waren. Elk jaar was er na af loop een feestavond. Dan mochten de vrouwen mee. Toen was het me vrouw Boogaart-Adams die voor stelde om hier een vrouwenbond op te richten. Dat werd de Nederlandse katholieke vrouwenbond, de NKV," vertelt Jaantje Hommel. „Er waren toen wel veertig leden. Je werd graag lid want er was toen bijna niks te doen. Bijna niemand had toen een auto om ergens naar toe te gaan. Het was vooral voor de ontspanning, maar er werden ook lezingen gehou den. Over de opvoeding van kinde ren bijvoorbeeld. En met de kerst kwam de pastoor." Is er nu elke maand een bijeen komst, dat was in de beginjaren ze ker niet het geval, 's Zomers ging de bond op reis. De dames maakten ex cursies, bezochten een fabriek of een schoenmakerij. En knoopten daar 's avonds een revue aan vast. Zo bezochten ze Heineken en Liga, maar ook Madurodam, de André van Duinshow en tv-persoonlijkheid Mies Bouwman. Ze gingen naar de Biesbosch, maar ook naar een voor stelling van de Boertjes van Buuten. Truus: „Het was altijd een volle bus. We hebben er eens met 85 vrouwen in gezeten. Met gespreksavonden was het vroeger wel serieuzer dan nu. Maar wij blijven altijd een poos je plakken. We zijn er echt voor de gezelligheid in gebleven." In het jaarprogramma 1999-2000 van de afdeling staat voorlichting over de overgang, maar ook een ver koping van sieraden, een kerstdiner met verloting, dakpannen versieren, een Brabantse koffietafel (carnaval) en bloemschikken, het feest vanwe ge het 40-jarig bestaan, een spelle tjesavond en een koud buffet met lo- Truus (links) en Jaantje Hommel kregen een herinneringsbord vanwege hun 40-jarig jubileum. terij. De jaarvergadering wordt afge rond met een spelletje bingo. Ont spanning voert de boventoon. Carnaval vormt voor het tweetal een hoogtepunt in het jaar. Bij de laatste optocht verbeeldde het duo de voet ballende gebroeders Frank en Ro nald de Boer om aan te geven dat ze goed geboerd hadden. Het motto in Grööt Pesööt was immers: Me boere hoed. Op de foto's van de carnavals avonden met de bond vormen Jaan tje en Truus steevast een duo. Jaan tje: „We vieren het altijd. We zijn de gangmakers. Als we uit zijn, zijn we 38. We blijven niet op onze stoel zit ten. Er zijn mensen bij die moet je op sleeptouw nemen. De meesten verkleden zich met carnaval. Als bond sluiten we aan op het motto van de carnavalsvereniging." Waren de leden aanvankelijk van ka tholieke huize, later werd de bond een algemene bond. Dat had volgens de jubilarissen te maken met de (ho ge) afdracht van de afdeling aan het hoofdbestuur. Dat geld moest door de leden worden opgebracht. Door het afnemende aantal werd dat steeds moeilijker. Truus: „Toen is het een algemene bond geworden en mocht iedereen er bij komen." Werd de bond opgericht in café-ho tel Hof van Holland, de bond vond ook een tijdlang onderdak in café De Hoop en jn d' Ouwe Vos. Maar sinds een kwart eeuw ongeveer ko men ze bijeen in de Vóssenkuil. „Ze zorgen daar buitengewoon goed voor ons," zegt Jaantje. In het bestuur hebben beiden nooit gezeten. „Bestuursleden blijven het vragen. Maar als je in het bestuur zit, dan krijg je vanalles naar je hoofd als er iets niet goed gaat. Als je daar niet tegen kan, moet je het niet doen. Daarom doen we het nie(," legt Jaantje uit. „Maar meest al wordt ons wel gevraagd wat we van iets vinden." De dames zaten wel regelmatig in de kascommissie. Truus: „En we gingen en gaan altijd. We hebben in al die jaren misschien 5 of 6 keer overgeslagen. Soms hebben we geen zin, maar dan gaan we toch." Zo'n drie jaar geleden stapten 12 le den uit Sint-Annaland uit de Vosse- meerse bond om zelf een afdeling te beginnen. Jaantje: „Dat gaf een klap. Op een kerstavond werd het verteld. Iedereen vond het erg. Toen hebben we ons afgevraagd of we nog wel door moesten gaan. We zouden het nog een jaartje bekijken, maar de fut was er even uit." Truus: „Eén avond hebben we toen met zijn achten gezeten. Er waren er nog 23 lid. We zijn toen folders uit gaan delen om leden te werven. Hoe meer er zijn, hoe makkelijker voor de kas." De bond overleefde het en telt mo menteel 24 leden, maar na de zo mervakantie komen er nog eens twee bij zodat het totaal op 26 leden komt. De reisjes met de bus behoren tot het verleden. Tegenwoordig wordt de eigen auto gebruikt om ergens heen te gaan. De jubilarissen hebben veel leden zien komen, maar ook veel leden zien gaan. Jaantje: „We hebben ook meegemaakt dat er le den sterven. Zelfs zo dat er twee in een jaar wegvielen. Dat was een grote klap." Het 40-jarig bestaan werd gevierd met een gezellig feest. De 'dames werden thuis opgehaald met yen huifkar en een speciaal lied: 'De AVB, die maakt een toer, hoezee/ Met Truus en Jaantje aan het roer, hoezee/Al veertig jaar de Vrouwen bond/Met Truus en Jaantje aan het front/ Hoezee, hoezee, hoezee/ Nu gaan ze met ons mee'. De rijtoer met 22 leden, ging naar Poortvliet, naar café Tolrust waar koffie met gebak werd genuttigd. Daar werden oude foto's bekeken en werd er stilgestaan bij de dames die de bond hebben opgericht zoals Jo Boogaart-Adams, de eerste voorzit ter, en Leentje Hommel-Nuts, secre taris en Pietje Boogaart-van der Zande, penningmeester. Op de terugtocht werd er muziek ge draaid en in de Molenstraat werd het jubileumlied een paar keer gezon gen. In de Vóssenkuil werd het ape ritief gebruikt en kon men aan het warm en koud buffet. Beheerder I.M. Istha bood de AVB muziek aan; de band Impuls zorgde tot 's nachts voor gezellige sfeermuziek, maar tijdens het eten was het even stil toen de jubilarissen, namens alle le den van de AVB, een delfts blauw herinneringsbord aangeboden kre gen. Beiden waren zichtbaar ont roerd door het gebaar. Zelf bood het tweetal aan de drie be stuursleden een kaars aan met daar op 'Bedankt', afgewerkt met bloe menversiering. Ook het bestuur was aangedaan. Het feestprogramma werd verder opgeluisterd door d'n Teun, en de Smaltown Dancers die country-line dansen brachten. Ook in Oud-Vosse- meer is een line-dansgroep opge richt, veel AVB-leden zijn daar lid van. Truus en Jaantje vonden het een mooie dag, zeggen ze bijna tegelijk. Truus: „We blijven lid tot het bittere eind." i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 9