Paar op transport naar feestzaal Plaatselijk nieuws l^^Geslacht in eigen slagerij VISSER Kapotte fiets? GRATIS Schuurfeest PJZ 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 4 mei 2000 Nieuwe borden Molenvlietsedijk Receptie Ten Anker ook 's avonds bezet Camcorder A. Verwijs Tientjes gestolen HEUGA TEGELTAPIJT Div. partijen vanaf 12,- per m2 Hoofden de Vliedberg Rehoboth ontvangt visserskoor 4 Winst Coby Leijdekkers Decoratie gaas en lood Voetbal op video Zondag jeugddienst The Foxpit dancers 40 leden met wachtlijst Barbecue Raadhuisstraat Grof vuil voor speeltuin Wieldoppen gestolen Twaalf ploegen zeskamp Twee auto's botsen Demonstratie brandweer Ongewenst zwanger? Wegens verbouwing zijn wij gesloten van 5 mei t/m 25 mei Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Enquête hangplek Verkoping Calvijn A. Arts winnaar Rommelmarkt Hervormde Gemeente Ouderen naar Brussel Bloemenverkoop Fancyfair Turn Turn Pak even uw Magere vangst I Hartstichting Hersenstichting Ethiopië DAG EN NACHT Een zogenaamd 'kiss ride'-bord - een rechthoekig blauw bord met wit vlak waarin de letter K en R - gaat op de Molenvlietsedijk in Tholen aangeven dat de parkeerstroken aan de parallelweg slechts voor stoppen bedoeld zijn en niet voor parkeren. Ouders die hun kinderen naar school brengen, kunnen er stoppen, hun kroost een afscheidskus geven en uit laten stappen, en dienen dan weg te rijden. De dagelijkse praktijk is op dit moment anders, maar de bedoeling is dat er een doorstro ming van het verkeer op gang komt. De parallelweg en de stroken zijn immers aangelegd om het voor de kinderen veiliger te maken. Vanaf maandag gaan de vier basis scholen aan de Molenvlietsedijk en Zoekweg de leerlingen vertrouwd maken met het gebruik van de weg na de reconstructie. Dit gebeurt via een verkeersles en rondleidingen van groepjes leerlingen. Met pam fletten worden ook de ouders op de hoogte gesteld. Een voorlichter van Veilig Verkeer houdt voor hen bo vendien inloopbijeenkomsten. Dit alles gebeurt op 8 mei voor de leer lingen en ouders van Ter Tolne, op 9 mei voor De Regenboog, 10 mei De Kraal en 11 mei de Eben-Haëzer- school. Op verzoek van de cliëntenraad van Ten Anker is de receptie van het zorgcentrum iedere avond tot negen uur geopend. Hiervoor zijn acht jongens en meisjes aangetrokken: Nicole Dam, Ruth van de Sande, Karin Tsouli, Bas van Dongen, Ag nes den Engelsman, Annemieke Schot, Joyce de Korte en Dianne Geuze vormen het avondteam. Zij zullen ieder gemiddeld één avond per week de receptie open houden. Naast het avondteam, dat om zes uur begint, zijn er nog twee andere groepen: een doordeweekteam en een weekendteam. Het avondteam, dat onder leiding staat van het dienstdoende avondhoofd, heeft een beveiligingstaak, bedient de tele foon en staat bezoekers te woord. De receptie is nu geopend van acht uur 's morgens tot negen uur 's avonds. Op zaterdag, zondag en op feestdagen zijn de openingstijden van half elf 's morgens tot negen uur 's avonds. A. Verwijs won de eerste prijs in de zesde trekking van de jubileumlote rij van Tholense Boys, een camcor der. L.J. Tichem won een fotocame ra en de familie Baay-Verkamman een dames- of herenhorloge. 4. B.W. Schot, koffiezetapparaat; 5. P. Swarthoff, wijnpakket; 6. J.L. de Vos uit Stavenisse, abonnement Eendrachtbode; 7. J. Potappel, gym schoentjes; 8. T.H.E. v.d. Velde, waardebon Cl000; 9. R. Marcus uit Axel, waardebon Bon Giorno; 10. F.S.C. Bal, waardebon 't Patronaat. Uit een aan de Veerweg geparkeer de auto is woensdag tussen half twaalf en twaalf uur een portemon nee verdwenen met een paar tien tjes. De wagen bleek opengebroken te zijn. G. Polderman Projectinrichting B.V. Tholen Tel. 0166-603589 Advertentie I.M. De 37-jarige Mary Brandt uit Scherpenisse is benoemd tot hoofd van de afdeling Vliedberg I van Ten Anker. Ze werkte voorheen elf jaar in de Werfkampen te Rilland, het huidige Ter Weel, en daarna nog als teamleidster substitutie in woon zorgcentrum Maartenshof. Per 15 mei treedt Astrid Sanen aan als hoofd van de Vliedberg II. Heieen de Vogel leidt Stelberg I, Ilse van de Male Stelberg II, Lenie Boer het verzorgingstehuis begane grond en Jeanne Hoetelmans verzorgingste huis tweede etage. Op de eerste eta ge is er een vacature. Het christelijk Thools mannenkoor Rehoboth is zaterdag 24 juni in de N.H. kerk gastheer voor het christe lijk Urker visserskoor Crescendo o.l.v. J. Kramer. Voor de begelei ding zorgt organist/pianist H. Hoe ve. Rehoboth staat o.l.v. van K. v.d. Steenhoven en wordt begeleid door organist/pianist Bram Bout. De or ganisatie is in handen van de stich ting Wereld Wijde Zending-concer ten. De opbrengst is bestemd voor het werk van de MAF-zendingsvlie- gers en de Gereformeerde Zen- dingsbond GZB. Aangezien er veel belangstellenden worden verwacht op deze koor- en samenzangavond begint maandag de voorverkoop van de kaartjes bij boekhandel Oostdijk. In Scherpenisse kan men terecht bij C.M. Kleppe. Coby Leijdekkers was met 5117 punten de beste in de competitie wedstrijd van klavetjasvereniging stad Tholen. Carry Wietsema was tweede met 5089 p, Magda Noor- dijke derde met 5049 p, Marion Op- ree vierde met 4990 p en Kees Scholtes vijfde met 4696 p. Van avond, donderdag 4 mei, wordt de competitie afgesloten. In verband met de dodenherdenking wordt pas om kwart over acht begonnen. Onder de deskundige leiding van de dames Stoutjesdijk en Vermaas heb ben 37 leden van de Passage woens dagavond groendecoratie met gaas en lood gemaakt. Er werd geknipt, gevouwen, zelfs (zachtjes) getim merd en natuurlijk gepraat. Voor ie dereen lag er een pakket gaas, lood, oase klaar. Het tweede bakje koffie moest er snel tussendoor, maar na het opruimen stonden er 37 schitte rende bakjes met plantjes te pron ken. Mevr. A. van de Sande-Sinke, die de afwezige presidente verving, bedankte beide creatieve leidsters met een attentie. De Passage begon zoals gebruikelijk met samenzang, schriftlezing en een meditatie. De secretaresses I. van Gorsel-van Dij- ke en N. van de Velde-Glerum haal den herinneringen op uit het afgelo pen jaar. Mevr. Noom-van Sliedregt deed verslag van het fonds lief en leed. Ze was blij met de geldelijke steun van de leden, waardoor het werk onverminderd voortgezet kan worden. De Passage is weer in beweging ge komen, want vanaf 2 mei is er be gonnen met de wekelijkse fietstocht op dinsdagavond om zeven uur van af de Markt. Op 24 mei is er een uit stapje per auto. Wim de Veth heeft op verzoek van de voetbalvereniging de wedstrijd Tholense Boys-Rijkswijkse Boys in de nacompetitie zaterdag op video vastgelegd. Hoewel hij met één ca mera zijn beperkingen had, spreekt bestuurslid J. Suijkerbuijk van een goede weergave met alle doelpun ten, herhalingen in slow motion, ac ties, solo's, enz. Zaterdag 6 mei a.s. wordt de video vertoond in de kan tine. Afhankelijk van de respons maakt Wim de Veth ook nog opna men van de volgende wedstrijden in de nacompetitie, waarmee Tholense Boys kans maakt op promotie. In de N.H. kerk wordt er zondag avond weer een jeugddienst gehou den. Ds. G. v.d. Poll uit Zierikzee preekt om half zeven over het thema 'Geloven,wat levert het op?' Het jeugdkoor Polyhymnia o.l.v. Hannie Droogers verleent medewerking aan deze dienst. De collecte is bestemd voor de stichting World Vision ten behoeve van de wederopbouw na de watersnood in Mozambique. De in februari opgerichte country- line dansgroep the Foxpit dancers slaat buitengewoon aan. Er zijn al veertig leden en gezien de beperkte ruimte in de Vossenkuil is er al een wachtlijst met tien liefhebbers. José Bahnerth, lid van een soortgelijke groep in Sint-Maartensdijk, nam het initiatief en trof met name in de vrouwenbond AVB veel leden aan. Zaterdagavond om half acht is het eerste openbare optreden in de Vos senkuil, waarvoor ook collega's uit andere plaatsen op het eiland zijn uitgenodigd. De landelijk bekende countryzanger Frank Jansen, die nu in Engeland optreedt, wordt zater dagavond de trekpleister. Voor de muziek zorgt dj Maurice de Jong. De Foxpit dancers staan o.l.v. Nee- lie van Schilt uit Sint-Maartensdijk. De vereniging is op zoek naar een andere ruimte (er wordt gedacht aan zaal Odéon van de muziekvereni ging in de Veerstraat) om de oefen mogelijkheden te vergroten. Vrijdag 2 juni organiseert de stich ting Vosmeer 2000 in samenwer king met een aantal buurtverenigin gen een barbecue op het plein aan de Raadhuisstraat. Tegen betaling kan men genieten van vlees, sala des, stokbrood, sausjes, e.d. Voor de kinderen zijn er speciale activitei ten. Dweilbandjes zorgen voor de muzikale begeleiding bij de barbe cue in de openlucht, die om zes uur begint. Tot en met 6 mei kan men zich inschrijven bij Anneke Heydra in de Molenweg 38. Voorzitter L. v.d. Lugt van speel tuinvereniging de Vossentuin was zaterdag verontwaardigd toen er bij het hek grof vuil was gestort. „Vrij dagavond om elf uur lag er nog niets, maar zaterdagmorgen troffen we tempex aan, stenen, hout, een oude tafel, een bloembak, e.d. Ge lukkig was de speeltuin op koning innedag dicht, maar zoiets doe je toch niet!" Van der Lugt zocht een verband met de verkoop van een ga rage in de buurt, waarbij de rommel had gelegen. Na het inlichten van de politie werd de eigenaar van de rommel opgespoord en die ruimde het ook op. Leuker voor de Vossentuin was het uitstapje gisterenmiddag naar de speeltuin in Sint-Annaland. Een huifkar van de familie Frigge bracht de kinderen naar de Schoolstraat en ook weer terug. Tussen kwart voor elf en elf uur zijn dinsdagavond van een in de Coen- tjesweg geparkeerde auto de wiel doppen gestolen. Dat betekent voor de eigenaar een schadepost van en kele honderden guldens. De activiteitencommissie van voet balvereniging WHS heeft twaalf ploegen ingeschreven voor de zes kamp op bevrijdingsdag. De Laat bloeiers o.l.v. Chris van 't Hof, WHS-kanjers o.l.v. Arjan Mossel man, de Zwervers o.l.v. Hans Vroegop, Lesbest o.l.v. Sjaak van Vossen, Smash o.l.v. Henny Wester- laken, de Deurzakkers o.l.v. Jacco Goedegebuure, Smithstraat jong o.l.v. Evelien Moerland, WHS-lei- ders o.l.v. Wim Pleune, de Hippies o.l.v. Anja v.d. Repe, de Deurzetters o.l.v. Kees van Dijke, WHS B-jeugd o.l.v. Han van Vossen en de EHBO o.l.v. Sjaak Schouten. Er wordt ge speeld van twee tot vijf uur op het sportveld. De hoofdjury bestaat uit Leo Quist, Peter Westdorp, Ina Rijnberg, Johan Heijboer en Jo Ver maas. De zes onderdelen zijn: ping pongballenrace, kelner-gedender, rupsbandrace en eiergekraak, skip pybal-ladderrace, zakloop-fietswed- strijd en baldrukspel. Daarnaast is er nog het spel van de coaches. Maandag 8 mei a.s. haalt de koninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Op de splitsing Ring/Weststraat zijn zaterdagmiddag rond tien voor drie twee auto's tegen elkaar gebotst. Een 33-jarige automobilist reed vanaf de Ring linksaf de Weststraat in, waar een 70-jarige automobilist rechtdoor ging. De jongste kwam over de bult heen - een inritcon structie - en was al tot het midden van de straat gevorderd toen de bot sing ontstond. Er was alleen mate riële schade. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. De vrijwillige brandweer houdt za terdag 17 juni een demonstratiedag om inwoners te stimuleren zich aan te melden, gezien de verschillende vacatures die er in de blusploeg be staan. Er wordt geblust, hulp ver leend, de nieuwe duikersploeg van de Thoolse brandweer komt in actie en mogelijk komt er ook nog een lad derwagen uit Bergen op Zoom. De werkgroep Laat Leven Tholen van de vereniging tot bescherming onze excuses voor het ongemak Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. van het ongeboren kind VBOK geeft donderdag 11 mei om hafl acht een openbare informatie-avond in vereni gingsgebouw de Schuilplaats in de Poststraat. Mevr. drs. M. den Boer- Neele zal dan spreken over de onder werpen: 'Ongewenst zwanger' en 'Alleenstaande moeder, wat nu?' Tij dens de pauze kan men meedingen naar een leuke prijs. Iedereen is van harte welkom. Laat Leven overhan digt mevr. Den Boer deze avond ook de opbrengst van de verkoop van tweedehands kleding in Tholen. De gemeente heeft deze week onder jongeren een vragenlijst verspreid over een ontmoetingsplaats voor de jeugd. De gemeente wil weten hoe zo'n plek eruit zou moeten zien en vraagt de jeugd om haar wensen ken baar te maken. Zo kunnen ze kiezen uit een 'hangplek', voorzien van een afdak, bankjes, verlichting en prul lenbak, uit een 'doeplek' met bestra ting waarop gevoetbald en gebasket bald kan worden of een combinatie van deze twee. Ook wil de gemeente weten waar de jeugd deze hang- of doeplek verwezenlijkt wil zien: aan de rand van het dorp, in het centrum of op een andere door hen zelf aan te geven plek. Gevraagd wordt om de formulieren voor 11 mei in te leveren op het ge meentehuis bij Karin Bommelijn, ka mer 146. De jeugd van het dorp houdt zich nu op verschillende plaatsen op. Er zijn groepjes die in en rond het bushokje op de Haven samenkomen, anderen verkiezen het bushokje aan Onder de Linden, sommigen zoeken een plek bij de 'flatjes' aan de Pres. Roosevelt- straat of op het trapveldje aan de Ho- geweg. De zendingskrans van de Hervormde Gemeente organiseert dinsdagmid dag van twee tot vier uur een verko ping van éénjarige plantjes in ge bouw Calvijn. A. Arts was vrijdagavond met 5074 punten de winnaar van de inhaalwed strijd van klaveijasvereniging de Pendelaars. L. Kampman zat er dichtbij met 5055 p; 3. M. den Haan 4887 p; 4. A. Koetsier 4742 p; 5. J. van Gorsel 4365 p; 6. R. van Putten 4300 p; 7. P. van Bloppoel 4196 p; 8. J. van der Werf 3805 p. Scherpenisse Zaterdag houdt de Nederlands Her vormde Gemeente een verkoping met rommelmarkt, tweedehands boe ken, planten en handwerkartikelen. De verkoping is uitgebreider dan de vorige. Nu wordt ook gebruik ge maakt van de parkeerplaats tegenover het verenigingsgebouw De Hoek steen aan de Margrietlaan. Buiten zijn dan ook de meeste spul len van de rommelmarkt te vinden. Maar ook alle planten en het perk- goed staan in de open lucht. Verder zijn er kleine tuindecoraties die door de kerkleden zelf zijn gemaakt, plus tuinbeelden van dieren en andere fi guren. Er zal ook een kraam met tweedehands boeken buiten staan en kinderen kunnen een rondrit maken in een huifkar. In het gebouw zijn de theologieboe- ken, streekromans en jeugdboeken te vinden, de handwerkartikelen (tafel kleden, hoedjes), maar ook sokken en rokken. En wie een T-shirt, een handdoek of een theedoek mee neemt, kan er een naam op laten drukken. De duurdere spullen van de rommelmarkt worden binnen te koop aangeboden. Enkele schilderij en zullen bij opbod worden ver kocht. Ook zijn er tafels met etens waren en een grabbelton voor de kinderen. De opbrengst is bestemd voor de kerkvoogdij die het geld no dig heeft voor het onderhoud van de pastorie en het kerkgebouw. De verkoping duurt van 9 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16 uur. De ouderensoos maakt donderdag 25 mei een busreis naar Brussel. Een gids verzorgt de toelichting bij de tocht langs de meest belangrijke ge bouwen in de Belgische hoofdstad en dorpjes daar omheen. In Hofstade is de koffiestop en in Tervuren wor den de boterhammen gegeten. De warme maaltijd gebruiken de oude ren weer in de vertrouwde omge ving, namelijk in het Holland Huis. Na het uitstapje organiseert de soos woensdagmiddag 31 mei een bingo en een verloting in het Holland Huis. Ten bate van het zendingswerk van de Gereformeerde Gemeente wordt zaterdag een bloemenverkoping ge houden in samenwerking met de Woonboulevard. Op het parkeerter rein bij het bedrijf aan de Paasdijk- weg is tussen tien en vier uur een uit gebreid assortiment perkplanten, vaste planten, heesters en struiken verkrijgbaar. Bestel-/Bedrijfsauto's Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Sint-Philipsland Zaterdagmiddag van half twee tot vier uur organiseert peuterspeelzaal Turn Turn een fancyfair. Er zijn ver schillende activiteiten voor volwas- THOLEN 6 mei Chr. mannenkoor Zeeland, N.H. kerk, 19.30 u. 9 mei, kaarten Anbo, Schuttershof 14 u. 19 mei, bingo, Bejaardesoos Tho len. OUD-VOSSEMEER 10 mei Bingo Anbo, Vossenkuil 14 u. 17 mei Fietstocht Anbo, vertrek Vossenkuil 13.30 u. 17, 24 en 31 mei Koersbal Anbo, Vossenkuil 14 u. SINT-ANNALAND 13 mei, zwemmen Smash '76, de Schelp, Bergen op Zoom. STAVENISSE 11 mei Informatieavond VBOK, Schuilplaats 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 8 mei Vergad. comm. gem. ontwik keling, gemeentehuis 19.30 u. 9 mei Vergad. comm. alg. bestuur en welzijn, gemeentehuis 19.30 u. 11 mei Vergad. comm. middelen, gemeentehuis 19.30 u. SCHERPENISSE 6 mei Rommelmarkt hervormde ge meente, De Hoeksteen 9-12.30 en 13.30-16 u. POORTVLIET 6 mei Bloemenverkoop zending Ger. Gem, Woonboulevard 10-16 u. 16 mei Reisje plattelandsvrouwen, samen met afd. Scherpenisse, naar Den Haag, vertrek 8 u. SINT-PHILIPSLAND 6 mei Fancyfair peuterspeelzaal Tum-Tum, 13.30-16 u. BERGEN OP ZOOM t/m 21 mei Kunstmanifestatie, Riet pen Galerie. t/m 27 aug. Tentoonst. 150 jr. mode, Markiezenhof. 28 apr. Opera La Bohème, De Maagd, 20.15 u. 29 apr. Cabaret Jeroen van Merwijk 6 Bavo Galama, De Maagd, 20.15 u. 2 mei Concert Benny Neyman, De Maagd, 20.15 u. 3 en 4 mei Tour Unlimited, De Maagd, 20.15 u. 5 mei Purper, De Maagd, 20.15 u. 7 mei Jeugdkomedie Amsterdam, De Maagd 14.30 u. 8 mei Clinic communiceren met paarden, manege Molenzicht 19.30 u. 11 en 12 mei cabaret Hans Liberg, De Maagd, 20.15 u. 19 mei muziektheater Zenga, De Maagd, 20.15 u. +film++-t-film+++film+++film+ ROXY I: Erin Brockovich - do, ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16 en 20 u. Pokemon (Ned. gespr.) - do, zo en wo 14 u., vr en za 14 en 16.15 u. ROXY II: Mission to Mars - do en zo t/m wo 20 u, vr en za 21.30 u. Stuart Little Ned. gespr.) - do en wo 14 u., vr en za 14, 16.15 en 18.45 u., zo 14 en 16.15 u. CINEM 'ACTUEEL 1-2-3: American Beauty - do 21.30 u., vr t/m zo 18.45 en 21.30 u., ma t/m wo 20 u. Sleepy Hollow - do 18.45 u., vr en za 21.30 u„ zo 16.15 en 21.30 u., wo 20 u. Stuart Little - do t/m za en wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. Pok emon - do t/m za 14 en 18.45 u., zo 14, 16.15 en 18.45 u., wo 14 u. Scream 3 - do t/m zo 14, 18.45 en 21.30 u., ma en di 20 u., wo 14 en 20 u. Verrassingsvoorpremière: do 20.30 u. Cinema Paradiso: Rent-a-friend - ma 20.30 u. Kikujiro - di 20.30 u. senen, maar vooral voor de kinde ren. Er is tweedehands speelgoed te koop, koffie, thee, limonade, slaat jes, e.d. Met slechts 1195 gram vis noteerde zeehengelclub de Makreel zaterdag een magere vangst op koninginne dag. Bij de senioren won Wilbert van der Male met 615 cm voor T. Geuze met 285 cm. Jaco van Kolt- hoorn werd eerste bij de junioren met 295 punten. Luid toeterend bracht vrachtwagenchauffeur Erik Post zijn bruid Joanne naar De Wellevaete. De één kiest als vervoer voor de trouwdag een oldtimer, de ander een koets, een flitsende sportwa gen of juist een nostalgisch klein autootje. Het bruidspaar Joanne Janse en Erik Post arriveerde vrijdagmiddag echter bij ge meenschapscentrum De Welle vaete in een vrachtwagen. Dat had alles te maken met het be roep van de 29-jarige bruidegom die werkzaam is als vrachtwa- genchauffeur bij transportbe drijf Geuze uit Sint-Annaland. Zijn 31-jarige bruid werkt in de techniek bij Fokker Elmo in Hoogerheide bij de productie van draadbomen voor F16 gevechts- vlieg- tuigen. De twee gaven el kaar in Sint-Maartensdijk het ja woord en vierden dat in de Welle vaete te Sint-Annaland, de plaats waar ze ook na hun huwelijk blij ven wonen. i Zondag 7 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Ouden. 18.30 u. ds. Voets, Arnemuiden. vr 14.15 u. huw. bevest. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Egmond. 17 u. ds. De Goei. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van Benthem, Genemuiden. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. 19 u. dhr. v.d. Scheer. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.45 u. da. Punt, Zierikzee. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Maasland, Scheveningen. 18.30 u. ds. v.d. Pol, Zierikzee (jeugddienst). GEREF. KERK 10 u. da. Huls, Wolphaartsdijk. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. De Raad, IJsselmui- den. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 19.30 u. Ds. v.d. Net. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Prins, Sint-Annaland. 18 u. ds. Van Duijvenboden, Den Bommel. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 19.30 u. ds. Klok. SINT-MAARTENSDUK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u ds. Hoek, Sint-Annaland. 14.30 u. ds. Klein, Sint-Philipsland. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 19.30 u. ds. Kareis, Middelhar- nis (H.D.). VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. v.d. Post, Monster. 18 u. kand. Kaptijn, Nieuw-Lekker- land. GEREF. KERK 10 u. ds. Walhout, Breda. 14.30 u. ds. Van Egmond, Hasselt. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein. 17 u. ds. Bijl, Katwijk aan Zee. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. Tijdens de nationale hartweek is er gecollecteerd voor de Nederlandse hartstichting. In Poortvliet werd ƒ1575,95 ingezameld, in Oud-Vos- semeer ƒ2041,65 en in Sint-Anna land ƒ3260,90. De collecte voor herzenziekten en psychische ziekten, die in Sint-An naland voor het eerst is gehouden, heeft ƒ1688,50 opgebracht. Mensen die deze collecte volgend jaar in een van de andere plaatsen zouden wil len coördineren, kunnen contact op nemen met E. Westdorp, tel. 0166- 652924. In de Hervormde Gemeente Sint- Annaland is gecollecteerd voor de actie Noodkreet uit Ethiopië (van ICS, Dorkas en World Vision). Er is ƒ6723,10 ingezameld. In het door droogte en hongersnood getroffen Afrikaanse land dreigen mensen massaal te sterven. De afdeling Tholen/Sint-Philips- land van de Plattelandsjongeren Zuid (PJZ) organiseert ook dit jaar weer het traditionele schuurfeest. Op zaterdagavond 13 mei kunnen de jongeren vanaf negen uur terecht aan de Bitterhoekseweg te Poort vliet. De band Train to Paradise en drive-in Celebration verlenen hun medewerking aan het feest, dat tot twee uur duurt. Vlag verdwenen. Uit De Wimpel in Sint-Philipsland is op koninginne dag een Thoolse vlag verdwenen. De vlag hing in het wandrek in de grote zaal. Graag zou men vernemen waar het dundoek gebleven is. Wie informatie heeft, kan contact opne- men^net voorlichter Perry Bakx. HUISARTSEN Zaterdag 6 en zondag 7 mei. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): 5 mei dr. Padt, Poortvliet, tel. 612400. dr. Mellema, Tholen, tel. 602377. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): 5 mei dr. Van de Berge, St. Annaland, tel. 652400. dr. Veldman, Stavenisse, tel. 692400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw- Vossemeer, tel. 0167-502545. TANDHEELKUNDIGE HULP 5 mei Scholten, Bergen op Zoom, tel. 0164-234329. Navest, Ossendrecht, 0164-672475. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): T. Wennekers, tel. 604969. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577. (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 11-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/mvr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ooster- schelderegio Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 603329, van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342, 572530 of 572686. Vrijwillige thuiszorg 0166- 605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 4 t/m vrijdag 12 mei. donderdag 4 4.32-16.57 vrijdag 5 5.12-17.37 zaterdag 6 5.52-18.17 zondag 7 6.37-19.02 maandag 8 7.17-19.47 dinsdag 9 8.07-20.37 woensdag 10 9.07-21.32 donderdag 11 10.12-22.37 vrijdag 12 11.27 do 4/5 6.14 u NM wo 10/5 22.02 u EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 2