pagina INFO (0118) 88 2 N.V. DELTA edrijven DELTA Profronde Afstandsbediening Gratis CD met informatie over de energieoremiereaelina en Inter net met TeleFres Mr Zap, ook in Zeeland Nieuwe generatie wasdroger energiebesparend Vlekkeloze levering Elektrisch tandenpoetsen spaart tijd IIIi DELTA 22 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 4 mei 2000 telefoonnummer (0118) 88 20 32. Gratis Internet met TeleFree Postbus 5048 4330 KA Middelburg e-mail: info@delta-zld.nl Op deze DELTA Consumentenpagina geven wij u tips en wetenswaardigheden over onze producten, diensten en huishoudelijke apparatuur. Daarnaast willen wij u informeren over ons verrassend veelzijdige pakket producten en CONSUMENTEN diensten. Deze pagina zal regelmatig verschijnen. Als u op deze uitgave wilt reageren, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Communicatie van DELTA Nutsbedrijven, INFO Voor de derde maal in successie wordt de DELTA Profronde gereden. Dit jaar gebeurt dat op zaterdag 2 september. De start is op de Middelburgse Markt om 12.30 uur. Na het startschot vertrekt het kleurrijke deelnemersveld naar Vlissingen. Via Koudekerke, Westkapelle gaat het richting Domburg. Via de Domburgseweg doemt Oostkapelle op. Na Vrouwenpolder gaat het over de Oosterscheldekering naar Burgh-Haamstede, waar richting Renesse wordt gekoerst. In Zierikzee hebben de renners zo'n 80 kilometer onder de wielen. Op de Zeelandbrug wordt een demonstratie waaierrijden gegeven waarna Kortgene in zicht komt. Rond 15.00 uur is de eerste doorkomst in Goes. Via Kapelle, Kruiningen, Yerseke gaat het via de Postbrug naar Wemeldinge. Na Kattendijke gaat het naar Goes waar de renners voor de tweede keer de finish in de A. Fokkerstraat passeren. Hierna wacht de tuin van Zeeland, "de Zak van Zuid-Beveland". Rond 16.30 uur passeert de kopgroep 's Gravenpolder, Kwadendamme en Nisse. Na de derde doorkomst wordt nog een plaatselijke ronde afgelegd van 11 kilometer. Om 17.00 uur is de derde winnaar van de DELTA Profronde bekend. Een kleine 200 kilometer is dan afgelegd. In de voorgaande edities gingen Erik Zabel (Telekom) in 1998 en Servais Knaven (Farm Frites) in 1999 als eersten over de streep. N.V. DELTA Nutsbedrijven is vorige week gestart met de verspreiding van een CD. Op de CD staat aangegeven hoe u de Energiepremie kunt aanvragen. Daarnaast kunt u met deze CD gratis Internet installeren. De CD wordt de komende weken door heel Zeeland gratis huis-aan-huis bezorgd, energiepremie Op 1 januari 2000 is de Energiepremieregeling van start gegaan. Bij aanschaf van energiezuinige apparatuur, bijvoorbeeld een koelkast of vaatwasser, krijgt u een premie van 100,00 of meer. Voor energiezuinige maatregelen aan uw woning kan de premie zelfs oplopen tot meer dan 1.000,00. Als u energiezuinige apparatuur of materiaal voor het aanbrengen van energiebesparende maatregelen koopt, ontvangt u in de winkel een formulier. Dit formulier kunt u samen met uw aankoopbon naar DELTA sturen. DELTA zorgt ervoor dat vervolgens de premie naar u wordt overgemaakt. Tot nu toe heeft DELTA per maand zo'n 1500 aanvragen voor de Energiepremie. Gemiddeld worden zo'n 500 aanvragen per week verwerkt. Elke aanvrager krijgt ongeveer vier weken na het inzenden van het formulier bericht, terwijl de wettelijke termijn hiervoor acht weken bedraagt. De verwerking van de aanvragen bij DELTA loopt dus goed en geldt volgens de branche-organisatie EnergieNed als voorbeeld voor andere energiebedrijven. Op de CD vindt u alle informatie over de Energiepre mieregeling. Het is ook mogelijk om telefonisch een informatiepakketje aan te vragen tel. (0118) 88 38 50. Op de CD staat ook een browser om gratis Internet te instal leren. Dit is een gezamenlijk initiatief van DELTA, ZeelandNet, ZLM Verzekeringen en de Zeeuwse Rabobanken. Na het aanmelden op de website (http://telefree.zeelandnet.nl) heeft u onbeperkt toegang tot het Internet tegen lokaal telefoontarief. Alle klanten krijgen een gratis e-mailadres en beschikken daarmee over surf- en e-mailfaciliteiten. Tegenwoordig heeft vrijwel iedere televisie een afstandsbediening. Met de afstandsbediening kun je de televisie onder meer 'stand by' zetten. De televisie lijkt dan uit, maar is het niet. Een televisie op de 'stand by' stand verbruikt zo'n 60 kW-uur elektriciteit per jaar, oftewel ongeveer 15,-. Het gewoon uitzetten van de televisie na het kijken scheelt dus energie en kosten. Afstandsbediening blijft wel handig met het 'zappen'. 'Zappen' kun je ook naar Mr Zap. Maar daar heb je wel een aparte afstandsbediening voor nodig. ZeelandNet biedt sinds kort digitale interac tieve televisie en radio met Mr Zap. Mr Zap luidt een nieuw tijdperk in op het gebied van televisiekijken. Met Mr ZAP bepaalt u zelf waar u naar kijkt en wan neer u kijkt. Met behulp van de Mr Zap- box en een speciale afstandsbediening geeft u aan welke diensten u wilt afne men: "Films bestellen", "TV Kijken", "Muziek luisteren" of "Games spelen" (en op termijn ook interactieve dien sten). De mogelijkheden van Mr Zap zullen zich voortdurend uitbreiden. Met een simpele druk op de knop kiest u uw favoriete' categorie en ontvangt u waar u zin in heeft. Voor 12,95 per maand heeft u al een instappakket. Was sorteren, gekrompen wasgoed en een hoog energieverbruik. U herkent waarschijnlijk deze situaties. Een nieuwe generatie wasdroger maakt aan dit alles een eind. Dankzij een unieke warmtepomptechniek droogt de ecodry uw was zeer snel. Wat de ecodry zo uniek maakt, is zijn intelligente warmtecircu- latie. Wasdrogers met de bekende techniek geven haar gehele warmte af aan de omgeving. De ecodry gebruikt de helft van deze afvoerwarmte voor de droogcyclus. Het gevolg: ideale constante droogtemperatuur van 45 graden en vijftig procent minder energieverbruik. Maximale wasveiligheid bij een lager energieverbruik. De meeste wasdrogers zijn echte energievreters. Als enige wasdroger in haar prijsklasse heeft ecodry energieklasse A. Bij elke droogcyclus bespaart u 50 procent op uw stroomkosten. Een voordeel ten opzichte van het milieu en uw portemonnee. Voor deze wasdroger met een A-label ontvangt u nog eens 350 gulden energiepremie. Energiezuinig drogen is dus ook nog eens extra voordelig. De ecodry wasdroger is te koop bij Minet Electronic Partner, Segeersstraat 27, Middelburg De Nederlandse tandartsen zijn enthousiast over elektrisch tandenpoetsen. Uit het Tandartsenblad blijkt dat driekwart van de plaque (bacteriële aanslag op tanden en kiezen) na één minuut elektrisch poetsen is verwijderd. Om hetzelfde effect te krijgen met handmatig poetsen heeft U veel meer tijd nodig. Bij de introductie van de elektrische tandenborstel was dit nog niet het geval. Maar de laatste tien jaar heeft de elektrische tandenborstel een enorme ontwikkeling doorgemaakt. DELTA staat dag en nacht klaar voor al haar kleine en grote klanten met de levering van gas, water, elektriciteit en radio-en tv-signalen in de provincie Zeeland. Daarbuiten levert DELTA ook water aan de inwoners, bedrijven en organisaties van de Brabantse Wal en op het Zuid-Hollandse eiland Goeree-Overflakkee. DELTA is producent van drie verschillende waterkwaliteiten: drinkwater, industriewater en demi-water. 950 DELTA-ers op het hoofdkantoor in Middelburg en op de districtskantoren in Goes, Terneuzen, Vlissingen en Zierikzee werken aan een vlekkeloze levering van producten en diensten, aanleg en onderhoud van de "transportmiddelen", zoals ondergrondse en bovengrondse leidingen en kabels. Bij Energie Service Delta (ESD) kunt u warmwatertoestellen en CV-installaties huren en advies vragen over zuinige toepassingen en verantwoorde oplossingen telefoon (0113) 256100. DELTA werkt mee aan een verantwoorde manier van samenleven. DELTA verrassend veelzijdig,telefoon (0118) 88 20 00. SEZ7

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 22